Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) P41N válasza hszilard666 (#100) üzenetére


P41N
senior tag

Na végre valami rendes, tartalmas videó a Deck-ről :D

(#102) Cucuska2 válasza hszilard666 (#100) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nagyon kíváncsi vagyok, majd csak később tudom megnézni. Tényleg annyira jó Linus szerint is? Neki elhiszem. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#103) hszilard666 válasza Cucuska2 (#102) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem clickbait a cím, Linus is kedvelte! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#104) Cucuska2 válasza hszilard666 (#103) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Már a WAN showban is mondta, hogy nagyon tetszik neki az egész elképzelés, és hogy nagyon jó választásnak tartja az AMD platformot RDNA2-vel, DDR5-tel, és biztos vásárol belőle.

Illetve, hogy VGA hiány idején nagyon sokan használnak iGPU-t .

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#105) zkxdn válasza hszilard666 (#100) üzenetére


zkxdn
őstag

Doom Eternal 800p Medium 60FPS jól látom???
Az nem rossz, sőt :C

(#106) vakablak93 válasza zkxdn (#105) üzenetére


vakablak93
őstag

:K , a 2016-ost nem játszom ki PC-n majd ezen fogok nekiesni.
Kíváncsi leszek az SAO Lycorish megy-e majd rajta, az aztán tudja kínozni a gépet, tippre olyan CPU limitem lesz hogy kiakasztom rajta a ventit. ;]
hszilard666: Újraéledt a remény :DD, szerinted ezt is lehet majd KH-hoz vinni kenegetésre?
Egyébként minél többet hallunk erről a gépről egyre jobbnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#107) hszilard666 válasza vakablak93 (#106) üzenetére


hszilard666
veterán

Azaz, folyékony fémmel kell megkínálni, nehogy melege legyen! ;]
Viccen kívül ha sikerül egyre rátenni a mancsomat akkor tuti nem bontom meg, egyrészt a gari miatt, másrészt én visszafognám az FPS-t és az órajeleket is hogy jobb legyen az akksi idő, és halk és hűvös legyen. Szerintem ilyen settinggel a gyári paszta is elegendő lesz! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#108) P41N válasza hszilard666 (#107) üzenetére


P41N
senior tag

Biztos lesznek majd olyan "elvetemültek" is, akik vizezni fogják (khm Linus) :C

(#109) hszilard666 válasza P41N (#108) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe, az aztán szép mutatvány lenne :C

Mondjuk jah, Linus vízhűtött már számológépet, meg 12" es passzívhűtött macbookot is. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110) vakablak93 válasza hszilard666 (#107) üzenetére


vakablak93
őstag

Reméljük szerencséd lesz és menn ifog...
De abból kiindulva hogy a legtöbb új gamer notin se megy már se a ryzen masterrrel se sehogy az UV se semmi, nem reménykednék, nekem úgy is menni fog 1Tb SSD bele ;] - Úgy tervezem azt is vele rakatnám bele.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#111) hszilard666 válasza vakablak93 (#110) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg? Hogyhogy? Az AMD nem engedi? Vagy a gyártók? Fel sem fogom.

Lehet neked van igazad, és tényleg kéne paszta csere, meg plusz SSD… Nem tudom. Meglátom milyen kiépítést sikerül kukáznom, és lehet hogy én is upgrade-elek. :K De nekem ez 2022 Q2-3 lesz valszeg, nem szeretnék nyerészkedő áron venni, max MSRP-n. Vagy alatta. Remélem sokan megunják és felteszik apróra. ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#112) gyugyo79 válasza vakablak93 (#110) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mennyire elterjedt a hazai boltokban a normális belevaló SSD ? Mennyi kb most az 1TB -os ? Nekem kb 5 éve a laptopba egy 128GB -as beszerzése is toronyugrás volt. Gondolom most már egyszerűbb, de hogy nem olcsók ezek az tuti.

(#113) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Megnéztem a videót, nagyon durva, hogy mennyire jól viszi a Doom Eternalt. Meg nagyon kellemeset csalódtam a hőmérsékleteken - lényegében hűvös lesz mindenhol, ahol hozzáérsz.

