Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok gondolkodom egy stem deck beszerzésén. De a legtöbb gamem az epic gamesnél van. Meg oldott már a futtatásuk a decken? Amit leg többet játszom a division 2 ami easy anti cheates.. ha nem menne nem is vágnék bele.

(#7002) yodee_ válasza Smithy87 (#7001) üzenetére


yodee_
őstag

Az epic launcher simán megy és a játékok is. A kérdéses játékról nem tudok nyilatkozni, mert nincs meg.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7003) CPT.Pirk válasza Smithy87 (#7001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg róla a videókat: https://www.youtube.com/results?search_query=steam+deck+division+2

Az EasyAntiCheat egyébként Linux kompatibilis megoldás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7004) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#7003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mégsem akar menni a Fortnite. :( ;]

Sic Parvis Magna

(#7005) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#7004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De azt csak a gyerekek játsszák, nem? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7006) nincsnév007 válasza CPT.Pirk (#7005) üzenetére


nincsnév007
őstag

Nem mert az a warzone ;]

(#7007) szilasz007 válasza CPT.Pirk (#6997) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Detto, a Digis hálózati hibába én is beleszaladtam. Pár órán át nem volt elérhető a céges VPN, már néztem, mi romlott el nálam :)
Aztán Telefon hotspotról megnéztem, ugyanaz.
Aztán rájöttem, hogy ha 2.4Ghz-s neten van wifin a telefon, akkor azt hotspotolja tovább 5Ghz-re. Lekapcsoltam, mobilról ment.
Akkor megnyugodtam.

(#7008) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#7006) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amúgy ja. :D

Sic Parvis Magna

(#7009) yodee_ válasza yodee_ (#6944) üzenetére


yodee_
őstag

Na kérem a Far Cry 6 sikerült, minden szuper. Kérdés. Jelenleg csak az megy ubisoft alól. Ugye az ubisoftlauncher.exe hozzá van adva mint nem-steam-es játék, és indítsi opcióként be van lőve hogy egyből induljon a játék. Na de! Amennyiben nekem több játék is telepítve van, lehet valahogy ezt több példányban is létrehozni? Mert ha mégegyszer hozzá adom akkor annak új proton fájlokat készít és mindenből új lesz. Kísérletezett már valaki ilyennel? Vagy engedjem el.

Jut eszembe olyan jól sikerült, hogy amikor játszok a játékkal még azt is kiírja ismerősöknek hogy a FC6-al játszom :D Pedig nem is steam-es hanem epic-es.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7010) Lord Gabor válasza yodee_ (#7009) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

Itt van Redditen egy jó hosszú leírás róla: [link]
A lényeges rész kiragadva: Miután fel van telepítve a játék, az exe-t hozzá lehet adni steamhez külön,majd jobb klikk steamen a játékon -> Properties -> majd a következőt kell beállítani:
Launch options:
STEAM_COMPAT_DATA_PATH="/home/deck/.local/share/Steam/steamapps/compatdata/3133395871/" %command%
A számot ki kell cserélni arra, ami Nálad az ubisoftos mapp proton prefix száma, ezt nálam spec Ea apphoz volt, Dead Space 3-nál csináltam külön indítót hozzá. Ez a steam_compat_data_path mondja meg, hogy melyik proton prefix mappát használja a játék, és nem fog panaszkodni, hogy nincsen a launcher feltelepítve.

(#7011) yodee_ válasza Lord Gabor (#7010) üzenetére


yodee_
őstag

Ó szuper! Na ezzel el leszek. Ha jól sejtem akkor alkalmazható ubi-hoz, és epichez is egyaránt. Nagyon szépen köszömöm!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7012) zoltannagy válasza ripla (#6991) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Én úgy tudtam megcsinalni ezeket a horda küldetéseket, hogy YouTubera beírtam a misszió nevét és Glitch. Na, onnantól már nem volt olyan nehéz most 101 órám van benne (nem tudom, az soknak számít-e) az összes mellék küldivel de még mindig van mert nem 100%-os :D

(#7013) Lord Gabor válasza yodee_ (#7011) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

Epicre ott van még Heroic Launcher is, azzal talán még egyszerűbb is a dolog, és az GoG-ot is támogatja. [link]

(#7014) JoeCockBill válasza zoltannagy (#7012) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

én is küzdöttem vele, aztán realizáltam hogy azért nem megy mert hamar elfogy az állóképességem. felfejlesztettem, onnantól sima ügy

