Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Dilikutya válasza Jhonny06 (#16298) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz. Én nem ott ittam, ahol csapolják, sörest volt Szolnokon az egyik craft sörözőben, és Zsófi (Főzdebusz) volt a meghívott előadó, ő hozott söröket, meg a végére meglepinek ezt. Flakonba csapolva, a címke is már Szolnokon lett nyomtatva hozzá. Ez 2 hete volt, nem tudom, van-e valahol még belőle. Értelemszerűen a hozzávalók zömét nem érezni, az édes-csokis-kávés íz dominál, persze totál kiegyensúlyozatlanul, és mintha kortyonként sem mindig ugyanúgy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16302) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani jóféle belga ale -eket, amiknek nem túl elvetemült az árazása és mindenképp érdemes őket megkóstolni? Anno amikor megkóstoltam a Lidl belga pakkjának söreit, rájöttem, hogy na ez az az ízvilág, ami nekem kell :D . Bár tudom most IPA meg APA mánia van, de az eddigi kóstolásaim alapján azok nem állnak hozzám annyira közel. Persze az is tény, hogy egyáltalán nincs túl nagy "tapasztalatom" e téren és ettől függetlenül is találkoztam olyannal, ami ízlett...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#16303) Aranypatkány válasza Dilikutya (#16293) üzenetére


Aranypatkány
tag

Erről van szó:

(#16304) Dilikutya válasza nzozz (#16302) üzenetére


Dilikutya
félisten

Delirium Tremens/Red, Chimay ajánlott, és sokfelé beszerezhető. Ha a Lidl csomag bejött, ezektől el is élvezel. :)

Tremens nekem nagy kedvenc, Chimay-ből a piros is finom, de a fehér zseniális. Van még pár a 600-700 Ft-os kategóriában, nagyon egyikkel sem lőhetsz mellé.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16305) nzozz válasza Dilikutya (#16304) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi a választ!
Az lemaradt az előző hsz. - ből, hogy a Van Steenberge Brouwerij féle csomagra (Gulden Draak, Piraat, Bornem) gondoltam, nem a mostani Grimbergen - re.

(#16306) Luser2000


Luser2000
addikt

Tegnap milyen jópofaságot fedeztem fel (a KEG Sörművházban)...
(OK, újszülöttnek minden vicc új).

Sör-elviteles fémdobozoló :-) (AliExpressz egyébként)

Mezei fémdoboz, rajta matrica, sör belecsapol, doboztető ráhelyez, géppel ráperemez. No felár. Max. 2-3 napon belül elfogyasztandó.

(Illik is a helyhez, szeretem őket, innovatívak, ügyesek, jók, ...)

:C

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16307) jookomak válasza nzozz (#16305) üzenetére


jookomak
őstag

Tripel Karmeliet, Duvel, Orval, Trapiste Rochefort, Kwak, Hoegarden. La trappe (bár ez holland, de trapista apátsági). És ezek csak a nagy nevek. Hm, kéne már egy belga napot tartanom valamikor.

(#16308) proci985 válasza nzozz (#16302) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy elottem is irtak, Chimay (feher/kek/piros), Delerium (alap red es nocturnum is), La Trappe (6-8-10), Duvel (bar ez vilagos), Rochefort (6-8-10).

arban jellemzoen 700 es 1200 kozott (utobbiak jellemzoen a quadrupel / 10esek) es Magyarorszagon kaphatoak.

ha a gulden draak izlett, a delerium es a duvel azt tudja csak jobban. a chimay / la trappe / rochefort apatsagiak es mas minosegi ligaban jatszanak. arra ugyelj, hogy a dubbel / trippel / quadrupel szinben es izvilagban is elegge eltero, valamint a dubbel kozelebb all a quadrupelhez mint a trippelhez. piraatot keruld.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16309) nzozz válasza proci985 (#16308) üzenetére


nzozz
aktív tag

jookomak, proci985: nektek is köszönöm a válaszokat!
Hát ha tényleg jobb mint a Gulden Draak (9000), akkor nagyon hálás leszek. :D Nekem amúgy a Piraat triple hop is nagyon szimpatikus volt. Mi vele a gond?

