Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#38751) Ryder62 válasza pylon (#38747) üzenetére


Ryder62
őstag

Missing link megéri az árát? Többe kerülne mint a játék leárazáskor :DDD

(#38752) Agyzuzo válasza Ryder62 (#38751) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Kb. 6 óra játékidő, én ki se hagytam volna az eredetiből, mert a történet szerves részét képezi. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38753) #57919488 válasza Agyzuzo (#38752) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ezért nem lennél jó forgalmazó a mai DLC-k világában ;] :DDD

(#38754) pylon válasza Ryder62 (#38751) üzenetére


pylon
tag

hát szerintem gyengébb mint az alapjáték, kb. 6 órányi játékidőt ad, de ha érdekel a kimaradt történetrész akkor vedd meg

(#38755) Agyzuzo válasza #57919488 (#38753) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ja igen, tudom. Oszd fel a történetet 12 pályára, az elsőt add el teljes áron, a maradék 11-et pedig csepegtesd be DLC-k formájában. :D Lassan ott tartunk hogy a DEMO-t veszem meg teljes áron és még egyszer kifizetem a játék árát hogy végig is tudjam játszani. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38756) BomiBoogie válasza pylon (#38754) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem egyáltalán nem tetszett, az alapjáték után különösen furán hat a kihagyott sztorirészlet, és sokkal lineárisabb is, gyakorlatilag folyosói mászkálás és zsilipelés.

(#38757) Ryder62


Ryder62
őstag

Köszi, akkor majd talán egyszer akciózva megveszem. Még azt sem tudom hogy az alapjáték mikor kerül sorra. :)

(#38758) DeFranco válasza Agyzuzo (#38755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az az ár sem teljes ár már régen... kéthetes játékok 50%-on (~20 EUR) háromnhónaposok 75-ön.

A shareware rendszer kellene vissza, az jó volt.

(#38759) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Ha valakinek kell Dota 2, dobjon egy privit, vagy vegyen fel Steam-en: siraigab

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#38760) BomiBoogie válasza DeFranco (#38758) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a demókat is hiányolom, főleg a Steam-es letöltős rendszerben szerintem nincs annál jobb ajánlás, ha tetszik a demó. Vagy annyi rossz játék jön ki manapság, hogy inkább próbálnak a marketingre hagyatkozni?

Pl. The Book Of Unwritten Tales, nekem való point and click, kedves kalandjáték, a demó egyszerűen annyiból áll, hogy végigjátszol egy fejezetet (Chapter), ami amúgyis benne van a játékban. Ez a fejlesztőknek semmilyen plusz munkát nem jelent, viszont nyertek vele legalább egy vásárlót, meg is vettem utána. Ráadásul olyan 2-3 órás rész volt, ízelítőnek jó, hogy bele is lehessen melegedni.

Miért nincs több ilyen?

(#38761) maross válasza DeFranco (#38758) üzenetére


maross
veterán

A tartalom sem teljesen olyan mar mint regen...kethetes jatekhoz season pass ugyanannyiert (40eur), harom honaposhoz dlc hegyek..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38762) BomiBoogie válasza maross (#38761) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sőt, vadonatúj Hitman-hez azonnal a megjelenéskor DLC hegyek, ruhák és fegyverek. :(

SZERK.: Még rímel is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38763) Vertigo18 válasza BomiBoogie (#38762) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ügyes vagy, kis Petőfi! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38764) maross válasza BomiBoogie (#38762) üzenetére


maross
veterán

Skinezes az tamagocsi feeling, akinek a szivehez no jatek vagy karakter, az babusgatja ha akarja, de amikor contentet vagnak ki a jatekbol es megvetetik veled meg egyszer, az mar kellemetlenebb.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38765) BomiBoogie válasza Vertigo18 (#38763) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne is mondd. Ma reggel véletlenül hallgattam az MR2 Petőfit, és kiderült (nyilván régóta így van), hogy a reggeli műsor neve/szlogenje: "Talpra, magyar!". Neee.

(#38766) ruti válasza BomiBoogie (#38765) üzenetére


ruti
Közösségépítő

...és benne a Felkelés Vezére: Buda Márton...Deee.

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#38767) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, ezért nem hallgatok Petőfi rádiót munkába menet - se! Még a végén, mikor beérek, elkap a forradalmi hangulat, és lázítom a kollegákat! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38768) BomiBoogie válasza ruti (#38766) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tényleg, ezt a Buda Mártont is hallottam. Arról beszélt, hogy amióta reggelizik "munka" előtt, sokkal jobban pörög... Szegény, hogy is bírja ki éhgyomorra reggel azt a pár órát kőkemény munkával.
Hiába, nem nekem valók ezek a reggeli műsorok.

