Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) looser válasza jsk (#13450) üzenetére


looser
addikt

Újévi fogadalom: csak nagyüzemit iszom 😊

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13452) jookomak válasza looser (#13451) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor jövő szerdán találkozunk a négyeshatosban? Azt hallottam jó hely, és elég olcsó az aranyászok. Ti próbáltátok már?

(#13453) jsk válasza looser (#13451) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hívok egy modit, kérem tiltsák ki :D

(#13454) proci985 válasza jookomak (#13452) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

emlekeim szerint ott egyszer ittam sort 10+ eve, de nem aranyaszokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13455) jookomak válasza proci985 (#13454) üzenetére


jookomak
őstag

Ahogy emlékszem, 10 éve még nem volt ilyen hely, ma meg kis túlzással minden kocsma 4-6 a körúton. (ott nőttem fel)
Hogy értelme is legyen a hsz-nek: haver rendelt tactical nuclear penguint és brewdog/beavertown coffe and cigarettes-t. Alig várom, hogy megkóstoljuk.

(#13456) proci985 válasza jookomak (#13455) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kivancsi leszek.

Mikkeller Hallo Ich Bin Berliner Weisse Alkoholfrei alkoholmentes.

Feher dus hab, vilagoszold test. Sauerkraut (keseru kaposzta, de ez itt az autentikus nemet varians) es paradicsom. Savas es szendioxidban dus. Alkoholmenteshez kepest eleg jol eladja magat sourkent, pl egy Drehert siman ver intenzitasban.

Es akkor itt most visszaternenk az elefantra a szobaban, avagy miert foz barki echte bajor koretet a virsli melle, alkoholmentes sor formajaban. Masik oldalrol viszont ha nem tudom, hogy ez alkoholmentes siman eladta volna magat egy konnyed, csuszos sourkent. Vakteszten tippre meg nem mondtam volna, hogy ez 0.1%os.

Ajanlott az extremitasok kedveloinek. Igazabol alkoholmentes vonalon nem rosszabb, mint az Evil Twin bikini beer, a Brewdog Nanny State vagy a Mikkeller Drinkin the Sunja, de berliner weissekent inkabb csak haladoknak ajanlanam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13457) jookomak válasza proci985 (#13456) üzenetére


jookomak
őstag

Azért elvek is vannak a világon. Próbáltad már bannolni magad? :)

(#13458) looser válasza jookomak (#13452) üzenetére


looser
addikt

Benne vagyok! Mondjuk van HB búza, Dreher Bak és Pilsner, meg talán a komlós Dreherek + akciós havi feles 290-ért, bár az lehet, hogy a Stifler :-) Kicsit tinédzseres a hely, de meg lehet szokni. Amikor kezdik emelni a hangerőt, akkor el szoktunk jönni, merthogy háttérzene is van, ami egy idő után nem túlkiabálható. Ja, és mindkét helyen van flipper! :)

jsk: mindenki kezdte valahol és bizonyos elvek szerint idővel visszatérünk a kezdetekhez :-P

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13459) proci985 válasza jookomak (#13457) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem, de menne:DDD

viccen kivul: ez konkretan spec cucc volt alkoholmentes ellenere, par hetig lehetett erre is kapni. erdekelt a dolog, mert a skandinavoknak eleg erdekes velemenyuk van a nemet sorokrol, a to ol berliner weisse konkretan szvsz ihatatlan hataron van annyira savanyu (Mikkeller Spontan... sorozat viszonylatban is!), de a Mr Pink is konkretan a hataran volt.

ugyanakkor pl a maga modjan szerintem a Nanny State legalabb annyira jo, mint a Tokyo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13460) jookomak válasza looser (#13458) üzenetére


jookomak
őstag

A nickem egy 18. kerületi azóta sajnos megszűnt legalja kocsmából fakad. Ott kezdtem a pályafutásom. Jó komák ivója volt a neve. :D

proci: Úgy vagyok az alkoholmentes sörrel, hogy inkább nem verem át magam, és iszom egy kaólát, vagy limonádét. Ugyanakkor biztos lehet ezt jobban is csinálni.

