Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) [CsuCsu] válasza ROBERTOH (#17099) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Untappd-en sok alul- es felulpontozott sor van. Viszont ha kiismered, nagyjabol lehet tudni, hogy melyik stilusnal milyen pontszam szamit jonak.

A Untappd gyengesege szerintem, hogy a skala csak 0.25-os, ami torzitja a rating-eket.

(#17102) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, eddig nem is vettem észre ezt a topikot, jövök én is sörözni. :)

Winkler nyomán a napokban mi is elkeztünk az asszonnyal sörvaktesztelni (utoljára kb 10 éve próbáltam ilyet egyetemen, valami beadandó keretében :D), alább az eredmények.

Winkler véleményére az eddigi tapasztalatok után eléggé adok, amiket jó sörnek ítél, jobbára nekem is tetszenek.

Első kör:
Kőbányai (0.5 doboz)
Alsókategóriás mivoltához képest egészen iható, kellemes meglepetés. A Drehernél egy nagyságrenddel jobb.

Asahi (0.3 üveg)
Győztes, érződik, hogy van benne anyag a többihez képest, de semmi extra. Nem tudnám összetéveszteni a Kőbányaival, ahogy Winkler sugallta.

Dreher (0.5 doboz)
Az elmúlt 10-15 évben az elfogyasztott söreim 80%-a kb Dreher volt, elvileg szeretem, de itt a teszten elbukott, inkább mellőzöm a jövőben. Színtelen, ízetlen, önmaga árnyéka ahhoz képest, amit vártam tőle (az egyetemi vaktesztben annak idején ő nyert a Heineken mellett). Vagy csak kifogtam egy szar dobozt.

Második kör:
Soproni APA (0.5 doboz)
IPA volt a tippem, mert úgy rémlett, az a zavarosabb a kettő közül, kicsit édeskés.

Soproni IPA (0.5 doboz)
Apának tippeltem, savanykásabb, nálam ő volt a győztes.

Lobkowicz Premium Ale (0.5 doboz)
Felismertem, mert nagyon más volt, mint a másik kettő, de azokhoz képest valahogy rosszabb ízvilág volt, pedig nagyon szeretem (legutóbb 36 dobozzal vettem).

Harmadik kör:
Soproni (0.5 doboz)
Kb mind hasonló tipikus savanyú olcsó magyar sör, de ebben volt a legtöbb karakter, ha egyet kéne választani győztesként, ez lenne az. Borsodinak tippeltem elsőre.

Borsodi (0.5 doboz)
Évtizedekig kerültem a Borsodit, de nem annyira szörnyű, mint amit vártam, egészen iható. Nagyobb korty után van valami árulkodó utóíz, ezt később vettem észre.

Arany Ászok (0.5 doboz)
Felismertem, elsőre ízetlen, jellegtelen, nagyobb kortyolás után előtűnik a csapolt változat jellegzetes kenyeres utóíze. Nem egy nagy élmény, de meg lehetett inni. Az asszony rám hagyományozta az egészet, neki nagyon nem ízlett.

Negyedik kör:
Edelweiss Hefetrüb (0.5 doboz)
Itt ő nyert, de nem volt különösebben nagy élmény. Sose rajongtam érte, amíg volt, a Löwenweisse volt a kedvencem, de néha szívesen megittam. Itt most leszerepelt, nem veszek többet, főleg nem 800 ft-ért, ahogy eddig vettem snookerezés közben. Egy doboz még maradt, másnap megittam, akkor jobban csúszott, lehet ebből is rossz dobozt fogtam ki.

Pécsi Prémium Búza (0.5 doboz)
Számomra közel ihatatlan, bár az asszonynak ez tetszett kicsit jobban. Nehezen fogyott el mindkettő.

A hűtőben sorbaáll még pár csapat, van jópár prémium német búzasör, Pécsi APA, Dreher Red Ale (párat már megkóstoltam belőle, nagyon tetszik).

