Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Zamery


Zamery
senior tag

Csütörtökön én is megkaptam a Decket (nem Gabe hozta):

De egyelőre szinte semmi időm játszani rajta. Két játékot próbáltam eddig, azok tökéletesen futottak: [link] [link]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#402) hszilard666 válasza Zamery (#401) üzenetére


hszilard666
veterán

Ohh, gyönyörű! :C

Gratu! :R

Más:

A napokban láttam hogy milyen jól fut a CP2077 a Decken, nagyon meglepődtem! :K [link]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#403) kentucky


kentucky
őstag

Nekem sajna RMA-ztatni kell a gépet, mert az egyik hangerő gomb nem mindig érzékel és az egyik joy néha akad.

(#404) kriszpontaz válasza kentucky (#403) üzenetére


kriszpontaz
veterán

:( na ez nem sokáig tartott.

(#405) tomba válasza Zamery (#401) üzenetére


tomba
tag

Szia! Megkérdezhetem, hogy mikor adtad le a rendelésedet? Gondolom július 16. volt a nap. Nekem 19:19-kor jött a visszaigazolás de még nem kaptam emailt. Q1 a tervezett szállítási időpontom.

(#406) Cucuska2 válasza hszilard666 (#402) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én az RDR2-n csodálkoztam, hogy milyen jól megy.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#407) egyedülülő válasza Cucuska2 (#406) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nagyon sok videót megnéztem és csak csodálkozom, hogy milyen "komoly" játékok milyen minőségben futnak ezen a kis gépen.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#408) addamka


addamka
őstag

Nekem most jött az email, 7 perc késéssel foglaltam anno (512es).

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#409) hszilard666 válasza Cucuska2 (#406) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg, az is pokoli jól fut! :K

Amit nem értek az a Valve hordozható címekhez való hozzáállása:
Pár hete jelentették be a portal 1-2-t nintendo switchre. Csak azt nem értem miért. Miért portol a valve switchre 10 éves source játékot? Ha már a source engine működik a switchen akkor meg miért nem a Half-Life 1-2-t adja ki? Sokkal nagyobb "nyomatékkal" rendelkezik a HL mint a portal széria. Nem is értem. :(

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#410) zkxdn


zkxdn
őstag

Csekkoljátok a dátumokat mert frissítve lettek a későn rendelőknek : Q3, After Q3.

(#411) Zsoccc válasza egyedülülő (#407) üzenetére


Zsoccc
senior tag

A Horizon Zero Dawn akár még ultra beállításokkal is elfut, bár azzal azért be tud esni 30 fps alá. Én továbbra is nagyon megvagyok vele elégedve.

tomba: elvileg a mai napon is mennek ki q1 előrendelőknek emailek.

(#412) vakablak93 válasza hszilard666 (#409) üzenetére


vakablak93
őstag

Mert még mindig van aki nem játtszotta, mert nem PC-s vagy csak nintendós, ne feledd, a legnagyobb konzoleladó a nintendo, valamint miért ne?
Na meg mai mércével egyszerű grafikájú kis játék pont a nintendóra való, az AAA portok erőltetése helyett.
Volt szerencsém a hétvégén egy új Oled switchen megnézni hogy milyen rajta az Assasins Creed.....Azt mondtam LOL......

Ami a Deck-et illeti: Engem is lenyűgöz hogy mit hoztak ki utólag a cuccból :K , nem tudom emlékszel-e, de a legelején, az első bemutató teszteknél a Control a 30 fpst se tudta tartani és még láthatóan darabos most meg 60 körül császkál a tesztekben, néha még a felett is. :Y
Az egyetlen ami miatt csorbul a szám hogy most látom hogy már nem Q2 hanem Q3 utánt ír nekem is :( :( :(
Ha valami miatt nem lesz Deckem, az az lesz hogy megunom a várakozást.

Zsoccc: megkérdezhetem hogy mi a tapsztalatod a kis toupchpadokról a gépen?
Én kompletten a joyok helyett használnám + a 4 irányű gomb meg 4 gombbal, az egyik oka hogy tetszik az ez, hogy végre egy kontroller ami nem kényszerít az automata szédülés kapcsolók használatára.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#413) hszilard666 válasza vakablak93 (#412) üzenetére


hszilard666
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, örülök a portaloknak, kiváló címek, de én a half life szériával indítottam volna, sokkal mélyebb és érdekesebb mint a portal. :K

Én imádom a switchemet, nem egy powerhouse, de fut rajta a DOOM Eternal, a Crysis 1-2-3, a Burnout paradise, a witcher 3 és a skyrim is, ezek a címek a kedvenceim. Ha lenne rá GTA V, akkor nem is vennék decket. :D

Itt megjegyezném hogy egy pokoli csoda ahogy a Crysis 2-3 fut és kinéz ezen a 2013 as tegra SoC-n. :Y Nem hittem el amikor elsőre láttam.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#414) vakablak93 válasza hszilard666 (#413) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem gáz, sokszor félreértjük egymást :D
Arra a kis játékra mit mondasz amit a Valve a Deckhez készített? :)

