Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) jsk válasza looser (#16050) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mindkettő jó kis sör. Nekem ízlettek.

Közben jött egy kis szállítmány a Ghost Whale-től az egyhavi önkéntes alkoholmentesség utánra:

(#16052) proci985


proci985
MODERÁTOR

Poppels / Evil Twin Swedish Fika Biscotti Break imperial stout

Fekete test minimalis mokka habbal. Kex/csokolade, porkolt malata, kave, vanilia. Komplex, kiegyensulyozott es csuszos.

A biscotti break nekem az egyik kedvenc szeriam, egyszerre tudja az amerikai imperial stoutok kaves-malatas komplexitasat es a skandinav vonal csokoladejat. Ugyanakkor az alap varians (es foleg a mexikan) nem igazan csuszik. A sved fika picit edesebb es sokkal csuszosabb, mikozben megtartja az eredeti erenyeit.

Nagyon ajanlott. Kb annyit tud amennyit egy imperial stoutbol ki lehet hozni hordozas nelkul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16053) looser válasza proci985 (#16052) üzenetére


looser
addikt

"A sved fika picit edesebb es sokkal csuszosabb, mikozben megtartja az eredeti erenyeit."

Kedvcsinálónak ennyi is elég lett volna :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16054) proci985 válasza looser (#16053) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

:DDD

igaz a fika svedul (kaveszunet jellemzoen (apro)sutemennyel / vajaskenyerrel / tortaval) es magyarul egesz mast jelent.

meg tetejeben az alap csokiskekszet (kexchoklad) "sekszsoklad"nak ejti a helyi dialektus ha pontosak akarunk lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16055) looser válasza proci985 (#16054) üzenetére


looser
addikt

Remek népek :-)) Egyszer voltam egy dán ismerősöm 60. születésnapján a Pilvax a kávéházban (az akkori cégünknél dolgozott) és az első döbbenet akkor ért, amikor felszolgálták az első bizbaszt (kb. egy vékony szelet lazac egy darabka sajttal meg tésztával (egyszerre villára lehetett tűzni az egészet)) és mire befejeztük, már kb. 30 üres borospalack volt a felszolgálóasztalon. A nők is úgy ittak, hogy öröm volt nézni :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16056) L4D1K


L4D1K
őstag

Szevasztok.

Szerdán utazom Valenciaba, ajánlást szeretnék kérni helyi, vagy környező főzdék söreiből.

Elkezdtem már írni egy listát, de valahogy sehogy se akar vége lenne, esküszöm rosszabb mint Prága 😅

# ANTAL Tuning #

(#16057) looser


looser
addikt

Lányok, fiúk, valaki kint lesz BPBW-en, pénteken? Nekem sajna nem jó a hétvége.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16058) L4D1K válasza looser (#16057) üzenetére


L4D1K
őstag

Vasárnap megyek. Lehet addigra elfogy pár dolog, de úgy hiszem a maradékot nyomott áron megisszuk 😁

# ANTAL Tuning #

(#16059) looser válasza L4D1K (#16058) üzenetére


looser
addikt

Úgy legyen! :D

A Dreherfeszten esetleg voltál? Vagy más? Erre a Bombay IPA-ra kíváncsi lennék.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16060) qltsar válasza looser (#16057) üzenetére


qltsar
addikt

Micsoda : O?? Azthittem Kraft lesz :DDD!

[ Szerkesztve ]

(#16061) L4D1K válasza looser (#16059) üzenetére


L4D1K
őstag

Én voltam szarrá áztam. A Bombay még iható volt, bár szakadó esőben nem esett jól. Semmi olyan nem volt ami kimondottan ízlett volna.

# ANTAL Tuning #

(#16062) mekker válasza looser (#16059) üzenetére


mekker
őstag

Laikusként nekem a Tropical Mango jött be leginkább, de olyan hamar leesett az eső, hogy esélytelen volt rendesen végigkóstolni mindent..

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16063) looser válasza qltsar (#16060) üzenetére


looser
addikt

De Kraft, csak a szervezők a BPBW-sek :-)

"KR4FT | IV. Kraft Sörfesztivál, avagy a kraft sörök rendes évi "seregszemléje" a Kraft Sör Egyesület és a BPBW - Beer Week in Budapest csapatának szervezésében."