(#38769) ollie válasza BomiBoogie (#38760) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a fejlesztőknek semmilyen plusz munkát nem

De! Láthatóan fogalmad sincs, hogy mekkora pluszmunka egy demó kiadása. Játéktól függően akár egy tucat ember, több havi munkája is lehet egy demó elkészítése.

***

(#38770) headhunter86 válasza ollie (#38769) üzenetére


headhunter86
senior tag

Főleg azok a Demók amik külön készülnek. Pl. anno a F.E.A.R. ilyen volt. Direkt csináltak egy demó pályát, ami úgymond úgy volt összemixelve a játékból.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#38771) BomiBoogie válasza ollie (#38769) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Láthatóan leírtam, hogy az esetemben a teljes játék egy részét adták ki demo formájában, amit később egyébként is végigjátszhatsz illetve változatlanul kerül be a teljes változatba.

Attól még úgy gondolom, hogy ez egy jó marketing eszköz, de manapság már egyre kevesebb van, akkor nyilván az általad említett munkaigény/spórolás az oka.

Egy felvetés volt részemről, nem tartom megfelelőnek részedről a lekezelő hangnemet.

(#38772) alratar


alratar
addikt

Nem vagyok nagy angolos, tehát inkább megkérdezem.
Jól értem, hogy a Street Fighter X Tekken nem aktivációs korlátos?

§http://steamdrm.flibitijibibo.com/index.php?page=DRM_Lists/The_Big_DRM_List#04_account_based_gfwl.txt

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#38773) BomiBoogie válasza alratar (#38772) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Current method: Server-Side Activation, or SSA. This binds the CD key permanently to your GFWL account, similarly to Steam. Thanks to this feature, the games do not carry activation limits!

Ebbe a csoportban tartozik, úgyhogy valóban nincs limit.

(#38774) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mondjuk szerintem is egyértelmű volt, hogy a "kicsi csiga" úgy értette a Demot, hogy mondjuk kiadják demoba a kész játék első két pályáját pl..

Aki játssza, lehet, hogy kedvet kap, és megveszi, hogy tovább tudjon nyomulni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38775) BomiBoogie válasza Vertigo18 (#38774) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosan ezt írtam le, köszönöm. "Nagy zöld sárkány."

(#38776) Vertigo18 válasza BomiBoogie (#38775) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként régen, amikor még időm engedte, rengeteg demot nyomtam, pont az általad említett indokból... Aztán megvettem, ha tetszett...

Aztán, amikor kicsit kevesebb időm lett, "rájöttem", hogy nincs időm utána az eredetivel újrakezdeni, ezért elkezdtem warezolni máshogy megszerezni a játékokat... :D

Aztán 4 évvel ezelőtt vásárolgatni kezdtem és megszűnt a warez teljesen... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38777) BomiBoogie válasza Vertigo18 (#38776) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, az a másik véglet, amikor a demót végigjátszva pont elég is belőle. Akkor elismerem, visszanyal a fagyi a fejlesztőknek is, mert máskülönben megvetted volna a teljes játékot, hogy kipróbálhasd.

(#38778) Vertigo18 válasza BomiBoogie (#38777) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont ha a demo sz@r, akkor nem veszem meg a játékot, az meg nekem jó... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38779) sagem válasza Vertigo18 (#38778) üzenetére


sagem
addikt

épp ez az, hogy nem az a cél h neked / nekünk jó legyen, sajnos ;]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#38780) #57919488 válasza Vertigo18 (#38776) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hát ma már nincs sok értelme a wareznak mert kis idővel az összes nagy név előbb utóbb le lesz árazva. Az már inkább gond, hogy annyi jó játékot akciósan be lehet szerezni, hogy az átlagembernek nincs annyi szabadideje :))

(#38781) Agyzuzo válasza #57919488 (#38780) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ez egyébként érdekes dolog... Pár éve még inkább letöltöttem a gammákat, mert nem volt kedvem szarakodni a DVD-ről való telepítgetéssel (az meg hogy a legtöbbször a lemez benne legyen a meghajtóban, állandóan felpörgette és azt hallgatni... no way), most meg már inkább kivárom hogy occóér adják Steam-en, melóbamenet előtt Install, mire hazaérek mehet a menet... Most már a warezzal nincs kedve szüttyögni az embernek (krekkelgetni, peccselgetni, stb). :)

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38782) alratar válasza BomiBoogie (#38773) üzenetére


alratar
addikt

Akkor ok, köaszönöm! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#38783) BomiBoogie válasza Agyzuzo (#38781) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem az adta meg a löketet, hogy a Half Life 2 telepítésénél fel kellett tenni a Steam klienset is, de természetesen valahogy offline módban és parancssorral futtatni és akkor ott megláttam, hogy nézd máá', játékok pénzért. Aztán megszerettem, azóta már 150+-os vagyok. :)

És persze, az állandó peccs/krekk/krekkelt multiból is elegem lett.

