Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) proci985


proci985
MODERÁTOR

Az omnipollo noa pontosan annyira jo mint amekkora a hire. Nagyon ajanlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12902) jsk


jsk
Topikgazda

Mit szóltok a Csiki sör ügyhöz?

(#12903) Luser2000 válasza jsk (#12902) üzenetére


Luser2000
addikt

Bakker, pont ezt akartam ma reggel én is kérdezni.
Őszintén szólva én eddig csak kétszer ittam, én egy teljesen átlagos sörnek tartom. Ahhoz pedig drága és nem is értem a fogyasztók "túltolt" rajongását.
--
Minden esetre egy független állam, független bíróságának döntését, illetve ezen keresztül a Felperest döntését bírálni egy másik ország politikai vezetőjeként, ... hmmm, szerintem felháborító! Az önkontroll hiányára utal.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12904) Dorian válasza Luser2000 (#12903) üzenetére


Dorian
félisten

Egy az egyben ez a véleményem.

+ annyi, hogy balhéval, áldozatszereppel, nemzeti érzésre rájátszani, nos ebből jó sok pénzt zsebre lehet tenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12905) Jhonny06 válasza jsk (#12902) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy családi barátunk elég közel állt hozzájuk, így néha hozott 1-1 rekesszel. Így ingyen szívesen fogyasztottam, de boltban nem vennék meg, tipikusan túlárazott "kézműves" termék, egy Pilsner simán veri, ráadásul sokkal olcsóbban. Nem rossz ízre, bár egy kicsit édes.

Maga az ügy szerintem semmi extra, a nagy cég lenyomta a kicsit, előfordul. Nyilván nem annyira etikus, bár minimális alapja van. Más néven talán tudják folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#12906) jsk válasza Luser2000 (#12903) üzenetére


jsk
Topikgazda

Teljes mértékben egyetértek veled. Szerintem is egy átlagos láger, amelyet anno 600 Ft-ért volt szerencsém venni.

Visszás ez a történet. A főzdének is inkább egy piszok jó sört kellett volna főznie. Azzal kellett volna kitűnniük. Nagyon is tisztában voltak vele, hogy legjobb esetben is átlagos a sörük. Talán ezért találták ki ezt a nevet. Azóta ennek a bírósági ügynek a marketingjén élnek. Sikeresen játszanak rá a székelyek románokkal szembeni magatartására, amelyet egyébként sikeresen fel is tüzeltek Budapestről. Valamint az anyaországban is sok mindent el lehet adni, ha ráírjuk "székely", "erdélyi", "csiki". Ezzel váltják még a hazafiasságukat. Kb. mint a búcsúcédulák. Furcsa mód nem nagyon látok "felvidéki", "vajdasági" vagy "kárpátaljai" terméket.

A bírósági döntés bírálata kritikán aluli. Nem kormányzati szint ez az ügy.

Legyen akármilyen is az a román bíróság, akkor is megnézném, hogy fordított helyzetben egy magyar bíróság hogyan döntött volna.

(#12907) Dorian válasza Jhonny06 (#12905) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a gyártója maga provokálta ki a feszültséghelyzetet amiből hírverést és nagyobb forgalmat, profitot remélt, be is jött neki. A Heinekenes több évtizede létező Csíki nevű márka mellé létrehozta az "Igazi Csíki" márkanevet, nyilvánvaló volt mi fog történni.
+ a tények folyamatos ferdítése is elég gusztustalan, a megnevezés tiltását úgy kommunikálta, h "be kell zúzni minden terméket, gyártóeszközt", ezt a sört az egyetlen magyar kézműves sörnek (ráadásul nem is az) titulálni, stb...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12908) Luser2000 válasza jsk (#12906) üzenetére


Luser2000
addikt

Én is azt érzem, amit részben írsz:
a gyenge sört a neve, illetve a körülötte zajló herce-hurca adja el.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12909) Jhonny06 válasza Dorian (#12907) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én ezért nem iszom magyar sört a főzdefeszten kívül. Brutális felárral, gusztusos csomagolásban adják a semmit, kb. Sajnos a Csíki Sör is hasonló kategória.

