Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Dilikutya válasza jsk (#16798) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szeretem, féláron mindig megveszem. Teljes árat nem ér, a barna Krusovice kb. ugyanaz az ízvilág, hiába barna lager csak. Viszont nem 700, hanem csak 300 Ft, és 0,5 nem pedig 0,44 :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16802) jsk válasza proci985 (#16800) üzenetére


jsk
Topikgazda

Oscar Blues Ten Fidy már megvolt, és tényleg jó sör.

(#16803) jookomak válasza looser (#16799) üzenetére


jookomak
őstag

Többen mondták már, hogy a Guinness csak Írországban jó, az export példányok gyengék. Épp visszajöttem látogatóba, és még mindig jó. :) Nálam amolyan go-to sör, ha nincs kraft, stabilan hozza az elvárt minőséget.

(#16804) ROBERTOH válasza jookomak (#16803) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én is ittam BP-en üvegest: eléggé átlagos barna sör színvonalat hozott..

ez a kedvenc aláírásom

(#16805) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A To Ol webshop ugy tunik ingyen szallit EU-ba a BEFREE kuponnal egy ideig. Van fent sok szep finomsag, foleg imperial stout vonalon. En rendeltem par uveggel, ingyen hozzak Angliaba. Magyaroszagra nem neztem, de erdemes tenni egy probat szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16806) zoli03 válasza ROBERTOH (#16804) üzenetére


zoli03
őstag

Guinness Draught volt az is? Én itthon semelyik webshopban nem találtam eredeti Guinesst, mindenhol csak Guinness Draught van dobozos vagy üveges verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#16807) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nekem a Guinness 1798 jott be. Tudnak ok is, csak nem csinaljak eleget. Ez az alapsor hordoerlelt imperial verzioja.

[ Szerkesztve ]

(#16808) jegenye77


jegenye77
addikt

Ma a Kees Export Porter 1750 jött soron.
Tegnapi Esthajnalhoz képest sokkal könnyebb,lágyabb,ihatóbb volt.Nagyon ízlett ;)
Kávés,likőrös íz mellett nekem a csoki íz jött ki és utóíznek érkezett a füstösség. De messze nem annyira füstös mint a Békésszentandrási.
Ebből simán meginnék azonnal még egyet :K Nem telített úgy el mint a tegnapi.
Legközelebb ebből nem egyet veszek :B :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16809) Ereshkigal válasza [CsuCsu] (#16805) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fú, köszi. Gyorsan szét is nézek.

(#16810) Vanir válasza [CsuCsu] (#16807) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem meg a West Indies Porterük, csak itthon kb. sehol nem kapni.

(#16811) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#16809) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ennyi volt. :D Másfélszeres-kétszeres áron van minden az itthoni árakhoz képest. :(

(#16812) jsk válasza Ereshkigal (#16811) üzenetére


jsk
Topikgazda

Dán sört mindig olcsóbban iszol itthon, mint Dániában. Ott egyszerűen el tudnak kérni annyit érte, mert a helyi fizetésekhez igazodnak.

(#16813) jegenye77


jegenye77
addikt

Lecsúszott egy Meantime London IPA :B
Nagyon mély nyomot nem hagyott bennem.
Nem mondanám rossznak de nem is éreztem különlegesnek.
Simán bontottam utána egy Soproni IPA-t :D

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16814) Dilikutya válasza jegenye77 (#16813) üzenetére


Dilikutya
félisten

400 Ft-ért ne akarj különleges IPA-t, ott bőven elég, ha nem rossz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16815) jegenye77 válasza Dilikutya (#16814) üzenetére


jegenye77
addikt

És ha azt nézzük, hogy úgy kaptam akkor meg egész jó volt :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16816) jsk válasza jegenye77 (#16813) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez egy példa arra, hogy milyen az amikor megvásárol egy kraft főzdét egy nagyüzemi konglomerátum. A könyvelők kezdik el főzni a sört.

(#16817) jegenye77 válasza jsk (#16816) üzenetére


jegenye77
addikt

Valahol muszáj spórolni :U

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16818) divot


divot
veterán

Az Esthajnalcsillag tényleg nem rossz. Nem az én műfajom ez a vastag, édes fekete sör, de ebből akár kettőt is meg tudnék inni egymás után. Le a kalappal!

