Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Jhonny06 válasza Dilikutya (#16646) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem az maradt meg, hogy borzasztóan alkoholos volt, de ettől még Neked bejöhet. :) Ennyiért jó vétel volt.

(#16652) Dilikutya válasza Jhonny06 (#16651) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ööö... a Kilkenny volt 250 Ft/0,33 palack, nem a Gallica. :) A Kilkenny meg minden, csak nem alkoholos. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16653) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#16650) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én eddig 4 félével találkoztam, szerintem a savanyú sem annyira kommersz már. Nem tipikus Spar áru.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16654) Jhonny06 válasza Dilikutya (#16652) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én határozottan úgy emlékszem, hogy nagyon alkoholos volt. :)

_____________________________________________________

Szereztem néhány magyar sört is, hogy ne mondhassátok, hogy sose adok esélyt nekik :D

(#16655) szőröscica


szőröscica
addikt

Kezmuves sorforradalom ide-oda, nincs meg egy olyan finom buzasor, mint a barna edelweiss.

(#16656) jsk válasza szőröscica (#16655) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem a Weihenstephaner barna búzasöre jobban ízlett. Plusz szerintem a többi fajtához képest elenyésző mennyiségben főznek búzasört a kézművesek. A nagyon jónak tartott kézműves búzasöröket meg szerintem nem is nagyon volt lehetősége senkinek sem megkóstolnia Magyarországon.

(#16657) proci985 válasza Jhonny06 (#16654) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

borrisra kivancsi leszek. talan a 16os fozetet ittam, az nemzetkozi szinten oke volt, bar nem kiemelkedo.

jsk: svedeknel van kezmuves buza, de a weihenstephaner es a tobbi top nemethez kepest gyengebbek, bar elfogadhatoak.

aztan ott volt a brewdog 9to5 wizardja is ami szornyu volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16658) [CsuCsu] válasza proci985 (#16657) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Weihenstephaner mellett a Schneider Weisse nemet sorok remekelnek meg szamomra.

[ Szerkesztve ]

(#16659) jegenye77 válasza [CsuCsu] (#16658) üzenetére


jegenye77
addikt

Schneider Weisse nem rossz.
Nekem a kedvenceim a Franziskaner, Maisels Weisse és a König Ludwig. ( szűretlen világos )
Weihenstephaner t sajnos még mindig nem kóstoltam :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16660) proci985 válasza [CsuCsu] (#16658) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja.

meg az aecht schlenterka weisseje is eleg pikans, igaz azt mar nehezebb egy picit beszerezni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16661) looser válasza proci985 (#16660) üzenetére


looser
addikt

Tőlük a füstösöket kóstoltam, de jó lenne a sima búzát is. Jópofa ez a stílus egyébként, ismerőseim közt elég megosztó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16662) ROBERTOH válasza jsk (#16656) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem meg a Weihenstephaner-nél az Ayinger Bräuweisse izlett jobban :)

ez a kedvenc aláírásom

(#16663) Janusz001


Janusz001
őstag

Nemrég lett említve, hogy a Lidl -ben 2000-re van akciózva a jobbik belga pakk (Pirate,Gulden drak,Bornem) ,de csak a gagyibb stellás van ennyiért.
Nyáron vagy 20 pakk lecsúszott a torkomon, 2500 -ért is megérte.

(#16664) nzozz válasza Janusz001 (#16663) üzenetére


nzozz
aktív tag

Lehetséges, hogy azok a 2000Ft -os "jóféle belga pakkok" a korábbról megmaradtak kiárusítása, ezért előfordulhat, hogy nincs mindenhol. De az is lehet, hogy tévedek.

(#16665) Weareus válasza Janusz001 (#16663) üzenetére


Weareus
addikt

Cáfolom.
Tegnap vettem a Guldenes 6-os pakkot 1995 Ft-ért a szigetvári LIDL-ben!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16666) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mai beszerzés. Nem találtam róla sehol semmit:
Katlan Tóni Karácsonyi sör:

ez a kedvenc aláírásom

(#16667) Janusz001 válasza Weareus (#16665) üzenetére


Janusz001
őstag

Ez van, akkor tényleg csak az elfekvő készleteket nyomják ki, Békéscsabán nem volt.

(#16668) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelem!

Pennyben a Valentin's búza 175 FT!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16669) koxx


koxx
MODERÁTOR

Karácsonyi sörpakk betárazva :)) +egy 4-es csomag Monyo sörválogatás.

