Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Weareus


Weareus
addikt

Voltunk bevásárolni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16752) jegenye77 válasza Weareus (#16751) üzenetére


jegenye77
addikt

Erdinger korábban nagyon ízlett.
Kb egy éve nem iszok már ilyet. Valami miatt nem olyan mint régebben.
Azt hittem csak az én ízlésem változott de mástól is hallottam, hogy más az íze. És Ő előtte csak ezt itta!
Nem azt mondom, hogy rossz csak már nem olyan.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16753) Ereshkigal válasza jegenye77 (#16752) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Erdingerből már csak az Urweisse ajánlott, szerintem.

(#16754) jegenye77 válasza Ereshkigal (#16753) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen, az egy elég jó sör :K
Tegnap kaptam egy ilyen válogatást :

Előző pakkal együtt már lesz bőven kóstolni való :B

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16755) jsk válasza Jhonny06 (#16748) üzenetére


jsk
Topikgazda

Megittam én is. Aki szereti a durván édes stoutokat (imádom), annak ez nyerő választás. Ugyanakkor a cseresznye nekem nem jött annyira, csak a végén éreztem.

(#16756) Vanir válasza jegenye77 (#16754) üzenetére


Vanir
veterán

Ez volt az első pakk, ami belevitt a komolyabb sörökbe. A quadruple nagyon durva, de nekem a Piraatok ízlettek a legjobban.

(#16757) [CsuCsu] válasza jsk (#16749) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Unity-bol 500 uveg keszult, nekem is nagyon bejott. Jovore lesz reserva 2018 gondolom.

A Moon Rocks is tenyleg finom. Azota kijottek a Moon Dust-tal, abbol vettem 2 uveggel, de meg nem kostoltam. Ki is bontok most egyet, meghoztad a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#16758) kraftxld válasza jsk (#16749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legtöbbször ezért nem szeretem a limitált szériás cuccokat, ha véletlenül talál az ember olyat ami nagyon bejön szinte lehetetlen újra beszerezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16759) Weareus válasza jegenye77 (#16754) üzenetére


Weareus
addikt

Ez egy kellemes pakk, "többször is megvolt"! :D

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16760) Weareus válasza Weareus (#16751) üzenetére


Weareus
addikt

Az Affligem Blond-on túl vagyok, kislány megszagolta, azt mondja: körte. Na mondom, bumm, megkóstolom, azt mondom: körte.
Asszony megkóstolja, azt mondja: hogy nem szól semmit, eltorzult arccal issza rá a kólát. Mondom: mi van?
Erre Ő: ez keserű.
Hát én nem éreztem rajta.
Ma megnézem a honlapot, erre ezt találom:

"Kristálytiszta, halvány aranysárga színű sör. Édes gyümölcsillat, friss körte és citrusfélék. Tiszta, őszinte ízvilág: a korty mézre emlékeztető édességgel indul, majd finom fűszeresség izgatja a nyelvünket az illatból megismert citrusokkal kísérve. Mindeközben nagyon lágy savasság húzza össze kellemesen a szánkat. Utóíze is édesen savas, a komló keserű íze csak diszkréten jelentkezik. Nagyon élénk, nagyon könnyed, nagyon „kedves” sör."

Akkor maradhatunk a körténél.

Hoegaardenről vélemények egyébként?

Az Erdinger-re kíváncsi leszek, mennnyire tolták el.