Amúgy legnagyobb kedvencem a Brewdog Dead Pony Club, de nagyon szeretem az erősebb Monyó és St Austell ipákat is.

(#17103) gzbotii válasza Moleman (#17102) üzenetére


gzbotii
veterán

Én már rég nem követem őt, sok marhaságot mond néha*... Na meg úgy néz ki, nagyon nem egyezik az ízlésünk sem.

*nem csak sör, autós témában is olyan elszólásai vannak, hogy én lelkes amatőrként fogom a fejem :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17104) Dilikutya válasza Moleman (#17102) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez elég rossz kör volt, egyedül a Lobkowitz Ale és az Edelweiss sör ezek közül. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17105) [CsuCsu] válasza gzbotii (#17103) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Winkler musora szerintem nem a magunk fele kraft sor wanker-eknek keszul ;]

(#17106) Lauda


Lauda
félisten

Vettem ma dobozos osztrák ottakringert, Így néz ki: [link]
Kíváncsi leszek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17107) gzbotii válasza Lauda (#17106) üzenetére


gzbotii
veterán

Szombati beszerzés volt, Stigel, Puntigamer és LöweWisseval egyetemben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17108) Lauda válasza gzbotii (#17107) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy nézem ez helles, az enyém special, nem tudom mi a különbség. Bécsi az tuti, brauerei ag-s. ;)

(#17109) OPiiPO


OPiiPO
addikt

úgy tudtam hogy a PH-n mindenre is van topic - bekedvenceltem ezt is :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17110) proci985 válasza Moleman (#17102) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha valami erdekesebbeket akarsz es tudod, hogy bejon a dead pony club, akkor erdemes megnezni a brewdog erosebb ipait is. a brewdog punk es a jackhammer jellemzoen beszerezheto, kis mazlival (a nagyon komlos) hardcore ipa is. aztan ez alapjan kb be tudod loni, hogy merre tovabb, ha erdeklodo vagy.

[CsuCsu]: winkler arra jo, hogy barati korben volt aki hallgatta, aztan levittem a csakajosorbe es segitettem neki valogatni :DDD. az omnipollo x buxton rocky road imperial stoutot mondjuk sokallta vegul, de talalt mas erdekes cuccokat.

legkozelebb ha Budapesten vagyok megyek vele a dezsobe, eppen azt tesztelgeti.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17111) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Mostanában...

Nemrég sikerült olcsón lecsapnom (CsuCsunak hála) pár üveg BrewDog Vs Fierce: Very Big Moose-ra. Hú, bár lett volna belőle több... Csoki, kakaó, kávé, vanília, és még több csoki... Az édességét is eltalálták, nekem nagyon bejön.

Kóstoltam hazait is, a Rettegett Ivánt, viszonylag új sör. Kávésabb, kevésbé édes, mint az Esthajnal '18, nekem jobban csúszik. Bár kb. 200 Ft-tal drágább attól, de ebből is be fogok tárazni pár darabot.

[ Szerkesztve ]

(#17112) [CsuCsu] válasza proci985 (#17110) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Rocky Road az nekem is sok volt, ennyi malyvacukrot sorbe tenni emberiseg elleni buntett. :D

(#17113) jsk válasza Lauda (#17108) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Helles egy inkább malátás német lágersörfajta. Gondolom innen jön a név is. Míg a Spezial az egy német pilsner, ahol inkább a komló a meghatározó.

[ Szerkesztve ]

(#17114) proci985 válasza [CsuCsu] (#17112) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alapvetoen betarazott mindenfele stilust, a rocky roadra meg meghivtam, hogy legyen viszonyitasi alap :DDD

egyebkent igen, az omnipollo mercevel is erosre sikerult volt, viszont gyakorlatilag az volt a keszleten levo legjobb skandinav desszertsor. mondjuk a grey joyt es a liquid cocainet o is szerette

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17115) Lauda válasza jsk (#17113) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#17116) Moleman válasza proci985 (#17110) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, a Punkot próbáltam tavaly, csináltam összehasonlítót is, ott a Pony jobban tetszett. Viszont ha már érdekesség, ott a Mr. President, az ereje ellenére nagyon élvezhető sör, ha találok, tuti veszek legközelebb is (évente járok ki rokonlátogatóba).
A már említett St Austell Big Job-ja is erősebb, 7.2-es double ipa, de ritkaságszámba megy, 2 éven át nem találtam sehol, tavaly sikerül újra vennem, de 0.5 helyett már csak 0.33-as üvegben mérik.