(#13461) Luser2000 válasza jookomak (#13460) üzenetére


Luser2000
addikt

Pestlőrinc rulez! :0)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13462) proci985 válasza jookomak (#13460) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valtozo, van alkoholmentes amit finom alekent/sorkent is lehet ertekelni es az ember utana haza tud vezetni.

viszont ez a Mikkellert konkretan kulonleges sorkent vettem, szoval a mennyi alkohol van benne csak egy szam (amire azert nem art ugyelni ha az ember nem akar kesz lenni).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13463) Dilikutya válasza proci985 (#13462) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mára eljutottam oda, hogy sört az ízéért iszom, viszont iható alkoholmenteset még nem ittam. És nem is hiszek abban, hogy lehet jó alkoholmentes italt készíteni olyanból, aminek az erjedés egy kulcsfontosságú része.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13464) proci985 válasza Dilikutya (#13463) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mikkeller Drinkin in the Sun es Brewdog Nanny State szerintem jok (egyik se 0.0% mondjuk).

Nanny Statet talan lattam a csakajosorben par hete. Viszont ezek tenyleg kivetelek, low alcohol (<3%) vonalon ratebeer top50ben van mindketto, es ezeken kivul nem nagyon van barmi a top50ben 1.5-2% alatt.

Velem mondjuk megesett, hogy kifogyott a Sun a kocsmaban, aztan utana atalltam kolara.

Izre es testre mindketto egyebkent lazan ver egy kozepes magyar kezmuves APAt viszonyitaskepp.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13465) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Én már kint is vagyok a kraft sörfeszten. Egyelőre családias a hangulat, de gyűlnek az emberek. Ma van a legjobb idő, úgyhogy gyertek! ;) A főzdebuszos lány is kint van.

ez a kedvenc aláírásom

(#13466) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Armando ochoa: deep throat irish bitches [link]
alig hab, kávé szín, minimál illat. Ízre: kicsit citrusos, kicsit kávés, kicsit füstölt ízvilág. Érdekes, de azért nem világbajnok.

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#13467) jookomak válasza ROBERTOH (#13466) üzenetére


jookomak
őstag

Miben más a sima deep throat-hoz képest? Az frissen borzasztó volt, de pár hét érés után nagyon kellemes kis sör lett belőle.

(#13468) ROBERTOH válasza jookomak (#13467) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ahhoz sajnos nem volt még szerencsém. Ez most csapról van, nem tudom, hogy meddig érlelték.

Szerk. : hozzá teszem, hogy a polapola-ból (kaja sütöde) füst áramlik, ami okozhatja a füstös ízt :)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#13469) jsk válasza ROBERTOH (#13465) üzenetére


jsk
Topikgazda

Irigyellek. Idén nekem kb. 3 óra Kraft fesztivál jut az egész családdal együtt:) Félig a sörre, félig a gyerkőcökre kell figyelnem. Úgy hogy álláshirdetés következik:

Félóra gyermekfelügyelet / 1 pohár sör :DDD

(#13468) ROBERTOH: A bécsi sörvalamire készült, úgy hogy kb. lehet 2-3 hetes.

[ Szerkesztve ]

(#13470) ROBERTOH válasza jsk (#13469) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Lekötözni ér? :)

ez a kedvenc aláírásom

(#13471) jookomak válasza ROBERTOH (#13468) üzenetére


jookomak
őstag

Polapola jó cucc, szeretem a szerb ételeket, bár a blahán levő montenegrói gurmanhoz képest nem éreztem nagy különbséget a csodakemencéjüktől. De egy lepényes ajváros pljeskavicára bármikor kapható vagyok.

