Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Olcsó sörök közül melyik iható ami nem macskahúgyból van, ha az ember nem tud Aldi, Lidl stb.-be elmenni hanem egy átlag boltba csak? Argust szoktam venni, pirosat (kicsi, nem kukoricás), de az asszem Lidl/Aldi only csak vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#17452) L4D1K válasza #89309696 (#17451) üzenetére


L4D1K
őstag

Újak közül a Dreher Red Ale.

Milyen ár keretben keresel?

# ANTAL Tuning #

(#17453) #89309696 válasza L4D1K (#17452) üzenetére


#89309696
törölt tag

Átlag boltban van árkülönbség? Szerintem mind ugyanannyi.

(#17454) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Pühaste Tumeaine Guatemala coffe imp. stout, Észtország, Untappd 4.19

Krémes, intenzíven kávés, no alkohol íz. Meg ittam mást is a főzdétől. Hozza a Pöhjala színvonalat.

(#17455) L4D1K válasza #89309696 (#17453) üzenetére


L4D1K
őstag

Mindenhol van 😊

Asszem ez 250 körül megy, annyit meg is ér.

# ANTAL Tuning #

(#17456) #89309696 válasza L4D1K (#17455) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ki fogom próbálni mindenképp. Nem vagyok sörös, sőt semmilyen alkoholt nem igazán iszok meg, de sört azért jó lenne, mert egészséges, amihez alapfeltétel, hogy valami minősége azért legyen.
Mondjuk én a nem kesernyés söröket szeretem ami üdítően lefolyik (Summer Syndrome, Napkincs tetszett), illetve elharapdálni valami ízesebbet (Bigfoot Alcatraz csokisa, Andrásék Feketéjében a fahordót is jó volt kiérezni ezek is tetszettek), de nem brutál keserűt azt nem iszom meg.
Csak nincs pénzem rendszeresen 700 Ft-os kézműves söröket venni (és ezek még az olcsóbbak), így keresek valami alternatívát időnként. Az már mindegy, hogy 180 Ft vagy 250 Ft, ez nálam egy kategória árban, nem iszok annyit úgyse, hogy foglalkozzak vele. Kézművesek meg 700-tól indulnak, azok már valóban drágák.

[ Szerkesztve ]

(#17457) Weareus válasza jookomak (#17437) üzenetére


Weareus
addikt

Innentől már asszony vezetett...

Más, minde(gy)/n/kinek: megkóstóltam a Pécsi APA sört (újra) és fenntartom: nekem jobban ízlik, mint a Soproni APA.
Sorry...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17458) Dilikutya válasza Redneck (#17440) üzenetére


Dilikutya
félisten

Soproni Meggy Ale csalódás. Semmi sör íz, semmi felső erjesztésű ízvilág. Ellenben kicsit sok az összetevő benne. Bár az elrontott IPA meg az alapból szar APA után nem tudom, mit vártam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17459) Jhonny06 válasza Dilikutya (#17458) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elrontott IPA? 200-ért semmi baj nincs azzal a sörrel, sőt..

(#17460) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#17459) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Megjeleneskor egy sokkal ihatobb sor volt. Azota (szvsz) leromlott eleg gagyi szintre. Persze akkor tul jo is volt az arahoz kepest. Szerintem a Heineken erezte, hogy azert jo lenne, ha legalabb a megjeleneskor nem huzzak le azok kapasbol, akik ittak mar kraft IPA-t.

Mivel (a varakozasokon felul) sikeres lett a mainstream vonalon, a Heineken-nek mar nem kell aggodnia, sinen van a biznisz, lehet vegre profitot is termelni rajta. Az a par sorsznob akinek jo volt eddig olcso alternativakent nem oszt nem szoroz.

(#17461) Redneck válasza [CsuCsu] (#17460) üzenetére


Redneck
veterán

Megjelenéskor valóban jobb volt, de azóta sem rettenet, bár volt egy erős hullámvölgy. Simán meg merem venni, az APA-val együtt. Egyik sem nagy szám, de a hétköznapokban jó szolgálatot tesznek ezen az áron. :B

A Pilsner Urquell romlása és a Staropramen bőcsi főzése jobban zavar, pedig egy ideje nem nagyon iszom, olcsó láger söröket.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17462) Dilikutya válasza Jhonny06 (#17459) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem 200 a Soproni IPA, 250-270 inkább. Amúgy nem jó, sokszor savanyú mosólé. Bár most valamelyik nap ittam egyet, és nem volt rossz, de egyáltalán nem olyan, mint induláskor. Az APA kezdettől fogva nem is ízlett, egyedül a legelső, kissé szobahőmérsékletű doboz. A Porterre azért kíváncsi leszek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17463) Redneck válasza Dilikutya (#17462) üzenetére