A három magyar kézműves sörhöz nagy reményeket fűzök.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16761) Dilikutya válasza Weareus (#16760) üzenetére


Dilikutya
félisten

Affligem Blond: 400 Ft, ennél többet nem ér. Egyszerű, iható, nagyon alap bevezető a klasszikus belga ale világba. Mint a legtöbb belgában, nem a komló dominál. Akciósan 250-ért viszont kötelező vétel mindig.
Hoegarden: ugyanaz, csak búzában, kommersz, érthető, egyszerű.
Erdinger: ilyet rég ittam, klasszikus bajor búza, régen ízlett
Monarchista: kellemes, kenyeres, de ugyanakkor keserű lager, én szeretem.
Magyar Vándor: pontosan nem tudom, hogyan is jön össze az ale/lager hibrid, ízében azért az utóbbi dominál, komlós, de nem tolakodóan. Szeretem :)
Betyár Király: bogyós gyümölcsös, talán bak, megmondom őszintén, nekem ez egy elég sötét folt a békésszentandrási kínálatból. Tudom, hogy ittam már, de nem tudnék mit mondani róla. Ellenben a Szent András Könnyét tudom ajánlani, az a Black Rose áfonyás változata, duplabak. Nagyon finom, sűrű, testes, az áfonyától édeskés, passzol a pörkölt malátához.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16762) Weareus válasza Dilikutya (#16761) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi az észrevételeket. :R
Tegnap este hárman (bátyám, sógor és én) Bratyó névnapja alkalmából bevállaltuk a három kézműves sört.
Én a Monarchistát ittam, sógorom a Betyárt, Bratyesz a Magyar Vándort.
A Monarchista semmi különös, de határozottan jó, kb. ahogy leírtad.
A Betyár Királyt megkóstoltam: egyből a szilva jött át, kekszes jegyek nélkül. Ugyanakkor tökéletesen sörszerű volt az egész.
Hát ilyent kell még vennem, az tuti, mindhárman megkóstoltuk és mindenkinek ízlett.

(Kár, hogy a Szent András Könnyét és egyéb kézműves söröket a békésszentandrási főzdéből csak neten lehet rendelni, nálunk itt nem kapható sehol, csak a fent említett három árpalé...).

Azért alkalmasint rendelek belőle, végül is a Tripel Karmeliet is netes rendelős történet volt és megérte...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16763) Weareus


Weareus
addikt

Mai fejlemények:
1. Voltunk bávásá'ni, találtam - számomra - új söröket.
"Összeálltak" egy fotó erejéig:

Igen, a Betyár Király már volt és nem is olcsó (800 Ft) :Y , de ezt ma meg kell kóstolni még egyszer...

A Harcos Ipával már volt dolgom, ahogy a Heuréka lagerrel is, csak nem annyira maradtak meg, de most megjegyzem őket.

A Craft Ale teljesen idegen terület számomra (asszem, angol sör lehet), megpróbálok minimális elvárásokat támasztani.

Bár az Erdingerrel is ezt tettem, miután itt a topikban egy-két arc véleményezte, hogy nem az már ami volt - amúgy épp most iszogatom - és szerényen jegyezném meg, hogy igazuk volt, akik ezt mondták.
Semmi búzasör-jelleget, semmi kraftot nem vélek felfedezni benne.

Egy Edelweiss bier sokszor kommerszebb (nálunk, elterjedését tekintve) és sokkalta jobb, abban érezni a búzát...(és a kraftot...)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16764) Weareus


Weareus
addikt

A Crafted Aleről csak néhány gondolat: a citrusos illatról egyből a Soproni Apa jutott eszembe még kóstolás előtt.
Ízre is hasonlít, határozottan kevesebb szénsavval (kb. 0%??? :Y ;] ), habja nem sok, a végén a lecsengése eléggé keserű, de - számomra - még vállalható.
Egy próbát megért, de semmi felejthetetlen.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16765) koxx válasza Weareus (#16763) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A harcos nekem annyira bejött, hogy 1 korty után ment a lefolyóba :/ pedig nem szokásom sört kiönteni.

(#16766) zoli03 válasza Weareus (#16763) üzenetére


zoli03
őstag

Mi az a kraft?

(#16767) Weareus válasza koxx (#16765) üzenetére


Weareus
addikt

A harcos nekem annyira bejött, hogy 1 korty után ment a lefolyóba :/ pedig nem szokásom sört kiönteni.

