Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Cucuska2 válasza pethYeti (#349) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ha konzol élményt szeretnél, a Steam Deck verified játékokkal kell csak játszanod.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#352) Zsoccc válasza addamka (#347) üzenetére


Zsoccc
senior tag

27% áfa van feltűntetve, nem pluszban, hanem azzal együtt jön ki a 419 eurós ár, minusz a 4 euró, amit előrendeléskor fizettünk.
Gerzsi: Egyelőre semmi ígéret nincs, csak amit korábban közöltek, hogy hétfőn kezdik meg a szállítást.
pethYeti: Nekem pont ez tetszik benne, hogy egy teljes értékű linux rendszer van rajta alapból, ami azért elég sok lehetőséget fog biztosítani. Tény ezzel kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#353) egyedülülő válasza pethYeti (#349) üzenetére


egyedülülő
őstag

Én a Linuxról semmit sem tudok. Megnéztem több tesztet, úgy látom azért nem kell agyonstrapálnia magát az embernek a beállításokkal.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#354) D.Va


D.Va
őstag

ph-n lesz bemutató cikk? (nem fél év múlva..?)

(#355) Cucuska2 válasza D.Va (#354) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon meg lennék lepve, ha kaptak volna review unitot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#356) egyedülülő válasza D.Va (#354) üzenetére


egyedülülő
őstag

Biztos, hogy nem kaptak.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#357) Flaxon


Flaxon
újonc

eddig van valakinek valamilyen tapasztalata róla ?

(#358) egyedülülő válasza Flaxon (#357) üzenetére


egyedülülő
őstag

Rengeteg teszt van fent, de innen még nem kapott senki szerintem.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#359) zkxdn válasza Zsoccc (#352) üzenetére


zkxdn
őstag

Nice, akkor pont annyit kell fizetni ami levan írva.
Majd írj a tapasztalataidról. Kiváncsi leszek hány nap alatt szállítják le. :))

(#360) Zsoccc válasza zkxdn (#359) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Elvileg a mai napon feladásra került, ahogy azt korábban ígérték, de a gls rendszerében még nincs benne a csomagszám alapján.

(#361) kentucky


kentucky
őstag

Ebben a pillanatban kaptam mailt, hogy feladták. Elvileg Hollandiából jön a gép :)

(#362) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Ez a Q2 még nagyon messze van. Lassan minden engem érdeklő játékról készül gameplay. Mire megkapom, meg is unom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#363) Zsoccc válasza egyedülülő (#362) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Nem biztos, hogy olyan messze van. A q1 március végéig lemegy, utána pedig már jönnek a q2-es előrendelések.

”A Steam Deck áruházi oldalán az 1. negyedévi foglalási ablakban lévő minden ember március végéig meg fogja kapni a megrendelési e-mailjét. (Az 1. negyedév a januártól március végéig tartó időszak.)
Az első adag e-mail már ma ki lett küldve.
A következő adag e-mail március 7-én, hétfőn lesz kiküldve. (Úgy tűnik, a logisztika jobban működik, ha nem próbálunk a hétvégén szállítani.)
A foglalási sorrendnek megfelelően, március végéig heti rendszerességgel (március 14-én, 21-én, 28-án) folytatjuk az e-mailek kiküldését az 1. negyedévi foglalással rendelkezőknek.
Áprilisban hasonló módon kezdünk majd végigmenni a 2. negyedévi soron.”

[ Szerkesztve ]

(#364) Cucuska2 válasza Zsoccc (#363) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én amúgy teljesen meglepődtem, hogy mekkora az érdeklődés - nem is nagyon gondoltam, hogy terhelt lesz a rendszer, küzdöttem 20 percet a Paypallal, majd ratelimitelt a Steam, így (szerintem) bőven Q2 vagyok.