(#16310) mekker válasza Aranypatkány (#16292) üzenetére


mekker
őstag

Én is pont a héten ittam egy Konrad 12-t, nagyon jó sör, és árban is ott van. (Interspar)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16311) Dr.Zoo válasza nzozz (#16309) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha Bp.-i vagy, elbillegsz ide, és elmeséled az Öregnek, (vagy fiatal kopasz, az a Fia), hogy Gulden Draak vonalon mutasson ezt-azt.
Ami a többiek felsorolásából kimaradt, és szvsz kötelező darab, Ő. Ha a Gulden tetszett, ezt sírva fogod inni... ;)

szerk: most olvasom az adatlapod, hogy Salgótarján.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16312) proci985 válasza nzozz (#16309) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az alap Piraat a tobbi belgian golden ale / triple kategoriajaban elegge alkoholos es nem igazan reszletgazdag. megvan a helye es az ideje, de abban az arban van jobb.

tenyleg, Kasteelt kihagytuk, pedig a rougejuk az egyik kedvenc nyari sorom. a quadjuk meg zsenialis.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16313) nzozz válasza Dr.Zoo (#16311) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi! Már egész tisztességes kívánságlista gyűlt így össze az untapped -en, csak győzze az ember fizetni. :D Amúgy elég sokat vagyok Gödöllőn, onnan meg nincs messze Pest, ott is előfordulok nagy ritkán, ha van épp valami elintézendő.

(#16314) [CsuCsu] válasza nzozz (#16313) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Westmalle jo meg, ahogy latom az nem volt emlitve, bar a Rochefort szerintem a legjobb a felsoroltak kozul.

Ha egyszer pedig valahogy a kozelebe jutsz egy Westvleteren 12-nek, azt mard el, kerul amibe kerul. Sirni fogsz, azt garantalom. De ez tenyleg nem az a Tesco-ban megvesszuk fajta.

[ Szerkesztve ]

(#16315) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#16314) üzenetére


Aranypatkány
tag

Bécsben kapható a legközelebb a Beerlovers-ben, köbö 14 euróért. Én már vettem ott, viszont máig nem tudom, hogy a koronazáron a dátum az a palackozás, vagy a lejárati idő. Utóbbira csodálkoznék, ugyanis ez a stílus évekig eltartható, sőt még jót is tesz neki.

Egy Quad-ra mellesleg miért is kéne lejárati időt írni???

(#16316) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16315) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Valoszinuleg a palackozas, ha nem 202X van rajta.

EU-s szabalyozas miatt amugy szinte minden etelre/italra kell lejaratot irni (meg a sora is), de ilyen soroknel 10 evet szoktak megadni. Es igen, erdemes erlelni a Westvleterent! Egyszer ki akarok probalni kulonbozo koruakat egymas mellett.

Egyszeri finomsagkent siman megeri a 14 eurot, de nagyobb tetelben erdemes az apatsagban venni.

(#16317) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok! Manapság Budapesten hol lehetne csapról tökös sört kóstolni? (Vagy ezek még csak most erjednek le?)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16318) qltsar válasza Luser2000 (#16317) üzenetére


qltsar
addikt

Jonnek lassan. Szerintem Untappd-en a csaplistakat erdemes figyellgetni: Hopaholic, Hedon, Dezso, KEG, Monyo.

Mondjuk, talan pont az utobbinal lehetseges a legeloszor a tokos soruk.

Jelenleg amugy eppen a friss komlosok potyognak a fozdektol.

Edit: azthiszem van olyan funkcioja Untappdnek, ha mar felvittek egy sort, akkor betudod jelolni, hogy ertesitsen, ha a kozeledben levo valamelyik verified venueban elerheto. Talan igy a leggyorsabb, bar meg nem hasznaltam ezt a funkciot szemely szerint.

[ Szerkesztve ]

(#16319) looser válasza Luser2000 (#16317) üzenetére


looser
addikt

Náunk ezek még csak most "terjednek el" :-))
Ittam már pumpkin ale-t, jó volt. Mondjuk a céklás is bejött :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16320) Luser2000 válasza qltsar (#16318) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi fiúk a tippet!

