Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Cucuska2 válasza conexke (#550) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ó, én valamikor ötven körül tudtam csak venni...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#552) ratgab


ratgab
tag

Nekem is megérkezett az e-mail ma. 2021.07.16. 19:30-as foglalás. 512 gb-s verzió.

Steam deck incoming.

(#553) kentucky


kentucky
őstag

Tök jó, az én Q1 first batches deck-em meg még mindig ott rohad a raktárukban, és nem vételezték vissza, hogy küldjék az újat :D

(#554) szilasz007 válasza ratgab (#552) üzenetére


szilasz007
aktív tag

március közepétől haladtunk 20 percet xD
Jó nyilván az első óra volt a legforróbb, de azért érdekel, hogy mikor érjük el a másnapot :)

(#555) ratgab válasza szilasz007 (#554) üzenetére


ratgab
tag

Ha fentebb olvasol pont most pörgetik majd fel a gyártást és szállítást. Reméljük mindenki megkapja minél hamarabb a steam deckjét.

(#556) szilasz007 válasza ratgab (#555) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ámen. Nem kicsi a frusztráció steam fórumon sem :)
Viszont azt azért továbbra is tartom, hogy jó lenne, ha legalább hónap szintjére le vinnék a becsléseket. Q1 effektíve 1 hónap volt. Az is elég - bár first world problem - kellemetlen volt hetente nézni a mailbox-ot... Q2 vegytiszta 3 hónap. Nos, most ez három hónapon át... gondolom idő után elengeded... de ha nagyon várod... Na.

(#557) zkxdn válasza szilasz007 (#556) üzenetére


zkxdn
őstag

Nézd a jó oldalát. after q3-masok október + végtelenség :DDD

(#558) abydos


abydos
aktív tag

Megosztanám veletek a Steam Deck tesztem. Most került csak ki, de azért egy hete már megírtam, azóta pár szoftveres problémát javítottak.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#559) addamka válasza abydos (#558) üzenetére


addamka
őstag

Jó lett, nekem a Dex-hez hasonlítás kicsit túlzás :) Van itthon Dex-es tablet, azért az egy igazi fapad launcher lényegében millió kötöttséggel, egyetlen előnye, hogy a touch-ra optimalizálták valamennyire, a KDE meg azért nem a 7 colra termett. Monitor nélkül instant kínzás, erre figyelmeztethetne mielőtt megnyitja az asztali módot.

Dokkolókat beta ágon kb. mindet megette eddig (2 fajta Dell, noname kínai type-c hub, volt egy Lenovo is kölcsönbe meg egy HP), szabvány függvénye a töltést elfogadja-e róla, itt csodára nem számítanék, mert nem feltétlen szoftveres gond (pl. a Galaxy Tab S6 is ugyan arra a dokkolóra picsog, hogy csak lassú töltés amire ez).

A HDMI kezelés a game módban vicces, totál elmászik a felbontás ott, de asztal nézetben jó. Már elmenti a monitor alapján az elrendezést is egy ideje, így tudja merre van a céges meg az itthoni kijelző. Még a hang kimenettel megtehetné ugyan ezt, az jelenleg kézzel kapcsolgatós.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#560) abydos válasza addamka (#559) üzenetére


abydos
aktív tag

Köszi,
A Dex inkább szemléltetés, de például egy hasonló fluid működés azért szerintem kellene ebbe is.
Azóta a dokkoló működik, szoftveres gubanc volt csak.
Nekem jó volt a felbontás game módban is legutóbb.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#561) conexke


conexke
tag

Olyan kerdesem lenne mit erdemes a Deckhez venni ? 256-t vettem de hatha valaki jobban benne van :D gondolok itt mem kartya kábel vagy elosztók :C

(#562) szilasz007 válasza conexke (#561) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Egy USB-C-s replikator, mas neven dock, arra, hogy HDMI, DP kimeneted legyen par USB-A porttal (billentyuzet, eger) erosen javallott.
En meg az Alzarol rendeltem most USB-C hosszabitot mert az adapter 20 centi kabele kisse csira...

