Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) jsk válasza Jhonny06 (#16499) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem még hátravan holnap egy rendelés a GhostWhale-től, aztán most már januárig semmi. Igyekszem inkább ipa/dipa söröket rendelni, de azért ott is befigyel majd néhány stout, meg egy-kettő sour.

(#16500) [CsuCsu]: Szép sorozat :) BA Sippin Into Darkness az remélem meglesz nekem is. Múlt héten volt black friday a Beerrepublicon. Jó árakon voltak a sörök. Nagyon gondolkodtam, hogy pár amerikai stoutot beszerzek, csak nem akartam 15 eurót kifizetni szállítási költségként.

(#16502) proci985: Nálunk nincs gond ezzel. A feleségem benne van a kraftban :), de ő inkább ipa/dipa vonalon mozog. A stoutokkal sincs baja, csak a túl kávés ízűeket nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#16502) proci985 válasza jsk (#16498) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt kicsit valtozo a helyzet. csaladdal iden nem akarok nagyon kiserletezni, tapasztalatok alapjan az imperial stout / belga spontan / dipa vonalat csak en ertekelem. meg az se nagyon fer bele, hogy fel orat szelloztettuk anno a rodenbach alexander '16ot.

ha lazac lesz mondjuk ahhoz a nebuchadnezzar mindig tokeletesen mukodik es nem lopja el a showt. probalkoztam tavaly sulyosabb cuccokkal, de anyam hiaba van benne a gourmandkodasban, nem mindig jon at neki, hogy lassan es ovatosan azzal a KBSsel, mert 12+%os :).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16503) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Meddig érdemes rendelni sört belföldi webshopból? Nagyon esélyes hogy ha már MOST rendelek, akkor is csak jövőre kapom meg a csomagot? Horror sztorikat hallani a karácsonyi házhoz rendelésekről....nem is szoktam rendelni semmit karácsony előtt közvetlen.
Vagy ennyire nem durva a helyzet? A 2-3 munkanapnyi szállítási idő ugye csak papíron létezik, a valóság nyilván más, főleg karácsony előtt néhány héttel amikor boldog boldogtalan rendelgeti az ajándékokat.
Tapasztalatok?
Pedig a Beerside biztos kidob valami durva szortimentet még az idén, csak kérdés megkapom-e az ünnepekre a cuccot.

(#16504) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16503) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha futar kuldi nincsen miert aggodni. A gondok a postanal vannak.

(#16505) jsk válasza Aranypatkány (#16503) üzenetére


jsk
Topikgazda

A mi cégünk (könyv kis- és nagyker) naponta 100-200 közötti csomagot ad fel futárszolgálattal. Jelenleg a GLS-sel, azelőtt a DPD-vel. Az elmúlt 15 év tapasztalata az, hogy kb. december 3-ik hetében kezdődnek a gondok egy normális futárszolgálatnál. Ami azt jelenti, hogy 10-ből 2 csomag csak a második munkanapon kerül kiszállításra. Más gond nem nagyon szokott lenni. Inkább a feladók nem bírják a rohamot, és késnek a feladással.

Ugyanakkor a Beerside az MPL-lel küld házhoz, ami a Magyar Posta cége. Egy kalap ... a legtöbb esetben december 10-től (ők szállítanak nekünk árut, innen tudom). Valamint a Beerside sem a gyorsaság bajnoka, ami az összekészítést ill. a feladást illeti.

A helyedben jövő hétvége felé rendelnék, hogy tuti rendben megkapd.

[ Szerkesztve ]

(#16506) Jhonny06 válasza jsk (#16505) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Beerside-nak sajnos az is szokása, hogy ha csomagautomatába kéred a cuccot, akkor nem veszik figyelembe a maximális csomagméretet. Már többször hívott a Posta, hogy nem tudják berakni az automatába.. :DDD Mondom ok

(#16507) jsk válasza Jhonny06 (#16506) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az szép! Ilyenkor mi van? Házhoz viszik?

Hogy legyen valami on is: A Tempest BA All The Leaves Are Brown parádés. Ezért az árért nagyon megéri.

(#16508) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Akkor én elkezdtem a decembert.
To Öl Jule Maelk
Brutál erős Imp. Stout, de nekem nem jön be. Se nem édes mint ahogy azt sokan írták, se nem különösebben finom. Csalódás :(

(#16509) Ereshkigal válasza Aranypatkány (#16508) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nemrég kóstoltam ezeket: Let Mælk, Cognac Mælk, Mælk Shake. Egyik sem jött be. :( A Jule nekem jobban ízlett.
Amit szintén mostanában kóstoltam és finom volt: BrewDog / To Øl Mercurial Mælk.

