Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) somasz válasza ROBERTOH (#13499) üzenetére


somasz
addikt

Tudni valamit, kik lesznek kint?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13502) ROBERTOH válasza somasz (#13501) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Az esemény leírásában nem írják, de minden nap posztolnak söröket, hogy miket lehet majd venni ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#13503) looser válasza jookomak (#13500) üzenetére


looser
addikt

"Rakattam egy sörfesztivált arra a hétvégére, amikor hazalátogatok."

Ez állati rendes tőled 🤗

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13504) divot


divot
veterán

Mit érdemes tudni a Synthesis sörökről?

Ők vették át a Legenda főzdéjét a Szlovák úton, régen sokat jártam oda. Gondoltam, hétvégén megnézem, mijük van.

(#13505) jsk válasza divot (#13504) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egy sört ittam tőlük: Synthesis Hoplager For Hitchhikers. Nem volt rossz.

(#13506) tomazin válasza divot (#13504) üzenetére


tomazin
veterán

Mert mi tortent a legendaval? Meg sajat kocsmaik is voltak.

(#13507) somasz válasza tomazin (#13506) üzenetére


somasz
addikt

Csak a Szlovák úti kisfőzdét és kocsmát adták el.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13508) Kergeboci


Kergeboci
tag

Így visszaolvasva a Kraft élményeket, lehet nem én leszek itt a sör tanácsadó :(

Nekem a két kedvencem az agyonkomlózott, direkt zöldízt akartak kihozni magukból, Hopmaster's és LD50 volt, egy vödörnyit el is pusztítottam belőlük.

Közbe meg a másoknak tetsző vérnarancs ipa és tropical fruits olyan savanyúnak érződött, hogy maximum egy extrémem farmhousenak tudtam volna bekategorizálni őket (pedig ezeket előbb ittam, mint a komlós társaikat).

A fesztivál hangulatban megint ott volt. Este felé már ad-hoc főzdelátogatások, pálinkák és sörpárlatok is előkerültek, no meg szólt a Pantera és természetesen a Soundgarden és Audioslave dalok (főleg az első napon, mikor az idő is úgy akarta)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#13509) tomazin válasza Kergeboci (#13508) üzenetére


tomazin
veterán

Nyugi en az ilyen sorbe gyumolcsot temat messze elkerulom. Bar ez a szetkomlozott sor minden volt csak nem finom.(az illata csodas volt)
De ha mar triggereltem: nagyon jo kis feszt volt, kb ugy ereztuk magunkat mint az elso par fozdefeszten. Csaladias hangulat, normalis emberek, van tered (az arak mondjuk egyre meredekebbek)
Ami viszont nagy hiba szerintem, h nem nagyon volt ivosor. Nem is tudom kinel ittunk a vegen valami 3,7es sort, de az is nagyon komlos volt. Amit szeretek, de amikor mar elfaradtak az izlelobimbok akkor jo valami kis kellemes lager/pils vonal.
Tavaly nem voltam ezen, de jovore szerintem nem hagyom ki.

(#13510) jsk válasza tomazin (#13509) üzenetére


jsk
Topikgazda

Elvileg lesz idén ősszel is Kraft sörfesztivál.

(#13511) Jhonny06 válasza tomazin (#13509) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nyugi en az ilyen sorbe gyumolcsot temat messze elkerulom"

Mire alapozva? Mert rengeteg gagyi magyar kézműves sör jön ki (mindenki meg akar gazdagodni ezen, látván, hogy mennyire megy ez a kézműves vonal most), de baromi jó külföldi IPA-kat lehet találni (sőt, a legtöbb az).

(#13512) tomazin válasza Jhonny06 (#13511) üzenetére


tomazin
veterán

Nem szeretem a gyumolcsos soroket. Az hogy lambic vagy ipa vagy gouse teljesen mindegy, nem szeretem.
Azt hogy sok a hulladek magyar "kezmuves" sor teljesen egyetertek. De ez szerintem mas kerdeskor, mert lassan mar minden kezmuves es megveheted ugyanazt duplaaron.

(#13513) tomazin válasza tomazin (#13512) üzenetére


tomazin
veterán

Bar azota se jottem ra hogy jott neked a gyumolcsos sorbol a kulfoldi ipa :S

(#13514) Jhonny06 válasza tomazin (#13513) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mivel leginkább az IPA-k esetében jellemző a sok gyümölcs használata. Meg persze a sok hulladék belga ízesített sörnél.

