Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, ha eladom a gépet, akkor aki megvette, hogy tudja érvényesiteni a garanciát? (steam profilomat természetesen nem adom) köszönöm a válaszokat!

(#1352) Cucuska2 válasza Felgolos (#1351) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1353) Felgolos válasza Cucuska2 (#1352) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Bővebben kifejtenéd, köszönöm

(#1354) Cucuska2 válasza Felgolos (#1353) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Sorozatszáma van a Decknek, egyszerűen leadod a claimet az adott sorozatszámú Deckre, semmi szükség a megrendelő accountjára. (Pontosan úgy, mint amikor laptopot/bármi más elektronikát veszel.)

[link]

This Warranty is transferrable to natural persons who receive the Hardware as a gift from the Purchaser; transfer pursuant to this sentence shall not otherwise expand this Warranty. Purchaser remains bound to comply with his or her obligations under this Warranty, including dispute resolution/binding arbitration/class action waiver.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1355) Peat;) válasza vidaila (#1343) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem is felhős, persze fényerő növekedésével egyre inkább. Cserébe elég fényerős a kijelző, akinek volt switch v1/v2 ese az tudja miről beszélek. Ez van, spóroltak, de nem annyira mint nintendo általában :)

Én amúgy is visszafogott fényerővel és cpu 8w max beállítással játszom, mert ilyen beállítással kézikonzol, csendes működéssel. Fogyasztás visszafogása nélkül egy visítós notebook más kivitelezésben.

(#1356) 30z.Samu válasza Peat;) (#1355) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már várom, amikor a kezemben lesz és tudok majd kísérletezni hogy mekkora fogyasztás mellett mit tud kitolni magából. :D

Sic Parvis Magna

(#1357) Cucuska2 válasza Peat;) (#1355) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ha már valami pozitívat kell momdani a kijelzőről: nagyon jó a pixel válaszidő, így nincsen szellemkép, mint Switcheáen/nem gamer laptopon. A céges Mactől megőrülök, annyira rossz a panel válaszideje.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1358) vidaila


vidaila
aktív tag

Hosszú távon mi jobb az akksinak:
-ha mindig 100%-ra feltöltöm, leveszem töltőről és lemeritem, majd újra feltöltöm
-vagy amikor csak tehetem töltőről játszak?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1359) kovsol válasza vidaila (#1358) üzenetére


kovsol
titán

Teljesen lemerítés nem tesz jót egyik aksinak se. Telefon se véletlen jelez 15% körül.

May the Force be with you!

(#1360) 30z.Samu válasza vidaila (#1358) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ne hagyd teljesen lemerülni.

Sic Parvis Magna

(#1361) pdw_ph válasza vidaila (#1343) üzenetére


pdw_ph
tag

Milyen felhosodes? Ez a backlight bleed. A jobb felso kicsit nagyobb de a tobbi tok atlagos. Ha nem zavar jatek/film kozben akkor elj vele egyutt, minden kepernyoben van valamilyen szinten.

(#1362) pdw_ph válasza vidaila (#1358) üzenetére


pdw_ph
tag

Utobbi. Ha hosszabb idore elteszed (hetekre) akkor erdemes 60-70%-ra meriteni es ugy eltenni.

(#1363) consono válasza vidaila (#1358) üzenetére


consono
nagyúr

Használd össze vissza, az a legjobb az aksinak!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1364) vidaila


vidaila
aktív tag

Hogy tudom működésre bírni a steames gta 5-öt?
Rockstar launchert telepítettem desktop módban leírás szerint, kompatibilitás is beállítva de a játékot ha indítom akkor kér aktiváló kulcsot (a játék nem a launcher) amit nincs is hova beírnom
Érdekes mód a gta 4 - el semmit sem kellett mókolni, letöltöttem gaming módban és indítottam, ment elsőre

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1365) Cucuska2 válasza vidaila (#1364) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én csak Steamen letöltöttem és elindult, mindenféle Desktop mód telepítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1366) kriszpontaz válasza vidaila (#1343) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam volt, alul és oldalt a passzos ragasztás miatt de már elmúlt. ha a ház csavarodik picit akkor is előjöhet. Láthatod ha enyhén rányomsz a fekete sávra a kijelzőnél.

(#1367) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Látom a teljesítési sor helyzete javult kicsit, most átváltott nekem 2022 Q3-ra (július-szeptember) ami azért nincs messze. 2021.szeptember 5-en adtam le a rendelést, 256 gigás.

Lehet tudni, hogy akik pl most kapják kézhez azok mikor adták le a rendelésüket?
Vagy mikori rendelésig ír jelenleg Q2-t (van még akinek Q2-t ír de még nem kapta meg?), és mikori rendeléstől ír Q4-et?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1368) pdw_ph válasza rasotamas (#1367) üzenetére


pdw_ph
tag

reddit relevans topicban minden hetfon/csutortokon van egy sticky. Onnet lehet csak tudni melyik regio/verzio hol tart.