Nem kell kilépned a Steamből, hogy böngéssz, meglepően jól működik rajta az érintőképernyő, dícsérte a gombokat, a kialakítást, a súlyt. Eszméletlen jó lesz!

Annak külön örülök, hogy a Valve demózta ismét, hogy ez egy PC, azaz mindent tudsz vele csinálni, amit egy PC-vel.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#114) vakablak93 válasza hszilard666 (#111) üzenetére


vakablak93
őstag

A gyártók szarsága, több gépnél is előfordul, illetve amit láthatunk hogy BIOS szinten az új gépekben Intel esetén is tiltva van az UV már 10. Gen-től kezdve.
Ettől persze mi reménykedhetünk hogy ez a cucc más lesz :) , de megmondom őszintén én nem akarnám még 1%-al se visszafogni. Ez nem Gamer Laptop ahol nem számít. Itt fontos minden egyes FPS mert azért valljuk be, a játtszhatóság határán áll már a megjelenésekor is a gép.

#119 gyugyo79:Nem elterjedt egyáltalán, én simán Amazonról veszek és kész.
Én veszek egy sima WD-t azt kész ahogy látom 512-es van szal' nem lesz nekem se 1Tb-os.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#115) pdw_ph válasza gyugyo79 (#112) üzenetére


pdw_ph
tag

Egy jelenleg nem letezo termekbe nincs belevalo SSD. Majd ha megjelenik az okosok szetszedik es megmondjak. Addig feleslegesen kombinalsz.

(#116) gyugyo79 válasza pdw_ph (#115) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tehát te úgy gondolod, hogy az amit a videón is láttál (ha megnézted #100 ) az egy nem létező termék ? Ja és a specifikációban megadott M.2 2230 az csak egy vicc ... Értem, köszönöm, hogy segítettél eligazodni ezekben a bonyolult dolgokban ;)

(#117) pdw_ph válasza gyugyo79 (#116) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem, arra utaltam hogy bar tudjuk a specifikaciot senki sem szedte meg a cuccot es jelenleg meg csak feltetelezes h lehet benne SSD-t cserelni. Ha ra van forrasztva pl. akkor igy jartal.

Szerk: meg amugy arra is gondoltam hogy a tipikus magyar mentalitas hogy megveszem az "occsot" es majd "megokoskodom". De ez mellekes :)

[ Szerkesztve ]

(#118) P41N válasza pdw_ph (#117) üzenetére


P41N
senior tag

Miért lenne feltételezés ? Ki lett jelentve már nem egyszer, hogy az SSD cserélhető lesz benne.

"meg amugy arra is gondoltam hogy a tipikus magyar mentalitas hogy megveszem az "occsot" es majd "megokoskodom"."

Igen, mert nyilván csak a magyaroknak jutott ez az eszébe, gratulálok :C

(#119) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Amúgy ti mit terveztek telepíteni, milyen játékokkal játszotok, aminek ekkora a helyigénye? Én nem látom magam előtt, hogy az 512-est megtöltöm nagy méretű játékokkal, amiket ezen játszom.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#120) pdw_ph válasza P41N (#118) üzenetére


pdw_ph
tag

All models use socketed 2230 m.2 modules (not intended for end-user replacement)

(#121) copass válasza pdw_ph (#120) üzenetére


copass
veterán

ez azt jelenti hogy szét kell szedni, hogy kicserélhesd. de lehetséges.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#122) hszilard666 válasza Cucuska2 (#119) üzenetére


hszilard666
veterán

Én tuti feltöltöm a teljes storage-et! Skyrim, Doomok, Wolfensteinek, GTA V, BF3-4, Need for Speedek, Dishonored összes, Far cry összes, Crysis összes. Portal 1-2, Half-Life összes. Ezeknek a címeknek egy pici része megvan jelenleg is switchre, véleményem szerint szuperül működnek “mobil” játékként. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#123) gyugyo79 válasza Cucuska2 (#119) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én speciel azért rendeltem az 512 -est mert tisztában vagyok az árakkal nagyjából és miután láttam a listát, hogy miben több meg az árkülönbözetet, tudtam, hogy nagyon jó ajánlat (nekem a kijelző is jobb de elfogadom akinek erről más a véleménye). Egyszerűen a mókolással együtt nem éri meg 256-512 csere sem nekem (Én olyan 200$ körül vettem utoljára 512 -es DELL M.2 2230 ssd-t de ugye az kötött lehetőség volt más cégnek lehet jobb ajánlata is, és a csere után ugye a 256-osal is kezdeni kell valamit vagy eladni vagy elhasználni stb. TB-osat nem is láttam ezért érdekelt, hogy aki igen az milyen áron, mert keresgélni meg nem akarom ezeket) .

