Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) looser válasza Dorian (#13850) üzenetére


looser
addikt

Tegnap ittam először életemben vaníliás kólát, azt hiszem az volt az utolsó is :-)
Ha valaki kíváncsi rá, a Kissalétrom utcában (Beerodalom mellett) van a Retró hamburger büfé, ott akad jópár dobozzal 200 Ft-ért.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13852) jsk


jsk
Topikgazda

Meg is érkezett a Beerside-os szállítmány.

Tempest Red Eye Flight 7,4% Porter
Omnipollo Lorelei Coconut Maple Toast Barrel Aged Extra Maple 10,5%, BA Imperial Porter
Omnipollo Original Rocky Road Ice Cream 10%, Imperial Peanut Porter
Omnipollo Original Ice Cream Pale 5,6%, Pale Ale
Omnipollo Hypnopompa Rum BA 11%, BA Imperial Stout

Gyorsak voltak. A sörök egyenként légpárnás fóliába csomagolva. A köztük lévő rés Nemzeti Sporttal kitöltve. Túlélték az MPL-t.

(#13851) looser
Sokan imádják. Hivatalosan Mo.-n nem kapni. Külön topicja is van a Prohardveren :D.

[ Szerkesztve ]

(#13853) mephi666 válasza looser (#13851) üzenetére


mephi666
nagyúr

hány éves vagy? :D kb 15 éve nagyon menő volt a vaníliás kóla és viszonylat sokáig árulták is... mondjuk nekem nem ízlett... sőt volt kék(!) színű pepsi cola is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13854) Dorian válasza looser (#13851) üzenetére


Dorian
félisten

Vaníliás kólát én is csak egyszer ittam (38 vagyok, de idén történt az esemény), érdekességnek jó volt. De ez a sör nagyságrenddel nem annyira vaníliás, mondom, amennyire citromos egy búzasör, ez csak annyira banános-vaníliás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13855) Dilikutya válasza mephi666 (#13853) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kék Pepsi nekem jobban ízlett, mint a sima. Volt még sárga Coca Cola is, de az ízre sem volt kaland. A vaníliásat viszont szerettem, trafikokban jelent meg, mostanra már az Auchanban is lehet kapni. Kb. 2x annyiba kerül, mint a sima, mivel nem a Coca Cola forgalmazza, és csak 0,33-as kiszerelés van belőle. De lehet kapni almás, szamócás és ananászos Fantát is. Meg van valami zöld dobozos Coca Cola is, csökkentett energiatartalmú, de nem tudom, miben tér el a Light/Zerotól (ízre nem nagyon).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13856) mephi666 válasza Dilikutya (#13855) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja láttam én is ilyen érdekes kreálmányokat... aminek viszont örülök, hogy mountain dew-t lehet újra kapni: régen (10-20 éve) ez volt nagyobb kiszerelésben is, de most csak 0,33-as dobozban...

hogy on is legyek: bánom, hogy nem mentem el szerdán budweiser-ért a penny-be :( ma arra visz az utam, sör kellene hétvégére, de sok jóra nem számítok, mert akciós újságban egyedül üveges adelskronen-t hirdettek... ja és kozel-t, amit 10éve szerettem, amikor még kukoricamentes volt és falusi kocsmában 120ft volt a bevezető ára (először csak én ittam azt, mert ízlett és a borsodi 160 volt, aztán megkóstolták és szépen rászoktak a haverok is :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13857) divot


divot
veterán

Kaptam Prágából egy kóstolócsomagot - hétvégén megírom az élményeket.

(#13858) proci985 válasza jsk (#13852) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hu, latom bevasaroltal nehez sorokbol:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13859) Dr.Zoo válasza mephi666 (#13853) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Öregebb, mint Te... :DDD ;]

(#13856) mephi666 :Valentin's 179.-ért van az Ósünben... :K
Ha a barna volt a cél, a Bud-ból, akkor nem szóltam.

Szerk.: rákerestem, az akciós újságban 179.-ért van, az online-ban pedig 199.-ért..