[ Szerkesztve ]

(#12910) EQMontoya válasza Jhonny06 (#12909) üzenetére


EQMontoya
veterán

A csíkiben én sem érzek semmi különöset, de azért elég jó magyar főzdék vannak szerintem, akik csinálnak elég jó dolgokat.

Same rules apply!

(#12911) Dorian válasza Jhonny06 (#12909) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig igen jó magyar, valóban kisüzemi sörök léteznek, dimenziókkal a Csíki minőség felett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12912) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem tudom srácok, én elég sokat kóstoltam korábban és az árukhoz képest csalódás volt a legtöbb. Ha nem import sör áron mérnék, akkor még oké lenne, de ennyi erővel inkább veszek valami jobb külföldit, még ha minimálisat rá is kell dobni.

Amikor 7-800ért csapolnak egy tök átlagos magyar IPA-t, a Csakajóban meg mondjuk 900-ért egy olyan külföldit, ami Ratebeer TOP50 a saját kategóriájában, akkor azért elgondolkodik az ember. Ha 4-500ért csapolnák a magyart, kb. az lenne a reális. Kétlem, hogy ennél többe van nekik, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#12913) somasz válasza Dorian (#12911) üzenetére


somasz
addikt

Azzal azért egyet lehet szerintem érteni, hogy minimum furcsa, hogy egy amerikai első osztályú, állandó minőségű sör szállítással együtt is bőven összehasonlítható árakon érhető el az itthoni feltörekvő sörökkel.
Nyilván a kereslet-kínálat szabja az árakat, hülyék lennének olcsóbban adni, ha elfogy így is.

Rengeteg, a minőségéhez képest túlárazott magyar sör van a piacon, de szerencsére ezt ellensúlyozandó van a Brew Your Mind, Mad Scientist, stb . vonal, akik jó érzékkel kísérletezgetnek, meg van a konstans jó minőséget képviselő ZIP's, Békésszentandrási, Rizmajer, Monyó (és mostanában a HopTop) és társai, akikben nem szoktam csalódni. De zömében azért jobban jár az ember egy már bizonyított nemzetközi sörrel, alig drágábban.

De pl. a Szarvasi és a kiwis-licsis löttyöket gyártó egyéb melléfogásokat nagy ívből érdemes kerülni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12914) jsk


jsk
Topikgazda

Jómagam simán veszek kipróbálni magyar sört 500-800 Ft között. Ugyanakkor eddig ittam több mint 100 féle magyar kraft sört, és abból 4-5 féle lett állandó sör (Jam72, GreyJoy, Bunny Hop, stb.). Lenne még 5-10, amit innék sokszor, de vagy egyszer főzték, vagy néha-néha kapható csak csapról. Illetve van még 20-25, amelyet simán vennék, ha max. 400 Ft lenne.

A Csakajóban azért csapolják 700-800 Ft-ért a 0,33dl magyar kraftsört, mert máshol meg 600 Ft-ért csapolják a korsó Borsodit. Azért annyival bőven jobb.

A külföldi meg azért 900 Ft, mert azért még mindig árérzékenyek vagyunk. Mondom én aki 1200 Ft-ért itta a 0,25 Cocoa Shake-t :D Viszont azóta is kristálytisztán érzem az ízét.

(#12915) Luser2000 válasza jsk (#12914) üzenetére


Luser2000
addikt

Azért annak is van egy pikantériája, hogy itthon olcsóbban ihatok csapról Mikkellert, mint Koppenhágában! :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12916) jsk válasza Luser2000 (#12915) üzenetére


jsk
Topikgazda

A múltkor "feltévedtem" a webshopjukra. Mindjárt láttam mennyivel magasabb a dán átlagfizetés a magyarnál :)

