Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) kraftxld válasza G.Zs. (#13950) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem csak pár akciós belga jutott az Auchanból, de finomak voltak és jó áron :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13952) divot


divot
veterán

A Csíki sör tulajdonosa szerint durva árháborút indítottak ellene a nagyok, ezért kivonja a sört az Auchanból is.

Mondjuk szerintem meg az van, hogy vége a nemzeti hisztériának, és már csak egy nem túl különleges sör van a polcon meglehetősen túlárazva.

Mindenesetre elég kemény lesz bojkottot hirdetni az összes szar sör ellen - bár ez még hasznos is lehetne. :)

(#13953) Dilikutya válasza divot (#13952) üzenetére


Dilikutya
félisten

Árháború? És azt hogy jellemzik, amikor 1000 Ft környékén megjelent először itthon? A mézes még mindig 800 Ft, életem egyik legrosszabb söre, ennél tényleg csak a legalja random Tökömbräu sörök rosszabbak. A világos sem ér annyit, mint amibe kerül, még mindig van rajta 100-150 Ft felesleg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13954) koxx válasza divot (#13952) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem értem ezt a nagy hype-ot a Csiki sör körül. Sokkal jobb söröket is lehet itthon venni pl innen [link]

(#13955) Luser2000 válasza divot (#13952) üzenetére


Luser2000
addikt

Majd közbeavatkozik a Kormány, hogy hatósági árassá teszi a nemzeti sört.
Sírjak vagy nevessek?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13956) Luser2000 válasza Luser2000 (#13955) üzenetére


Luser2000
addikt

Inkább szombaton leiszom magam a Bálnában Mikkellerekkel. :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13957) proci985 válasza Luser2000 (#13956) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van nekik csapon is / mi van nekik? brewdogbol anno csak a szokasos cuccaik voltak.

koxx: se amerikai, se skandinav? :P a belga vonal viszont impressziv.

(#13952) divot : ja hat topik alapjan igy tularazott. meg eleve egy pale lagertol mit varunk?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13958) ROBERTOH válasza proci985 (#13957) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Mikkeller Tap Takeover in Budapest

"Sörlista:
- Astley's Northern Hop Lager
- Cali Rare
- Chill Pils Yuzu
- Crooked Moon Tattoo IIPA
- Drink 'in Berliner
- Green Gold
- Hallo, Ich bin: Berliner Weisse Raspberry
- Hallo, Ich bin: Berliner Weisse Apricot
- Hallo, Ich bin: Berliner Weisse Mango
- Hallo, Ich bin: Berliner Weisse Blueberry
- Milk Stout
- Ramen Beer Yuzu
- Single Hop IIPA - Citra
- Single Hop IIPA - Mosaic
- SpontanLychee
- William Pear Ale (w/ Lilleø)"

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#13959) proci985 válasza ROBERTOH (#13958) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, viszont itt meg sajna nem vagyok budapesten.

viszont ha valaki szereti a sourokat a berliner weisse sorozat erdekes lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13960) Nunder


Nunder
őstag

Úgy döntöttünk páran, hogy elnézünk a BeerBQ-ra Bajára. Nagyon jól hangzik, és mostanság ritkaság számba menő, hogy ennyi jó főzde kijön vidékre. Szeged totálisan elkurvult ezen a téren sajnos... Inkább a haknizókra költik a pénzt mint hogy főzdéket hívnának.

Lesz kinn valaki esetleg? Akár egy koccanást is össze lehetne hozni :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13961) kraftxld válasza ROBERTOH (#13958) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Stornó, gyíkarc vagyok, holnap lesz :D Megyek :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13962) kraftxld válasza kraftxld (#13961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, voltunk, egész jó volt a két Berliner Weisse amit ittam.
Sajnos csak ilyen 3-4 deciket mértek és nem lehetett mondjuk 1-1et venni, hogy végigpróbáljam mindet :(
Egy 27km-es túra után elég jól esett :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13963) perempe válasza kraftxld (#13962) üzenetére


perempe
addikt

merre túráztál? írj pontos útvonalat is, ha van kedved hozzá...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13964) kraftxld válasza perempe (#13963) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pilisszentlászló, kéktúrán végig Visegrádig, majd vissza a zöldön.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13965) perempe válasza kraftxld (#13964) üzenetére


perempe
addikt

kiérdemelted a sört. :R

én inkább fele távot szoktam teljesíteni tekintettel idősebb túratársamra, ill. megerőltető szerintem egyszerre. (nem az izomzatnak, hanem az ízületeknek.)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13966) boci001


boci001
csendes tag

Heti gyűjtésem.