Szerk.: http://minden-akcio.hu/auchan-szorolap-3937-149-7

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13860) mephi666 válasza Dr.Zoo (#13859) üzenetére


mephi666
nagyúr

...oké, csak meglepődtem, hogy korábbról nem ismerte a vaníliás kólát :DDD

barna lett volna jó, de szóba jöhet bármi világos, amit találok :) madarasteszkó nem esik útba, egyedül penny... leginkább amúgy lidl-be mennék, ha válogathatnék, de az meg abszolút más irány

ui: búzasört ritkán iszok... párszor próbáltam a valentins-t, ízlett is, de 1-2 doboz búza után már túl édes nekem és csömöröm lesz

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13861) proci985 válasza mephi666 (#13860) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

weihenstephaner? az eleg jo

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13862) Dr.Zoo válasza mephi666 (#13860) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A barna Bud az egyik személyes kedvencem, ha LIDL van a közeledben, keress ott barna Perlenbacher típusú sört, szokott nekik készleten maradni, bár már nincs fent az akciós újságban, de 199.-ért mérik, annyiért szvsz bestbuy barnasör... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13863) Nunder


Nunder
őstag

Tegnapi termés:

Mikkeller/Omnipollo - Prince & Pauper
Kellemesen savanykás Grisette, frissítő és nem megterhelő. Kicsit gyümölcsös, bár lehetne testesebb, bár akkor lehet hogy már Goze-nek kéne hívni.

BrewDog - Elvis Juice (sokadszor, csak hogy maradjon az este a savanykás vonalon)

La Pirata - LAB No.006 Vermont Pale Ale
New England stílushoz nagyon közelít, kellően zavaros és gyümölcsös. Evermind-ot nem veri, én speciel nagyon örülök neki, hogy ilyen remek NEIPA-t főztek Brew Your Mind-ék

Omnipollo - Onda Mosaic Pale Ale
Kellemesen üdítő, mély nyomot ugyanakkor nem hagyott bennem. Simán jöhetne bármikor.

Omnipollo - Bianca Mango Lassi Gose
Még mindig a legjobb Goze nálam, érződik a sósság, ami ugye alap feltétel lenne mindegyikben. Emellett arcon csap a mangó és a savanyúság, és bepörgeti minden érzékszervedet. Remek sör, nagyon ajánlom.

Omnipollo - Original Ice Cream Pale Ale
Első korty után vigyorogsz, nagyon furcsa világos sörben a vanília íz, de jól áll neki. Édeskés, nem tolakodóan vaníliás, remek kortyérzet.

Omnipollo - Hypnopompa Rum BA
Hordóbomba, ennek ellenére nem alkoholos, kellemesen krémes. Remek íz, tényleg tökéletesen kijön a rum aromája. Illata hasonlít a Heaven Hillre, picit meg is ijedtem, hogy esetleg jobb lesz, de nem :)

Drumroll...

Omnipollo - Lorelei (Barrel Aged Extra Maple)
Uraim, ez valami félelmetes. Édes, de nem gejl. Sütis, csokis, picit kávés és a juharszirup elképesztően jól kijön rajta. Sűrű, mint a trafóolaj, elképesztő kortyérzetet ad. Már akkor vigyorogtam, mikor beleszagoltam - isteni illata van. Nem tudom, hogy csinálják ezt ezek az őrült svédek, de csinálják csak. Megkapta a maxot, nem is volt kérdés egy pillanatra sem. Aki nem itta még, az tegye, 2300 pénz a Beerside-on. Ennyiért én nem tudom, hogy ad-e valami ekkora élményt.

Kicsit hosszabb lett, de meg kellett osztanom.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13864) mephi666 válasza Dr.Zoo (#13862) üzenetére


mephi666
nagyúr

van 1 barna perlenbacher otthon (kaptam), a festbier-üket kóstoltam pár hete és nem volt rossz... kaptam még borsodi tüzes+jeges-t is 2-2 dobozzal, ebből valamelyiket kóstoltam már korábban és nem estem hanyatt tőle... kukoricás mindkettő :( ...talán lesz beragadt bud nem heroináron, aztán kerül a kosárba belőle

#13861: nem kóstoltam eddig, de majd odafigyelek rá :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13865) Dilikutya válasza divot (#13857) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezek nagyon jó sörök. Évente párszor szoktam csapról inni szolnoki fesztiválokon. Olyan igazi cseh falusi életérzés, bár sose láttam még olyat. :) A Gyöngéd Barbár közmegegyezéses kedvenc nyári ivósörünk cseh vonalról.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13866) Dilikutya válasza mephi666 (#13856) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem a Mountain Dew valahogy nem az igazi. Nem tudnám megmondani, de már nem olyan. Bár mintha már akkor se lett volna az igazi, amikor még lehetett kapni régen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13867) Dr.Zoo válasza mephi666 (#13864) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Épp most toltam le egy barna perlenbachert, 199.-ért nemnagyon van jobb barna.
Időnként az ósünben leviszik 250-re a Bud dark-ot, az nagyon jó sör, de akció nélkül nem veszem meg.
Sajna nincs épkézláb barna sör, a Dreher Bak-ot akárhányzor ittam a közelmúltban, mindig csalódás volt. :(
A kukoricás söröket nagy ívben kerülöm...