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7015) yodee_ válasza Lord Gabor (#7013) üzenetére


yodee_
őstag

Heroic nekem olyan zavaros... Lutris jobban tetszik, de ha ezek nélkül meg lehet oldani akkor inkább azt preferálnám.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7016) ripla válasza zoltannagy (#7012) üzenetére


ripla
őstag

Évekkel ezelőtti történet, már elengedtem. :)

(#7017) zoltannagy válasza JoeCockBill (#7014) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Igen az nem árt ha maxos :DDD

(#7018) zoltannagy válasza ripla (#7016) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nem baj az, újra előveszed :D Emlékszem, hányszor letöröltem, de csak végig akartam vinni és újra telepítettem, zavarta a lelki nyugalmamat :)

(#7019) cami][us


cami][us
senior tag

A natív Super Tux nem indul el nálam. Másnál sem megy?

(#7020) ripla válasza zoltannagy (#7018) üzenetére


ripla
őstag

Engem nem zavar, már nem is emlékszem rá. :D

(#7021) bepken


bepken
veterán

volt kérdés nemrég a Division 2 [link]

persze egyéni ízlés kérdése, de szerintem ez a srác teszteli le legjobban a játékokat és magyarázza el, mit, hogyan, hova :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7022) nincsnév007


nincsnév007
őstag

asztali módban most ki írja hogy gyenge töltés a gyári töltővel, ez most mi? :F

(#7023) JSaN


JSaN
addikt

Hetvegen 1 eves lett a deckem. (256gb) [link]
Rengeteg cimet kiprobaltam rajta, es nem csalodtam.
1 eve utan is hogy mar ki jott az aya neo, asus rog ally, meg egy csomo kinai klon, illetve most jon a legion go, en tovabra is decket vennek.
Egyszeruen a szoftver hardver nagyon szinkronban van es optimalizaltabb. A tobbinel eleg hamar elhal a support tamogatas, meg en nem akartam win10-11es mokols gepet, hanem mint a konzol bekapcs es jatek. Tudom tobbire is ra lehet tenni a steam OS-t, de a sajaton az igazi.
Most eppen Diablo 4 megy, mediumon, belove 50fps-re, tok jol el vagyok vele.
Ahogy olvastam ha lesz deck2 akkor a hardver nem nagyon valtozik, csak aksi ido es kijelzo minosege fog javulni. Igy a deck1 maradni fog egy jodarabig, mig nem jon rendes genereacio valtas. Szal addig is tudom ajanlani. :K

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7024) cami][us válasza JSaN (#7023) üzenetére


cami][us
senior tag

Pedig nem ártana egy combosabb rendszer, ha nem akarják elinflálni a "deck verified" pecsétet.

(#7025) yodee_ válasza cami][us (#7024) üzenetére


yodee_
őstag

Majd lesz külön "deck 1 verified" ... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7026) 30z.Samu válasza cami][us (#7024) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a baj, hogy már így is túl hamar rádobják 1-1 játékra és közel sem fut tökéletesen a gépen. Egyébként Nekem is közel egy éve van már meg a gép és még mindig imádom. Kipróbáltam rajta nagyon sok mindent, de az utóbbi fél évben csak a SteamOS fut rajta, a Windows-t azt se tudom mikor indítottam el utoljára. Vannak nyűgjei a SteamOS-nek (melyiknek nincs), de összességében egy szerethető kis rendszer és ahogy írták előttem is, a support még mindig csoda számba megy. Én bízom benne hogy legalább még két évig használható lesz a Deck hardvere.

Sic Parvis Magna

(#7027) JSaN válasza cami][us (#7024) üzenetére


JSaN
addikt

Van kb 150000 jatek steamen. ez mar nem nagyon inflalodik el. :N Rengeteg olyan cimmel is jatszottam ami nem tamogatott vagy imeretlen. Siman menetek, inkabb meg bovulni fog ahogy haladnak a tesztelesekkel stb. Van boven jatek az elmult 25 evbol.
Am mi az ami nem megy el? Baldurs gate 3, Starfield, Diablo 4? Csak a kozelmult nagyobb cimeit emlitsem.
Ha lesz deck 2-3 akkor kell valami szuro ez igaz. :K

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7028) bepken válasza JSaN (#7027) üzenetére


bepken
veterán

szerintem szimplán félreértelmezi a handheld fogalmát az, aki az összes elkövetkezendő AAA játéknál 60 fps átlagot vár el....ez az eszköz nem erről szól, soha nem is erről szólt.