En szemely szerint vettem egy BT-s billentyuetet is ami tapipad is egyben...

Csak bedobalva a linkeket:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/toltok-adapterek-kabelek/acer-12-port-mini-dock-dokkolo-hpdscab009/15082/ (ennel persze van 1x-ubb, olcsobb, nekem mas okboll kellett tobb HDMI kimenet...)
https://www.alza.hu/premiumcord-usb-3-1-hosszabbito-kabel-c-male-c-female-csatlakozo-fekete-1m-d5496665.htm
https://www.alza.hu/prestigio-click-touch-uk-d5762170.htm

[ Szerkesztve ]

(#563) kriszpontaz válasza szilasz007 (#562) üzenetére


kriszpontaz
veterán

42000 Ft-os billentyűzet? Mit tud ez ennyi pénzért?
Inkább egy Rapoo 9300M vagy egy E2710 negyed áron. Negyed ilyen vékony és legalább fém alul.

[ Szerkesztve ]

(#564) conexke


conexke
tag

ha meg van a gls követése és Hollandiábol indul az mennyi nap mire meg erkezik ?

(#565) szilasz007 válasza kriszpontaz (#563) üzenetére


szilasz007
aktív tag

30-ert vettem.
3 db BT kapcsolatot, egy radios dungle, ha akarod kabellel es a felulete tapipadkent is hasznalhato.

(#566) szilasz007 válasza conexke (#564) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nekem 5 nap volt.
Tracking elegge pocsek volt. 2-3 napja Nemet depot mutatott allapotnak, azt a reggel jott a GLS-es ertesito, majd a muki is a dobozzal napkozben....

(#567) abydos válasza conexke (#564) üzenetére


abydos
aktív tag

Amint feladják, következő hét első két napján valamelyik.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#568) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Úgy látszik csütörtökön is ment egy adag email. Remélem most már tényleg 2x egy héten fog jönni.

(#569) MrTwister


MrTwister
őstag

Van itt még valaki 2021. júl. 17. 23:56-os vásárlással? Kíváncsi vagyok nekem mikor jön e-mail? Inkább valamikor jövő hónapban számíthatok rá? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#570) szilasz007 válasza MrTwister (#569) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Tippre jó lehet ez? https://steam-deck-calculator.web.app/
Egy YT-s videóban láttam említve.

(#571) Cucuska2 válasza MrTwister (#569) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Redditen erre a kalkulátorra esküsznek, nagyjából mindenkinek pontosan tippelte meg a hetet eddig.

[link]

Nekem április 18-21-et mond.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#572) MrTwister válasza szilasz007 (#570) üzenetére


MrTwister
őstag

:R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#573) gyugyo79 válasza MrTwister (#569) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem: 2021. júl. 17., 23:05 CEST.

Ha jól láttam mèg a pénteki rendelèsek mennek szóval èn mèg 1 hónappal min számolok.

(#574) MrTwister válasza gyugyo79 (#573) üzenetére


MrTwister
őstag

Megcsináltad az #570-es hsz.-es kalkulátort? Neked mit ír? Sajna itt melóhelyen nem tudok bejelentkezni Steambe...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#575) egyedülülő válasza gyugyo79 (#573) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nekem október vagy utána. :DDD :W :DDD :W

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#576) eami válasza MrTwister (#574) üzenetére


eami
addikt

egyik április 18 másik május 2 :DDD

(#577) gyugyo79 válasza MrTwister (#574) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen megcsináltam és elkeserítő volt az eredmény : Máj 30. (512 -es)
Ugye a Steam azt írja Ápr-Máj, hát ez igen csak a vége lesz. Én Máj közepébe reménykedtem. De azért lehet, hogy aki nagyon akarta az Pénteken megrendelte így vagy úgy és a kalkulátor is azzal a tömeggel számol, így a Szombaton leadottak már nem ennyien lesznek így téved a kalkulátor is kicsit pluszba ...

