Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Lacielvtárs válasza CPT.Pirk (#1139) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

sikerült elindítani a CP-t a deck-en, és azt kell mondjam, kellemes csalódás.
a játék teljesítmény érzésre olyan mintha xbox one X-en futna, ami ahhoz képest hogy kézi konzol, nem is rossz szerintem :B
a 30 fps érzet megvan rajta szerintem, igaz a kis kijelző miatt kell működő képes szem ;] , mert eléggé picik a betűk rajta, viszont mivel fejből már tudom mikor mit kell csinálni, így egész korrekt azt mondom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1152) CPT.Pirk válasza Lacielvtárs (#1151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na zsír, akkor fasza lesz ez! :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1153) 30z.Samu válasza zkxdn (#1150) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, ez egy nagyon jó hír! :C

(#1151) Lacielvtárs: Lehet állítani a felirat méretén azt hiszem.

Sic Parvis Magna

(#1154) Lacielvtárs válasza CPT.Pirk (#1152) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:K :R

30z.Samu : mondjuk ebben is lehet igazad, majd lehet kipróbálom :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1155) Cucuska2 válasza Lacielvtárs (#1151) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én az FSR-t qualityra szoktam tenni, az elvileg 960x600-as felbontásra teszi, ami -szerintem- pont elég a kis kijelzőre, legalábbis az én látásommal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1156) pdw_ph


pdw_ph
tag

Bugfixek: https://store.steampowered.com/news/app/1675200/view/3323108691045398493

(#1157) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Elindult a Q3 előrendelők kiszolgálása Twitter alapján. A Q2 előrendelések kimentek.

(#1158) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#1157) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szépen lassan haladunk. :K

Sic Parvis Magna

(#1159) Inarus válasza vidaila (#1130) üzenetére


Inarus
addikt

A 21 június 23-ai rendelésem tegnap este véglegesítettem.

(#1160) Lacielvtárs válasza Cucuska2 (#1155) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a tippet, kipróbálom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1161) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Akkor elvileg két nap és begyorsulnak a rendelés teljesítések. :))

Sic Parvis Magna

(#1162) consono


consono
nagyúr

Ezt olvastátok?

https://www.tomshardware.com/news/ssd-bandwidth-cut-in-half-on-some-steam-decks

"In God we trust. All others must bring data"

(#1163) pdw_ph válasza consono (#1162) üzenetére


pdw_ph
tag

Tobb mint egy honapos "hir".

https://prohardver.hu/tema/steam_deck/hsz_832-832.html

(#1164) 30z.Samu válasza pdw_ph (#1163) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem sokat nem változtat a lényegen, mármint teljesítmény szempontjából. Csak haladjanak a teljesítéssel. :D

Sic Parvis Magna

(#1165) pdw_ph válasza 30z.Samu (#1164) üzenetére


pdw_ph
tag

Persze hogy nem, csak lehet rajta clickbaitkedni.

(#1166) consono válasza pdw_ph (#1165) üzenetére


consono
nagyúr

Ez azért nem teljesen igaz… Lásd az új MacBookok esetét. Lehet, hogy a játékoknál pont nem jön elő nagyon, hisz mindenki azt mondja hogy a microSD is majdnem olyan gyors, de akkor is. Inkább elvi kérdés, hogy két ugyan annyiba kerülő mondjuk 256-os Deckből az egyik x2, a másik x4. Te örülnél, ha a tied lenne a x2? “Szerencsére” nekem nem kell aggódnom, én 64 gigásra várok :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1167) pdw_ph válasza consono (#1166) üzenetére


pdw_ph
tag

Mivel nulla kulonbseg lenne a ketto kozott engem pont nem erdekelne.
Persze, benchmarkon biztos kijon, de annak annyi ertelme van mint az autohirdeteseken a fogyasztasnak :DDD

(#1168) Cucuska2 válasza consono (#1166) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Szerintem egyszer vettem nem olcsó SSD-t, azon túl majdnem mindig a legolcsóbb, legtrágyább SSD-ket vettem, mert a legtöbb játék és OS alá teljesen mindegy, hogy 1 GB/s vagy 2 GB/s a szekvenciális írás olvasás. (vagy ugyanígy a random írás/olvasás számokat is mondhatom).