Ezeket nem láttam amiket sorolsz így nem tudom, a youtubeon a képernyőre irányított kamerával készült felvételekből meg nem ítélek, csak abból amiből személyes a tapasztalat.
Azok alapján még az oledes se kéne ha úgy adnák mint a series S-t hogy bútor TV melé 100 euró csak vidd már akkor se :DDD (azon legalább nyertem eladva :DDD )
Szóval elfogadom hogy neked tetszenek. :)

egyedülülő: üdv a klubban :O

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#415) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Most kapok agyérgörcsöt! Engem is beraktak "after Q3" -ba.....hát azért ez így kezd sok lenni. Azt mondták pont, hogy felpörög a gyártás, erre tessék.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#416) Zamery válasza tomba (#405) üzenetére


Zamery
senior tag

19:11-kor foglaltam, pár perccel később jött az email. Az enyém "csak" 64GB-os valószínűleg azért kaptam meg ilyen korán.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#417) hszilard666 válasza vakablak93 (#414) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe, megértem! :R Én értékelem a grafikát és a teljesítményt, tudok játszani a villamoson, és elfér a device a kabátom zsebében. :B

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#418) Zsoccc válasza vakablak93 (#412) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Játékban még nem nagyon próbáltam, de az asztali módban jól használható, talán csak a bal oldalival nem mindig tökéletes a görgetés. Ja asztali módban ne ijedjetek meg amikor elsőre nem akar működni a touchpad, mivel azt mint egy irányítót kezeli, és be kell töltenie a steamnek hozzá, azon belül lehet finomhangolni is. De válaszolva a kérdésedre szerintem teljesen rendben vannak, nyilván méretükből adódóan vannak korlátok.

(#419) vakablak93 válasza Zsoccc (#418) üzenetére


vakablak93
őstag

Köszi szépen :R , ha gond nincs velük akkor majd megszokom ( karácsonykor :O )

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#420) egyedülülő válasza vakablak93 (#419) üzenetére


egyedülülő
őstag

Majd 2023 ban visszatérünk rá. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#421) vakablak93 válasza egyedülülő (#420) üzenetére


vakablak93
őstag

Mire elavul meg is kapjuk, hogy "ilyen volt a Steam Deck" :DDD

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#422) egyedülülő válasza vakablak93 (#421) üzenetére


egyedülülő
őstag

Lehet most kéne előrendelni a Steam Deck 2-t. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#423) vakablak93 válasza egyedülülő (#422) üzenetére


vakablak93
őstag

Azzal nem várok majd 2 hetet mint ezzel :DDD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#424) Zsoccc válasza zkxdn (#410) üzenetére


Zsoccc
senior tag

De ez biztos az előrendelésed alatt mutatja? Tehát ott van, hogy mikor rendelted elő az adott gépet, és alatta a 22 q3? Mert nekem 25-én arról az oldalról gyakorlatilag el is tűnt az előrendelésem, amikor megjött az email. Így nekem is már q3-at ír, de szerintem ez azokra vonatkozik, akik most rendelik meg a gépet. A legfrissebb hivatalos hír is arról szól, hogy ütemterv szerint haladnak és felpörgetik a gyártást.

(#425) zkxdn válasza Zsoccc (#424) üzenetére


zkxdn
őstag

Igen. Pl redditen is vannak olyan képek hogy valaki tavaly decemberben rendelte és alatta :after Q3, vagy Q3.

(#426) egyedülülő válasza Zsoccc (#424) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nekem is a személyes oldalamon ahol az én előrendelésem van dátummal, ott a későbbi időpont. After q2 helyett már after q3.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#427) Gerzsi válasza egyedülülő (#426) üzenetére


Gerzsi
tag

2021. Augusztus 9. -> After Q3

(#428) conexke válasza egyedülülő (#426) üzenetére


conexke
tag

en 10 percel a meg jeleneskor rendeltem elö juli 16án és még email se jött de még szerencsére "Rendelésed várható elérhetősége: 2022 2. negyedéve " ezt irja ki
ahoz kepest hogy erkezesi sorrendben jonne az email :Y

(#429) Zsoccc válasza zkxdn (#425) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Akkor ezek szerint tényleg szerencsések vagyunk, akik már megkapták a gépet. Nem beszélve, hogy már azóta is hol tart az euro árfolyam.

(#430) MrTwister válasza Zsoccc (#429) üzenetére


MrTwister
őstag

Na igen, valahogy ki lehet számolni mennyivel kapjuk drágábban a legfullosabb 512 GB-os változatot ilyen elszállt eurós devizaárfolyammal!?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#431) rumkola válasza MrTwister (#430) üzenetére


rumkola
veterán

Igen, ki lehet számolni.

(#432) zkxdn válasza Zsoccc (#429) üzenetére


zkxdn
őstag

Nemtudom miért nincs forint a steamben...pedig már elvileg az adatbázisban megtalálták a HUF pénznemet...