ettől függetlenül én úgy gondolom, egy valamire való fejlesztő csapat ezután is törekedni fog arra, hogy a játéka elfusson valahogy a Deck-en :) (azt mondjuk aláírom, hogy a verified plecsni valóban nem a legtökéletesebben működik jelenleg)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7029) ripla válasza JSaN (#7027) üzenetére


ripla
őstag

Mind a 3 említett játék megy rajta. :D
Tegnap pont a Starfieldel toltam, de többet nem fogom, egyszerűen annyira pörgeti a gépet, hogy utána kell neki 10 perc mire lehűl, még a kijelző is forró volt utána, nem akarom ilyenekkel idő előtt tönkretenni anyagfáradás miatt. :N

Nekem most októberben lesz 1 éves, és én is imádom még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#7030) 30z.Samu válasza ripla (#7029) üzenetére


30z.Samu
félisten

Idővel majd biztosan optimalizálnak rajta. Addig ha van GamePass, akkor xCloud-ban tudod tolni.

Sic Parvis Magna

(#7031) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Folytattam a Days Gone-t, hát elég lassan csordogál a story, a játékidő első felében kissé unalmasnak is találtam a dolgot. Én a story-val akarok haladni első sorban, erre volt olyan kis időszak amikor nem adott semmi fő küldetést, csak miután felgyújtottam pár fészket. Persze ez is hasznos tud lenni, csak nem szeretem, amikor a játék rákényszerít a side quest-re, hogy tudjam folytatni a kalandomat. A játékidő második részében már picit haladtunk a story-val, de elgondolkodtam hogy ennek lehet jobbab állt volna egy LoU-hoz hasonló "cső" rendszer. Maga a játék lehet, hogy kezd kifulladni, viszont a story érdekel. :D

Sic Parvis Magna

(#7032) Cucuska2 válasza ripla (#7029) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Starfieldnél a VKD3D csapat fejlesztője talált már hibákat, amikre írva játékspecifikus patchet gyorsabb lesz a játék.

[link]

Az összes Wine/Proton teli van ilyen idióta patchekkel, javulni fog ez még ha a Bethesdát nem is érdekli.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7033) ripla válasza 30z.Samu (#7030) üzenetére


ripla
őstag

Sosem volt még Gamepassem, Steamen vettem meg, onnan tolom. Engem teljesen elvarázsolt, most vagyok lvl13, benne van eddig 34,5 órám, és még mindig annyi tennivaló van benne, hogy csak kapkodom a fejem. Még jó pár hónapig együtt leszünk, úgy érzem. :U

#7032Cucuska2
Ja, azt tudom, a Bethesda játékait mindig a rajongóbázis fejezi be. :D

[ Szerkesztve ]

(#7034) Diopapa


Diopapa
addikt

Próbálta már valaki az AC:Origins-t? A játék működik Steam OS alatt úgy, hogy az Uplay van nem steames játékként hozzáadva, fut is rendesen, csak annyi a problémám, hogy a képernyőn folyton a billentyűzetes kiosztást jeleníti meg. Pl nyomd meg a Space-t, ez "E"-t stb.. Van erre valami megoldás?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7035) bepken válasza Diopapa (#7034) üzenetére


bepken
veterán

tippre csak át kell állítanod a játékverzérlő profilt (steam menüben) a billenytűzet+egér opcióról valami másra.

én egyébként az Odyssey-t játszottam egy nagyon picit a Deck-en, de asszonynak kellett a tárhely a Hogwarts Legacy miatt, így végül nagy gépen fejeztem be a játékot :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7036) 30z.Samu válasza ripla (#7033) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is azóta, amióta megvettem az Xbox-ot. Eddig tetszik, pláne hogy az xCloud màr egész használható. Még nincs a GeForce Now szintjén, de használható.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#7037) JSaN


JSaN
addikt

Udv, szeretnek venni egy xbox kontrollert a deckhez. Bar van steam kontrollerem szeretem is, de neha nagyon hianyzik rola a masodik gomba. Nem igazodok ki hogy itt melyik lenne jo nekem: [link] [link] [link]
Amihez hasznalnam: Steam deck, es az asztali PC, konzolt nem tervezek venni. (sose volt)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7038) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

L.A. Noire-hoz jött egy 60fps mod. [link]

Sic Parvis Magna

(#7039) Cucuska2 válasza JSaN (#7037) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Szerintem ne vegyél eredeti XBOX kontrollert, a Microsoft nem biztosít drivert az USB vevőhöz, BT-n pedig nagy a késése.

