Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Diopapa válasza Malachi (#7098) üzenetére


Diopapa
addikt

Hülye vagyok, még a hangover alatt is próbálok minél több infót felszipkázni / kiszedni WM-ből .. :DDD Viszont ott elmondta, hogy a DFM előtt nem lesz aszteroida hangár. Legalább emiatt nem kell naponta indítgatnom a launchert.. :DDD Viszont amikor a lassan ikonikus aranyszínű ingre terelődött a szó, ott hangosan vonyítottam a röhögésről.. :DDD

Drenadar: Megerősítették, hogy a PAX East után soon(tm) a dfm stressz-teszt. Számomra ez azt jelenti, hogy kb egyből. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7102) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

OFF:
Így DFM környékére kéne nekem egy jó kis joystick/botkormány vagy valami hasonló jóság. Saitekeket nézegettem, de 40 ezret még véletlenül sem adnék ki érte. Az irányár az 10ezer alatt lenne (pár ezressel túlléphető a keret, ha erősen jó vétel, pl egy használt, de jó állapotú 40k-s készüléket adnak 15k-kért), de szóba jöhet a használt is, ha működésében teljesen ép. Az hogy pl kopott, vagy régi és poros, vagy nincs doboz, az nem izgat. Jól enne ha lenne rajta elég gomb hogy a hajót jól el lehessen vele irányítgatni, ha hajóban vagyok ne igényeljen billt vagy egeret. Más játékokra egyenlőre nem tervezem használni. Valakinek valami öltet/tapasztalat? :) (tudom régebben felmerült itt ez a téma, de akkor asszem csak 1 saitekről volt szó)

(#7103) Diopapa válasza Sotyks94 (#7102) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem ilyen van, War Thunderben bizonyított, kellőképpen pontos és precíz. Tizenezerbe kerül. Más nyilván ajánl majd komolyabbat, esetleg Saitek X52 ha tudsz venni jó áron használtan. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7104) Sotyks94 válasza Diopapa (#7103) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

pl ezt néztem, hogyha jól megy ez erősen megérősnek néz ki. De arra is gondoltam hogy lehet nekem nem jön be a joy, és emiatt, csak tesztnek vennék egy 1-2 ezer forintos botkormányt, ha nagyon megtetszik azt eladom, kb 0 veszteséggel, és veszek egy minőségebbit, 10k környékén/felett. Szóval ilyen 2k-s környéken tudtok olyat ajánlani (akár használtat) ami normálisan megy (nem akad, kb pontos is van rajta pár gomb is)?

edit: pl saitek cyborg vagy st90, vagy olcsóbb logitech, vagy hasonlóra gondoltam, hogy ilyenekből hátha tud valaki ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#7105) Diopapa válasza Sotyks94 (#7104) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez a Saitek X52, Tomi ha jól tudom 8k-ért vett ilyet, de az kb csoda. :) Mondjuk 15 talán kicsit sok, kollegámnak ment már tönkre ilyen, persze ez nem jelent semmi, nagyon jó kis cucc. :) Én spec jobban preferálnom az új dolgokat. Szvsz a hotas rendszer nagyon jó, a Thrustmasteren pl a gázkaron is tudod használni a ruddert, nem kell a gyík nyakát tekergetni, ami sztem jó dolog :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7106) Sotyks94 válasza Diopapa (#7103) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

amúgy az ilyen egybe gázpedál és kormány nem kényelmetlen? nekem nagyon annak tűnik, valahogy nem természetes hogy ennyire közel vannak, szerintem úgy lenne a jó ha mellettem jobbra és balra lenne a joy és a gáz, mint ahogy a legtöbb hotas rendszer is (külön darabokból). Bár nem volt még hasonlóval tapasztalatom, csak spekulálok :)

(#7107) Drenadar válasza Diopapa (#7105) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

szerintem jóóóó lesz bill+egér kombóval is :D

(#7108) Szőrös  válasza Sotyks94 (#7106) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nincs az egyben , csak úgy van dobozolva de szétszedhető.
Már ha TM Hotas X-e gondolsz.
Nekem is az van de most tervezek váltani X-52-re , viszont újat jelenleg csak horror áron lehet kapni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7109) Sotyks94 válasza Szőrös  (#7108) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

oh ok, köszi, ez sok mindent megmagyaráz :DDD

(#7110) Malibutomi válasza Diopapa (#7105) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaja, én azért is csaptam le arra, amúgy 12-15 a használtak ára.