Szóval mivel nekem belefér a nagyobb ára (a kisebbek árazása is rendkívül korrekt szerintem) az jövőbe mutatóbb nekem mivel inkább legyen szabad hely mint, hogy bármikor kevés legyen valamihez és akkor keljen kapálóznom, meg szidnom magam a választás miatt, hogy miért nem vettem meg a nagyobban mikor tök8 lett volna.

Ja és én ha majd megoldható akkor fel akarok rakni az alap rendszer mellé egy win10/11 -et, hogy dokkolva tudjam a munkámhoz is használni, mert nálam egy laptopot is ki tud váltani sok esetben mivel van monitor amire rá tudom kötni ott ahol kell. Ha nem lehet sem dőlök a kardomba. :)

Játékra, azokat tudatosan cserélve, egyszerre csak egy adott mennyiséget a gépen tartva, nagyon remélem, hogy sose lesz kevés még a 256 -os sem (bővítő nélkül) senkinek ...

Én tuti tele rakom a szabad hely 90% -t játékkal és majd cserélgetek, ha újnak kell a hely. Viszont én 4-5 stratégiai játékot és fogok vele hozni vinni és míg egy Paradox játék nincs 10 giga egy TW már olyan 40GB / játék és ez nem a teljes Warhammer egybe amit nem tudom menyi lesz a végén.

[ Szerkesztve ]

(#124) P41N válasza pdw_ph (#120) üzenetére


P41N
senior tag

Wáó, na és ez vajon mit jelenthet ? ;]

Cucuska2: Én elsősorban olyan játékokat, amiket a mostani configomon nem tudok kipróbálni (pl: DIRT 5, Yakuza 3 Remastered, Metro Exodus). Máson így nagyon nem gondolkodtam, max mêg a Halo MCC és DOOM 2016.

(#125) vakablak93


vakablak93
őstag

Én kiválogatom azokat ajátékaimat amiket tudnék rajta élvezhetően futtatni illetve a kontrolleres kezeléssel játszani.
Valmint lehet hogy 2 partícióval használnám, mert még nem biztos hogy az Epic Launchert fel lehet úgy mókolni Linuxra hogy az ottani játékaim el is induljanak.

Tárhely igényem kb:
- Gyári rendszer: Nem tom' mennyi :D
-Win10 kb 50Gb
-Genshin Impact 26,6Gb
-SAO Alycization Lycorish 65,9 Gb - Ez kérdéses hogy tud-e majd értelmezhetően futni.
- DOOM 2016 68,6 Gb- Ebben még nem vagyok biztos hogy tudnám-e kontrollerrel játszani.
-Wot 35,8 Gb
-Metro Exodus 72,2 Gb - Itt is erősen kétséges hogy futna-e...

Összességében én megválogatom majd mit teszek rá, és csak azt hagyom fennt amit tud is majd futtatni, illetve amit a kezelőszerveivel tudok is játszani.
Valamint pár film ha útközben mégsem játszani akarnék, mivel nincs kedvem csak emiatt a kis cucc miatt konvertálgatni így több helyet foglalnának.
Őszintén, nem tudom kell-e majd az 512 Gb de a tudat hogy bele lett valami mókolva az igen ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#126) pdw_ph válasza copass (#121) üzenetére


pdw_ph
tag

Ez majd akkor derül ki ha független médiák szétszedik.

