Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Dr.Zoo válasza jsk (#13350) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ment privi!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13352) Dilikutya válasza Jhonny06 (#13342) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolnokon a közeli kis Tesco-ban többször is találkozok ezzel a látvánnyal. Másnapra újra szokott lenni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13353) jsk


jsk
Topikgazda

Kedvezmény a sörfőzőknek

Bővül a kisüzemi sörfőzdékre vonatkozó kedvezmények érintettjeinek köre. 2017. július 1-jétől minden 200 ezer hektolitert meg nem haladó mennyiségű sört előállító vállalkozó alkalmazhatja az 50 százalékos jövedékiadó-kedvezményt, miközben most csak a 8 ezer hektolitert vagy annál kevesebbet előállító sörfőzdék tehetnek így.

(#13354) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Egy finn sörgyár (Nokian Panino @Nokia) piacra dobta az 1000 sörből álló supermega pakkját :C

Az ára 963 euro, ami egy darabra lebontva még egy euro sem. Kalapozzuk már össze, nyáron elfogyna seperc alatt :DD

Update: Kicsit félreolvastam, és a képek tanulsága alapján 2100 euro körüli árral rendelkezik. Annyiért már azért nem olcsó mulatság. :W

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13355) kraftxld válasza Jhonny06 (#13342) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Május 1-én én is megkóstoltam, de nem lesz a kedvenc söröm. 200ért hibátlan ajánlat, ízre se volt rossz, de olyanokat böfögtem meg fingottam utána, hogy még én is szégyelltem magam :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13356) looser válasza LyonnaisFan1 (#13354) üzenetére


looser
addikt

Főképp ha valami tucatláger, amire igen jó esély van... De azért impresszív :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13357) proci985


proci985
MODERÁTOR

Brewdog Tokyo* (a kifutott 18.2% varians) Imperial stout

Fekete test feny fele forditva nemi mahagonival, keves mokka hab. Illatra az uveg kibontasanak (!) pillanataban egy meterrol erzodott a porkolt malata, a tozegafonya es az alkohol. Izre afonya, porkolt malata, toffee, jazmin, csokolade, karamella es tolgyfahordo. Utoizben afonya, fekete csokolade, porkolt malata, szirup/karamella es alkohol.

Batch 050, 2024 februar 18 a lejarati datuma (2014 februari), szoval tobb, mint ket evig ert az uvegjeben. A 16.5%os varianst mar kostoltam (elter az uveguk, legalabbis rairt szazalekra, ennek meg a regi designje van), ahhoz kepest ez talan meg egy fokkal gyumolcsosebb, de siman az is lehet, hogy az elozo uvegeket nem a raktar vegeben talaltak meg az importornel es ugy nem volt idejuk ennyire osszeerni.

Ha valakinek azt akarnam elmagyarazni szavak nelkul, csak sor segitsegevel, hogy mi az a tul sok, akkor ezt a sort vennem elo. Tul eros, tul sok az illata, tul zamatos, tul komplex. Kb mintha az (egyebkent szinten zsenialisan jo) Fuller's Imperial Stoutjat valaki azonos terfogat mellett minden szempontbol megduplazta volna.

Hedonizmus a kobon.

Nagyon ajanlott. Viszont ez mar boven nem egy kezdo imperial stout, nagyon edes es kb kozelebb all egy brandyhez, mint egy sorhoz izben. De ha szeretsz akar egy orat nyammogni egy uveg kulonleges imperialon, akkor mindenkeppen erdemes megkostolni ha van ra lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13358) proci985


proci985
MODERÁTOR

Evil Twin Even More Jesus Imperial stout

Fekete test minimalis habbal. Porkolt malata, cigarettafust, kave, csokolade, sotet gyumolcs, karamella es vanilia.

Keseru es edes, nagyon komlpex. Egy csucs imperialnak kb ilyennek kell lennie.

Nagyon ajanlott. Az Evil Twin csucs imperialjanak tartjak amivel egyben a skandinav vonal egyik csucsa (az Evil Twin alapitoja a Mikkeller alapitojanak ikre aki az USAba ment sort fozni) es hozza az elvart szintet. Korabban hazon belul a szinten remek Ashtray Heartet, a Christmas in a NY hotel roomot es az Imperial Doughnut Breaket es az Imperial Biscotti Breaket probaltam, ez eddig a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13359) jsk


jsk
Topikgazda

Ma édesapámék új lakásában dolgozva egy doboz Steffl, és egy doboz licensz Kozel után megváltás volt a Lobkowicz Premium Ale:)

(#13360) proci985 válasza looser (#13333) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

(kis kesessel, nem voltam itthon es most volt idom atnezni)

Riesenbraut en egyszer ittam Kecskemeten egy DNB buliban ugy tiz eve egy minigolfpalyan (ne kerdezd), ott ugy emlekszem ihato volt (sot meglepoen jo ar/ertek aranyu), de ott konkretan elotte hazipaleszt toltunk cumisuvegbol szoval sor volt es csuszott.