(#16670) mekker


mekker
őstag

Az Intersparban láttam tegnap Beers of Europe sörválogatást, 2x0,33x{Mort Subite, Birra Moretti és Affligem} 366Ft-os üvegáron. Nem volt szívem megvenni, de jó árban van.

Ezeket ittam a hónapban, amik megragadtak bennem:
Broeder Jacob Brut Rosé: Ez valami meggyes sör volt, de tényleg hasonlított a rosé pezsőkre. Kb annyira volt sörszerű, mint a Mango Bay.
White Hag Irish IPA: Kezdek letenni az ipákról (bár eddig sem próbálkoztam) - túl sok pénz lenne a sok középszerű/ihatatlan közül kiválogatni a néhány jót. Ízleni ez sem ízlett, de érdekes volt, akciósan újra megkóstolnám. Erősen mangós és krumplicukros íze volt.
Broeder Jacob Triple: A rendelt Broeder sörök közül ez volt a legkorrektebb.
Szögedi Nyári boszorkány: PET palackos sörhöz képest elég jó, már többször is vettem. Kicsit talán vizes, de ezen kívül nálam a bestbuy. A Blog.hu-s emberek a Szögedi 13-at ajánlják, elvileg a Boráros-téren lehet kapni.
Kutna Hora 12: A múltkori Fóti 500-hoz hasonlít ízre, kellemes sör
Szent András Esthajnal '18: Szerintem túl lett tolva benne a füstölt szilva íz, valami karácsonyibbra számítottam. Lehet, pont rossz hordóból ittam, de a füstösségen kívül semmit nem éreztem rajta.
Lidl Heavy weight stout: A Tescós stoutot mérik csak ilyen olcsón. Beb@szós sörnek szerintem ideális, mert egyáltalán nincs elrontva és szép kitöltve. Ízélményre viszont kb olyan, mintha meginnék egy Coke Zerót két cent Unicummal bekeverve.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16671) proci985 válasza koxx (#16669) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hrt hol talaltal?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16672) koxx válasza proci985 (#16671) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csakajósörből van minden.

(#16673) proci985 válasza proci985 (#13577) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Noa Pecan Mud Cake imperial stout (11.2%, Dugges @ Landvetter főzet, best before 2021-02-25, export)

Üveg a Csakajósörből 2017ből amikor tavasszal kaptak egy szállítmányt, a Dugges féle export csomagolású (enyhén eltér az üveg) főzetből. Minimális hab éjfekete testtel. Illatra kávé, vanília, csokoláde, pörkölt maláta. Ízre kávé, sötét csokoládé, vanília, némi maláta, fűszer, pár pillanatban talán némi fémes érzés.

Legalább másfél éves főzet Korábbi tapasztalat itt. Visszatérő tapasztalatok alapján úgy 2-3 hónappal a palackozás után már a csúcson van, a további másfél év érlelés picit kerekített rajta, de nem annyira sokat. Egyébként úgy néz ki egyezik a De Molen / Omnipollo főzetekkel ízre kb.

Nagyon ajánlott. Ezt az üveget elraktam kipróbálni mennyire érik egy különleges alkalomra, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16674) zoli03 válasza mekker (#16670) üzenetére


zoli03
őstag

Azért szerintem a Lidl HeavyWeight Stout egyáltalán nem olyan rossz, ahogy leírod. A korty elején meglepően erős kávés íze van, ami viszont egész hamar eltűnik sajnos. Ilyen áron szerintem nagyon jó, az Unicumos kólának azért egészen más íze van.

(#16675) looser


looser
addikt

A British Store kínálatából mely sörök azok, amelyeket ismertek és jó szívvel tudtok ajánlani is?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16676) Kergeboci válasza looser (#16675) üzenetére


Kergeboci
tag

Siren és Wild Beer sörök, kedvelt stílus szerint válogatva. A többi, az egytucat (mondjuk a Fullers Black Cabs-et szívesen elnyalogatom, csak előtte kikavarom belőle a bubit :D)

mondjuk az pont jópofa hogy a Brewdog Lost Lager 699 forint 0,33-mas, miközben a csodás budapesti bd bárjukban 1920 Ft 0,4-es pohárkával.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16677) looser válasza Kergeboci (#16676) üzenetére