:Y

Ne tedd ezt velem.
Most a Heuréka lagert iszom, ez elég kellemes, próbáltam hasonlítani - csak úgy magmban-magamnak - és - kéretik nem megkövezni - az új Szalon sörre emlékeztetett, mintha abból egy töményebb variánst innék. De tényleg.

Az új Szalon sör teljesen vállalható, kedvenc kommersz söröm. Eskü.

Csak azért írom ezt így, mert találtam egy ilyen fotót:

Ebből a három sörből a Heurékát fentebb minősítettem, és a kék címkés Hazafi (is) kifejezetten jó sör - számomra.

A Harcosra nem emlékszem, tényleg ennyire rossz lehet?

Asszem, elteszem holnapra, ma már túl sok a maligánfok bennem.

(#16766) zoli03
Mi az a kraft?

Jelen esetben - nálam: erő és ízélmény együtt, aroma, zamat.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16768) Dilikutya válasza koxx (#16765) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez valami hülye sznobizmus? Azért a Harcos nem rossz, ennyire meg pláne...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16769) jookomak válasza Weareus (#16767) üzenetére


jookomak
őstag

A kraft = kisüzemi (kézműves). Nem abinbev, vagy hejneken cégcsoportba tartozó főzde terméke. Az erdinger nagyon messze van a krafttól, a Magyarországon kapható edelweiss meg méginkább. Ha nem csal az emlékezetem, már az is hazai gyártás. Egyébként nincs semmi gond az erdingerrel, én szívesen legurítok belőle bármikor egy korsóval, de persze ha top-top búza, akkor weihenstephaner. Érdekes, hogy pont ez a kategória, amiből még sosem ittam jobbat a kraft felhozatalból. Egyszerűen búzát nem tudnak csinálni. Hagyjuk ezt meg a bajoroknak.

(#16770) koxx válasza Dilikutya (#16768) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem sznobizmus, az én ízlésemmel nem kompatibilis sör. Alapvetően a stoutokat és portereket kedvelem. Monyónak és a Mad Scientistnek a söreit kifejezetten szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#16771) proci985 válasza jookomak (#16769) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vannak olyan stilusok, ahol a craft max kiserletezni tud, meg haromszoros aron elerni a bejaratott gyartok top cuccait jo esetben. rosszabb esetben meg fozni valamit, aminek koze nincs a stilushoz. jellemzoen a kozepeuropai / frank birodalom (carolingian) teruletrol erkezo stilusok tartoznak ide.

tipikusan ide tartoznak a nemetek (lager, hefe, boch, kölsch, berliner), a belgak (strong belgian ale, dubbel/trippel/quad, geuze es red/brown variansok) es a csehek (pilsner).

az abinbrev / heineken az az amerikai fozdek elkulonitesi szandeka volt. Europaban ennek sok ertelme nincs, a Rodenbach es a La Trappe a Bavaria ala tartozik. meg ott a Lagunitas is, illetve mostanaban talan a Foundersrol mondjak, hogy eppen elvesztette craft beer jelleget.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16772) [CsuCsu] válasza proci985 (#16771) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A regi belga is kraft sornek szamit, nagyuzemi pedig soha eletbe nem fog hozni egy Cantillon / Westvleteren / Rochefort szintet.

Szerintem ezt nem lehet ennyire altalanositani egyebkent. A nemet sorok es pilsner az amiben egyetertek, a kozepes uzemekbol jovok a legjobbak. A Weihenstephaner es Schneider Weisse is kraft sornek szamit, ahogy a trappistak is.

A La Trappe nem tartozik a Bavaria ala, csak a fozde uzemelteteset kiszerveztek egy szerzodes kereteben, mert a szerzetesek atlageletkora megnovekedett, de ok is reszt vesznek a fozesben, es ok a tulajok is. A legjobb berliner weisse-k pedig az USA-ban keszulnek, minden viccet felreteve. Founders egy erdekes szitu a 30% reszesedes eladasaval, kisse tisztabb mint a 49% Beavertown mondjuk. Ez van, majd jon helyettuk masik. Founders mar evek ota nem tudott ujat mutatni szamomra.