Érdekességek között említeném még a Beardot, zseniális a komlószakállas címke, a sörnek elsőre tömény fűszaga van, de nagyon jóféle.

Barnasöröket nem nagyon ittam korábban, de tavaly szintén felfedeztem a chocolate/vanilla/milk portereket és stoutokat, élükön a Thornbridge Cocoa Wonderlanddel (bár irgalmatlan drága kint is), meg ha már édes ízek, akkor a Badger Poachers Choice is visszatérő vendég a kosaramban.

Viszont ami nagyon csalódás volt Angliában, az a Hogs Back főzde összes söre, kézműves boltban bevásároltam az összes fajtát, mert nagyon nagyra vannak vele, de egyik sem tetszett.

(#17111) Ereshkigal
Úúúú, ez a Very Big Moose nagyon bejövősnek hangzik, remélem találkozom még vele valahol.

(#17117) chatran


chatran
őstag

Ti vettetek ilyen Delirium Christmas pakkot pohárral az Aldi vagy Lidillben?
Nektek is Gallica-s pohár volt benne, vagy át lettem b@xva?

(#17118) Dilikutya válasza chatran (#17117) üzenetére


Dilikutya
félisten

...mint szar a palánkon, annyira. :)

Nekem ott hasít a télapó a rózsaszín elefántos szánjával a poháron.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17119) chatran válasza Dilikutya (#17118) üzenetére


chatran
őstag

:((( A szemetek. Bár Gallica-s poharam még nem volt :)

(#17120) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ilyen finom, malatas friss lagert meg nem ittam. Brauerei Zehendner - Mönchsambacher Lagerbier. Bamberg mellett fozik egy falucskaban, 6 het szavido. Kozeleben sincs a szupermarketes lagereknek, egesz nyaron tudnam vedelni.

[ Szerkesztve ]

(#17121) gzbotii válasza [CsuCsu] (#17120) üzenetére


gzbotii
veterán

Relatíve közel van hozzá, ezért ajánlom a Klostern Scheyern söröket. Életem legfinomabb söre, én random vettem annó egy müncheni Edekában. Ha van lehetőséged, próbáld ki. Én búzapárti vagyok, szóval én azt szerettem, de a többi sem rossz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17122) Moleman


Moleman
addikt

Prémium német búza összehasonlító:

Franziskaner Weissbier Naturtrüb
Nagy várakozásokkal indultam neki, nálam historikusan ez a legjobb búzasör (itthon régebben nem is lehetett kapni). Magasan meg is nyerte a vaktesztet, minden német búzára jellemző jegy megvan benne (egy kis hiányosság, a habja nem volt túl szép, hamar eltűnt).

Paulaner Hefe-Weißbier Naturtrüb
A felhozatalból a leggyengébb, nem veszek többet. Kevés a szénsav, mintha két órája kitöltve állna (ennek ellenére neki volt a legnagyobb és legszebb habja), a búzás jegyek meglennének, de azonnal megjelenik az olcsóbb búzákra jellemző fémes mellékíz, a többihez képest low end, alig jobb mint az Edelweiss (ami nálam szintén leszerepelt).

Erdinger Weißbier
Nagyon más iskola, mint a másik kettő, világosabb színű, illatában egyértelműen mézes (az utóízben is érezni), nagyon könnyűnek tetteti magát, de az utóízén azért érződik, hogy van alkolhol mögötte (nyáron vedelném, kár, hogy 3 után be is rúgnék tőle). Más kategóriába tenném, mint a másik kettőt, de mindenképp fogok venni máskor is, ha jobb áron találok valahol.