Plusz a tihanyi apátság teles sörsora. :)

[ Szerkesztve ]

(#13967) Dr.Zoo válasza boci001 (#13966) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A fenti képen, a bal első dreher az miféle??? :D :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13968) boci001 válasza Dr.Zoo (#13967) üzenetére


boci001
csendes tag

Gyártó Heineken Italia. Én is érdekesnek találtam a dolgot, ezért vettem meg.

(#13969) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

errol a dreher sziget sorrol tudtok valamit?

a centennial nem rossz, a foundersnek van hasonlo neven ipaja (abban meg nemi magnum komlo van). a sierra elvileg szinten hasznalja.

nagyon remelem nem a kvazi ihatatlan alapsort fogjak hozza hasznalni. nincs baj azzal, hogy nagyuzemi, heinekkent is szoktam magamnak venni meleg nyari napokon, de a kukorica... brr. es azt nemi komlo nem rakja rendbe.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13970) Dilikutya válasza proci985 (#13969) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pont ebből spórolnák ki a megszokott alapsört? Ugyanaz volt az Amerikai meg a két Hidegkomlós is, valószínűleg a Mozaik is ez lesz. Meg a Sziget Sör is. Nehezen tudom elképzelni, hogy kihagyják a kukoricát. Ami elég gáz, idejön a sok külföldi, és a fesztivál vezető söre egy árpát kukoricával helyettesítő melós sör jó drágán. Komló meg kb. mutatóba, mivel az elég drága.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13971) Elektrosokk válasza Dilikutya (#13970) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hàt ez így elég gàz lesz akkor....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13972) proci985 válasza Dilikutya (#13970) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tavaly a het felenel valtottunk asvanyvizre. pontosabban altalaban lementunk a belgaba utban kifele, ittunk par finomsagot, aztan kint mert a sorarban mert asvanyvizet mert a Dreherbol elegunk lett.

itt kvalitativan szoktam ertekelni, de ha kvantitativ ertek kene, akkor 1.5 / 5.

iden egyebkent nem tudom mi lesz. bort en csak etkezeshez iszok, palinkatol meg jellemzoen mindig keszen lettunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13973) Dr.Zoo válasza boci001 (#13968) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

De kemény, köszi.. :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13974) Luser2000 válasza kraftxld (#13962) üzenetére


Luser2000
addikt

Szombaton magam is megnéztem a Mikkeller csapfoglalást.

Nem értünk ki későn, de már az Astley's Northern Hop Lager nem volt csapon, pedig arra kifejezetten kíváncsi lettem volna. Helyette 6 másik sört próbáltunk, volt amit a fajtajellegek miatt, volt amit pedig a kategória megismerése miatt.
Green Gold, Crooked Moon Tattoo dIPA, Hallo Ich Bin Berliner Weisse Raspberry, Chill Pils (Yuzu), Single Hop Citra IPA, Hop Mosaic IPA került terítékre.

Az italok kapcsán végül az a vélemény alakult ki bennem, hogy a felvonultatott paletta igen csak átlagosra sikeredett. Abból a szempontból mindenképp, hogy Mikkellerék kreativitása és újító érzéke ezeknél sokkal karakteresebb italokat szül. Magától az eseménytől meg kicsit többet vártam külsőségeiben, illetve márkabemutatás szempontjából (de talán ebben majd a következő alkalmak tudnak fejlődni). Összességében inkább kicsit csalódottabb voltam, mint sem boldog, hogy eljöttek "bemutatkozni".

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13975) kraftxld válasza Luser2000 (#13974) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, tényleg eléggé alul volt marketingelve. Szívesen kóstoltam volna mindből 1-1 decit, de erre nem volt lehetőség.
Csak a 2 Berliner Weisse-t ittam mivel még vezetnem kellett 200km-et :D A mangós az nagyon káposztalé illatú volt, inkább már valami alja angol sour-ba hajazott, de a blueberry-s az hibátlan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13976) proci985 válasza Luser2000 (#13974) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mikkellernek amik kulonlegesen jok, azok a spec dipai (Nelson), a Fruit Bowl szeria es az imperialjai.

