Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) jsk válasza ROBERTOH (#13550) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szerintem nem lősz mellé vele. proci985 már említette egyszer, és nem szidta. Az ára meg olyan, hogy kinek mit ér meg. Az Omnipollo Noa 2100 Ft-os ára még olcsó is, ahhoz képest, hogy milyen élmény volt.

[ Szerkesztve ]

(#13552) Dorian válasza divot (#13546) üzenetére


Dorian
félisten

Soproni IPA-tól mit vártok kéccázé'? Én is örülnék kevesebb illatnak, nagyobb testnek, komplexebb íznek, de a 200 Ft-os kategóriát bőven üti, ivósörnek nem nagyon lehet ennyiért jobbat ajánlani.
Titkon reménykedem, hogy a Soproniék ezzel mérik fel a piac fogadókészségét, és pozitív válasz esetén előállnak majd egy "Ínyenc Duhaj" nevű sörrel mondjuk 350-ért, ami ezeket a gyengeségeket helyrerakja. És még attól sem szabad elvárni, hogy a 6-800 Ft (/3,33dl)-os söröket lenyomja, de jó alternatívát teremthet.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13553) tomazin válasza Dorian (#13552) üzenetére


tomazin
veterán

Annyibol sem lenne feltetlenul rossz, hogyha egy kicsit helyrerakna mar az arakat. Nagyon elmentunk mar egy kisujjas,sznob iranyba, pedig anno nem ebbol nott ki a dolog..

(#13554) Kergeboci válasza ROBERTOH (#13550) üzenetére


Kergeboci
tag

Nekem nagyon jó emlékeim vannak róla. Azt tudni kell, hogy elégé farmhouse-os. Sűrű és kicsit erjedtebb, ananászosabb íze volt.

Úgy nézem jött ki belőle általam kóstoltnál újabb főzet is (bár szerintem Gergőnél még a régi van)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13555) divot válasza Dorian (#13552) üzenetére


divot
veterán

Nem az ár-érték aránnyal van a baj, az kiváló, hanem a sörrel. :) Nagyon lelkesen vártam, kóstoltam, és amíg csak egy üveggel ittam, nem is jött ki, hogy mi a bibi. Azt mondjuk, ivósör, de a harmadik pohárral már egyáltalán nem kívántam, pedig dög meleg volt. Majd teszek még egy próbát most hétvégén, mert kíváncsi vagyok, hogy mi is zavar benne.

(#13556) proci985 válasza ROBERTOH (#13550) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem ja, kb ket 0.33mas uveg araban megy es annyiert jo. en parhavonta szoktam belole egy uveggel venni.

ha szereted a belga farmhouse vonalat gyumolccsel akkor telitalalat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13557) ROBERTOH válasza proci985 (#13556) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi az infót mindenkinek! :) Akkor hamarosan kipróbálom, csak előbb a jelenlegi készletet kéne elfogyasztanom :)

ez a kedvenc aláírásom

(#13558) Luser2000


Luser2000
addikt

A Duhaj kapcsán:

Nekem a múlt héten adatott meg, hogy fiatal korom kultikus helyén, a belvárosi Ibolya Presszóban ittam egy korsóval. Én így látom:

Nagyüzemitől idehaza sokkal többet nem érdemes várni. Színre rendben van, gondolom az élesztőtől megfelelően opálos. Csapról ittam. Mire hozzám jutott még volt illata, emlékeztet valamelyest az IPA-k jellegzetes citrusos illatára. Belekortyolva van valami keserűség, de aztán jön az igazi KESERŰSÉG: csalás az egész, inkább egy lager a maga malátás beütéseivel. Az ital melegedésével és szellőzésével együtt viszonylag hamar eltűnik belőle minden, ami emlékeztethetne egy igazi IPA-ra. Ha ebben az árkategóriában kellene sört választani, akkor kb megállja a helyét, kb olyan mint anno a frissen csapolt, palackos Soproni. (Van még?) Egy könnyed, gyengén sikerült itóka, na.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13559) somasz válasza Luser2000 (#13558) üzenetére


somasz
addikt

Tegnap ittam csapról is, üvegesen azért jobb. 3 után már nem kívántam én sem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13560) jsk


jsk
Topikgazda

Újpest-központban található Prima-ban sincs Duhaj. Feladtam. Bánatomban vettem is két Primatort, és egy P. Portert a kínaiban.