A nagy fozdek altal felvasarolt kraft fozdeknel a problema a lassu es tudatos erodalas (koltsegcsokkentes), vagy egyeb genyo taktikak, nem maga a maso altal tulajdonlas. Peldaul a Goose Island eseten a Bourbon County Brand Stout-bol meg mindig megprobaljak a legtobbet kihozni es generalni a hype-ot, de ezt arra hasznaljak, hogy megtoljak a leolcsositott tomegsorok eladasat. Azt az erzetet keltve a vasarloban, hogy ha a BCBS ilyen jo, akkor a tobbi sornek is nagy a presztizse.

(#16773) proci985 válasza [CsuCsu] (#16772) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A Bavaria kapcsan nem veletlenul irtam a Rodenbachot is. Ugyanugy a Duvelhez tartozik a Liefmans / Firestone / Het Anker, es azokra megint nem nagyon lehet panasz.

Oke, amerikai berliner weissevel meg nem talalkoztam, a skandinav vonal pedig jellemzoen vagy majdnem ihatatlanul savas, vagy egydimenzios, de altalaban a ketto egyszerre. Viszont ha latok valamit kiprobalom, lehet itt arrol is volt szo, hogy egy ido utan tobb 4-5 euros garantaltan annyit nem er sort nem vettem.

Foundersek evek ota megbizhatoan es mennyiseget fozve tartjak a minoseget. Tavaly(elott) a DKML (barrel aged malt liquor) azert elegge punk volt, tavaly a Better Half (BA old ale) szinten jol sikerult.

Ja, hat a Goose mellett pl a Brewdog is ezt csinalja. Mondjuk szvsz nem baj, ha vannak ivosorei is egy fozdenek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16774) spe88


spe88
senior tag

Hali!

A Mammutban van vmi jó kézművessör-beszerző hely. Erről tud valaki valamit? A Borárium lesz az?

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16775) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Aki még nem unja / nem próbálta a White Hag söröket, ismét le vannak árazva, most még durvábban: [link]

(#16776) Jofi81 válasza Ereshkigal (#16775) üzenetére


Jofi81
őstag

Ennyiért rendeltem volna mindből, de sajnos nem vagyok pest megyei.

Tisztelt Vásárlóink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a webshopunk szerverátállás miatt előreláthatólag 2019. január közepéig, KORLÁTOZOTTAN működik!

Kizárólag utánvétes rendelésre van lehetőség, melynek kiszállítását változatlan díjon (1590,-Ft) a Belga Sörmester saját futárja végzi!
KIZÁRÓLAG BUDAPESTEN ÉS PEST-MEGYÉBEN!
A Futárunknál készpénzzel és kártyával is fizethetnek.

Megértésüket és türelmüket köszönjük!

A Belga Sörmester csapata

(#16777) Ereshkigal válasza Jofi81 (#16776) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, benéztem, nem olvastam végig. Majd törlik a rendelésemet. :/

[ Szerkesztve ]

(#16778) truefx


truefx
aktív tag

Kereso szerint meg nem esett szo a Mad Scientist "Old King Clancy" nevu arpaborarol, amit eloszor a tavalyi Kraft feszten kostoltam, es majdnem eldobtam a hajam annyira bejott. A napokban volt szerencsem beugrani a Beerselectionbe, ahol palackozott verzioban is fellelheto.

Az Old King Clancy utalas Kanadara, mivel juharsziruppal van edesitve a fozet. Ez lehet, hogy emelyitoen hangzik, de nincs eltulozva a dolog, nem ragad ossze a gigam, csak ad egy kellemes felhangot az amugy is malatahangsulyos, mogyoros, mazsolas izvilagnak, arrol nem is beszelve, hogy a combos 13% ABV-t milyen szepen elfedi. Nincs mondjuk nagy tapasztalatom az arpaborok vilagaban, de ezt a darabot nagyra ertekelem. Ajanlott vetel!

