Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) koxx


koxx
MODERÁTOR

Karácsonyi sörkollekcióm :) igazából semmi extra különlegesség, csak azokat szedtem össze amiket szeretek.

(#11102) Daneeka válasza koxx (#11101) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sparban ma 650-ért vettem pár Piraat-ot de Duvel, Fullers IPA meg még pár cucc.

(#11103) looser válasza Daneeka (#11102) üzenetére


looser
addikt

Itt, a 22-23. oldalon vannak a sörajánlatok. Jó lesz betérni :-)
Klassz lenne, ha Auchan is készülne valamivel, a tavalyi 549-es belga akció tök jó volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11104) Jhonny06 válasza koxx (#11101) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nice! Rochefort-ot nekem is kell vennem, ezer éve nem ittam. Meg még Kasteel Winter-t szeretnék, remekül sikerült karácsonyi sör.

(#11105) Luser2000


Luser2000
addikt

Tegnap Mikkelleréknél jártam! :))
40 sörcsap + kb. 160 féle palackos, sok saját, de sok vendég sör is.

Tegnap 15:20-kor indultunk Lisztferiről és még éjszaka vissza is jöttünk. :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11106) looser válasza Luser2000 (#11105) üzenetére


looser
addikt

Csodálatos :-)
Ciki, de nem emlékszem, ugye Svédországban vagy?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11107) trebon válasza Luser2000 (#11105) üzenetére


trebon
csendes tag

:C Ilyet én túrát még csak a Student Agency -vel csináltam, mert nem bírtam a viziló csinos pincérnője nélkül élni, de az filléres mulatság a repülőhöz képest, ...vagy nem?

(#11108) looser


looser
addikt

Nézegetem a sörakciókat, az Auchan most nem erőltette meg magát, de hátha van más belgájuk is. Amitől viszont hanyattestem; nem tudom, máshol is ennyire túltolják a SW fílinget, de a Lidl Star Wars libamájas ütős szereplője lehet a nem is olyan messzi-messzi karácsonynak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11109) Luser2000 válasza looser (#11106) üzenetére


Luser2000
addikt

Én Bp. XVIII., de ez a kanyar Koppenhágát érintette.
--
A repcsi (rájener) 9.200 HUF volt + 24 órás "BKV" bérlet még +3.200.
--
Úgy tűnik egyébként, hogy Koppenhága megér még egy (több?) hosszabb, kint alvós menetet, nagyon megtetszett.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11110) Jhonny06 válasza Luser2000 (#11105) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is megjártam szeptemberben! :) A bottle shopjuk nem volt annyira nagy szám, de csapon nagyon druva darabok vannak.

Ha még ott vagy, akkor a másik Mikkeller Bar-t is érdemes lecsekkolni (VIKTORIAGADE 8 B-C). A Tivoli-tól néhány perc séta.

[ Szerkesztve ]

(#11111) Luser2000 válasza Jhonny06 (#11110) üzenetére


Luser2000
addikt

ez a következő kanyarban lesz aktuális, talán január, esetleg február.
köszi!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11112) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Üdv!

Metróban lőttem.:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11113) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Monyo Brewing Franky és Boris beszerezve. Ciki, de sose hallottam erről a főzdéről, mondjuk a magyar sörök alapból nem annyira ismerősek számomra. De jól hangzik mindkettő.


[ Szerkesztve ]

(#11114) jookomak válasza Jhonny06 (#11113) üzenetére


jookomak
őstag

Jó is mind a kettő. Hétfőn kóstoltam őket, és valóban, ahogy a kritikák írták első blikkre, borisz kicsit fiatal még, a másik mikor sorra került; már be voltam nyomva. Viszont kellemes meglepetés volt tőlük a pumpkin ale. Nem gondoltam volna, hogy egy tökös sör ízleni fog, miközben nem szeretem a sütőtököt. Monyó szépen lassan jön felfele, csak így tovább!

(#11115) truefx


truefx
aktív tag

Hat igen mar a Brewsk Willis is nagy dobas volt! Ideje beszereznem az ujdonsagokat.

