Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#38401) DeFranco válasza csaba951 (#38400) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindenesetre szerintem az elmúlt éveket végignézve rengeteget köszönhetünk a rendszernek.

(#38402) csaba951 válasza maross (#38398) üzenetére


csaba951
veterán

Már nem azért, de hol láttál te Sid Meier's Civilization V Goldot? Én még nem láttam ilyet sehol, nem is hallottam róla...

(#38401) DeFranco
Igen! Pl. Origin, UPlay... :DDD

Komolyra fordítva a szót! Idén még a játék telepítési helyének a megadása volt a nagy durranás! Originből még átvehetnék azt, hogy a cdkulcsnál a játék beaktiválása nélkül meg lehet nézni, hogy pontosan mihez tartozik. Meg persze a könnyen elérhető, gyors, segítőkész supportot!

Az összes többi dologban a Steam oda-vissza veri a konkurenciát! Nem kicsivel! A többiek még az 5 évvel ezelőtti Steam színvonalat sem érik el! Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38403) warcat válasza csaba951 (#38400) üzenetére


warcat
veterán

Nem értem miért nem képesek vagy akarnak egy kicsit megújulni,mibe került volna például a
3 flash sale játék mellé berakni egy "oldie but goldie" ablakot,ahol a pár éves játékokból lehetett volna pörgetve leárazni.Én azt érzem,hogy csak ülnek elégedetten a hátsójukon jókat büfögve,de ez sosem vezet jóra,a konkurencia elmegy majd mellettük mint a gyorsvonat.
Nekem cseszné a csőrömet,ha csak jönne folyamatosan a 'retail' kulcsok aktiválásának áradata a vásárlások helyett (alig vettem tőlük valamit,amazon,loleláraztukGate,GMG inkább),persze biztos van elég ember nyugatabbra aki boldog a jé -75% ez remek megvesszük stílussal.

Fallout érdekes,hogy nem volt,még szerintem lehet a 2 flash egyikében.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#38404) #57919488 válasza warcat (#38397) üzenetére


#57919488
törölt tag

Amazon-t kár mindig felhozni mert nem legális az átlagembereknek. A másik, hogy több termék eladásával foglalkoznak és az egyiken buknak a másikon nyernek. Tesco is pl. az élelmiszeren visszahozza FC3 meg AC3 meg hasonló leárazásokat.
Nem érdekelnek annyira a játék árak kis eltérésekkel, annak jobban örülnék ha az ottani átlagfizetések lennének itthon is, nem a játék árak :)
Ha nem is Amazon árakat de legalább az adott konkurenciákkal tarthatnák a lépést. Már úgy vagyok vele, hogy nincs értelme a Steam leárazásoknak mert GMG-n voucher-el többször lehet jobb áron venni mint ami itt valaha is elérhető lesz.
Majd a Linuxra költözésük után lesznek nagy leárazások, hogy elterjedjen. Lehet annak a fejlesztése többet visz el és ezért nincsenek bomba árak vagy pont azzal akarnak majd nagyot robbantani.

[ Szerkesztve ]

(#38405) dr_ace válasza csaba951 (#38400) üzenetére


dr_ace
aktív tag

"Egyértelműen nem! Flash Saleben egyszer kapott -75%-ot most is, de sajnos kiderült, hogy csak félreárazás, és pár perc után visszament -50%-ra. Ha jó az Origines is, akkor Amazonon találsz majd $5-ért akcióban, csak ki kell várni. Origin klienst meg nem nagyon fogod tudni kikerülni a jövőben, szóval ez szerintem nem probléma."

köszi, jó hogy mondod ezt, akkor teljesen felesleges várni, megveszem -50% áron. F*CK ORIGIN!

(#38406) Gabás válasza #57919488 (#38404) üzenetére


Gabás
addikt

Azért érdemes összehasonlítani más szempontokat is, pl. támogatás, rendelkezésre állás stb. Friss példa: a GMG nem fogadja el a kártyámat. Egy hete nyitottam egy kérést, hogy vizsgálják ki, semmi hang. A Steamen hasonló esetben egy napon belül válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#38407) bijesz válasza #57919488 (#38404) üzenetére


bijesz
aktív tag

szerintem ez a linux csak pánikreakció a steam részéről és el fog múlni
nincs elég linux user ezért nincs elég game ezért nem lesz több linux user stb...
ha win 8 csempebolt nem váltja be a reményeket ami sanszos akkor nincs értelme pánikolni a steamnek

(#38408) genndy válasza warcat (#38403) üzenetére


genndy
addikt

Ez az "oldie but goldie" milyen jó ötlet! Ilyen tényleg lehetne/lehetett volna! De nincs :(

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#38409) DeFranco válasza csaba951 (#38402) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Soha nem lettek volna ilyen játékárak, ha a steam nem kezdi el a digitális disztribúciót így tolni előre. Biztos előtte is voltak ilyenek, most nincs előttem, hogy melyik volt az első, de az árak letörését a steam kezdte el, de dulván.

