Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Én is Q4-es 512-es sorban állok Steam Deck-ért, májusban adtam le az előrendelést.
Az a kérdésem, hogy csak a 679 Eurot kell fizetni ami ahonlapon van és abban van szállítás. vám. áfa , stb...

Nézegetem a Hardveraprót és látom sokan árulják 40-50e FT többért és érdekel ez csak a "haszon" vagy tényleg többet kellett fizetni a Deckért.

PSN: sirarcheer

(#1552) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Ha minden jól meg év vége felé tudok egyet rendelni magamnak végre. Elég a 256-os vagy megéri az 512 a többlet tárhellyel, matt kijelzővel és a többi extrával?

Szerk.: most hogy működik az előrendelés? Mikor kell a teljes összeget kifizetni?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1553) mobal válasza kovsol (#1432) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

+1 amiért a decken gondolkodom. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1554) Cucuska2 válasza sirarcheer (#1551) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Annyit kell fizetni, ami oda van írva, nincsen rajta semmi extra.

@Mobal

4 eurót előre, a maradékot akkor, amikor kapod az értesítőt, hogy sorra kerültél.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1555) rasotamas válasza sirarcheer (#1551) üzenetére


rasotamas
veterán

40-50 ezerrel többért azok tudják eladni, akik még az első pár hétben megrendelték, így már most a kezükben van.
Aki most kapja kézhez talán még az utolsó pillanatban van, hogy minimális hasznot, de már nem 40-50 ezret realizálhasson.
De aki csak idén rendelte, és még talán hetek-hónapok múlva kapja meg, addigra már aki akart vett, vagy túlárazva aprón, vagy kivárta a sorát Steamen.
Ha meg most adod le a rendelést, mire megkapod már szabadon elérhető tömegtermék lesz szerintem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1556) CPT.Pirk válasza mobal (#1552) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem nem olcsóbb annyival a 256-os, hogy megérje lemondani a jobb géppel járó előnyökről. Ráadásul a legjobb deck árazása is elég jó, főleg pl. egy játékra is alkalmas laptopéhoz képest. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1557) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#1556) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Vagy a konkurenciához képest (Aya Neo, GPD és társai).

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1558) consono válasza CPT.Pirk (#1556) üzenetére


consono
nagyúr

A konkurenciához képest jó az árazás, gamer notihoz képest szerintem nem. Végül is csak egy APU van a Deckben, nem dedikált vidkari, még ha spéci is... Azzal gurítottak nagyot, hogy hajlandóak voltak 16 giga RAM-ot adni, nem 8-at, mint ami noti téren jellemző... Persze a gamer noti nem annyira hordozható.
Hogy konkrétumokról is beszéljünk, a Dell G15-öt, amit vettem a Deckre félretett pénzemből 16 gigára bővítve, 512-es ssd-vel, RTX3050-el és Ryzen 5600H-val került kb. annyiba, mint az 512-es Deck...
Szerintem a 64gigás a best buy a Deckből, abba csak egy nagy SD kártya vagy SSD kell, na, azzal az árral nem tudnak versenyezni a gamer notik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1559) Cucuska2 válasza consono (#1558) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Egyetértek veled, a Deck összehasonlítatlan laptopokkal, minden mással. A 64 GB-osnak viszont nagy hátránya, hogy könnyen megtelik shaderekkel és egyebekkel a belső tároló, amit nem lehet egyszerűen mozgatni/törölni, Redditen szoktam látni, hogy panaszkodnak erre, nem tudom, hogy mennyi az igazság.

Bár arra is panaszkodnak sokan ott, hogy nem megy a giroszkóp jól a repülőn, vonaton, buszon... :U

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1560) vidaila válasza chris0000 (#1549) üzenetére


vidaila
aktív tag

Magyarítások játékokon amiket működésre birtam:
Kotor 2 + restored content moddal
Mass effect legendary
Dead space első rész
Evil within
Quern

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1561) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!
Ha valakit érdekel egy 512-es steam deck rendelés, átadom neki szívesen, mert nekem már nem aktuális. Még 2 óra van hátra amíg kilehet fizetni. Nem kerek érte semmit.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1562) 30z.Samu válasza egyedülülő (#1561) üzenetére


30z.Samu
félisten

Respect! :R

Sic Parvis Magna

(#1563) MerLinh válasza Cucuska2 (#1559) üzenetére


MerLinh
senior tag

én is 64 gigásat fizettem most ki. és aproról 15kért vettem 512 ssdt bele best buy majd ha megjön (remélem jövőhéten) akkor pattintom is bele....