viszont azok meg igy 30 fokban nem tudom mennyire jo oltet lett volna, plusz a torzskozonseg mennyire lenne vevo. csakajosoron kivul van egyaltalan valahol budapesten csapon rendes imperial stout?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13977) Dilikutya válasza proci985 (#13976) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 hete a 35 fokban délután 2-kor a szolnoki sörfesztivál első vendégeként egy Jam72/Smooth Hoperator párossal nyitottam. Tűző napon. Éreztem is a fejemben. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13978) proci985 válasza Dilikutya (#13977) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nezd ket eve belgaban sziget elott a rochefort 10 / la trappe quad / delerium red harmassal kezdtem en is, mert tul rovid az elet, hogy ne a kocsma legjobb soreit igyuk (es mindharom elegge ritka itt), de az kicsit sok volt:D.

oke, en is az imperialt iszom ha lehet, viszont 30+ fokban egy jol megcsinalt es foleg nagyon friss single hop ale is jol tud esni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13979) koxx válasza proci985 (#13978) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az szép kombó :D ráküldhettél volna még egy Kasteel Cuvée du Chateau-t. Belga sörözőben most a csapolt Kwak nagy kedvencem (a pohár miatt is).

[ Szerkesztve ]

(#13980) proci985 válasza koxx (#13979) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Egyik nap az is megvolt :DDD

azt hiszem volt egy esténk egyébként valamikor másik alkalommal, amikor mind az öt raktáron lévő quadon végigmentünk. másnap azt hittem meghalok a repülőn, pedig becsülköztem megágyazni. :DDD

hú, nekünk ott főleg a Delerium Red, a Pink Killer (ha meleg van), a La Trappe / Rochefort / Kasteel, ill most tavasszal találtam egy naggyonfinom cassist is és a Lindeman sourja is eszméletlen (ha oké vagy az ecetízű sörökkel).

Kwakkal ismerősök túl sokszor öntötték le magukat szóval óvatosak vagyunk vele:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13981) looser válasza koxx (#13979) üzenetére


looser
addikt

Snaps galéria? :-)
Baromi rég beszéltünk róla, hogy megihatnánk ott egyszer egy sört...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13982) koxx válasza looser (#13981) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hínye, nem jártam ott vagy 2,5 éve amióta elköltöztünk a környékéről :) pedig szeret(t)em azt a helyet.

(#13983) looser válasza koxx (#13982) üzenetére


looser
addikt

A csapon lévők mindig jó ár/érték arányban voltak, azt hiszem 4dl volt 7-800 körül.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13984) jsk


jsk
Topikgazda

Kipróbáltam a Omnipollo Lorelei Barrel Aged-t ill. a Beer Geek Vanilla Shake-t. Mindkettő egészen kiváló sör. A Lorelei szerezte meg az első helyet a privát kis listámon, méghozzá maximális pontszámmal :) Ahhoz képest, hogy a stoutokért annyira nem voltam oda, most az első nyolcban 6 imperial stout szerepel.

(#13985) jsk


jsk
Topikgazda

Ha valaki érdekel, akkor hamarosan új hely nyílik Pécsen:

Beertok 2.0 Bar & Shop
Pécs, Bajcsy-Zsilinszky u. 4

12 ország kb. 150 féle söre lesz kapható.

(#13986) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Beerside.hu-n rendelésnél ki lehet választani, hogy a Hops Beer Bar-ban szeretném átvenni? Mintha korábban írta volna valaki, hogy van ilyen lehetőség.

(#13987) Dorian válasza jsk (#13985) üzenetére


Dorian
félisten

Hmm, nemsokára úgyis megyek Pécsre munkaügyben, megnézem!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13988) pg6830kukac válasza proci985 (#12551) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Bizony az! :O Hol lehet kapni?! :O
Nálunk szegeden az egyetlen helyről, ahol én fölfedeztem, eltűnt! :O

pégé

(#13989) jsk válasza Jhonny06 (#13986) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem lehet. Viszont a Hops Beer Bar-ba ők szállítanak, így a kínálatuk egy része megtalálható ott a hűtőkben. (már ha sikerül időben kinyitniuk ;])

(#13990) Jhonny06 válasza jsk (#13989) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi, akkor beugrok előtte szétnézni. :)

Csakajóban most rakták csapra az Imperial Mexican Biscotti Cake Break-et, ha valaki szomjazna rá a 40 fokban :DDD :DDD

