Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ρσгτσ válasza Cucuska2 (#50) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Persze, az nem nem túl ritka probléma. Még akkor sem, ha amúgy az itteni kontrollere nem volt túl jellemző.

Ennek ellenére általában az a legegyszerűbben orvosolható dolog. Vagyis ez tart vissza a legkevésbé. :) Függetlenül attól, hogy a sticker, vagy a hozzá kapcsolódó elektronika/modul lesz cserés.

Inkább maradjon a garancia egy számomra ésszerű döntés, megfelelő méretű belső tárhely mellett.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#52) hszilard666 válasza ρσгτσ (#48) üzenetére


hszilard666
veterán

Egyetértek, kicsit fázom is a külföldi gari miatt, de remélem a valve tanul a nintendo hibájából. Szerintem ők is tudják hogy olcsóbb jól megcsinálni a terméket mint utólag gariztatni az eszközök nagy részét. A videók alapján szerintem egy sima IPS panel lesz a gépben az nem nagyon tud bedögleni, elég egyszerű technika.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#53) ρσгτσ válasza hszilard666 (#52) üzenetére


ρσгτσ
őstag

EU garancia nálam pont pozitív tényező. :D Legalábbis valószínűsítem, hogy lesz EU szerviz.

Nekem pont az volt a bajom a korábban megjelent ehhez hasonló eszközöknél, hogy vagy szingcsöng -be megy ki, vagy valamelyik magyar cég csinálja. Ilyen TMX és hasonló megoldások annyira nem hoznak lázba.

Egyébként nem feltétlen a panel meghibásodásra gondoltam. Bár nem tudom kitől veszik. Azt gyanítom kisebb darabszámra tervezték, így kevesebb, vagy talán csak 1 beszállítójuk van. Persze ez csak egy tipp.

Inkább a kijelzőhöz kapcsolódó problémákra. Mint például a ragasztás/összeszerelés, ehhez IS kapcsolódva a melegedés hatása, bevilágítás...stb. Ez azért alkalmanként gyakorlott gyártóknak (/bérgyártóknál) is lehet problémás.

Természetesen nem akarom az ördögöt a falra festeni, de termékbevezetésnél szerintem érdemes kiemelten kezelni a garancia meglétét.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#54) muszalas válasza P41N (#49) üzenetére


muszalas
friss újonc

Csak találgatok.
De a szétszedés mindig a garancia elvesztését jelenti ez nem is kérdés.

A ps4 és a one kontrollerekre még évek után se jellemző "normális" használat mellett.
De a wd40 a barátod.
Az x360-asomon legalábis segített.

[ Szerkesztve ]

Felcsútiai Műszálas Laurensz

(#55) ρσгτσ válasza muszalas (#54) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS oldalon nem tudom mi újság, de One kontrollereknél azért volt drift és ravasz gond. Nem mondom, hogy tömegesen, de előfordult. Series -nél is lesz (illetve van) szerintem.

Elite -nél viszont már baromi sok a panasz.

Amúgy igen, normális használt... :D Azért azt feltételezem, hogy egy ilyen értékű/jellegű eszközt kevésbé erőltetnek szét, vagy vágnak földhöz. Persze vannak "állatok".

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#56) muszalas válasza ρσгτσ (#55) üzenetére


muszalas
friss újonc

Nekem zöld minecraftos van pc-hez. (ez volt a legolcsóbb meg a rózsaszín malacos)
3 éve nyüstölöm és azon kívül, hogy az első perc óta valami halk zizegő nyekergés jön belőle ha be van kapcsolva semmi problémam nincs.

Felcsútiai Műszálas Laurensz

(#57) ρσгτσ válasza muszalas (#56) üzenetére


ρσгτσ
őstag

(Lekopogom) Nálam sem volt még gond. :) Bár a 3 évet egyik korábbi kontrollerem sem érte el.

Jelenleg 1 One és 3 Series kontrollerem van. Szerencsére egyiknél sincs kattogás, ragadás sem. Ezekről hallok mostanában az újaknál, de azért ez sem annyira gyakori.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58) Cucuska2 válasza ρσгτσ (#57) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nekem van 3 steam controllerem, de mivel mindkettő néhány éves, ezért nem az igazik - egyik magától bekapcsol, másik kotyog, a harmadik viszont tökéletes. Meg van egy xbox one kontrollerem is - egyikkel sincsen irányítási problémám, bár konzolom sosem volt, és valószínűleg nem is lesz, mert sok PC exkluzívot játszom.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#59) muszalas


muszalas
friss újonc

#53:
Abban biztos vagyok, hogy az első szériának lesznek bajai.
Minden eszköznél ez szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Felcsútiai Műszálas Laurensz

(#60) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Lirik knew about Steam Deck back in 2019

:DDD
Úgy látszik páran kaptak már akkor valami prototipust.