@warcat: ezt hívják úgy, hogy kapitalizmus. Mindenki gépén ott vannak, mindig az az első kérdés minden játéknál, hogy steames-e, majd hülyék lennének a pénzüket a nép közé szórni. Így is megvan a piac, meg is lesz még egy darabig. Ezért kárhoztatni őket olyan, mint az esőt szidni, mert beázott a csukád.

Nem mellesleg könnyen lehet, hogy a PC-Win szakaszról elfelé kacsintgat a cég, hülyék lesznek belemenni az amazonnal meg társaival egy árversenybe. Egyék meg egymást -80%-on. Ők meg rámennek a linuxra, meg csinálnak egy dedikált platformot, sőt, végszükség esetén kiadják a HL2EP3-at, ha ezen múlik.

@bijesz: lehet, de a linux is egy lehetőség. Sok pénzt nem öltek bele, tapogatóznak, meglátják. Ügyesen csinálják. Az MS-el viszont a helyzetük elég viharos, a piacon meg egyre több az eszkimó, mozdulni akarnak. Ez látszik. A mostani leárazásból is.

[ Szerkesztve ]

(#38410) csaba951 válasza warcat (#38403) üzenetére


csaba951
veterán

Gyakorlatilag értelmetlen volt 16 napos Winter Salet csinálni 5-6 napra elegendő akcióval. Így nagyon sok ismétlés volt benne. Persze bevétel szempontból ez lehet, hogy jó volt. Viszont inkább negatív dologként élték meg az emberek.

Én jobban örülnék egy rövidebb, de ütős akciónak, ahol sűrűn cserélődnek az akciós játékok. Persze mindig új jönne, és soha nem térne vissza ugyanaz az akció. Így lenne a dolognak tétje. Érezném, hogy most megveszem vagy végleg lemaradok róla. Ez is pokolian pörgetné az eladásokat, mert rengeteg impulzus vásárló lenne! (Persze nem DeFranco! ;) ) Ha 2-16 napig tudok gondolkozni ugyanazon az akción, akkor hajlamosabb vagyok racionális döntést hozni, és inkább nem veszem meg az adott játékot. :B

(#38411) #57919488 válasza DeFranco (#38409) üzenetére


#57919488
törölt tag

Majd mikor bejelentik a HL3-at... véletlen csak Linuxra :DDD

(#38412) DeFranco válasza #57919488 (#38411) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL... maximum trolling LVL. Gabe

(#38413) lordjancso


lordjancso
senior tag

A Rage-re most -75%-os leárazás van, így 5 dollár a játék ára.
Tudna valaki segíteni benne, hogy meglegyen nekem ez a játék?
Csak teljesen legális eljárás érdekelne. Gondolok itt olyanra, hogy megveszi nekem valaki, majd elküldi gift-ként, én pedig átutalom az 5 dollárt. Ez járható út lenne?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#38414) albert8


albert8
addikt

Perszehogya goblint nemárazzákle 75-re pfujjjj :U

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#38415) eami válasza lordjancso (#38413) üzenetére


eami
Topikgazda

nekem talán 2 hete dobott egy üzenetet a steam, hogy mivel bent voltam béta tesztben, ezért nesze ingyen a játék :-P

hm.... de lehet az ravaged volt nem rage :-\

[ Szerkesztve ]

(#38416) TazLeacher válasza albert8 (#38414) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

[link]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38417) csaba951 válasza albert8 (#38414) üzenetére


csaba951
veterán

November 15 után rengeteg játékhoz jelent meg dlc. Persze a többségük inkább "alibi dlc", mert nem tartalmaznak semmi lényeges anyagot. Egyszerűen arra építettek, hogy majd "hagyományból" úgyis megveszik az emberek a meglévő játékukhoz. Vagy éppen aki megveszi akcióban a játékot, az majd megveszi a nem akciós dlc-t is hozzá. Karácsonykor amúgy is hajlamosabbak csak úgy vásárolgatni az emberek.

