Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) zkxdn válasza szilasz007 (#450) üzenetére


zkxdn
őstag

Szerintem nem volt szarkazmus.
Tényleg nem pörög annyira a topik még.
Unboxing tényleg nem kell, de élménybeszámolók, hasznos infók (hol tartanak, mennyi idő alatt hozta ki a futár) stb simán jöhet.

(#452) kentucky


kentucky
őstag

Alzapower USB-C hub szerintetek jó lehet a deckhez?:)

(#453) szilasz007 válasza zkxdn (#451) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Lehet igazad van és túlreagáltam. Internet. Mást szoktam meg :)

(#454) szilasz007 válasza kentucky (#452) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Papír szerint jónak nézz ki. Most hogy már realitás lesz én is körbenézek replikátorok terén. Jó lesz az céges géphez is :)

(#455) GamrGarfield válasza kentucky (#452) üzenetére


GamrGarfield
csendes tag

Még a Nintendo Switchez kitalált után gyártott USB-C hubal is működik a deck. Szóval nem hiszem, hogy sok akadálya lenne neki, hogy azzal is menjen. :)

(#456) Cucuska2 válasza zkxdn (#451) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Egyáltalán nem volt szarkazmus, jó, ha megy egy kicsit a topik.

Type-C dokkok közül jó minden, ami USB-s, így szinte bármilyen dokkoló 100 euró alatt működni fog, fölötte is csak meg kell nézni, hogy Thunderbolt-e vagy sem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#457) abydos


abydos
aktív tag

Végre feladták a 64 Gigás csomagom, hétfőn kaptam a mailt, hogy megvehetem, remélem még a héten a kezemben tarthatom.
A rendelésem amúgy 2021. júl. 16., 21:21 volt, rohadtul be volt halva a Steam, szóval csak itt görcsöltem a gép előtt, hogy végre működjön a rendelés leadása, így kerültem be a 3. körbe.

A különböző online kalkulátorok szerint amúgy a jövő héten vagy az utána való héten kellett volna, hogy mailt kapjak, szóval a kalkulátort figyelve, lehetséges, hogy egy-két héttel akár korábban is jöhet, de ez gondolom csak jóslás.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#458) addamka


addamka
őstag

Meghozta a GLS, így nagyon gyorsan:
Könnyebb, mint vártam, venti kicsit visítós, kijelzőnek szép a képe, full magyar a felület.
Játék 2 perc volt eddig, de szerintem jó lesz ez. 300+ játék használható a könyvtáramból, és 2 restart között is nőtt a szám :)

Szép nagy amúgy a masina, szélesebb mint a céges 13 colos dell.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#459) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Replikator teren dontesre jutottam. Nalam ez lett a befuto: https://www.amazon.com/gp/product/B09QSZZL83

Ez persze sokkal tobb, mint az amugy teljesen megfelelo Alzas megoldasok.
En erre szep kenyelmesen kiepitem a 2 monitoros home office kornyezetemet is, azt csak cserelgetem a laptopot, decket, ahogy kell.

Keresgelve, itthon, olyan replikatort ami ket monitort tamogat, elfogadhato minosegbe, hat, nehez volt talalni.

Ma nekem is feladtak. GLS. Jovoheten remelem egy hatalmas nerdgasm-al fog kezdodni a hetem :D

(#460) addamka


addamka
őstag

Pár dolog:
dokkoló csak beta verzióval megy nálam, a stable nem adott ki képet egyikre se ami itthon van (Dell WD15 meg egy baseus 8in1 rettenet). A beta is második kijelzőnek allítja be, cserébe a deck képernyőt kikapcsolja teljesen és az az elsődleges :D De át lehet lőni így is.

Flatpack részen fontosabb appok ott vannak, simán telepíti, netezős gépnek baromi gyors, yt, spoty, irodai szemetek sima ügy (ok tudom lassan egy közepes mobilnak is).

Támogatott játékok mind mennek szépen, grafikához nem nagyon nyúltam, de próbából nézegettem, ekkora kijelzőn a medium-high között nehéz látni bármi difit.

30 FPS sok esetben duplázza az akksi időt, Euro Truck Sim. 2 60 FPS limittel 2.5 órát írt, 30 FPS limittel 4.5-et. Alacsony gépigényes játékok 7 óra körül (Broforce pl.). Fényerő ehhez 3/4 alatt valamivel autómata módban.

Próbáltam a gyro aim-ot CS-ben, hát ehhez újra meg kell tanulni játszani :D
De nálam így az asztali gép megy a TV mögé, ez meg felváltva a cégessel dokkolózik.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#461) hszilard666 válasza addamka (#460) üzenetére


hszilard666
veterán

Gratu, a masinához!

