Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#17850) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Csaprol szinte mindig dragabb a cucc ahonnan ez jon. Amugy nem tudom, mier tkene olcsobb legyen. A vendelatohely koltsegeit szerintem nehez lenne kitermelni a retail sor arabol.

A budapesti Brewdog-ban amugy nem is a Dog H a tularazott szerintem, hanem az alapsorok (pl Lost Lager) es a magyar sorok. Utobbiban sajnos van logika, hulyen nezne ki, ha a vendegsorok feleannyiba kerulnenek, mint a sajatok.

(#17852) jsk válasza Jhonny06 (#17850) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Dog H-val nincs is probléma, a duplaáras Punk és Lost Lager zavarna, ha érdekelne. A Brewdogra étteremként tekintek, és akkor még csak nem is túlárazott.

(#17853) kökény


kökény
aktív tag

Hétvégi “nagy” bevásárlás, asszonykám leküldött kenyérért: :D

(#17854) kökény válasza kökény (#17853) üzenetére


kökény
aktív tag

Leffe-re kis magyarázat: nosztalgikus érzelmek kapcsolnak hozzá, ő volt az első belga, amit kóstoltam úgy 8-10 évvel ezelőtt és akkor seggreültem az ízétől, hogy hoppá ilyen is van, szval első szerelem, akire most is jó érzéssel gondol vissza az ember ;-)

(#17855) Jhonny06 válasza kökény (#17854) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom, hogy most mennyiért adják a Leffe-t, én még 300-350 körül vettem, annyiért verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#17856) kökény válasza Jhonny06 (#17855) üzenetére


kökény
aktív tag

Azt hiszem akcióba 459,-Ft volt most. Le volt csupaszítva a polc, a hűtős részen találtam csak.

(#17857) nzozz válasza Weareus (#17846) üzenetére


nzozz
aktív tag

A Tropical swinger club -nál elmaradt az a nagy "ízbomba" ami rá volt írva, nekem kimondottan szappanízű volt a "lecsengése", nem tetszett. De tény, hogy nem vagyok egy IPA rajongó.

(#17858) kökény


kökény
aktív tag

Rothbeer-Távoli Galaxis: ez csak nekem ízlik ennyire nagyon? Nagyon finom, még talán jobban ízlik, mint a Jam72, olyan habja van, hogy úgy kell alóla sört kiásni. Nagyon kellemes nedű és jah nincs az a nagyon keserű lecsengése, mint a Kocx kollega által kifogásolt Jam72 esetében. Mondjuk nekem bejön az is, de nálam ez is pirospont!

[ Szerkesztve ]

(#17859) Dilikutya válasza kökény (#17858) üzenetére


Dilikutya
félisten

Távoli Galaxis egy jó sör. Nincs túlgondolva, kellemes. Anno a craft térnyerésekor az egyik húzó sör volt emlékeim szerint.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17860) proci985 válasza Dilikutya (#17859) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan, anno probaltam en is par eve es jo volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17861) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Avery Plank'd 2018 batch #1 imperial porter

Sotet mahagoni-fekete test, illekony mokka habbal. Rum, szolo, porkolt malata, kokusz, melasz, kave, csokolade, hordo. Az alkoholt meglepoen jol elfedi. Kiegyensulyozott.

Wow. Reszletgazdag, kulonleges es finom. Komplexitasban hajszallal marad el a Lorelei 2019tol.

Nagyon ajanlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17862) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelmébe!

Május 23-29-ig akciós, a Pennyben szűretlen búza.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17863) jegenye77 válasza Dr.Zoo (#17862) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezen mindig nevetek " Csórók figyelmébe" :DD
Amúgy 159 ért :Y és biztos simán iható :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17864) qltsar válasza Dr.Zoo (#17862) üzenetére


qltsar
addikt

Viszont a Rychtart dobozosban 2 hete nem látom, az üveges meg egyre kevesebb (2 központi Pennyben szoktam megfordulni Budapesten egyikben sem láttam), lehet, hogy már nem fogják a jövőben forgalmazni? Kár lenne érte, igen jó alternatíva bármiféle itthon kapható láger helyett!