[ Szerkesztve ]

(#16510) jookomak


jookomak
őstag

Ajánljatok nekem jó söröket karácsonyra! Ghostwhale rendelés lesz, imp stout, és ipa/dipa/tipa vonal érdekelne, abból is a legjobbak, de max ilyen 10 font/palack összegig.

(#16511) jsk válasza jookomak (#16510) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ezeket rendeltem tegnap (átnéztem az összes kapható sört):

Stout:
Neon Raptor - Moon Rocks
Unity - Annum Reserva: Red Wine BA Belgian Double Export Stout
Lervig / Hoppin' Frog - Sipping Into Darkness Barrel Aged (ez kicsivel 10 font felett van)
Kees - Caramel Fudge Stout Brandy BA
Black Iris/Emperor - Princess Slayer

Ipa/Dipa:
North / Barrier - DDH India Pale Ale
Stigbergets - New And Improved
Lervig - Medicine
Parrotdog - Keith
Loka Polly - Mosaic DDH Pale

Ipa/Dipa vonalon most nem nagyon volt izgalmas, a Verdantokról lemaradtam, mert tegnapra kaptam meg csak a többiek rendelését.

Stoutokból sokat ott hagytam, mert abból most itthon is van rengeteg. Például ezeket nem rendeltem meg: Neon Raptor Critically Endangered, Pöhjala Early Morning Regrets (mondjuk ez remélem eljut a Beerside-hoz is), LHG Dot Matrix, Siren Accept All Cokkies.

[ Szerkesztve ]

(#16512) jookomak válasza jsk (#16511) üzenetére


jookomak
őstag

Király, köszi, szemezgetek belőle.
Pár év után nem dolgozom karácsonykor, erre a cimborámék elutaznak, hazamenni meg drága. Úgyhogy a repülőjegy árát inkább eliszom, meg csinálok steaket, ami akkora, mint egy csecsemő. :D

(#16513) Ereshkigal válasza jookomak (#16512) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:C

(#16514) [CsuCsu] válasza jookomak (#16512) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Critically Endangered az valami zsenialis. Mindenkepp rendeld.

IPA/DIPA vonalon most elegge ki vannak fosztva. Szerintem varj kedd delutanig, akkor szokott jonni uj szallitmany.

(#16515) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem hagy nyugodni a Beerside.. :(

[link]
[link]

(#16516) jookomak válasza [CsuCsu] (#16514) üzenetére


jookomak
őstag

A pénteki fizut még megvárom, remélem addig nem fosztják ki. Ha meg igen, akkor majd jövő kedden.

(#16517) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16515) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Akkor hadd nyugtassalak meg, hogy egyik sem egy nagy szam. A Bacon Burger peldaul szerintem kifejezetten rossz.

Nekem az a benyomasom, hogy az alap Noa egy olyan recept, ami pont ugy mukodik jol, alaposan kicentizve. Belenyulsz es szetesik az egesz... meg a sima BA verzio sem olyan jo, mint az alap. Pedig altalaban jot tesz az impiknek a hordozas.

Viszont van naluk Pohjala Sajand ahogy nezem. Azt vigyed, mintha nem lenne holnap.

[ Szerkesztve ]

(#16518) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ez mennyire jó sör?

The Bruery Or Xata 7,2%, Blonde Ale

0,75 l és 2600 ft.

Vagy ez is frissen ivós sör?

(#16519) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#16517) üzenetére


Jhonny06
veterán

A kávésról nagyon jókat írnak, viszont a másik max érdekességnek jó, nem tudom mennyire hiányzik nekem a bacon egy sörben.. :DDD

Néztem anno a Sajand-ot, de a porterek nem a szívem csücskei.

(#16520) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16519) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Sajand nagyon mas, mint egy atlag porter. Kozelebb all egy imperial stout-hoz valojaban (nem csoda, hiszen imperial porter). Nagyon komplex es kifinomult. Ha a bacon es a Sajand kozott kell valasztani, es egyik sem meggyozo elsore, en adnek egy eselyt a Sajand-nak.

[ Szerkesztve ]

(#16521) jookomak válasza Jhonny06 (#16519) üzenetére


jookomak
őstag

Mikkeller beer geek bacont kóstoltam, az zseniális volt. Igazából a bacon olyasmi ízt ad neki, mint a Schenkerla. Füstös, tömény. És így legalább nem lesz vegán a sör.
És ugye ismerjük a mondást: baconnel minden jobb.