(#38418) maross válasza csaba951 (#38417) üzenetére


maross
veterán

ment egy privi

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38419) BomiBoogie válasza csaba951 (#38410) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem is volt ez "szél", csak "szellő". Bevallom, végül én sem vettem semmit, danih kolléga segített, amit szerettem volna, mert a Steam nem volt olyan erős, mint amit vártam. Például tiszta szerencse, hogy a Fallout:NV GOTY-t nyáron megvettem, igaz, hogy csak most kezdtem el, de még az is kimaradt a mostaniból. :O

(#38421) BomiBoogie válasza Vasinger! (#38420) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szép dolog, főleg, hogy sokan megteszik majd amit kér, és kicsit boldogabb lesz a világ, még ha csak egy valaki nyer is.

(#38422) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy kérdés:

Attól, mert egy játék nem elérhető az régiómban: Rage.

Attól még giftként tradelhetek vele?

(#38423) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Steam Announces Weekend Encore

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#38424) BomiBoogie válasza Bluerainbow (#38423) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez mindenképp jó hír. :)
Hátha a végén mégis veszek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#38425) Youri válasza Bluerainbow (#38423) üzenetére


Youri
veterán

meghívót osztogatnak? ;]

RTX ON

(#38426) csaba951 válasza Vasinger! (#38422) üzenetére


csaba951
veterán

RAGE
Ha szerzel belőle egy Steam gift-et, akkor elvileg tudod majd aktiválni. Kulcsot viszont semmiképpen ne fogadj el, mert nem tudod majd aktiválni és / vagy elindítani a játékot.

Oroszországban a Steam Storeban kiszedték a játékot. Pedig hálaadáskor rengetegen vettek 99 RUB-es gift-et belőle! :D

(#38427) warcat


warcat
veterán

Na lol ,erről az encoreról nekem egyből az jutott eszembe,hogy vajon lesz-e pricematch Amazonon :))

EA: It's in the crate!

(#38428) TazLeacher válasza BomiBoogie (#38424) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jól értelmeztem, hogy a "legnagyobb" játékok lesznek "legnagyobb" akcióban? (Tehát várhatóan magasabb %-al, mint mostanság voltak?)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38429) Vasinger! válasza csaba951 (#38426) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a választ!

jer1cho:

Jó lenne, ha CS:GO beleférne egy -66%-ba...

(#38430) alratar válasza TazLeacher (#38428) üzenetére


alratar
addikt

Én úgy értelmeztem, hogy a legtöbbet megvásárolt játékok!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#38431) TazLeacher válasza alratar (#38430) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, a legnépszerűbbek. Viszont, ha jól értem, akkor nem sima "best of" lesz, hanem emelt kedvezmények, tehát várhatóan nagyobbak, mint most voltak.

Szerk.:
Batman biztos lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38432) BomiBoogie válasza TazLeacher (#38431) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Steam Holiday Sale will reprise their biggest discounts for two additional days.

Vagyis csak megismétlik az eddigi legnagyobb kedvezményeket,

(#38433) Kashim válasza BomiBoogie (#38432) üzenetére


Kashim
őstag

Így van. Butaság is lenne olcsóbban adni őket, csak felbőszítenék azokat, akik korábban vették meg pár nappal, jövőre meg mindenki az utsó két napra tartalékolna.

(#38434) alratar válasza TazLeacher (#38431) üzenetére


alratar
addikt

Igen, szerintem is nagyobb %-ot kapnak!

És a Batman volt, van, és lesz! :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#38435) BomiBoogie válasza alratar (#38434) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legalább a szótárnak higgyetek.

(#38436) Kareszovics válasza csaba951 (#38400) üzenetére


Kareszovics
addikt

"A Steam 2012-ben eladói szempontból beleolvadt a szürke tömegbe. Korábban azért szerettem az egyéni arculata miatt. Eddig a különböző játékok, acsik, szén krumpli azért színesítették a vásárlást. Az árak tekintetében többé nem számít már a legjobb akciós helynek. Sok akciós árat láttunk korábban máshol, most csak visszaköszöntek a Steamen is. Gyakorlatilag 2013-tól már nem érdemes semmi rendkívülit várni a Summer Saletől vagy a Winter Saletől."