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1564) 30z.Samu válasza MerLinh (#1563) üzenetére


30z.Samu
félisten

Melyik SSD-t vetted? Bár amíg garis, nem biztos, hogy megbontom a gépet. :B

Sic Parvis Magna

(#1565) isti0308 válasza mobal (#1552) üzenetére


isti0308
csendes tag

Szia!

Engedd meg, hogy lebeszéljelek az 512-ről!

Én 64-est rendeltem elő, ami ugye 420€, vettem hozzá továbbá:
-egy 256-os PNY pro elite kártyát próbára amazonról 38€ (elvileg a sandisk extreme után a legjobb!) Notiba leteszteltem stabil 80mb/s írás és olvasás!
-egy TPU tokot 21€
-temperált üveg kijelzővédőt 2db 12€
-Gulikit drift mentes elektromágneses joystickok 30€
-1tb samsung pm991a 2230-as ssd 30k azaz 75€
Tehát eddig összesen: 596€ eddig amit ráköltöttem, a maradék 80 € ból pedig még vehetek egy 512gb kártyát, ha bejön a 256gb!
Szóval ja, szerintem felesleges pénz kidobás a 256-os, az 512-es talán annak éri meg aki szereti a matt kijelzőt, de még mindig rakhatsz matt kijelző védőt is a 64-re! :DD

Szerintem amúgy is az első lépés, hogy szétszedi az ember és pasztát cserél. mint a notiknál, akkor meg már nem sokból tart azt a plusz 3 csavart kivenni ssd cseréhez!

Sajnos a deckem még nem jött meg, de jövő hétre várom az emailt, február 28-án rendeltem elő!

Minél hamarabb foglald le, most csak 5€-t kell fizetned, a többit csak akkor ha sorra kerülsz, de van aki már 2023 első negyedévében van!

[ Szerkesztve ]

(#1566) Cucuska2 válasza isti0308 (#1565) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én még egyik laptopomon sem cseréltem pasztát, amikor megérkezett, nem tudom, itt miért cserélnék pasztát, a gyári hőmérsékletek nagyon jók.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1567) isti0308 válasza Cucuska2 (#1566) üzenetére


isti0308
csendes tag

Szerintem nem vagyunk egy véleményen! :)
Nekem AAA játék alatt a 85-9x fok az minden, csak nem jó! :Y
Minőségi paszta cserével nem csak alacsonyabb hőfokod lesz, ami miatt megnövekszik a hardver élettartama, ebben a tartományban 4-5 fok már rengeteget számít, hanem mivel nem javul a hőátadás nem is pörög fullon a venti, ergo csendesebb a masina! Sajnos egy ideje már a pasztán spórolnak a gyártók, van olyan gamer noti, ahol dobozból kivéve throttlingol a gép, mert nem tudja tartani a magas hőmérséklet miatt az órajeleket, miután minőségi pasztával újra pasztázod, már sokat javul a helyzet!
Jobb biztosra menni!
De redditen is utána olvashatsz a steamdeck pasztacserével kapcsolatban, hogy mennyi javulást hozott annak aki megcsinálta! :K

Én rendszeresen pasztázom a notijaimat, és pl az első Gamer notim ami 10 éves Asus rog G70sg még a mai napig pöccre indul! :C

(#1568) 30z.Samu válasza isti0308 (#1565) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tárgytalan. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1569) zkxdn válasza Cucuska2 (#1559) üzenetére


zkxdn
őstag

Shader-es probléma független attól mekkora a tárhelyed.
Itt egy tagnak a 512GBos modelt majdnem telirakta shaderekkel meg egyebekkel a Steam Deck: [link]

(#1570) CPT.Pirk válasza zkxdn (#1569) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont azt írja, hogy nem shader cache.

