Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Cucuska2 válasza consono (#1400) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Amikor laptopokra ráerőltetik a Windows?
Amikor a Minecraft Java accounton kötelezik a Microsoft account használatát, amikor addig nem kellett? (Megjegyzem a Java nem is elérhető más platformokon, csak Linuxon meg Macen, amihez már Microsoft account kell.)
Amikor elhagyják a modern laptopokon az S3 sleepet, de nem működik a so-called "modern sleep", így hiába veszek 2000+ eurós laptopot, nem tudom sleepbe lerakni?
Amikor a Windows 11-et nem tudod offline telepíteni?
Amikor a FOSS Vulkan API-t használó játékstúdiókat (Bethesda, lásd Doom) felvásárolja és a saját DX12 API-jára kényszeríti őket, amihez hirtelen fordítóréteg kell Linuxra/Macre, ezzel párhuzamosan a benchmarkok azt mondják, hogy gyorsabb a Vulkan, akkor nem anti-consumer? Ennek utóbbinak hozadéka az RDR2 problémák egy része itt a Decken.

Sorolhatom napestig. UWP-ről nem játékaim vannak nagyrészt, hanem a Netflix, meg valamiért a laptopjaimon néhány driver UWP app. Ne mondd nekem, hogy multiplatform a driver.

Ha nem akarna anti-consumer lenni, akkor egyszerűen adna hozzá store-független telepítőt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1402) consono válasza Cucuska2 (#1401) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy adna a konkurens oprendszernek/store-nak. Ez nem anti-konzumer, ez józan ész. Vagy mindenki anti-konzumer, aki nem támogatja a konkurenciát? Apple, MS, Google, mindenki?
Szerintem már rég nem az MS a mumus, kiadja a szoftverei egy részét Linuxra (MSSQL pl., de mondhatom a VSCode-ot is), ott a WSL, de ha jól emlékszem a Linux kernel fejlesztését is támogatják.
Ha még a Win11 telepítésének online volta zavar, akkor az is csípi a szemedet, hogy igazán a Steam Deck sem bír offline működni, mert majdnem minden játék igényli a folyamatos, vagy viszonylag gyakori netkapcsolatot?
De ezt ne (itt) folytassuk :) Elfogadom, hogy te máshogy látod.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1403) Cucuska2 válasza consono (#1402) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Bocsánat, de a Deckre felrakhatok másik store-t és operációs rendszert. És még vannak driverek is Windowsra. A Valve megtehette volna, hogy nem ad ki drivereket, de nem tette (mert nem anti-consumer).

> Steam Deck sem bír offline működni, mert majdnem minden játék igényli a folyamatos, vagy viszonylag gyakori netkapcsolatot

Az időm nagy részét olyan játékokban töltöm, ami nem kér folyamatos online jelenlétet, így az annyira nem érint. Ott sem a Deck a hibás (hiszen a Valve a platformot szolgáltatja), hanem a Rockstar, meg az EA, meg az MS, meg a Bethesda. Valahogy az én librarymbe alig van ilyen játék, nem is panaszkodok.

Szerintem azért a Deck topikhoz jelentősen hozzátartozik az, hogy bizonyos dolgok mennek, bizonyos dolgok nem mennek, és ha tetszik, ha nem, a Microsoft is elég sáros ebben.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1404) rasotamas


rasotamas
veterán

Jól látom, hogy most nem ment előrébb a preorder status hétfő óta? Valami nagyon minimálissal csak. Eu256

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1405) zkxdn válasza rasotamas (#1404) üzenetére


zkxdn
őstag

Csütörtökök mindig gyengébbek mint a hétfők.
Kíváncsi leszek mikor fogunk heteket ugrani, mert most nem látszik hogy lesz valakinek Steam Deck-je ha nemrég rendelte.

