Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Ereshkigal válasza Mercutio_ (#16949) üzenetére


Ereshkigal
őstag

1. Viheted szelektívbe. Van, ahol visszaveszik (pl. Lidl), de pénzt nem adnak érte.

[ Szerkesztve ]

(#16952) jsk válasza Aranypatkány (#16950) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem nagyon ittam még cseh ipát sem, talán 1-2 üveggel. Budapesten a Hetedik Lépcsőben érhetőek el a cseh kraft sörök. Ott az ismerősök untappd check-in-jei alapján a magyar átlagot hozzák.

(#16953) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#16949) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úgy tudom, hogy pl. a Venenumban beveszik pénzért, de amúgy áruházakban sajnos nem. Még ott se, ahol árulják. Szóval ha nem esik útba, akkor nem érdemes foglalkozni vele és szelektív.

(#16954) divot


divot
veterán

520-ért adja akciósan az Auchan a Gallica Adventus karácsonyi sört.

A Meantime sörökről mit kell tudni? Most kóstoltam a London IPA-t, 490-ért nekem rendben van.

(#16955) Dilikutya válasza Aranypatkány (#16950) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én egyedül Flying Cloud-ot ittam, jónak jó, de semmi extra. Eleve nem sok felsőerjesztésű cseh sört ismerek. Lobkowicz Ale-t még, azt kapni az Auchanban, más onnan nincs is nagy terjesztésben. Ja meg a Bernard Bohemian Ale, de az se IPA. Nem annyira cseh műfaj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16956) looser


looser
addikt

Legenda Neocitra állati jó. Ha jártok valamelyik pub felé, kóstoljátok meg. Sűrű, baracklé színű, 6.5%-os neipa. Száraz, lehelletnyi savnya becsúszott, de jól áll neki. 10g komló per liter. 600Ft egy fél literes korsó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16957) Ereshkigal válasza looser (#16956) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Megkóstolnám.
Mondjuk a nevén még csiszoltam volna...

(#16958) Jofi81 válasza Ereshkigal (#16957) üzenetére


Jofi81
őstag

Részben innen is jött a neve... :D

(#16959) Ereshkigal válasza Jofi81 (#16958) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bah, most olvastam el a sztorit... benéztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#16960) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kösz srácok :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16961) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#16953) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felhívtam őket, Leffe, Stella, Hoegarden nem visszaváltós :( (utóbbiból csak a Grand Cru és a Verboden amit forgalmaznak és betétes)

A képen látható cseh sörök visszaváltóhelyére keresek továbbra is tippeket :U (ha jól gondolom a Hazafi üvege sem visszaváltós)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16962) Kergeboci válasza Mercutio_ (#16961) üzenetére


Kergeboci
tag

Csakajosor-ben visszavehetik, de a cseh sorozoknel is probalkoznek (bohemia, jaromir)

Spar automata uvegvisszavalto nem eszi meg?

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16963) Kergeboci válasza Aranypatkány (#16950) üzenetére


Kergeboci
tag

Legjobbtol lefele:
Sibeeria - Autumn Tactic
Permon - In Hop We Trust
Raven - Jet Black Ipa
Clock - Twist

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16964) jegenye77


jegenye77
addikt

Ezzel várt a sárkány otthon :))
Azt mondja látta, hogy mostanában ezeket az IPA kat veszem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16965) Jhonny06 válasza divot (#16954) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem borszasztóan gyenge a Meantime. IPA-t és Pale Ale-t is ittam tőlük, nem érnek 500-at, közel sem. Inkább ráfizetek egy Brewdog-ra 700 körül.

(#16966) jsk


jsk
Topikgazda

Nem csak a Soproni főz portert. Premier most csütörtökön az Ogréban.

(#16967) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16965) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyetertek. Miota makro lett, felvizeztek az egeszet. Es elotte sem volt valami nagy szam a Meantime. A Punk IPA viszont mindig egy jol bevalt sor marad ertelmes aron. Es ok legalabb nem sajnaljak bele a komlot (vagyis nem csak a neveben IPA).

Azt mondom, ebben az arkategoriaban meg mindig verhetetlen a Punk. Angliaban tipikus menekulosorom, mert van mindenhol.