(#13515) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok jovőhét hétfőtöl lesz szlovákiában lidlben akcióban belga meg egyéb sörök: link

érdekelne ti kostoltátok-e már valamelyiket, melyik jó vagy sem, bár 7,99 euróért lesz egy 6os pack lehet azt fogom megvenni.

(#13516) jsk válasza gergo5991 (#13515) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Gulden Draak 9000 nagyon finom. Mindenképp vennék belőle. A Piraat-ból ezt még nem ittam, de szerintem azzal sem lősz mellé.

(#13517) truefx


truefx
aktív tag

En kozben kijutottam Denverbe. A rokonsag hatalmas gose, es sour rajongo azokat isszuk (Sierra Nevada Otra Vez, Destihl Here Gose Nothin'), de kozben a helyi likorsztorbol sikerult szerezni egy 6-os pakk Ballast Point Unfiltered Sculpin extra hoped IPA-t es egy uveg Lost Abbey Carnevale-t (brett saison), hogy ilyeneket nalunk miert nem kapni... Nagyon rendben vannak.

Ujonnan felfedezett fozdek amik bejottek: Cerebral Brewing, Avery Brewing, Odell Brewing.
Amirol tudtam hogy jo, de kicsit kommercializalodott, es meg varok egy jo sorre toluk: New Belgium. Eddig egy black lagert ittam toluk, annyira nem ajultam el, de ami kesik nem mulik :)

TODO: egy helyen van csapon Russian River The Pliny The Elder... Must have.

[ Szerkesztve ]

(#13518) proci985 válasza truefx (#13517) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csakajoban en lattam hasonlo spec cuccokat is (gose es sour biztos volt par uveggel).

lagerbol nem lehet csodat kihozni a stilusa miatt gouse viszonylatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13519) tomazin válasza proci985 (#13518) üzenetére


tomazin
veterán

En egy nemet citras lagert ittam, ami nekem rettenetesen bejott (arra reagalva, h lehet ott is egy kis csavart belerakni)

(#13520) proci985 válasza tomazin (#13519) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, olaszoktol ott a My Antonia imperial pilsner vagy a Mikkeller American Dreamje, de egy lager meg csavarral se lesz az a hudekomplex sor.

gousenel / spontanerjesztett soroknel azert kicsivel nagyobb szoras van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13521) divot válasza gergo5991 (#13515) üzenetére


divot
veterán

Nem hiszem el, hogy náluk ilyen a sörakció a Lidl-ben. Nálunk meg...

(#13522) looser válasza divot (#13521) üzenetére


looser
addikt

Nálunk meg szintén volt hasonlóan remek akció, már kétszer is :-)
6 palack ~2400 Ft. Mondjuk 4db GD 9000 ~1800 Ft-ért az szintén elég jó.

Emitt.

szerk: bakker, bele sem lapoztam...ilyen nem volt nálunk, valóban.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13523) Dr.Zoo válasza looser (#13522) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az azért durva, hogy a szomszédoknál ilyen kraft sör akciók vannak.
Nálunk meg a kukoricás 2 literes Argus-t nyomatják, meg a Deep sört. :((( Ehh. :(

Más.: kibontottam most a 2011-ben lejárt Tripel Karmeliet sörömet, pezsgős állag, hamar elillanó hab, édeskés, sűrű opálos sör.
Egyáltalán nem volt rossz íze, gondolom ezt a 8.4%-os alkoholtartalmának is köszönheti.

Szerk.: megint írtam a Lidlinek, megkérdeztem, hogy lehet-e számítani konkrétan ilyen, vagy hasonló ajánlatra itthon? De erősen elfilzok rajta, hogy be kellene pattanni a kombi passatomba, oszt' kimenni, és bevásárolni. :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13524) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Flying Monkeys Acadian Groove Imperial porter / Imperial maple porter

Sotetbarna, marmar fekete test, mokka hab. Juharszirup, karamella, vanilia. Hosszu karamellas-szirupos utoiz.