[ Szerkesztve ]

(#13561) Dilikutya válasza Luser2000 (#13558) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a papír zacskós frissen csapolt Soproni akkora maszlag.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13562) Dilikutya válasza somasz (#13559) üzenetére


Dilikutya
félisten

Volt szerencsém csapról, üvegből és dobozból is inni, valamiért tényleg az üveges a jobb. Igaz, a csapolt élményét rontottam azzal is, hogy ittam rá egy üveges Ogrét. :)
De bőven jó ár/érték arányú ivósör, a nyáron fogom tesztelni igazán ivós mivoltában is. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13563) Dr.Zoo válasza jsk (#13560) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

P. Portert a kínaiban

Ez Pardubicky Portert takar? Mennyiért??? :B

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13564) jsk válasza Dr.Zoo (#13563) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, arról van szó. 650 vagy 660 Ft. Máshol olcsóbb, de ez itt van 5 percre a lakásomtól, így megéri nekem.

(#13565) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ma igy a fu alatt jott egy uj szallitmany a Noabol. elvileg innentol folyamatosan lehet majd kapni. gyakorlatilag a webes feluleten 5 perc alatt elfogyott, a boltban fel oraval nyitas utan (kaveszunetben kifutottam) elfogyott a ket rekeszbol az egyik. mondjuk par hete a rocky road ilyen 7000+ uvegekkel nyitott / darab es az imperial stout masfel ora mulva mar elfogyott (a porter ott kb 200 uvegnel volt).

mivel allandoan kaphato nem tudok szamokat, de igy wow.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13566) Dr.Zoo válasza jsk (#13564) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszi, eddig 550 a legjobb ár, amit találtam... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13567) Jhonny06 válasza proci985 (#13565) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem múltkor nem is jutott a Csakajóból, olyan gyorsan elvitték.. :D Már volt alkalmam próbálni, így nem volt vészes, de azért legközelebb megpróbálok szerezni. Ennek ellenére örülök, hogy ilyen népszerűségnek örvend. Megérdemli a főzde.

(#13568) Dorian


Dorian
félisten

Szeretném kérdezni, mint nem-kocsmába járó:
A VII. ker körúttól befelé eső részén mi a neve annak a két helynek amit itt szoktatok ajánlani? Meglátogatnám őket a közeljövőben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13569) jsk válasza Dr.Zoo (#13566) üzenetére


jsk
Topikgazda

Régebben a Bohémiában vásároltam. Ott 550 Ft + 50 Ft (visszaváltható üveg) volt. Utána egy évig az Örsön éltem. Ott a Cédrus piac egyik kínai boltjában vásároltam 500 Ft + 50 Ft-ért. Az volt a legolcsóbb.

(#13568) Dorian: Csakajósör, Hopaholic, és még a Hops Beer Bar is jó hely. Kb. egy rakáson vannak a 7. kerületben.

(#13570) Dorian válasza jsk (#13569) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, felírom!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13571) proci985 válasza Jhonny06 (#13567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en az uj DIPAjukkal a Fatamorganaval jartam igy par honapja.

elvileg azt is lehet kapni folyamatosan, gyakorlatilag azota se lattam (delutan 6ra mar nem volt nekik). mondjuk Noanal is lehet ez tortent, hogy az emberek raktaroznak. pl Yetibol es Sculpinbol akkor veszek ha olyanom van, mert tudom, hogy kaphato. Nebuchadnezzart se raktarozok, mert az IIPA frissen jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13572) jsk


jsk
Topikgazda

Nézegettem a Cseh sörfesztivál kiállítóit. Nagyon érdekesnek tűnik a Clock sörfőzde.

(#13573) Luser2000 válasza Luser2000 (#13536) üzenetére


Luser2000
addikt

Urak! Az Aldi-s Monyo akció csak jövő kedden kezdődik, benéztem az újságot!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13574) divot


divot
veterán

TESCO - Óvatos Duhaj dobozos 209-ért akciósan, mellé egy Tesco Finest IPA és egy Jam72.

Teszt. :)

A Jam még hátravan, nyilván. :) De a Finest IPA-nál jobb a Duhaj. Nem is értem ezt a TESCO kézműves sört, olyan keserű, hogy csak na, valamit változtattak a recepten az indulás óta, de semmi IPA-ság nincs benne. Furcsa sör. Nem rossz, csak nem tudom, mi akar lenni.

Duhajból vettem négyet, hogy lássam, mi történik a bűvös hármas határ után.

