Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) EmptyParadox válasza jsk (#13299) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez a csoda újpesti kínai vegyesbolt merre is található pontosan? :)

(#13302) jsk válasza EmptyParadox (#13301) üzenetére


jsk
Topikgazda

Újpest-központból elindulsz az út jobb oldalán Újpest-városkapu irányába az Árpád úton. Kb. a Viszlay sportüzlet után lesz, talán 60-64-es szám. Bemész, balra fordulsz, és "kánaán". Kb. 20-30 féle belga, magyarok közül főleg Roth, Mad Scientist, Hedon, Monyo, Békésszentandrási, Fóti, Horizont, HopTop, stb. Csehektől a szokásos Primator, Bernard is akad. Illetve van néhány számomra ismeretlen is.

Ha csak a Sugar Daddy érdekel, akkor azt szívesen megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

(#13303) Kergeboci válasza somasz (#13285) üzenetére


Kergeboci
tag

Hát a Grabanc most elég furcsa lett, nem biztos, hogy mást kaptál.

Az Élesztő meg a legalja Budapesten a kézműves sörözőknek (pedig hjaj, van baj bőven a többivel is). Már régebb óta tartom tőlük távol magam, mint a Legendától, pedig ők is belegyalogoltak már többször is a törékeny lelki világomba.

Csakajó, Hopaholic és talán mellettük még az Ogre és Hops. Nem mondom, hogy ezekbe sem volt sosem baj, de évi 2-3 esetről beszélünk, nem hetiről :)

Vagy a Pilsner a bó'-tból aztán irány a Dunapart.

Közben meg lassan elkezdődik a sör fesztivál szezon:

Május 19-21: II. Kraft Sörfesztivál
Május 25-28: III. Corvin Szezonnyitó Sörfesztivál
Június 9-11: Óbudai Kézműves Sörök Fesztiválja - Kisüzem 2017
Június 9-18: X. Budapesti Cseh Sörfesztivál
Június 15-18: Belvárosi Sörfesztivál (Budai sörfesztivál utódja)

(az ilyen bbq és kocsmajális feszteket direkt nem említettem a sorrendbe, ott csak kimegy pár sör, de nem az áll a középontban)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13304) jookomak válasza proci985 (#13300) üzenetére


jookomak
őstag

Én egyre jobban kedvelem az apa-kat. Lehet azért, mert egyáltalán örülök, hogy itt nálunk a kisboltban lehet kapni. Főleg sierra nevada pale ale-t szoktam venni, vagy ha épp van náluk, akkor beavertown gamma ray. Tescoban mindig van punk ipa, az meg ugye jolly joker, nem lehet vele mellélőni.

Boci: Corvin sörfeszten otthon leszek. Gondolom nem megyünk ki. :)

(#13305) looser válasza jookomak (#13283) üzenetére


looser
addikt

Beírtam a naptáramba :-D

"Corvin sörfeszten otthon leszek. Gondolom nem megyünk ki. :)"

Én kimennék :-)
Egyik leghangulatosabb része a városnak. Szerintem :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13306) Dilikutya válasza Kergeboci (#13303) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Belvárosi Sörfesztivál alatt Zsófi a Főzdebusszal remélem épp Szolnokon lesz a Tiszavirág Fesztiválon. :) Kedvenc csaposunk. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13307) looser válasza Dilikutya (#13306) üzenetére


looser
addikt

Nem Ogrénál csapolgat mostanában?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13308) Dilikutya válasza looser (#13307) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom, nem vagyok fővárosi. Remélem, nem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13309) looser válasza Dilikutya (#13308) üzenetére


looser
addikt

Pár hete ott futottam bele :-)
Nekem nem ismerősöm, de pl. jookomak-nak igen, így kicsit nekem is olyan :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13310) Kergeboci válasza looser (#13307) üzenetére


Kergeboci
tag

Néha besegít ha a Feri nem ér rá, de ha jól tudnom nincs állandóra felvéve.
Legalábbis korábban még így volt

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13311) jsk


jsk
Topikgazda

Nem bírtam megállni, szóval ma felbontottam: Mad Scientist/TuffBuzz Sugar Daddy

Sötétbarna-fekete szín. Aránylag nagy, de gyorsan elillanó sötét bézs ritkás hab. Eléggé testes. Sűrű, mintha olaj lenne. Minimális szénsav. Ahhoz képest, hogy mennyi mindent raktak bele az illata nem túl különleges, édeskés. Az íze holland kakaós, melaszos, a vaníliát, narancsvirágot nem nagyon éreztem. Az 11% alkohol jól el van rejtve. A nevéből ill. a belefőzőtt cuccokból kiindulva azt hinnéd, hogy csöpögően édes lesz, de nem. Részemről szerencsére szolidan édes. Szerintem jelenleg a legjobb magyar imperial stout, és felveszi a külföldi főzetekkel a versenyt. Még nem a csúcskategória, de nagyon jó az irány.