(#16779) L4D1K válasza truefx (#16778) üzenetére


L4D1K
őstag

Megjelenéskor ittam, akkor nem jött be.

# ANTAL Tuning #

(#16780) Aranypatkány válasza truefx (#16778) üzenetére


Aranypatkány
tag

Néhány napja ittam, nagyon ízlett!

(#16781) Jhonny06 válasza truefx (#16778) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én még karácsonykor ittam. Nagyon jó, talán egy kicsit lehetett volna kevésbé édes.

(#16782) Terapeuta válasza Luser2000 (#16562) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ma lehet beugrom hosszájuk, köszi az infót.

(#16775) Ereshkigal: köszi, én berendeltem egy kóstoló sort. Kedden érkezik.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#16783) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Dugges Banana Toffee Chocolate

Fú, ez most nem talált. Megértem, hogy miért ennyire megoszlóak a vélemények róla. Nagyon édes, kb. Noa szint, illatra nagyon műanyag banán illata van, ízre is kb. ugyanez. Nem tudom mit raktak bele, de tuti nem természetes. Először nagyon meglepődtem rajta, aztán szép lassan elfogyott.

(#16784) proci985 válasza Jhonny06 (#16783) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, duggesnek par edessege elegge bizarr sorkent, mondjuk ez nekem pont kimaradt.

mondjuk a swedish fika breaket probaltam anyammal desszertsornek ami hasonlo elvileg, az zsenialis volt, bar anyam nagyon meglepodott az elso korty utan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16785) Ereshkigal válasza Jhonny06 (#16783) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én eddig csak ezeket kóstoltam tőlük, de baromira bejöttek (főleg a két utóbbi):
Dugges / Deer Bear Plum Spices
Dugges / Tempest / Gipsy Hill / Wiper and True We Are Beer Edinburgh
Dugges We Are Beer Bristol

Ha eddig kimaradtak volna, ajánlom őket. A Londont mindig lenyúlják előlem, de azt még beszerzem valamikor.

Közben használtam a keresőt, úgy látom, ismered ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#16786) NoLF


NoLF
addikt

Balkezes LD50 Centennial...

mmmmmm hát egy ilyenre már régóta vágyott a kis szervezetem. kár, hogy ilyen áron adják, nem lehet ivósörnek nevezni :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#16787) Aranypatkány válasza NoLF (#16786) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hát a magyar fizetéseket tekintve a 300+ forint fölötti sörök már nyilván nem ivósörök. :(((

(#16788) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16787) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kerdes mennyit iszik az ember. Heti 1-2 uveg eseten egy 1000Ft-os sor belefer. A tobb ezer forint/palack borokat peldaul rengetegen veszik.

(#16789) koxx válasza Aranypatkány (#16787) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Inkább iszom kevesebbszer jót/drágábbat mint többször szart.

(#16790) proci985 válasza koxx (#16789) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mi szigeten csaladtaggal atszoktunk a gintonicra a dreherrol, hiaba volt dragabb es macerasabb.

mondjuk a dreher az kb vallalhatatlanna lett olcsositva ahogy eltelt 10 ev, inflacio es beremeles volt, az arat meg nem lehetett emelni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16791) Vanir válasza proci985 (#16790) üzenetére


Vanir
veterán

Ezer éve nem ittam fesztiválon sört, nagyon durván nem éri meg. Szart kapsz, drágán, rommá vizezve, az üveges/dobozos verziókért pedig vállalhatatlan összegeket elkérnek...

(#16792) kraftxld válasza Vanir (#16791) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én most voltam egy helyi sörfesztiválon, nagyon jó volt! 300 főben limitált létszám, korlátlan ingyen kaja (igaz kb 15e volt a jegy), egy korsó sör ingyen, aztán minden korsó kb 1600Ft volt. Ez helyi viszonylatban teljesen baráti, és az átlagos lágertől kezdve a 8,5%-os dupla IPA-ig minden ennyi volt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16793) Vanir válasza kraftxld (#16792) üzenetére


Vanir
veterán

Nem sörfesztiválra gondoltam elsősorban. :DDD A kolléga Szigetes hsz-ére reagáltam.