looser
addikt

Köszi Boci! Holnap elnézek feléjük, tervezek egy nagyobb bevásárlást :-)
A megjegyzésed helytálló, de pár hete, a nyitáskor élénk vita folyt a Különleges Sörök topicban, talán te is olvastad. Egy dolog, ami tényleg nem képezhet alapot, az az üveges (boltból) vs csapolt (kocsmában), mert ott a 2x-3x ár végül is elfogadható. Az árak nekem is magasak és szerintem a vita erről teljesen oké, szólásszabadság van, a vélemény-nyilvánítás joga teret kell kapjon, ha sokallok valamit, azt le kell írhassam. Pl. pár éve itt a harveraprón (nem tudom, most hogy van) nem lehetett "üzletet rontani", vagyis ha egy kínált termék alá olyasmit írtál, ami esetleg elrettentette a vevőt. Ez nekem nem fér bele, ha valaki túláraz valamit, akkor odaírhassam, hogy haver, ezt azért ne. Amikor KT megjelent az Angry Beast-tel, az Index sörfőzős topicjában elkezdték fikázni, amin KT kiakadt, de szerintem teljesen jogos volt. Annak ellenére, hogy nem éreztem túlárazottnak és életem első IS-e volt, a vitát öröm volt olvasni :-)

szerk: tegnap voltam a Wesselényiben egy Hops bár nevű helyen, ahol 2000 volt a Noa pecan (proci említette nemrég), ez pl. üveges volt, de máshol is ugyanennyi vagy drágább. A Punk volt még 1190, ami említésre méltó, ezen felül Pöhjala, Matuska és Dugges (porter, IS) voltak. Aztán megkínáltak valami ágyas pálinkával és lassan bealudtam..

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16678) spe88


spe88
senior tag

Magyarországon hol szolgálnak fel klasszikus pumpás megoldással ale-eket? Soha nem kóstoltam és kíváncsi vagyok miben másabb, mint egy KEG-es CO2-os ízvilág. Elvileg az Élesztőben van ilyen. Valaki ismer még hasonlót?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16679) ROBERTOH válasza spe88 (#16678) üzenetére


ROBERTOH
őstag

December 3-án már feltettek egy ilyen kérdést a "Különleges Sörök Kedvelői" facebook csoportban, csak Budapestre vonatkozóan: akkor a szakik azt mondták, hogy volt ilyen az Élesztőben, de már ott sincs és máshol sem. Persze ettől még kísérletezhet valaki Pesten kívül, de nem valószínű.

ez a kedvenc aláírásom

(#16680) Janusz001 válasza ROBERTOH (#16679) üzenetére


Janusz001
őstag

A Lidl -s Belgium büszkeségei pakkba hogyan rakhatták bele a 2 stellát, nem értem. Katasztrófa. 95 táján még emlékszem, hogy egész jó kis csapoltat lehetett inni, persze akkor még import volt, most nem tudom milyen lehet ízre az eredeti Belga főzés, de a magyar ihatatlan.

(#16681) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

A Mikkeller Göran gyakorlatilag a Beer Geek Vanilla Shake uj neven.

Legalabbis vakteszten en biztosan elbuktam volna, hogy ez nem ugyanaz a sor. Lattam a topikban tobben is vettunk, csak en nem erzek kulonbseget, vagy tenyleg nincs?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16682) spe88 válasza ROBERTOH (#16679) üzenetére


spe88
senior tag

Ahogy mondod, aligha van rá esély vidéken. Mivel így hamar romlik elég nagy fizetőképes vendégkör kéne hozzá. Ha Pesten nem ment hosszú távon, akkor máshol sem fog. Emlékeim szerint valami Kék macska nevezetű ale volt így csapolva, de akkor ezek szerint már az sem. :/

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16683) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

A borsodi borostyánnal mi lett? Régen sokat ittam belőle, de évek óta nincs.
Mostanában Borsodi Mesterrel, vagy Gösserrel vigasztalom magam. Illetve ha jó helyen járok, akkor Paulaner Hefe-Weissbier.

A környékünkön lévő italboltban nem árulnak üveges Mestert, mert "nem éri meg". Dobozost meg nem veszek, így kénytelen vagyok gösserezni.
Kár, hogy végignézve a bolt polcán, a pilsneren kívül nincs kukoricamentes üveges sörük.

A nem éri meg meg egy parasztság. Nem hiszem, hogy rárohadna, ha tartana a raktárában néhány rekesznyit.
Az eszükbe sem jut, hogy ezzel kiszolgálnának néhány vásárlót.
Csak a pénz, meg a kapzsiság.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#16684) mekker válasza zoli03 (#16674) üzenetére


mekker
őstag

Kettőt vettem, de másodszorra sem sikerült beleéreznem sok extrát. Egy kis aroma és keserűség volt, az is kicsit átment az üveg végére kellemetlenbe. Nem tudom mihez kéne hasonlítani, mondjuk a Guinness Draught (dry stout?). Biztos normális sörök a kategóriájukban, de olcsóbban is kapok hasonló ízvilágot és élményt a barna lagerek közt. Szóval az ízével nincs nagy gondom, de ha már fizetek a stout címkéért, akkor inkább veszek valami ízbombát.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16685) zoli03 válasza mekker (#16684) üzenetére


zoli03
őstag

Mik azok az olcsó barna lagerek? Amik általánosan kaphatók és olcsók, azok közül csak a Soproni Démon jött be.