[ Szerkesztve ]

(#17865) looser válasza qltsar (#17864) üzenetére


looser
addikt

Egyetértek. Csak Lobkowitzot látok.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17866) koxx válasza Dilikutya (#17859) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem egy nagyon túlértékelt sör, amikor jött a hype megkóstoltam és egyáltalán nem ízlett. (valszeg nem az én világom)
Mai nap megkóstolam a MS cookie monsterét és a candy mant, nagyon brutál sörök főleg egymás után, kicsit lehetett volna bennük több szénsav. Olyan mintha szurkot öntöttem volna a pohárba :DDD

(#17867) mekker válasza qltsar (#17864) üzenetére


mekker
őstag

Nekem is bejött, árbajnok volt

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17868) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hát Gyerekek, most jöttem a Pennyből, nem láttam Rychtar-t. :(
Kénytelen voltam beérni az osztrák verzióval.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17869) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azért betáraztam az Adelskronen búzából, ha már ott jártam.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17870) Dilikutya válasza koxx (#17866) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem túlértékelt az. Anno azért az első között volt, ráadásul pl. Auchanban is kapni lehetett. Sokaknak nyilván ma már kevés, mert csak egyféle komló van benne, nem dzsúzi, nem hazi.

Mi este hármasban olyan 15-16 féle sört kóstoltunk, harmadolva, de így is ütött. Igaz, volt azért mellé nagyon finom szőlőpálinka, nyitottunk egy Steigerrel a szalonna előtt, majd jöttek a gourman darabok, ezt a blokkot egy Boris the Blade zárta hajnal fél 3 körül, majd lefojtottuk egy Ursussal. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17871) kökény válasza Dr.Zoo (#17868) üzenetére


kökény
aktív tag

Áhh a bogrács mellett nem mehetek el szó nélkül, üdv “sorstárs”, én is nagyon szeretek kint főzni, mi rotyog éppen? Sör+ bogrács= tökéletes kombó :R

(#17872) Dr.Zoo válasza kökény (#17871) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

4 kiló marha lábszár. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17873) kökény


kökény
aktív tag

First:IPA: érdekes fajzat, sem színében, sem ízében nem hasonlít a klasszikus ipa-kra. Amúgy kellemes illata van, tropusi, citrusos, őszibarackos,íze olyan semmilyen, se nem jó, se nem rossz. 500 Ft akciósan 3 deci, annyit nem ér.

(#17874) Dilikutya válasza kökény (#17873) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ritkán veszek First-öt, de nemrég akciósan 500-ért még a fél literes dobozos ment emlékeim szerint.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17875) Redneck válasza kökény (#17858) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon szeretem, üvegesen és csapról is. Január óta mondjuk nem nagyon ittam, mert inkább kísérletezek vagy standard ivósöröket nyomok, de újra veszek majd. Azt hiszem az új főzetet már a Mad Scientist készíti, korábban viszont a szlovákoknál főzték.

A KEG Sörművház jó hely, igaz nem olcsó, de szerintem nem is drága, főleg azon a frekventált helyen. Szerintem kultúrált, jó a kiszolgálás, és van mit enni. Bár az étlap állítólag folyamatosan változik, az elmúlt 2 hónapban nagyjából mindig ugyanazt láttam rajta. Tavaly izgalmasabb volt, jó előételekkel, és kiváló kenyerekkel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17876) tomazin válasza Dilikutya (#17874) üzenetére


tomazin
veterán

rég vót, tán igaz se vót

madaras tescoban mérték így tavaly(előtt?), de azóta már nem lehet kapni azon az áron. annyiért bb volt.

(#17877) kökény válasza Dilikutya (#17874) üzenetére


kökény
aktív tag

Fene se tudja,de én a Sopronit(IPA) nem bizti,hogy odaadnám érte, így meg, hogy csak 0,33-as, így meg tuti nem.