Redneck
veterán

Valóban ingadozó a minőség, bár az utóbbi időben nagyjából kezd hasonlítani az eredetihez. Ha csak hazai főzetekről van szó, szívesen veszek Soproni IPA-t, APA-t vagy Démont a Dreher Bak mellett. Főleg ha akciós, és csak napi trinkeléshez kell, a jobb sörök mellé.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17464) Dilikutya válasza Redneck (#17463) üzenetére


Dilikutya
félisten

Dreher Gold és a Red Ale jól felzárkózott nálam ivósörnek. A Hidegkomlós sem rossz, bár abból az első szériásat jobban szerettem, jobban megtoltál citrával, el is nyomta a kukoricás alapízt. De ez most igazából a Tripla Komlóst váltaná, mert 3 féle komló van benne, a Hidegkomlósban meg csak egy volt.

Kár a Soproni IPA-ért, ígéretesen indult pedig. Hátha majd a Dreher kicsit húzza őket, és jobban ügyelnek majd a minőségre.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17465) Jhonny06 válasza Dilikutya (#17462) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az ingadozó minőség folyamatosan érzékelhető, nem az elején volt jobb. De még ígyis magasan a legjobb kommersz sör. Én a legtöbb helyen 200-hoz közel szoktam venni (mondjuk az üvegért felszámolnak plusz díjat, de azt vissza lehet vinni).

(#17466) Redneck válasza Dilikutya (#17464) üzenetére


Redneck
veterán

Kipróbálom őket, köszi a tippet! Dreherből nálam csak a Bak fogy, ha épp olyanom van. A többit a kukoricás kitérőjük óta nem veszem, a fejfájás miatt.

Jhonny06:
Ezek szerint nem tévedtem. Vannak gyenge és egész jó főzeteik, és 200-250 Ft között hozzáférhetőek. Ennyiért, napi ivósörnek nem rossz szerintem. Ha egy jobb IPA-t szeretnék a hétköznapokra, minimum kétszer, de leginkább másfélszer ennyibe kerül.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17467) Dilikutya válasza Jhonny06 (#17465) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Dreher most a kukoricamentesítéssel nagyot ugrott. Én összekóstoltam a Classic-ot és a Goldot, ég és föld a különbség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17468) looser válasza Redneck (#17466) üzenetére


looser
addikt

Szerintem a LIDL-es Harcos IPA 330 Ft / 0,33 is jó választás. Itt többen is mondták, hogy kifogtak rosszakat, én még eddig nem, szerencsére. Illetve ha lesz megint a LIDL-es belga hatos, abban is van egy remekül komlózott Piraat Triple Hop :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17469) Weareus válasza looser (#17468) üzenetére


Weareus
addikt

Ha LIDL-s belga 6-os sörpakkot "megismételnék", mennék repetázni, az tuti.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17470) looser válasza Weareus (#17469) üzenetére


looser
addikt

Már én is megkívántam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17471) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#17460) üzenetére


Aranypatkány
tag

Van erre bizonyíték, hogy lebutították, vagy csak amolyan "megérzés"?

(#17472) Dorian válasza Aranypatkány (#17471) üzenetére


Dorian
félisten

Mégis, miféle "bizonyítékot" vársz ?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17473) Dilikutya válasza Aranypatkány (#17471) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azon kívül, hogy megjelenéskor jó volt, utána egy jó ideig meg moslék, le is álltam vele. Az okát a változásnak nem tudom, nem vagyok szakember. Múlt héten ittam egyet, iható volt, de ez se olyan.
Érzed az ízén, ha szar a sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17474) mekker válasza Weareus (#17457) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem is jobb a Pécsi, a legjobb sörük.
Kóstoltam a meggyes Sopronit. Édesnek édes volt, de egyáltalán nem volt mű íze. Kb mint egy Mort Subite.

A Brirish Store-os akciót pedig még egyszer köszönöm!
Fuller's Black Cab Stout tetszett, sajnáltam, hogy nem raktároztam el belőle párat.
Fuller's London Pride-ból most iszom az utcsót. Nagyon könnyen csúszó, krémes sör.
Innis Gunn Bourbon Barrel Aged Scotch Ale ebből sokat vettem. Kissé jellegtelennek tűnt a nevéhez képest. Az eredeti árát biztosan nem fizetném ki érte, de ennyiért egy kellemes sört kaptam. Kicsit édesszájúbbat vártam, de azért sokadik kóstolásra bele lehetett látni a szándékot :)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17475) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

MBCC csaplista. Beteg.