Én nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyire sikerül nekik felpörgetni a gyártást, mert már én is szívesen perkálnám ki a pénzt érte.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#365) conexke válasza Zsoccc (#363) üzenetére


conexke
tag

jah csak nem ertem ha a megjelenes napjan kb 10 perc alatt leadtam a rendelest akkor hogy hogy nem kaptam emailt :D

(#366) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#364) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A gyártással szerintem eddig sem volt gond. A szoftvert kellett csiszolni, mint ahogy gyakorlatilag napi frissítések jönnek még mindig. A felhalmozott készletből látszik hogy utólagosan is kapnak olyanok is press kitet, akik nem is gondolták volna. Mondjuk nem értem miért pont az 512-es példányt küldözgetik nagyrészt :D.
Biztos vagyok benne hogy én is sorra kerülök áprilisban. Már csak a windows drivert kellene az AMD-nek biztosítani, hogy a munkahelyi cuccaimat külső SSD-re fel tudjam hegeszteni. Meg kellene a dokkoló, amiről legalább kép már van.

[link]

(#367) zkxdn válasza conexke (#365) üzenetére


zkxdn
őstag

Megjelenés napján? Majd akkor találkozunk 23ban ;]

(#368) Zsoccc válasza conexke (#365) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Az előrendelésre gondolsz? Vagy már konkrétan a mostani megjelenésre és rendelésre?

Mert, ha az előrendelésre ott tényleg az első percekben kellett, ahogy külföldi fórumokat is nézem, ahhoz hogy q1-be kerülj, sőt hogy még azon belül is az első szórásba. Magam se tudom, hogy sikerült, folyamatosan hibát dobott, sőt még limitet is, de kosárba került elég gyorsan, utána pedig én megállás nélkül frissítettem és próbálgattam, egyszer csak pedig írta, hogy már megvettem.

Ha a mostani megrendelésre gondolsz, és arról nem kaptál mailt, hogy a gls-nél van, akkor nézd meg a támogatásban a vásárlásaidat, és ott a decket, ott írja, hogy jelenleg mi a státusz, nekem is előbb jelent meg ott, a követési kód, minthogy mailt kaptam volna.

(#369) conexke válasza zkxdn (#367) üzenetére


conexke
tag

Vicces vecces ;] ;]
de en igy ertettem :D
2021. júl. 16.Steam Deck 256 GB Deposit

de sajna ezt irja még
Rendelésed várható elérhetősége: 2022 2. negyedéve

[ Szerkesztve ]

(#370) Zsoccc válasza conexke (#369) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Akkor ha tartják ezt az ütemtervet, leghamarabb április 4-én kapsz mailt arról, hogy megrendelheted.

(#371) conexke válasza Zsoccc (#370) üzenetére


conexke
tag

es valami hir van hogy lesznek tokok rá vagy szineket választani ? :D

(#372) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Ha valaki esetleg azon rágódik, hogy mennyire áll kézre, vagy mekkora a steam deck, tőlem ingyen elvihető egy 3d nyomtatott, méretarányos darab.
Én is csak arra használtam, hogy meggyőződjek a méretéről, és hogy milyen a fogása.
BP, 15.ker

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#373) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Szép napom lesz:

(#374) MrTwister válasza Zsoccc (#373) üzenetére


MrTwister
őstag

Gratulálok! Részletes élménybeszámolót kérünk majd! :K:R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#375) kriszpontaz válasza Zsoccc (#373) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Király, tök jó, hogy már megkaptad :). Használd egészséggel! Várom már az emailt én is tűkön ülve. Súlyra milyen?

[ Szerkesztve ]

(#376) Zsoccc válasza kriszpontaz (#375) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Sajna csak este lesz lehetőségem komolyabban bevizsgálni, egyelőre lefrissítettem, meg elindítottam a telepítéseket. Elsőre nekem nagyon kényelmes és nem érzem nehéznek, de nyilván ez játék közben fog megmutatkozni.

(#377) kriszpontaz válasza Zsoccc (#376) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az első bekapcsolás sokaknál küszködve ment. Nálad volt ilyen probléma?
Más: van ez a CheckMyDeck oldal, ami gyakorlatilag a Steames oldal elődje. Egy csomó játék a nem támogatott listában van amit tudom, hogy teszteltem és hiba nélkül működik linux rendszer alatt. Szóval érdekes nekem hogy nem támogatott játékok közt szerepelnek (pl. Lara Croft and the Guardian of Light vagy Lara Croft and the Temple of Osiris, ezek nem mentek DRM miatt de már az új Proton verziókban a támogatás benne van és szépen futnak). Ez a lista is úgy érzem hogy próba-szerencse lesz.