[ Szerkesztve ]

(#578) conexke


conexke
tag

Jaj mit hozott a gls 256gbs Juli.16 19:16 leadás

(#579) eami válasza conexke (#578) üzenetére


eami
addikt

hát mennyit jelen pár óra difi :O

have fun :))

(#580) kriszpontaz válasza gyugyo79 (#573) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én is sokat tököltem mire megrendeltem, így nekem június 20-ra tippel. Jó messze van még. Mondjuk azóta 2x küldenek egy héten mailt és szállítmányt. Ezzel gondolom nem számol.

(#581) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Na én most kaptam meg az e-mailemet, 32 perccel nyitás után futott be a rendelésem. 512-es.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#582) hepol


hepol
csendes tag

Markolathát gombokkal van tapasztalat? Miket lehet rajta állítani vagy mire érdemes használni?

(#583) szilasz007 válasza hepol (#582) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Bármire, amire akarod.
Egyéni preferencia kérdése. Teljesen játékfüggő. Nemek pl, azoknál a játékoknál ami alapból támogatja kontroller alapú irányítást, semmire.
De ha pl felhekázól rá egy MMO-t, vagy valami szimulátornál, mondjuk Star Wars: Squadrons, ott pl már lenne értelme, Z tengely alapú forgást, energia elosztást rátenni... szóval nagyon játék és egyénfüggő.

(#584) kentucky


kentucky
őstag

Március 29. óta nem vételezték be a raktárnál a Deck-et. Vicc.

(#585) eami válasza hepol (#582) üzenetére


eami
addikt

úgy állítod be ahogy akarod, olyan mint a steam controller, sőt mivel több gombod van még annál is jobban személyre szabható.

(#586) hepol válasza eami (#585) üzenetére


hepol
csendes tag

Köszi mondjuk nincs Steam controllerem, de az amit láttam eddig tetszett, hogy egymásután lenyomva különböző dolgokat csinálhatsz vele. De teljesen még nem értem. új parancs gomb és az új alparancs gomb között nem igazán tudom mi a különbség.

(#587) hepol válasza szilasz007 (#583) üzenetére


hepol
csendes tag

Ahogy néztem tényleg rengeteg beállítása lehet. Gondolom játékon belűl is válthatsz a gombkiosztások között meg a steam gamepad kiosztás felületén is, ahol van ráadásul 5 különböző oldal, billentyüzet, egérmozgás, szóval tényleg rengeteg a lehetőség.

(#588) Cucuska2 válasza hepol (#587) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én a Steam Controlleren a hátsó gombokat leginkább ugrásra, guggolásra használtam, hogy ne blokkoljon az egyik-másik hüvelykujjamat, hogy tudjak nézelődni, forogni, mozogni ugrás közben.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#589) ratgab válasza Cucuska2 (#581) üzenetére


ratgab
tag

Nekem meg ma reggel hozta a gls a steam decket. Átvettem és eljöttem dolgozni.🙂

Április 7én fizettem. Április 8án adták át a glsnek. Ergó 5 munkanappal kell nagyjából számolni a szállitást.

(#590) eami válasza ratgab (#589) üzenetére


eami
addikt

haha, jó vicc... na mesélj, miket toltál rajta eddig ? :DDD

(#591) szilasz007 válasza ratgab (#589) üzenetére


szilasz007
aktív tag

ez egy hosszu munka es ugy.. hmm egy altalanos hosszu nap lesz :)

have fun este!

(#592) ratgab válasza eami (#590) üzenetére


ratgab
tag

Isten bizony így történt...Még 2 óra van hátra és este kipróbalom mit tud a masina. Majd dobok be képet is.