(#11116) Kergeboci válasza jookomak (#11114) üzenetére


Kergeboci
tag

Azért, mert az amerikai példát követve, nem tök ízt akarnak előhozni a sörből, hanem szegfűszeges csípősebb ízt. És szerintem sikerült is. Nekem is tetszett.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11117) looser


looser
addikt

Most kóstoltam a Petrus Dubbelt és hát kissé más, mint az eddigi dubbelek, amiket ittam; leginkább a Pardubicky Porterre emlékeztet furamód. Auchanban nem nézte valaki, van-e egyéb belga?

(#11109) Luser2000: én XIX, de közel a határainkhoz :-)
Elég ijesztő árak vannak, de ha ott lennék, végigkóstolnám. Valami sűrű, kőolajszerű RIS-t, 15-20 körüli alkohollal...erre vágyom most :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11118) Dilikutya válasza jookomak (#11098) üzenetére


Dilikutya
félisten

A nyáron Cserkeszőlőben a strandon ittam csapolt Pilsner Urquell-t. Isteni volt. Ősszel vettem pár dobozzal, nem ízlett. Mostanában koncerten ittam üvegest, az se. Nem tudom, mi az igazság. Konkrétan egyik alkalommal olyan volt, hogy lazán ittam az első 1-2 üveg után Drehert, egy százassal olcsóbb volt azon a helyen, és semmivel se rosszabb. De az a csapolt nagyon finom volt, olyan igazi pilzeni, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Vettem egy akciós dobozos Kilkenny-t, az utolsó félévi beadandóm elküldésekor szisszentettem. Aztán jött az elképedés, hogy mi ez az artézi víz. Mindegy, Kilkenny-s dobozom még nincs a szekrény tetején. Ittam már üvegesen és csapolva is, egyszer sem nyűgözött le, most is csak az akció és a doboz miatt vettem, de azért ennél jobbra emlékeztem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11119) Dilikutya válasza looser (#11117) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vannak belgák: Delirium Tremens/Red, Leffe, Chimay, Corsendonk, Blanche de Namur, Gauloise, Hoegaarden, Duvel, Piraat, ezekre emlékszem, hogy kóstoltam, de van még pár, olyasmi üvegben, mint a Duvel.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11120) Traxx válasza Dilikutya (#11119) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem a régebbi Duvelekről sokkal pozitívabb élményeim vannak, mint amit idén kóstoltam. Nem tudom, hogy a recepten módosítottak-e, vagy mi lehet az oka, de számomra kevésbé volt finom.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11121) NoLF válasza Dilikutya (#11118) üzenetére


NoLF
addikt

Ha PU utan a Dreher ugyanolyan, akkor ott valamelyik rendszerben hiba kell, hogy legyen

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11122) jookomak


jookomak
őstag

Több fura dolog is volt tegnap a hopfanatic pubban. Az egyik a teltház, a másik meg hogy levertem egy poharat. Természetesen még volt benne némi tsunami. :W
loser of the day award goes to...

(#11123) looser válasza jookomak (#11122) üzenetére


looser
addikt

És ki kellett fizetni a sört? :-))
Jó most a Tsunami egyébként? Őszi feszten nem volt még igazán összeérve.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11124) jookomak válasza looser (#11123) üzenetére


jookomak
őstag

A sajátom volt, és már ki volt fizetve. :(
Ez most jónak tűnt, bár kicsit mintha vizes lett volna, nem annyira sűrű, krémes.
De többet nem megyek oda, minden alkalommal szerelmes leszek a pultos lányba. :))

(#11125) looser válasza jookomak (#11124) üzenetére


looser
addikt

Whoa :-)
Nem Tomi húga volt a pultban?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11126) jookomak válasza looser (#11125) üzenetére


jookomak
őstag

Nem, van egy másik is. De ugyanez van a bálnával is, ott is durvák.

(#11127) looser válasza jookomak (#11126) üzenetére


looser
addikt

Hát hiába, már csak négy hónap és itt a tavasz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11128) EQMontoya válasza jookomak (#11126) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, a Jónásban akkor korrekt jánykák szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#11129) NoLF válasza EQMontoya (#11128) üzenetére


NoLF
addikt

Es hiaba megyek egy evben egyszer, megismernek :)

Ugyhogy januarban kenytelenek leszunk elnezni ismet, es jol ottlenni par oracskat ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11130) Dilikutya válasza NoLF (#11121) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van is. Nyáron a csapolt Pilsnertől teljesen el voltam ájulva. De az utóbbi időben vásárolt üveges és dobozos nagyon messze volt attól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11131) EQMontoya válasza NoLF (#11129) üzenetére


EQMontoya
veterán

Támogatom. A steakes helyről is egész gyorsan mgközelíthető, amit linkeltem.