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1169) CPT.Pirk válasza Cucuska2 (#1168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha proci erő /szálak terén rendben van a gép, akkor kijön a jobb ssd előnye és akkor egy Cyberpunk mentés betöltés alig 3 másodperc. Nyilván egy SteamDeck vagy irodai excel hero gép esetében nem ez a helyzet.
Mikor SSD-t raktam egy amúgy elég harmatos és régi A4-es AMD Apu-s gépe, akkor az alig lett gyorsabb, mint hdd-ről. Na annak aztán mindegy lett volna, hogy milyen jó ssd-t teszek bele. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1170) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1169) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ott valami nem volt kerek, én eddig bármibe tettem SSD-t, látványos volt a különbség, OS betöltése, alap feladatok betöltése stb.

Sic Parvis Magna

(#1171) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#1170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pesze. A legolcsóbb alkatrészekből kellett gép Win7 alá. Addig rendben is volt, csak közben Win7 helyére jött a W10, aminek érezhetően több erőforrás kellett és hiába kapta meg az ssd-t, leginkább a proci erő volt elégtelen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1172) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1171) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát igen, ez már egy másik történet. :B

Sic Parvis Magna

(#1173) pdw_ph


pdw_ph
tag

A masodik Decknel ugynezki 8 napig birta a touchscreen. A szokasos megoldasok nem mukodnek, meg a recovery image ujrahuzasa van hatra. Egyszer csak bekapcs es megszunt.

Zsenialisan tragya szar ez az egesz.

(#1174) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#1169) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nyilván van különbség, de egy handheld konzolról beszélünk és 2 NVMe SSD közti különbségről, mint ahogy te is mondtad.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1175) eami válasza pdw_ph (#1173) üzenetére


eami
addikt

melyik verzió?

(#1176) Gerzsi válasza pdw_ph (#1173) üzenetére


Gerzsi
tag

szerintem engedd el a steam decket ... neked csak a szart küldik

(#1177) pdw_ph válasza eami (#1175) üzenetére


pdw_ph
tag

512-es. Ismet szo nelkul kuldtek az RMA-t, tehat nyilvan ismert hiba.

(#1178) pdw_ph válasza Gerzsi (#1176) üzenetére


pdw_ph
tag

Alapvetoen az a baj h egyreszt szeretnek egy mukodot es hasznalnam is, de a masreszt Steamen beluli eladott cuccokbol fizettem ki, ergo nem tudok mast kezdeni a "penzzel", minthogy Deck-re valtsam.

Ha rendes penzzel fizettem volna valszeg mar hagytam volna a faszba.

(#1179) eami válasza pdw_ph (#1177) üzenetére


eami
addikt

nem reprezentatív infók alapján nekem nagyon úgy tűnik hogy az 512essel vannak inkább gondok.

(#1180) vidaila válasza eami (#1179) üzenetére


vidaila
aktív tag

Valaki kapott már ma fizetős emailt? Egyszerre küldik ki ezeket csütörtökön és kedden vagy folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1181) pdw_ph válasza vidaila (#1180) üzenetére


pdw_ph
tag

6-7 korul kuldik a mi idonk szerint.

(#1182) pdw_ph válasza eami (#1179) üzenetére


pdw_ph
tag

Passz. A kijelzo lehet, de a bekapcs gomb problemaja az elozonek erinthetne a tobbit is, gondolom az ugyanolyan. Illetve a masodiknal amit irtam hogy a gombok / jobboldali tapipad is full gagyi az is kozos sztem a modellek kozott.

(#1183) 30z.Samu válasza eami (#1179) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is ezt vettem észre, persze ez nem azt jelenti, hogy a többivel nincs, csak lehet azt kezdték el előbb gyártani.