(#13312) Dilikutya válasza jsk (#13311) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért az ára vicc első főzetként.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13313) jsk válasza Dilikutya (#13312) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ebben egyetértünk. Ha kijött volna 0,33-as üvegben, akkor is 1300-1400 Ft lenne. Az eredeti ára 2990 Ft volt, de néhány bolt felemelte 3990 Ft-ra.

(#13314) proci985 válasza jsk (#13311) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

igy leirva ez jol hangzik. pluszpont, hogy valaki vegre megkostolta a topikbol:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13315) kraftxld válasza proci985 (#13314) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is ittam csapról pár hónapja, nekem nagyon bejött, vagy 1 óráig iszogattam a 0.33-as poharat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13316) proci985 válasza kraftxld (#13315) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi, akkor lehet ranezek, hatha talalok valahol (csakajoban nincs ahogy nezem).

edes imperialokat szeretem egyebkent is, egy jo imperialert meg ennyi penzt ki lehet egyszer fizetni. pontosabban inkabb fizetek tobbet egy jo sorert ha elmenyrol van szo, mint ugyanannyit ket kozepesert.

mondjuk most igy annak oromere, hogy csak rendelesre volt evil twin even more jesus, berendeltem ket uveg Brewdog Tokyot is (az eredeti 18.2%osat), na hat az 15 euro / uveg lesz. viszont az alternativ Tokyo*t anno imadtam. csakajosort egyebkent a mikkeller black miatt nezegetem, azt itt nem nagyon kapni. meg esetleg a brewdog abstractok, de naluk a kiserletezo sorok erosen hit/miss kategoriaba esnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13317) looser válasza proci985 (#13316) üzenetére


looser
addikt

Tokyo Lemonade? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13318) jookomak válasza proci985 (#13316) üzenetére


jookomak
őstag

Mikkeller black ritkán szokott lenni, de akkor is inkább csapon. Hopaholicban ittam már. Fantasztikus sör.
Közben találtam egy oldalt, van külön 100/100 menüpontja. Onnan fogok rendelni jövő héten, többek közt omnipollo noa-t. [link]

(#13319) jsk válasza proci985 (#13316) üzenetére


jsk
Topikgazda

Arra ne adjál, a Csakajóban eddig sem rakták fel a weboldalra. Saját tapasztalat alapján - és ahogy a többiek is írták nekem - a kínálat csak egy része kerül fel a webáruházba. Már nem is rendelek előre. Odamegyek, iszok valamit, és összeszedem ami van :)

(#13320) EmptyParadox válasza jsk (#13302) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Köszi szépen, tuti benézek valamikor, inkább a kínálatra vagyok kíváncsi, mint konkrét dologra. :)

(#13321) jsk válasza Kergeboci (#13303) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jól egymásra szervezték a Cseh és a Belvárosi Sörfesztivált. Ahogy a Kraftot is a Belgával.

Most néztem, hogy megint költözik a Cseh Sörfesztivál. Idén a Westend tetőteraszán lesz.

(#13322) Kergeboci válasza jookomak (#13318) üzenetére


Kergeboci
tag

most van üvegesben és dobozosban is Csakajóban. Mondjuk mire ide érsz arra bőven elfogy :D

Noa Pecan Mud Cake az egyik legjobb, amit életemben ittam, azt ki ne hagyd.

