Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) proci985 válasza Nunder (#17050) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szep csomag :K

az agamemnon monster shake a cowardok tetejen szinten nagyon jo, durvabb a baconos vonalon, mint a mikkeller breakfast stoutja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17052) looser válasza Nunder (#17050) üzenetére


looser
addikt

Hogy mosolyognak az Omnipollo-k, valószínűleg te is így fogsz, amikor iszod :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17053) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Tudtok ajánlani pár osztrák sört - főként búzasöröket szeretem, de jöhet más is. Inkább kommerszebb kellene, amit találok Hoffer/Spar/Penny/Merkurban is.
Szombaton útba vennék egy bevásárlóközpontot, és vennék pár olyat, amit itt nem kapni annyira.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17054) Lauda


Lauda
félisten

Adelskronen búza holnaptól a pennyben 159ft. ;)

A lidlis perlenbachert még sosem kóstoltam, jó íze van szerintetek? Meg kellene kóstolnom.

[ Szerkesztve ]

(#17055) gzbotii válasza Lauda (#17054) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a Perlenbacher nem egy nagy durr :(

Más, összefoglalót olvasva, szerintem be lehetne rakni a Mélypontot. Sok érdekes sörük van, egy próbát megér mindenképpen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17056) Lauda válasza gzbotii (#17055) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! ;)

(#17057) looser válasza Lauda (#17056) üzenetére


looser
addikt

Szerintem egyébként tök jó bulisör, annyit nagyon megér. Nincs benne kukorica, ahogy jookomak topictárs mondaná, vakoláshoz pont jó. De szerintem még annál is jobb. Sima német láger, aranyásónál és köbinél derekasabb. Szerintem kk is adna rá vagy 3 pontot :-)
Egy tálca mehet nyugodtan! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17058) Lauda válasza looser (#17057) üzenetére


Lauda
félisten

Köszike! Megkóstolom, vesztenivalóm nincs vele. ;) Mióta kifulladt az üveges argus gold, kóstoltam a dobozos goldot, nem jött be. A barna dobozos argust, elvileg cseh sör, nem ízlett. A majestic még elmegy, meg iszogattam pár dobozzal a pennys rychtarból, az sem olyan rossz, de nem az igazi számomra. Egy időben a budweisert ittam, egyik kis boltan 220-ért volt folyamatosan, aztán eltűnt, csak 300 körül tudott volna hozni a főnök. ;)

(#17059) looser válasza Lauda (#17058) üzenetére


looser
addikt

Na, a Rychtar nekem pl. pont jobban bejön ebben az árban, illetve még ott van a Lobkowitz Ale (szintén Penny), ami egy angol sör lenne csehektől, szerintem igen jó. Ha még belefutsz, nagyobb CBA-kban forgalmaznak Primátor söröket, nagyon jó cseh nagyüzemiek <300 Ft-ért. A Dreher Red Ale-t pedig a KK blog is nagyra értékelte, nem is tudom, kapott-e tőle már valaha hazai nagyüzemi 4/5 pontot. Szóval visszatérve, a Perlenbacher teljesen jó ennyiért meg a Penny-s búza is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17060) Lauda válasza looser (#17059) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tippeket, ezeket megkóstolom mindenképpen! ;) Adelskronen búzát ismerem, szerintem jó íze van,nemrég vettem belőle pár dobozzal, akkor még 200-ért. Most szerintem becuppantok egy tálcával. :D

(#17061) gzbotii válasza Lauda (#17058) üzenetére


gzbotii
veterán

Az az üveges Argus Gold tényleg finom volt, de már vagy kétszer is kivonták aztán lett újra...
Jöhet pár tipp a Pennyben található sörökből, nagyon ritkán járunk arra, de láttam, hogy sok érdekes sörük van :R