(#1406) consono válasza rasotamas (#1404) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a 64-es ugrott 0.4-et. Biztosan gyors felpörgés lesz, mert tegnap nyitották meg az ázsiai preordereket, gondolom mert már merték...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1407) 30z.Samu válasza consono (#1406) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ázsiai kisgyerek simán összerakja magának, ha csak a komponenseket kapja meg. ;]

Sic Parvis Magna

(#1408) consono válasza 30z.Samu (#1407) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, erről is volt valami a redditen, hogy lesz utángyártott ház is :) Az iFixitnél meg majdnem mindent lehet a belsejéből kapni, ha éppen van raktáron, szóval...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1409) 30z.Samu válasza consono (#1408) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha könnyen szerelhető, akkor szerválok donort is mellé. Mit Nekem garancia. ;]

Sic Parvis Magna

(#1410) rasotamas válasza consono (#1408) üzenetére


rasotamas
veterán

Majdnem mindent csak épp az alaplapot nem ami a lényeg :D
Előlap, hátlap, kijelző, gombok, akku tényleg van.

Egyébként árulják az 512-es matt kijelzőjét, de azt írja 512 modellhez, nem lehetne kicserélni a 256-oséval?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1411) Cucuska2 válasza consono (#1408) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon várom, hogy legyen ventilátor raktáron, mert mindenki, aki kicserélte, nagyon jókat ír.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1412) kovsol válasza Cucuska2 (#1411) üzenetére


kovsol
titán

Olvastam, hogy a Q3 modellek halkabbak, meg a fogása is jobb, mert a műanyag texturája más.

May the Force be with you!

(#1413) kovsol válasza kovsol (#1412) üzenetére


kovsol
titán

Az meg lemaradt, hogy a két kritizált gomb is megváltozott. Lenyomáskor más érzet.

May the Force be with you!

(#1414) slima válasza kovsol (#1413) üzenetére


slima
tag

Nekem Q3-nál nincsenek nagy problémáim a két "gomb"-bal, tény hogy nem feltétlenül érezni hogy épp megnyomtam-e vagy sem, de én már eleve rosszra számítottam :D ...illetve nincs hasonlítási alapom.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1415) pdw_ph válasza kovsol (#1412) üzenetére


pdw_ph
tag

Én meg ugyanannyit fizettem 1Q-val előbb, plussz kétszer kellett visszaküldenem.¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#1416) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Valaki korábban említette, hogy a pontjait váltotta be és úgy vette meg a Deck-et. Csak kíváncsiságból, mennyi pontot kellett ehhez beváltani? :D

Sic Parvis Magna

(#1417) JSaN válasza 30z.Samu (#1416) üzenetére


JSaN
addikt

En nem tudok rola hogy a pontokat skinek es egyebb cicomakon kivul be lehet e valatani penzes ertekre.
Olyan van hogy a jatekokbol kifarmolt skineket adsz el, (csgo, TF2, pubg) es abbol veszed meg a decket. Ilyet en is csinaltam, az osszeg egy kisebb reszet igy szedtem ossze.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1418) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok
Filózom, hogy vegyek valami hordozható ketyerét, a Switch és e között vacillálok.A kérdésem au lenne, hogy Win10 telepithető e illetve kellően stabilan fut?

(#1419) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Srácok, ez a cucc mennyire eladható a piacon? Tavaly pont gép előtt ültem, amikor megjelent a steam-en. Picit vacilláltam, így csak szeptemberben foglaltam le. A cél az volt, (akkor még decemberi szállítást ígértek) hogy az augusztusban született gyerekem mellett a gép bekapcsolása nélkül tudjak játszani. (pár játékot végig tudtam volna tolni altatás/éjszakázás alatt)
Na most azóta eltelt 1 év, a gyerek mellett már tudok játszani gépen is, ráadásul ezek a cuccok gyorsan avulnak, így számomra lényegében elvesztette azt a funkcióját, amiért megvettem volna.
Mivel csak 5 eur foglalási díjat kellett fizetni, így azt sem tudom ( a fórumban legalábbis nem láttam erre utaló megjegyzést), hogy figyelembe veszik-e az euró azóta bekövetkezett változását a forinthoz képest, vagy szimplán csak ennyivel többet kell fizetni érte?