(#17476) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kolléganőm vasárnap jött haza Prágából, hozott nekem egy ottani Staroprament.
Viszket a tenyerem, hogy vegyek egy Bőcsi verziót, és mindkettőt egyszerre megkóstoljam.


"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17477) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#17476) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a sima világos? Én az ősszel Prágában vagy 3 féle világos Staroprament találtam. Amúgy a bőcsi még így is jobb volt, mint a hazai kommersz lágerek. A Soproni Kinizsi, meg most a Dreher Gold, esetleg a Pécsi Premium sörök, amik megütöttek már egy szintet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17478) Weareus válasza Dr.Zoo (#17476) üzenetére


Weareus
addikt

Egy "oridzsi" cseh Staropramen biztos jó lehet...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17479) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#17477) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szerintem igen, sima világos.
Még nem kóstoltam össze az itthon kapható verzióval, de a YouTube-n kering összehasonlítás videó.

(#17478) Weareus: volt szerencsém csapról kóstolni Prágában, hát mit mondjak? :D
Nekem speciel a barna jobban bejött, de a világos is nagyon adja.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17480) OPiiPO válasza Dr.Zoo (#17476) üzenetére


OPiiPO
addikt

Megtehetnéd, és írhatnál egy beszámolót is egyből :) Tavaly toltam egy összehasonlítást, a bőcsinek akkor volt egy nagyon határozott, nem túl kellemes mellékíze ami nekem nem tetszett.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17481) #89309696


#89309696
törölt tag

Vettem egy Dreher Pale ale-t. Nekem tetszett, nem keserű, jól csúszik, nincs semmi kacat íze. Jó szomjoltónak víz helyett és nincs szar íze ami már haladás. 270-ért nem várhatom el, hogy kisüzemi játékosság is legyen benne, szóval szerintem rendben van.
Kicsit talán túlzottan is elgyengül az íze lenyelés után és a citrakomlón kívül mást nem is érezni benne, de legalább nincs túltolva és elcseszve. Szomjoltó, jól esik.
Nem tudom mennyire felel meg ez egy valódi pale ale-nek, a leírás alapján stimmel, hogy gyengéd, nem erősen komlózott sör. Mert ugye ma már mindenre rá lehet írni mindent, szóval az nem jelent semmit.

Az mondjuk vicc és megmutatja jól a marketingosztály mekkora bullshiteket képes az emberek arcába tolni, az IBU-ja a sörnek 20 ami helyén is való. A Dreher saját csíkja szerint ami a doboz oldalán van az 6 komlóábrát kapott, szóval 60-as értékű komlókeserűnek felel meg. Jó..... :DDD De ha ez a gyenge sör 6-ot kap, akkor egy ennél alacsonyabb az mi, víz? Tényleg azt kamuznak a címkére amit csak akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#17482) [CsuCsu] válasza #89309696 (#17481) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Pale Ale-t fozes soran nem komlozzak annyira, mint az IPA-t, de szarazkomlozast szokott kapni, sot. Egy jo DDH Pale Ale-re mindig vevo vagyok. A DDH Fort Point a Trillium-tol valami fergetegesen jo peldaul.

[ Szerkesztve ]

(#17483) proci985 válasza [CsuCsu] (#17475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az.

mondjuk kerdes hogy pl az otodik sorbol mennyire fog emlekezni az ember.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17484) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#17482) üzenetére


Dilikutya
félisten

Érdemes is megemlíteni egy ötödébe kerülő sör mellett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17485) jsk válasza Dilikutya (#17484) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mire Magyarországra eljut egy Trillium, lesz az 4000-5000 Ft is per doboz😀, ha többet veszel.

Múltkor lett volna eladó TG Pseudo One (2 hetes), 14 000 Ft-ért adták volna.

[ Szerkesztve ]

(#17486) Dr.Zoo válasza OPiiPO (#17480) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap délután felpattintottam, így nem lesz összehasonlítás...
Ami tetszett, krémes kemény hab, szép aranysárga szín, íz/illat teljesen rendben.
Ami nem tetszett, a hab viszonylag gyorsan elillant.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17487) OPiiPO válasza Dr.Zoo (#17486) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt a cseh Staropramenről írtad ugye? Ez esetben a véleményünk hasonló, rendben lévő ivósörnek találtam én is.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17488) kökény válasza jsk (#17485) üzenetére


kökény
aktív tag

Van ilyen, hogy pseudo one? én csak pseudo sue-t találtam. Az külföldi oldalakon van 9 euroért dobozos.