L4D1K: sajnálom, mondjuk a zene miatt talán akkor is megérte :-)

mekker: na az lett volna a második :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16064) L4D1K válasza looser (#16063) üzenetére


L4D1K
őstag

Őőő,
Asszem kettő koncert ment le, egy félig, többi mind elmaradt.

Tényleg brutál eső volt, de legalább a sör nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#16065) looser válasza L4D1K (#16064) üzenetére


looser
addikt

Pedig bár km-el odébb a Maglódin lett volna pár kedvedre való sör :-)

szerk.: ez a kép nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16066) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kolléga volt kint múlt héten Prágában.
Felhívott, hogy mi kellene?

Szerk: 350/palack-ra jött ki.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16067) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Egészségetekre!! :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16068) #47205632


#47205632
törölt tag

Ti azt tudtátok, hogy a Tescoban kapni First és Szent András söröket is? Ezek szerint van iható kézműves átlag boltban is. Mondjuk az árát nem néztem meg, na meg marha nagy választék se volt, talán 3-4 fajta mindegyikből.

(#16069) Dilikutya válasza #47205632 (#16068) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tescoban felénk nagyon gyatra a kínálat. Ellenben a Spar/Interspar pazar. Ma pl. Motörhead sört vettem. De elég erős az Auchan is. Sőt, a Tesco-nak itt a Coop is jobb...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16070) looser válasza Dr.Zoo (#16067) üzenetére


looser
addikt

Na, egy belga quad?

Más. A szaunában azon gondolkoztam, milyen kombináció nem létezik még sörfronton (nyilván sokféle, ha a felhasználható alapanyagok sokféleségét tekintjük), erre beugrott: Russian Imperial Wheat! Internethez jutva konstatáltam, hogy hasonló már létezik (russian imperial wheat stout), de egy tökös-testes 10+ alkoholos búza már nem. Szóval van még lehetőség kísérletezni :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16071) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jut eszembe: ma az Intersparban új Fuller's söröket láttam. Díszdobozos Imperial Stout és IPA, valami nem tudom mi még, meg üveges limitált ESB. Előbbiek 1700 Ft/0,5l, utóbbi 999 Ft/0,5l.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16072) #47205632 válasza looser (#16070) üzenetére


#47205632
törölt tag

Na azzal már be lehet squat-tolni rendesen igazi gopnik módra.
Lehetne valami bennszülött sört is, kicsi pszichoaktív sámánista alkotóelemekkel bolondítva.
Űrsör: szénsavmentes.

Na ha vettem volna néhány Szent Andrást a Tescoban, most ezt a listát lehet még fél napig tudnám folytatni. :DDD

(#16073) proci985 válasza Dilikutya (#16071) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ha akartok inni egy jo barley winet (tobben irtak meg nem nagyon kostoltak), akkor a zold diszdobozos IIPA az az (oldalan a leiras elegge arulkodo). az imperial stout is nagyon jo (csak a palackozastol varj 3-6 honapot). az ESB past masters is finom ha szereted az old style angol alet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16074) Ereshkigal válasza Dilikutya (#16071) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Vintage ale a harmadik díszdobozos. Én múlt hét előtti héten vettem mindegyikből egyet, pár év múlva majd felbontom. Elvileg 2027-ig állnak el. :)

(#16075) mekker


mekker
őstag

Kóstoltam a két új Pécsit.
0,33-as APA, 230-240Ft, nem kimondottan karakteres, de kellemes sör ennyiért. A Lidl-s saját söröket veri.
0,5-ös barna prémium, 280Ft, erre már nem emlékszem, de tudom, hogy ízlett :DDD

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16076) Dilikutya válasza proci985 (#16073) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kételkedem, a Fuller's sörök itt is mindig a közkedveltek közt vannak, meg amiket elterjedten kapni lehet, én is mindet szeretem, bejön az angolok ízvilága.
De most a cseh vonalra gyúrok, jövő héten 3 nap Prága jön, turisztikai céllal. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16077) leslieke válasza #47205632 (#16068) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy ideje már lehet kapni náluk, de a madaras Tesco is árulja mindkettőt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16078) Kergeboci válasza Dilikutya (#16076) üzenetére


Kergeboci
tag

Az a város lényegében kocsmákra épült fel :) Tehát a turisztikai célpontok adottak :DD
Amúgy amíg ilyen jó idő van, a 30 csapos sörmúzeum (azt hiszem én a 2-ben voltam) a belső udvaros kiülős részével ajánlott

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16079) Nunder


Nunder
őstag

Tegnap sok más mellett sikerült két észbontó és egyben ritka különlegességet megkóstolni.