Itt nálam az asztali gépen Linux alatt a Steam csinált "mindössze" 7GB shader cache-t, miközben aktívan játszom nagyobb dolgokkal is, mint pl. a Cyberpunk. Valszeg a deck-en lévő Steam se csinálja máshogy ezt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1571) zkxdn válasza CPT.Pirk (#1570) üzenetére


zkxdn
őstag

Sry akkor javítás: Nem shaderek hanem valamiféle más "szemét" fájlok.

(#1572) Cucuska2 válasza zkxdn (#1571) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Csak sokszor azt elfelejtik lefotózni, hogyha 300 GB játékot töltesz le, akkor abban a listában nem jelenik meg, de allokálja azt a helyet, amit foglalni fog. Minden esetre nekem nincsen ilyen problémám, az asztali környezetből meg bármit törölhetsz bárhonnan, és vannak rá grafikus progjamjaid, mint például a Filelight.

Eközben a zárt Android világban, ahol root nélkül nem tudsz törölni, viszont ha rootolsz, nem megy semmiféle biztonságos app.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1573) Zamery


Zamery
senior tag


A kép innen van: [link]
Lehet PayPallal is fizetni.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1574) kovsol válasza Zamery (#1573) üzenetére


kovsol
titán

Én maradok az A2-nél a jobb IOPS miatt.

May the Force be with you!

(#1575) 30z.Samu válasza kovsol (#1574) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is fixen azt fogom venni, arról rosszat máshol sem olvastam.

Sic Parvis Magna

(#1576) rasotamas


rasotamas
veterán

A készülék kifizetésére kaptam egy halom Pontot, amit valami Pontboltban lehet levásárolni.
Van ott BÁRMI ami ér egy huncut kanyit is? Vagy mire való?
Csak ilyen hátterek, avatarok, meg ilyesmi? Vagy esetleg játékot is lehet venni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1577) CPT.Pirk válasza rasotamas (#1576) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Küldhetsz érte különféle vicces awardokat steam fórum posztokra. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1578) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1577) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az fontos. :D

Sic Parvis Magna

(#1579) zkxdn


zkxdn
őstag

Na ki hogy várja a mai estét? :DDD
Én 81%on 64GB-os rendeléssel [link]
De mivel EU 64GB, és most járunk a tesztidőszak/megjelenés előtt (Feb 25) nem számítok sok jóra...

(#1580) 30z.Samu válasza zkxdn (#1579) üzenetére


30z.Samu
félisten

Miért? Mi lesz? :D

Sic Parvis Magna

(#1581) kovsol válasza 30z.Samu (#1580) üzenetére


kovsol
titán

Arra utal, hogy mikor a csapból is a steam deck folyt már, mert a tesztelők megkapták a végleges készülékeket, akkor nagyobb számban rendeltek elő újra, így nem lehet számítani majd több hónapos ugrásra, hanem kisebb léptekben haladunk újra előrefele csak.

Itt jön képbe ez a korábban linkelt kép:
Látszik rajta, hogy az elején meredeken nőtt, majd ellaposodik. Hamarosan megint jön egy emelkedő, de nem annyira durva.

Én így állok: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1582) zkxdn válasza 30z.Samu (#1580) üzenetére


zkxdn
őstag

Email küldés + ma érik el a Feb 25ét.
Most derülhet ki mennyire is haladnak jól (vagy rosszul) a rendelésekkel :))

kovsol :
Nem vagyunk messze egymástól :D
10% ahhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#1583) 30z.Samu válasza zkxdn (#1582) üzenetére


30z.Samu
félisten

ÁHÁ! Így már értem, köszi.

Más: Valaki próbálta felműteni a Resident Evil 2 magyar szinkronját Deck-re? Lehetséges vagy ahhoz Windows kell? Elméleti síkon készül a God of War-hoz is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1584) kovsol válasza zkxdn (#1582) üzenetére


kovsol
titán

Én abban reménykedem, hogy a lassulás miatt talán úgy októberben valamikor sorra kerülhetek. Neked Q3 vagy Q4-t jósol?

May the Force be with you!

(#1585) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Akik mostanában vették át a Decket, forintban mennyit kellett fizetniük?