(#17059) looser: egy ideje vadászok Primator búzát, de már a legtöbb CBA/Prímában ahol jártam, nem találni. Van valami tuti tipped esetleg?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17062) looser válasza gzbotii (#17061) üzenetére


looser
addikt

Megfogtál. Amikor elsőnek olvastam, hogy hozzá lehet jutni nem csak kiskereskedőkön keresztül, akkor a budapesti Arany János utcai metrómegállónál lévő CBA-t ajánlotta a szerző. Utána Kispesten az Üllői úton (Villanytelep környéke) lévő nagy CBA remízben is megjelent négy féle (búza, 12, 13, barna), de nem voltam ott egy ideje; Aldi-t és LIDL-t preferálom bevásárláskor.
Na most visszakerestem, mielőtt elküldöm a hsz-t, szóval itt a Sörfigyelő blogon olvastam, hogy az Arany János utcánál lévő CBA-ban kapható. Nekem a Premium (12-es) sokáig nagy kedvenc volt, mondjuk már régóta nem ittam...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17063) gzbotii válasza looser (#17062) üzenetére


gzbotii
veterán

Most, hogy szóba került, újra feltüzeltem maga, holnap el is megyek a Különleges sörök boltja vagy a Csak a jó sörhöz, és veszek párat.
Ami nagyon bosszantott, hogy Prágában három szupermarketet jártam össze és ott sem kaptam Primator búzát (más fajta volt).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17064) perempe válasza Dr.Zoo (#17019) üzenetére


perempe
addikt

nagyon elszálltak az árak itthon. a szlovák és magyar Tesco akciója között pont 100 forint a különbség a sima Kozel esetén[link], kint 44 centért lehetett kapni. üveges Bernardot is hatvan valahány centért láttam.

a 10 eurós Jägermeistert kisöpörték.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17065) gzbotii válasza perempe (#17064) üzenetére


gzbotii
veterán

Hmm, hétvégén megyünk egy Pozsony - Ausztria karikát, akkor érdemes lenne benézni egy Tescoba is Pozsonyban? Tudsz ajánlani még pár fajtát, amit érdemes lehet hozni (ár/érték arány, különlegesség, ízvilág miatt)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17066) Nunder válasza looser (#17052) üzenetére


Nunder
őstag

Haverral vettük őket felesbe, már most rettegünk mi lesz ha ezeket összekóstoljuk egy ültő helyünkben :D

proci: Igazából amiatt meg a két újdonság miatt rendeltük a pakkot, a többi az csak kíváncsiság. Sajánltam mondjuk, hogy pár nappal később került fel a boltba az utolsó Yellow Belly meg a Gideon's Pancake Stack, azokat is simán behúztuk volna.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17067) looser válasza perempe (#17064) üzenetére


looser
addikt

Mindig rácsodálkoztam, amikor átmentünk Komárno-ba, hogy a tömények milyen jó árban vannak. Sütőrumot vettünk 3€-ért, én valami olcsó scotch-ot 8€-ért, a sörök változóak, de azért azonos minőségben jó 20-30% különbség van a hatai árakhoz képest. Mondjuk nálunk is láttam már szlovák Kozel-t (szerintem a tízes), az van olyan jó, mint a cseh? Nálunk csak a barna Kozel van kintről. Staropramen-ből meg a Granat és az Unfiltered cseh, a világos és barna hazai gyártmány. Töményben még a horvátok iszonyat olcsók, literes pálinkák voltak átszámolva 2-3000 Ft-ért. Meg egy rakat likőr, könnyen be lehet nézni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17068) proci985 válasza Nunder (#17066) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

oke, akkor tapasztalat. a noa / aon variansokbol eszetekbe ne jusson fejenkent egy este kb fel liternel tobbet meginni, mert masnap konkretan fel nap fog kelleni, hogy a buza, kave, csokolade es dio kimenjen az orrotokbol es a borotokbol (az agamemnon eseten a csokoladet helyettesitsd be baconnal es soval). ket uvegnel ez az effekt garantaltan elo fog jonni.

tetejeben ebbol amit kostoltam (Noa / Aon BBA, Perpetual, Anniversary Coward, Agamemnon, Lorelei) az nekem kb 20 perc per deci korul mozgott, szoval hosszu lenne az este :).

kivancsi leszek a velemenyetekre :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17069) looser válasza Nunder (#17066) üzenetére


looser
addikt

Ahogy proci is írta, egy ilyen bika stouttal el lehet üldögélni egy darabig :-)
Gratu hozzá, szép csomag!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17070) perempe válasza looser (#17067) üzenetére


perempe
addikt

sajnos nem ismerem a csehet, magyart meg nem veszek mellé már.