(#17489) proci985 válasza kökény (#17488) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van king sue is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17490) kökény válasza proci985 (#17489) üzenetére


kökény
aktív tag

Az oké, de pseudo one létezik, vagy csak elírás volt? :R

(#17491) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#17484) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Most hogy jon ide az ar? Nyilvanvaloan semmi ertelme a Dreher Pale Ale-el hasonlitgatni. Peldakent lett felhozva pale ale-k komlozasara, mutatva, hogy az egyik legjobb pale ale rendesen meg van tolva szarazkomlozassal.

De amugy meg az sem mervado, hogy Magyarorszagra szallitani mennyibe kerul ezeket. A legtobben csapfoglalason / fesztivalon / USA-ban jarva isznak ilyeneket. Ahogyan en is Boston-ban ittam, ahol keszitik. Persze, ez azt jelenti, hogy a kedvenc soreimhez nem tudok rendszeresen hozzaferni, sot. De ez abszolut nem bosszant, mert legalabb megtapasztaltam oket.

@jsk
Ahogy kokeny kollega is irja, valoszinuleg Pseudo Sue lesz az. Es hulye az, aki 14,000Ft-ot ad erte, de meg a €9 is necces, ivosornek pedig foleg. Toppling Goliath-nak nagy neve van az imperial stout-jaik miatt, de ettol meg nem fog tobbet erni a tobbi soruk.

[ Szerkesztve ]

(#17492) looser válasza jsk (#17485) üzenetére


looser
addikt

Már régen is többször ágáltam ellene, de szerintem ez már messze túlmutat a "mi kerül ezen a fotelen..." által megfogalmazott kérdésen :-D
Ha van köztetek közgazdász, akkor kisegítene? Van erre valami fogalom, amikor egy jószág árát növelve arra megugrik a kereslet...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17493) Ereshkigal válasza looser (#17492) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Birka-effektus? :D

[ Szerkesztve ]

(#17494) jsk válasza jsk (#17485) üzenetére


jsk
Topikgazda

Bocsi, még reggel volt, ébredés után 1 perccel :R Természetesen nem Pseudo One, hanem Pseudo Sue. Megnéztem, és már ittam is. A kérdéses sör egy friss King Sue volt. Nem vettem meg :).

(#17492) looser: Az USA-ban gondolom nem ennyibe kerül, de ez frissen érkezett Európába magánúton. Az átlag sörgeek-nek - aki nem foglalkozik beer trade-del - nincs sok esélye top amerikai ipa-kat innia. Max eljut egy-egy kóstolóra, ahol kb. 1000 Ft/dl áron megkóstolhatja :) Így lehet valakinek megérte 14 000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#17495) [CsuCsu] válasza looser (#17492) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van ra fogalom, Giffen-joszag. De ennek semmi koze ahhoz, itt a hazai kinalati oldal szukosseget probalja meglovagolni az illeto. A King Sue 4.4+ Untappd, es egy hype fozde termeke (mondjuk nem az IPA miatt hype, de az most mindegy...). El tudom kepzelni, hogy van olyan magyar Untappd warrior, akinek ez kellett az e-peen miatt.

Kulonosen poen az, hogy a TG IPA-k kvazi tomegtermekek, Whole Foods-ban aruljak. Meg csak nem is nehez beszerezni, mint peldaul a Tree House, Other Half, Monkish, stb IPA-kat. De hat ilyen ez, ahogy jsk is irta, biztosan megerte valakinek. En tuti nem kohognem ki semmilyen IPA-ra egy top 3F lambic arat.

(#17496) Dr.Zoo válasza OPiiPO (#17487) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, az lemaradt, hogy ez a Cseh verzióról szólt. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17497) looser válasza jsk (#17494) üzenetére


looser
addikt

Nekem egyszerűen csak fáj látni ezt a lehúzást. Ha azt mondanám, megértem, akkor hazudnék.
A 4-5000 Ft-os tételről: tudom, bármi más termék/szolgáltatás esetén is előfordulhat, de ugyanabból a malátából, vízből, komlóból és élesztővel (ezeket anélkül írom, hogy ismerném a konkrét terméket vagy egyáltalán hasonlót, csak feltételezés, bár ahhoz elég szilárd lábakon áll...) másik főzde (lehet, hogy nagyobb mennyiségben és ez lehet áralakító tényező) jóval olcsóbban kihozza. Elfogadom, hogy nem én vagyok a vevőjük :-D
A tavalyi BPBW utópartit (ahol mi is találkoztunk) nagyon élveztem, bár őszintén szólva a 10. pohár után én is elvesztem kissé, főképp, hogy elég meleg volt induláskor és árnyék sem nagyon volt. Szóval az az én zsebemnek való kóstoló volt :-D