Black Tokyo Horizon és Horizon Tokyo Black

Mindkettő nagyjából 7 éve van palackban, és kb 4 éve a polcunkon haverral. 30-ra tartogattam, mit ne mondjak, megérte.

BTH: vaníliás, elképesztően kerek és telt íz, volt ideje összeérni. Hasonlít a Paradox Heaven Hillre, érződik rajta a BrewDog többség. Kis hordó karakter van, pedig nem volt hordóban elméletileg. Semmi alkohol íz, olajos és sűrű mint egy álom.

HTB: barbecue-s, füstös, tőzeges és hordós jegyek. Erőteljes íz, semmi alkoholosság nem tapasztalható. Picit hígabb volt mint a másik, de tényleg csak minimális a különbség.

A leginkább meglepőbb az volt - elméletileg egy Blend, gyakorlatilag a BD honlapján közös főzésről beszélnek - hogy ennyire különböző karakterű a két sör, pedig csak a sorrend más a névben :)

Mondanám hogy különösen ajánlott, de gyanítom hogy beszerezhetetlen már bármelyik is.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16080) ROBERTOH válasza Nunder (#16079) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Pont javasoltam volna a különleges sörök kedvelői csoportban a posztolását, de megtörtént :)
Füstös fanként a másodikat megkóstoltam volna, de ha már nem gyártják, nem lesz rá lehetőségem :O

ez a kedvenc aláírásom

(#16081) Nunder válasza ROBERTOH (#16080) üzenetére


Nunder
őstag

Muszáj volt oda is, szökőévente egyszer írok valamit :B

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16082) Dr.Zoo válasza looser (#16070) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tudom nincs mentség, de hirtelen ez a pohár akadt a kezembe....
A beltartalom pedig az előző képen látható Porter... :B

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16083) L4D1K válasza Nunder (#16081) üzenetére


L4D1K
őstag

Hmm Valènciabak svéd mikrosörfőzdébe botlottam, a tulaj miután meglátta mennyire kukucskálol, 1.5 órával korábban csak nekem kinyitotta a helyet. Tök jó arc, hop lager, Ipa, füstös sörteg még vmit főz. A hoplager körrekt volt, többit este.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#16084) ROBERTOH válasza Nunder (#16079) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Bocs a lassú reakcióért: Boldog Szülinapot! :)

ez a kedvenc aláírásom

(#16085) Nunder válasza ROBERTOH (#16084) üzenetére


Nunder
őstag

Köszönet :) Kicsit megcsúsztunk vele, mert többen bele akartak kóstolni a sörökbe, de azért csak össze lett hozva.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16086) Dorian válasza Dilikutya (#16071) üzenetére


Dorian
félisten

Vettem mindhárom dìszdobozosból. Remèlem tényleg jók ennyièrt ;]
Mi az az ESB?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16087) jsk válasza Dorian (#16086) üzenetére


jsk
Topikgazda

Extra Speciel Bitter, 4,8 alkoholfok feletti Bitter ale. Egyesült Királyságban a Fullers védjegye az ESB.

(#16088) Dorian válasza jsk (#16087) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi. Ez már nem volt az Interspárga.

(#16073) proci985:
Ezeknél a díszdobozos Fullers-eknél az összesre érvényes a 3-6 hónap türelem palackozástól? Imp. Stoutnál értem, amúgy is téli műfaj számomra, de a másik kettőnél is érdemes várni?

Ill. lehet, h béna vagyok, de sehol sem találom a palackozás dátumát...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16089) L4D1K


L4D1K
őstag

Mai napra kimaxoltam magam, nincs értelme tovább menni.

# ANTAL Tuning #

(#16090) looser


looser
addikt

Ma belekóstoltam Evil Twin Imperial Doughnut Break -be 25cl erejéig a Csakajóban. Ezentúl az egyik sör mindig egy IS lesz, ez a stílus maga a mennyország. Ahogy melegszik, törnek elő az ízek...lehidaltam, elképesztően jó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16091) proci985 válasza Dorian (#16088) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

melyik a harmadik diszdobozos?

a barley winera mindenkepp varj. ujonnan is finom de amikor en vettem annak meg ernie kellett

az imperial stout ujonnan is jo egyebkent :), bar annal is szokas harom honapot varni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16092) [CsuCsu] válasza looser (#16090) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Doughnut Break amugy imperial porter, nem stout. Egyebkent finom, en is a heten toltam egy 1/3 pintot.