Kb egy-masfel eve tartogatom, hogy ha megjon a tavasz, akkor annak az unneplesere elfogyasszam, ahogy a kanadaiak ajanljak. Gyakorlatban izre mintha a mezes makosretest valaki nyakonontotte volna tulzas mennyisegu juharsziruppal, es elkeszitette volna a tokeletes karacsonyi sort. Marmint igy nem a szokasos, hogy a porkolt malata - alkohol stout jegyek meg esetleg a hordo melle belep nemi vanilia a hatterben meg esetleg ha az ember izlelgeti akkor talan az akar ott juharszirup is lehet, hanem dominans juharszirup vanilia kombo karamellaval, kiseronek malataval es gyanus alkohollal, mint mondjuk egy konyakmeggynel. Az elso reakciom "jezusomdejo" volt, viszont egyedul a 0.75os uveg egesz egyszeruen tul sok belole. Mint felzabalni egy egesz rud makosbejglit ami tocsog a juharszirupban.

Nagyon ajanlott, de csak es kizarolag ha szereted a juharszirupot es ha egyetertesz azzal, hogy az imperial vonal egy auteur fozomesterrel az igazi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13525) divot


divot
veterán

Auchan - legeslegutolsó 3month sör, aztán még kiszúrtam, hogy a polc legalsó! sorában vannak a magyar kézműves sörök. Nem sok, de vettem Horizont American Pale Ale-t, meg Charlie Firpo-t.

(#13526) divot


divot
veterán

Ja, igen, és Gallica Opus 599-ért, szerintem a legjobb ár-érték arányú belga. És nem is annyira édeskés, viszont 9%-os.

Illetve Tennets skót extra 9%-os, ez is 599-ért. Egyszer ittam a 8-ast, az nem jött be, de ha már volt, megkóstolom.

(#13527) divot


divot
veterán

És most jut eszembe, hogy Ragent President 6%-os cseh 299 forintért.

(#13528) looser


looser
addikt

Mese Habbal - Luxi savanya kóstoló

Sour ale teszt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13529) proci985 válasza looser (#13528) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hu, jo cuccok!

mondjuk neztem, hogy korabban is ittatok sourokat. btw a csakajoban par hete meg lattam par mikkeller spontancassist, az szvsz jobban sikerult a spontanbasil / fruit bowl sorokhoz kepest is, ha meg nem lett volna meg (lattam kulfoldrol rendeltek es bejott a szeria)

ahogy gyorsan atneztem amiket ittam az alapjan eleg hasonloan ertekelunk (bar nekem a spontanbasil koncepcioja annyira nem jott be).

sourokhoz egyebkent ido kell, en ugy fel eve kezdtem el tudni ertekelni oket, a Rodenbach Alexandernel volt talan a torespont, illetve a Mikkeller spontancassisja utan megint fejembe vettem, hogy egy probat lehet megernenek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13530) jsk


jsk
Topikgazda

Végre hozzájutottam egy Soproni Óvatos Duhajhoz. Furcsa egy ipa-nak látszó tárgy. Ipa is akar lenni, de lágeres jegyeket is hordoz. Óvatosak voltak. Mindenesetre ízlett. Persze nem hasonlítható össze egy rendes ipa-val, de nyáron bőven jó lesz ivósörnek, ha anyagilag bírni akarom ezt a hobbit :D

(#13531) ROBERTOH válasza jsk (#13530) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Utóbbi időben ittam csapoltat, üvegeset és dobozosat is: teljesen rendben van. Sok "komolyabb" ipánál is jobb.

ez a kedvenc aláírásom

(#13532) Jhonny06 válasza jsk (#13530) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sajnos én alig találok valamelyik boltban. A bécsi úti Tesco-ban vettem 1X, de azóta sincs. Ott 199 volt, betétdíj nélkül, így vállalható. Most egy kisebb boltban láttam, összesen 2 volt, de betétdíjjal valami 270 volt. :|

Egy csomó boltot körbejártam, amikor a Soproni IPA honlapján fel vannak tüntetve, de sehol nincs kb.