mondjuk a legszornyubb olcso sor amit Magyarorszagon ittam az a frissen honositott Kozel volt, aminek egeszen konkretan hosszu es athato fureszpor ize volt es az ujrakostolas utan is ezt megtartotta. tobbet nem vettunk pedig importkent egesz biztosan ihato volt.

sarkanyt emlekeim szerint nem probaltam. borsodi / soproni szint ala valamiert sose akartam menni:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13361) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Végre megkóstolhattam a Soproni Óvatos Duhajt. Hát meg kell mondani pazar, a soproni már rég alkotott ilyen jót. Dícséret. :C
Nagyon eltér a többi magyar iparos sörtől. És ettől is másabb, és egyben jobb.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13362) looser válasza proci985 (#13360) üzenetére


looser
addikt

Akkor lehet, hogy tényleg a dobozos/üveges az, aminél valahogy rossz irányba térnek el a dolgok, mert csapolva pl. a világos Dreher nekem mindig nagyon ízlett, de ami meglepi volt, Lillafüreden voltam esküvőn a hétvégén és ittam csapolt Borsodit (280), ami igazán jó volt, nem is hittem volna. Azután leöblítettem 660-ért egy korsó (0,5L) BelleVue Kriek-kel, amit szerencsére importálnak, de nem gyártanak itthon. Árakat csak azért írtam, mert ennyiért nagyon baráti mindkettő.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13363) Dilikutya válasza looser (#13362) üzenetére


Dilikutya
félisten

Két éve az A38-on ittam utoljára Borsodi világost, csapról. Förtelem volt. Én a Bellevue Kriek-et sem tartom valami sokra.

Óvatos Duhajból viszont jobb az üveges szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13364) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Mai nedű.

(#13365) proci985 válasza looser (#13362) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem tudom, en neztem csapolva is (szinten Szigeten), ugy se volt jobb emlekeim szerint. csaladtagnak se izlett. tenyleg kar erte, anno 10 eve emlekszem estekre a Stexben, hogy reggel4ig siman elkortyolgattuk:).

na az lenne a veg, ha a belgakat is nekiallnak teletolni kukoricaval:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13366) looser


looser
addikt

(#13367) Dilikutya válasza looser (#13366) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem elpazarolt vizelet, hanem boldog véget ért sör. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13368) jsk válasza looser (#13366) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem tudom mit vesződnek vele annyit. Palackozzák be, és kész is van a Carlsberg.

(#13369) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jártam ma a Venenum-ban. Rászántam magam egy Fóti Romanov-ra. Is. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13370) jsk


jsk
Topikgazda

Családi kupaktanács után Prága helyett Bécsbe ruccanunk ki. Valaki tud tanácsolni egy jófajta kraftbárt?

(#13371) Luser2000 válasza jsk (#13370) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem bár, de gondolom vásárfiát is szívesen hoznál haza: https://www.beerlovers.at/
:B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13372) jsk válasza Luser2000 (#13371) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen-igen:D Ez volt ez első, amit bevéstem a kötelezően meglátogatandók közé (igaz, mást még nem, de azt meghagyom a páromnak :) ). A szállodától 10-15 perc gyalog.

[ Szerkesztve ]

(#13373) Luser2000 válasza jsk (#13372) üzenetére


Luser2000
addikt

Ne gyalog menj, mert kurva néhéz lesz a szatyrokat cipelni visszafelé! :C

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13374) LyonnaisFan1 válasza Luser2000 (#13373) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Vagy 30 kilónyi hátizsákkal :C Mondjuk 60 doboz sörrel. Belefér az :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13375) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Monk's stouth dupon

Kitöltve határozott szénsav, kemény barna hab, gyorsan eltűnt. Illata kerserűcsoki, kávé, ízre határozottan keserű, (gondolom a komló miatt) hozza az erősre főzött jó minőségű feketekávé ízt, keserű csokival kombinálva. Kis füstösség, bourbon vanilia, határozottan száraz sör.

Ajánlott. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13376) looser


looser
addikt

Az Aldis sörpakkot valaki megvette? Nem üzletrontásként, hiszen a szívem csücske a Csakajó, de most (meg még pár napig, amíg el nem fogy) ez nyerőbb összeállítás:

Chimay kehely
Chimay Tripel
Chimay Rouge

~2800 Ft

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13377) Dorian válasza looser (#13376) üzenetére


Dorian
félisten

Chimay nem tartozik a kifejezett kedvenceim közé, de ennyiért én is veszek 2 pakkot.
Köszi!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13378) looser válasza Dorian (#13377) üzenetére


looser
addikt

Duvel is van, de 3500-ért, annak inkább 2500-nek kellene lennie. Bár koxx szerint az a belga Arany ászok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13379) LyonnaisFan1 válasza looser (#13376) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Akció után érdemesebb abból venni, hátha csökkentett áron akarnak majd a maradéktól megszabadulni. :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13380) proci985 válasza looser (#13376) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez kifejezetten jo (kehely nelkul is, kehellyel foleg), bar szvsz hazon belul a kek azert meg mindig a legjobb.

duvelbol ugyanezert 3500 kicsit azert necces.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13381) mirci18 válasza Luser2000 (#13373) üzenetére


mirci18
addikt

Ezt alátámasztom.
Görögországban ne tudd meg mit össze szenvedtünk a bevásárlás után mire hazaértünk.
De megérte.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#13382) looser válasza proci985 (#13380) üzenetére


looser
addikt

Duvelben 4 palack van, plusz pohár.