(#12917) Dilikutya válasza jsk (#12902) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó lenne már valami normális hírt is olvasni. Nekem az nagyon gyanús, hogy be kell zúzni, meg kell semmisíteni, felszántani, sóval bevetni a helyét. Addig oké, hogy a polcokról a jelenlegi címkével el kell tüntetni, de a többi nehezen hihető. A névvitán már lehetne vitatkozni, a Heineken brandje ugye román néven fut, de ugyanúgy csíki, és régebbi jóval, viszont egy földrajzi név, amit szerintem nem is lehetne levédetni. De mivel az egyik románul, a másik magyarul van, nehéz összekeverni, pláne a pereskedés kezdete óta. Amúgy túlárazott, középszerű sör, a nagymagyarságra alapoz. Szerintem a Ciuc jobb sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12918) Dorian válasza Dilikutya (#12917) üzenetére


Dorian
félisten

Már kiderült, hogy nem mondtak igazat, csak az eddigi címkével nem lehet forgalmazni.
A szabadalmi vitáról meg felesleges lenne beszélnünk, ezt döntsék el a szakjogászok, de tök sima, h átnevezik mondjuk "Csíkos sörre" vagy ahogy láttam vmi "Tiltott sörre" és megy minden tovább, úgyis tudja mindenki miről van szó.
Csíki meg Ciuc is egykutya (tavaly Erdélyben kipróbálgattam), viszont vmi román sör (nevére nem emlékszem) nekem nagyon ízlett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12919) Dilikutya válasza Dorian (#12918) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lehetne Székely Sör, van is olyan termékük.

De ez jól hangzik, hogy hazudoztak is. Ez a Tiltott Sör meg már tényleg a legalja. De ez nem szabadalmi vita, csak egyszerű névhasználat, csak jól felfújták.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12920) jookomak válasza Dorian (#12918) üzenetére


jookomak
őstag

Ursus (medve), silva, ciuc, mind teljesen jó sörök. Hihetetlen, hogy körülöttünk mindenhol van jó alap (nagyipari) lager, csak nálunk nincs.

(#12921) looser válasza jookomak (#12920) üzenetére


looser
addikt

Ma este Lasko-ztam (Darshan melletti tetőteraszos pubi) és egész jó volt. Szintén körülöttünk van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12922) mirci18 válasza Luser2000 (#12903) üzenetére


mirci18
addikt

Semmi más ez csak felesleges hírverés.
A sör nem nagy szám sokan akik védik nem is kóstolták még csak menő megvédeni mert székely cucc.
Meg ugye menő hőzöngeni a külföldi multik ellen.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12923) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Volt ma szerencsém venni az Ósünben Dreher Bak (üveges!!) sört.
Hát kérem szépen, most bepusziltam kettőt, semmi köze az ALU dobozos verzióhoz, lehet csak paranoid vagyok, de sokkal jobb az íze. :K
Illetve vettem egy doboz Krusó barnát, azt még nem vertem csapra.
Áprilisban egyre közelebb, Prága városa pedig tele van fincsi sörökkel.. :D
Ha valaki szeretne "rendelni", szívesen elhozom, Bp. Váci úton át tudom adni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12924) EQMontoya válasza Dr.Zoo (#12923) üzenetére


EQMontoya
veterán

A barna dreher tényleg egy teljesen vállalható kommersz sör, csak a 7.2% miatt elég hamar véget tud vetni a nyári estéknek. :)

Same rules apply!

(#12925) looser válasza Dr.Zoo (#12923) üzenetére


looser
addikt

Utánfutóval mész? :D
Én lehet, hogy lennék oly' tiszteletlen és esetleg kérnék, max. 10 palack erejéig, ill. ahogy te jónak látod. Nagy rajongója vagyok a cseh nedveknek :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12926) qltsar válasza Dr.Zoo (#12923) üzenetére


qltsar
addikt

Ide esetleg tervezel menni :)? [link]

(#12927) looser válasza qltsar (#12926) üzenetére


looser
addikt

Matuska Cerna Raketa? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12928) proci985


proci985
MODERÁTOR

(emlékezetből, szóval kevésbé részletesen a megszokottnál)

Omnipollo Noa (Pecan Mud Cake) Imperial stout

Csapról. Fekete, minimális hab. Ízre kb kladdkaka mogyoróval, nem érezni szintetikusnak (pedig az, nagyon is valójában). Nagyon édes, a 11%os alkoholt teljesen elfedi. Az egyik legjobb skandináv imperialnak tartják és kb emiatt mentünk le az Omnipollo Hattba, maradéktalanul hozta az elvárásokat.

