Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) 30z.Samu válasza Stief83 (#2999) üzenetére


30z.Samu
félisten

7-8 nap alatt. Látszik a Te rendelésednél is, hogy egyre gyorsabban teljesítik a rendeléseket. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3002) Stief83 válasza 30z.Samu (#3001) üzenetére


Stief83
csendes tag

Köszi :)

(#3003) kovsol


kovsol
titán

Megjött a "kicsike" :D
Múlt hétfőn jött az e-mail, és most keddre ide is ért.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3004) 30z.Samu válasza kovsol (#3003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is ideér lassan, kb 1, fél 2 fele szokott erre járni. :))

Sic Parvis Magna

(#3005) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Óó hát itt az én aranyos kis cinkém, az én dráága picinykém! :C :C :C

L:/dl/upc/2022-09/27/125387_zijwmqwzzgsw1qn3_20220927_133537.jpg]

Sic Parvis Magna

(#3006) JSaN válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


JSaN
addikt

Nagy grat neked is, plane amilyen eksztazisba szoktal itt esni a felfokozott varakozasok kozben. :DDD

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#3007) sirarcheer válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Ne felejtsd el először töltőre dugni. :DD

PSN: sirarcheer

(#3008) kovsol válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


kovsol
titán

Első utam nekem a wifi energiatakarékosság kikapcsolásához vezetett, mert az 5Ghz Wifimet kb instant ledobta. Letöltést megy éppen még míg dolgozom. Beraktam vagy 100GB -t a queue-ba. Azt néztem a peak az 50MB/s volt eddig. Wifin egészen vállalható.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3009) sirarcheer válasza Stief83 (#2999) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Jövő héten kedden fogod megkapni. Alsónémedi felől. :D

PSN: sirarcheer

(#3010) 30z.Samu válasza JSaN (#3006) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen mindenkinek! Hú, ne is mondd, én nagyon kütyü mániás vagyok és én egy egyszerű BT hangszórónak is nagyon tudok örülni. A Deck esetén hevítette ezt a dolgot, hogy erre durván 5 hónapot vártam, ennyit szerintem semmire nem vártam még. Szokták mondani, hogy nem a cél a lényeg, hanem az út, amit megteszel, de most nagyon örülök annak is, hogy célba ért(em). Még nem kapcsoltam be, csak első benyomást írok. Nagyon komoly a tok, amit adtak hozzá és hát a konzol...Úristen, very big. :D És milyen szép és nem mellesleg nagyon kényelmes a fogása. Felöltöztettem, hát ez a tok amit vettem picit bazári főleg a kijelző tetejénél, de a funkcióját igazából ellátja és jól néz ki így is a gép. Fóliát feltettem a kijelzőre, elsőre patent lett, legalábbis én nem véltem felfedezni nagy bakit. Nincs más hátra, minthogy csatlakoztassam a töltőt és kezdődjön a kaland. :))

Sic Parvis Magna

(#3011) JSaN válasza 30z.Samu (#3010) üzenetére


JSaN
addikt

Hajra, :C
Nekem 3 hete van meg, es imadom minden este kezbe venni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#3012) fronxie

Amióta itt olvasgatom a topic-ot már csak izgatottabb vagyok tőletek, imádom! :C
Holnapra szerintem nekem is befut végre meg az sd is ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#3013) slima válasza 30z.Samu (#3010) üzenetére


slima
tag

Az azért durva, hogy kibírtad hogy ne kapcsold be, közben fóliát raktál rá, meg ide kommenteltél :D :D bennem ennyi erő sem volt amikor megkaptam...egyből be kellett kapcsoljam, és el kellett indítsak valami letöltést :D

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#3014) 30z.Samu válasza slima (#3013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Minden ilyesmi eszköznél fólia, tok az első, addig semmit sehova. :D Most töltődik a GTA V, majd felcsapom rá a Protont és utána további játékokat. Említettétek a Wifinél az energiatakarékos módot. Azt hol találom? Kerestem, de nem leltem meg.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3015) slima válasza 30z.Samu (#3014) üzenetére


slima
tag

Azt hiszem a wifis dolog a fejlesztői beállításoknál van. Én nem kapcsoltam ki, hagytam ahogy van, nekem nincs vele eddig nagy gondom. Letöltés megy szépen 50-60 megával.