(#16686) Dr.Zoo válasza zoli03 (#16685) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Pl. a Budweiser barna, akcióban 249 FT , az jó ár.
Ami még szerintem iható barna láger, a tesco sajátmárkás DeHelder semi dark. 170 FT körül van.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16687) jookomak


jookomak
őstag

Egy Evil Twin even more pecan pie Jesus-szal kívánok Boldog Karácsonyt minden sörrajongó topiktársnak!

Ez egy beteg sör. Szénsavasabb, mint az átlag imperial stoutok, és a pecan dió ad neki egy extra szúrósságot. Emellett édes, mint a bűnbeesés, de mégsem az dominál benne.

(#16688) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Boldog karácsonyt!

Itt megbontottuk a 3 fonteinen golden blend 16/17et. Új geuze aranymercem van. Extrém komplex, gyümölcsös, nem nagyon savas, nem mar, kiegyensulyozott. Ebben a stílusban kb ennyi van. Fun fact: a sved release elott 4.54en volt, már csak 4.40en, szóval bejött a tippem, hogy ez is gyengülni fog, ahogy a kb 2000 üveg körbe megy a helyi geekek között.

Desszertnek meg poppels / evil twin swedish fika break szintén hozta az elvárásokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16689) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Hopfanatic üveges sörökkel más is tapasztalt problémát mostanában?
Múlt héten rendeltem több darabot és valami nagyon nem kerek velük. :N
Trance: 4 üveggel kóstolva > szinte 0 szénsav és hab és ízre is inkább kellemetlen.
Zserbó, Jindilli: hab és szénsav itt sem sok van és íz is laposabb a vártnál.
Christmas Hoppudding: a magas alkohol egyben tartja ugyan, de nem eléggé. Sok jó cucc van benne, mégsem áll össze igazán.
Idén márciusban már rendeltem tőlük és akkor minegyik tétel rendben volt.

Mi lehet most a gond? Gyártástechnológiai hiba? :N

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#16690) Luser2000 válasza Dr_Syrex (#16689) üzenetére


Luser2000
addikt

Írd meg nekik levélben. Keress a címkéken valami gyártásazonisítót is. Ennek alapján akár ki is tudják deríteni a problémát, de az biztos, hugy értékes visszajelzést adsz nekik. Jó esetben még kárpótolni is fognak valamilyen módon.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16691) Luser2000 válasza Luser2000 (#16690) üzenetére


Luser2000
addikt

hugy = hogy
😊

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16692) divot


divot
veterán

Ilyet kaptam, de azon belül hagyományos íz, nagyon klassz, méregdrágán.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16693) Dilikutya válasza divot (#16692) üzenetére


Dilikutya
félisten

Intersparban ez 1600. :) Meg a többi díszdobozos Fullers is, talán 3 fajta kapható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16694) koxx válasza koxx (#16669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az eviltwintol nem vagyok elajulva, plane ennyi penzert. Ezt a szintet siman hozzak az 1000ft koruli belgak is. Egy kostolot azert megert.

(#16695) divot válasza Dilikutya (#16693) üzenetére


divot
veterán

Az se kevés, bár ugye fél liter, és úgy már emberibb ár. Amúgy tényleg nagyon finom, krémes ser.

(#16696) proci985 válasza koxx (#16694) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kivancsi vagyok a tobbihez mit szolsz.

btw a dan batmant ne hutsd tul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16697) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Tegnap ittam egy Mikkeller George-t. Nagyon finom, nagyon krémes, az alkohol jól elbújik a 12% ellenére.
Azt hittem San Diego-i főzet, de aztán utána néztem a palackot - Lervig, Norway.

(#16698) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#16697) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úgy tudom van belőle San Diego változat is, csak az nagyobb kiszerelésben érhető el.

(#16699) Dilikutya válasza divot (#16695) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennyiért vettem 0,33 Mad Scientist Candyman-t meg 0,375 Monyo Boris the Blade-et. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16700) szőröscica


szőröscica
addikt

Vacsorára pirítós házi olívakrémmel és hideg San Miguellel. Majdnem mintha a costa del solon lennék. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.