(#127) pdw_ph válasza Cucuska2 (#119) üzenetére


pdw_ph
tag

Semmi extra. Arra lesz jó, hogy olyan játékokkal is játszak amiket a limitált "nagygépes" időmet nem szeretném/tudom áldozni. Pl. Fallout: NV újrajátszás, a millió1 ingyenes/olcsó cucc kipróbálása és hasonlók.

(#128) copass válasza pdw_ph (#126) üzenetére


copass
veterán

hivatalosan is megerősítették hogy cserélhető. innentől kezdve nincs minek kiderülnie...
házat megbontod (garit persze bukod) és cseréled.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#129) pdw_ph válasza copass (#128) üzenetére


pdw_ph
tag

During IGN’s exclusive hands-on with the Steam Deck, Valve hardware engineer Yazan Aldehayyat confirmed that the SSD is not soldered to the motherboard, which means that it is technically user-upgradeable.
“We are using a standard M.2 NVMe SSD in there,” Aldehayyat said. “It's a separate module – we went against the trend of putting it directly on the motherboard.”

Igazad van, ezt a hirt nem lattam. Elnezest.

(#130) copass válasza pdw_ph (#129) üzenetére


copass
veterán

már az is hatalmas dolog, hogy azt csinálhatsz vele amit akarsz.
az már csak hab a tortán, hogy meghajtót is cserélhetsz benne.
első verizónak ez azért nem rossz teljesítmény.
arra leszek kíváncsi hogy a közösség mit fog kihozni belőle, mert ez egy nagyon jó alap.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#131) kriszpontaz válasza hszilard666 (#122) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Majdnem teljesen az én ízlésem, gyakorlatilag az 512-es nálam is tele lesz.
#123 gyugyo79 : Pontosan ezek miatt az indokok miatt vettem én is a legnagyobb modellt.

(#132) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Én egy erős asztali gép "mellé" vestem, így főleg olyan játékokat fogok rajta játszani, amiket nem feltétlen akarok a nagy képernyő előtt játszani - főleg amióta home office van, nem szeretem még többet ülni ugyanabban a székben, ugyanazt a monitort bámulva.

Viszonylag nagy steam librarym van, de főleg régebbi és kevésbé gépigényes játékokat játszanék, meg olyanokat, amiket sosem volt türelmem végigjátszani: Fallout 3 + NV, Stardew Valley, Deep Rock Galactic, talán a Skyrimet is egyszer végigjátszom, lehet az Obliviont is ezredjére, meg a Doom Eternalt szeretném már egy ideje, de a nagy monitorom motion sicknessem van tőle, talán ezen a kicsin nem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#133) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#132) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ja meg modolt Minecraft, ahhoz elkél a 16 giga RAM, meg az Linuxon +20-30%-kal gyorsabb, mint Windowson.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#134) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok, csatlakozok a klubhoz :D előrendeltem az 512-es modelt.

(#135) kriszpontaz válasza Gerzsi (#134) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Q2 2022 vagy Q3? Kicsit későn. Jutott még?

(#136) Gerzsi válasza kriszpontaz (#135) üzenetére


Gerzsi
tag

Q3, majd ti tesztelitek hogy érdemes e véglegesíteni a rendelést :DDD amúgy nagyon igéretes már várom

(#137) Cucuska2 válasza Gerzsi (#136) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Eleinte szomorú voltam, hogy nem decembert, hanem Q1-et ír nekem, de a Q3-tól végtelenül hamarabb van. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#138) Narxis


Narxis
nagyúr

Steam Deck: Nem kaptunk jó híreket a gép dokkolt verziójának teljesítményéről [link]

Thanos was right.

(#139) vakablak93 válasza Narxis (#138) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez csak annyit jelent hogy annak kell használni ami: kézikonzol.
Én megfordítanám, ez legalább nem lesz kiherélve handheldben mint a switch. :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#140) hszilard666 válasza Narxis (#138) üzenetére


hszilard666
veterán

Jesszusom. Ez mekkora egy autista cikk.