Illetve amit megfigyeltem (lehet hogy ez megoldaná, fene tudja), hogy amikor felébresztem a cuccot - itt érdemes megemlíteni hoogy jelkóddal zároltam az eszközt - akkor ha azelőtt oldaom fel a jelkódot, minthogy felcsatlakozna a wifire, akkor a barátlista, illetve Chat rész nem mindig jelenik meg/bebugol picit.

...egyébként ha felraksz rá mindent, majd nem kapcsol be, mert mondjuk gyári hibás, akkor bukta a fólia? :D

[ Szerkesztve ]

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#3016) 30z.Samu válasza slima (#3015) üzenetére


30z.Samu
félisten

"...egyébként ha felraksz rá mindent, majd nem kapcsol be, mert mondjuk gyári hibás, akkor bukta a fólia? :D "

Ha visszaküldöm és újat küldenek, akkor igen. :D

Sic Parvis Magna

(#3017) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#3016) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben megtaláltam a Wifi energiatakarékos módját, köszi! Kikapcsoltam, de ez nem tölt gyorsabban, holott itt ülök majdnem a Wifi mellett. :D Ventillátornak van hangja, de nem hangosabb, mint egy átlagos laptop.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3018) slima válasza 30z.Samu (#3017) üzenetére


slima
tag

Az a durva, hogy amúgy nem mindig. Én most például az Elden Ringet nyüstölöm, be van lőve kőstabil 30 FPS-re, TDP limit 9-esen, és semmi hangja a cuccnak.
Persze egy Forza Horizon 5-nél 40 FPS-el már hajszárítónak is simán használható.

Ugyanakkor egy Lenovo Legion laptop az Elden Ringnél is visít mint akit ölnek, pedig nem futtatja semmivel sem jobban a játékot mint a deck....sőt.

[ Szerkesztve ]

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#3019) 30z.Samu válasza slima (#3018) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam most úgy van hangja a gépnek hogy nem csinál mást, csak töltőn tölti a GTA V-öt. :D Lassan befejezi, utána felcsapom a Protont.

Írtátok hogy az az egy hét lesz a legrosszabb, amikor kifizetted a gépet és várod a futárt. Nem, az a legrosszabb, amikor itt van és azt várod hogy töltse le a játékokat, amivel akarod nyüstölni. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3020) slima válasza 30z.Samu (#3019) üzenetére


slima
tag

A letöltés az jobban meghajtja amúgy mint egynéhány játék.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#3021) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha átváltok Desktop módba, akkor lelövi a Gaming módot teljesen vagy az megy tovább a háttérben?

Sic Parvis Magna

(#3022) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#3021) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Megáll a Gaming mód. Viszont mivel a Desktop mód csak egy alkalmazás, ezért a Desktop módot bele tudod rakni extra steam appként a nem-Steam játékok közé.

Fordítva nem megy.

[link]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3023) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#3022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem rossz ötlet, köszi! Protont, Heroic Game Launcher-t feltettem, most megy fel a Fortnite. :C Érdemben még hozzá se nyúltam a géphez. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3024) Lacielvtárs válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratulálok MIster :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3025) Vertigo18 válasza Bazsi1987 (#2983) üzenetére


Vertigo18
addikt

Samsung Evo Plust ajánlják sokan, én magam is azt vettem, olyan 30k alatt van postával itthonról. Nekem a fehér változat van...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3026) P41N


P41N
senior tag

Na itt van nálam is a cucc :C Hát, sokkal rosszabbra számítottam. Jó kézbe fogni, nincs nagy kezem, ettől féltem a legjobban, de minden gombot jól elérek, és kényelmes a kézben tartani. Súlyra mondjuk meglepődtem, nem gondoltam volna hogy ennyire "nehéznek" fog érződni. Anyaghasználatnál azt hittem ilyen olcsó műanyag érzete lesz de ebben is tévedtem. Így első benyomásra tetszik a cucc, gyorsan lekapok valami kisebb játékot aztán megnézem mit csinál. Pénteken meg elvileg megkapom az USB-C-s hubomat is, akkor szerintem kicserélem benne az ssd-t. Úgy érzem meg van az elfoglaltságom hétvégére :DD