(#13472) jsk válasza ROBERTOH (#13470) üzenetére


jsk
Topikgazda

Úgy nem ér. Azért az egy pohár sörért meg kell dolgozni :P

Majd egy kis gofrival egy helyben tartom őket :)

[ Szerkesztve ]

(#13473) jsk


jsk
Topikgazda

Alig várom a holnapot. Most gyorsan vigasztalódom egy Dugges Sugar Daddy-vel.

(#13474) proci985 válasza jsk (#13473) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Milyen?

En ma probaltam a Stillwater kollab Mango Mango Mangot, kifejezetten jo volt, plusz gyumolcsos sourkent vegre egy kiegyensulyozott darab ami nem eszmeletlenul keseru (vagy nem cukor + kemikalia).

viszont az Amager Bastard Princessje egy kellemes APA, bar az illata es a mar-mar buzat idezo nem atlatszo vilagoszold szine jobb, mint a picit egysiku ize.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13475) jsk válasza proci985 (#13474) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem ízlett. Testes, édes (csokilikőr, melasz?) stout. Mintha milk stout lenne.

A sour söröket szoknom kell. Mindegyik illata olyan, hogy azonnal vedelném. Aztán mégse jön be soha annyira, hogy újra vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#13476) somasz válasza jsk (#13475) üzenetére


somasz
addikt

Várd meg a tűző napos vízpartot a sourral, ha nem tetszik... fog az csúszni!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13477) proci985 válasza jsk (#13475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi!

ja hat sour vonalat tenyleg szokni kell mert nem azt varja az ember, ha malatahoz van szokva. tetejeben en meg edesszaju is vagyok :B

Edge Sangría Sour - Fruit Beer

Feheres hab, sotet narancssarga / voros test. Keseru. Gyumolcs es bogyok. Kb feluton egy sangria es egy sour kozott. Utoizben a gyumolcsok es bogyok mellett nemi hordo is feltunik

Ha valaki sangriakent rakja elem gyumolcsokkel (amik elfednek a 3mas IBUjat), akkor lehet fel se tunne, hogy valami nem stimmel.

Ajanlott, sornek eleg kulonleges.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13478) proci985 válasza somasz (#13476) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent igen, a Brekeriet Rhubarbjat tegnap ujra probaltam a 28 fokban grill kozben, tenyleg remekul mukodik ivosorkent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13479) divot


divot
veterán

Palócföldön, helyben vettem Palóc söröket. Teljesen vállalható minőség, bár ilyen lenne a multik által főzött sör is. És az árak...

Fél literes, petpalackos kiszerelés:

Barna sör - 199, Vörös - 199, Világos - 169 forint.

(#13480) somasz válasza proci985 (#13478) üzenetére


somasz
addikt

Brekeriet-től eddig csak egy Sour Brownt ittunk a Hopaholicban, az isteni volt.

Most értem haza a Kraft fesztről, kb. 3-tól 9-ig kóstoltam vagy 7-8-9 féle sört, a tanulság az az, hogy nem mindig az a jó, ha szét van tolva a sör komlóval. :)

Horizont Hopmaster's Session IPA és a Balkezes LD50 Amarillo sem tudta elrejteni a tolakodó nagyonzöld ízt a söreiben. A Welcome Drink félre sikerült egy kicsit a Rothbeer/Mad Scientist párosnál. A Duke of Budapest kiváló volt viszont.
HopTop Tropical Swinger Club nagyon jó trópusi gyümis IPA volt, a 8% alkohol fel sem tűnt, elvitte a bulit. :)
Edge Brewing berlinerje passiógyümivel fincsi volt (többieknek túl savanyú), belenyaltam még azt hiszem a NEIPA-ba is náluk, jó volt.