(#13575) Dorian válasza divot (#13574) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt mintha én írtam volna. Pont ilyeneket vettem.

Akciós? Szóval akkor azért csak 1 doboz Soproni IPA a Tescoban...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13576) jsk


jsk
Topikgazda

Ma kipróbáltam a dobozos Óvatos Duhajt. Az üveges jobbnak tűnt, de ez is jó volt. Mivel ritkán iszom egy sörnél többet egy nap, így ez lesz az olcsó söröm a nyáron, ha sikerül fix beszerzési forrást találnom.

Közben a Csakajóba érkezett egy kis szállítmány Katalóniából: Edge Brewing és La Pirata. A Kraft fesztiválon ittam tőlük egy-egy sört (Padrino, Black Bock). Nagyon finomak voltak. Ajánlom másnak is.

Jövő szombaton meló (Könyvhét) után pedig irány a Cseh Sörfesztivál. Vissza a gyökerekhez :) Dotoho chlapci!

[ Szerkesztve ]

(#13577) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Noa Pecan Mud Cake imperial stout

Uveg. Fekete test, barna, imperial stout mercevel atlagos hab. Illatra csokolade es mogyoro, izre porkolt malate, etcsokolade, kladdkaka, vanilia, toffee, brandy. Az illata zsenialis, az ize majdnem.

2024-04-18 a lejarati datuma, tehat egy hat hettel ezelotti fozet. Januarban ittam csaprol, akkor elfedte teljesen az alkoholt, ennel azt erzem, hogy meg egy picit hagyni kellett volna erni, a lecsengese alapjan rafer.

Nagyon ajanlott (meg igy is). Tobb uveggel vettem, szoval a tobbit meg hagyom allni. Igy is jo volt, de tippre lehet ez sokkal jobb is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13578) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Stigbergets Amazing Haze IPA

Suru, zoldesnarancssargas, zavaros test, kozepes feher habbal. Illatra komlo es narancs / citrus. Izre komlo, citrus, narancs. Kozepesen konnyu test. Gyumolcsos es komlos. Hosszu utoiz, citrus, narancs, komlo.

Gyonyoruen kiegyensulyozott, ugy tud egy konnyu, iszonyatosan csuszos sor lenni, hogy kozben nem adja fel a komplexitasat. Latatlanban siman elmenne egy alkoholt remekul alcazo gyumolcsos DIPAnak. DIPAn belul vannak testesebb es komplexebb megoldasok, de azok jellemzoen nem csusznak ennyire, itt most a Ballast Point Sculpinra gondolok leginkabb.

Nagyon ajanlott, egy top IPAnak kb ilyennek kene lennie. Ratebeer top50 stiluson belul 100/100as ertekelessel, teljesen megerdemelten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13579) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, érdekelne engem az itt jelen lévők közül ki melyiket kóstolta a következőkből. Nagyrészt szlovák/cseh sörök vannak a listán. Ez az átlag kínálat egy pubban nálunk, átlagba olyan 550-650ft körül mozognak az árak. Esetleg ha valaki nyáron készülve nagyon kelet szlovákiába szivesen irok jó helyeket privátban, akár még túravezető is lehetek :P

saját kedvencek: 14,20,27

1. God Times Ležiak American hops 11°
2. God Times Fasa Prasa 12° Session IPA
3. God Times Blanche 12° Blanche
4. God Times Weizen12°
5. Kasteel Rouge 20° višňový špeciál, Belgicko
6. RežnáBára 17°Rye IPA pivovar Chomout
7. Jama Hoppy Saison 16° Slovenský Grob
8. Medveď IPA16° Humené
9. Chomout Jaryn Ale15° pivovar Chomout
10.IPA Cornel 14°Podklášterní pivovar Třebíč Česko
11.Ziwell Vandal14°American Ipa Pieštany
12.Erdbeer Porter 14°s príchuťou jahôd Nemecko
13.Berhet APA 14° Bardejov
14.Něžný Barbar13°polotmavý šp. Nymburk Česko
15.I love you will you mary me ABV:4,5Strawberry AleThornbridge
16.Blond Ale13 °PadreCraft Košice
17.Vartáš Weizen 12° Nové mesto nad Váhom
18.Primátor Weizenbier 12°pšeničný špeciál Česko
19.Medveď APA 12° Humenné
20.Guinness ABV: 4.1% Írsko
21.Cornel single Malt Ale 12° Třebíč Česko
22.Poutnik 12° svetlý ležiak Česko
23.California 12°APA pivovar Matuška Česko
24.Chomout Single Hop 12°pivovar Chomout
25.Poutník10°svetlé výčapné, nepaster. Česko
26.Bakalář Nealko za studena chmelené Česko
Na striedačku :
27.Svijanský Máz 11° svetlý ležiak Česko
28.Urpiner 12° svetlý ležiak s Bystrica
29.Továrna Protektor IPA 15° Továrna Česko
30.Zlatá Raketa 17°IPA pivovar Matuška Česko

