Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Vertigo18 válasza jimpo (#795) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, én még várok rá lehet egy évet, ez meg már tönkre is b@cca!!! :W ;]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#802) Damateo válasza 30z.Samu (#800) üzenetére


Damateo
aktív tag

Család mellett max napi 1 órán van ilyesmire.
Nem kell asztali Pc már. Amennyi kraft ebben van az nekem elég a mindennapokban.
Remélem még az e-mail előtt elviszi valaki a gépem. :)

(#803) 30z.Samu válasza Damateo (#802) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én sem hajtom már az über brutál teljesítményt, ezért is váltottam konzolra. :))

Sic Parvis Magna

(#804) Trebor23


Trebor23
csendes tag

Sziasztok!

Megosztok veletek pár hírt.
Ezen a [link] lehet alkatrészeket vásárolni a Deck-hez. :R
És ha türelmetlenek vagytok a Klein_ebay-en [link] rögtön meg is vásárolhatjátok, igaz 200€-t szoktak az eredeti összegre rádobni, de a szükség nagy úr.... :U :U :U "és ki is lehet fogni egész jó áron a Steam Deck-et. :N

(#805) kovsol


kovsol
titán

[link] Mai statisztika, hogy hol áll a sor.
Egyébként USA-ban ennyire sokan rendelték elő az EU-hoz képest, hogy ennyire nem halad ott a sor? Vagy ott kevesebb darabot szállítanak ki?

May the Force be with you!

(#806) 30z.Samu válasza kovsol (#805) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva EU-nál sem látom hogy haladna, vagy rosszul értelmezem az adatokat. :D Egyébként Ti hogy gondoljátok, megmarad ez a szabad kéz a Valve részéről a későbbiekben is? Mármint hogy azzal használod a géped, amivel akarod és nem kötnek hozzá a SteamOS-hez.

Sic Parvis Magna

(#807) Chrakatoa válasza 30z.Samu (#806) üzenetére


Chrakatoa
tag

Szerintem meg fog maradni, főleg hogy nem is nagyon lehet ezt tiltani a jelegnlegi gépnél hardveresen meg szoftveresen. Azt tudom elképzelni hogy jön egy V2 ami max kötöttebb lesz , vagy módosít a steam a felhasználási feltételeken és ha mókolsz valamit akkor gari vesztést okoz ( bár ugye szoftveresen mókolást hogy követ le ha utána vissza tudod rakni gyárira a cuccot?). Ugyan így van ez a Switchnél is, és ott tudjuk hogy nem legális a dolog, de (hacsak nem brickeled a konzolt) ha vissza rakod a gyári FW-t akkor a kutya nem mondja meg, hogy ez valaha volt-e mókolva.

Szerintem nem fog a hozzállás változni, pont ez viszi most őket előre, és szerintem már erre fogják építeni a marketinget is

(#808) 30z.Samu válasza Chrakatoa (#807) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva a felhasználási feltételek miatt kezdett el jobban érdekelni a konzol. Vagyis inkább az, hogy gyakorlatilag nincs felhasználási feltétel, én nagyon bízom benne hogy ez így marad a jövőben is. Csak nehogy elkezdjék emiatt ekézni a konkurensek, vagyis én úgy látom hogy jelen esetben csak a Nintendo-ra lehet veszéllyel, a másik két gyártóra aligha.

Sic Parvis Magna

(#809) Chrakatoa válasza 30z.Samu (#808) üzenetére


Chrakatoa
tag

Mint ahogy sokunkat (legalábbis akinek van egy minimális affinitása hozzá az már látja a lehetőségeket). Sok ismerősöm egyébként azt mondja, hogy ez egy kézi konzol, semmi több. :F Nem látnak benne fantáziát, és egy szabad oprendszer adta lehetőségeket.

Közvetlen konkorenciája a switch az tény de közvetetten minden egyéb konzol az. Főleg ha megváltoznak a piaci résztvevők aránya . Sony se fog örülni ha adott esetben a 2. konzolnak berendelt Deck Steam áruházában fogod elkölteni a pénzed a saját boltjuk helyett.

Én úgy gondolom ha képesek jó minőségben és nagy példányszámban gyártani akkor simán kinőhet egy 4. láb is a jelenlegi 3 lábas (höhö :DD ) konzol piacon

(#810) 30z.Samu válasza Chrakatoa (#809) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezzel a hozzáállással simán kinőheti magát a Deck. :K

Sic Parvis Magna

(#811) kovsol válasza 30z.Samu (#806) üzenetére


kovsol
titán


Konkrétan az EU-ban az elmúlt négy nap többet haladt a sor, mint az USA-ban a kiszállítást megkezdése óta összesen.