Nagyon ajánlott, az egyik legjobb imperial, amit valaha ittam.

Omnipollo Fatamorgana Oat/Wheat Imperial IPA

Csapról. Színre valahol félúton a narancslé és az ananászlé között. Elvileg búzával és abrakkal van megbolondítva, gyakorlatilag olyan, mintha a Nebuchadnezzart vagy a Ballast Point Scanthist még teletolta volna valaki trópusi gyümölcsökkel miközben megtartotta volna az IPA karaktert.

Nagyon ajánlott, gyümölcsös IIPA vonalon szvsz jelenleg az egyik legjobb. Beleértve a Ballast Point Sculpint.

Dugges Big Bang Beer Barley wine

Csapról. Borostyán szín. Mazsola, karamella, keserűen malátás. Hosszan tartó utóíz.

Nem teljesen barley wine ízre, jó mindenképpen egy érdekes és jó cucc.

Omnipollo Magic #3.5 - Pineapple Gose Gose

Csapról. Enyhe ananász / komló bárminemű hozzáadott cukor nélkül, amire viszont szüksége lenne. A skandinávoknak van az az ötletük, hogy a német búzasöröket iszonyatosan keserűre kell főzni (ld még To Öl), amivel nem feltétlenül értek egyet.

Érdekességnek jó, de a szérián belül pl a 90.000 sokkal jobban sikerült volt. Ha nem szereted a nagyon savanyó söröket, akkor viszont hanyagold.

Omnipollo Karluminum Fruit beer

Csapról. Savanyú, cseresznye, némi vanília. Eléggé egydimenziós.

Érdekes inkább, mint jó. Aztán lehet csak az elvárásaim voltak nagyon magasak eddigre.

Brewdog Dog D Imperial stout

Csapról. Bourbon, maláta, alkohol, kávé, vanília, még alkohol.

Alapvetően kevésbé van egyben, mint házon belül a Tokyo*, így az alkohol és a bourbon átveszi.

Ajánlott. Félreértés ne essék, ez egy nagyon jó imperial, de árkategórián belül ez már kevés. Házon belül hasonló áron a Tokyo* ajánlott, esetleg az alkoholban gyengébb de egyébként minden szempontból sokkal jobb Cocoa Psycho. Az Omnipollo Noához nem ér fel.

Brewdog small batch DIPA Imperial IPA

Csapról. Komlózásban félúton a Jackhammer és a Hardcore IPA között, megbolondítva némi trópusi gyümölccsel.

Ajánlott érdekességként ha unnád a Jackhammert, de vannak jobb gyümölcsös IPAk. A Fatamorganahoz képest gyengébb.

Brewdog Chili Hammer Spice/Herb/Vegetable
Csapról. Fogtak egy teljesen jó Jackhammert (ami még mindig az egyik kedvenc IPAm és egyben az egyik IPA benchmark söröm) és beledobtak némi chilit. Innentől Chili, komló, chili, átható chili. Hosszú chili utóíz. Színre kb Jackhammer, csak megpirosítja a chili.

Szörnyű. Kb mint amikor az embernek megszalad a keze és belevág egy fél szárított paprikát a nagymamánál a levesbe, aztán az egésznek csak erőspaprikaíze lesz, minden mást elnyomva. A paprika egyébként jó, az alap Jackhammer megint jó, a végeredmény meg borderline ihatatlan. Kár érte.

Nya Carnegiebryggeriet Luma lager Premium lager

Üveg. Maláta, némi komló (a Chinook és a Cascade érezhető), citrus.

Egy jó lager szóval kategórián belül ajánlott, de hiányzik belőle más stílusok komplexitása.