AleSmith IPA hogyan 100-as? jó sör, nem arról van szó, de ittam azért jobb ipát

jsk: a Cseh az 10 nap, simán bele fér egy kis rácsuszás, ott lehet választani. A belga más kérdés, azt elfelejtettem linkelni, tényleg a krafttal lesz együtt. Én krafftra megyek, mert tavaly nagyon bejött a kevés emberes a főzdékkel lepacsizós hangulat (erre a belga is rásegít idén)
Ha meg a sörök számítanak, akkor erről annyit, hogy ami a krafton lesz, az lesz utána a városba 100 másik helyen is az évben.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13323) Jhonny06 válasza Kergeboci (#13322) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, tegnap jött egy durva szállítmány. Speedway Stout, Imperial Biscotti Break, Molotov Cocktail, Even More Jesus, Liquid Double Fudge.. 20 rugó alatt nem jössz ki :DDD

(#13324) Kergeboci válasza Jhonny06 (#13323) üzenetére


Kergeboci
tag

A Molotov Coctailra le is csaptam. Emberek, ebben mindig volt mangó meg narancs?

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13325) jsk válasza Kergeboci (#13322) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Belga engem nem hoz lázba. Mindenképp a Kraftra akarunk kimenni 20-án. Tavaly sajnos kihagytam. Mennyire gyerekbarát a rendezvény? A városligeti Főzdefesztre simán kiviszem a gyerekeket, mert az egy jó piknik nekik. Viszont a Főzdeparkban nincs zöld terület, de úgy hirdették, hogy gyerekbarát. Csak azt nem tudom, hogy ez mit takar.

(#13326) Kergeboci válasza jsk (#13325) üzenetére


Kergeboci
tag

Beton van végig, sajnos tényleg nincs zöld terület.
Tavaly csináltak egy játszó sarkot, hintával, matracokkal, kemping székekkel és asztalokkal a Zing Burger mellett, gondolom ilyesmi idén is lesz.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13327) jookomak válasza Kergeboci (#13322) üzenetére


jookomak
őstag

Most mondanám, hogy vegyél nekem, de mire odaérek, tuti meginnnád :D

(#13328) jsk válasza Kergeboci (#13326) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen az infót.

(#13329) Daneeka válasza Kergeboci (#13322) üzenetére


Daneeka
senior tag

Úgy 100, hogy az itteni batch túl öreg már (többször is ittam) az amcsik meg ilyen pár hetes korukban isszák. Én a kezdetek óta egy darab friss jellegű amerikai IPA-t ittam itthon üvegből/dobozból.

(#13330) jsk válasza Kergeboci (#13322) üzenetére


jsk
Topikgazda

Azt hiszem pont te állapítottad meg, hogy az Alesmith IPA a craftbeer Sopronija :D Közel van a kraft közízléshez.

(#13331) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most sántikáltam haza az ósünből, 249 ft a Budweiser Dark. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13332) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Dreher Classic - pilsner

Kozepesen dus feher hab, halvany opal atlatszo test. Illatra malata es doboz, izre malata, kukorica, doboz, viz, nyomokban komlo es valami mesterseges (komlokivonat?). Utoizre komlo es mesterseges.

Tavaly szigeti maradek, elvileg a best before utan vagyok vele, gyakorlatilag epp Sziget flashbackem van az iz miatt. Ha levonjuk a dobozt akkor meg mindig valami nem stimmel vele, igaz a kukorica nelkuli Drehert sok eve ittam es megkopottak az emlekek.

Hogy legyen valami pozitiv is: Az otlet alapvetoen egy mainstream sornek jo, tehat a Brewdog Chili Hammer "legrosszabb sor amit iden ittam" cimenek a kozeleben sincs. Pl egy Heinekkennel izletesebb, bar a kukorica miatt ez nem feltetlenul pozitivum.

Sajnalom azert, a kukorica nelkuli varianst anno egy meleg augusztusi nap siman elkortyolgattuk hajnalig. Gyakorlatban egyebkent majdnem egy oraja izlelgetem ezt az uveget, tovabbi pozitivum, hgy egy nagyon hosszu nap utan nem ver fejbe.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13333) looser válasza proci985 (#13332) üzenetére


looser
addikt

Kis hazánkban még a Sárkány - Rocky Cellar - Riesenbrau szentháromságban is várnak még csodák :-)) Sőt azon túl is, de azt ki fogják moderálni :-))

Kis olvasnivaló :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13334) Dorian