(#16968) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Dreher Gold vs. Dreher Classic egymásutáni teszt: igaz csak 0.33, de hozzám is megérkezett. Korrekt, nem rossz, nyilván nem seggeltem le tőle, a cseh ivósörök másod-, harmadvonala nincs veszélyben, bár a világos Krusovice Svetlét, meg esetleg a bőcsi Staroprament már beéri, előbbit talán le is hagyja. Tulajdonképpen rosszat nagyon nem tudnék róla elmondani, kőegyszerű, iható láger. Majd miután elfogyott, kibontottam egy direkt összehasonlításra vett Classic-ot. Mondanom sem kell, a Gold ellen esélye sem volt. Szóval határozott minőségi előrelépés van. Nem öntöm ki, nosztalgiából legyűröm, már csak azért is, mert könnyen megeshet, hogy ez az utolsó Dreher Classic, amit iszok, nem hiszem hogy visszasírom majd. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16969) perempe válasza Dilikutya (#16968) üzenetére


perempe
addikt

össze kéne hasonlítani, hogy ezek mennyiért kaphatók; itthon mennyivel fizetünk többet, mint aki hasonló minőséget vesz centekért.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16970) proci985 válasza [CsuCsu] (#16967) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, a punk gyakorlatilag az ipa aranymerce barati korben legalabb ot eve.

ha nalam van nagyobb osszeroffenes jellemzoen azt szoktam vinni (meg dead pony clubot lazitani), altalaban mindig konstataljuk, hogy mennyire jo. es a punkot lazan el lehet iszogatni egy egesz este.

Dilikutya: Staropramen egy teljesen vallalhato ivosor.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16971) looser válasza proci985 (#16970) üzenetére


looser
addikt

Én meg voltam győződve, hogy a srácoknak ezt kell elsőnek inni (Punk), amikor kimentünk Dublinba. Hát fintorogtak eleget, szóval több ipa, apa, porterrel (mindenhol kapható sörökre gondolok) nem is próbálkoztam, de végül egy Crean's nevű ale-re kattantak rá, az volt a sétálós sör :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16972) jookomak


jookomak
őstag

Lesz itt pénteken egy Verdant tap takeover. Ugye jól sejtem, hogy ez az, amit nem szabad kihagyni?

(#16973) proci985 válasza jookomak (#16972) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:K

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16974) ROBERTOH válasza jookomak (#16972) üzenetére


ROBERTOH
őstag

(#16975) [CsuCsu] válasza jookomak (#16972) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem, az Other Half TTO az a Northern Monk taproom-ban. Szombaton a Trillium TTO a kotelezo, vasarnap pedig lesz csapon Trillium, Monkish es Other Half a Cloudwater taproomban. Es arulnak majd dobozost is toluk deltol. Csutortokon Jester King a Port Street Beer House-ban. Event list.

Verdant az jo, de az Other Half meg toluk is sokkal jobb, es oket nem lehet online rendelni. USA-ban is kizarolag a taproom-ban arulnak sort, es oriasi sorok vannak 'can release'-kor. Ugye roluk a forumon nem szoktunk beszelni, mert nem lehet beszerezni EU-ban.

Amugy szombaton es vasarnap Manchester-ben leszek en is, osszeugorhatunk esetleg egy sorre.

[ Szerkesztve ]

(#16976) Dilikutya válasza ROBERTOH (#16974) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem rossz sör, sőt kimondottan ízlett, bár inkább sima karamell, mintsem sós. 9%-hoz képest viszonylag csúszós.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16977) ROBERTOH válasza Dilikutya (#16976) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Hol sikerült kóstolnod?

ez a kedvenc aláírásom

(#16978) Dilikutya válasza ROBERTOH (#16977) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolnok, Maláta Sörkert. 2 hete volt Mad Scientist sörest, hoztak belőle, még címke nélkül. Múlt szombaton még volt belőle.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16979) ROBERTOH válasza Dilikutya (#16978) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi az infót!

ez a kedvenc aláírásom

(#16980) sasa134 válasza jegenye77 (#16964) üzenetére


sasa134
addikt

A Bourbon Barrel Bock felét én kiöntöttem, az ír nagyon szar, a Crew Republic jó. A jobb szélsőt nem kóstoltam. Kíváncsi vagyok mit mondasz róluk.