Az U.T értesítés beállítást kipróbálom, bár az a bizonytalanság benne van, ami a Craftokra egyébként is jellemző: más és más néven jönnek ki akár ugyan azon sörök, vagy valami apró részletben változtatott receptek. (Szóval így lehet jött ki tökös, csak idén épp más a neve. Ha így érthető ...)

A friss komlósakból behúztam párat péntelen.

:R

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16321) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#16314) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Westvleteren számomra az egyik legnagyobb csalódás volt, semmivel nem jobb, mint egy Rochefort. Túl van hypeolva, nagyon erősen.

(#16322) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Fél délután kipufogót hegesztettem, kicsit kitikkadtam. Mindenki egészségére.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16323) looser válasza Dr.Zoo (#16322) üzenetére


looser
addikt

Jól bevásároltál ebből a remekműből :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16324) Ereshkigal válasza Dr.Zoo (#16322) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kint vetted? Ott mennyibe kerül?

(#16325) Luser2000


Luser2000
addikt

Jut eszembe:

Mindenki Möszijő Csakája (aka. Kővári Gergő) egy fél éve nem magyarországról való távozását jelentette be (teátrálisan)? Lett abból valami? (Ha nem, akkor véleményem szerint az nekünk csak-a-jó, és örülök is neki, de annak idején ...)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16326) looser válasza Ereshkigal (#16324) üzenetére


looser
addikt

Prágából hozták neki.

Luser2000: nem tűnik valósnak. Én szívemből örülök, de akkoriban nagyon kész volt. Sokan hittük, hogy nem így lesz, de ez már egy másik topic témája :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16327) Ereshkigal válasza looser (#16326) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Annyiért nekem is kéne egy raklappal. :D

(#16328) proci985 válasza Jhonny06 (#16321) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, itt is talaltam egy boltbol, de uvegenkent a 14 euro + postat meg kiprobalni is sokallom.

tobb mint haromszor annyi, mint a rochefort / chimay / carolus / trappe / kasteel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16329) qltsar válasza Jhonny06 (#16321) üzenetére


qltsar
addikt

Totál egyetértek. A legeslegjobban overhypeolt sör szerintem ami létezik.

(#16330) Dr.Zoo válasza Ereshkigal (#16327) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos csak 14 palack volt fent a polcon, kis bolt volt a hotel közelében. A helyi Tescoban meg nem volt...
Mondtam is neki, hogy amennyi van a polcon, hozhatja. Mind? Igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16331) ROBERTOH válasza nzozz (#16302) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én ezt ajánlom neked: La Chouffe (hogyhogy nem írta senki? :) )

ez a kedvenc aláírásom

(#16332) [CsuCsu] válasza Dr.Zoo (#16330) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az a sor egy ar/ertek bajnok. Egyetemista koromban meghulyultem volna erte.

(#16333) ZavaBalazs válasza jookomak (#16307) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Hoegaardenből gondolom a grand crura gondolsz, az komoly cucc :) a tripel karmeliettől addig voltam odáig, amíg ahhoz nem volt szerencsém.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16335) jegenye77


jegenye77
addikt

Igaz Lidl vonal de rákaptam az IPA ra :)
Mai szerzemény :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16336) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Paradox Uncle Dukes

Remélem ezt decemberben már a budapesti Brewdog-ban fogjuk szürcsölni. :)

(#16337) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mindenki kedves egészségére.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16338) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16336) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem meg tul friss. Nem voltam elajulva tole. Paradox evente ketszer jon, es megjeleneskor az osszes BD pub-ban csapra teszik, szoval nem aggodnek :)

(#16339) jegenye77 válasza Dr.Zoo (#16337) üzenetére


jegenye77
addikt

Prost!
Még mindig Lidl vonal :

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16340) proci985 válasza [CsuCsu] (#16338) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet, tényleg kellett a nyolc óra a British Museumra.