(#3027) Lacielvtárs válasza kovsol (#3008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

neked is gratula az új szerzeményhez :C :R
ezt a wifi ledobálós energiatakarékos módot hol lehet kapcsolni? mert én sehol nem találom viszont nekem is rendszeresen eldobja, azt hittem már hibás a Deck-em :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3028) zombiex válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


zombiex
tag

Halleluja! Reptesd meg azt a madarkat, jo jatekot :DD

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#3029) Cucuska2 válasza Lacielvtárs (#3027) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Beállítások, Developer Options. Az én időmben még legalul volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3030) Lacielvtárs válasza Cucuska2 (#3029) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R
király nagyon köszönöm, annyi hogy külön be kell kapcsolni a fejlesztői módot, és már megvan, nagyon szépen köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3031) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Fortnite nem megy, hiába van fent a Heroic Launcher, azt írja Wine is not supported. Próbáltam utánajárni, de csak annyit találtam, hogy a Fortnite nem támogatja a Linuxot, szóval állhatok a fejem tetejére is, akkor sem fogom tudni elindítani. Ha sehogy se tudom rávenni, akkor megpróbálom Xbox Cloud-al, amúgy is ki akarom próbálni rajta.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3032) zombiex válasza Lacielvtárs (#3027) üzenetére


zombiex
tag

Rendszer -> Fejlesztoi mod bekapcsolasa
Ekkor a fomenu legeslegaljan megjelenik egy "Fejlesztoi" opcio. Azon belul lodd ki a "Wifi energiagazdalkodas bekapcsolasa"-t

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#3033) Lacielvtárs válasza zombiex (#3032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

megtörtént, neked is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3034) P41N


P41N
senior tag

Lehet volt már (akkor sorry), de másnál is lassú a letöltés wifi-n keresztül ? Nálam a max az eddig 2MB/s volt :DDD

(#3035) chemand válasza 30z.Samu (#3031) üzenetére


chemand
tag

xbox cloud-al megy :K

(#3036) kovsol válasza P41N (#3034) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 61MB/s is összejött.

May the Force be with you!

(#3037) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok most itt a Ti örömötök kapcsán én is előkaptam a decket, mert már azt sem tudtam merre van :D
gondoltam kipróbálom ezt a steam-os továbbküldés cuccot, és meglepően működik, egy 4k tv-re toltam ki a képet, az asztali gépemen keresztül és ment a 4k game :Y
még az FPS is 60 volt.
gondolatam rányomok egy billentyűzet egér kombót, ami működik is rendben, viszont az egér nagyon furán működik.
a mozgás az egérrel fordított mindenben, no meg "korlátozott".
nehéz körbe írni mi a jelenség, de a játék menüben minden rendben működik, viszont játékban a karakter olyan mintha egy kis dobozban lenne és mintha fordítva mozogna a gép egér irányításhoz képest :W
a karakter is csak 15 fok körüli szögben tud fordulni az egérrel
amikor előre tolom az egeret a karakter lefele néz és ha hátra akkor felfelé.
remélem érhető amiről gagyarászok :D
egy Razer Basilisk v3 egérrel próbáltam direkt kábelessel, de a vezeték nélküli egérrel is ugyan ez és minden mászkálós játékban ugyanez a jelenség van
ebben volna valami tanácsotok, egyáltalán ide tartozik a kérdésem?
ez lehet valami egér beállítás lenne?
előre is köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3038) P41N válasza kovsol (#3036) üzenetére


P41N
senior tag

Router hiba volt :DDD Channel-t kellett váltanom (auto-n volt, átraktam 6-ra) és egyből jön 10 MB/s-vel (ennyit tud a netem sajna).

(#3039) consono válasza 30z.Samu (#3005) üzenetére


consono
nagyúr

Gratulálok! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3040) CPT.Pirk válasza Lacielvtárs (#3037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy ismert hiba, ha asztali módból indítod a játékot, akkor TV-re kitéve is rendben lesz az irányítás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3041) rasotamas válasza 30z.Samu (#3023) üzenetére


rasotamas
veterán

Minek ez a proton meg heroic launcher telepítés?
Nem gyárilag is proton van fent és azzal futtatja a win játékokat a gép?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3042) Cucuska2 válasza rasotamas (#3041) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ha Steamen játszol, minden történik magától. Ha nem Steamen játszol, akkor le kell töltened külön a Linuxra írt nem hivatalos Launchert, és ahhoz külön kell telepítened Protont/egyebeket.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3043) 30z.Samu válasza chemand (#3035) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megy, csak az nem az igazi. Kicsit homályos a kép és van hogy egy pillanatra szét is esik. :F