Birra del Borgo My Antonia imperial pils / strong pale lager

Üveg. Maláta citrussal, komlóval és virágillattal.

Nagyon ajánlott, egy jó pilzeninek kb ilyennek kéne lennie.

Oskar Blues Ten FIDY Imperial Stout
Dobozból. Fekete test. Csokoládé, kávé, pörkölt maláta, hosszú utóízzel, nagyon jól kiegyensúlyozva, krémesen és testesen. Az alkoholt elfedi.

Nagyon ajánlott.

Mikkeller Nelson Sauvin Brut Belgian strong ale

Üveg. Szőlő és komló, fehérborszerű egészen a komlós utóízig.

Ajánlott és különleges, a kategórián belül eléggé extra (és nem feltétlenül erre számít az ember).

Gouden Carolus Cuvée Van De Keizer Blauw (2016) Belgian strong ale

2016os üveg. Karamella, konyak, maláta, sötét gyümölcs és némi sötét csokoládé nagyon a háttérben.

Nagyon ajánlott, komplexitásban és ízben a Rochefort 10 mellett az egyik kedvenc belgám (és úgy általában söröm) és az idei főzet is hozza a 2014/2015ös szintet.

...és amiket már kóstoltam korábban:

Ballast Point Sculpin IPA

Üveg. Komló és trópusi gyümölcs, még mindig az egyik legkiegyensúlyozottabb kategórián belül.

Nagyon ajánlott.

Mikkeller Vanilla Shake imperial stout

Üveg: Az Omnipollo Noa után nagyon nehéz volt imperial stoutként labdába rúgni (ld Dog D feljebb), viszont a Vanilla Shake még mindig ugyanaz a komplex, kidolgozott vaníliás/kávés/rostolt malátás/karamellás harmonikus imperial stout, amire emlékeztem.

Nagyon ajánlott, kb a Noa ezt a szintet hozza, csak cappuchino helyett kladdkakaval.

Mikkeller American Dream Gluten Free premium lager

Üveg. Maláta és citrus. A gluténes eredetihez képest gyengébb, kategórián belül azért még mindig nagyon jó.

Ajánlott lagerként (főleg gluténmentesként), de egyébként a normál variáns jobb (az nagyon ajánlott kategórián belül). Lager, szóval a komplexitása a többi felsorolthoz képest gyengébb, de nem is az a dolga.

Great Divide Yeti imperial stout

Üveg. Amikor először kóstoltam a Yetit nem értettem körülötte a hypeot. Jónak jó, malátával, csokoládéval, kávéval, kiegyensúlyozva, de igazából annyira nem tűnt extrának. Amikor ősszel másodszor kóstoltam már jobbnak tűnt.

Újrakóstolva (kontrollnak az Omnipollo Noa, a Mikkeller Vanilla Shake, a Brewdog Dog D és az Oskar Blues Ten Fidy mellé) megint oda jutottam, hogy ez szép és jó, de középutas. Hiányzik belőle az a karakter, ami megosztóvá, de ugyanakkor különlegessé teszi. Ettől persze még egy nagyon jó imperial stout marad, de van ennél jobb is. Meg nagyon sok gyengébb és sokkal gyengébb. Imperial kategóriában ettől még ez az egyik "benchmark" söröm.

------

kocsmák:
Omnipollo Hatt@Stockholm: Kb mintha Budapesten az Oportó a BME mögött beüzemelt volna egy kifejezetten jó pizzériát és nagyon jó söröket kezdett volna árulni. Délután 4kor az utolsó szabad asztalhoz ültünk le. Jó pizza, zseniális sörök.

Brewdog Bar Södermalm@Stockholm: Jó sörök de visszaütött a kísérletezőkedvünk. Azért a csapolt Dog D élmény volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12929) Dr.Zoo válasza looser (#12925) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kombi Passattal.
Mondjuk a gyerek cuccai sok helyet foglalnak, de azért akad még hely.. :D
Jó lenne tudni az irányt, a legjobb lenne, ha priviben elküldenéd, hogy miket keressek. :K

(#12926) qltsar megnéztem, nincs messze a Beermuseum-tól, oda meg igen.