Olyan szép hangja van a Chimay kehelynek, imádom kocogtatni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13383) jsk válasza Luser2000 (#13373) üzenetére


jsk
Topikgazda

Holnap estefelé kipróbálom mennyit bírok hazamenet a Csakajóból:

Stone Berlin Go To IPA
Bourbon Barrel Aged Arrogant Bastard
AleSmith Speedway Stout
Evil Twin Imperial Biscotti Break
Evil Twin Even More Jesus
Brewdog Dead Pony Club
Evil Twin Molotov Lite
Mikkeller Green Gold
Omnipollo Mazarin
Mikkeller Single Hop IIPA - Simcoe
+ Két üveg a helyszínen választva.
+ 2-3 pohár a hasban :D

(#13384) Luser2000 válasza jsk (#13383) üzenetére


Luser2000
addikt

Lehet segítenem kellene? :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13385) Luser2000


Luser2000
addikt

Jövő 7vége: Főzdepark! Pénteken a MadSc., szombaton a Monyo titkait nézem meg belülről.
Jön valaki az eseményre?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13386) jsk válasza Luser2000 (#13385) üzenetére


jsk
Topikgazda

Megyek szombaton családostul. Így nem is jelentkeztem főzdelátogatásra. Majd jövőre. Lassan össze kell állítanom a kóstolási listámat.

Más: Idén csak ősszel lesz Főzdefeszt!

(#13387) truefx


truefx
aktív tag

Horizont "The Blackening" stout. Azt ne hagyjatok ki a Fozdeparkban. Tegnap ittam Rizmajereknal, es igen jol sikerult csokis kaves valami. Csak nem ertem, hogy az Untappd-ben miert nincs meg.

(#13388) Dorian válasza truefx (#13387) üzenetére


Dorian
félisten

Tegnap én is ittam ott. Horizonték a Flamand Porter óta szívemcsücskei, de a Rizmajerben olyan k. hidegen csapolták ezt a stoutot, h nem sok ízt éreztem belőle. :( (Siettünk, így dumálós melengetésre nem volt lehetőség, csak megkap-megisz)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13389) jsk válasza truefx (#13387) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez valami új sör tőlük a dupla ipán kívül? Mert ilyen néven fut a Skyland stoutja is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13390) looser


looser
addikt

Sörnaptár :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13391) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

nagyon jó..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13392) truefx válasza jsk (#13389) üzenetére


truefx
aktív tag

Ha jol latom ezt Legendanal foztek le? Rizmajerek mindenesetre Horizont The Blackeningkent irtak ki. ABV megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#13393) jsk válasza truefx (#13392) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szerintem a Skyland-nek korábban a Legenda főzte le a sört. Így került fel a Ratebeer-re, és az untappd-re is. Majd most átvehette a bérfőzést a Horizont (legalábbis találtam erre egy Facebook hírt). A hordón rajta volt a nevük, a csapos ennek örömére kiírta, hogy Horizont.

A lényeg, hogy ízlett :)

[ Szerkesztve ]

(#13394) proci985 válasza jsk (#13383) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

BBA arrogantra kivancsi leszek, az alap nagyon jo.

speedway nekem is van egy uvegem (Budapesten, nem tudtam elhozni), a harom evil twin zsenialis, egyik molotovot en hoztam el (biscotti csapon volt). egy biscotti mexican egyebkent var a boltban. mazarin is remek. DPC nekem az egyik ivosorom ha egesz ejszakas sorozosbulit tervezunk. mikkellerekre is kivancsi leszek.

looser: ugy viszont jo az a duvel pack is. par hete megint lehetett kapni a special hopos fozetet, idei is jo volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13395) kovaszoskeny válasza looser (#13376) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Chivay jobb lenne :)) Szakállas punk ale :DDD

Abe due dembella

(#13396) proci985


proci985
MODERÁTOR

Buxton / Omnipollo Original Rocky Road Ice Cream - Imperial Porter

Fekete test mokka habbal. Porkolt malate, kave, csokolade, vanilia, jegkrem formaju pecan mudcake (aminek nem tudom mi a magyar neve).

Kb mint egy stout jegyeiben erosebb Noa.

Nagyon ajanlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13397) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Új versenyző az Auchanban: 4, 5 és 6 komlós olasz sörök, 349Ft/0,33l áron.

Angelo Poretti 4 Luppoli Originale

Sallangmentes ivósör. Kellemes, egyensúlyos világos sör, se a maláta, se a komló nem tolakodik előre. az a fajta láger, amiből bármikor belefér "na, még egy sör?". :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13398) looser válasza kovaszoskeny (#13395) üzenetére


looser
addikt

Abban a világban elég rossz söröket ihatnak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13399) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Vettem néhány kannásat

(#13400) proci985 válasza Jhonny06 (#13399) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

speedwayre kivancsi leszek, otthon var. meg a black, de azt a topikban mar kostoltak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.