Köszönjük az infót! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#462) Cucuska2 válasza addamka (#460) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Broforce nagyon jó infó, tervezem vagy negyedjére újrajátszani, megunhatatlan!

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#463) szilasz007 válasza addamka (#460) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Közben felébredtem és lemondtam azt az amazonosat. Nagyn tetszett, de közbe eszembejutott az amcsi villa és a 110V... Nem akarok lutrizni egy esetleg csak 110V-s táppal.
Most egy Acer 12in1 dongle lesz első körben... Viszont van itt káosz. Cikkekben olyan hubokat javasolnak, amiknél írják, hogy thunderbolt kell és hogy linux nem támogatott...
Amit írtál hubok terén kicsit megijesztett. Remélem nem kell majd külön vezetni itt egy kompatibilis hub listát a végén...

(#464) addamka válasza szilasz007 (#463) üzenetére


addamka
őstag

A baseus 10ezer körül volt de ahhoz táp nincs.
A Dell drága mondjuk, csak a vicc hogy a 90W-os tápjára azt írja csak lassú töltést enged vele :)
Szoftveren van mit csiszolni még, a monitor váltogatás után egy sleep-wakeup kell, hogy a saját kijelzője feléledjen.

Most Mudrunnert néztem, majdnem tele akksival 30 FPS 5 óra, Snowrunner 70 százalékos akksival 30 FPS kb. 3 óra.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#465) szilasz007 válasza addamka (#464) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Oh igen. Ezt is olvastam pl az iTec dockoknál. Egy szundi azt lehet mindent újra dugni. Azért ez könnyen tud drága próba játék is lenni. Most azért nem akartam egy HP G5 Dockra rácuppanni előre... 25 az épp a lélektani tesztelős játszós határ nálam...
Azt jovoheten kiderül mennyire általános ez...

[ Szerkesztve ]

(#466) kriszpontaz válasza addamka (#464) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam egy Ugreen 7in1 van úton. 100W Power Delivery. Remélem nem lesz baj vele. Nekem eddig nem volt gondom a Ugreen cuccokkal. Ha közben kijön a gyári dokkoló, úgyis pluszban megrendelem. Mellé később jön majd még egy GaN charger. A billentyűzet+egér páros már megvan. Rapoo 9300M

[ Szerkesztve ]

(#467) Roxaar válasza szilasz007 (#465) üzenetére


Roxaar
tag

G5 dock nem fog működni nekem is olyan van (céges) de nem ismerte fel. Belassult a Deck mint ami haldoklik még egy steam os reinstalt se tudtam elvégezni vele . Se billentyűzet se egér se pendrive nem ment.

(#468) addamka


addamka
őstag

Az első nem működő game nálam a Little Nightmares. Elvileg kompatibilis, lehet csak a beta szoftver az oka, de dokkolóhoz meg az kell. Elindul, aztán kilép. Néztem pár eltérő Proton verzióval, de semmi.
Hadest toltam, arra baromi kényelmes, pedig idáig ilyen játékok felé se néztem (ezer éves CS-s vagyok + TPS-ek amiken éltem kb.). Lehet ez a kütyü kinyit nálam pár új dolgot, már megérte.

Memóriakártyát elkezdek rendelni sztem, 512-es tárhely + 128as kártya lassan tele, és egy 100 gigás cucc sincs fent még. Btw Devil May Cry 5 akciós, ez se volt a stílusom eddig, de most kezdünk barátkozni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#469) zkxdn


zkxdn
őstag

Ha jól látom már vannak Steam Deckek aprón...szép árakkal :DDD

(#470) szilasz007 válasza Roxaar (#467) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ugh, kösz. Nagy anyázástól mentettél meg engem :).
Ma vettem egy Acer 12in1 dockot 25-ért. Linuxos laptoppal ment.
Azt jövőhéten puding próba...

(#471) kriszpontaz válasza zkxdn (#469) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezen sajnos csak felhúzom magam. Más aki használná nem pedig nyerészkedne rajta meg nem kap.

(#472) Cucuska2 válasza zkxdn (#469) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Basszus én is pont tegnap néztem a Hardveraprót. Mondjuk most pont Finnországban élek, de itt az aprón nem láttam egy eladót sem.

