Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Peat;) válasza lolmak (#1197) üzenetére


Peat;)
veterán

Ps5öt add el, 8,5 hónapos apuka vagyok :) úgyis a gyerekkel leszel egy térben többnyire és a tv/telefon nekik valami csoda, azonnal nézik. Tehát maradt az hogy nincs tv gyerek előtt. Ezt legalább ölben tudom nyomni hogy ne lássa, de ha kiszúrja a deck is kell neki :D meg lefekvéskor fél óra..ez egy áldás, nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#1202) 30z.Samu válasza Peat;) (#1201) üzenetére


30z.Samu
félisten

És igazából nem is vesztesz semmit, mivel a PS címeket egy idő után kidobják PC-re is. Szóval max később játszol velük. :) Őszintén szólva ebből kiindulva én is elgondolkodtam, hogy kell-e PS5.

Sic Parvis Magna

(#1203) consono válasza 30z.Samu (#1202) üzenetére


consono
nagyúr

No de a PS5-ös címek milyenek lesznek a Decken? :D 320x200 FSR 2.0-val 540p-re skálázva?
Meg van a Deck előnye, nem vitatom, különben én sem lennék itt, de nagy a szakadék hardveresen a current gen konzolokhoz képest (igen, még a Series S-hez képest is, 720p-ben tud hasonlót, mint az 1080p-ben).

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1204) 30z.Samu válasza consono (#1203) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért nem olyan gáz a helyzet, HZD, Days Gone, Death Stranding, God of War PC kiadása egész jól fut Deck-en is. Őszintén szólva én már ezeknél is meglepődtem. :D Persze nem fognak olyan felbontással meg olyan grafikán futni, mint a PS5-ön, de mondjuk a God of War Ragnarök jönni fog PS4-re is. Azt a grafikai szintet pedig tudja hozni a Deck is, még ha csak 720-800p felbontás mellett is. Azért hozom fel a God of War-t többször, mert jelenleg csak az érdekel a PS címek közül. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1205) kovsol válasza 30z.Samu (#1204) üzenetére


kovsol
titán

Ez mind PS4 játék. ;)

May the Force be with you!

(#1206) consono válasza kovsol (#1205) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, pont ezt akartam én is mondani :K Ráadásul nem idei, vagy tavalyi PS4 játékok, hanem több évesek...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1207) 30z.Samu válasza kovsol (#1205) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ezért tettem mellé hogy nyilván nem fog olyan minőségben futni Deck-en, mint PS5-ön. De biztos lesz majd olyan beállítás, ami mellett élvezhető lesz. De az is lehet, hogy túl optimista vagyok a Deck-el kapcsolatban látva mit tud. Én már azon is meglepődtem hogy az említett PS4 játékok hogy mennek rajta. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1208) Chrakatoa válasza lolmak (#1197) üzenetére


Chrakatoa
tag

Én mint egy két éves kisgyerek apukája azért írtam neked vásárlási szándékkal :)) , nálam elférne az eszköz :R

(#1209) lolmak


lolmak
csendes tag

Köszi szépen a visszajelzést meg tippeket, könnyen lehet, hogy igazatok van és inkább a PSt kéne eladni de amúgy is eléggé megváltoztak (értsd 0ra csökkentek) a gaming szokásaim, plusz a pénznek is lesz más (jobb?!) helye. Aztán lehet majd egy félév-ev múlva beszerzek egyet (ha akkor épp lehet).
Elég sokan írtatok is vételi szándékkal, egyelőre az első három versenyzőnek visszaírtam, csak meglesz a boldog tulajdonosa.
Köszi és a legjobbakat mindenkinek,

(#1210) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

410 az euró, durva... :(

Sic Parvis Magna

(#1211) pdw_ph válasza 30z.Samu (#1210) üzenetére


pdw_ph
tag

Sztem nem az a 6790 forint (ha az 512-eset veszed) fog foldhoz vagni a 400hoz kepest :)

(#1212) 30z.Samu válasza pdw_ph (#1211) üzenetére


30z.Samu
félisten

A 64-eset rendeltem meg, de ettől függetlenül is durva, hogy ennyire megszaladt.

Sic Parvis Magna

(#1213) consono válasza 30z.Samu (#1210) üzenetére


consono
nagyúr

Volt ma 417 is, szóval ez egész jó már ;)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1214) JSaN válasza pdw_ph (#1211) üzenetére


JSaN
addikt

En azt neztem hogy tavaly nyari foglalas indulashoz kepest viszont eleg sokat buktunk azota. :U
Ha valaki tavaly nyaron foglalozta es melle meg fel is toltotte a walletet 350huf/eur aron, akkor az ha mostanaban kapja az ertesitot a vasarlashoz sporol kb 45000 forintot. :Y