(#16819) koxx válasza divot (#16818) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon jó sör, de nekem a 2,5dl pont elég volt belőle.

(#16820) boci001


boci001
csendes tag

Nehéz döntéseket kellett hoznom. :)

(#16821) hkaroly válasza boci001 (#16820) üzenetére


hkaroly
csendes tag

Chimay pakk, nem nehéz :)

(#16822) Dilikutya válasza hkaroly (#16821) üzenetére


Dilikutya
félisten

Látatlanban azt venném. A felét nem ismerem, a Heineken, Leffe, Grimbergen meg annyira nem vonzó. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16823) boci001 válasza hkaroly (#16821) üzenetére


boci001
csendes tag

Az most kimaradt.
50 eurot engedélyeztem magamnak a műveletre, de ebbe bele kellett férni 2 karton St Omer-nek (17 eur). Kb 5 perc nézelődés után úgy éreztem, a két karton mehet külön keretből. :)
Végül a felső két sorból mindből 1-1 üveg került a kosárba. És még ki is jöttem 90-ből. :D

(#16824) jegenye77


jegenye77
addikt

Betty Juice jött ma soron.
Ez már azért jobb volt mint a London IPA.
Viszont kedvenc nem lesz mert nekem nagyon citromos íze van.
Szeretem az ipák citrusos kesernyés ízét de ez nekem kicsit sok.
Igaz úgy érzem ebből is jó lett volna még egy, hogy tudjam még kóstolgatni :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16825) jegenye77 válasza boci001 (#16823) üzenetére


jegenye77
addikt

[döntöttem]
és jól :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16826) Weareus válasza boci001 (#16820) üzenetére


Weareus
addikt

Mondjuk én a Tripel Karmeliet-et sem hagynám ott...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16827) divot


divot
veterán

A Meantime sörök 400 körüli áron nagyon rendben vannak, ha a Spar készleten fogja tartani, akkor nálam abszolút nyerők lesznek. Ja, és a sarki Sparban most épp Hoptop Citrus is van, az is 450 körül, már nem emlékszem, szóval tetszik, hogy a nagy üzletek is hozzák a cuccokat a köztudatba befelé. Helyes. :)

(#16828) divot válasza boci001 (#16820) üzenetére


divot
veterán

Amúgy mennyire gáz, hogy mennyivel olcsóbb minden, mint nálunk, "magyarba". Mondjuk értem, mi sokkal jobban élünk meg minden. :)

(#16829) boci001 válasza divot (#16828) üzenetére


boci001
csendes tag

Ez egy francia italkereskedés, Calaisban és Dunkerqueben van boltjuk. A hazafelé tartó angolok miatt van kiírva fontban és euroban is az ár.
Van is némi választék...

(#16830) divot válasza boci001 (#16829) üzenetére


divot
veterán

Ez már tényleg az, amikor bajban lennék. :) Nekem sokszor már a sarki trafik 50 sörös szortimentje is gondot okoz. :)

(#16831) jegenye77


jegenye77
addikt

Eljutottam ( inkább nem bírtam tovább várni ) a Tripel Karmeliet hez.
Mivel csak jót olvastam és hallottam róla, nagyon kíváncsi voltam milyen is ez a sokak által kedvelt sör.
Ez se lesz a kedvenc söröm annak ellenére, hogy az íze az nagyon tetszett. Nekem egy nagyon finom lágyabb búzasörre emlékeztetett.
Viszont nagyon kiérzem rajta az alkoholt :(
Biztos sokaknak ettől is jó de nekem pont nem. Nem szeretem ennyire érezni.
Lehet tőlem egy sör 10%-os is de ne érezzem rajta ennyire.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16832) jegenye77


jegenye77
addikt

Megvolt a Lidl-s Belga pakk is :B
Mindegyik ízlett de számomra kiemelkedő volt a Piraat Triple Hop :K
Nagyon tetszik a keserűsége és az íz kavalkád amit éreztem.
Ebben is érzem az alkoholt de nem annyira mint a Tripel Karmeliet-ben. Elnézést kívánok de nekem ez jobban ízlett :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16833) mekker


mekker
őstag

A havi termésem:
Szarvasi ír vörös: erről még nem nagyon hallottam korábban, de tetszik. Intersparban kapható, olcsó, jó. Ma vettem egy sima lagert belőle, azt még nem kóstoltam.
Fehér Nyúl barley wine: nem ittam még ilyet, úgyhogy nincs viszonyítási alap, de mindenképp jó volt.
Uradalmi Nero oatmeal stout
Meantime London Pale Ale + Yakima Red: ezeket most iszom :D A pale ale korrekt, de a red talán egy fokkal izgalmasabb sörnek tűnik.
Egger marzen: Akciósan vettem, többet nem is igazán ér. Lehűtve előjön egy kis édeskés íz, de nem ért pozitív meglepetés.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16834) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Bottle Logic - Fundamental Observation (2017)