Az külön tetszik, amelyik odaírta a gyengébb handheldhez, hogy Steam Deck Killer. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#473) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Némileg elment a kedvem attól, hogy Q3 után elérhető a tendelésem. Mindenki már játszik, telepít, próbálgat. Aztán nézegetem a notebook árakat és mindig oda lukadok ki, hogy még mindig ez a legjobb ár/érték arányú cucc, ha mobil, hordozható pc hardvert szeretnék,amivel játszani is lehet. Remélem a Windows dual boot megoldott lesz normálisan mire megkapom. Nem szeretném letörölni a steam os-t miatta, de a windows nekem must have lenne rajta. Szóval várok.
Még nyereszkedni sem tudnék, mert mire megkapom már kutyát sem fogja érdekelni. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#474) abydos válasza egyedülülő (#473) üzenetére


abydos
aktív tag

Ha Q3-ra megkapod, nem is kell akkor olyan sokat várnod. Nekünk a rendeléstől számított 5 hónapot ígértek először, majd bejelentették, hogy bocsi, még több, mint egy negyed évet csúszik, szóval ne gondolkozz rajta, rendeld meg (vagy tartsd meg a rendelésed) és ha akkor már nem kell, akkor majd lemondod.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#475) egyedülülő válasza abydos (#474) üzenetére


egyedülülő
őstag

Még tavaly nyáron megrendeltem, csak nem elég korán.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#476) addamka válasza egyedülülő (#473) üzenetére


addamka
őstag

De addigra talán egy kevésbé beta verziót kapsz szoftveresen.
Én totál nem picsogásból mondom, mert mindenből beta van fent (win, miui), nagy a tűréshatárom, de azért vannak update-ről update-re anomáliák.
Pl. most egy csomó játék csak desktop módban indul el, ami előtte ment gaming módban is :D
Az akksi sztem sokaknak csalódás lesz, mivel nálam inkább lakáson belüli dögléshez kell, így nem prioritás, de aki 7-8 óra AAA címekre tippelt, annak gond lesz.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#477) Cucuska2 válasza addamka (#476) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Aki 7-8 óra AAA játékidőt remélt, az szvsz nagyon el volt tévedve, nincsen olyan eszköz, ami arra képes lenne.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#478) zkxdn válasza Cucuska2 (#472) üzenetére


zkxdn
őstag

300K és 500K-Ft között mozognak most :DDD

(#479) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Nekem mar az onmagaban magic, hogy full PC-s jatekokat kepes futtatni kezemben egy kutyu, tobb, mint 5 percen at. 2-8 ora erre, elsokorben mar onmagaban magic.
Az meg, hogy PS3-at is kepes emulalni... ez mar onmagaban is bamulatos, hogy mennyire fejlodtek a processzorok.
God of War kezedben... ami nagy konzolon futott eredetileg... szerintem ez mar onmagaban egy hatalmas ugras.

(#480) addamka válasza szilasz007 (#479) üzenetére


addamka
őstag

Én nem is vagyok csalódott, azt várom hétvégén legyen időm gépeket pakolni. Asztali TV mögé, PS4 hálóba, meg lesz a maga helye mindnek :)

Aztán majd kiderül desktopnak mennyire válik be, sztem jó lesz, debiant tolok másodlagos laptopon évek óta KDE-vel, nincs túl nagy difi netezős használatra.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#481) szilasz007 válasza addamka (#480) üzenetére


szilasz007
aktív tag

KB en egy ilyen gepre vagytam evek ota, meg a Switch elott.
Ez nekem kb tenyleg egy valora valt allom lesz :)

(#482) Cucuska2 válasza zkxdn (#478) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

De vajon vindóz licensz jár hozzá annyiért? :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#483) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

XBox Cloud tutoriál SteamOS-hez, teljesen funkcionális.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#484) abydos válasza egyedülülő (#475) üzenetére


abydos
aktív tag

Uh, az már más tészta :(

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#485) abydos válasza abydos (#457) üzenetére


abydos
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy ma se lesz itt. A Valve se kapkodott, de a GLS is feltűnően lassú a többi szállítóhoz képest.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#486) szilasz007 válasza abydos (#485) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nekem ma reggel jott a level, hogy ma hozza a GLS... viszont tracking szerint meg Nemetorszagba van....

... emellett meg olvastam ,hogy oldalra fordult egy GLS-es auto az M51-en... ugyhogy hat remelem a legjobbakat.

(#487) egyedülülő válasza abydos (#485) üzenetére


egyedülülő
őstag

Olvastam, hogy lopják is a Deckeket.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#488) abydos válasza szilasz007 (#486) üzenetére


abydos
aktív tag

Azt vágjátok, hogy egyikőtök sem nyugtatott meg :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#489) abydos válasza abydos (#488) üzenetére


abydos
aktív tag

Felhívtam a GLS-t, hogy kb mikorra várható. Az ügyintéző szerint a feladó nem adta át a csomagot még, így a feladóra kell várni.
Valahogy nem az ügyintézőnek hiszek, mert akkor itt ez mit követne?

Szóval nem lettem beljebb, sőt, már azt se tudom, megvan-e még a csomagom, pedig nagyon-nagyon várom már..... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#490) Gerzsi válasza abydos (#489) üzenetére


Gerzsi
tag

Magyarországi GLS központba még nem érkezett be gondolom ...