az indexes Párkány topicban írta vki, hogy a szlovák vodkák gabonából készülnek, nem krumpli alapúak, mint a hazaiak. tényleg jó minőségűek? milyet lett volna érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17071) looser válasza perempe (#17070) üzenetére


looser
addikt

Utoljára Russian Standard-ot ittam, az egész jó volt, bár ezt az alap ablakmosó ízt (elnézést a vodka kedvelőktől) nem fogom tudni sohasem megszokni. Ha legközelebb arra járok, veszek egyet tesztképpen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17072) perempe válasza looser (#17071) üzenetére


perempe
addikt

az drágább. én a Vodka 1906, Pure Star Vodka és a hasonló helyi csodákra gondoltam. nem szoktam inni töményet, de ha jó minőségű a kinti, akkor vettem volna.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17073) [CsuCsu] válasza looser (#17071) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ablakmoso ize a rossz vodkanak van. Olcso de jo tomennyel en meg nemigen talalkoztam (persze mindtol be lehet allni).

A legjobb vodka amit valaha kostoltam az Oxford Artisan Distillery helyi heritage rozsbol keszult fozete. Ugy lehet szurcsolgetni, mint egy jo whisky-t, selymes es finom. Persze £35 egy uveg.

[ Szerkesztve ]

(#17074) jookomak válasza looser (#17071) üzenetére


jookomak
őstag

Meg kell védjem, az egyik kedvenc vodkám! :))

Egy üveg yellow belly-t én is beszereztem, 11,2 font, és hétfőn még volt bőven. Ha kell valakinek, akkor tudok még venni, a logisztikát meg majd megoldjuk valahogy.

(#17075) proci985 válasza [CsuCsu] (#17073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az absolut elyx single estate is jo, igaz annak 60-80 euro az uvegje. viszont pl vodkanarancskent eletveszelyes, konkretan koktelkent nem erezni benne az alkoholt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17076) [CsuCsu] válasza proci985 (#17075) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Elyx itt £34, eleg durva adoitok vannak. :( Ilyen arkulonbseg mellett meg kulfoldrol rendelni is olcsobbnak tunik, mint helyben venni.

[ Szerkesztve ]

(#17077) Dr.Zoo válasza [CsuCsu] (#17073) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Régen Absolut vodkát ittam, vodka+narancs kombóban.
Ott kb. mindegy volt, hogy milyen íze van a vodkának. Aztán jött a tequlia, HP, most épp a francia cognac van soron.
Azt kell hogy mondjam, tudnak ezek a csiga zabálók.... :D

szerk.: itt szoktam általában magamban beszélgetni.. ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17078) jookomak válasza Dr.Zoo (#17077) üzenetére


jookomak
őstag

Igyál inkább whiskyt, ott többen vagyunk.

(#17079) mekker válasza [CsuCsu] (#17073) üzenetére


mekker
őstag

Az eddigi legjobb vodkám az egy Gold of Ukraine nevű ukrán ital volt: [kép]
Nem volt drága, de olyan semleges és selymes volt, mint a víz.

Itthon pedig a Lidl-ös Putinoff és Gieroy azok, amik best-buyok, ott sem érzed azt a Windex ízt.
Drágább vodkák közt is hatalmas a szórás. De ez igazából ízlés kérdése is. Én azt várom el a vodkától, hogy legyen minél szárazabb, semlegesebb. Pl. a Finlandiában ez nincs meg számomra, mégis sokan szeretik.

@perempe
99%, hogy nem készítenek itthon krumpliból vodkát, hiszen drágább, és macerásabb. Kilóra 4-5x annyi kell belőle, hiszen az összetétele (~keményítő) kb azonos a gabonákéval, de a nagy része víz. Pedig egyébként a Finlandiáról nekem a krumplicukor jut az eszembe, de papíron az sem találkozik burgonyával. Nem hiszem, hogy minőségre rosszabb lenne a krumplivodka, ha megvan mögötte a megfelelő technológia.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17080) [CsuCsu] válasza mekker (#17079) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igy van, minosegre nem rosszabb a krumpli. Mas izvilag. A krumpli nyersebb, kicsit zoldebb, foldes izt ad neki.