Szerk.: Holnap megyek az Ósünbe, és veszek egy kocka Valentin's-t 179-ért... :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13868) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Evil Twin / Omnipollo Old Fashioned Lemonade IPA - ipa

Suru, sargas test. Citrus, citrom, komlo. Gyumolcsos es frissito, bar kisse kesernyes.

A 7%os alkoholhoz kepes limonadekent csuszik.

Ajanlott / meleg napokon nagyon ajanlott.

Electric Nurse / Dugges We R Family ipa

Sotetsarga test, kozepes hab. Mango, ananasz, tropusi gyumolcs. Komlo. Komlo. Komlo.

Nem hittem volna, hogy valaha valaki jobban meg tud komlozni sort a Brewdog Jackhammernel es az Oppigårds Thurbo Doublenal ugy hogy a gyumolcsos karakter nem veszik el, de sikerult.

Az Electric Nurse egy kis sved fozde, amit egy villamosmernok es egy nover alapitott. A nover apja a Dugges fozomestere (ahogy emlekszem par eve meg az egyik nagyobb fozdenel volt), tobbek kozott ok fozik az Omnipollo Noat. Az Electric Nurse par eves fozde, a sved mikrofozde elvonalaban volt, reszben az o IPAjukkal kaptam ra az IPAra sok eve (a DIPAjuk es az imperial stoutjuk is zsenialis btw, utobbibol egyik baratom ilyen 5 uveggel vitt haza miutan nalam volt).

...es megtortent az, hogy az Untapped tickre a fozde koccintott velem. Wow. Mondjuk ma van a premier ahogy nezem, ratebeeren van 2 fo aki kostolta, untapped is 150 korul.

Nagyon ajanlott, ha szereted a komlot es a skandinav gyumolcsos vonalat.

Boon Oude Geuze Black Label Gueuze (2nd batch)

Gueuze mercevel nagyon vilagos zoldessargas, opalos test, feher, dus habbal. Grapefruit, alma, fuszer es a fermentacios bacterium jellegzetes utoize. Szaraz. Utoizben foleg fuszeres. Keseru, bar lambic kategorian belul ez az egyik legkevesbe keseru sor, amit ittam.

Picit savanyu, viszont egyben kellemesen is csuszik, a fuszer pedig megadja a kello komplexitast.

Ajanlott, akar meg a stilussal ismerkedoknek is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13869) divot válasza Dilikutya (#13865) üzenetére


divot
veterán

Remek sörök. Nem is tudom, mikor esett ennyire jól az első korty: dögmeleg, kolbász, sonka, kenyér, hagyma, és rádűtöttem - szinte egyből le is csúszott a fél liter. :)

Ami végtelenül szomorú ebben, hogy annyiba kerül, mint idehaza a sok szar. Hihetetlen, hogy mennyire trágya sörökkel itatnak minket alapsör szinten.

(#13870) tixem


tixem
addikt

Auchan elkényeztet az utóbbi időben :)) Helyes, csak így tovább. Máshol nem igazán látni ilyeneket. Legalábbis Szegeden. 199, 219, 799 Ft a képen látható sorrendben. Ha jól emlékszem. Kaiserdom már kivégezve :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#13871) Dr.Zoo válasza tixem (#13870) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A Kaiserdom engem is piszkált, de 400 ft/fél literért inkább mást veszek.. :DDD
Konkrétan ezt. A barnát. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13872) looser válasza tixem (#13870) üzenetére


looser
addikt

Postrizinske teljes sorozatot hozhatnák ilyen (hasonló) árban, az állati jó lenne.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13874) jsk válasza ROBERTOH (#13873) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jó kis válogatás:)

(#13875) ROBERTOH válasza jsk (#13874) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi :) Ha elbírtam volna, akkor lett volna még pár érdekesség, na majd legközelebb. ;) Bár lehet hogy akkor a csakajóba megyek, mert már rég voltam ott is..

ez a kedvenc aláírásom

(#13876) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Innis & Gunn Spiced Rum Aged Porter Spice/Herb/Vegetable

Mahagoni test, nemi tort feher habbal. Ánizs, zeller, bors, porkolt malata, nemi komlo, hatterben rum. Komplex.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez igy mennyire porter, viszont komplex. Konkretan ha valaki ugy rakja elem, hogy az itt egy spec Lindeman fozet amit teletoltak anizzsal es meg par fuszerrel akkor nem biztos, hogy gyanut fogtam volna. A fuszer, a sor es a rumoshordo remek hazassagban van, mintha egy alet kereszteztek volna nemi karibi Mount Gay rummal majd az egeszet megszortak volna fuszerrel.