La Pirata ananászos saisonja nagyon tetszett, ilyesmivel fogok én is próbálkozni, az hét szentség. Nagyon passzol az enyhe ananászhoz a saison élesztő fűszeressége.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13481) proci985 válasza somasz (#13480) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sourt / gyumolcsoset nagyon nehez jora fozni. ld a gondolataim a skandinav vonalrol, pedig tenyleg egyebkent nagyon megbizhato markakat iszok.

edgetol a brass knuckles volt meg zsenialis,

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13482) jsk válasza somasz (#13480) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszi az összefoglalót. Ma megyünk ki. Kb. 27 féle sört írtam fel, amit kóstolnék. Ebből most hármat zárójelbe tettem :)

Az MS Transfusion-jét nem kóstoltad?

(#13483) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap kaptam a szomszédtól, kíváncsi leszek.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13484) somasz válasza jsk (#13482) üzenetére


somasz
addikt

De, csak elfelejtettem írni. Vérnarancs. Nagyon más nem rémlik róla, jó volt, de nem kiemelkedő. Nekem ízlett, többiek csak megvonták a vállukat rá.

Az LD50-re azért rápróbálnék, mert az első két-három korty után jó volt az, csak hozzá kellett szokni.

Meg nem vagyok egy profi, nem szeretném befolyásolni az estéd, vagy elrontani az élményt.
A legtöbb helyen adnak egy kortynyi kóstit, ha nagyon határozatlannak tűnsz. Csak szóba kell enyeledni velük és jó lesz. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13485) jsk válasza somasz (#13484) üzenetére


jsk
Topikgazda

A sommelier szinttől még messze vagyok. Első körben a Le Pirata és az Edge pár söre érdekel, mert azokat valószínűleg többet nem nagyon tudom majd megkóstolni máshol. Illetve az általad is említett Duke of Budapest.

(#13483) Dr.Zoo: Finom lesz, nekem ízlett.

(#13486) somasz válasza jsk (#13485) üzenetére


somasz
addikt

Arra azért készülj, hogy a spanyolok egész drágák a többihez képest.
800/1600 a 2/4 dl
A TripleIPA, stout még több.
Mellé mondjuk nem tudsz fogni velük, így mindképpen ajánlom. :)

Magyarok átlagban 500/1000 árban mozogtak.

Basszus, vissza kéne menni a maradék spanyol adagért. ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13487) jsk válasza somasz (#13486) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mindenből 2dl-t tervezek inni. Sejtettem, hogy drágák. De már régóta nem tudom, hogy hol a határ :D

(#13488) somasz válasza jsk (#13487) üzenetére


somasz
addikt

Én is mindenből 2 decit ittam. :)
Meleggel, tűző nappal vigyázni!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13489) Luser2000 válasza somasz (#13480) üzenetére


Luser2000
addikt

Húúú, tegnap sikerült jól beszórakozni. :)
Nagyon frankó volt az első nap. Hyakorlatilag mindenkivel tök közvetlenül lehet beszélgetni. 3 főzdelátogatás is belefért. Van kint kostolónak BeefJerky, hazai gyátrás, érdemes ismerkedni vele.

Vissza gondolva én tegnap elmentem a kislányos vonalra, a nap meglepetése a HopTop Tropical Swinger Club volt, vélrményem szerint kiemelkedő a kategóriában.

Végül a legkreatívabb installáció:

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13490) Luser2000 válasza Luser2000 (#13489) üzenetére


Luser2000
addikt

Még 1 dolog jutotte szembe:

HOPMASTER’S SESSION IPA: véleményem szerint ez ócska lett. Egészen konkréten pirititt hagymás, sült krumpli íze lett, cserébe el lett lőve rá nyolc egyéb adag sörre való komló. A domináns dödöle íz után már kedvem sem volt ízlelgetve megfejteni, nemkell túlbonyolítani: kér volt érte. (SZERINTEM).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13491) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Az argus sör most a lidlnél 450 lesz, és két lityós. Annyiért megéri :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13492) Dr.Zoo válasza LyonnaisFan1 (#13491) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Olvasd el az összetevőket rajta. Meglepődnék, ha nem lenne benne kukoricadara. :(
A sima 0.5 l Argusban nincs, mostmár a strong-ban sem. A 1.5-2 literesben, és az 5.5 decisben van.