[ Szerkesztve ]

(#378) Zsoccc válasza kriszpontaz (#377) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Azt nem mondom, hogy küszködve, de picit megijesztett.

(#379) kriszpontaz válasza Zsoccc (#378) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ebben a videóban pislogtam, hogy nem akarta az igazat a gép, csak azért kérdeztem. A képernyő inaktív volt, de a haptic feedback meg a touchpad ment, mintha első indításkor frissen pakolná fel a rendszert kijelző nélkül a háttérben.

(#380) Zsoccc válasza kriszpontaz (#379) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Valami hasonlót produkált, plusz frissítés után is már majdnem rányomtam a bekapcsolás gombra amikor felvillant a képernyő.

(#381) Gerzsi válasza Zsoccc (#373) üzenetére


Gerzsi
tag

Grat, gyorsak voltak gondolom nem a posta hozta :D

(#382) kriszpontaz válasza Zsoccc (#380) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha majd mélyebben benne leszel, érdekelne hogyan lehet a legkevesebb erőfeszítéssel az Origin klienst rávarázsolni. Van pár módszer, meg Lutris, stb, de a Lutris alatt telepített játékokat nehéz a Steamhez hozzáadni. Megoldás, ha a telepítőt Proton kompatibilis réteggel futtatva nem Steames játékként hozzáadjuk, csak kérdés hogy rendben működik-e telepítés után.

(#383) Zsoccc válasza kriszpontaz (#382) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Azt nem ígérem, hogy ezt most a napokban megnézem, de talán vasárnap lesz több időm ilyesmivel is foglalkozni.

Gerzsi: GLS hozta, délutánra voltam beütemezve, de szerencsére előszedte nekem a csomagok alól.

(#384) kriszpontaz válasza Zsoccc (#383) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem sürgős, köszönöm előre is!

(#385) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Az első tapasztalatok nekem eddig nagyon pozitívak.

A hardver méretéhez képest szerintem bitang jó, igaz még csak a Detroit és a Horizon lett kipróbálva, de azok nagyon szépen futnak rajta. A fogása nekem bejön, talán az l1, r1 vállgombok amik nem igazán esnek a kezemre.

Nehéznek egyáltalán nem érzem, sokkal nehezebbnek gondoltam. A ventillátor picit hangos, de fülessel orvosolható, de egyébként a beépített hangszórók is nagyon rendben vannak, kifejezetten jól szólnak.

Az asztali módot még finomhangolni kell , de nyilván sokan odáig el se jutnak, hogy az asztali módba lépjenek.

Egyelőre le vagyok nyűgözve, bár nyilván van némi elfogultság ami a fél éves várakozás utáni “végre itt van érzés miatt van”.

(#386) hszilard666 válasza Zsoccc (#385) üzenetére


hszilard666
veterán

Király, köszi a visszajelzést! Gratu az eszközhöz! Én megvárom míg lesznek rendes windows driverek és benchmarkok a hardverhez, után talán veszek. Picit félek tőle hogy winen rosszabbul fognak futni a játékok mint linux alatt, de nekem mindenképp kell rá a wines környezet. :B

F

(#387) vakablak93 válasza hszilard666 (#386) üzenetére


vakablak93
őstag

A Valve ugyan megígérte az elején a windows kompatibilitást, viszont ez egy elviekben másutt nem létező APU, fene se tudja az Amd ad-e majd ki rá drivert...

Korábban 1-2 kínai (franc se tudja igaz-e vagy kamu) vidit láttam youtubeon ahol már rá volt pakolva a win10.
Egy két játékra emlékszem csak de azok picit több fpsel mentek mint Linux alatt, gondolom mivel nem ment semmilyen emuláció a háttérben...

Én nem félnék a helyedben, valszeg pont a Linux ami negatív ha játékteljesítményről van szó.

Zsoccc: Gratula a géphez! Sok játékórát a kicsikéhez!
És köszi a bezsámolót.