(#1420) Cucuska2 válasza prtvlogan (#1419) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mostmár egyre kevésbé van plusz értéke, mert a most leadott még idénre vállalták; folyamatosan nő a gyártási kapacitás.

onkelz: fut rajta a Windows, de a gyári operációs rendszeren is megy a játékok nagyrésze. A Switchre drágák a játékok, erre nem különösebben.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1421) consono válasza prtvlogan (#1419) üzenetére


consono
nagyúr

Mivel foglalásokat is meg most is euróban volt az ár, az nem változott, most is annyi, azt kell fizetni. Persze ez forintban most több..

"In God we trust. All others must bring data"

(#1422) szilasz007 válasza onkelz (#1418) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Cucuska2 válaszához még max annyit tennék hozzá, hogy ha sokat utazol, lehet a Switch kényelmesebb. Kb a Decknek max az üzemidejében van hátránya a Switchhez képest. Ha nem mélyedsz el benne, cím függően 1.5 óra lehet a legrosszabb üzemidő. Ezt lehet mindenféle berheléssel feltornázni 4-re pl. De ez mondom, cím függő.
A Deck sokkal, sok oldalúbb. Pl, Switchet is emulál. Persze ehhez is azért kell egy kis egyszeri berhelés, meg esetleg köhöghet...
Ha van egy barátságos Steam könyvtárad, már az is sokat lendíthet a nézőponton.
Ha a berhelés és az aksi nem szempont a Deck jobb változtatás. Maga a Gaming mode szerintem Decken nagyon-nagyon jó és kényelmes. Mondanám, jobb, mint a Switch UI-ja.

Switchen ott van az egyszerűség, korlátoltság, üzemidő és így a kényelem? És persze a konzolos játékárszabásról nem beszélve, meg ha ott veszel valamit, az csak Switchen fut és Nintendonál hagyomány az, hogy X év után beszántják a webshopot és bukod a már megvett tartalmakat... Mindeközbe Steamen pl még a 20 éve megvett játék is ott mosolyog....

Röviden tényleg. Számomra a Switch előnye egyedül az aksi. Minden más felöl képletesen szólva a Deck magasról vizel rá.

(#1423) consono válasza szilasz007 (#1422) üzenetére


consono
nagyúr

Én azért a Switch mellé még oda tenném a hangtalanságot, meg a tömeget is... A Deck meg mivel PC sokkal sokoldalúbb, ennek a hátrányaival.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1424) szilasz007 válasza consono (#1423) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Igaz, igaz, jogos! :)

(#1425) onkelz válasza szilasz007 (#1422) üzenetére


onkelz
aktív tag

Igazából minél jobban nézegetem a Decket, és azt, hogy mit tud, sokkal izgalmasabbnak tűnik, mint a Switch.Ugyanakkor még mindig óriási dilemma, hogy mennyire praktikus jó pár száz konzolos játék mellé megvenni, illetve a 7 inches kijelzővel hohyan fogok megbarátkozni.A kiváncsiság és a tanácstalanság netovábbja :DDD

(#1426) gyugyo79 válasza rasotamas (#1386) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, szerintem sima ha hozzá van kötve a Steam fiókod a RS fiókhoz.
Legalábbis ott látszik egybe nekem a Steamen vett GTA5 meg az exkluzivitás miatt elsőnek RS Launcher -ből vett RDR2 -ben lévő karakterek stb is.
Nekem megvan a RDR2 mind a 2 -n mert mikor kijött megvettem Steamre is de még nem indítottam el ezt a verziót soha.
Majd megnézem neked a napokban csak kell hozzá egy 100 valahány GB helyet csinálni a Decken mert akkor már kíváncsi vagyok , hogy megy ....

[ Szerkesztve ]

(#1427) szilasz007 válasza onkelz (#1425) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Pont a mostani frissitesbe tettek bele egy kellemes mennyisegu kulso kijelzo tamogatast. 720p switchnel is adott. TV-re kiteve talan ez is kellemesebb, sot tobb benne a craft, igy ergo TV-n is jobban futhat.
Azt nem latom, hogy a tobb szaz konzolos jatek hogy szempont. (ez csak egy kerdojel a fejemben): Switchre mindent ujra meg kell venni, Oh igen, online multiert is fizetni kell mar ott is... a cloud savekert is... Steamen mindketto free...
Lehet elfogultabb vagyok, de en szeretem a Deckben a sokoldalusagat. KB gyerekkorom alma. Innentol nekem a Switch az kb az exkluzivokra van meg, de multiplatform jatekokat egyertelmuen PC-re veszek meg. Jobb minoseg, decken hordozhato is.... es nem tunik el.
Remelhetoleg. Nintendo mar bizonyitottan lelotte par boltjat :)
Valve meg nem :)