PSN: sirarcheer

(#1586) 30z.Samu válasza sirarcheer (#1585) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én még nem vettem át, de rakosgattam félre folyamatosan, 395 és 410 ft között volt az €. Még hiányzik 70€ és ha azt ma tudnám beváltani, akkor összesen 171k-ba kerülne.

Sic Parvis Magna

(#1587) kovsol válasza sirarcheer (#1585) üzenetére


kovsol
titán

Amennyiért épp a bankja váltotta az eurót. Ez még bank önként is eltérő.

May the Force be with you!

(#1588) zkxdn válasza kovsol (#1584) üzenetére


zkxdn
őstag

Q4 - 81%-ra. Ha most elkezd nekem Októberig 1-2%-al haladni én megőrülök. :DDD Előző héten meg 70%-ot ugrott.
Hetente 2-szer van email küldés, ha 5%-al haladnának akkor is meglenne 2 hét alatt Szeptember elején.

[ Szerkesztve ]

(#1589) 30z.Samu válasza zkxdn (#1588) üzenetére


30z.Samu
félisten

Q4 Nekem is, októbernek örülnék a legjobban, de a Karácsony is jó lenne. :B

Sic Parvis Magna

(#1590) mobal


mobal
MODERÁTOR

Mikor tudom meg, hogy mikor kerülök sorra? Ha most megrendelem és kifizetem az 5 eurót?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1591) 30z.Samu válasza mobal (#1590) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aha, de az is egy becsült idő a Valve részéről.

Sic Parvis Magna

(#1592) kovsol válasza mobal (#1590) üzenetére


kovsol
titán

Most rendelőknek már a 2023 Q1 -t írja. Ha eldöntötted mekkora háttértárral akarod nem érdemes várni, le kell foglalni. Aztán ha mégse veszed meg akkor se veszik el ez a pénz, mert ottmarad a staem egyenlegeden.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1593) mobal válasza kovsol (#1592) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rendelem is! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1594) gyugyo79 válasza 30z.Samu (#1583) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bár én magyarítást nem raktam semmihez mert nem érdekelt, de szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy ami win alatt felrakható az ne lenne felrakható virtuális környezetbe is. Maximum macerásabb, meg kicsit több számítástechnika ismeret kell hozzá.
A virtualizáció miatt van kb minden fontos mappát tartalmazó Win könyvtárstruktúra, ugyan úgy van steam mappa amibe a játékok vannak stb.

Csak meg kell nézni egy launcher telepítős YT videót ott látszik jól. Legalábbis amiket én anno amíg a decket vártam és néztem azokon 99% megmutatták.

Ahogy azok úgy a magyarítás is felrakható / bemásolható megfelelő mappába.

Szóval legrosszabb esetbe kell valakitől kérni a már kicsomagolt fájlokat és azokat a helyükre másolni. Ha otthon csak a Deck van és nincs másik gép Win-el ami alatt ki tudod szedni magadnak és a Decken magán sehogy sem megoldható, mert pld. egy telepítő rakná fel ami valami problémába ütközik....

[ Szerkesztve ]

(#1595) mobal válasza kovsol (#1592) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hát ez most Q3 2022 lett, amit lehet el fogok tolni. Jövő év eleje lenne az ideális. :D /512

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1596) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#1594) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor majd kísérletezem, laptop van, valamennyi számtech ismeret van. Majd utánanézek, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#1597) kovsol válasza mobal (#1595) üzenetére


kovsol
titán

Még a végén elöbb kapod meg, mint mi :D Akkor lehet az 512-est kevesebben rendelték. Redditen láttam, hogy valakinek már a 64GB -ost 2023 Q1 -ra jelzi.

May the Force be with you!

(#1598) sirarcheer válasza mobal (#1595) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Most foglaltál egy 512-es Steam Decket és 2022 Q3 a szállítás? :o
Én májusban és Q4 a szállítás.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#1599) 30z.Samu válasza mobal (#1595) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha Te előbb kapod meg a géped úgy, hogy ma adtad le a rendelést, összekarmolom Magam. :D

Sic Parvis Magna

(#1600) mobal válasza sirarcheer (#1598) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.