A switch dokkolva adja le a gyári órajeleket, handheld underclockolja magát. A Deck ezt nem teszi. Avagy nincs teljesítmény csökkenés ha levesszük a dockról…

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#141) copass válasza hszilard666 (#140) üzenetére


copass
veterán

gusztustalan egy fajta a klikbait firkász...
nekem mondjuk elég wtf a switch megoldása, hogy ott van egy cucc a kezemben ami erős annyira kihajtsa az 1080-at, de konzol módban gyengébb...?!??? :Y :W nintendo logic...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#142) hszilard666 válasza copass (#141) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem pozitívum, egyrészt azért hogy ne legyen retek hangos, másrészt hogy jobb legyen akksi időben. Valamint a beépített display 720p, oda nem kell hatalmas lóerő. Rendben fut a witcher 3 és a Doom Eternal, és a Crysis is. Szerintem jó megoldás. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#143) copass válasza hszilard666 (#142) üzenetére


copass
veterán

de ha jól értem ez nem választható, hanem automatikusan csinálja?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#144) vakablak93 válasza hszilard666 (#142) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát azért a Doom Eternal-t én nem akarnám 30 fps-el ( vagy az alatt) játszani annyira pörgős fps játék hogy az nálam már a nem fut kategória, minimum 60 kell...

Szerintem pont hogy genyó húzás ez a nintendotól...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#145) hszilard666 válasza copass (#143) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen.

vakablak93:

Megértem, igazad van, lehet hogy proli vagyok, de én nagyon élveztem 30fps sel is! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#146) copass válasza hszilard666 (#145) üzenetére


copass
veterán

ez olyasmi lenne akkor mint a win alatt az energia takarékos vagy kiegyensúlyozott energia gazdálkozási mód...első dolgom mindig teljesítményre állítani! :D
gondolkoztam egy ideig switchen, de szerintem már ettől falnak mentem volna! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#147) Peat;)


Peat;)
veterán

A napokban kijött egy integrált gpu-s amd cpu teszt és a 6600xt teszt is amd oldalról, egyik tragikusabb mint a másik. Remélhetőleg a deckbe sikerült valami épkézláb megoldást összehozniuk. Az a baj hogy amd esetében annyi fake marketing van, meg fan cikkíró (mint ha nem amerikai lenne ugyanúgy mint intel, nvidia :DDD ) hogy a valóság sokszor kijózanító számomra. Én drukkolok mert tetszik a koncepció és másik oldalról sem tudnak jobbat összerakni. Csak kezdem fokozatosan alább adni az elvárásokat.

(#148) hszilard666 válasza copass (#146) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, hasonló dologról lehet szó.

Szerintem jó dolog az adaptív órajel, mivel jót tesz az akksi időnek. Útközben fontos hogy jól bírja az eszköz, biztos vagyok benne hogy ha emelt órajelen menne a switch akkor pokoli hamar lemerülne, ami nagyobb probléma lenne mint a 30FPS. Szerintem.

Peat:
Szerintem felesleges még a teljesítményen elmélkedni, konkrétan nincs jelenleg a piacon RDNA2 es hardver amit lehetne benchmarkolni. Ha ki jött a gép akkor jól megvitatjuk majd hogy elég e a performansz vagy nem. De szerintem jó lesz. A Valve nem dobna piacra elavult hardvert, főleg úgy hogy saját elmondásuk szerint, ezt a form factort szeretnék pusholni a piacon.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#149) vakablak93 válasza hszilard666 (#145) üzenetére


vakablak93
őstag

1.Nem mondtam hogy más nem elvezheti 30 fps-el, csak magamról írtam, régen jatszottam low-end hardverekkel sokat és élveztem én is, szal' tökre megértem ha neked elég. :)
De már 4 éve kb középkategóriás teljesítményhez vagyok szokva most már kell a min 60 fps, túlságosan megszoktam. :B
(clevo :D )

2. Nem gondolnám hogy ettől proli leszel.

#148: én is várok még, de reménykedem a pozitív eredményben.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#150) copass válasza hszilard666 (#148) üzenetére


copass
veterán

tisztasör. del én szeretem eldönteni, hogy akkor 15 percig játszok full teljesítménnyel vagy félóráig de gyengébb teljesítményen. ne egy gép mondja meg hogy mi a jó nekem! :D
érdekesség: apple-nál volt ilyen botrány hogy visszafogták látványosan a teljesítményt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.