Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) looser


looser
addikt

Srácok, valamikor egy közös Rizmajerezés? Csepel mindenkinek útba esik :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11502) jookomak válasza looser (#11501) üzenetére


jookomak
őstag

Ketten már vagyunk. Ma van az utolsó munkanapom, aztán 4 hétig semmi dolgom :D

(#11503) Traxx válasza Gyuc (#11495) üzenetére


Traxx
őstag

Ez sajnos kávés volt hidegen, langyosan, melegen is :( Pedig a Pyromaniahoz hasonlóban reménykedtem,hogy enyhülni fog az íz, de mégsem. Mondjuk abban a kezdetektől fogva nem érződött ennyire töményen.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11504) Dr.Zoo válasza looser (#11501) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A Dózsától oda tudok jutni metróval? Illetve mikor? Jövő hét csüt-péntek kilőve, csapaépítő. ;]
És 06:30-15:00-ig meló. Utána?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11505) EQMontoya válasza looser (#11501) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jókor... :D
Még a munkahelyemen vagyok, kocsival.

Same rules apply!

(#11506) jookomak válasza EQMontoya (#11505) üzenetére


jookomak
őstag

"valamikor". Én ezt úgy értelmeztem, nem ma. :P

(#11507) EQMontoya válasza jookomak (#11506) üzenetére


EQMontoya
veterán

I have sex daily. I mean, dyslexia! Fcuk!

Same rules apply!

(#11508) Dr.Zoo válasza EQMontoya (#11507) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:DDD

akarsz róla beszélni??? ;] ;] ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11509) jookomak válasza Dr.Zoo (#11508) üzenetére


jookomak
őstag

Boldog párkapcsolatban él. Az már nem a szexről szól. :DD

(#11510) Dr.Zoo válasza jookomak (#11509) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Úúúú bazz, ez 5 dobozos szűretlen búza után olyat ütött, mint Mike Tyson... :DDD ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11511) looser


looser
addikt

Gyerekek, hétköznap, este 6 körüli kezdésre gondoltam, max. 9-10-ig, ki hogy ér rá. Ha péntek vagy szombat is jó nektek, akkor én alkalmazkodom, úgyis régóta tervezzük a találkozót (1-2 már volt, pl. FF, Jónás), de itt az a k**va jó, hogy kétezerből is be lehet állni :-)
Egyébként meg Rizmajer is hibátlan söröket készít, magam hozok időnként palackozott nedveket tőle és sosem volt probléma velük. Nekem a héten csak szombat jó, de jövő héten H-K-SZ is jó. Egyeztessünk és ami legtöbbünknek jó, akkor megyünk. Vagy ha "embert nem hagyunk hátra", akkor persze csak úgy, amikor mindenkinek jó. Komprende? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11512) looser válasza EQMontoya (#11507) üzenetére


looser
addikt

Tökéletes anagramma, szabd meg! :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11513) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Bepróbáltam néhány Argus-t. Nem tudom, hogy ezeken kívül még milyenek vannak, de szívesen fogadok tanácsot, vagy hogy nektek melyik jön be. :)

Argus Maestic: Talán a 3 közül a legihatóbb, a Pilsner Urquell-re hasonlít, csak kevésbé minőségi, sokkal jobban érződik az alkohol. Nem emlékszem pontosan mennyibe került, de kis mennyiségben inkább Pilsner-t vennék, hiába drágább. Nagyobb mennyiségben már megérheti.

Argus Gold: Nem rossz, de baromi édes, 1-nél többet szerintem nem tudnék meginni.

Argus Premium: Csalódás, gyakorlatilag semmi íze nincs, mintha vizet innál (csak hosszú idő után érzed, hogy ez igazából "sör" :D ).

Közben jött Brewdog szálítmány Gergőékhez, úgyhogy holnap lehet, hogy lesz egy köröm ott, hiányzik már valami jófajta IPA.

[ Szerkesztve ]

(#11514) EQMontoya válasza jookomak (#11509) üzenetére


EQMontoya
veterán

A poligámia ellentéte a monotónia. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#11515) Dilikutya válasza Jhonny06 (#11513) üzenetére


Dilikutya
félisten

Argus Gold... még emlékszem az Amstel Gold-ra. Valami kalóriamentes ez is? Tequilás Argus van még, 6% körüli alkohollal, meg enyhe citrussal. Kellemes, nekem ízlett, bár feltételezem, pancsolt lőre lehet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11516) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Srácok, érdekel még valakit Westvleteren 12? Gondolkozok egy 24-es pakk rendelésén, ha van rá elég jelentkező. Sajnos annak a múltkori brutál akciónak vége van, így szállítással együtt ~4000 egy üveg, ennek a vége 4500 lenne, ha mindenkinek be kéne vinnem Pestre (sorry, benzin). De még így is olcsóbb, mint bármelyik másik oldalról rendelve.