[ Szerkesztve ]

(#16522) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Minimal beszerzés:

Szent András Esthajnal '18
Szent András Betyár Király

ez a kedvenc aláírásom

(#16523) Ereshkigal válasza ROBERTOH (#16522) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mostanában annyit emlegettétek ezt az Esthajnalt, be kell, hogy szerezzem. :)

Én ma este egy Amurgával vigasztalódom.

(#16524) ROBERTOH válasza Ereshkigal (#16523) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én is ezért ugrottam rá, a korábban említett osanban. Van ott még bőven utánpótlás, ha valaki venni szeretne. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#16525) jsk válasza ROBERTOH (#16522) üzenetére


jsk
Topikgazda

De nagy kedvencem volt régen a Betyár király :)

(#16526) Dilikutya válasza ROBERTOH (#16522) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem nem ízlett az Esthajnal '18, de valószínűleg a szilva az oka, azt ugyanis nem szeretem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16527) [CsuCsu] válasza jsk (#16525) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem hianyoznak azok az idok, amikor mar egy kb akarmilyen belga sornek is orulni tudtam. A Keseru Mez es az elso kraft sorok elmenye. Beszabadultam egy sorboltba, es olyan volt, mint egy kanaan. A sok uveg, soha nem latott logo, erdekessegek.

Most meg mar eleg jo sorok felett ugyanugy elnezek, mintha Arany Aszok lennenek, mivel semmi ujat nem nyujtanak mar. Es konnyeden be tudok szerezni jobbat ha csak ivosor kell ujdonsag ereje nelkul. Hetvegen hazibuli baratokkal? Verdant vagy CW 6-pack berendel, 2 nap alatt kihozzak. Nem nagy ugy. A hutom pedig roskadozik a ritka lambic-oktol es impy stout-oktol. A karacsonyi sor stash pedig... :(

(#16528) ROBERTOH válasza Dilikutya (#16526) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én sem, kivéve ha pálinka :DD No majd meglátjuk ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#16529) Luser2000


Luser2000
addikt

Mikkelleréknél megint elgurult a gyógyszer ....

:))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16530) looser


looser
addikt

A pénzzel, pizzával, baconnel, édességekkel stb. főzött sörök után kíváncsi vagyok, hogy a rovarkaja trend felfejlődésével párhuzamosan ki fog kijönni egy 'bug ale' -el :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16531) [CsuCsu] válasza looser (#16530) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A svedek csinaltak erdei hangyaval izesitett gin-t. En probaltam egy barban, erdekes fuszeres ize van. Nem volt rossz, gondolom a hangyasav adta a bukejat.

(#16532) spe88


spe88
senior tag

Tudtok olyan helyet az országban, ahol tasterben szolgálják fel a söröket?
Többet lehetne kóstolni és nem megy szét olyan hamar az ember. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16533) [CsuCsu] válasza spe88 (#16532) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mi az a 'taster'? Teku pohar? A Brewdog-ban es Csakajosorben csapolnak 100-200ml-t ha jol tudom.

(#16534) spe88 válasza [CsuCsu] (#16533) üzenetére


spe88
senior tag

ilyesmi

Felszolgálnak mondjuk 3–5 különböző, kb. 1–2 dl sört egyszerre egy ilyen tálca jellegű dologban, tehát gyakorlatilag mennyiségben, mint kb. egy korsó sör, tehát nem hűl ki – van, amelyiknek jót is tesz egy kis szellőztetés elvileg, bár nem tudom ez csapoltaknál mennyire mérvadó.
Leültök négyen négy ilyen "tálcával" és mindegyikőtök megmondja melyik ízlett a legjobban, vagy mindenki összeválogatja magának a szimpatikusat a saját "tálcájára". Persze ez olyan helyeken van csak, ahol millió csap van.

Ahogy a nevéből is jön: kóstoló. Belgiumban vannak ilyenek itthon nem tudok róla.

Ha már az általad említett helyeken csapolnak deciket, az már lehet jó jel, de még nem törvényszerű, hogy tasterben szolgálják fel. Persze a lényegen nem változtat max. kis poharakban odaszerencsétlenkedtek az asztalhoz vagy többször álltok sorba. :D

A KEG sörművházban vannak elvileg csappartik, ahol 32 csapot kóstoltatnak veled végig egy pár óra alatt decinként. De az amúgy nem kis alkoholmennyiség, nem biztos, hogy a vége felé már érdemben tudnád értékelni a söröket. :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16535) somasz válasza spe88 (#16534) üzenetére


somasz
addikt

KEG-ben van kóstoló, asszem 2500 ft az 5*1 dl.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#16536) Luser2000 válasza spe88 (#16532) üzenetére


Luser2000
addikt

A KEG-en kívül pl Debrecenben a Stay is ilyen (legalábbis 2 éve még ilyen volt).