(#593) Gerzsi válasza ratgab (#592) üzenetére


Gerzsi
tag

várjuk :C

(#594) addamka


addamka
őstag

Több hete használom fő gépnek dokkolóval, eddig teljesen rendben van.
1-2 dolog nincs flatpak-ban, azok nélkül most még elvagyok, mert a root-tal már egyszer OS reinstall lett, igaz adatvesztés nélkül :D
De egy netezős, irodai gépnek teljesen jó, a teljesítménye bőven elegendő erre is.
Total commander hiányzik kb. leginkább, amúgy simán megy wine-val csak nem barátja a linux filerendszereinek.
Spotify, Discord, LibreOffice, Notepadqq, Remmina (SSH, RDP), Ultimaker Cura, Caprine (FB Messenger), Chrome kb. amivel élek.
Desktop módban nem nagyon játszok, de CS:GO fullhd high-en elég simán kiesik belőle, másra egérrel nincs igényem.
Ez nálam elég game changer lett, mert mióta az asztali átment a TV alá kb. elrozsdásodik.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#595) ratgab válasza Gerzsi (#593) üzenetére


ratgab
tag

Tegnap kipróbáltam illetve ma reggel is kicsit. Egyelőre nagyon röviden az első benyomások:

Kisebb a gép mint gondoltam. Sokféle gomb és irányítasi mód van rajta. Az akkumulátor játék közben nem acélos. A hang amit a hangszórókon kiad szédületes. Dícsérték sok helyen, de ilyen jó hangzásra nem számítottam. Tok nagyon jó és praktikus.

A beépített teljesítménymérő jó kis dolog. A szoftver nem rossz, habár kissé néha logikátlan. Más helyen van pár dolog az asztali steamhez képest.

Nálam nincs gombberagadás egyelőre (b gombot írják redditen, hogy ragad). Első bekapcs után steam frissítés volt, majd frissítettem biost. Első bekapcs során sokat tölt és látszólag nem csinál semmit, de egyébként dolgozik a háttérben.

Venti: Nem fullon pörög végig. Kapcsolgatja magát. Ha letöltessz olyan hangja van mint játék közben. Böngészés közben visszavesz, desktop módban néha le is kapcsol. Coilwhine nincs, alapvetően nem zavaró a venti hang. Ha használod a gépet nem tűnik olyan hangosnak, mintha pl csak lerakod az asztalra had töltsön.

Fő szempont gaming: mad max 60 fpset tartva szép egyenletesen fut. Dirt 5 mediumon 40-50 fps de szép egyenletesen tartja ezt a számot. Flatout1 próbáltam, ami unsupported egyelőre. Elindul gond nélkül az irányítas viszont problémás ( menübenés versenyen egyaránt). Nem tudom miért csak autós játékokat próbáltam. Egyelőre ennyire volt idő.

Remote play pcről simán indult ellenben nem volt kellemes élmény(akadozott decken, holott pcn szépen fut). Xbox one kontrollert felismeri a deck, xsxessel valamiért nem akar rendesen párosodni.
Desktop móban ha valakinek kell steam gomb+x hozza elő a billentyűzetet. Itt netflixet próbáltam. Hibátlan.

Ahhoz képest, hogy rövid beszámolót akartam írni nem sikerült.🤣

Képet majd hétvégén lövök és jövök még élményekkel ha igénylitek.

(#596) Cucuska2 válasza addamka (#594) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A beépített fájlkezelő tud kétpaneles módot, és a TC funkcionalitásának 90%-át tudja. Windowson és Macen viszont tényleg nagyon kell valami fájlkezelő.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#597) hepol


hepol
csendes tag

Szerintetek mit takar egy játék beállítások menűjében a Developer -> Delete proton files lehetőség?

(#598) Gerzsi válasza hepol (#597) üzenetére


Gerzsi
tag

próbáld ki ;]

(#599) hepol válasza Gerzsi (#598) üzenetére


hepol
csendes tag

Nem merem :D (~3 perccel később: rányomtam, nem robban. De nem is történt semmi :F ) Biztos a hülyék elleni védelem, hogy csak valami fejlesztői módban lehet rányomni hatásosan. :D

(#600) lev258 válasza hepol (#597) üzenetére


lev258
veterán

A SteamOS-en a Proton végzi a Windows-os játékok futtatását. A többit kitalálod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.