Ha bejon az impy stout, az Evil Twin-tol ajanlott az Imperial Mexican Biscotti Cake Break barmely verzioja, Even More Jesus (a Harlan's varians kimagaslo!), Some People Are Immune To Good Advice, Bible Belt, Bozo Beer, stb. (Az IPA-ik eleg gazok viszont a versengo felhozatalt tekintve...)

[ Szerkesztve ]

(#16093) proci985 válasza [CsuCsu] (#16092) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a molotovok azert eleg kulonlegesek szvsz.

meg ugy nez ki ujra kaphato a christmas eve in a ny hotel room is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16094) proci985


proci985
MODERÁTOR

Founders Barrel Runner IIPA

Smaragd test kozepesen dus habbal. Illatra (kozepesen jo) rum. Rum (valami kozepesen rossz mainstream cucc), etanol valtakozva valami mas etil alapu tisztitoszerrel elegge markanssan (mar a habban is), nemi komlo a hatterben.

A Founders az egyik kedvenc fozdem BA soroknel, a signature kokuszagy + fuszerekkel meg egy kb kobanyai szintu malt likorbol is ki tudtak hozni valamit ami beer geekkent erdekes (ld DKML). Namost itt nincs kokuszagy es nincsenek fuszerek. Az alapsorere tippem sincs. Elvileg egy mosaic alapu ale tehat nev es leiras alapjan a Mosaic Promisere tippelnek, a gyakorlatban viszont annyira nem erzodik az ipa karaktere, hogy ez akar a feltorekvo Muszajrocsoge Real Deal Session IPAja is lehetett volna.

Ez az idei legrosszabb sorom amit ittam. Founders sorokbol normal esetben egy negyes csomagot szoktam venni latatlanban is, ennel a ratebeer ertekelesek miatt hala egnek csak kettot vettem, de ez is pont 1.9el tobb, mint amire szuksegem volt. Ez az elso rossz sorom a Founderstol es remelhetoleg az utolso.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16095) Dorian válasza proci985 (#16091) üzenetére


Dorian
félisten

Ezeket vettem:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16096) Daneeka válasza proci985 (#16091) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én nem tudom, hogy kell értelmezni ezeken a feliratokat de amiket én láttam itthon azokon 2017 volt a dátum. Untappedem láttam 2018 dátumot szóval lehet az itthoniak tényleg tavalyiak és akkor már érlelődötek azért sokat.

(#16097) [CsuCsu] válasza proci985 (#16093) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En kifejezetten nem vagyok oda egyikert sem. Rossznak nem mondanam oket, de kiemelkedotol nagyon messze vannak szerintem. Szamomra egy szinten vannak a Brewdog headliner-ekkel. A Molotov Heavy stb tenyleg kulonleges, de attol meg nem lesz jobb/elvezhetobb.

Persze ez szemelyes velemeny, de rendszeres friss Verdant es Cloudwater abuzalas utan eleg lagymatag az Evil Twin IPA felhozatal. Ez a sorfozde a nagy sotet sorokben remekel igazan.

[ Szerkesztve ]

(#16098) proci985 válasza Dorian (#16095) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a vintage tenyleg tavalyi lehet.

esetleg a best before ami meg arulkodo mert egesz evben szoktak megadni.

[CsuCsu]: ja mondjuk ez is igaz. tetejeben evil twin ipat nem emlekszem mikor ittam utoljara.

meg a new york taxijuk volt nagyon jo, szoval tudnak rendes lagert is fozni (ami pl a brewdogrol nem mondhato el)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16099) jookomak


jookomak
őstag

Apropó evil twin. Nézelődtem tegnap a brewdog pubban, hogy mit is kéne szűrni következőre. Jé, hűtő, doboz, gonoszikrek doboz. Mi a gyíkom ez? Imperial stout, rossz nem lehet. 17,2 %, ejha. Pizzaszeletek a címkén, de király, ilyet kérek. Gondoltam megosztom valakivel, azért ez így sok . Pultos adja, két pohár, tessék, 22,5 font lesz. Big ass money stout. Hát ebbe beleszaladtam, életem legdrágább sörévé lépett elő.
Jó volt, jó volt, de ennyit messze nem ért.

[ Szerkesztve ]

(#16100) looser válasza jookomak (#16099) üzenetére


looser
addikt

És folytatták, nem hagyták abba! :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.