Szerk, To All:

Vettem a tecskóban lengyel Dehelder strong sört, 7%-os, 199 ft. Már a hűtöben van. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13493) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Qvänum Q Lager Cseh pilzeni

Közepesen átlátszó, opálos test. Fehér hab. Maláta, komló, (kenyér), némi karamella és citrus. Vaj és fémes íz. Hosszú utóíz.

A Qvänum egy kis svéd főzde a Vänern tótól délre, jellemzően drága kézműves főzetekkel. Az ízviláguk eléggé hit/miss (ld a karamella / vaj / fém hármast), én pár havonta egyszer szoktam tőlük venni valamit, ha erre szomjazom. Mondjuk van annak egy diszkrét bája, amikor a svéd mikrofőzde cseh főzőmesterrel dolgozik együtt, hogy echte cseh pilzenit főzzön, majd az egészet lagerként árulja. 14 review ratebeeren, azt hiszem ez eddig az egyik legritkább sör, amit ittam.

Ajanlott. Cegen belul az Ambassadörsportert elvileg exportaljak is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13494) jsk


jsk
Topikgazda

Most értünk haza a Kraft-ról. Nagyon jó volt, bár a szél szétfújta az agyunkat. Illetve a józsefvárosi önkormányzatnak köszönhetően már nem a Blaha az indulási-érkezési helyszíne a Főzdebusznak, hanem a Műcsarnok (ami mondjuk újpestiként nekünk jobb is). Mi még elindulhattunk a Blaháról 16 órakor.

A sörök:

Dukes of Budapest (Mad Scientist) - pazar ipa
Six Barrel (Edge) - jó volt, de nem különleges
Tropical Swinger (HopTop) - nagyon eltalálták
Padrino (Edge) - finom porter
BlackBock (Le Pirata) - huhuhú russian imperial stout

(#13495) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma Atyámmal betonoztunk, és pár barna Lidlis sör után, betoltuk a Romanov-ot. Hát kérem, ez egy igen komplex sör, minden a helyén, kellő füstösség, erős KV, étcsoki, nagyon finom sör.

Hogy emeljük a nap fénypontját, kibontottam az utolsó palack Monyó Franky four finger-s is, így a Romanov után kóstolva egy új ízvilága tárult elém, már-már konyakosnak éreztem a számban, határozottan jó SÖR!!!
Aszem veszek még, ha van a borosoknál akcióban.. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13496) kraftxld válasza jsk (#13494) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma én is kint voltam, de előtte halálra kajáltam magam a Wasabi-ban, úgyhogy csak 5 félét tudtam kóstolni.
Jó rendezvény volt, nekem a Transfusion ízlett a legjobban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13497) jsk válasza kraftxld (#13496) üzenetére


jsk
Topikgazda

A buszmizériát leszámítva nagyon jó kis rendezvényt sikerült szervezniük. A gyerekbarát jelző azért túlzó volt :U Azonban ezt nem is lehet elvárni egy sörfesztiváltól. Az árak húzósak voltak, de ez még egy drága hobbi. Főleg a nagyüzemin élő ismerősnek, aki velünk jött. Viszont nála lehet, hogy célt értek, mert ízlettek neki a kóstolt sörök. Igaz az 1000Ft/2 dl La Pirata BlackBock-ról inkább lemondott, pedig megkóstolta az enyémet, és imádta.

[ Szerkesztve ]

(#13498) jsk


jsk
Topikgazda

El is felejtettem megkérdezni. Ki melyik fesztiválra megy legközelebb?

(#13499) ROBERTOH válasza jsk (#13498) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Corvin sörfeszt, most hétvégén - ha az időjárás is úgy akarja ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#13500) jookomak válasza ROBERTOH (#13499) üzenetére


jookomak
őstag

Úgyszintén. Lehet pénteken és szombaton is kinézek.
Rakattam egy sörfesztivált arra a hétvégére, amikor hazalátogatok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.