Tobb mint egy eve ert a polcon es jovo honapban lejart volna, szoval sajnos meg kellett inni:).

Nagyon ajanlott, de csak es kizarolag akkor, ha szereted a fuszeres italokat, a rumot es a sotet soroket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13877) jsk válasza proci985 (#13789) üzenetére


jsk
Topikgazda

Tegnap végre megittam a Speedway Stout-ot. Tényleg nagyon jó sör. A saját ranglistámon a 3. helyren áll :)

(#13878) Dorian válasza ROBERTOH (#13873) üzenetére


Dorian
félisten

Mind kóstoltam, kíváncsi vagyok a véleményedre róluk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13879) ROBERTOH válasza Dorian (#13878) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Biztos lesz egy pár hét, mire mindet megiszom (még az előző bevásárlásból is van + sokszor "hagyományos" sört iszok), de majd össze írom a véleményeimet róluk és kirakom egyben ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#13880) proci985 válasza jsk (#13877) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi!

enyem talan majd egy honap mulva tudom megkostolni, de kivancsi leszek.

mi az elso ketto?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13881) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Toppling Goliath pseudoSue American Pale Ale (5.8%os batch)

Opal test kozepes feher habbal. Komlo (citra), citrus, mango, grepfruit. Kozepesen hosszu komlos utoiz grapefruittal.

Ratebeeren kategorian belul az elokelo 7. helyen van, tetejeben szerintem ez volt a legdragabb pale ale amit valaha boltban vettem (6 eur / fel liter). Ehhez kepest, csalodas, ha nem tudom, hogy mi ez az uveg vakon siman egy atlag nordic pale alenek neztem volna (electric nurse / oppigård / mikkeller esetleg omnipollo lett volna a tipp). Felreertes ne essek, nem rossz, de 100/100as soroktol az ember tobbet var.

Vagy csak siman arrol van szo, hogy egy jo pale ale frissito, konnyen csuszik,es kb ennyi van benne. Nekem meg helyette egy jo cseh/dan lagert kene vennem.

Ajanlott. Meg elmondhatom, hogy kostoltam a Toppling Goliath fozdetol is.

---

Egy gondolat, mondjuk ratebeeren neztem az ertekeleseket, jellemzoen a top50ben kb ket sor van 500 ertekeles folott es egyetlen egy 1000 folott. Aztan jonnek a hulye europaiak akik nem erzik at az exkluzivitast es lehuzzak az USA mikrofozdeket. Ami fura, hogy Untappd pontszama (4.26) is nagyon magas (vö Rochefort 10 4.17en all), szoval tenyleg nem ertem.

Lehet egyebkent csak arrol van szo, hogy ezeket az aleket frissen kell inni es mire atjon a tengeren eltunik a frissessege. Ez mondjuk megint azon bukik el, hogy uj zelandrol viszont mar ittam finom alet. Ahogy nezem januari batchet kaptunk, szoval lehet errol van szo, ahogy nezem a tobbi helyinek is eleg hasonlo velemenye van untappeden mint nekem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13882) jsk válasza proci985 (#13880) üzenetére


jsk
Topikgazda

Saját elfogult ranglista:
1. Omnipollo Noa Pecan Mud Cake
2. Mikkeller Beer Geek Cocoa Shake
3. AleSmith Speedway Stout / Omnipollo Selassie

A párom - aki nagy ipa/apa rajongó - annyira nem szereti az imperial stoutokat. Most viszont a Speedway-ből még kért. Szerinte ez a legjobb stout, amit valaha ivott. Lehet, mert látta az árát :D

(#13883) proci985 válasza jsk (#13882) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na kivancsi leszek ra akkor:). a sajatomrol talan egy honap mulva tudok nyilatkozni.

egyebkent ha latnal valahol en meg a Founders imperialjait probalnam ki, amit leirtal az alapjan elegge hasonlo az izlesunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13884) jsk válasza proci985 (#13883) üzenetére


jsk
Topikgazda

Pénteken megyek a bécsi Beerlovers-be. Hátha ott találok, bár a weboldaluk alapján nincs nekik egy 20 euro-s gyümölcsös sörön kívül semmi a főzdétől. Viszont ahogy szórom a pénzt sörre, úgy jövőre már tuti rendelek valamelyik külföldi oldalról.