(#7111) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Lehet megnézem ezt, és ha nem tetszik pár százassal 2 hetesen túl adok rajta (vagy ha nagyon tetszik akkor is, csak akkor veszek valszeg egy jobbat :DD ). Vagy ennyire le azért nem érdemes menni? :D

(#7112) Diopapa válasza Sotyks94 (#7111) üzenetére


Diopapa
addikt

Ilyenem is van. Mint látod sok gomb nincs rajta, nem jól tartja a középpontot, nem lehet a nyakát tekergetni, a sebesség állítás 3 vag 4 fázisban működik digitálisan. (egy gombot kell nyomogatni). Ezt kérlek ne...

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7113) Sotyks94 válasza Diopapa (#7112) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

és egy saitek st 290-est? :D annak van alul gázkar (bár elég érdekesen megoldva), több a gomb, nagyobb, masszívabb darabnak néz ki. Vagy ha az sem akkor melyik az a belépő szint ahol olcsón, de már jól működő konstrukciót és megvalósítást kapsz kézbe? Picit félek egyből 10+k-t kiadni, valamire amit lehet 2 óra után dobozolok is be a sarokba.

(#7114) Diopapa válasza Sotyks94 (#7113) üzenetére


Diopapa
addikt

Azt nem ismerem. Nem állítom, hogy joystickkel könnyebb lesz irányítani mint egérrel, de mindenképpen feelingesebb. :) Várj vele, esetleg ha van ismerősöd akinek van, próbáld ki ott amikor kijön a DFM és meglátod, hogy kell-e ez neked.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7115) Sotyks94 válasza Diopapa (#7114) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Ismerősnek nem nagyon van, az ismeretségi körömből én vagyok az akinek mindenféle ilyen jósága van, és hozzám járnak tesztelni :DDD
Most épp egy használt saitek cyborg f.l.y 5-öt nézek 8kért. Jónak tűnik, maga a stick tele van aggatva mindennel, és a talpánál ott egy kis beépített gázkarocska is (bár ez tényleg nem leszedhető, így nem tudom hogy ez a gyakorlatban mennyire használhat, az biztos hogy a gombos megoldásnál mindenképp jobb.) Gyorsan átfutottam 1-2 tesztet ott jól szerepelt (bár tényleg csak átfutottam) :DD
Azt nem tudom hogy SC-ben mennyit fogom használni a gázkart. Alapvetően én nem vadász/harcos akarok lenni, hanem kereskedő, vagyis ott határozottan nem kell nonstopp gázkart huzogatni, de azért nem ártana ha harc alatt jól szuperálna a készülék. Lehet az lenne a legokosabb ha kivárnám a DFM-t, és miután megláttam hogy mik az igények azután vennék, csak sajna én ha valamire belelkesedem, és elkezdek utána szaglászni akkor nehéz leállítani a témáról :O

(#7116) vaakuum válasza Sotyks94 (#7115) üzenetére


vaakuum
addikt

Hová valósi vagy?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7117) Szőrös  válasza Diopapa (#7097) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ööö és hol a WH ? YT-on nem találtam , twitch-en se.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7118) KO2 válasza Szőrös  (#7117) üzenetére


KO2
aktív tag

Nemsokára fentlesz youtubon. WH63.

(#7119) Szőrös 


Szőrös 
veterán

OFF : valaki játszott innét Perpetuum-al ? Tegnap váltottak B2P-re , aki anno megvette annak megmarad mindene be tud lépni meg még vmi pluszt is kap.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7120) Djuree válasza Drenadar (#7107) üzenetére


Djuree
félisten

hát könyebb lesz úgy irányítani az biztos, wt-ben is nehézkes joy-al...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7121) Szőrös  válasza Djuree (#7120) üzenetére


Szőrös 
veterán

WT-ben azért nehéz joy-al mert ott korrigálni is kell a tengelyre ható forgónyomaték miatt ezért ficereg a gép rendesen.

Na most itt ilyen nem lesz ( be is baszna :DDD ) , szóval várhatólag jóval könnyebb lesz a joy irányítás.

Az egér nagy előnye a célzásnál jön majd ki. Jóval finomabban és pontosabban lehet vele célozni.