(#12924) EQMontoya : kettő után éreztem én is, hogy ebben van kraft. :)

Illetve vettem még a Tecskóban egy ilyet, majd ma este csapra verem, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12930) looser válasza Dr.Zoo (#12929) üzenetére


looser
addikt

Nem akarlak terhelni, de nagyon rendes vagy. A nagyüzemieket már ismerem javarészt, a kraftok pedig nálunk is ugyanolyan jók* :-)

*=gondolom én, de majd kijavítotok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12931) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Postřižinské Tmavé

Volt itthon szerencsére. Akartam egy sört inni, csak úgy. Szeretem a cseh söröket, nem akarnak más lenni, csak sör. Sallang és mindenféle csodahozzávaló helyett közérthetőek, és abból a néhány összetevőből akarják a lehető legjobbat kihozni. Ez egy könnyű barna ivósör, semmi kávé, csoki, karamell, medvecukor, gatyakorc, csak igazi pörkölt maláta íz. Nem különösebben komlós, az enyhe keserűség inkább a pörkölt malátából adódik, egyébként faék egyszerűségű láger. Alapvetően elfogult vagyok a Pivovar Nymburk söreivel, rosszat tőlük még nem ittam. Nem kellenek hozzá szuperlatívuszok, ez az a fajta sör, amiből mindig jól esik egy korsóval napszaktól, évszaktól függetlenül, baráti beszélgetéseknél bátran lehet utántölteni az ivótülköket, és garantáltan nem lesz belőle másnap semmi baj. Mert néha csak le kell ülni, megpihenni, és inni egy sört tét nélkül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12932) jsk válasza Dilikutya (#12931) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hasonlóakat gondolok én is a cseh sörökről. A nymburki főzde meg különösen közel áll a szívemhez Hrabal miatt.

(#12933) looser


looser
addikt

Kispest, CBA az Üllőin: négyféle Primátor sör 300 Ft üveggel. Ennél szebb Valentint...is el tudnék képzelni, de most ez van :-)

12 (Premium), 13, Búza, Dark

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12934) jookomak válasza looser (#12933) üzenetére


jookomak
őstag

Én nyomtam egy kebabot, megittam egy pálinkát, meg egy Franziskanert. Szegény ember kézzel nőz. :D

(#12935) jsk


jsk
Topikgazda

Mi már szombaton megtartottuk. A Krak'n Town Undergroundban. 20 órára odaértünk. Voltak kb. 10-en. Középen vagy 25 szabad hely. Jön a csapos, hogy bocs de az foglalt. Mondom neki, hogy direkt rákérdeztem, és azt mondták, hogy az alsó szintre nem lehet asztalt foglalni. Hebegett egyet, hogy lehet nem jön el mindenki, és akkor ad helyet. Addig üljünk a pulthoz. Gondoltam, ha már itt vagyunk, akkor egy sör belefér, aztán lépünk. De aztán szólt egy srác, hogy ők lépnek, így a kétszemélyes asztaluk felszabadul, üljünk oda. Így végül egész jól elkóstolgattunk. Viszont a szendvicsek azok szörnyűek voltak. Mindenesetre a hely így némi csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

(#12936) jookomak válasza jsk (#12935) üzenetére


jookomak
őstag

Nem te vagy az első, aki nincs jó véleménnyel a kraknről. Egyik barátom mesélte, hogy mikor belépett, ugye nézte a sörlistát. Már egyből jött a kérdés, hogy mit szeretnél, egy pillanat nézem mi a jó. Mind jó. Ok, de én pl. apa-t szeretnék. Az nincs. Ok.
Gergő ilyen néha, de tőle már megszoktuk :D
Fb-n tették ki egy pár hónapja a keserű sörös sztorit, gondolom láttátok. Elsőre poénnak vettem, de így több negatív visszajelzés után úgy gondolom, nem így kéne csinálni.
Nálam erősen parasztvakítós hellyé minősült. Sörök többnyire jók, bár kicsit drágák, ez a steampunk környezet meg elsőre nagyon fancy, aztán mikor alaposabban megnézed a berendezést, akkor rájössz, hogy igazából halál gagyi. Magam részéről inkább elmegyek a hopaholicba.