Lassan indulunk a Hawskmore + Bermondsey + Experiment tervekre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16341) Nunder válasza [CsuCsu] (#16283) üzenetére


Nunder
őstag

Meglátogattuk cimborámmal a The Experiment-et, és mit ne mondjak megérte kiszenvedni magunkat :)

Remek kis családias hely, kiváló sörökkel (Pressure Drop és Verdant). Szinte végig is tudtuk kóstolni mindet ami csapon volt, totál normálisak voltak és segítőkészek.

Amit azonban nagyon sajnáltam, hogy a Verdant-tól semmi nagy név nem volt benn, még dobozban sem. Így is jó söröket ittunk, de nagyon hiányoltam a szortimentből a nagyobb neveket. De mindenképp remek élmény volt, kösz Csucsu az ajánlást.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16342) Dr.Zoo válasza jegenye77 (#16339) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm!

Akkor tovább a Lidlis vonalon, remek cseh pils sör, remek áron.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16343) qltsar válasza Dr.Zoo (#16342) üzenetére


qltsar
addikt

Kár, hogy lengyel :DDD...

Ha ez bejött kóstold meg a Pennyben kapható Rychtar Grunt-ot, szerintem ég és föld a kettő, és az valóban cseh pils. Ma 139 Ft-ért sikerült vennem (tényleg nem értem, hogy hogy adhatják ilyen olcsón :Y !).

[ Szerkesztve ]

(#16344) bajnokpityu válasza Dorian (#15616) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Most megint nagyon jó a harcos, amit vettem. Hazafit is csipázom, de most épp bő egy ortoval jobb az Indián.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16345) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Sörös szombatot mindenkinek!!

A Tempest mennyire számít UK csúcsfőzdének a Cloudwater és a Verdant-hoz képest? Eléri e kettő színvonalát? Főleg IPA/DIPA/NEIPA.. terén??
Egy súlycsoportban van ez a három ?

(#16346) proci985 válasza Jhonny06 (#16336) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Finom eléggé.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16347) [CsuCsu] válasza Nunder (#16341) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sajnos az egy ilyen het volt, de orulok, hogy azert elvezted! A Verdant sorok gyorsan elfogynak, ami a hutoben van az is az 1-2 heti adag altalaban. Ha vannak cimboraid akikkel tudsz rendelni, a Ghostwhale-n rendszeresen felbukkannak az ujdonsagok.

@proci985 Szivesen! Na, es kivancsi leszek, hogy mit alkottok! Az Experiment most szerencsere jo cuccokkal van kitomve: Fruit Car Sight Exhibition (all Citra, Verdant egyik legjobb IPA-ja), es egy Verdant x Cloudwater kollab.

@Aranypatkany Semmilyen szinten nem szamitanak csucsnak. IPA teren elegge atlag a UK mezonyben, CW es Verdant szinttol eleg messze vannak. A Tempest inkabb stout es brown ale vonalon jeleskedik, azokbol jonnek ki neha elegge jol sikerult darabok.

[ Szerkesztve ]

(#16348) Dr.Zoo válasza qltsar (#16343) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Honnan az infó?

Csak mert a dobozon 30-as betűméret hirdeti, hogy Cseh.
Egyébként a Lengyel sörrel sincs bajom, a Tescós DeHelder sörök szvsz ár/érték bajnokok.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16349) atthany válasza Dr.Zoo (#16348) üzenetére


atthany
aktív tag

Van egy olyan DeHelder, h semi Dark, azaz felbarna és cseh😃

(#16350) qltsar válasza Dr.Zoo (#16348) üzenetére


qltsar
addikt

Szerintem dragabb lenne a nemet Lidlinek a csehekkel fozetnie, bar valoban ez lathato a dobozon. Vicces, hogy az exportra kinalt egyik leghiresebb soruket is a lengyelekkel berfozetik:) (HB), ha lemesz a boltba ugyanezt kapod meg. Fura azonban, hogy a HB buzat nem adtak ki a kezuk alol.

Ha valami csoda folytan megis tenylegesen a cseheknel fozik az Argusokat, akkor remelhetoleg ez elorelepes, es, ha igaz, ujrakostolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.