Aztán Pesten a Hedon (Bazilika Taproom) is alkalmas erre, mert ott meg magadnak csapolsz, így akár egy kortyot is engedhetsz a pohárba, ha kell. :-)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16537) [CsuCsu] válasza spe88 (#16534) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek mezei 1/3 pint poharak (190ml), nem 'taster'. Kostolopoharral eddig csak fesztivalon talalkoztam, azok 100ml-esek szoktak lenni es nem igy neznek ki. Taproom-okban mindig az 1/3 pint a legkisebb amit csapolnak egyebkent.

Amit mutatsz egyebkent nem egy jo pohar kraft sorhoz, a kehely formajuak vagy a Teku sokkal jobb. Amit te mutatsz az hagyomanyos angol cask ale-hez valo.

Sok sor eseten az alap mennyiseg 1/3 pint (nagy stout-ok pl). A Brewdog-ban peldaul biztos vagyok benne, hogy csinaljak ezt a talcas dolgot is (mondjuk ott 1/2 pint szokott menni poharankent a talcas rendelesnel).

Szelloztetes szerintem csak a lambic-oknak es wild ale-knek hasznal. Stout-oknak melegedni kell, ugyanis a legtobb hely tulhuti.

(#16538) looser


looser
addikt

Rákerestem a KEG-re, remek a street view ajánló :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16539) Luser2000 válasza looser (#16538) üzenetére


Luser2000
addikt

baaaa....

azért nem semmi, hogy a terasz kb 2 hónapig tudott üzemelni (mert elkezdték túrni a járdát, meg az úttestet) és épp ebben a rövid időben járt ott a Google ....

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16540) spe88 válasza [CsuCsu] (#16537) üzenetére


spe88
senior tag

wow, ez precíz post volt. köszi :)
Azok a poharak, amúgy amiket linkeltem valóban nem megy a legtöbb sörhöz, csak ilyet találtam hirtelen, ami ilyen tálcás történet.

Brewdogot mindenképp meglátogatom amúgy, bár igen lehúzták az árak miatt, hogy még a saját söreiket is drágán/drágábban adják, mint közeli egyéb helyek.

A KEG-es Google SW kép valóban kiváló. :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16541) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

https://www.drinkonline.hu/sorok/

Innen szoktatok rendelni? Megbízhatóak? Egy csomó sör best buy. Pl. 2013 Alaskan Smoked Porter 0,65 l 1800 ft. ! De sok más sör is elég jó árban van.

(#16542) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Néztétek a Lidl jövőheti akcióit (nyilván sör témában :D)? Ismeritek esetleg őket esetleg, érdemes valamelyiket megkóstolni?
[Kézműves csomag], [Sörművek csomag], [Hoptop csomag]

[ Szerkesztve ]

(#16543) Dorian válasza nzozz (#16542) üzenetére


Dorian
félisten

Hoptop csomag jó,Sörművek csomag jó, Kézműves csomag felejtős.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16544) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#16541) üzenetére


Jhonny06
veterán

Most készülök rendelni tőlük. Annyi, hogy Szlovákiából szállítanak, így valamennyivel több a szállítási költség, de nem vészes. Az ügyfélszolgálattal beszéltem, korrekt cégnek tűnik (magyarul nem tudnak).

(#16545) looser válasza nzozz (#16542) üzenetére


looser
addikt

Köszi, hogy szóltál!
Erre a Heavyweight Stout-ra kíváncsi leszek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16546) looser


looser
addikt

A 6-os LIDL belga pakk (Gulden-es) most 2000 Ft, ha valaki még nem unja.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16547) zoli03 válasza looser (#16546) üzenetére


zoli03
őstag

Én nem látom sehol. Nem nézted félre?

(#16548) Ereshkigal válasza zoli03 (#16547) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem nézte, a minap én is láttam Miskolcon. Gondolom nem fogyott el, aztán most már akciózzák.
Az a helyzet, hogy annyit nagyon megér, de már olyan sokszor vettem, hogy baromira unom. :D

[ Szerkesztve ]

(#16549) Jhonny06 válasza looser (#16546) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én csak azt látom 2000-ért, amiben 3 Stella, 1 Hoegaarden és 2 Leffe van, de az még 2000-et se ér :D

(#16550) spe88 válasza Jhonny06 (#16549) üzenetére


spe88
senior tag

azért a HG, meg a Leffe igen jó szerintem :D

no de egy kérdés:

A Beerside meg a Beer To Gónak mi köze van egymáshoz?

BS oldalán nem láttam opciót személyes átvételre és, ha esetleg a kettő cég ua. vagy valamilyen szorosabb kapcsolat van köztük, akár opció is lehet.

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.