(#17878) Dilikutya válasza kökény (#17877) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a baj a Soproni ipával, hogy annak a minősége a jótól az ihatatlanig ingadozik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17879) kökény válasza Dilikutya (#17878) üzenetére


kökény
aktív tag

Akkor én eddig mindig kiválasztottam a jót :) én nem vettem ezt még észre, hogy ingadozó lenne, na mondjuk kb. 3 üveggel ittam összesen.

(#17880) Weareus válasza Dorian (#17848) üzenetére


Weareus
addikt

Ahogy mondod. Borzalmasan az, legalább is nekem.
A legjobb sör a Belga volt (Grimbergen Blonde), a HopTop Brewery ok, a többi lényegében felejthető/felejtendő (számomra).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17881) Weareus


Weareus
addikt

Megjöttek a sörömök.
Igyekszem elvárások nélkül végigkóstólni és meginni őket.
Tkp eddigi talán legjobb vagy legjobbnak tartott sör a Tripel Karmeliet volt, amit ittam. No mindegy. Már hűlnek. Kb. 5-6 napot szánok nekik, egy nap egy fajtát fogunk megkóstolni párommal...

Oppsz, a másik 2 Chimay lemarad a csoportképről. :)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17882) kökény válasza Weareus (#17881) üzenetére


kökény
aktív tag

Rochefort 10 fog nyerni...ennyi! :D de nem akarlak befolyásolni :))
Tremenset ismered, hogy egyből 4-et berendeltél belőle?Jah és a Chimay rouge lemaradt, rendelésnél még írtad azt is.

(#17883) Weareus válasza kökény (#17882) üzenetére


Weareus
addikt

Csak a fotóról maradt le... :DD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17884) tomazin


tomazin
veterán

Honnan erdemes hordora cseh sort venni bp kornyeken? ( es neadjisten meg hozzavalo csapot is berelni)
Vagy ugyanoda jutok arban az uvegessel?
(Lagzi, max 2db 30les hordo)

[ Szerkesztve ]

(#17885) kökény


kökény
aktív tag

MONYO-Dead Rabbit: ez de beteg egy sör, xar napom volt, na mondom akkor este 9-kor pattintsuk ki, ettől rosszabb már úgy sem lehet, erre nem mosolyt csal a számra a kis nyuszi :D Erős egy jószág, amit nem is akar eltakargatni, ebből 2-3 üveg nyáron és vigyorogsz, mint a tejbetök... nagyon beteg, eddig is csipáztam Monyot, ez most még rátett egy lapáttal :C

(#17886) jookomak válasza tomazin (#17884) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem is cseh, de a Rotburgerből már vettünk, lehet csapot is kérni.
Sose felejtem el Boci arcát, mikor másnap kifogyott a hordó! :D

(#17887) qltsar válasza tomazin (#17884) üzenetére


qltsar
addikt

Én itt próbálkoznék, ők hozzák be (hivatalosan) a klasszikus csehek nagy részét: [link].

Ha tudsz nagykeren keresztül venni, itt az árlista: [link]

15 literes Svijansky ~10.000
30 literes Primator Antonin ~14.000

(#17888) tomazin válasza qltsar (#17887) üzenetére


tomazin
veterán

őket ismertem egyedül :)
csak itt meg nem igazán értem, hogy kb ugyanannyiba kerül üveggel együtt 30l sör, mint hordóban. miért kínlódna így bárki a hordóval?

(#17889) Weareus válasza tomazin (#17888) üzenetére


Weareus
addikt

Azt nem tudom, hogy miért kínlódna bárki, de ittam már Affligem Blond-ot üvegeset és aztán csapoltat. Ég és föld volt. (A csapolt volt a jobb: fényévekkel). :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17890) Dilikutya válasza Weareus (#17889) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem az Affligem Blond mindenhogy Belgium válasza a Soproni Klasszikusra. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17891) Weareus válasza Dilikutya (#17890) üzenetére


Weareus
addikt

Ne is mondd a Sopronit. :DDD
Beszélgessünk inkább sörökről. :)
A Chimay White jobb volt mint a Delirium T., bár utóbbi is megéri az árát.
A fehér Chimay komplex ízvilága lenyűgözött azért. Először kávés, fűszeres, kissé kekszes a vége felé keserű, utána pedig kenyeres ízű.
Mindez nagyon összeszedett.
Lehet, hogy más ízvilágot írnak a tesztek, de én ezeket éreztem, meg azt, hogy ez egy igen jó sör. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17892) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kezdő sörfőzők figyelmébe.