Bár ez joy függő is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7122) Diopapa válasza Djuree (#7120) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát, FRB-ben jobb joy-al, de realisticen is meg tudod lepni az egeres majmokat :)

torz on borz: WT-ben is ott van egyedüli előnye a joynak kb. Akinek jó egere van és ügyes a keze, az sokkal pontosabban lő egérrel, akármilyen joysticked is van. Gondolom ez SC-ben is így lesz.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7123) Szőrös  válasza Diopapa (#7122) üzenetére


Szőrös 
veterán

Már RB-n is jobb a joy mert olyan manővereket tudsz megcsinálni vele amit bill+egér párossal nem vagy csak nagyon körülményesen.
Igazából tényleg csak a célzás miatt jó az egér , az viszont baromi nagy előny, nagyon sok lőszer lehet így spórolni.
No meg RB-n a külső nézet is sok előnyt jelent.
Remélhetőleg SC-ben ez se lesz .

Meglátjuk itt mi lesz, nagyon sok függ a játék joy kezelésétől , konfigurálhatóságtól.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7124) Revolit válasza Szőrös  (#7123) üzenetére


Revolit
senior tag

Joy-t én is akartam venni, végül vettem egy DFGT kormányt 30ezerért, amit most hogy megvan alig használok... jó vétel volt :C
Ettől félek kicsit joy kapcsán is, hogy megveszem, aztán nem fogom használni. De ha meglesz OR akkor azért egy HOTAS-al elég komoly lehet SC meg WT is :P

Viszont rudder nélkül, a joy tekergetésével mennyire lehet jól irányítani? Nem volt még joystickom soha, de elképzelni, hogy forgolódok össze vissza, és még tekergessem is a joyt... nem tűnik egyszerűnek :F Pl ha teljesen jobbra-le húzom joyt, és jobbra akarom csavarni, akkor kicsavarom a saját kezem :DDD
bár lehet rosszul gondolom.

(#7125) Sotyks94 válasza vaakuum (#7116) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

BP beláros

(#7126) Infrared16 válasza Revolit (#7124) üzenetére


Infrared16
tag

én úgy használom,hogy x52 meg a g27-em pedálja ruddernak nem tekergetem :D

teherhajózáshoz meg sztem nagyon jó ez is : SAITEK Pro Flight Yoke System

[ Szerkesztve ]

Star Citizen Original backer /Tábornok úr, baj van! Az ellenség körülvett minket. Nagyszerű! Akkor bármilyen irányba támadhatunk.// UEE Citizen Record #34880 //

(#7127) Szőrös  válasza Infrared16 (#7126) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én is kormány pedált használom ruddernak , jobb így mint a botot tekergetni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7128) vaakuum válasza Sotyks94 (#7125) üzenetére


vaakuum
addikt

Akkor majd valahogy megoldjuk, hogy kipróbálj valamelyik hétvégén egy x52-t, ha már megy a DFM... addig meg bírd ki :DDD .

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7129) Diopapa


Diopapa
addikt

Én készülök, ma építettem:

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7130) szentvik válasza Diopapa (#7129) üzenetére


szentvik
tag

Oszt ez mi? Hátsó lámpa biciklire? :DDD

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#7131) Revolit válasza Szőrös  (#7127) üzenetére


Revolit
senior tag

Hmm, és akkor be van dugva a kormány is meg a pedál is, és működik mindkettő, ugye? Mert nekem csak a pedált egymaga nem lehet bedugni PC-be (g27-nek talán a pedálja is külön USB-s), csak a kormányba.
És így lehet a kormány tengelyeire is konfigurálni repcsi irányítását? Tehát csűrés és magassági kormány joy 2 tengelye, rudder pedig pedál tengelye. (Azon meg be lehet kapcsolni, hogy a 2 pedált egy tengelynek vegye.)

Egy dolog lesz furcsa: a féket azért nehezebb nyomni, mint a gázpedált :P

[ Szerkesztve ]

(#7132) Diopapa válasza szentvik (#7130) üzenetére


Diopapa
addikt

Fejmozgás követő cucc.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7133) Zongric


Zongric
újonc

Sziasztok.

Ép most lettem star citizen tag és jelentkeztem csapatba is. Nagyon várom már a játékot.

(#7134) KO2


KO2
aktív tag

Szereztem egy új tagot a csapatnak, nemsokára be is jelentkezik majd ide.