(#433) MrTwister válasza rumkola (#431) üzenetére


MrTwister
őstag

Mikor előrendeltem az 512Gb-os változatot 2021. júl. 17.-én 359,48Ft volt 1 €, most(ma) 386,15€ [link] . Tehát 26,67Ft a különbség ami 679,--€-nál kb. 18 ezer Ft-ot jelent pluszba, ami nem kevés de nem is olyan vészes. Jól számoltam? Javítsatok ki nyugodtan ha nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#434) rumkola válasza MrTwister (#433) üzenetére


rumkola
veterán

kb. ja :R

[ Szerkesztve ]

(#435) addamka


addamka
őstag

GLS optimista, 17 órakor még Hollandiában volt a cucc, de jött a mail holnap tervezetten kihozzák :DDD

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#436) GamrGarfield válasza addamka (#435) üzenetére


GamrGarfield
csendes tag

Nekem is ilyen optimista időpontot írt a GLS. Holnap kiderül, hogy tényleg ilyen über tempóban szállítanak-e :DD

(#437) kentucky válasza GamrGarfield (#436) üzenetére


kentucky
őstag

4-5 nap.

(#438) Cucuska2 válasza GamrGarfield (#436) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Majd küldjetek képeket a totyikba, én Q2 vagyok, elcsorgatgatom itt a nyálam szívesen. :o

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#439) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Már nagyon jó gameplayek, tutorial videók vannak fent youtube-on. Még magyar vonatkozású is szerintem. Én már unalomig néztem őket. Ismerek minden beállítást, mit hogyan, csak gépem nincs. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#440) gyugyo79 válasza Cucuska2 (#438) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szintén + ha megírná az aki már kapja, hogy mikor rendelt azt is megköszönném mert én csak másnap (szombaton) adtam le a rendelést így kb jobban látom, ha közeledik a sor hozzám :)

(#441) addamka válasza gyugyo79 (#440) üzenetére


addamka
őstag

Első nap foglaltam 7 perc késéssel (19:07) 512GBos modellt. Q1ben voltam, a 2. adag email körbe kerültem be, tegnap adták fel Hollandiában.
Tippre jövő hét szerda felé ér ide a hosszú hétvége miatt.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#442) kriszpontaz válasza addamka (#441) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor jó messze van az én Q2-m a 19-i rendeléssel. Még akkor is csak másodjára sikerült foglalni. Elsőre eldobta a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#443) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Elérhetőek a Windows driverek, persze még nem mind. [link]

[ Szerkesztve ]

(#444) Zamery


Zamery
senior tag

Megvolt az első BIOS frissítés! :D

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#445) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Megjött LTT-től az első nagy teszt Windows alatt, és hát elég szar az élmény. Lényegében arról beszél, hogy minden handheldnél vannak Windows problémák, amit próbálnak orvosolni a gyártók, láthatóan Valve-nál viszont ez egyáltalán nem volt prioritás.

AMD sem adott ki jó teljesítményű Windows drivereket.

Az külön tetszik, hogy a Horizon Zero Dawn-ról panaszkodnak, ami nem is a Steam OS hibája, hanem AMD GPU-kon memory leakel. (A másik sztori az az, hogy a Protonban tettek bele Elden Ring specifikus optimalizációkat, amitől jobban fut, mint Windowson.)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#446) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#445) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam nem gamingre lesz, hanem Civil3D fusson rajta, és elégedett vagyok. Bárhol nyitnom kell egy rajzot, kéznél legyen. A gaming a linux alatt marad az én esetemben. Jobban tetszik a SteamOS, minden egyedi optimalizációjával együtt. Valamint megvárom a Win11 támogatást.
A billentyűzet+egér páros már úton, az ideiglenes dokkolóval együtt.

(#447) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Megjött a várva várt levél. 512 GB-s.
2021. júl. 16. 19:13 rendelés.
Q1 lett az a Q1...
3. hétre eljutottunk a 13 perces rendelésekhez :D

(#448) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

remelem, hogy az elso 24 oraban volt a legtöbb rendeles, es az augusztus 1-i megrendelésekhez gyorsan eljutunk :) :)

(#449) Cucuska2 válasza szilasz007 (#447) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Posztoljátok csak nyugodtan, ezen a ponton még nem vagyunk sokat, hogy hasznos beszélgetésbe rondítson be az élménybeszámoló, a csomag kibontása, hasonlók. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#450) szilasz007 válasza Cucuska2 (#449) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nézd, Aki Q1 és várja, mint a manát, annak talán információ, hogy hol tartanak. Sőt. Q2-nek is érdekes lehet, bár remélem addigra lesz finomítás. Mert az azért elég csúnya gyomros (meg persze naiv feltételezés, hogy Q2 = április... lehet az június is...)
Abba viszont egyet értek, hogy az x+1. unboxingnak nem sok hírértéke van :p

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.