Hatalmas +1! Nagyon szépen, nagy pontosan, nagyon precízen megfogalmaztad azt, amin én is tanakodtam az elmúlt időszakban. :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#38437) alratar válasza BomiBoogie (#38435) üzenetére


alratar
addikt

Hiszek neki.
De miközben írtam elment a net, s mialatt újraindult és elküldte nem láttam mit írtál! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#38438) headhunter86 válasza csaba951 (#38410) üzenetére


headhunter86
senior tag

Kalkuláld bele azt is hogy ünnepek alatt legtöbb ember nem ül egész nap a gép előtt pl. én sem. Nekem jól jött, hogy visszatért pár akció és nem maradtam le róla. Persze tudom van mobil meg miegymás ahol tudod nézni, de szerintem sokan vannak úgy hogy nem nézik percenként a STEAM-et, hogy épp milyen akció lesz.
Gondolni kell a casual játékosokra is (Mondjuk én nem tartozom ebbe a csoportba, csak éppen nem volt annyi időm gamelni az ünnepek környékén, mert pókerezni mentem a haverokkal, családi banzájok, meg esti piálások, és még lehetne sorolni.)

Van előnye és hátránya is rövid és hosszú akciózásoknak. Lehet ki akarták próbálni, hogy így nagyobb-e az eladások. Na meg ott a konkurencia oldalak is, mert most már elég sok helyen van folyamatos akciózás, és még mindig tart.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#38439) ollie válasza csaba951 (#38400) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Épp a Drakensangból csak az első részét árulják az európaiaknak, akár melyik online boltot is nézed, pedig ugye jól tudjuk, hogy német játékról van szó. És ez a kiadó miatt van, nem pedig az online boltok (pl Steam) miatt.

(#38410) csaba951: 1800 leárazott játék neked nem elég? Mert jelenleg ennyi van leárazva Steamen.

[ Szerkesztve ]

***

(#38440) csaba951 válasza ollie (#38439) üzenetére


csaba951
veterán

Tudom! Pont a kiadóknak mondtam "köszönetet"!

Steamre egy szavam nincs ezért. USA fiókkal majd megveszem, és kész. Egyébként köszönet Bluerainbow fórumtársnak, hogy felhívta ennek a játéknak a létezésére a figyelmem! :R

(#38441) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Megvettem GamersGaten a Fallout New Vegast. Beaktiváltam Steamen, bekerült a könyvtáramba most tölti steam, gondoltam veszek hozzá egy-két akciós DLC-t, erre mikor fizetnék ezt írja: "A tranzakció sikertelen volt, mert olyan játékot próbálsz megvenni, mely egy másik játék birtoklását igényli, amivel jelenleg nem rendelkezel. Hárítsd el a hibát, és próbáld újra." Most ilyenkor mi van? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#38442) BomiBoogie válasza MrTwister (#38441) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól tartok, ahhoz a verzióhoz nem fogsz tudni itteni DLC-t aktiválni.

(#38443) ollie válasza TazLeacher (#38428) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A legtöbbet keresett játékok (vagyis amiből a legtöbbet eladták) lesznek újra akcióban, és pont annyi leárazást kaptak, mint ami eddig a daily dealekben (vagy flash sale-ekben, amelyikben nagyobb volt a leárazás) volt. Tehát nem lesz nagyobb engedmény.

***

(#38444) MrTwister válasza BomiBoogie (#38442) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez a büntetés amiért nem náluk vettem? Akkor ha mondjuk meg akarom venni az ő New Vegas-ukat akkor azt hogy? Mert ha rámegyek a vásárlásra azt írja zölddel a játék adatlapján, hogy már megvan neked a Fallout: New Vegas. :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#38446) Amantius válasza MrTwister (#38444) üzenetére


Amantius
senior tag

[link]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#38447) Wolverine válasza MrTwister (#38444) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem büntetés, egyszerűen neked a földrajzi helyed miatt olyan verziós DLC-t akar eladni a Steam, ami nem passzol a megvett New Vegas verziójával.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38448) csaba951 válasza MrTwister (#38444) üzenetére


csaba951
veterán

Nem a Steam sara, hanem a Bethesha - 1C párosé!

(#38449) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

crysis pakkból mit érdemes megvenni, ha csak néha van fps durr-durr játszhatnékom? a városiast? (második?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38450) 7 válasza Mr.Csizmás (#38449) üzenetére


7
addikt

Szerintem vegyél inkább mást.
De ha mégis Crysist akarsz, az NE a második rész legyen, mert annak már több mint egy éve elcsesződött a mentésrendszere (a legfrissebb patch eltota, gyakorlatilag nem tudod visszatölteni az állásod), és nem tűnik úgy, hogy javítani akarnák.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.