Dorian
félisten

Ittam tegnap Intense IPA-t (Yeast Side Brewery) sosem hallottam róla, de nagyon ízlett, ill. Mad Scientist Timbersexual-t, ami elvileg APA de számomra elég jellegtelen volt. Jó, meg minden, de amolyan semmi különös.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13335) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Itthon vagyok, (kényszerfekvésben) és kaja mellé elszopogattam, a maradék cseh import egyik jellegzetes barna ikonját. Nem egy ligában játtszik a Porterrel, de első osztályú ivósör.
(Egy ilyen minőségű sör kellene kis Hazánkba is, mert nem lenne helyi ellenfele)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13336) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#13335) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez finom sör, csapról évente szoktam fogyasztani helyi fesztiválokon a Hrabal Söröző jóvoltából. Kb. 8-10 társával együtt. :) Télen nekem is volt üveges belőle. Szeretem a cseh sört. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13337) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Ma esti itóka: :)

(#13338) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo / Veil Amun IIPA

Kb egy picit kevesbe komlos, citrusosabb es picit laktozosabb nebuchadnezzar.

Csakajosorben van csapon.

Nagyon ajanlott.

Evil twin imperial biscotti break - imperial

Fekete test barna habbal. Kave burbon malata szirup csokolade. Nagyon hosszu utoiz.

(azt hiszem ez volt a neve es nem masik hasonlo a csakajosorben).

Nagyon ajanlott

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13339) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Balkezes Grey Joy

Uvegbol. Komlo (a cscade es a mosaic biztosan), hatterben nemi earl grey. Foleg az utoizben. Az alkoholt elfedi.

Ugy vettem, hogy ez talan erdekes ha alapvetoen az USA/nordic vonalon mozgok. Vakteszten max a picit puhabb utoiz arulkodott volna az earl greyrol de kizart, hogy kiszurtam volna. Viszont a komlo telitalalat a tea pedig megadja neki a plusz komplexitast amit az ember egy top ipatol var.

Ajanlott/Nagyon ajanlott. Igazabol ez egy decens dipa nemi specialitassal, kategorian viszont a nemzetkozi mezonyben is helyt all. Ha kaphato lenne Skandinaviaban siman vennem a Dugges DIPA vagy a Nebuchadnezzar helyett ha teas kedvem lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13340) looser válasza Oposzumtoszó (#13337) üzenetére


looser
addikt

Ez bizony egy remek darab :-) Érdemes erről a vonalról a Duvel Triple Hop-ot is megkóstolni, minden évben új komlókkal főzik újra.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13341) Oposzumtoszó válasza looser (#13340) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Finom volt. Bár az első korty után kikerekedett a szemem a keserű utóíz miatt, de a harmadik hörpintésre ez el is illant!
:)
Mindenképpen meg fogom kóstolni azt is ha legközelebb arra járok.

(#13342) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Bécsi út tecsó polcairól levették a Soproni IPA-t. :( Tegnap gondoltam feltankolok belőle, de egy darab sem volt (és feltételezem nem azért, mert annyira viszik, meg egy ekkora áruház meg tudja oldani az utánpótlást).

Gondolom messze nem fogy annyira, mint egy kommersz sör.

[ Szerkesztve ]

(#13343) jsk


jsk
Topikgazda

Ki tud ajánlani egy jó kis szállást Prágában aránylag közel az Óvároshoz?

(#13344) mirci18


mirci18
addikt

Kóstolta már valaki a Hedon új söreit?
Johhny és Charlie Firpo néven találhatók meg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#13345) Oposzumtoszó válasza mirci18 (#13344) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

A Charlie Firpo nekem nagy kedvencem, kellemes ízű és nem túl erős, bátran ajánlom!

(#13346) mirci18 válasza Oposzumtoszó (#13345) üzenetére


mirci18
addikt

Ennek örülök. Alig várom hogy megkóstolhassam.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#13347) kraftxld válasza mirci18 (#13346) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már az összes Hedon-t kóstoltam, a Charlie tényleg jó, a Johnny sztem nem nagy szám, meg a cimkéje is lehetett volna jobb.
Mult héten a Helmut-ot is ittam, az bejött a nagy melegben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13348) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Mai meglepem magam mozgalom eredménye:

(#13349) Dr.Zoo válasza jsk (#13343) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szi!!!

Mi [Itt] voltunk, 10 ezer egy éjszaka, reggelivel. Minden szuper volt, ha kell, küldök át priviben képeket. 19-es villamos a Hotel előtt áll meg, 5 megálló a központ. A Hotel recepción lehet venni napijegyet, kocsival bemenni felesleges, mert nem nagyon van parkolóhely a központban.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13350) jsk válasza Dr.Zoo (#13349) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen. Jól néz ki! A képeket nagyon megköszönném privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.