Offnak is offja: steampunk izzók: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12937) jsk válasza jookomak (#12936) üzenetére


jsk
Topikgazda

Előtte csak egyszer voltam ott egy sörbemutatón ősszel, még kellemes melegben. Akkor nem volt vele gondom. Igaz akkor csak söröztünk, és kint az étterem előtt.

Szombat délelőtt én is olvasgattam a facebook értékeléseket. El is bizonytalanodtam. Mivel azonban nagyrészt a kajáról szóltak, így egy próbát mindenképp megért. Bár a körúton meglátva az új Rizmajert majdnem arra vettük az irányt. Az alsó rész egyébként messze van a steampunk-tól. Sima téglás, boltíves pince sok-sok rézszínű csővel. A csapok rosszak. Nem akarta megállítani a sört. Ahelyett, hogy megkérdezte volna nem kell-e mégis korsó pohár helyett, inkább kiöntötte a "felesleget" :((( Valamint ki van írva, hogy 700/1100 Ft a sör. Persze azért kiderült, hogy az egyik sör az 1100/? Ft (Fourpure APA). A sörök közt volt jó, átlagos és rossz is. A BYM Yellow Haze nagyon bejött. Mindezt leszámítva élveztük a feleségemmel, hogy végre kettesben lehetünk. Mindenesetre legközelebb a Hopaholicba megyünk. Oda foglalok asztalt is :)

Közben felvetődött bennem egy kérdés, hogy sok főzde előszeretettel tartja ott a bemutatót, de igazából nem ülhetsz el, hanem igyál az ajtó előtt. Aki meg asztalt foglalt, az törje át a tömeget, hogy el tudja foglalni a helyét. Miért nem szervezik olyan helyre a bemutatókat a főzdék, ahol normális tér van rá?

[ Szerkesztve ]

(#12938) Luser2000


Luser2000
addikt

A Krákenn nekem is csalódás.

Szerintem béna söreik vannak, béna a választék is.
Valamit javít a helyzeten az alsó kínálat, de összességében nem éri el az ingerküszöbömet.
A hazaiak kiválasztása sem olyanra sikerült eddig, amit én kedvelnék (és ahogy az éppen aktuális "ivócimborákkal" beszéltük a "közízléstől" is mesze van. Kereskedelmileg sem jó irány).
Szerintem nagyon hiányzik egy komolyabb palackos kínálat is, abban is csak ügyetlenkedés ment eddig.

A kaják meg szerintem kifejezetten rosszak. Nyomják a Pie vonalat tradicionális brit kajaként; ami csak ott hibázik, hogy odaát ezt a kaját az alapanyagok maradványaiból készítették / készítik; na itt is ilyen. A hagyományos angol reggelit sem sikerült autentikusra hangszerelni, se alapanyagok választásánál, se pedig a tányérra való felhelyezéskor. A gyömbéres kolbászka valami ragadós kigyócska volt legutóbb. Még egy lazacpogácsát ettem ott egyszer, az maradt meg, hogy a tányéron lévő elemeknek se íze, se bűze nem volt, ráadásul a lazac könnyed zamata a sütés során konyhai köddé vált.

Ezek után már nem merek esélyt adni a steak-vonalnak.

A hely berendezése, hangulata jó, de itt számomra kb véget is ért (egy időre). Sajnálom.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12939) EQMontoya válasza Luser2000 (#12938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pénteken pont oda megyek, megnézem én is.

Same rules apply!

(#12940) looser válasza EQMontoya (#12939) üzenetére


looser
addikt

Ennyi remek ajánló után...
:-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12941) EQMontoya válasza looser (#12940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem én szerveztem, de adok neki egy esélyt, annyit azért megérdemel.

Same rules apply!