Lehet, hogy megnézem a Metro-ban (bár kétlem, hogy árulnák) és veszek egyszerre egy rekesszel, hogy ne kelljen keresgélni. 200-ért jó lenne nyárra, de többet nem ér. Így meg még szarabb, hogy folyamatosan keresgélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#13533) Dilikutya válasza Jhonny06 (#13532) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sparban, Coop-ban még soha nem láttam, felénk az Auchanban, nagy Tesco-ban folyamatosan van, a kis Tesco-ban néha üres a polc. Lehet kapni már dobozosan is, úgy 239.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13534) Luser2000


Luser2000
addikt

Jön az Aldiba a Mad Scientists haccázé'.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13535) Dilikutya válasza Luser2000 (#13534) üzenetére


Dilikutya
félisten

No, ez jó hír. A Tesco-ban csak Jam72 van, és az is 800, mint vendéglátós helyeken. És hátha nem csak Jam72 lesz. Így már van értelme az Aldiba menni, mert amúgy nem sokra tartom, meg nálunk elég rossz helyen is van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13536) Luser2000 válasza Dilikutya (#13535) üzenetére


Luser2000
addikt

Mondjuk Kánaánra itt se lehet számítani, sajnos.

A konkrétumok:

Forrás: Aldi újság, 06.01-től

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13537) Dorian válasza Luser2000 (#13536) üzenetére


Dorian
félisten

Pont hétvégén ittam Flying Rabbit-et :)

Dilikutya:
Ne aggódj, MONYO-ban még nem csalódtam, Mad Scientistben azért már megesett.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13538) Dilikutya válasza Luser2000 (#13536) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Flying Rabbit MONYO, nem Mad Scientist. De nem baj, még nem ittam, pedig régóta szemezek már vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13539) Luser2000 válasza Dilikutya (#13538) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez a Főzdeparkos bigyó teljesen összezavart! Süllyedjek el szégyenemben. :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13540) looser válasza Luser2000 (#13539) üzenetére


looser
addikt

A hambiubi sem hangzik rosszul, meg gyereknek veszek pár zacsi Jelly beant, imádja :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13541) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az a nagy büdös helyzet, hogy elfogyott a "kommersz" söröm, és már az utolsó belga sörpakkot nézegetem... :O

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13542) looser válasza Dr.Zoo (#13541) üzenetére


looser
addikt

Ki fogod nyitni azt a belga sörpakkot...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13543) jsk


jsk
Topikgazda

Holnap körbenézek az újpest-központi Prima-ban, hogy ott tartanak-e Óvatos Duhajt. Mert a környező Sparokban nincs.

(#13544) jookomak válasza jsk (#13543) üzenetére


jookomak
őstag

Hát külön ezért ne menj, óriási csalódás. Megcsap az illat, az első korty, már épp kezdene mosolyra húzódni a szád, amikor vége. Ennyi, nincs tovább. Én gyakorlatilag semmit nem éreztem.

(#13545) Jhonny06 válasza jookomak (#13544) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, az első 2 másodperc után brutális mélyrepülés az ízvilág, de a Pilsner-t már unom. Nyárra jó lenne 200-ért, túl sok opció nincs ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#13546) divot válasza jookomak (#13544) üzenetére


divot
veterán

Múlt hétvégén vettem háromnegyed rekeszt, hogy majd eliszogatjuk a haverral a teraszon. Az első, ahogy mondjátok, fincsi IPA-illat, még az íze is eleinte. Szóval ennyiért rendben van, mondtam magamnak. A harmadik üveg viszont már nagyon nem esett jól.

(#13547) looser


looser
addikt

Nézegettem a régi képeimet, gondoltam ezt megosztom, csak viszonyításképp; Máltán egy kis krimó árai így alakulnak:

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13548) truefx


truefx
aktív tag

Ezuttal Longmont, Coloradoba vezetett utam (Left Hand Brewing, Oskar Blues Brewing). Beszeljenek a kepek...:)

(#13549) jsk válasza jookomak (#13544) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most, hogy jön a sörszezon kell valami olcsó, de iható sör. Asszony közölte, hogy nem akar mindennap 1000-2000 Ft-os söröket kortyolgatni, azokat hagyjam meg hétvégére. Most ugye ez belefér, mert max. 3 üveggel iszunk meg egy héten.

Tegnap is Omnipollo Mazarint volt kénytelen a lelkem kóstolni:D

(#13550) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Omnipollo Leon-ról milyen vélemények vannak? Megéri az árát?

ez a kedvenc aláírásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.