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1215) 30z.Samu válasza JSaN (#1214) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én még akkor kezdtem el feltöltögetni, amikor 390 körül volt az euro, ha 410 körül mozogna, akkor azt mondom hogy az még belefér. De ha ne adj Isten felszaladna 450-re vagy többre (bízzunk benne, hogy nem), akkor már elgondolkodtató a vásárlás. Nekem legalábbis van egy határ, hogy mennyit vagyok hajlandó fizetni a gépért, de minden drágul sajnos. Konzolvilág küldte múlthéten a mailt, hogy drágul a PS is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1216) JSaN válasza 30z.Samu (#1215) üzenetére


JSaN
addikt

En februarban foglaloztam a 256Gb modelt, es tavaszal kezdtem toltogetni a walletet 1-2 hetente. Mire kezbe kapom min 25k hufot meg sporolok, az meg jo lesz [SD kartyara] ezt a heten szereztem be, amig meg nem szal el az ara, vagy egyatalan kaphato.
Oktoberig 450-et prognosztizalnak, szal igen meg most 400 kornyeken is megeri toltogetni, foleg hogy tudjuk oktober es utana jon a steam deck nekunk.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1217) 30z.Samu válasza JSaN (#1216) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ilyesmit olvastam én is, töltögetem is az egyenleget, ahogy tudom, fele már fent van. :K Szeretnék még SD kártyát, fóliát ill. lehet hogy tokot is. Utóbbi attól függ mennyire lesz jó a fogása alapból a gépnek számomra.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1218) pdw_ph válasza JSaN (#1214) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem konkretan ingyen volt (CS:GO kes fedezte az arat), ugyhogy nem erint a tema. :P

(#1219) 30z.Samu válasza pdw_ph (#1218) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most lett igazán haszna annak, hogy anno gyűjtötted a skin-eket. :D

Sic Parvis Magna

(#1220) JSaN válasza pdw_ph (#1218) üzenetére


JSaN
addikt

Nekem is van egy marek skinem, pubg, TF2 es CS-ben, el is adtam parat, tudnak meg kisebb dolgokat eladni 30-50 euroert de meghagytam. Aztan ki egeszitettem toltogetessel, innentol en is csak varom a mailt.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1221) 30z.Samu válasza JSaN (#1220) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem Nekem az egész inventory-m nem ér többet 20€-nál. De majd kíváncsiságból megnézem. :D

Sic Parvis Magna

(#1222) consono válasza 30z.Samu (#1221) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem lehet, hogy még annyit sem :)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1223) pdw_ph válasza 30z.Samu (#1219) üzenetére


pdw_ph
tag

Vettem egyet 130EUR-ert 3 eve, ami elment 950-ert Steam Tax utan. Nem volt semmi gyujtes.

(#1224) MrTwister válasza pdw_ph (#1187) üzenetére


MrTwister
őstag

Ezt hová lehet beírni? Konzolba vagy parancssorba? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1225) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha ez a téma tabu, akkor bocsi, csak ez a videó számomra igen érdekes és gondoltam megosztom Veletek is.

Emulation MEGA Guide for Steam Deck (feat. EmuDeck)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1226) gyugyo79 válasza MrTwister (#1224) üzenetére


gyugyo79
addikt

konzol és sudo után írva lesz csak jó szerintem.

(#1227) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#1225) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Az emuláció teljesen legális, amíg nem írjuk le, hogy letöltöttem a ROM-ot.

Én nagyon örülnék, ha lekötne az emuláció engem, de sajnos nem érdekel. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1228) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#1227) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem érdekel, így több játékot be tudok majd pótolni, ami kimaradt. Simán a Deck retro konzolnak is funkcionálni. :D

Sic Parvis Magna

(#1229) pdw_ph válasza MrTwister (#1224) üzenetére


pdw_ph
tag

Az ugyanaz.

(#1230) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

LTT videó - Switch játékok a Steam könyvtárban a Deck-en

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1231) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1230) üzenetére


30z.Samu
félisten

Érdekes... :D

Sic Parvis Magna

(#1232) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#1231) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként simán el tudom képzelni, hogy minden himi humi nélkül menjenek Deck-en is a cucc. Kellene egy kártya foglalat, ami a Switch-ben van + az egyik emulátor. Na ha ez bekövetkezne, akkor komolyan elgondolkodnék azon, hogy eladom a Switch-et.. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1233) consono válasza 30z.Samu (#1232) üzenetére


consono
nagyúr

Azért addig ne állj fél lábon :)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1234) november


november
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire vinné egy full hd-s monitoron az alábbi játékokat; Max payne 2, Little nightmares 1-2, Doom (2016), Resident Evil VII-VIII, Cyberpunk 2017, Detroit, Amnesia: Rebirth, GTA 5, Back 4 Blood, God of War medium grafikai beállításokkal a deck?
Ezen agyalok, mert szivem szerint egy gamer notebook-ot vennék, csak ha van rá mód "olcsóbban" megúsznám. :D Mi a véleményetek?
Csak azért gondolkodtam ezen mert a thevr-os srácok szerint hozza egy ps4 teljesítményét.
Illetve használja valaki úgy hogy windows 10 vagy 11-et telepített rá? Mik a tapasztalatai? Mennyire hozza a "pc-s" élményt? Ez alatt azt értem hogy megy rendesen a böngészés, szövegszerkesztés, filmnézés, játszás.