Már csak egy Pécsi APA vár összehasonlításra (még nem is tudom, mivel hasonlítsam), ha vannak hasonló vaktesztes ötleteitek aránylag könnyen elérhető sörökkel, szívesen várom. :)

(#17123) [CsuCsu] válasza Moleman (#17122) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt az APA-t valami rendes Pale Ale-el hasonlitsd, pl Monyo American Beauty (bar az sem egy nagy szam, de nem tudom mennyire beszerezheto jobb ennel Magyarorszagon).

Ha szereted a nemet buzakat, az igazi premium osszehasonlitas a Weihenstephaner vs Schneider Weisse lesz! Ok mar mas ligaban guritanak. Persze az igazi hardcore buzas arcok Weizenbock-kal koccintanak ;]

[ Szerkesztve ]

(#17124) jookomak válasza [CsuCsu] (#17123) üzenetére


jookomak
őstag

Most miért kellett megemlíteni a weihent? Ittam ma már egy magic rockot és egy tempestet, de egy jó búzára bármikor vevő vagyok.
A yellow belly meg itt szemez velem a sarokból.

(#17125) NoLF válasza [CsuCsu] (#17123) üzenetére


NoLF
addikt

schneider nálam mindent visz búzafronton :K Bristolban (UK) van egy jó pub a városközpontban a régi munkahelyem előtt (ami a maga nemében alapból különleges: zerodegrees microbrewery and restaurant). a hely neve nem jut eszembe, de ott mindig van csapon, plusz néha valami különlegesség is tőlük üvegesként. szerencsére bezártak mindig mire én végeztem a melóban, különben minden estém ott végződött volna - csúnyán :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17126) proci985 válasza [CsuCsu] (#17120) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

bambergben van a schlenkerla fozdeje is ha szereted a fustos sort.

jookomak: marmint szo szerint szemez? :DDD

nekem is megjott harom uveg a final batchbol, holnap szerintem egyet megbontok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17127) looser válasza [CsuCsu] (#17123) üzenetére


looser
addikt

Azért az Ayinger - Maisel's weisse vonalon is érdemes körülnézni, de a Weihenstephaner hefeweisse a csúcs nálam is :-)

Na, most nézem, ilyet még nem ittam...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17128) [CsuCsu] válasza proci985 (#17126) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ne is mondd. Epp tegnapelott cuppogtam be egy Schlenkerla Fastenbier-t. Vacsizni sem kellett utana, az a sor egyenlo egy szalonnas kenyerrel. :P

[ Szerkesztve ]

(#17129) proci985 válasza looser (#17127) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en igen, szerintem felejtos, az weihenstephaner fele alapsoruk jobb, konnyebben beszerezheto es olcsobb.

[CsuCsu]: en fustos sajtos kenyerre asszocialtam, de igen :D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17130) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

la vie est belge (et pays-bas), avagy talaltam egy helyen olcsobban westvleterent aztan kicsit megcsuszott a kezem a rendelesnel.

hatso sor - magnumok
gouden carolus keizer blauw 2018
gouden carolus tripel
gouden carolus keizer rood 2017
delerium christmas

jobb szel - kriek
boon framboise 2016
cantillon kriek 100% lambic bio 2017
3 fonteinen oude geuze cuvée armand & gaston 17/18 batch 26
oud beersel bersalis triple oak aged 2017

quad front:
westvleteren 12
rochefort 10
ta trappe quad
kastel cuvée de chateau

triple / double / fruit / imperial stout
gouden carolus classic
westvleteren 8
delerium tremens
delerium red
struise black albert vintage 2016

kb a feluket meg nem kostoltam, a masik feluket meg itt nagyon nehez beszerezni. ez a vege ha ugyanannyi a posta egy uvegre, mint egy teljes csomagra. belgian happynessrol jott, 5 munkanap alatt ideert a 18 kilos csomag.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17131) Dr.Zoo válasza proci985 (#17130) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A Couvée du chateau a személyes kedvencem.... :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17132) proci985 válasza Dr.Zoo (#17131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, quad vonalon nekem is az egyik :). sajnos rougejuk nem volt, pedig az a delerium red mellett a masik nyari lazitos sorunk csaladtaggal.