Vanilia es kakao illat, vaskos massziv test. Izre szinten kakao es vanilia, cookie es brownie jegyek. Folyekony desszert, de abszolut nem tul edes. Kakao es bourbon finish. Brutalisan jo, fenomenalis. Egyik legjobb sor amihez valaha szerencsem volt, pedig eleg magasan van a lec. Talan egyedul a Jester King Atrial Rubicite izlett jobban, de az nem stout. A fenebe, hogy csak a jenkik csinalnak ilyen jo cuccokat, alig lehet hozzajutni ilyenekhez az oreg kontinensen...

[ Szerkesztve ]

(#16835) Weareus válasza jegenye77 (#16832) üzenetére


Weareus
addikt

A Piraat Triple Hop tényleg nagyon finom. Tripel nekem is megvolt, kb. tényleg van olyan jó az előbbi, Tripel nekem a korty lecsúszása után jött be igazán, szóval rafinált ital, de mondom, tényleg nagyon finom a Piraat is. Most hétvégén a Lidl-is 6-os angol sörpakkot kóstoltam meg. Teljesen vállalható, jó kis sörök, noha a belga 6-os pakk nagyobbat ütött...

A Zöld címkés Jennings Cumberland nekem kissé ragasztós ízű, a többit élveztem, noha van a pakkban két sör, ami csak 3,4-3,6 körüli alkoholtartalmú...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16836) sasa134 válasza Weareus (#16826) üzenetére


sasa134
addikt

+1
Van ott Orval is...

Avanti Roma

(#16837) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#16834) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ugyan ezt nem ittam, de a svédek is simán hozzák az amcsi imp. stout szintet szerintem, és könnyű is hozzájuk jutni.

(#16838) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Rettegett Iván! 9%-os RIS.

(#16839) looser válasza Aranypatkány (#16838) üzenetére


looser
addikt

Tapasztalatok? Szeretnék egy jó stoutot kóstolni. Ne legyen száraz, vizes, inkább testes, ízgazdag kőolaj-halmazállapotú folyadék legyen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16840) Aranypatkány válasza looser (#16839) üzenetére


Aranypatkány
tag

Még csak friss hír, szerintem még nem is kapható.

(#16841) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16837) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A svedek az amcsik kozeleben sem jarnak a high-end imp. stoutok teren, foleg nem amikhez konnyu hozzajutni. Ami egyebkent eljut ide az amcsi cuccokbol az pont kb a svedek szintjen van altalaban, de pontosan ez a problemam. Az olyan fozdek, mint az Angry Chair, 3 Floyds, Toppling Goliath, Side Project, Hill Farmstead, Bottle Logic, Other Half, Tree House nem forgalmaz erre semmit, max kijonnek par fesztivalra.

[ Szerkesztve ]

(#16842) proci985 válasza [CsuCsu] (#16841) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a maradek ami nem jut el meg kb az amibol foznek ket hordot, hagyjak allni, aztan egy feszten optimalis korulmenyek kozott kitoljak (ez mondjuk skandinaviaban is igy van)

aztan veletlenul kijon egy csomag a sved piacra (600-12000 uveg jellemzoen) es beszakad az untappd ertekeles, mert a korites nelkul annyi penzert mar mindjart nem olyan jo a cucc.

voltak errol pszichologiai tesztek, az extra talalas felfele fogja huzni az ertekelest, a bemutato foleg (ettermekben nem veletlenul szoktak kombinalni, nagyobb lesz a megelegedes), tetejeben ugye ritka akkor meg foleg biztos jo. ha meg eleg draga az eleve limitalni fogja, hogy ki vesz belole, ld a 100 euro / uveges amerikaiak.

mondjuk itt a heten jon a cigar city zukhovja, kivancsi leszek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16843) Kergeboci válasza proci985 (#16842) üzenetére