Ui.: Rewe, Németország? :) Kóstold meg a Maisel & Friends pale ale-t, de az ipájuk se rossz sztem.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16981) jegenye77 válasza sasa134 (#16980) üzenetére


jegenye77
addikt

Pont most ittam meg és nekem ízlett,Van egy pici furcsa utóíze de nem volt rossz.
Bourbon Barrel Bock nekem se ízlett.Azért ki nem öntöttem :B
Crew Republic volt nekem is a legjobb.
Ratsherrn : első korty után a Soproni IPA ugrott be semmi utóíz nélkül.Elment de nem volt különleges.
Rewe igen :K
Köszönöm a tippet!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16982) jegenye77


jegenye77
addikt

Nem egy különlegesség de vacsora mellé passzol :K
Gyümölvsösnek gyümölcsös csak mintha éretlen gyümölcs lenne :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16983) #89309696


#89309696
törölt tag

Üdv.

A piros Argus miben különbözik a simától? Vettem egy dobozzal próbának és nem vettem észre rajta semmi problémát.
Azt tudom, hogy nem sok sör iható itthon, az olcsó hétköznapiak közül az Argus az egyik ami jónak mondható. Sose próbáltam még, most vettem először, de rögtön a pirosból. Pale lagernek írja, viszont én egyáltalán nem mondanám kesernyésnek, inkább üdítő jellegű. Én nem szeretem a keserű söröket amúgy se. Ezért is csodálkozom rajta, mert a pale-nek elvileg kesernyésebbnek kéne lennie.

(#16984) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

BrewDog Blitz Raspberry (0.5% version) low alcohol / alkoholmentes berliner weisse sour

Pirosas atlatszo test irdatlan halvanyrozsaszin habbal. Malnaaroma a hatterben mintha nemi sour jegyekkel. Minimalis test. Kiegyensulyozott, talan inkabb edes es egyaltalan nem savas.

Kb mint egy vizzel nagyon felutott malnaszorp. Papiron egy berliner weisse az alapja, a gyakorlatban hala egnek a Brewdog jellemzoen eleg rossz berliner weissejeihez nincs sok koze.

Ajanlott, ha alkoholmentes ciderszeruseget akarsz inni.

Mikkeller Weird Weather Non-Alcoholic IPA low alcohol / alkoholmentes neipa

Zavaros narancssarga-lime test dus feher habbal. Illatra komlo. Izre komlo, citrus, malata, ananasz. Vekony, de hiheto test.

Vakteszten valoszinuleg elhinnem, hogy ez itt egy konnyed session NEIPA, bar az utoize alapjan gyanakodnek, hogy ez a Mikkeller Drinkin in the sun 0.3% variansa, annal talan egy hajszalnyival jobban prezentalva. Szoval teljesen jol mukodik.

Alkoholmenteskent nagyon ajanlott, sorkent ajanlott, bar 2.4 euros aron alkoholmentesnek eleg draga, cserebe a piac egyik legjobb alkoholmentes sore szvsz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16985) Dr.Zoo válasza #89309696 (#16983) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A pirosban van kukorica, a simában nincs.
Olvasd el, az összetevőket. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16986) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

A San Diego-i Mikkeller mennyivel tud többet, jobbat mint az európai? (Azon kívül, hogy drágább itt)

(#16987) #89309696 válasza Dr.Zoo (#16985) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs benne. Mindig elolvasom ha sört veszek és amiben van azt ott is hagyom.

(#16988) Dr.Zoo válasza #89309696 (#16987) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor passz. Régebben a nagyobb kiszerelésű Argusban volt kukorica, a simában nem.
Lehet csak a dizájn.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16989) #89309696 válasza Dr.Zoo (#16988) üzenetére


#89309696
törölt tag

A többit nem néztem meg, de tudom, hogy van köztük olyan ami kukoricás, azért is néztem rá pluszban hogy ebbe van-e. De ebbe se volt. Nem tudom melyikben van, de manapság folyamatosan variálnak mindennel a profitmaximalizálás miatt úgyhogy bármikor bárminek a receptje változhat.

(#16990) jsk válasza #89309696 (#16983) üzenetére


jsk
Topikgazda

A pale csak annyit jelent, hogy világos. Az európai pale lager inkább malátás, mint pl. a cseh pale lager. Az sokkal komlósabb, és keserűbb is.

(#16986) Aranypatkány: Semmivel.