+1 a Decknek meg az is, hogy szejjel tudod berhelni az iranyitast, sajat ized szerint. Van benne "flick-stick", hatso negy gombra is beallithatsz azt amit akarsz, szoval, emberet vallogatva meg kenyelmesebb is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#1428) consono válasza szilasz007 (#1427) üzenetére


consono
nagyúr

A több száz konzolos játék nálam is téma: gyakorlatilag üres a Steam könyvtáram, a kölöknek van benne pár újabb indie játék. Magamnak 6-7 éve nem vettem PC-re semmit, mert jött a 360, a PS4, a gyerekeknek a Switch, bő egy éve még a Series S. Még én is bizonytalan vagyok, hogy kell e nekem a Deck, neki akarok e állni új könyvtárat építeni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1429) pdw_ph válasza consono (#1428) üzenetére


pdw_ph
tag

Ezt lehet proaktivan is.

Epic Storeon van 268 jatekom, abbol 2ot vettem. Az osszes tobbi ingyen volt, koztuk a GTA5, Borderlands 3, Control meg millio egy nem uj, de nem is szar cim. Persze van ott 100-150-200 retegjatek, amiket sosem fogok elinditani.

GOG-on szinten van kb 50-60 cucc.

Steam-en fogalmam sincs mennyi, de ott is rengeteg.

De ugyanigy r/gamedeals, r/steamdeals, fanaticals daily deal vagy a humble bundle-ekkel ingyen vagy fillerekert lehet zsakolni rengeteg dolgot.

(#1430) consono válasza pdw_ph (#1429) üzenetére


consono
nagyúr

Lehetett volna, de bennem fel sem merült, hogy újra PC gamer legyek :) Elengedtem ezeket 5-6 éve. Most hirtelen nem tudom ezt bepótolni…

"In God we trust. All others must bring data"

(#1431) szilasz007 válasza consono (#1428) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Aterzem.
Nekem is van egy korrekt PS es Switches fiokom... de csoro gyerekkel PC-vel es Steam accounttal kezdtem... Most mar Barmi ami multiplatform az PC-re veszem meg. Szebb-jobb a Decken, a nagy geprol nem is beszelve. Steam-et se fogjak meg egy jo par evig leloni...

Mas mult, mas kornyezet, mas dontesi helyzet.
Switch se rossz. Mondjuk fene tudja meg mennyi idotallosag van benne. Ugye most kijott a Xenoblades 3, majd Bayonetta 3... de mas 3rd party komolyabb cim? Nagyon szorul ott az CPU/GPU nadragszij mar...

(#1432) kovsol


kovsol
titán

Nekem steam könyvtáramban van 285 játék, PS4/5 könyvtáramban van 480 játék. PS Vita -ra is van 150+ :D
RTS játékok kívételével már nem nagyon szeretek PC-n játszani asztalnál ülve, mert meló miatt ülök eleget a gép előtt. Na ezért is kezdtem el konzolozni anno, és a Deck -t is végül ezért rendeltem meg.

May the Force be with you!

(#1433) 30z.Samu válasza consono (#1430) üzenetére


30z.Samu
félisten

De nem is kell.

Sic Parvis Magna

(#1434) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#1426) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ahogy gondoltam. A már meglévő RS launcheres telepítésből indított karakterre lépet be a Steames telepítésből. Szóval ha hozzá van rendelve a weben a Steam acc -od a RS -nél és ott látod is az ott indított karaktereket akkor működik. Legalábbis RDR2 -nél 100%, amiből arra következtettek, hogy a GTA5 -nél is.

Amikor felraktad a játékot és elsőnek indítod rakja fel az RS launcher-t és miután megvan annak az egyik beállítása, hogy legyen a cloud save. Ezt ha bekapcsolod egyik gépen lehet játszani az egyik verzióval a másikon a másikkal is ...