Kergeboci
tag

Melyik zukhov? Nekem a vanilia hazelnut marshalhoz volt szerencsem. Eletem sore

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16844) proci985 válasza Kergeboci (#16843) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az alap sor jon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16845) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#16841) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igazából ez a beer geekség is olyan, hogy vannak mondjuk a "kommersz high-end" imperial stout-ok, viszonylag megfizethető áron és könnyű elérhetőséggel, onnantól meg minden más már annyira nehezen beszerezhető, hogy ár-érték arányban abszolút nem éri meg. Ez a tipikusan "80%-kal többet fizetsz egy 20%-kal jobb sörért" (vagy nem is annyival drágább, de jóval több utánajárást igényel a beszerzése).

Én még nem ittam olyan sört, ami mondjuk egy kommersz ár-érték bajnok imperial stout-nál _lényegesen_ jobb lett volna. Mármint amikor úgy csúszik le, hogy "aztakurva". Leginkább a beer geek-ek is belemagyarázzák csak. Rengeteg pénzt kidobtam már sörökre, de egyre inkább azt érzem, hogy ezentúl maradok a kommersz vonalon jobbnak/legjobbnak mondott daraboknál, mert a többi nem éri meg.

"A svedek az amcsik kozeleben sem jarnak a high-end imp. stoutok teren"

Igazából csak erre reflektálva írtam, ezzel a mondattal nagyon nem értek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#16846) jsk válasza proci985 (#16842) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ha meg drága, akkor sokan önigazolnak is, és inkább adnak magas pontszámot, minthogy hülyének tűnjenek. Előre félek pontozni hétvégén a Obituary Blood Soaked-ot.

(#16847) proci985 válasza jsk (#16846) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem a tavalyi ev harom szubjektive legrosszabb sore az Oscar Blues Ten Fidy BAja, a Port Santas Little Helperje es az Evil Twin Even More Pecan Pie Jesusa volt nekem (ahogy emlekszem mindharomra 2.0as untappedet adtam). a negyedik helyezett talan a Pripps Blå (helyi Kobanyai). ugye mondanom se kell, hogy az elso ketto a 13eur / 0.56 es a 18eur / 0,375 aron konkretan katasztrofa volt, meg ha szerintem egy Drehernel meg igy is jobbak, viszont a Heineken siman veri oket.

4.9%os golden ale, remelem nem fizettel erte tobbet 3 euronal :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16848) jsk válasza proci985 (#16847) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem nyilatkozom :DDD

(#16849) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16845) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Altalaban nem az ar a problema (hacsak nem masodkezbol veszed, de az mar tenyleg nem eri meg), hanem a beszerezhetoseg. En ilyeneket par kiveteltol eltekintve fesztivalon vagy csapfoglalason probalok.

En ittam top skandinav, keg-only fesztivalos Lervig-et, Omnipollo-t, Stormakporter-t. De az altalam felsorolt amerikai fozdektol meg ezeknel is jobbakat ittam. Persze nem azt mondom, hogy akarmelyiket is lehet siman otthon tolni uvegbol rendszeresen, nem errol van szo. En is iszom kommersz soroket. De ha tisztan azt nezzuk, melyik a jobb, az USA szerintem elorebb van. De ehhez tenyleg olyan dolgokat kell probalni, amiket Europaban MBCC-n kivul elvetve lehet csak talalni.

Sok wannabe beer geek van aki magyaraz ezt azt, de mar tapasztaltam eleget, hogy el tudjak vonatkoztatni az ertekelestol. En is huztam mar le untappd-en magasra ertekelt soroket (legutobb egy 4.8-asnak adtam 3.75-t), nem is egyszer.

@proci985 Egyetertek a pszichologiai jelenseggel, de peldaul a Fundamental Observation 2017 amit linkeltem mar 8000 check-innel jar, es nem egy kifejezetten draga sor. Amerikaban sok bottleshop-ba eljutott, ez csak egy szimplan jo sor, ami szamomra jobb volt barmelyik skandinavnal. De persze az egesz szubjektiv, es en szeretem a nagy bourbon-vanilia stoutokat, mikozben a skandinavok inkabb a desszert vonalat viszik.

[ Szerkesztve ]

(#16850) proci985 válasza [CsuCsu] (#16849) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R igaz, en inkabb kaves-edesseges vagyok imperial stout vonalon

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.