(#491) addamka válasza abydos (#489) üzenetére


addamka
őstag

Szerintem nyugi, még 1-2 nap amíg a magyar GLS megkapja.
Nekem a március 15. ünnepek miatt hétfő->következő szerda alatt ért ide.

Más:
Utolsó beta verzió javította az el nem induló játékok hibáit. Wicther 3 medium-high szalad szépen, 3-4 óra játékidővel 30 FPS lockon.
Már csak a dokkolós kijelző kezelést kell rendbe rakni, aztán nálam más gubanc nincs épp. Most az van ha lehúzom dokkról kell egy sleep-awake-sleep-awake, hogy a saját kijelzőn legyen a képe :D

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#492) szilasz007 válasza abydos (#488) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Az inkabb, hogy az elobb meghozta a GLS es a kovetes meg mindig nemetorszagi allapotot mutat? :)
Elsore a csomagolas, doboz jellegzetes es a taska nagyon igenyes. Nem csoda hogy konnyen tud tapadni a kezhez...

(#493) abydos válasza szilasz007 (#492) üzenetére


abydos
aktív tag

Vannak akkor gondok, bár nem érzem úgy, hogy ma ez már megjönne, de reménykedni lehet.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#494) kriszpontaz válasza szilasz007 (#492) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A GLS követési rendszere mostanában egy vicc.

(#495) szilasz007 válasza abydos (#493) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Hát igen. Nem Scotty sugározta le az ajtóm elé és a GLS-es levélben is a házszámhoz írtak egy 0-t, szerkezteni nem lehetett, mert rossz a pin... de a lényeg a logisztika legalább ment.

A gép meg eddig tökéletes. Stable ágon MST-s monitoron keresztül két monitort gyorsabban felismert és kilőtt, mint a céges HP-n az Ubuntu.
Az Acer 12-1-es dockot ajánlom [link] . Tökéletes. HDMI-n, DP-n keresztül ment rajta minden, USB-s keresztül a billentyűzet is ment alapból. Persze van olcsóbb is, de ha két monitor egyidejű használata szempont....
Gyakorlatilag össze-vissza ment rendesen, kezelte a képernyő váltásokat.
1 cumi volt, miután visszaváltottam gaming módra, monitorra tette ki a képek kretén felbontásban. Ott egy hard reset kellett neki, hogy képes legyen használni a beépíttetett. Lehúzva-visszadugva utána minden sötét volt.

Játékok terén azért sok minden megy, Nem vizsgált játékok terén bepróbáltam a P4Ultimaxot... ott a háttérben volt apró villódzás, de még így is játszható volt. Több más apróbb cím gond nélkül ment. Vicces látni, mikor írja alul a steam startup scriptet, hogy telepíti a DirectX-et és társait...

Profile szerkesztésbe 3x elakadtam, konkrétan beállt az egész, azt B-vel kellett visszaváltanom...

Szóval igen. Ehhez azért el kell a PC-s mentalitás, a bütykölés vágya, meg az hogy elfogadd, itt-ott nyers. Másott meg a vezérlés séma beállítása fog szórakoztatni.
Ez jóval többre képes és jóval többet is tud, mint egy Nintendo Switch...

(#496) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!
Megjött nekem is az értesítés a 256-os verzióhoz.
Ezt át lehet adni, vagy így jártunk ha valakinek nem kell?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#497) szilasz007 válasza errorcode06 (#496) üzenetére


szilasz007
aktív tag

3 nap utan megy a kovetkezonek. Viszont itt paran szerelmet vallananak neked, ha megvenned es tovabb adnad :p

(#498) zkxdn válasza errorcode06 (#496) üzenetére


zkxdn
őstag

Lemondod és megy sorban a kövinek vagy továbbadod valakinek itt a topikba l. Pl egy szegény after Q3masnak (mint én :O )

(#499) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Heroic Game Launcher: Epic & GoG kliens.

Felteszed, hozzaadod, mint non-steam app, elinditod. Konyvtarbol telepit, majd edit wine config alatt kivalasztod a megfelelo protont es indul is az epic alol telepitett jatek.

Konzolos modban eger az a tapinyali... scrollozni meg nem jottem ra hogyan lehet a beallitasokban e nezetben... viszont jatekot elinditani siman.

Az biztos, hogy ha ki akarja az ember hasznalni a gepet, akkor billentyuzetet, egeret valamilyen modon melle kell varazsolni.

(#500) zkxdn válasza szilasz007 (#499) üzenetére


zkxdn
őstag

Ezekre lenne a tapipad nem? Vagy ilyenkor nem használható?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.