[ Szerkesztve ]

(#388) Cucuska2 válasza vakablak93 (#387) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Wine (és a Proton) nem emulátor, natívan fut Linuxon is DirectX.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#389) hszilard666 válasza vakablak93 (#387) üzenetére


hszilard666
veterán

Jó hogy mondod, el is felejtettem, nem szabvány hardver van benne, hanem új gen AMD, ha jól tudom ehhez hasonló cucc még nincs PC-ben, szóval lehet hogy nem 1-2 hét míg lesznek hozzá driverek. :O

F

(#390) kriszpontaz válasza vakablak93 (#387) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Korábban 1-2 kínai (franc se tudja igaz-e vagy kamu) vidit láttam youtubeon ahol már rá volt pakolva a win10.
Sok helyen volt már telepítve, telepíteni lehet, csak se VGA driver, se Wifi, se semmi, úgy meg sokat nem érsz vele.

(#391) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Néhány újabb észrevételt is megosztok, hátha valakit érdekel.
Az ellenőrzött játékoknál ugye azt írja, hogy az irányítás alapból a Deckre van kiosztva, tehát nem kell találgatni, hogy melyik gombra gondol a játék. Ez részben igaz, ugyanis az eddigi tapasztalat az, hogy a Steam controller kiosztást használják, ami annyiban tér el, hogy az L és R vállgombok ott Lb, Lt, Rb, Rt megkülönböztetéssel vannak ellátva itt meg L1, L2. Plusz a menü gombok is mások. Apróság, szokható, nyilván később lesznek valóban Deckes kiosztások.

Másik, sokan féltek a microsd-től. Mivel én elég régóta switchet is használok, így ezzel kapcsolatban nem voltak félelmeim, szerencsére nincs is ezzel gond. Bár nincs összehasonlítási alapom az ssd-vel, de egyáltalán nem zavaróan hosszú a töltési idő, sd-ről sem. Bár tény, hogy a jelenleg elérhető egyik leggyorsabb kártya van benne, nyilván erre azért érdemes figyelni.

A tokot korábban elfelejtettem említeni, nagyon minőségi, nem alibiből van hozzá. Kérdés, hogy a keményebb részek esetleg az idő során mennyire törnek meg benne, de jelenleg nagyon jó. Külön jó pont, hogy a töltőnek is van benne hely.

(#392) kriszpontaz válasza Zsoccc (#391) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Informatív, jöhetnek még ilyen szösszenetek, köszi :).

(#393) vakablak93 válasza kriszpontaz (#390) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor ez meg is adja a választ a dologra, kamu volt a kínai videó amit láttam.

Zsoccc: köszi az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#394) Peat;)


Peat;)
veterán

Epic klienssel mi a helyzet? Nincs új hír, lesz, van, vagy csak akkor lesz ha lesz win a gépre? Logikusan nézve a steamnek nem érdeke, de hátha.

(#395) lev258 válasza Peat;) (#394) üzenetére


lev258
veterán

Nincs szándékukban kiadni Linuxos klienst, ez ki lett jelentve. Ettől persze még működésre lehet bírni Linuxon, de ahhoz már a felhasználó hozzáértésére van szükség. Másik lehetőség a Windows telepítése az eszközre, ahogy te is írtad.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#396) kresz2 válasza Zsoccc (#391) üzenetére


kresz2
aktív tag

Szia!
Esetleg valamikor meg tudnád nézni,hogy egy power bank
elég a steam deck töltésére?
A munkám miatt sokat utazom,és ha meglesz jó lenne ha később merülne le.
Előre is köszönöm!

(#397) Zsoccc válasza kresz2 (#396) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Szia,
Pont ma dugtam rá egy lidl-ös 10000 mAh-ás power bankot próbából, elég hosszú időt írt feltöltésre. Valamelyik nap kipróbálom hosszabb távon mit lehet vele kezdeni.

(#398) kresz2 válasza Zsoccc (#397) üzenetére


kresz2
aktív tag

Előre is köszönöm ha írsz bármit ezzel kapcsolatban.

(#399) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy linux alatt hova kerülnek a steam mentések? Shenmue 3-ban sajna nincs cloud saving, így kézzel kéne átvarázsolni a mentéseket.

(#400) Zsoccc válasza Zsoccc (#399) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Közben sikerült ezt is megoldani, kell hozzá tudni a játék id számát. Picit el van dugva linuxban, de jó, hogy ez is megoldható. Egyre jobban tetszik ez a gép. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.