(#61) Cucuska2 válasza BoneDragon (#60) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nem tudom, hogy elhiggyem-e. Másrészt viszont reálisnak tartom, hogy két éve dolgoznak rajta, mert képek alapján meglepően véglegesnek tűnik.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#63) Cucuska2 válasza P41N (#62) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

És valószínűleg az RDNA2 magokkal ennél gyorsabb lesz. Nagyon sok minden fog rajta futni nagyon gyorsan.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#64) hszilard666 válasza Cucuska2 (#63) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, valamint a ram is fürgébb lesz, én esetleg még a thermal headroomtól félek. :/

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65) P41N válasza Cucuska2 (#63) üzenetére


P41N
senior tag

Én is erre számítok. Mondjuk ha tudja hozni majd ezt a teljesítményt akkor nekem már megfelel. :D

(#66) zkxdn válasza P41N (#62) üzenetére


zkxdn
őstag

Ez jó videó arra hogy minimum mit fog tudni. De valamennyivel szerintem jobb lesz a teljesítmény. Nem sokkal, de jobb. :))

(#67) P41N


P41N
senior tag

Javítottak egy "elírást" a specifikációban, a RAM Dual Channel helyett Quad Channel!

Turns out the Steam Deck's final spec is more impressive than Valve first listed

(#68) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Amugy miert a notebookok koze lett rakva a topik?

(#69) Cucuska2 válasza BoneDragon (#68) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mert ez egy hordozható számítógép! ;)

És a quad channel sem elhanyagolható hír, nagyon kíváncsi leszek, hogy mit fog tudni ennyi sávszéllel.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#70) BoneDragon válasza Cucuska2 (#69) üzenetére


BoneDragon
veterán

Inkabb konzolok koze kellene tenni, itt senkise talalja meg. Keresot meg nem ismerik az emberek...

(#71) Cucuska2 válasza BoneDragon (#70) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nincsen konzolok kategória (csak konzol játékok), amúgy pedig ez még mindig nem célhardver, hanem általános célú hardver, mint egy számítógép.

Gondolkodtam még az egyéb kategórián, de inkább a hordozható számítógép mellett döntöttem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#72) Narxis


Narxis
nagyúr

Érdemes előrendelni? Melyiket éri meg?

Thanos was right.

(#73) kriszpontaz válasza P41N (#67) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na kíváncsi leszeg a GPU (meg úgy az egész rendszer) számára mennyit fog dobni.

(#74) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

leszek*
Későn vettem észre.

(#75) zkxdn válasza Narxis (#72) üzenetére


zkxdn
őstag

"Érdemes előrendelni?"
4 eurót kell letenni és legjobb esetben is jövő év elején kapod meg, addigra már lesznek tesztek szóval annyira nem zsákbamacska mint pl a digitális játékok.
Plusz nyilván ha lemondod visszakapod a pénzed Steam Walletbe.

"Melyiket éri meg?"
Hát ezt neked kell eldöntened. Én lehet 256GB-osra nevezek majd be. A legfelső modell nekem túl drága, a legolcsóbb meg csak 64GB és eMMC. így maradt a középső :))

(#76) Cucuska2 válasza Narxis (#72) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hát, én az 512-eset meg a 256-osat rendeltem, de Valve nagyon bízik benne, meg ilyen árak mellett egyáltalán nem "prémium" áron van, ha csak a puszta hardvert nézzük.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#77) addamka


addamka
őstag

Kicsit mintha frissült volna a store alatt a steam deck része, egyrészt half beszélni magyar, másrészt eddig a saját rendelésemről nem volt ilyen infó:

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#78) Cucuska2 válasza addamka (#77) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nekem Q1 volt aláírva, mindjárt meg is nézem.

Ehh, Q1-et ír nekem magyarul is.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#79) gyugyo79 válasza Cucuska2 (#78) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem is csak annyi változott, hogy most már nem angolul írja, hogy Q1 ... hanem Rendelésed várható elérhetősége: 2022 1. negyedéve . Én 512 -re jegyeztem elő.
Neked van 256 -is rendelésbe ha jól olvastam (bár gondolom ez nem a te kliensedbe van amit látsz közvetlenül). Az sem fért bele idén decemberbe?
Mert ahogy néztem 512>256>64 sorrendbe nőtt az előrendelés így a csúszás is a várólistán. Viszont nálam pld a Steam teljesen mást mutatott ezen a felületen mint amiket pld videókon láttam. Pld. volt videó amin a 256 -osnál is már Q2 volt amikor nálam még Q1-et mutatott bár rá nem tudtam már kattintani mert a másik már elő volt jegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#80) addamka válasza gyugyo79 (#79) üzenetére


addamka
őstag

Ez 512-es nálam, és eddig nekem nem írt semmi dátumot, csak azokhoz amiket nem kértem :)
Kezdéskor kosárba tettem, kb. 2 perc alatt sikerült, fizetni meg rá 8 percre.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#81) Cucuska2 válasza gyugyo79 (#79) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A 256-os is 22 Q1-et ír.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#82) gyugyo79 válasza addamka (#80) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én csak szombaton foglaltam, nekem már akkor is írta, hogy "csak" q1 meg utána is itt ezen a felületen.