Piros: mennyit haladt a kiszálítás kezdete óta.
Kék: május 19-23 között mennyit haladt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#812) kovsol válasza Chrakatoa (#809) üzenetére


kovsol
titán

Nem a Switch a közvetlen kunkurenciája. Azon kívül, hogy mind a kettő kézbe vehető és lehet rajt játszani nem sok közük van egymáshoz.
Nintendónak saját ligája van. Steam deck meg a tucatnyi másik kézi számítógéppel van versenyben.

May the Force be with you!

(#813) 30z.Samu válasza kovsol (#811) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt hiszem már értem, köszi szépen! Akkor a Karácsonyra még van remény. :R :D

Sic Parvis Magna

(#814) Chrakatoa válasza kovsol (#812) üzenetére


Chrakatoa
tag

Tudom hogy nincs közük egymáshoz, de a közvélemény, sőt sok esetben a review-k is a switchez hasonlítják méret, súly, fogás tekintetében.

Szerintem elhanyagolható a kézi számítógép mint piac. Oké ott van a OneXPlayer, Aya és GPD, de egy-két megrögzült fanatikuson kívül nem sok embert láttam beszélni és még kevesebbet élőben használni ezeket. Tudom hogy léteznek de nagyon nem a konsumer szint mint mondjuk egy deck vagy egy switch.

Nem közvetlen konkurencia? Eddig azért volt switchem mert nem akartam magammal vinni az asztali gépem hogy zeldázzak. :)) (nyilván van benne túlzás, és nem hozza azt az élményt mint egy switch, de emulátorral számomra simán ki tudja váltani a deck, ha magamból indulok ki már vesztett 1 usert a nintendo és szerintem nem csak én gondolkodom így )

(#815) kovsol válasza Chrakatoa (#814) üzenetére


kovsol
titán

Switch a legnagyobb számban eladott konzol, és a játékok amik főleg megtartják a bázist, mert szinte már kultusz épült ki köréjük.
Steam deck miatti lemorzsolódás az kb kimutathatatlan lesz. Nem egy liga. Egyébként meg te már lesarcoltál a Nintendónak ha volt Switched már. ;)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#816) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Kíváncsiságból vizualizáltam az elmúlt 2 hét európai shippingjeit, és egyenletes gyorsulás látszik a 256 és 512-es modellek esetében.
A 64Gb-s modell meg elég sztochasztikus nak tűnik:D
Azt tippelem hogy a múlt csütörtöki 64Gb-s shippingbe valami hiba csúszott, és azt a mostani batchben "pótolták". Úgy egy egyenletesen gyorsuló ütemet rajzolna ki az a modell is.

Az adatok forrása a korábban linkelt reddites shipping megathread.

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#817) Chrakatoa válasza kovsol (#815) üzenetére


Chrakatoa
tag

"Switch a legnagyobb számban eladott konzol, és a játékok amik főleg megtartják a bázist, mert szinte már kultusz épült ki köréjük."
Ezzel a résszel egyet tudok érteni. Én nem almát akartam almához hasonlítani vagy körtét körtéhez, hanem megjelenik a piacon egy 4. fajta gyömölcs ami felkelti mind az alma mind a körte fogyasztók figyelmét. Emiat tény hogy nem fogják lecserélni se a switchet se a meglévő konzoljukat, de ismét ha pl saját példámmal élek és elköltenék havonta 100 eurót mondjuk a playstation store-ban akkor lehet ezentúl csak 50-et fogok a másik 50-et meg steam-en. Ha tényleg lesz elegendő deck, és más is esetleg így gondolkodik akkor ez érezhető az adott platformnak szerintem. De mondjuk én nem is fanboyként gondolkodom hanem mindig mérlegelve veszem arra a platformra az adott címet ahol a legjobban ki tudnám használni.

És igen azzal is hogy megadtam a kellő sarcot 3 év alatt már a Nintendonak :D

(#818) RasHaN válasza RasHaN (#816) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Az előző grafikon csalóka, mert valójában csak a különböző szállítási batchek-et hasonlítja egymáshoz, ezért készítettem két újabb grafikont.

1: A pre-order megnyitása óta eltelt idő alapján. Ezen az látszik hogy lassan gyorsul a megrendelések feldolgozásának üteme.

2: Az előző grafikon kiterjesztése. Ezen az látszik hogy batchenként hol nagyobb, hol kisebb a feldologozás rátája. Ennek a grafikonnak valójában nincs sok értelme :)

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#819) 30z.Samu válasza RasHaN (#818) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, ez így már egyértelmű(bb), köszi szépen! :R

Sic Parvis Magna

(#820) rumkola


rumkola
veterán

Kérdés ahhoz aki windows-t ráhekkelte már:
A kontroller analógjainak működését hogyan oldottad meg? Emu vagy van már valami egyszerűbb, natív megoldás.