Sic Parvis Magna

(#1184) 30z.Samu válasza pdw_ph (#1165) üzenetére


30z.Samu
félisten

PC World-nek tegnap sikerült lehozni a bő egy hónapot hírt "Csendben butították a Steam Deck hardverét" címmel. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1185) Lacielvtárs válasza 30z.Samu (#1184) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen épp olvastam én is :D :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1186) pdw_ph válasza CPT.Pirk (#1169) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem egy sima SATA SSD-m van es nem emlekszem hogy haromnal tobbet pislogtam volna CP loading alatt. :)

(#1187) pdw_ph


pdw_ph
tag

Akit erdekel amugy ez a 2x / 4x marhasag az igy tudja megnezni:

lspci -s 01:00 -vv |grep 'controller\|Width'

(#1188) Damateo


Damateo
aktív tag

Kiváncsi leszek hogy mit jelent hogy felpörögetik a kisszállítást .

(#1189) 30z.Samu válasza Damateo (#1188) üzenetére


30z.Samu
félisten

Talán van esély arra, hogy tudják tartani az októbert. :B :D

Sic Parvis Magna

(#1190) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szépen jön fel a Steam Deck a Steam statisztikákban. A Linux versionnál a SteamOS Holo, a VGA-nál meg az AMD Custom GPU 0405 jelenti a deck-et.

pdw_ph: zsír!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1191) pdw_ph


pdw_ph
tag

Az elozo RMA mizeriaja utan, meglepo mod a masodik 4 munkanap (+hetvege) alatt odaert hollandiaba. Remelem az uj kuldese is hasonloan gyors lesz.

(#1192) kriszpontaz válasza CPT.Pirk (#1190) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt hittem nagyobb ütemben növekszik. De jó ez is. Főleg hogy ilyen sűrűn jön mind oprendszer és steam frissítés is az eszközre.

(#1193) slima


slima
tag

EU 256-os deck-re vár itt még valaki aki relatíve korán megrendelte? Mondjuk én 10 nap 17 órával nyitás után, így Q3-ra sorolt a Steam. GetMyDeck adatai szerint most tart a feldolgozás/szállítás 256 EU szinten 8 nap 4 óránál.
Múlt héten belengette a Valve hogy felpörög a gyártás júliustól, de az eddigi adatok nem ezt mutatják. Alig mozdult a dolog 06.30 ás 07.04 között.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1194) consono válasza slima (#1193) üzenetére


consono
nagyúr

4-e nemzeti ünnep az USA-ban, gondolom az is belejátszik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1195) kovsol válasza consono (#1194) üzenetére


kovsol
titán

Egy Kínában gyártott termék esetén amit egy EU-s raktárból küldenek ki egy EU-s címre biztos nagyon számít az USA ünnep. :D
Amúgy meg ha most többet is gyártottak az még biztos valahol Kínában áll egy raktárban várva a szállítást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1196) consono válasza kovsol (#1195) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ha a teljes logisztikai osztály három napig nincs, akkor bármi lehet. Csak amerikai cégről beszélünk... Persze ennek ellentmond, hogy volt tegnap újabb levélözön :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1197) lolmak


lolmak
csendes tag

Sziasztok, én tegnap fizettem ki a 256 GBos deckemet, gondolom lassan megjön. Viszont egyre jobban tör elő a racionális énem, hogy nem kell ez nekem, nem fogom használni bármennyire is király cucc, ez es bármennyire ia vártam de nemsokára jön az első babánk ill. a PS5 is csak porosodik nalam. Nyereszkedni nem akarok rajta, látom mennyiért mennek, bontatlanul tovabbadnam eredeti áron Budapesten. Valakit esetleg erdekelne innen?
Üdv, Dani

[ Szerkesztve ]

(#1198) slima válasza lolmak (#1197) üzenetére


slima
tag

Baba/gyerek mellett legjobb a handheld. Bármikor fel lehet kapni, le lehet tenni, nincs az ember tévéhez kötve. Nálam a Switch kukázta a PC gaminget és a PS4-et. Most ezért is veszek Steam Decket, hogy a több mint 800 játékot tartalmazó Steam fiókom "ne vesszen kárba". Nekem már leginkább fekve, vagy kényelemben esik jól játszani, hiába a 4K tévé.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1199) eami válasza lolmak (#1197) üzenetére


eami
addikt

3 gyerek mellett gamelek... csak megoldod te is :))

(#1200) 30z.Samu válasza slima (#1198) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, ha nincs sok időd játszani, akkor a kézikonzol a legjobb megoldás. Bárhol, bármikor előveheted...mármint a konzolt. :D

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.