(#1235) Cucuska2 válasza november (#1234) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

PS4 teljesítményt hoz 720p-ben, 1080p-ben nem fognak az intenzívebb játékok jól menni.

Mivel PC, minden megy rajta, Windows alatt kicsit fájdalmasabb, mert nem tudsz rajta billentyűkombinációkat megadni, Linux alatt kényelmesebb a játékos UI.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1236) gyugyo79 válasza Cucuska2 (#1235) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen Linux alatt a Steam OS "Gaming" módja az a lényegi használatra félelmetesen jó :)
De pld ha már FF böngészőt használna valaki a Chrome helyett akkor ott is lehet cifra dolgokat látni.
Asztali módban meg a Windows veri a Steam OS -t használhatóságban már úgy alapból is. Főleg átlag felhasználónak.
Mert Linux alatt ha elérkezik valaki oda, hogy pacman -ra lesz szüksége valami ötletéhez (pld. mert az openvpn fele hiányzik) majd látja, hogy azért ez az egész még hiányos lenne itt-ott főleg felhasználó barát megoldásban, ha nem a játék és a gaming mode lenne rajta az elsődleges szempont.

(#1237) consono válasza november (#1234) üzenetére


consono
nagyúr

Azért azt is számold bele, hogy ha most megrendeled, akkor is bizonytalan, hogy mikorra lesz itt. Persze az is igaz, hogy 720p-ben is lehett FullHD monitoron játszani :)
Egy csomó játéktól amit felsoroltál van videó a YT-on, hogy hogyan meg a Decken, abból is le tudsz szűrni infót. Én úgy látom, hogy 720p 30-40 FPS a max, néha ez is csak FSR-rel.

[ Szerkesztve ]

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1238) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Na, a hétvégém nyomtam neki a Cyberpunkot a tengerparton. Meglepően jól néz ki az FSR 2 moddal, szinte teljesen olyan, mintha DLSS lenne rajta.

Csak bárcsak a UI magasabb felbontásban renderelne.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1239) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#1238) üzenetére


30z.Samu
félisten

És milyen fps-t produkál? Az a 40 mennyire stabil?

Sic Parvis Magna

(#1240) consono válasza Cucuska2 (#1238) üzenetére


consono
nagyúr

Meg meddig bírja akksiról?

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1241) pdw_ph


pdw_ph
tag

Azert toljatok a Deck-en a CP-t mert nincs hozza "rendes" gep vagy ez egy tudatos dontes?

(#1242) eami válasza pdw_ph (#1241) üzenetére


eami
addikt

mondjuk én nem toltam még a CPt decken, de ha épp kedvem lenne hozzá akkor miért ne? Azért vettem a decket, hogy ha épp kedvem van akkor azon játszok. God of Wart pl decken játszottam ki.

(#1243) CPT.Pirk válasza pdw_ph (#1241) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Többek közt ezért is rendeltem meg a deck-et, mert szeretek CP-vel játszani, ráadásul hibátlanul fut Linux alatt és az FPS-ben sem szenved hátrányt Windowshoz képest. Az meg látszott a hardverből, hogy ugyan kompromisszumokkal, de fog rajta menni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1244) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1243) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nyílván nem RTX 3080 teljesítményt várunk tőle, ha optimalizálnak rá, így sem lesz az rossz. :N

Sic Parvis Magna

(#1245) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#1244) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amennyi ideje dolgoznak a következő patch-en a játékhoz, még akár ez is beleférhet. Meg az fsr 2.0 :) Reméljük.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1246) consono válasza CPT.Pirk (#1245) üzenetére


consono
nagyúr

FSR 2.0 már van user moddal ;)
pdw_ph: én pl. a Decket gamer PC helyett veszem :) Nincs mellé rendes gép, viszont van pár konzol.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1247) CPT.Pirk válasza consono (#1246) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Részlegesen. Nem a teljes FSR 2.0 van megcsinálva benne, ez még csak egy proof of concept mod. Reméljük a cdpr hallgat az új idők szavára és beteszi az fsr 2.0-át.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1248) Damateo


Damateo
aktív tag

Mostanában hogy haladnak a kisszállítások?
Most hogy felpörgött. 😂

(#1249) JSaN válasza Damateo (#1248) üzenetére


JSaN
addikt

Grafikon se volt mostanaban, en is kivancsi vagyok hogy allunk.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1250) slima válasza Damateo (#1248) üzenetére


slima
tag

A getmydeck adatai alapján az EU 256GB most tart 8 nap, 16 óra, 40 perc és 39 másodperces feldolgozottságnál. Itt kb. a 2021 július 25-én előrendelőknél jártak múlt csütörtökön ha jól számolom.
Nagy ugrás amúgy itt nem volt tapasztalható, persze azt sem lehet tudni hogy 1-1 nap hány előrendelés volt leadva EU-ban a 256-ra.

[ Szerkesztve ]

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.