(#17081) proci985 válasza [CsuCsu] (#17076) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

bocsi, 54 euro "csak". ugy emlekszem hogy nemzetkozi kompon is 50 korul volt (mintha korabban dragabb lett volna, de lehet csak rosszul emlekeztem).

nem csak az ado, itt nincs soha semmi akcioban. egy uveg 0.5os piros walker 25 euro. cserebe viszont pl a talisker vagy a nikka pontosan annyiba kerul, mint ferihegyen a duty freeben.

mondjuk igazabol az ado belepo cuccoknal magas, azt vallalhato sorok olyan 1.6-1.8 eur korul indulnak, de pl a Noa vagy egy Brewdog jellemzoen olcsobb, mint Magyarorszagon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17082) gzbotii


gzbotii
veterán

Ma esti szerzemények. Primator már hűl.
Régi címke sokkal szebb volt, btw.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17083) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mai beszerzés eredménye:

MONYO / North Brewing Co. Where Is Seb? link link
To Øl Santa Gose F&#%-! It All link link
To Øl Black Malts & Body Salts Black Coffee IIPA link link
Bevog Rudeen Black IPA link link
"Sörműves Kezek Double Pelletration" link link
Mad Scientist / Hara’ Punk Salt Cake City link link

ez a kedvenc aláírásom

(#17084) jookomak


jookomak
őstag

Az imént dörgöltem be egy Cloudwater Chubbles-t. Azt a jó mocskos élet. Ez valami eszméletlen jó, nincsenek rá szavak.

(#17085) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lidlis Abbaye de Vauclair.
Úgy emlékszem 650 Ft körül vettem, pezsgő szerű, az íze kicsit lehetne markánsabb is.
A koriander egyáltalán nem érződik, egyébként teljesen rendben van.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17086) Jhonny06 válasza proci985 (#17068) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem már csak az Aon Bacon Burger maradt a karácsonyi sörökből, most értem a pakk végére.. :D Amikor megvettem, még érdekesen hangzott, de valahogy nem tudom rávenni magam, hogy kinyissam, ez már nekem is túl fura.. :))

(#17087) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Dreher Red Ale

Nem rossz, bár minőségre kicsit olyan, mint a Pale Ale. Az első másodperc nagyon jó, aztán totál vízízű a lecsengés. Az ára kicsit mehetne lejjebb (nem tudom, hogy mi a hivatalos, én 300-ért vettem), de amúgy jó, hogy lesz választék nyárra.

(#17088) proci985


proci985
MODERÁTOR

Omnipollo / Veil - Amun: zseniálisan jó szűretlen dipa. Az új fozet ugyanolyan jó mint a három évvel ezelőtti. Csaprol. Nagyon ajánlott.

Omnipollo / Trillum Outside the line: kardamummas kávés csokis imperial stout. Kevesbe svéd karácsonyi süti a 2016oshoz képest de még mindig zseniális. Csaprol. Nagyon ajánlott

Omnipollo / Buxton Anniversary Coward: Nagyon ajánlott, utána a Selassie közepes és alkoholos volt.

Fjäderholmarnas Mr Cocoa: teljesen jó közepesen édes skandináv imperial. A sourja is jó volt a fozdenek.

Rochefort 10 2018: picit még fiatal de ugyanolyan jó.

Omnipollo's Hatt: sör hipszterkedni Stockholmban még mindig ez a legjobb hely. Viszont délután 4kor már csurig van. Nagyon ajánlott

Akkurat: Stockholmban az egyetlen hely ahol van geuze csapon mindig, most épp tilquin. A konyhájuk is nagyon jó. Választékban a vintageokat is beszámítva simán a budapesti belga szintjén van, konyhára pedig a tradicionális svéd vonalat is viszik ami üdítő. Nagyon ajánlott

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17090) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Esthajnal '18

Eltettem 5 üveggel érlelni, december óta szerintem rengeteget változott az íze. Sokkal lágyabb lett és a füstösség is kevésbé zavaró benne. Kíváncsi vagyok, hogy karácsonykor milyen lesz. :)

(#17091) jsk válasza Jhonny06 (#17090) üzenetére


jsk
Topikgazda

Irigylem azokat, akik el tudják rakni a söröket érlelődni. Nekem eddig max. 1 hónapra sikerült. Bár jelenleg ritkán veszek 2 üveggel egy sörből. Kivétel, ha Brew Your Mind IPA, de azokat meg gyorsan kell meginni.