(#83) Cucuska2 válasza gyugyo79 (#82) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mi nekünk hétkor nem sikerült, csak 8 körül. Rate limitálva lettünk elég gyorsan, onnan pedig fél órát várni kellett.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#84) addamka


addamka
őstag

Nekem ez elég impulzus jellegűen ütött be, mikor az első hírt olvastam még kósza gondolat sem volt.
Csak volt egy ígéretem magamnak, ha befejezem a tetőtér beépítést kell érte valami jutalom (logikus, elköltesz egy csomó pénzt, majd még egy csomót :D ).
PS5 volt az első helyen, de van itthon PS4 Pro, még annyi exkluzív nincs, ami ütné a nekemkell ingert. Belegondoltam, hogy steamre van lassan 1500 játékom, csak van közte olyan ami megéri majd a koca játékot ágyból, teraszról, stb. :)

Steam cuccok minőségével nincs bajom, 2 steam controller van itthon, 1 link, mindet támogatják a mai napig.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#85) Cucuska2 válasza addamka (#84) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én már éreztem magamban, hogy kell, amint bejelentették, pedig akkor még csak nem is sejtettem, hogy Linux van rajta. Azóta sokkal erősebb a birtoklási vágyam. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#86) P41N válasza addamka (#77) üzenetére


P41N
senior tag

Akkor tényleg igaz lett a hír, hogy aki aznap leadta a rendelést és nem volt ott neki semmi írva, annak decemberben már szállítják.

Nekem Q1 van ott, de nem is bánom. Azért pár tesztet előtte jó lenne majd nézni, hátha meggondolom magamat (nem fogom :D ).

[ Szerkesztve ]

(#87) kriszpontaz válasza addamka (#84) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam is kb. ugyanennyi játék hever Steamen és mióta megvan a PS4/PS5, nem is nagyon vettem elő egyet sem. Így szívesen elővennék párat. Gépen már ritkán játszom, de ebben a formában ez egyszerűbb lenne. Én ráérősen rendeltem be egy 512-est, eleve Q1be kerültem 2022-re.

[ Szerkesztve ]

(#88) addamka válasza kriszpontaz (#87) üzenetére


addamka
őstag

Nálam nagyobb baj, hogy PS-en se nagyon játszok :)
Mondjuk most van mit csinálni, udvar, tetőtér, munka, néha nyaralás szerűség, nem is esik jól meló után bármi előtt ülni. Talán a deck erre jó lesz, hogy bárhol lehet félóra-órát koca gamelni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#89) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Új IGN videó. Új footage nincs, csak újra elmondják, hogy a hardver milyen erős.

[link]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#90) Peat;) válasza Cucuska2 (#89) üzenetére


Peat;)
veterán

A control nem egy gépigényes játék, a 1060-asamon vígan elszalad nem low beállítással 1080p-ben. Míg itt akad mint a fene, 800p-n láthatóan butított grafikán. Így ez a 1050ti erősségű gpu amiről találgatnak biztos nem áll meg a lábán, valószínű a sima 1050-es szint sincs meg. Ami érthető, csak ne lovalja bele magát senki hogy milyen erős ez a hardware, kicsit erős ez a marketing.

Én is befoglaltam mert van switchem és tetszik a koncepció, sok régi játék van amivel szívesen játszanék hébe hóba. Igaz switchen a játékot lerakom háttérbe és ha egy hét múlva előkapom tudom folytatni azonnal. Egy kellően egyszerűsített, butított oprendszer is sokat számít, több erőforrást enged a játéknak át és csökkennek az általános töltési idők, míg feláll a gép, nem szemeteli tele memóriát stb. Ez sajnos itt nem lesz meg.

Az lenne az ideális ha kicsit optimalizálnák az OS-t. Kiszedhetnének mindent az OS-ból, csak steam+játék, semmi más.

Ezzel párhuzamosan meg lehessen a gép bekapcsolásakor, újraindításakor választani, játék vagy komplex os/akár win(és kisebb teljesítmény).