gyakorlatilag a kepen ami 3 eur / 0,33 alatt volt, az ugy kerult a csomagba, hogy remek es nem lehet itt beszerezni. kiveve a gouden carolus tripel / original, mert azt itt eddig csak siman nem tudtam sose kiprobalni, mikozben a keizer blauwbol 5 evjarat van elrakva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17133) looser


looser
addikt

Tegnap megkóstoltam a Weihenstephaner / Sierra Nevada Braupakt csodát és hát elég fura jószág, mint egy apa/búza kombó, de valahogy mégis bejött. Nem olyan, mint a SW TAP5, amit szokni kell a jelentős hidegkomlózás miatt, ez valahogy malátahangsúlyosabb és tök jó (bár ezt a jelzőt egy pumpkin ale-re tartogattam :-)))

A másik a Boon Oude Geuze 2015/2016 volt, egyáltalán nem savnya, mostanában sokféle száraz fehérbort ittam, szóval nagyon jól esett, mert hasonló ízvilág. Meghatározhatatlan egyébként. Az üvegen a lejárat 2038 volt, szóval lövésem sincs, mi történik az üvegben, ha egy 7%-os sör 20 év után is fogyasztható marad; pasztőrözött lágereknél ugye nem több pár hónapnál a szavatosság.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17134) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Van itthon most ilyen:

Neon Raptor - Mountain Moves DIPA
Neon Raptor - Chaos and Earthquakes NEIPA
Neon Raptor - Dune Hunter NEIPA

Mindegyik jóval 4 fölött van Untappden, új brit főzde, nem ittam még tőlük semmit sem, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok rájuk. Ti ismeritek? Mit lehet várni tőlük? Új "nagyágyú", vagy sokadik átlag főzde?

(#17135) proci985 válasza looser (#17133) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na igen, az egy jol sikerult komlos buzasor meg ha nem is az en izlesemnek valo.

ezek felsoerjesztesuek es jellemzoen raknak az uvegbe bakterium tenyeszetet is, tehat tovabb erik az uvegben. boon egyebkent szvsz talan az egyik legkevesbe savas, szoval nem marja le ugy az arcod, mint egy cantillon vagy egy lindeman.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17136) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#17134) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Picit jobbak az atlagnal, de nem egy nagy szam. Kicsit tul vannak hype-olva. Nem tartanak CW / Verdant szinten, eleg markans a kulonbseg. Valahogy hianyzik beloluk az anyag es a test, illetve kilcsit pilsner-es utoizuk van szerintem. A stout-jaik es porter-eik viszont nagyon jok (Moon Dust, Extinct, stb).

Ha van eselyed ra, az uj CW Chubbles-t huzd be. Az most 4.5-on all, teljesen megerdemelten. Siman hozza a legjobb amerikai IPA-k szintjet.

[ Szerkesztve ]

(#17137) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#17136) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én a Verdanttól ittam már stout-ot, az tök átlag volt. Vagy csak IPA vonalon jó főzde?

(#17138) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Jut eszembe, van itthon még egy CW-m is, egy ilyen :))

https://untappd.com/b/cloudwater-brew-co-aow18-brewed-all-season-ipa/2899595

(#17139) proci985 válasza Aranypatkány (#17138) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en anno frissen ittam es zsenialis volt

---

Ha valami kulonlegeset akartok es szeretitek az imperial stoutokat es a belga quadokat, akkor a De Struisse Black Albertet nagyon ajanlom. kb feluton egy quad es egy imperial stout kozott, egyszerre gyogynovenyesen, anizsosan, kavesan es porkolt malatasan. alkoholt nem erezni rajta, ami egy 13%os sornel kb eletveszelyes. 2016ost ittam 2019ben. kicsit skizoid, de tenyleg egy elmeny es valami teljesen mas.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17140) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#17137) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Neon Raptor stout-okrol beszeltem. Azok nagyon jok. A Verdant valoban tokatlag ezen a teren, egyedul IPA es Pale Ale vonalon jok. Ami nem csoda, mivel kizarolag ezekre koncentraltak eveken at.