[ Szerkesztve ]

(#13580) Kergeboci válasza Jhonny06 (#13567) üzenetére


Kergeboci
tag

Elvileg hordóban is jön be. Gondolom Gergő is kap belőle, de a Polyhistor pub-ról biztosan tudom, hogy leadták rá a rendelést.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13581) Kergeboci válasza gergo5991 (#13579) üzenetére


Kergeboci
tag

5. belga meggyes, aki ezt szereti az dicsérte (nem az én világom)
14. igazi cseh, malátás de testes félbarna
18. csapról szűretlenül a legjobb búza sör amit valaha ittam
20. szerintem mindenki ismeri
23. egyszerű citrás APA, nyári frissítőnek jó
27. azt hiszem ez a zöld címkés. A svijanszky legegyszerűbb söre. Svijanský Rytíř 12% -t jobban szeretem
30. az APA ízvilág némi gyümölcsös felhanggal. IPA-nak nem mondanám

nég van egy két ismerős név, de ez a 7 van meg a fejemben (vagy van róla írásos bizonyítékom :D)

Az átlag ár pont jól belőve, annó itt Budapest felé is ez volt a cseh sör ár, most már sokszor a 600-800 felé kezd elmozdulni

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13582) looser válasza gergo5991 (#13579) üzenetére


looser
addikt

Komarno-ba és nagy ritkán Párkányba is átmegyünk. Előbbi városban is ismersz esetleg jó sörözőt?

A listáról nem sokat ismerek, amelyek szoktak lenni cseh feszteken is, a Postrizinske, Primátor, Novopacke, Pardubicky, Ferdinand, Cerna Hora, Konrad, Svijansky (a Csakajósörben régebben rendszeresen volt a Rytir Bitter). Bármilyen hip(szt)er-szuper sört kóstoltam eddig, nekem valahogy a cseh sörök maradnak a kedvencek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13583) Kergeboci válasza Kergeboci (#13581) üzenetére


Kergeboci
tag

na, máris cáfolhatom meg magam :)

jsk köszi az ajánlást, lenéztem a piacra a "pékség"hez. Jó áron vannak a magyar (fóti, szentandrási, kapucinus) és a cseh sörök is. A legdrágább amit vettem az Ogre volt 425-ért, minden más alatta (főleg primatorra és kapucinusra mozdultam rá)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13584) looser


looser
addikt

A Rádayban sétáltam a minap és ebben a közértben van egy jópárféle Beerfort sör, hátha érdekel valakit. A 0,5-ös IPA és Búza duplabak 675 Ft.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13585) jsk válasza Kergeboci (#13583) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jó kis hely az. Épp a múlt héten ott vettem meg a legújabb Bakancslistát.

(#13582) looser: Párkányban a helyi bárokban a szokásos helyi söröket (Saris, Zlaty Bazant, stb.) csapolják. Talán a Green Pub a legjobb. Budvart is csapoltak ott tavaly, illetve vannak belgák is.

(#13586) qltsar válasza Kergeboci (#13581) üzenetére


qltsar
addikt

Valahol van az 1000 is :O. Szöknek fel a láger árak, ez eléggé nagy vesszőparipám, és nagyon nem értek vele egyet, hogy lassan egy egyszerűbb IPA/Stout árát karcolják a kocsmákban, úgy, hogy egy sörfeszten átlagban olcsóbb... Az meg ismételten csodás, hogy a magyar sörök lassan lehagyják a külföldieket - sajnos többnyire csak árban :(.

29.Továrna Protektor IPA 15° Továrna Česko - ezt kihagytad (febr. 13)

Nekem ezek a Matuska és társai sörök, iszonyat malátásak voltak, nagyon nem az én stílusom - és véleményem szerint a sör stílusába sem fér bele.

Ami igazán kiemelkedő cseh, és felsőerjesztésű az a Pivovar Clock - Clock APA - életem egyik legjobb APA-ja.