(#3039) consono: Köszönöm szépen! :R

Eltettem picit pihenni a gépet, addig írok tapasztalatot. Feltettem a GTAV-öt, a Hokko Life-ot, szenvedtem a Fortnite-al, de mint kiderült az natívan nem fog menni Linux alatt, így feltettem az Xbox Cloud Gaming-et is. Bár utóbbit amúgy is fel akartam, csak azt hittem hogy a Fortnite menni fog Heroic Launcher-el, de hát nem...na mindegy. Maga a gép nagyon tetszik, durva, hogy ennyire testreszabható, na meg az is, hogy a GTA V elég stabil 60fps-t tud produkálni nappal és éjszaka is egyaránt úgy, hogy felcsavartam a grafikát, árnyékot feltekertem, hogy a fénynek dinamikus árnyéka legyen pl amikor megvilágítasz valamit este a kocsi fényszórójával. Tudom hogy ez egy 9 éves játék, de korábban a PC-m papíron jóval erősebb volt és ott éjszaka alig gyakran drop-olt 60-ról 35-40-re. Ami elég zavaró volt, ezen meg megy simán...döbbenet. És ha már testreszabhatóság, beállítottam 45fps lock-ot a GTA-nál, ami szerintem nem annyira durva kompromisszum, mégis lényegesen kitolja az üzemidőt. Más komolyabb játékkal nem próbáltam még, elkezdtem feltenni a Doom-ot, meg majd körülnézek a könyvtárban mi van még. Kíváncsiságom hajt, szóval erősen gondolkodom Windows telepítésén is hogy megnézzem azzal hogy muzsikál a gép. Hokko Life megy stabil 60fps-sel, annál semmi meglepő nincs. Xboux Cloud-ban Forzáztam és Fortnite-oztam, ezek simán mennek 60 képkockával, viszont bízom benne hogy a MS kicsit jobban ráfekszik erre a dologra, mert mint írtam néha szétesik a kép és az nem is túl éles. Bár ha felteszem a Windows-t és marad, akkor igazából nem lesz ez szempont.

Egyetlen negatívumot találtam eddig, mégpedig hogy a két kicsi trigger elég alacsonyan van. Egy Xbox vagy egy Nintendo Pro controller-en a két felső trigger kitüremkedik, magasabban van, míg a Deck-nél jóval alacsonyabban van. Ez annyira nem tetszik, de majd megszokom. Összességében nagyon tetszik a gép, durva hogy mennyi potenciál van benne és mi mindent tudsz vele csinálni. Vagyis hát gyakorlatilag bármit... látom, hogy még sok mindent ki fogok rajta próbálni. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3044) Lacielvtárs válasza CPT.Pirk (#3040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ooo köszönöm a válaszod és a tanácsod, ki fogom próbálni :R
vagyis ha jól értelek, a steam a PC-n legyen asztali módban? vagy a deck-en is van asztali mód?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3045) CPT.Pirk válasza Lacielvtárs (#3044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A deck. Egy teljes KDE-s asztali környezet van rajta. Steam gomb megnyom a decken, ott meg az asztalra váltás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3046) Lacielvtárs válasza CPT.Pirk (#3045) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés rendben köszönöm, ki is próbálom :R

és működik, besz@rok nagyon nagyon köszönöm a segítséged :C :R

annyi hogy lehet ez itt nagyon OFF de ha veszek egy laptopot ami tudja mondja a HDMI 2.1-et és abban már a hardver is elegendő, akkor akár le tudom cserélni a gamer PC-t is és ugyan úgy menni fognak a játékok a tv-n ezzel a továbbítás funkcióval a deck-ről??
bocsánat a láma kérdésért ha ez itt egyértelmű nektek :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3047) agaron válasza Cucuska2 (#3042) üzenetére


agaron
tag

Hm, ez a Heroic cucc jobb, mint a Lutris, vagy forma-forma?

Steam Deck | PC | PS5

(#3048) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kis méretbeli különbség. :D

Sic Parvis Magna

(#3049) fronxie válasza 30z.Samu (#3048) üzenetére

Na. Végre Alsónémedin van nekem is, yesss! :C
Uh de durván nagy tényleg, bár a Switch mindenre jó de fogásra nem... :))

Egyébként milyen az OLED switchez képest a kijelző?
Nagy visszalépés lesz nekem azután?

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#3050) 30z.Samu válasza fronxie (#3049) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem nem Oled, de azt olvastam, hogy az Oled Switch-nek szebb a kijelzője.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.