(#16794) [CsuCsu] válasza Vanir (#16793) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az angol fesztivalokra ki szokott jonni a Brewdog es 1-2 masik fozde egy-egy standdal. Altalaban nem a kraft csucsa, de magasrol verik a szokasos Coors/Corona/Peroni kombot.

Egy koncert ala Verdant csapfoglalast csinaltak tavaly, csak hat ilyenkor az ember nem tudja, hogy a zenere vagy a sorre figyeljen ;]

(#16795) proci985 válasza Vanir (#16791) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

uveg fesztivalon eleve nincs, mi dobozost toltunk, poharat nem lehet zsebrerakni pl meg kenyelmetlen tomegben.

en siman fizettem volna egy euroval tobbet ihato lager / pilzeniert is (ahogy a dragabb gintonicert fizettem is).

jo persze varoshoz kepest draga, de egy het sziget oszkoltseget szazalekos aranyban nem tolta volna meg szignifikansan, foleg, hogy ugye nekunk hozza jott meg a repulo meg az utazas.

[CsuCsu]: na igen, mi is inkabb a delirium rednel maradtunk kint is. a mikkeller black es a monyo boris the bladeje meg melegitosornek is nagyon sok volt, hajozva a Dunan. utana inkabb maradtunk az egyszerubb cuccoknal, a delirium rednel huzva a hatart.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16796) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Tegnapi shopping (kicsit túltoltam :) )

Balkezes Bagoly - Coffee & Porter: tavalyi év egyik legjobb söre volt a kóstoltak közül, ezért be kellett szerezni belőle egy újabbat ;)
Horizont Night Shift Vintage 2018
Amager Hr. Frederiksen
Ayinger Bräuweisse
: ilyet is ittam tavaly, nekem sokkal jobban izlik, mint a Weihenstephaner Hefeweissbier
Ayinger Celebrator Doppelbock
: ha már top 1 sör, és nincs elszállva az ára (oké, nem egy stout), akkor ideje kipróbálnom
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock: alap
Balkezes Hopster Nyilván IPA
Parody Brewing Insulin Pump

ez a kedvenc aláírásom

(#16797) jegenye77


jegenye77
addikt

Esthajnallal kezdtem a kóstolást , valamiért erre nagyon kíváncsi lettem :B
Nagyon kevés stout-ot kóstoltam és abból a kevésből is csak pár darab volt ami ízlett is.Nem az én ízvilágom a stout. ( pl.: sokak által kedvelt Guinness-nek többször adtam esélyt de nekem az sem jön be :( )
Ez a Békésszentandrási viszont ízlett.Jó ízűen kortyolgattam annak ellenére,hogy az utóíze olyan volt mintha elszívtam volna egy cigit :D Nagyon tömény és sűrű cucc.Egymás után kettő üveg már lehet nem is esett volna jól ( bár ezt ki kellene egyszer próbálnom :DD )
Mindenesetre ha a kis válogatás csomagomban ez lesz a legrosszabb akkor nagy baj nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16798) jsk válasza jegenye77 (#16797) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ha csak nem kóstolón, vagy kocsmában vagyok, sosem innék két imperial stoutot egymás után :) Egy épp elég szokott lenni.

A Guinness másfajta stout (dry), sokkal alacsonyabb alkoholfokkal, és teljesen más ízvilággal. Szerintem kávézacc vízzel felöntve, mármint a dobozos. Majd talán egyszer iszok csapolva Dublinban, és megváltozik a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#16799) looser válasza jsk (#16798) üzenetére


looser
addikt

Nem fog megváltozni :-)
De a Smithwicks remek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16800) proci985 válasza jsk (#16798) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

oscar blues ten fidy, kb az a guiness rendes testu varianssa. esetleg a left hand wake up deadje.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.