Hektoliter számra vedeltük Csakajó-Hopaholic-ban, árban is brutálisan jó, és ízben is.+

Svijanský Rytíř :R (amúgy a vicces, hogy úgy még senkitől sem hallottam mondani, ahogy a csehek mondják :DDD |Szvijánszki Rityís|)

[ Szerkesztve ]

(#13587) gergo5991 válasza looser (#13582) üzenetére


gergo5991
őstag

éltem Komárnoban másfél évet, de jó sörözőt ott nem igen találtam, csak a tipikus szlovák sörök a bazant, kozel (már majdnem ritkaság pedig igen jó sör a tankbol csapolt főleg), krusovice, meg persze a pilsner urquell ami túl van árazva és csak a nevét fizeti meg az ember. Egész szlovákiában csak pár helyet tudok, ahol a pilsner urquell áráért azt kapod amit el is várnál, Kassán meg Pozsonyban.

(#13588) jsk


jsk
Topikgazda

Arrogant Bastard Ale - Bourbon Barrel
BL-döntőhöz nyitottam meg. A sima verziót, amit top50 a Ratebeer american strong ale kategóriájában, még nem kóstoltam. Ez a verzió nekem nagyon nem jött be. Lehet, mert nem vagyok whisky rajongó :) Mindenesetre végig valamilyen mézes ízt éreztem, plusz a hordót. Ahogy melegedett úgy jobb lett, de nem nyűgözött le. S közben mákos gólt lőtt a Madrid. Eddig nem az én estém :O

Közben ott a harmadik, és megint Ronaldo. Az Evil Twin Even More Jesus-t kellett volna megbontanom.

[ Szerkesztve ]

(#13589) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ipakedvelők figyelmébe. Holnaptól a repülő nyúl az al.iban 600/üveg.

Egyet be kéne szereznem, bár egy darabig úgyis lesz :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13590) jsk


jsk
Topikgazda

Visszatér a Hopfanatic.

(#13591) tomazin válasza gergo5991 (#13587) üzenetére


tomazin
veterán

tudomásom szerint komárnóban van egy craft store ahol egész sokféle sörike kapható (és nem a topvar-zlaty-stb. vonal)

mellesleg nekem a kelt továbbra is nagyon ízlik, hasonlóan a barna sarishoz (bár lehet azért mert innen indult el nekem a kezd kinyilni a világ sörügyileg)

(#13592) divot


divot
veterán

Holnaptól belga sörvásár az Auchanban - a részletekről nem tudni semmit.

(#13593) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma vettem az Aldiban 275-ért üveges Valentin's-t. Nem egy bestbuy, de alu dobozosért is ennyit kérnek az ósünben. Akkor inkább már az üvegest veszem. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13594) ROBERTOH válasza Dr.Zoo (#13593) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem kötekedésből, csak pont most olvastam: 199Ft az auchanban.

ez a kedvenc aláírásom

(#13595) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Tudnátok ajánlani nagyon csokoládés, malátás, kávésabb, lágy és selymes jellegű portert, vagy hasonló finomságot? Főleg európai főzdék érdekelnének. :)

(#13596) Jhonny06 válasza EmptyParadox (#13595) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem _annyira_ csokis, de: [link]

(#13597) jsk válasza EmptyParadox (#13595) üzenetére


jsk
Topikgazda

Brutál jó csokoládés ízvilágú édeskés porter: Põhjala Must Kuld

Hops Beer Bar-ban általában üvegesen is és csapon megtalálható. Vagy a Beerside.hu-ról megrendelheted.

(#13598) Dr.Zoo válasza ROBERTOH (#13594) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Semmi gond, én még 275-ért láttam kiírva.. :R Ezek szerint azóta "leárazták". :)

To All: Akit érint, újra Penny-s Adelskronen van akcióban!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13599) Kergeboci


Kergeboci
tag

csak szólok, mától jövő hét vasárnapig cseh sörfesztivál a Westend Tetőtéren

mától 3 napig pedig óbudai sörfeszt ahol holnap 20:00 Deák Bill Gyula koncert

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13600) proci985 válasza EmptyParadox (#13595) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mikkeller beer geek imperial stoutok a csakajoban. Evil twin (ok tobb orszagban fozetnek), Omnipollo is remek az edesebb vonalon. Stone Imperial Stout is finom.

plusz ahogy jsk emlitette, a Must Kuld is remek Esztorszagbol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.