(#17141) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Firestone Walker Stickee Monkee / (untappd) - belgian quadrupel / abt

Túltelített test illékony habbal. Melasz, gyógynövény (ánizs?), pörkölt maláta, hordó, kókusz, háttérben némi bőr és szivar.

Nem voltam benne biztos, hogy 13 eur / üveg áron ez nekem kell, de a 4.3mas untappd és a ratebeer #6 abt/quadon belül meggyőzött. Gyakorlatilag félúton egy (angol old) strong ale és egy belga quadrupel között. Mondanám, hogy egy szörnyszülött, ha nem imádnám mindkét stílust és nem lenne a kivitelezése remek. Nagyon lean.

Nagyon ajánlott. Ár/értékben persze szörnyen rossz a 3 eur körül mozgó belga top quadokhoz képest, de elég különleges ahhoz, hogy egy élmény legyen. Ha végigkóstoltad a belga apátsági top söröket (pl chimay / trappe / rochefort / kasteel) akkor ez egy érdekes kísérlet USAból, még ennyiért is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17142) jookomak válasza looser (#17133) üzenetére


jookomak
őstag

Hopfanaticnak volt anno egy nagyon jó búza ipaja, azt imádtam. Minden korty más volt, egyszer a búza dominált, másszor az ipa.

(#17143) Lauda


Lauda
félisten

Kóstoltam a héten aldis karlskrone búzát. Szerintem nem az igazi, az adelskronen búza sokkal jobban ízlik.

(#17144) looser válasza jookomak (#17142) üzenetére


looser
addikt

A nevére én sem emlékszem (direkt nem akarok rákeresni, majd eszembe jut) de tényleg jó volt. Akkoriban Tomi mindent hidegkomlózott :-) Volt egy Popcorn nevű söre, ami azért volt vicces, mert ő is szószólója volt annak, hogy kukorica a sörbe nem való :-)) Bár lehet, hogy viccsörnek szánta, mint a kamillás ipát vagy Gergőék azt a mindenféle édességgel teleszórt izét. Utóbbi nem volt rossz egyébként.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17145) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#17083) üzenetére


ROBERTOH
őstag

MONYO / North Brewing Co. Where Is Seb?: Sima világos sör szín, az aranysárgább verzióból, kevés habbal, teljesen rendben van. Mondjuk az "ipa" kategóriával úgy vagyok, hogy nagyon elrontani nem lehet, ezért egy "ipa szakértő" lehet hogy találna benne hibát :)

ez a kedvenc aláírásom

(#17146) looser válasza Lauda (#17143) üzenetére


looser
addikt

Ezeket egyébként nem ugyanaz főzi? Aldiban van még a Valentins üveges is jó árban. Az sem csúcs, de a barna búza egész jó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17147) Lauda válasza looser (#17146) üzenetére


Lauda
félisten

Megkukkantottam. Az adelskronent az Oettinger Brauerei főzi, a karskonent a Feldschlößchen AG. ;) Valentinst ismerem, finom kis sör. ;) Aldiban az üveges 279 ft ha jól emlékszem. Ezen kívül szoktam venni dobozost is, talán a pennyben .

[ Szerkesztve ]

(#17148) jookomak válasza looser (#17144) üzenetére


jookomak
őstag

Nem white hops volt? Nem néztem utána,

(#17149) looser válasza jookomak (#17148) üzenetére


looser
addikt

Azaz!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17150) looser


looser
addikt

Űrszemét - Mikkeller 1000 IBU Vs. Permon Hopper Mosaic

:-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.