(#12942) jookomak válasza jsk (#12937) üzenetére


jookomak
őstag

Ezt az új Rizmajert nagyon sajnálom, hogy nem tudtam kipróbálni. Ott laktam vele szembe, csak a megnyitó 2 nappal később volt, mint ahogy visszajöttem külföldre. Szeretem a söreiket, jó, hogy végre van a belvárosban is. Ahogy a cikkeket néztem, árban is abszolút jó.

(#12943) jsk válasza jookomak (#12942) üzenetére


jsk
Topikgazda

A cikkek alapján abszolút jó árban vannak a sörök. A söröző is jó helyen van. Sosem sikerült még innom egyetlen Rizmajert sem, pedig ajánlották a porterét. Csak hát Csepel nekem nagyon kiesik. Ide biztosan elmegyek. Annyi megjegyzésem lenne, hogy az egyébként informatív weboldalukat ők sem hajlandóak frissíteni. Egy szó nincs arról, hogy megnyitották belvárosi sörözőjüket :) Tudom ott a Facebook, de akkor is zavar.

(#12944) somasz válasza jsk (#12943) üzenetére


somasz
addikt

Én a 424-est ajánlom.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12945) Dorian válasza jsk (#12943) üzenetére


Dorian
félisten

Pénteken megyek!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12946) jsk válasza somasz (#12944) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, nekem az is azt ajánlották.

Dorian: Várjuk a beszámolót :)

(#12947) proci985 válasza Luser2000 (#12938) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Mi utcaszinten ultunk es volt foglalasunk.

t-bone steak teljesen korrekt volt medium rarekent, ket szelen volt picit tul/alulpiritva (2 cm2), de egy ekkora szeletnel ez vallalhato. Medium rare, a csalamade elsore fura volt, de tokeletesen illett a marhahoz.

Sorbol a Kaltenecker Chopper kb hozza a Founders Everyday / Brewdog Punk szintjet / talan picit feljebb is tehat jo volt, meg ket masik oke, a maradek harom ennyiert gyenge. De ez inkabb szol a magyar mikro sorok 2016os szintjerol, mint a Krak'nrol.

A pultos valamennyire felkeszult, de ha enthusiastkent megy oda az ember (ami ennel a topiknal megesik), akkor ugyelni kell arra, hogy elsore enyhen gyumolcsos de leginkabb semmilyen soroket* fog preferalni kozeputas megoldaskent. Mondjuk igazsaghoz hozza tartozik hogy tenyleg nagyon jol felkeszult eladoval eddig az Omnipollo Hattban talalkoztam eddig, viszont nekik a 10 soruk tenyleg olyan volt, hogy imperial stout, barley wine, chocolate stout, DIPA, IPA, german wheat meg meg par cucc, szoval nem a haromfele semmilyen apa a haromfele ipa (ebbol egy megfeleloen megkomlozva), a viztestu 6%os stout es harom erosen tularazott strong lager / imperial lager mellett. viszont ez nem csak a Krak'nnek a baja Budapesten.

Szerintem nagyon korrekt hely. Oktoberben voltam ott.

*(ez ugye szubjektiv, en otthon IPAbol a Ballast Point Sculpin / Omnipollo Nebuchadnezzar / Poppels DIPA / Oppigårds Thurbo Double vonalat iszom, tehat ha azt mondjak jo IPAjuk van, akkor egy testes, izgazdag, reszletes sort varok. az, hogy milyen kezmuves meg hol keszult tokmindegy.)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12948) Luser2000


Luser2000
addikt

Kicsit off, de én örülök neki:

A RyanAir 2017-es téli menetrendjével újabb, jelentős sörös város lesz olcsón elérhető repcsivel: nyílik PRÁGA!!! yeahhh!!!! :DD

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12949) EQMontoya válasza Luser2000 (#12948) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ki az az állat, aki képes Prágába repülni?

Same rules apply!

(#12950) Jhonny06 válasza EQMontoya (#12949) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ráadásul nincsenek _annyira_ jó söreik a cseheknek, hogy ezért odamenjek.. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.