Lidliben a befőző automata 19.990 Ft.

Átalakítás sörfőző automatára cikk itt. [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17893) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelmébe!

Most lőttem a lidliben, 199 Ft / doboz, ennek az íze jobban hasonlít, a Valentin's búzához.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17894) jegenye77


jegenye77
addikt

Végre sikerült vennem egy ilyet :)

Kellerbier nem volt sajnos de ez sem volt rossz.
Még úgy sem, hogy egy ilyen 8,2% bio sör :Y után kóstoltam

Azon kívül, hogy nagyon érződik rajta az alkohol ( amit én nem szeretek) egész iható volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17895) [CsuCsu] válasza jegenye77 (#17894) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egy jol fozott 8,2% tripel-ben mondjuk nem nagyon kene erzodjon az alkohol. Bar itt a leiras alapjan ez bevallott szandeka a fozdenek, ahogy sok belga fozdenel is elegge alkoholosak. Gondolom izles kerdese, de ettol fuggetlenul en tipushibanak tartom, nem vagyok a hive sajnos.

A Stiegl egyebkent nagyon jo, legjobb radler-ek toluk jonnek.

[ Szerkesztve ]

(#17896) jegenye77 válasza [CsuCsu] (#17895) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem a Tripel Karmeliet is nagyon alkoholos volt.
Ízre egy nagyon finom sör lenne ( nekem) de mivel erősen érzem az alkoholt rajta ezért nem is lett a kedvencem.
Van még egy ilyen üvegem. Ez 5,2 es.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17897) qltsar válasza looser (#17865) üzenetére


qltsar
addikt

Írtam Penny-nek, kíváncsi vagyok, hogy mit válasznak.

(#17898) [CsuCsu] válasza jegenye77 (#17896) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt meg hozza kell tenni, hogy ezeket a soroket tul frissen forgalmazzak, emiatt is nagyon alkoholosak. Eredetileg ezek alltak 6-12 honapot a fahordoban mielott csapra vertek oket. Most mar bele sem teszik oket a fahordoba, megy a tankbol a palackba, kulonben tul draga lenne es nem lehetne ennyit termelni. Amivel lehet segiteni, az az uvegben erleles.

Ha van egyszer lehetoseged, probalj ki egy egyszeru fahordoban (i.e. nem bourbon, rum, hanem 100% oak) erlelt Chimay-t / La Trappe-t, es latni fogod a kulonbseget, illetve ennek milyennek kene lennie.

(#17899) jegenye77 válasza [CsuCsu] (#17898) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezt nem tudtam. Mindenképp kipróbálom.
Másik üveget is felnyitottam és elég kellemesen csalódtam.
Erősen citrusos és keserű. Most, hogy kicsit melegebb van nagyon csúszik :)
Azt kell mondjam, hogy kár, hogy csak egy üveggel kaptam belőle.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17900) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami "megbízható" 0,75l körüli kiszerelésű nedűt? Ilyen jelképes "hálákodós" ajándék lesz, így nagyon konkrét elképzelésem nincs ízre vonatkozóan (valamilyen belga ale -re gondoltam, ha már én azt szeretem :D ). A Gouden Carolus Cuvée van de Keizer 2018 illetve a Chimay Grand Reserve 2018 ami jelenleg kapható is illetve kb. megfelel az elképzeléseimnek.
Szerintetek ezek rendben vannak illetve ha igen, akkor melyik lenne a jobb?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.