(#13885) proci985 válasza jsk (#13884) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

imperial / breakfast stout / Kentucky breakfast stout (KBS) ha belefutnal mind remek. foleg az utolso, tavasszal vettem negy uveggel, aztan sajnos vissza kellett menni meg negyert, mert rajottem, hogy zsenialis.

mondjuk ahogy nezem becsben se lesz gondod a benzinpenzt meg egyszer sorre is elloni ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13886) Nunder válasza proci985 (#13885) üzenetére


Nunder
őstag

KBS-t honnan sikerült szerezned?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13887) somasz válasza Nunder (#13886) üzenetére


somasz
addikt

Gondolom Systembolaget.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13888) divot


divot
veterán

Charlie Firpo az Auchanban 799 forint. Vettem párat.

(#13889) Nunder válasza somasz (#13887) üzenetére


Nunder
őstag

A "vissza kellett menni" miatt gondoltam, hogy esetleg tényleg menést takar a dolog, mondjuk ha valaki helyben van, akkor azt nagyon de nagyon irigylem :) (Nejemmel mostanság kacsingatunk kiköltözni Stockholm/Göteborg vonalon, úgyhogy már csak emiatt is)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13890) Dorian válasza divot (#13888) üzenetére


Dorian
félisten

Reméljük ez nem vmi butított verzió, mint az aldis Katalin

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13891) proci985 válasza somasz (#13887) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, onnan

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13892) looser


looser
addikt

Eszembe jutott a British Store, pár éve vásárolgattam ott, akkor még főleg Fullers, Belhaven vonalon mozogtak, de igencsak megugrott a választék. A Fourpure Shape Shifter például egész jól néz ki :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13893) jookomak válasza proci985 (#13885) üzenetére


jookomak
őstag

Ezzel a kbs-el szemeztem a múltkor, de lusta voltam utána olvasni, legközelebb mindenképp rendelek belőle.

(#13894) jsk


jsk
Topikgazda

A tervezettnél kevesebb sörrel a Beerlovers-ből (bocs a képminőségért). Majd legközelebb kocsival többet hozok:

Mikkeller Beer Geek Vanilla Shake
Stone Ruination Double IPA 2.0
Collective Arts Stranger Than Fiction
Beavertown Black Betty
Beavertown Lupuloid
Victory HopDevil

(#13895) jsk


jsk
Topikgazda

(#13896) looser válasza jsk (#13895) üzenetére


looser
addikt

Épp kint vagyok és nincs se porter, se egy bitang stout. De eddig minden sörük jó volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13897) ROBERTOH válasza jsk (#13895) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Azt hittem, hogy ma is lesz, de csak most látom, hogy 07.16-a 02:00-ig tartott :(

ez a kedvenc aláírásom

(#13898) jsk válasza looser (#13896) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ezt a sörfőzdét sem az átlag sörfogyasztók fogják eltartani. Aki megveszi a 150-250 Ft-os 0,5l-es nagyüzemi söröket, az nem fog 550-650 Ft-ot kifizetni sörért. A "sörsznobok/geekek"-nek viszont ez lehet egy reális lehetőség, hogy olcsóbb ivósört szerezzenek maguknak.

Ugyanakkor én is sok pénz fizetek sörökért, de ivósörnek inkább a 200-300 Ft közöttieket választom. Úgy hogy a franc tudja mi lesz ebből :)

(#13899) looser válasza jsk (#13898) üzenetére


looser
addikt

Ugyan a wit-et szerettem volna leginkább megkóstolni (+ arra építették még 2 (3?) gyümis sörüket), de végül az kimaradt :-) Pilsner -> APA -> Tropical -> IPA. Ez utóbbi volt a legjobb. Plusz mindegyik van dobozosban is, ami egy nagyon jó alap a terjeszkedéshez és az amcsik is nyomják nagyon, mert könnyebb és nem pusztul benne annyira a sör. De majd ha eljön az áttetsző fémdobozok ideje, az lesz az igazi :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13900) jsk válasza looser (#13899) üzenetére


jsk
Topikgazda

Valamikor meglesem a helyet, ha már újpesti vagyok:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.