(#821) 30z.Samu válasza rumkola (#820) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem kell mókolni a Windows-t, Valve ad illesztőprogramot is hozzá. Gondolom akkor az analog is megoldott dolog. De majd kijavítanak, ha tévednék. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#822) gyugyo79 válasza rumkola (#820) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom erre gondolsz e:
GlosSI és egy hogyan működik video

(#823) Fefe29 válasza pdw_ph (#798) üzenetére


Fefe29
csendes tag

Szia!

A deck elsősorban a windowsos verziókat részesíti előnyben még ha van is linux verzió, sokszor a windows+proton sokkal jobban megy. Pl Metro 2033 esetében is.

Nekem is úgy tűnik, hogy a hangos ventim van, de egyelőre várom, hogy a béta frissítés hivatalos legyen, ha akkor se jó, meg aaa játék mellett hangos, akkor rendelek új ventit, reddit szerint az a halkabb fajta, meglátjuk.

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#824) pdw_ph válasza Fefe29 (#823) üzenetére


pdw_ph
tag

Igen tudom es nem is igazi problema, csak az elso benyomason rontott picit.
Azota kiprobaltam ~30 mas jatekot es mindegyik teljesen jol ment...

A venti a beta OS-el nem gaz szerintem, Aperture alatt (most hogy javitottak a kontrollokat) ment egyedul fullosan (mint a beta OS elott), a legtobb jatek alatt teljesen elfogadhato/halk vagy akar hangtalan is.

(#825) rumkola válasza gyugyo79 (#822) üzenetére


rumkola
veterán

Ezt csináltam és ezért kérdezem, hogy tud-e valaki egyszerűbbet. Most egy folyamatosan futó notepad a hack :D :DDD

(#826) rumkola válasza 30z.Samu (#821) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#827) gyugyo79 válasza rumkola (#825) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én sem nem tudok jobb megoldást akkor :)

(#828) rumkola


rumkola
veterán

Windowsal (minden más gyalulva):
ANALÓG KAROK csak hackkel mennek. Steam kontrollerként működik hack nélkül, de akkor nincs analóg csak a tapipad.
CPU - kurvagyenge, egy 60MB/SEC-es letöltés-telepítés 80-90%-on megeszi.
HANG - nem megy ki a HDMI-n(bluetoothon ki tudná küldeni ahogy néztem, de azzal most nem foglalkoztam), úgyhogy a belső hangszórói szólnak
FELBONTÁS - ha nagyobbra teszem akkor ugye lassul a játék(GoW fullHD-ban játszhatatlan), ráadásul be is bugzott a felbontásállítgatástól, Crash Bandicoot elindul, de a háttérben fut, nem találni meg aktív ablakként, nem lehet vele játszani, csak a hangját hallom... :D
SSD: 2600MB/2600MB a maximum
ALT+TABot nem tudom megoldani billentyűzet nélkül, pedig ez nagyon kellene. Aki tudja mondja meg. :)
STEAM gomb+X előhoz egy virtuális billenytyűt
Alvás gomb működik
Tapipad kurzor néha bebugzik és nem működik, de ez lehet a sok egér-bill. ki-be huzogatás miatt volt

[ Szerkesztve ]

(#829) rumkola válasza rumkola (#828) üzenetére


rumkola
veterán

lehet a CPU nem boostolt fel a letöltés-telepítésnél azért terhelte annyira, nem figyeltem meg rendesen :D

(#830) szilasz007 válasza rumkola (#828) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Mondjuk kérdés, hogy a Windows önmagában mennyit eszik meg az amúgy "combos" APU-ból?

Nekem eszem ágában sincsen rá Windowst tenni. A SteamOS nagyon jól ki van találva és kényelmessé teszi.

Persze sajnos vannak use casek, ahhol a Windows kell, úgyhogy ez nem fikázásként szántam. Csak egy véleménynek.

(#831) Cucuska2 válasza rumkola (#828) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

CPU: 4 Zen 2-es core ennyit tud ekkora TDP-n. A játéktól függ, hogy mennyire van tömörítve, láttam már jópárszor 110 MB/s-el telepíteni.

Mit játszol rajta, hogy Windowst telepítettél? Milyen a kezelhetőség?