Ezzel szemben mondjuk az 8BitDo-nak a vezeték nélküli kontrollere plug&play mind Windowson, mind SteamOS-en.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7040) YarisTS válasza JSaN (#7037) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Mindhárom ugyanaz az Xbox Series X kontroller lényegében, az utolsóhoz van usb adapter is (ami nem Bluetootht használ, hanem 2.4 és 5 GHz-et elvileg). 2 db AA elemmel vagy akkuval működik, illetve lehet hozzá gyári vagy third party akkut venni. A gyárit lehet a Type-C porton keresztül is tölteni.

Bluetooth mindháromban van, illetve Type-C kábellel működnek gépre kötve. (Pár hónapja a rózsaszín 12k volt alzán, az volt az eddigi padló ár kb.)

#Cucuska2 van 8bitdo adapterem, azzal Switchen, PS Classicon mentek az Xbox kontrollerek is, Decken nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Liberté, égalité ... sécurité

(#7041) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#7039) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ne is mondd, vezeték nélkül elég van késés rendesen. Steam Deck-en vezetékkel használom a controller-t, úgy működik faszán.

Sic Parvis Magna

(#7042) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Ha valakit érdekel...
Mindenképp akartam egy all in one töltőt, olyat, ami egyszerre több dolgot tud tölteni, ha lehet akkor már GaN-t, és tudjam használni a steam deckhez is.


Őrá esett a választás:
UGREEN CD226
Usb C-C-n keresztül tökéletesen müxik a deckel is.
Szóval ha valakinek lehalt a töltője, vagy akar egyet tarcsiba, vagy valamiért 2 kell neki, ilyet simán vehet.

[ Szerkesztve ]

(#7043) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#7041) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon sokat szenvedtem, hogy mit vegyek, végül az 8BitDo Ultimate 2.4GHz-re esett a választásom, mert így csak be van dugva az USB vevő a dokkba, néha laptopot, néha a Decket dugom rá, és plug&play megy, a latency 20-30 ms alatt van, így nem érzem a projektoromon.

Illetve nekem nagyon tetszik a rózsaszín alapszíne, és töltődokkolóval együtt jön, amire csak rárakom a kontrollert, miután befejeztem a játékot. (Bár én őszintén jobban örültem volna elemeknek, nem szeretem a lassan merülő elektronikákban a beépített akkumulátorokat.)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7044) Diopapa válasza bepken (#7035) üzenetére


Diopapa
addikt

Uplayt indítottad és onnan az AC-t vagy be tudtad mókolni direktbe az AC indítóikonját?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7045) nincsnév007 válasza 30z.Samu (#7041) üzenetére


nincsnév007
őstag

Én a ds4et Bluetoothal használom a steam decken és nem érzek késést. Múltkor egy online multiplayert is contollerel játszottam és ott se igazán éreztem volna. Fülhallgatónal viszont érzem a késést.

(#7046) JSaN


JSaN
addikt

No eleg megoszto lett a kontroller ajanlas, akkor alszok meg ra par napot meg megnezem a tobbi lehetoseget.
A terv az lett volna, ma besetalok euronicsba (keszthely) lekapom es orulok.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7047) Cucuska2 válasza nincsnév007 (#7045) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A PS kontrollerekkel nem rossz, nem zavaró. Az XBox kontroller horribilis viszont.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7048) JoeCockBill válasza Cucuska2 (#7043) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

+1 a 8BitDo-nak, 2t is használok a deckhez couch coop gamingre. Illetve az egyik az újabb, hátsó gomb és dokk nélküli olcsóbb változat

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7049) nincsnév007 válasza Cucuska2 (#7047) üzenetére


nincsnév007
őstag

Az érdekes. Bár Xbox controllert nem próbáltam még.

(#7050) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Mafia definitive edition kapcsán van valakinek valami tapasztalata, tippje, esetleg valami githubos fsr patch a deckhez?
Szépen elmegy 30-40 fps-el a game, de 7000el pörög a venti és így is karcolja alulról a 90 fokot. Jsaux backplate van rajta gelid extreme paddal és új pasztát is kapott a deck. Esetleg megérné kipróbálni az újabb kiadását a jsaux backplatenek? Van valakinek ezzel tapasztalata?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.