(#13991) szilva01


szilva01
őstag

Sopronban vagyok, esti setan belebotlottunk egy Sorarium nevu helybe, holnap visszamegyunk. A kirakatban volt egy uveg liquid cocaine, abbol biztos hozok. Esetleg valami mas ajanlat kezdo sorrajongonak? Arsavot tekintve most igy arra gondoltam max 2-3 uveggel veszek, 1500huf/330ml-nel nem jelentosen dragabban. :DDD

(#13992) Dilikutya válasza szilva01 (#13991) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kezdőnek rögtön ezekkel kezdeni? :) Liquid Cocaine-t még nem ittam, ahol lehet kapni, pont elfogyott a steak mellé. Jam72, Smooth Hoperator jöhet a Mad Scientist-től (Liquid is a MS söre). Hedontól a Charlie és Johnny Firpo, Fóti Keserű Méz, Szentandrási Vári Nővérek '17, Ogre, Magyar Vándor, Monarchista. Ha testes gyümölcsöst akarsz, Szent András Könnye. Monyo, Horizont sörök is ajánlottak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13993) jsk válasza szilva01 (#13991) üzenetére


jsk
Topikgazda

Magyarok közül: A Dilikutya által említetteken kívül jók még a Hoptop sörei, Balkezes, Brew Your Mind. Utóbbi kettőből ritkán van üveges/dobozos, de hátha épp most. A Liquid Cocaine-t vagy pl. Dukes of Budapestet ne elsőnek idd meg. Kóstold meg elsőnek a Jam72/Smooth Hoperatort/Flying Rabbitet, utána jöhetnek az imperial ipa-k.

Csehek: Lager/Pilzeni vonalon nagyon nem tudsz mellényúlni. (pl. Primator, Bernard)

Belgák: A teljesség igénye nélkül Delirium, Gulden Draak, Orval, Chimay, La Trappe.

Egyéb: Brewdog (pl. Punk Ipa), Fullers (Tesco-ban, Intersparokban is elérhető), Mikkeller

Hirtelen ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#13994) szilva01 válasza Dilikutya (#13992) üzenetére


szilva01
őstag

+jsk: Koszi sracok, meglatjuk mik lesznek, aztan valogatok majd. :R

(#13995) juliabrilke válasza jsk (#13993) üzenetére


juliabrilke
addikt

+ Piraat Triple Hop :D

(#13996) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap a Csakajó mellett jártam, akkor már beugrottam, de azt a 13%-ost nem mertem, inkább egy Green zone-t (vagy Green tone volt?) kértem szomjoltónak.

Viszont ma a Gellért hegyen jártunk, bementünk egy kisboltba, és a magyar kraft sörök ott sokkal olcsóbbak voltak, mint pl. a Csakajóban...
Hirtelen vettem Távoli galaxist, Black aligatort, Flamand portert, és Vanillia milk portert :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13997) szilva01


szilva01
őstag

Megvan a pakk. Vegul Jam72, Loquid Cocain meg a Keseru Mez nyert. Ezeket mennyire hutsem be?

Asszony is elszabadult, osszeszedett valami sor-cider hibridet, belga malnas buzasort es egy Ferto Parti Kalandor kezmuves ale cuccot. Berakjuk a huttobe, aztan este kiulunk veluk a varfalra.

(#13998) jsk válasza szilva01 (#13997) üzenetére


jsk
Topikgazda

A nagykönyv szerint:

Jam72 (ipa) - 12-14℃
Liquid Cocaine (imperial ipa) - 14-16℃
Keserű Méz (lager) - 4-7℃

Azonban otthoni körülmények között úgy sem fogod nézegetni, hogy épp hány fokos a sör. Viszont arra figyelj ha túl hidegre hűtöd a felsőerjesztésű sört, akkor elmegy az íze. A nagyüzemi lágereknél viszont pont jó, hogy ha nem érzed az ízét ;]

[ Szerkesztve ]

(#13999) szilva01 válasza jsk (#13998) üzenetére


szilva01
őstag

Koszonom! :R Bar homerot nem talaltam, megprobalok ugyeskedni. :K Hazafele beugrottunk a tecsoba, mellecsaprunk ket citronyos gossert is ;] Nezzetek el, hogy ilyen tulbuzgo vagyok, de nehany kezmuves sorozesen kivul ez lesz az elso tudatos kostolasom. Amiota meg a topicot olvasom az elso.

(#14000) juliabrilke válasza szilva01 (#13999) üzenetére


juliabrilke
addikt

A Natur Zitrone italt a hölgyek kapták, hogy ne kérjenek a sörökből? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.