(#16991) #89309696 válasza jsk (#16990) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jah. Én a pale ale-ből indultam ki, hogy ha az komlós, akkor a pale lager is az lesz. De ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#16992) jsk válasza #89309696 (#16991) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ott is csak a színt jelenti, világos felsőerjesztésű sör. Az már csak a véletlen műve, hogy azok éppen komló-túlsúlyosak, és emiatt a keserű az ízviláguk. Ilyen pl. az angol golden ale, vagy az angol ipa.

A bitterek is a pale ale-tól származnak, de azoknál is keserűbbek, és van köztük sötétebb színű is.

Hamarosan a mostaninál egy sokkal részletesebb topic-összefoglaló kerül fel. Abban benne lesz szinte minden :) .

(#16993) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16986) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jobb IPA-kat es (atlagosan) jobb imperial stout-okat foznek. Viszont egyik sem eri meg a massziv felarat. A UK elvonal olcsobb es koroket ver barmelyik Mikkeller SD IPA-ra, es most mar beszerezni is egyszeru. Stout teren ott van a Lervig, Omnipollo es az import KBS egyebek kozott.

Szoval a hetvege. A Cloudwater fesztival fenomenalis volt. Nem volt orult tolongas, minden jo sorbol jutott eleg. Ennyi top tier sort egy helyen en meg nem lattam. Jo hangulat, vidamsag, pozitivitas jellemezte. Az egyik legfontosabb tapasztalatom pedig, hogy a UK egyre kozelebb jar IPA teren az USA-hoz. A Cloudwater, Verdant, Deya trionak egyre tobbszor akad sore, amire azt mondom, hogy siman Trillium / Other Half szint. De a konzisztencianak meg javulni kell sajnos, nem elegszer sikerul egyelore. De jo az irany, latszik a haladas az elmult egy evben.

(#16994) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#16993) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nem sokára megyek Koppenhágába, ha szerencsém lesz tudok venni Cloudwatert, Verdant-ot, sőt még lehet Alchemist sört is (4,5 körül mozognak a főzeteik Untappd-on) A Mikkeller and Friends-nél szoktak lenni ilyesmik néha. De nagyon hamar el is kapkodják őket. De KBS szinte mindig van ott Dániában.

(#16995) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16994) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Alchemist az jo, de nem annyira, mint egy hasonloan ertekelt Other Half peldaul. Alchemist volt az egyik elso ezen a vonalon, ezert a hype tulertekeli. Persze ha van erdemes kiprobalni, de nem tamasztanek tul magas elvarasokat.

Cloudwater / Verdant szokott lenni azt hiszem Koppenhagaban, de olcsobban jossz ki, ha rendelsz valamelyik angol webshop-tol, es az altalaban frissebb is. Cloudwater pedig hamarosan inditja az EU-s szallitast.

[ Szerkesztve ]

(#16996) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#16995) üzenetére


Aranypatkány
tag

Gondolom jó drága UK-ból Magyarba rendelni söröket...

(#16997) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16996) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ghostwhale £125 rendeles felett fizeti a szallitast peldaul. Ha jol tudom mas webshopok is mukodnek hasonlo alapon. Persze ez sok penz egyszerre sorre, de ha van 1-2 ismeros akivel lehet osztozni siman oke. Ugysem egyszerre iszod meg, foleg ha teszel a rendelesbe par stout-ot, barelywine-t vagy savanyut.

[ Szerkesztve ]

(#16998) jsk válasza Aranypatkány (#16996) üzenetére


jsk
Topikgazda

GhostWhale - 125 font felett ingyen jön házhoz, GLS 4-5 nap alatt itt van. Brit söröket innen rendelünk.

Néztem más angol boltot is, de azoknál általában 15 font a szállítási költség.

Beerrepublic (Hollandia) - kanadai, amerikai sörök, persze a Trilliumot és társaid felejtsd el, kb. 4500 Ft a szállítási költség, DPD, 4-5 nap

(#16999) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Great notion double stack es blueberry cupcake is nagyon jó. Beléjük futottam csapon, szóval jó este volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17000) [CsuCsu] válasza proci985 (#16999) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezekbe a hype sorokbe csak igy belefutni azert eleg nagy szerencse, tuti valami specko event volt :B USA-ban a sorfesztivalokon oriasi sor van mindig a Great Notion-nel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.