Diopapa: wow :C

Nah, meg is előzött :D

[ Szerkesztve ]

(#7135) Revolit válasza Diopapa (#7132) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem bírsz már várni OR-ig, vagy cukkenberg elvette a kedvedet? ;]

Én is gondolkoztam régen mikor autó szimulátorokat nyomattam egy ilyenen, jó cucc egyébként, csak én már inkább kivárom OR-t :B Főleg hogy webcamom sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#7136) Diopapa válasza Revolit (#7135) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát egy 3k-s webcam elég ami tud 640x480-ban 30fps-t. Úgy is szét kell kicsit berhelni. :) Az össz anyagköltsége webkamerával együtt kb 4k, szóval nem nagy kaland (anélkül nincs ezer forint). Amúgy jah, nem bírok várni OR-ig meg Cukorhegy bácsi is elvette a kedvem.. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7137) szentvik válasza Diopapa (#7132) üzenetére


szentvik
tag

Hát próbálom értelmezni de csak nem sikerül :F
Bár úgyis egyre kevesebb dolgot értek meg itt bármit is...

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#7138) Revolit válasza szentvik (#7137) üzenetére


Revolit
senior tag

Leképezi a fejed mozgását a játékba. Ha oldalra nézel, játékban is oldalra nézel. Ha fel, játékban is felfelé nézel.
Itt egy videó róla. Házilag is össze lehet bütykölni egy ilyet, vannak ingyenes szoftverek hozzá.

(#7139) Diopapa válasza szentvik (#7137) üzenetére


Diopapa
addikt

3 infra led világít, az átalakított webkamera pedig veszi a jelet, a Freetrack szoftver meg átalakítja TrackIR-es adattá. Kezeli a fejforgatást, közelítést, stb.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7140) szentvik válasza Revolit (#7138) üzenetére


szentvik
tag

Na hát a videó sokat segitett, hogy megértsek valamicskét...legalábbis ebből a témából. :R

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#7141) Diopapa válasza szentvik (#7140) üzenetére


Diopapa
addikt

Most rögzítettem. Sajnos nagyon béna a kamerám, kb 2 fps-el megy valamiért, min 30 kéne.. Szóval még kamerát kell cserélnem és jó lesz. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7142) szentvik válasza Diopapa (#7141) üzenetére


szentvik
tag

Te amúgy nem szoktál valamikor dolgozni/aludni? Merthogy a mellett, hogy az összes videót megnézed, az összes hirt és fórumot elolvasod ami SC-vel kapcsolatos, még ilyeneket bütykölni is van időd :D

[ Szerkesztve ]

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#7143) .tnm válasza szentvik (#7142) üzenetére


.tnm
addikt

unatkozó milliomos, vagy klón ;]

lehet itthon amúgy trackIR-t kapni?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7144) Diopapa válasza szentvik (#7142) üzenetére


Diopapa
addikt

Aludni szoktam.. :DDD A munka meg olyan, hogy vagy ráérek mellette vagy nem. Mostanában igyekszem ráérni.

.tnm: Én nem találtam. Jó lenne egy olyan rendszer, de szerintem nagyon túlárazott.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7145) Szőrös  válasza Revolit (#7131) üzenetére


Szőrös 
veterán

Kormány nincs bedugva , kiszedtem az elektronikával együtt a pedált és csak az van gépre kötve+ joy.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7146) Diopapa válasza Szőrös  (#7145) üzenetére


Diopapa
addikt

Hümmm, lehet nekem is fel kéne hozni a pincéből a kormányt? Jajj ne, még valamit beüzemelek, sztem az asszony kivág azzal együtt... Lassan úgy nézek ki mint a Borg.. :) Bár Starcos kartárs sem rossz, neki piros ledes izé van a fejére szerelve.. Pikk-pakk asszimilál mindnekit... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7147) Infrared16 válasza .tnm (#7143) üzenetére


Infrared16
tag

elvben lehet de drága http://portal.virtualtransport.eu ,kintről kell a 4 est vagy 3 ast rendelni.
Régóta tervezem vételét de mindig kimarad :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen Original backer /Tábornok úr, baj van! Az ellenség körülvett minket. Nagyszerű! Akkor bármilyen irányba támadhatunk.// UEE Citizen Record #34880 //

(#7148) LBandi válasza Revolit (#7138) üzenetére


LBandi
aktív tag

Ez elég viccesen hangzik, mertha oldalra nézel, akkor pont nem a monitort fogod nézni, amire meg visszafordítod a fejed addigra a játékba is visszaáll, magyarul csak azt fogod látni ami előtted van, persze meg lehet oldani ha az ember három monitoron játszik.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#7149) Szőrös  válasza LBandi (#7148) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért ez nem egészen így működik. Elég csak egy kicsit oldalra fordítani a fejed hogy ingame hátranézz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7150) Eyesis


Eyesis
őstag

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.