(#11517) Luser2000 válasza Jhonny06 (#11516) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!
Engem 2 vagy 3 palack érdekelne .
Örülnék a lehetőségnek.
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11518) Gyuc


Gyuc
aktív tag

ha valaki szereti a Csiki sört Gödöllőn a Sörpatikában elég jó áron nyomják 300+ü ft.

(#11519) koxx válasza Jhonny06 (#11516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy üveget bevállalok én is. Bár nem sok, de mivel még sose kóstoltam... :)

(#11520) looser


looser
addikt

A brit Lidl egy kicsit igényesebb kiadványa :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11521) jookomak


jookomak
őstag

Páran biztos láttátok, hogy bezár a hopfanatic pub. Ennek apropóján dumáltunk, és meg is van az indok. A hopfanatic, békésszentandrási sörfőzde itókáit a tesco is árulni fogja, ezért egy kis kapacitásbővítés és átszervezés lesz a két említett főzdénél. Vannak még, de azok nem jutnak eszembe. Gondolom kaptak egy olyan ajánlatot a teszkótól, amire nehéz lett volna nemet mondani, így mindig lesz felvevőpiaca a söreiknek.

(#11522) NoLF válasza looser (#11520) üzenetére


NoLF
addikt

Ez mind cider itt a job oldalon :K

Ja ok telon nem lattam a soroket :)

Nem ismerem a fozdet, lehet elnezek majd lidlbe :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11523) looser válasza jookomak (#11521) üzenetére


looser
addikt

Láttam a képet, amit Tomi megosztott. Mondjuk a Tesco ugyanannyiért adja, mint ő adta, szóval szerintem elég keveset ígértek neki, de nagyobb mennyiséget is vesznek tőle. Így okés, főképp ha nem lesznek savnyák a sörei...

(#11522) NoLF: Referálj majd, főképp a Gekkóra vagyok kíváncsi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11524) EQMontoya válasza looser (#11523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, ma vettem is két HF ipát a Budaörsi tacskóban.

Same rules apply!

(#11525) looser


looser
addikt

Na mi lesz jövő hét végén a Városligetben? Nem, nem kezdenek el múzeumokat építeni és nem, nem vágnak ki újabb fákat (egyelőre) a rohadék szemét aljas 14. kerületi döntéshozók, ehelyett ezek a tetves kedves emberek helyet adtak a 11. Főzdefesztnek! Ugye milyen jó lesz nekünk? :-)

SÖRLISTA!!!444!!!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11526) koxx válasza looser (#11525) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na végre, hogy megint a városligetben lesz, a tavalyi is kva jó volt.

(#11527) looser válasza koxx (#11526) üzenetére


looser
addikt

Az szerintem is szuper volt, de a Palotanegyedet szerintem sokan visszasírjuk, vagy nem? Szerintem az volt a leghangulatosabb, bár tény, utána szorosan következik az Ajtósi, majd a Felvonulási tér. A ME rakpart volt szerintem a leggázabb. De a pizzát odarendelő srác a mai napig megmosolyogtat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11528) koxx válasza looser (#11527) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Palotanegyedesnek jó hangulata volt és akkor a sörárak is normálisabbak voltak. De kinőtték és zsúfolt lett.
Nálam is a BME-s volt a mélypont, 1 sört ittunk meg, majd berágtam és átmentünk a Henribe sörözni :)

(#11529) Jhonny06 válasza koxx (#11528) üzenetére


Jhonny06
veterán

A BME-nél ittam először Hopfanatic Tsunami-t, 40 fokban a betonon kicsit beütött a 15°-os alkohol.. :D De legalább kijöttek az ízek :D

De viccet félretéve, az tényleg szörnyű volt..

[ Szerkesztve ]

(#11530) looser válasza koxx (#11528) üzenetére


looser
addikt

Henri az micsoda? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11531) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ehh, bassza + a kiskutya, letiltottak mindenféle szeszről. :(
Nekem a közös pia ismét kilőve legalább 3 hétre. Reflux gyanú. :(((

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11532) looser válasza Dr.Zoo (#11531) üzenetére


looser
addikt

Azért bevágtad a tálca Adelskronent? :-)
Félre ne érts, sajnálom, őszintén. Nálam egy doboz Rennie fogy havonta, néha kettő :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11533) Dr.Zoo válasza looser (#11532) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem, egy fél éve szörcsögök, pullmanológiáról pullmanológiára járva. Ez a második csapat, a kifújt levegő alapján a tüdőm rendben, ezért áttértek a reflux gyanúra. Pia. cigi, (nem dohányzom) zsíros kaják, csípős kaját, bubis bármi, fehérkenyér, (nem ettem évek óta) stb. Meg brutál savlekötő este. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11534) koxx válasza looser (#11530) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#11535) jookomak válasza koxx (#11534) üzenetére


jookomak
őstag

Voltam itt egyszer. Vagy a másikban, gyakorlatilag ott van 3 belga söröző szinte egymás mellett. Azért nem utolsó dolog a Duna-parton Trapiste Rochefortot meg Orvalt kortyolgatni. :)

(#11536) koxx válasza jookomak (#11535) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, a matróz kocsma és a Henri közvetlen egymás mellett van (~30m), utóbbinak a teraszáról szép kilátás van a parlamentre és a Lánc hídra :) Talán az autók közelsége zavaró kicsit, de kibírható.