Ezek mellett nagyon kevés infó van a kijelzőről. Mint írtam van switchem, siralmas milyen a kijelzője. Most jön az oled változat, de felesleges. Ami van switchben kijelző az kb 6-8 évvel ezelőtti átlagos okostelefon szint. Egy mai olcsóbb telefon is köröket ver rá minőségben. Remélem a steam más beszállítót választ, teljesen jó minőség érhető el ips lcd-vel is, nem baj hogy nincs amoled. Csak akkor az olcsóbb kijelző fajtából ne a leggagyibbat keressék meg. A nintendo minden követ megmozgatott hogy ezt sikerüljön összehozni, kb 5 éve vettem tescoban valami tabletet 15-20 körül és annak jobb a kijelzője... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91) pdw_ph válasza Peat;) (#90) üzenetére


pdw_ph
tag

Egy linux OS tipikusan kisebb footprinttel jar mint egy atlag Windows. Vagy mire gondolsz? Az hogy hany program van telepitve nem befolyasolja a teljesitmenyt, es kernelszinten meg logikus hogy mar most is csak az van beleforgatva ami tenylegesen kell.

Leegyszerusites max abban lehet hogy nem KDE-t hasznalnak hanem valami egyszerubb ablakkezelot, de azert a tomeg itt azt varja h a csili-vili animaciok lesznek, aminek meg pont az a hatranya h tobbet "eszik".

(#92) hszilard666 válasza Peat;) (#90) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem láttam még a videót, ha hazaérek megnézem, de picit megrémítettél. :(

Ha a deck nem fogja befogni a 1050Ti-t, legalább a mobil változatot akkor nálam marad a switch mint hordozható gaming device.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#93) vakablak93 válasza hszilard666 (#92) üzenetére


vakablak93
őstag

Ha a win10-es eredmény számodra a mérvadó akkor szerintem felejsd is el mert a videó alapján olyan fpst hoz 720p-ben mint amit a 1050Ti Mobile 1080p-ben....
A videóban lévő játékokat összehasonlítva a gpdkkel azoknál ugyan érezhetően erősebb a hardver, de nem kell csodákat várni tőle.
Egyetlen vidi alapján ugyan korai még végkövetkeztetést levonni de nekem erősen úgy tűnik hogy csak félúton van a GTX1050 Mobile és a GTX 960M-MX350-Iris XE trió között.
Azaz még az 1050-et is csak hátulról kergeti.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A helyetekben nem görcsölnék ezen, azért szoftveresen tudnak csiszolni rajta megjelenésig, December még messze van. Én egyébként nem tartok tőle hogy túl gyenge lenne, a régi játékokat venném inkább elő rajta, azok meg gyakorlatilag ezen a vason hasítani fognak. Az új AAA játékokat úgyis PS-re venném meg, a Control is megvan PS-en és Epicen, meg gyakorlatilag vegyesen más játékok is. Nálam úgyis a Wolfenstein / Doom széria az elsődleges, ha az jól fog futni, elégedett leszek.

(#95) addamka válasza Peat;) (#90) üzenetére


addamka
őstag

Elvileg az egyik IGN-es interjúban volt róla szó, hogy dolgoznak a fast resume opción. Persze kérdés alapvetően a PC-s játékok erre hogyan reagálnak majd.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#96) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Az Iris XE-nél ha érezhetően erősebb, akkor már sínen vagyunk, mert annak isnmár ellg a teljesítménye - legalábbis számomra.

Ugye van Doom Eternalos footage is, aminek nem kevés a gépigénye, és az a videó alapján gördülékenyen fut.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#97) hszilard666 válasza vakablak93 (#93) üzenetére


hszilard666
veterán

Össze is van törve a szívem. :O

De én azért drukkolok az AMD nek meg a Valve nak hogy normális teljesítmény legyen w10 alatt.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#98) vakablak93 válasza hszilard666 (#97) üzenetére


vakablak93
őstag

Na igen drukkolni még lehet :)
Én kb erre számítottam és már nem is kérdés hogy nekem oké lesz mert a vidiben az engem leginkább érdeklő játék benne volt és az tudott stabil 60 fps-el futni innentől nekem nincs kérdés.
De aki mindenesnek meg win10-el használná azoknak lehet csalódás lesz.

#96 Cucuska2: Az igaz hogy a vidi alapján a doom eternal szépen fut de vedd figyelembe hogy az egy marhajól optimalizált játék kb akármin elmegy ( főleg ha bekapcsolod a játék saját felbontás skalázását ), ez látható is mert a sokak álltal emlegetett Control aminek ugyanaz a gépigénye
( ajánlott gtx 1060 ) az meg alig megy alulról súrolva 30 fps-el...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#99) Narxis válasza Peat;) (#90) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1 igazából nekem nagyrészt Battlefieldezni van kedvem PC-n és ahhoz meg ez kevés, főleg fullhd-ban. Mivel nincs komoly gamer PC-m így megvettem volna ezt de így inkább gyűjtök még. Ha kritikus pont lenne a hordozhatóság akkor már megvenném de nem az.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#100) hszilard666


hszilard666
veterán

I tried Steam Deck early and it's AWESOME!

[link]

Huuu, nekem nagyon bejön! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.