(#1369) slima válasza rasotamas (#1367) üzenetére


slima
tag

Az EU 256-os múlt hét csütörtökön itt tartott: "13 days, 00 hours, 57 minutes and 49 seconds worth of pre-orders have been processed"
Ma este megy ki az újabb adag levél 7 óra körül, akkor kiderül mennyit ugranak a nagy bejelentést követően.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1370) slima


slima
tag

Valamivel több mint 24 órát ugrott most az EU256 feldolgozása: "14 days, 02 hours, 27 minutes and 10 seconds worth of pre-orders have been processed"

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1371) consono válasza slima (#1370) üzenetére


consono
nagyúr

A 64-es is, itt tart most: "19 days, 13 hours, 51 minutes and 16 seconds", és gondolom ez még gyorsulni is fog.
De. Ez is csak egy erős tipp, tegnap olvastam olyant is a redditen, hogy a kalkulátor szerint még csak 73%-on volt és kapott levelet, meg olyant is, aki 113%-on és még nem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1372) 30z.Samu válasza consono (#1371) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tehát felesleges nézni ezeket, mert lutri. :D Én már annak is örülök, hogy idén tuti megkapom.

Sic Parvis Magna

(#1373) consono válasza 30z.Samu (#1372) üzenetére


consono
nagyúr

Azért várjuk meg mi lesz Kína és Taiwan között... :(((

"In God we trust. All others must bring data"

(#1374) slima válasza 30z.Samu (#1372) üzenetére


slima
tag

Nekem a GetMyDeck (https://getmydeck.ingenhaag.dev/) valid információt mutatott, persze ide is bárki behazudhat bármit gondolom, de alap kiindulásnak nagyon jó. Persze lehet hogy régiófüggő is a dolog, nagyon sok a változó az egész dologban.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1375) 30z.Samu válasza consono (#1373) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csak nem lesz semmi.

Sic Parvis Magna

(#1376) zkxdn


zkxdn
őstag

Van itt valaki aki Steam Wallet-ből fizette ki a Steam Deck-et?
(Teljes mértékben vagy részben mindegy)
Minden rendben ment vele? Elméletileg 100%-ban működnie kéne, de a biztonság kedvéért gondoltam megkérdezem :))

(#1377) eami válasza zkxdn (#1376) üzenetére


eami
addikt

igen, teljesen rendben lement.

(#1378) 30z.Samu válasza zkxdn (#1376) üzenetére


30z.Samu
félisten

Revolut-tal valaki?

Sic Parvis Magna

(#1379) eami válasza 30z.Samu (#1378) üzenetére


eami
addikt

igen, azzal is :))

revolutal töltögettem minden hónapban €60 a walletbe, majd walletből fizettem ki amikor lehetett :DDD

(#1380) 30z.Samu válasza eami (#1379) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#1381) gyugyo79 válasza zkxdn (#1376) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én betoltam a vételárat Steam Wallet-re kb rögtön azután, hogy megrendeltem.Minden rendben ment a fizetéssel. Utólag könnyű okosnak lenni és nem ez volt az oka de a Ft->€ romlása miatt sem bántam meg amikor ki kellet fizetni a Decket ....

(#1382) zkxdn válasza eami (#1377) üzenetére


zkxdn
őstag

& gyugyo79

:R :R :R

(#1383) rasotamas válasza gyugyo79 (#1381) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is elkezdtem most, legyen fönt mire fizetni kell. Még csak 27,6%-on vagyok, de elvileg szeptember végéig le kellene záruljon, feltételezem az előrendelés indulása után napról napra kevesebben rendelték meg, tehát gyorsulnia kéne. Telós appból csak 100€ volt a max. amit egyszerre fel tudtam tenni, nem tudom, hogy lehet még.
Még valami, ezt a pénzt vissza tudom szedni valahogy ha valamiért mégsem rendelném meg?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1384) CPT.Pirk válasza rasotamas (#1383) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerű érték átírással a böngészőben (PC-n) meg lehet csinálni, hogy egyszerre betolj akármekkora összeget a walletbe. Működik, én így raktam be oda a teljes vételárat. [link]

Visszavenni nem tudom lehet-e... De amilyen árak vannak használt deck-re, szerintem el tudod adni ha nem jönne be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1385) rasotamas válasza CPT.Pirk (#1384) üzenetére


rasotamas
veterán

Mennyire bonyolult lett volna berakni egy szabadon kitölthető mezőt...

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1386) rasotamas


rasotamas
veterán

Kérdés: Van nekem egy GTA V-öm (meg több más Rockstar játék is)
Nem Steames, többszázas szintű online karakterrel. Hogyan tudok majd ezzel játszani a Decken? Még azt elviselem, hogy ki kell fizetnem még egyszer a 15€-t, de nem akarok új karit kezdeni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1387) Cucuska2 válasza rasotamas (#1386) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Letöltöd a Lutrist, hogy kezelje neked a "külső" Windowsos alkalmazásokat, megnyitod a Lutrist, feltelepíted a Rockstar Launchert, ahol letöltöd a GTA ötöt.