[CsuCsu]: igen, valóban az, most, hogy írtad, rákerestem, köszönöm! E-peen, ez jó :-D
Írod a lambicot, ott - bár nem a kedvenc stílusom - de értékelni tudom a bele fektetett időt és megértem a magasabb árat és még így sem túl drágák a belga sörök. Nekem továbbra is az árazással van a bajom, akármilyen újhullámos-kraft készít egy egyszerű pale alet vagy lágert, az (kisüvegesként) beleharap az 1000 Ft-ba. Vagy egyszerűen csak jól értelmezik a Giffen-javakat és így pozicionálják magukat.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17498) [CsuCsu] válasza looser (#17497) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Eleg eros allitasaid vannak, az ketsegtelen. De az arkepzes sajnos nem ilyen egyszeru. A Giffen joszag nagyon ritka, es kabe nincs olyan vallalat, aki ezzel kalkulalna. Arat azert emelnek, mert az extra bevetel nagyobb, mint a kieso kereslet merteke. De ezt csak olyan vallalat tudja meglepni, amelyiknek van piaci ereje. A kraft fozdek kozul csak a legnagyobb hype fozdeknek van, de azok sem emelnek arat, mert azonnal bedolne a megbecsulesuk es elfordulnanak a rajongok. A tobbi kozott nagy verseny van es alacsony arressel dolgoznak.

De kezdjuk az alapoknal. A magyar piacon az ujhullamos kraft lager es mezei pale ale az 500-700Ft-os kategoriaban jatszik, 1000 felett max import van. Abban igazad van, hogy az alapabb sorok eseten, mint a lager, a meretgazdasagossag miatt draga a kraft, illetve olcso a nagyuzemi. A nagyuzemek a vegletekig optimalizalt ellatasi lanccal es gyartassal rendelkeznek, olcsobban fernek hozza az alapanyagokhoz, es olcson fernek hozza a disztribuciohoz (hacsak nem egyenesen sajatjuk van). De nem csak ennyi, hiszen sok kraft fozde jobb minosegu malatat, komlot es elesztot hasznal, ami szinten megdobja a koltsegeket.

A komolyabb sorok eseten meg nagyobbak a kulonbsegek. Ahogy mondod, nagyobb fozdek talan olcsobban ki tudnak hozni a top soroket, de nem hozzak, es nem is akarjak. En meg vagyok gyozodve rola, hogy a komplexebb soroket nem is lehet nagyuzemi keretek kozott minosegvesztes nelkul kesziteni, amit jol tudnak az iparagban is. Es nem hiszem azt sem, hogy joval olcsobban tudnak kihozni oket. Azok a sorok amiket jsk emlitett, pl Trillium vagy Tree House, sokkal tobb, jobb es nehezebben hozzaferheto alapanyagbol keszulnek, tobb odafigyelessel es komplexebb folyamatokkal. Peldaul ezek az IPA-k az USA-ban $6-8, az a 4000-5000Ft mire Magyarorszagra er a postakoltseg es a kereskedo haszna altal keletkezik. Es ez kulfoldi arszinvonal, semmi ertelme a magyar arakhoz hasonlitani. UK-ban is £6-8 egy top IPA, es elfogy mint a pinty.

[ Szerkesztve ]

(#17499) Aranypatkány válasza jsk (#17485) üzenetére


Aranypatkány
tag

Beerside-ról lehet, vagy lehetett rendelni Trilliumot, pontosabban Collab sört az Omnipollóval. Egyáltalán nem volt horror ára, de a sör nagyon adta magát! De ezt már lehet Európában főzték, de ez mindegy is.
Covered in Puppies, 8%-os DIPA.

(#17500) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#17499) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A kollab sorok a tapasztalataim szerint 90%-ban az alap fozde (esetedben az Omnipollo altal valasztott EU fozde) termekei, stilusban es minosegben egyarant. Ugyanazt a receptet (ami valojaban maga a kollab, nem a fozes folyamata) mashogyan, mas minosegben fozik a kulonbozo fozdek. En hasonlitgattam mar kollab fozetek kulonbozo fozdek altal keszitett variansait, es tapasztaltam eleg nagy kulonbsegeket. Covered in Puppies-t nem hasonlitottam mondjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.