(#17092) Jhonny06 válasza jsk (#17091) üzenetére


Jhonny06
veterán

Rám se jellemző, csak lévén, hogy olcsó volt, gondoltam kipróbálom. :) Meg nagy volt a hype körülötte, így gondoltam, hogy nem árt bevásárolni, hátha megtetszik.

[ Szerkesztve ]

(#17093) proci985


proci985
MODERÁTOR

ha valaki meg szemez a westvleterenekkel de dragalja oket, a belgian happinessnel kb 10 eurobol megallnak (vö 15-17 majdnem minden mashol). cantillon es 3 fonteinen is van naluk nagyon jo aron meg pl.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17094) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#17083) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Mad Scientist / Hara’ Punk Salt Cake City:
karamellás sós barnasörnek kellene lennie, ehelyett intenzív barna sör íz, alig észrevehető sóssággal, észrevehetetlen karamellássággal: nekem csalódás volt. A koncepcióból sokat ki lehetne hozni. Lehet hogy a csapolt verzió jobbra sikerült, mint ez az üveges.

To Øl Black Malts & Body Salts Black Coffee IIPA:
nem rossz black ipa, de szerintem túlzás, hogy a 2. legjobb sör ebben a kategóriában, szerintem ebből is lehetne jobbat kihozni. Ezek után kiváncsian várom a Bevog Rudeen Black IPA-t.

ez a kedvenc aláírásom

(#17095) [CsuCsu] válasza ROBERTOH (#17094) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Masodik legjobb a To Øl Black Malts & Body Salts milyen lista szerint? Csak igy kapasbol, ott van a Wander Beyond Bloom, ami ezt megeszi reggelire. Mondjuk ez egy beteg sor...

(#17096) ROBERTOH válasza [CsuCsu] (#17095) üzenetére


ROBERTOH
őstag

ratebeer

ez a kedvenc aláírásom

(#17097) Dilikutya válasza ROBERTOH (#17094) üzenetére


Dilikutya
félisten

A sót én sem éreztem benne, a karamell jobban kijött.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17098) [CsuCsu] válasza ROBERTOH (#17096) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ja, ertheto. Nemigazan vagyok a ratebeer listak hive, tul sok sor nem szerepel rajtuk es latok egyes soroket a top kozott amik kutya atlagosak szerintem, csak a hype nagyobb mint a minoseg.

(#17099) ROBERTOH válasza [CsuCsu] (#17098) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Utóbbi időben valóban egyre több sör van -persze többnyire újdonságok- amik hiányoznak a ratebeer-ről. Ugyanakkor az untappd-on meg bele futottam irreálisan túlpontozott sörökbe (4.x), amik a ratebeer-en reálisan (3.x) szerepeltek. Egyébként az untappd-en elő lehet valahogy hozni sörfajtán belüli listát? (összesített ranglistát megtaláltam, ami eléggé usa felé billenő mérlegű)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#17100) jsk válasza ROBERTOH (#17099) üzenetére


jsk
Topikgazda

Untappd-en felül Top Rated, és aztán lehívhatod sörfajtára, és az országokkal is szórakozhatsz. Csak azok a sörök szerepelnek benne, amelyekre min. 150 értékelés érkezett.

A Ratebeer-en többet tudsz meg az adott sörről. De én is azért váltottam untappd-re, mert nincs kedvem minden egyes alkalommal leírást írni a sörökről. Sokan ezért váltottak. Ja, és a Ratebeer felvásárolták. A közvetett tulajdonos teljesen az AB InBev multi lett idén februárba. Korábban csak részesedésük volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.