[ Szerkesztve ]

(#38784) Agyzuzo válasza BomiBoogie (#38783) üzenetére


Agyzuzo
addikt

És még hozzádobnám azt is, hogy a mentéseket is feltolja többnyire a steam felhőbe, szóval ha beüt egy reinstall, ezzel se kell külön szüttyögni. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38785) BomiBoogie válasza Agyzuzo (#38784) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bár a Steam Cloud nekem olyan szempontból nem egyértelmű, hogy szerintem több játéknál van, mint amennyinél ténylegesen jelzik, mint feature-t. Csak onnan tudom, hogy amikor kilépek belőle, szinkronizál-e.

(#38786) Wolverine válasza Vertigo18 (#38774) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha a játék nem osztható pályákra, akkor a demo elkészítése egyértelműen pluszmunka, amit ráadásul senki sem fizet meg. Sőt, még pályás játéknál is van extra meló egy demóval, mivel bele kell zsúfolni minden jellemző mechanizmust, ami előfordul a teljes játékban - akkor is, ha elvileg ezeken a pályákon nincs szerepük...
Plusz extra bugtesztelést igényel egy demo verzió, ami idő, ember és ezért pénz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38787) #57919488 válasza Agyzuzo (#38784) üzenetére


#57919488
törölt tag

Minden játéknál? Pl. Skyrim-nél egy másik gépen lehetne játszani az adott mentésekkel?

szerk:
(#38786) Wolverine:
Ma már ezt cserélte le a nagy reklámozás, így azokhoz is eljut akik lehet a demo-t észre se vették volna :)

(#38788) ollie:+(#38789) Dj Tommy:
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#38788) ollie válasza #57919488 (#38787) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azoknál a játékoknál, melyek kihasználják a Steam felhő ezen lehetőségét is. A Skyrim épp ilyen.

***

(#38789) TommyX_ válasza #57919488 (#38787) üzenetére


TommyX_
őstag

Amelyik játék adatlapján ki van írva ez:
Steam Cloud (Felhő).
Pl a test Drive Unlmited 2-nél nincs ilyen lehetőség.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#38790) BomiBoogie válasza #57919488 (#38787) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem minden játéknál. Itt van egy lista, nem tudom, mennyire naprakész, de pl. a Borderlands 2 benne van, úgyhogy nem lehet annyira antik.

(#38791) BigBlue69 válasza BomiBoogie (#38790) üzenetére


BigBlue69
őstag

De pl. Black Ops 2 nincs..

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#38792) BomiBoogie válasza BigBlue69 (#38791) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha találunk valami naprakészebb listát, csak örülni fogok.

(#38793) ollie válasza TommyX_ (#38789) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steam Cloud önmagában még nem jelenti azt, hogy a mentéseket is tárolja. Van olyan játék, mely használ Steam Cloudot, de pl. csak a játék beállításait tárolja online.

(#38791) BigBlue69: tudtommal egy CoD sem menti a single player mentéseket a felhőbe. A neve mellett levő felhő ezeknél nem a mentések felhőbe tárolását jelenti.

[ Szerkesztve ]

***

(#38794) Vertigo18 válasza Wolverine (#38786) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem... De lehet ennyit megérne az a pár plusz vásárló, aki a demo után kedvet kap, és emiatt veszi meg...

Vagy tölti le... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38795) ollie válasza Vertigo18 (#38794) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pár plusz vásárló miatt nem éri meg demót csinálni. Egy komolyabb játéknál sok tízmillióba kerül (Forintban) egy demó elkészítése, és nem biztos, hogy hoz annyi pluszbevételt, hogy ez megtérüljön.

[ Szerkesztve ]

***

(#38796) int válasza ollie (#38795) üzenetére


int
tag

Plusz ugye sok rls csapat a demót is felhasználta a teljes játék feltöréséhez/módosításához. Így már annyira nem buli :(

törölt acc

(#38797) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Lehet benne valami, értékelem a válaszaitokat... :R

Magamból indultam ki, sok játékot vettem meg, mert kedvet kaptam hozzá a demo játszása után...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38798) Wolverine válasza Vertigo18 (#38794) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha megérné, megcsinálnák. Ha nem éri meg, akkor nincs demo.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38799) pylon


pylon
tag

Dungeon Siege III 4.99€
Jagged Alliance - Crossfire 7,48€
Alan Wake Collector's Edition 8,00€
Alan Wake's American Nightmare 3,5€
Call of Juarez: The Cartel 7,99 BRL ~ 3.05 EUR
Killing Floor 4,99 BRL ~ 1,8 EUR
mind steames

Solar 2 1,74€
Spec Ops: The Line 4,99€
Amazonról jobban megéri megvenni ha van $5 kuponod: link

Napi ajánlat:
Postal 2 Complete 5,49 €

[ Szerkesztve ]

(#38800) wwenigma válasza pylon (#38799) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elenvék nájtér már 13€. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.