Vagy csak betallózod az installert Steambe. Igazából rém egyszerű, nincsen semmi megkötés, hogy milyen áruházat használsz.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1388) 30z.Samu válasza rasotamas (#1386) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, hogy ezek felmerülnek, mert valamennyire felkészült leszek, mire megérkezik a gép. :D Epic Launcher-t szeretném használni és ha úgy van, akkor nem biztos, hogy feltennék egy Windows-t emiatt.

Szerk.: Illetve nem, ott van a GamePass meg a PS Plus alkalmazás. Ezek mennek Windows nélkül is vagy kell a Windows?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1389) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#1388) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Gamepass csak streamelve (a Microsoft nem hagyja, hogy telepíthető legyen), a PS Plus megy.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1390) pdw_ph válasza rasotamas (#1383) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem lehet kiszedni, illetve ugyhogy kulsos marketplaceen keresztul eladsz vmi targyat (pl. CS:GO kes), viszont ilyenkor egy jo 20%-os buktaval kell szamolni.

(#1391) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#1389) üzenetére


30z.Samu
félisten

Windows hogy muzsikál a gépen? Olvasok ezt is, azt is. :)

Sic Parvis Magna

(#1392) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#1391) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Így is, meg úgy is. ;)

Elindítasz egy játékot, nincsen alt-tab például. GloSC kell hozzá, hogy tudd használni Steamen kívül a kontrollert. Valaki mindig BT billentyűzetet hajt vele, hogy ne legyen irányításbeli problémája.

A driverek már mennek, tehát akadálya nincsen, hogy használd.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1393) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#1392) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aha... :D Gondolom ezt idővel majd meg fogják csinálni, de igazából ha SteamOS alatt meg tudom oldani, hogy menjenek azok, amiket szeretnék használni, akkor nem feltétlenül akarok rátuszkolni Windows-t. Amiket használnék (jobban mondva legalább kipróbálnám rajta) az az Epic, talán GoG, GamePass, PS Plus ill. emulátoroznék rajta.

Sic Parvis Magna

(#1394) gyugyo79 válasza 30z.Samu (#1393) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amik mennek SteamOS alatt azokat kár bárhogy máshogy futtatni mivel kapásból az alkalmazásra szabott "teljesítménybeállítás" elveszik mint lehetőség ha máshol van indítva. Ami szerintem nagyon hasznos. Még úgy is, hogy a launcher -t indítjuk onnan és utána abból a játékot ami nem Steames ...

A Windowson egy apró hiba van még jelenleg a fentebb már említett, tökéletes beállítási lehetőségek nem meglétén túl, de az is csak ha nem a Decken magán játszana valaki.
Type-C -n a képet kirakva a hang nem megy ki a kijelzőre. Legalábbis én egy 4-5 -el rápróbáltam ami a cégnél kéznél volt miután megjött és a neten sem találtam csak kérdést, hogy valakinek működik e ... (Linux és SteamOS alól teljesen jól működött mind).
Amúgy a GloSC amihez kell egyáltalán szerintem már nem akkora érvágás, és ezt leszámítva a Win teljesen jól használható, még jobban sajnos mint a Linux.

Viszont a "hasznos" helyet viszi a + OS :)

[ Szerkesztve ]

(#1395) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#1394) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! Ha mennek az említett dolgok SteamOS alatt, akkor jó eséllyel nem erőltetném a Windows-t. :))

Sic Parvis Magna

(#1396) rasotamas válasza Cucuska2 (#1387) üzenetére


rasotamas
veterán

Arra van mód, hogy megveszem steamen, de megtartom a socialclubomat, accountomat?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1397) consono válasza Cucuska2 (#1389) üzenetére


consono
nagyúr

Nem nem hagyja az MS, hanem UWP app, nem megy a Proton alatt. Bár mondjuk az sem lenne meglepő, ha nem hagyná. Mondjuk ennek meg ellent mond az, hogy van hivatalos leírásuk arról, hogy a cloud streaminget hogyan oldd meg a Decken...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1398) Cucuska2 válasza rasotamas (#1396) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ezt nem tudom, elméletben nem látom akadályát, de ezeknek ilyen ótvar DRM-je van. A google nem ad értelmes találatot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1399) Cucuska2 válasza consono (#1397) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Az UWP-nek szerintem pont az a lényege, hogy más ne tudja használni, sőt, Microsoft fiók is kell ahhoz, hogy egyáltalá letöltsd. Semmi normális okuk nincsen rá, hogy UWP legyen, csak az, hogy anti-konzumerek szeretnének lenni.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1400) consono válasza Cucuska2 (#1399) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, az UWP lényege az, hogy egy adott app minden Windows platformon futni tudjon, Windows S-től desktop Windowson át Xboxig (meg ugye régen ott volt még a WinRT és a Windows Phone is). Így csak egy kódot kell karban tartani. Az MS nem anti konzumer már jó ideje szerintem...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.