(#11537) Gyuc válasza Dr.Zoo (#11533) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Én minden este a jól bevált étkezési szódabikarbónát nyomom kiskanállal pohár vízben.
Sok volt a savam rendszeresen,de azóta semmi bajom.Plusz a másnaposságot is kicsit lehet vele csökkenteni :D

(#11538) Gyuc válasza looser (#11523) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Ha ennyiért fogja adni a Tecso mint amennyi kint van a weben senki nem vesz.
Mindenhol máshol 590-620ft az ár.

(#11539) looser válasza koxx (#11534) üzenetére


looser
addikt

Áhh, jól hangzik :-) A Snapsz volt az egyetlen belgám.

(#11538) Gyuc: EQMontoya kolléga már vett, lásd fentebb :-) Lehet, hogy ha útba esik, magam is elcsábulok :-)

Mire jó a bálnahányás? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11540) koxx válasza looser (#11539) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miii? :Y Sürgősen pótolni :) A Pater Marcussal együtt.

(#11541) NoLF válasza looser (#11523) üzenetére


NoLF
addikt

Egyelore ennyi:

Edeskes , enyhen porkolt malatas, teste nem sok van, mitol is lenne. Finom frissito, gyonyoru szinnel :)

Majd ralesek a tobbire is.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11542) looser válasza koxx (#11540) üzenetére


looser
addikt

Valamikor 10 éve voltam a Vígszínház mögött egy belgában, de egy korsó Hoegarden után eljöttem (80e-et kerestem és egy ezres volt a sör), szóval végül is van még egy, meg voltunk kollégákkal valami Sport bár(?) nevű helyen, ha jól emlékszem 5e ft-ot befizettél és korlátlan Kwak, Kriek és melegszendvics volt, ott ittam még 1-2 belgát, de a Snapszban voltam vagy ötször, szóval igazából az az egy volt :-)

(#11541) NoLF: hajráhajrá :-) Gecko-t teszteld légyszi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11543) jookomak válasza looser (#11542) üzenetére


jookomak
őstag

A Vígszínházas az a Mosselen lesz.
Pater marcusba egyszer muszáj elmenned, már a hely hangulata is magával ragadó, sörök no comment, a kaja is teljesen korrekt.

(#11544) looser válasza jookomak (#11543) üzenetére


looser
addikt

Szép kártyát vagy Kultúra Erzsébet utalványt elfogadnak-e? :-)
Már többször ajánlottad és tényleg szégyellem, hogy eddig nem mentem. Be fogom pótolni :-) De mondjuk nekem a Kerkyra+Legenda páros is tökéletesen kielégítő :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11545) koxx válasza looser (#11544) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Paterben, Henriben biztos lehet szép kártyával fizetni, én is mindig azzal szoktam (kivéve amikor bedöglik a terminál) A Pater tényleg nagyon hangulatos, mindig oda megyünk ha vmelyik havernak szülinapja van. A kaják is eszméletlen jók bár nem olcsók.

(#11546) tixem


tixem
addikt

Aki esetleg ebben az időpontban Szeged felé kóvályog annak érdemes lehet bekukkantani, hátha talál valami érdekeset, vagy csak valami simán jót :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11547) jsk


jsk
Topikgazda

Közben letisztázódott, hogy az idei Cseh sörfesztivál a Műcsarnok mellett (buszparkolóban) lesz június 24 - július 3 között.

[ Szerkesztve ]

(#11548) NoLF válasza jsk (#11547) üzenetére


NoLF
addikt

Na akkor mar tudom mikor megyek a nagyfaluba otthonletem alatt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11549) jookomak válasza jsk (#11547) üzenetére


jookomak
őstag

Hát ez elég béna. Azt hittem a foci eb-re való tekintettel megint valami hosszabb lesz, mint két éve. A helyszín meg meeeeeh. Nem az a tipikus munka után beugrom 3 sörre meg egy meccsre. Deák (Városház), vagy a Szabadság téren jobb volt.

(#11550) jsk válasza NoLF (#11548) üzenetére


jsk
Topikgazda

Remélem eljutok oda idén is, de a cégünknél pont június 24-től kezdődik a leltár, és tart július 3-ig :W

jookomak: A Városháza park volt az igazi a nagy sörsátorral, és a cseh kocsmazenével. A Szabadság téren már nem volt olyan a hangulata. A mostani helyet meg gondolom a szükség szülte. Valamint még az aranyoroszlánt (vagy a kártyát) sírom vissza, mert tavaly állandóan gond volt, hogy egy ezresből sem tudott visszaadni a hölgy a pult mögött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.