Linuxon van hang HDMI-n, nem is értem, hogy miért nem működik Windowson.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#832) pdw_ph


pdw_ph
tag

Frocsoges indulhat (felkover resz a lenyeg) :D

64 GB eMMC (PCIe Gen 2 x1)
256 GB NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4 or PCIe Gen 3 x2*)
512 GB high-speed NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4 or PCIe Gen 3 x2*)

All models use socketed 2230 m.2 modules (not intended for end-user replacement)
All models include high-speed microSD card slot
*Some 256GB and 512GB models ship with a PCIe Gen 3 x2 SSD. In our testing, we did not see any impact to gaming performance between x2 and x4.

https://www.steamdeck.com/en/tech

(#833) Cucuska2 válasza pdw_ph (#832) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Az SSD minőségével sokkal kevesebb problémát látok, mint hogy kétféle ventilátor van, amiből az egyik visít.

Amúgy pedig kétlem, hogy lenne praktikusan telesítménykülönbség köztük, a 4 maggal úgysem tömörít ki az ember gyorsan.

Más: a legutóbbi béta update adott hozzá plusz képernyőfelbontásokat, mint például 960x600, így lehet 16:10-es felbontáson is FSR-t használni olyan játéknál, ami nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#834) Chrakatoa válasza pdw_ph (#832) üzenetére


Chrakatoa
tag

Kicsit olyan érzésem van mint PS5 esetén a sok és kevés lapátos változat, "mindenki" azt nézte amikor megkapta hogy ő a jobb fajtából kapott-e :D Én a mai napig nem tudom milyen van benne :))

(#835) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#833) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ennél sem egységes a hűtési rendszer? De jó... :U :DDD

Sic Parvis Magna

(#836) kovsol válasza pdw_ph (#832) üzenetére


kovsol
titán

Mert milyen gaming performance-t várnak az SSD- től? 0,5 sec -el gyorsabban betölt az egyiken a játék. Legtöbb játéknak egy Laptop HDD sávszélessége is elég ami még egy jobb SD kártya szintjét se üti meg.
Játék esetén egy régi SATA SSD meg egy 10x gyorsabb pci-e gen4 ssd között se jön ki érdemi eltérés.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#837) pdw_ph válasza kovsol (#836) üzenetére


pdw_ph
tag

En ertelek, de ilyen temakon lehet jokat rohogni redditen (meg ugy amblokk a neten).

[ Szerkesztve ]

(#838) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#835) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Kétféle ventilátor van pontosan ugyanakkora teljesítménnyel, de két gyártótól. A hűtőrendszerek egységesek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#839) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#838) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ventillátorra gondoltam, csak rosszul fogalmaztam meg. :B

Sic Parvis Magna

(#840) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#839) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ugye a másik opció, hogy nem keresnek másik beszállítót, mi meg kevesebb Decket kapunk. A ventigörbét módosító frissítésekkel nem olyan rossz. iFixittől lehet nem visítós ventit rendelni, nyilván az sem egy túl jó megoldás, de legalább van megoldás, ha nagyon zavar.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#841) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#840) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meglátjuk, ez még a jövő zenéje, lehet nem fog zavarni + az sem biztos, hogy a "rosszabbikat" kapom. :)

Sic Parvis Magna

(#842) gyugyo79 válasza MrTwister (#699) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én belefértem a mostani dropba, remélem még te is beleférsz.

(#843) gyugyo79


gyugyo79
addikt

512-es és 2021. júl. 17., 23:05 CEST foglalást ma kifizethettem.

(#844) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#841) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nyilván, ha az ember kezében van, és nem pixelhibás, nem ragadnak a gombok, minden működik, akkor kicsi a kísértés, hogy szétpattintsa és nekiálljon ventit cserélni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#845) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#843) üzenetére


30z.Samu
félisten

Júliusban adtad le és most kapod meg? Bíztató az egy hete leadott foglalásommal. :D

Sic Parvis Magna

(#846) Eyesis válasza gyugyo79 (#843) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor még egy 5 napnyi rendelés, aztán én is csengethetek a 256osomért :) (júli 22-es a foglalásom, mert átgondoltam, végül csak nem az 512-est foglaltam :) )

Eyesis

(#847) gyugyo79 válasza 30z.Samu (#845) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jelentősen be fog gyorsulni az egész ahogy távolodunk a kezdő foglalás dátumától.

(#848) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#847) üzenetére


30z.Samu
félisten

A próféta szóljon belőled. :R

Sic Parvis Magna

(#849) kresz2


kresz2
aktív tag

Sziasztok!
Kis infó a várakozóknak.
Nekem is jött értesítés,ki is fizettem.

256 gb modell július 18 11:15 CEST foglalás.

(#850) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Tegnapi adat, szerencsére az EU elég jól mozog előre az UK-US-hez képest :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.