[ Szerkesztve ]

(#1435) pdw_ph válasza gyugyo79 (#1434) üzenetére


pdw_ph
tag

Ez miert meglepo? RS / Ubisoft / Origin / stb.-n letezo jatekoknal mindig az eredeti launchert / accountot hasznalja a Steam is. Ez mindig is igy volt.

(#1436) gyugyo79 válasza pdw_ph (#1435) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, így van. De ennek mi köze az egészhez ?

(#1437) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Megkérdezem hogyan működik a garancia,ha új tulajdonosa
lesz a konzolnak?
Csak a szériaszám kell hozzá?

(#1438) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Valaki CS-zett már Deck-en? Mármint tudom, hogy megy rajta, de milyen szürreális lehet controller-el nyomni. :D

Sic Parvis Magna

(#1439) Lacielvtárs válasza 30z.Samu (#1438) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én próbáltam ;]
katasztrofális, igaz csak bootokol ellen de elvertek mire befogtam a célt :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1440) slima válasza 30z.Samu (#1438) üzenetére


slima
tag

A kérdésen felbuzdulva én most kipróbáltam :D
Botok ellen szórakoztató, de kompetitíven biztos nem így játszanám. A gyro-s rásegítés sokat hozzáad az élményhez.

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1441) 30z.Samu válasza slima (#1440) üzenetére


30z.Samu
félisten

És most ha rákeresnénk Youtube-on, szinte biztos hogy találnánk egy beteg állatot, aki tud így játszani. :D

Sic Parvis Magna

(#1442) eami válasza 30z.Samu (#1441) üzenetére


eami
addikt

billentyűzettel és egérrel? pfujj.... :DDD

(#1443) Gerzsi


Gerzsi
tag

Most jött az email hogy fizessem a fenmaradó részt :C (2021.08.09)

(#1444) Damateo válasza Gerzsi (#1443) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ennek fényében az enyém nagyon távolinak tűnik. 2022.jun.25.
Pedig még idén megérkezhet.

(#1445) kovsol


kovsol
titán

[link]

EU 64GB majdnem 100 napot ugrott előre mai levelekkel!
Lehet ez halad még előre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1446) slima


slima
tag

Nem rossz ez basszus. 3 - 4 hete örült az ember ha 8-10 órát ugrott a feldolgozás. Az már igazán nagy lépés volt.

Amúgy durván kényelmes a cucc szerintem ..nagy, de kényelmes. A Switch durván picinek érződik az ember kezében a Deck után :D .... Mondjuk egyiket sem adnám semmiért, pont jól kiegészítik egymást annak ellenére hogy a Deck mindent IS tud emulálni.

[ Szerkesztve ]

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1447) consono válasza kovsol (#1445) üzenetére


consono
nagyúr

Jé, tényleg, ugrott az enyém is 30%-ot, de már mindegy, nem fogom megvenni, le kellett cserélnem a laptopomat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1448) kovsol válasza consono (#1447) üzenetére


kovsol
titán

166 napnyi előrendelés van még előttem. Ha lenne még ehhez mérhető ugrás akkor még ebben a hónapban meglehetne a gép. Mondjuk én úgy terveztem, hogy jó lenne ha karácsony elött megjönne még.

May the Force be with you!

(#1449) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Na most fejeztem be az RDR2-t a Decken, kikapcsolt FPS limittel játszottam, hogy reszponzívabb legyen a játék, és nem igazán zavart a 35-45 fps, ahol a játék ingázott. Sőt, közben eljöttem nyaralni, és a TV-n FSR-ral játszottam 720p-ben. Egész jól nézett ki, már amikor nem teljes képernyős arcokat mutattak.

Ami negatívum, hogy eszméletlen nagy fogyasztásokat produkált a gép, néha 29.5 wattokat írt, akkut cipeltem magammal a Balaton-partra.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1450) kovsol válasza kovsol (#1445) üzenetére


kovsol
titán

Ekkora ugrás nem volt még egyik sorban se, de az a 104nap a 64GB esetében nagyon durva.

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.