Same rules apply!

(#11132) jookomak válasza EQMontoya (#11131) üzenetére


jookomak
őstag

Steakes hely alatt a pampas-t érted? Voltam párszor, baromi jó hely, de találtunk egy olcsóbb, ár-érték arányban jobban teljesítő steak house-t. Egy hátránya, hogy kinn van Pesterzsébeten, a végállomás után kettővel (és ez nem vicc). Buffalo

(#11133) Blaise válasza jookomak (#11132) üzenetére


Blaise
veterán

Hasonló még Érden a Branco Steakhouse, mi felváltva szokunk ide és a Buffaloba járni.

(#11134) EQMontoya válasza jookomak (#11132) üzenetére


EQMontoya
veterán

Buffalot linkeltem múltkor Nolfnak privátban. :)

Same rules apply!

(#11135) trebon válasza Dilikutya (#11130) üzenetére


trebon
csendes tag

Lehet, hogy még nincs kialakult ízlelésed. Az, hogy jobbnak érzel egy szúrós ízű, kukoricától édeskés, malátában és komlóban silány minőséget hozó sört, legalábbis ezt jelenti.
A jó hír, hogy tanulható, sőt tanulandó, A PU pedig pont alkalmas rá, mert nagyjából állandó minőségű, nem bonyolult, őszinte sör, a nagyüzemi lágerek között pedig a legjobb (szerintem). Komlója (zateci németül saazer, így akár az soproni 1895-ből ismerős is lehet) és vize (annak lágysága) verhetetlen, árpában lehetne jobb.
A bor/kávé kóstoláshoz leírt itinerek jó alapot adnak, hogy melyik/milyen ízt hol kell keresni, és érdemes valamelyik beer rates oldalról puskázni, később haladó szinten akár véleménykülönbséget tenni.

Még annyit a PU-hoz, hogy a tankból csapolt söröknél feltüntetik a pillanatnyi hőfokot és a feltöltés dátumát. Nem véletlenül...tessen figyelembe venni ezt a két paramétert.

(#11136) Dilikutya válasza trebon (#11135) üzenetére


Dilikutya
félisten

Baszki, nekem nincs kialakult ízlésem? Jóformán kisüzemi sörön élek, Drehert és társait csak koncerteken iszom, ahol csak az van, még a törzshelyünkön is van Edelweiss, Staropramen barna...
Mit nem lehet azon érteni, hogy nem volt jó a konzerv Pilsner, a csapolt meg igen? Az átlagnál egy picit azért többet tudok a jó sörökről, és elég határozottan szeretem is a jót. Otthon a hűtőben szerintem egy Távoli Galaxis a legalja most épp...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11137) trebon válasza Dilikutya (#11136) üzenetére


trebon
csendes tag

Aha, értem.

Egyébként úgy gondolod provokatív voltam, hogy ezt a stílust engeded meg velem szemben? Távol állt tőlem.
Az izlés, és az izlelés közötti különbséget azért tudod értelmezni ugye? Mert az elsőn lehet vitatkozni, csak felesleges (én például kevés hazai kézművest tartok valamire), de az izlelés egy objektív tudomány. Én rendszeresen cuppingolok, elég jó eredménnyel nemcsak fajtát országot, hanem évet, termőterületet is meghatározva (izleléssel), még akkor is ha nem szeretem az adott kávét (izlés).

[ Szerkesztve ]

(#11138) Dilikutya válasza trebon (#11137) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miután lentebb részletesen leírtam, hogy nem én vagyok a hülye, a csapolttal semmi bajom nem volt, és amúgy szeretem a PU-t és magát a pilzeni típusúakat is.
Jó, egy betűt benéztem, de az ízlelésemmel sincs baj, azt még el tudom dönteni, hogy a csapolt nem ugyanolyan, mint az üveges. Azt is, hogy ízlik-e egy sör, vagy nem, ez nekem nem objektív dolog, nem objektív szempontok alapján iszok meg egy sört. Huszadrangú, hogy eltalálod-e, melyik évjárat, melyik termőterület.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11139) trebon válasza Dilikutya (#11138) üzenetére


trebon
csendes tag

Kicsit visszaolvastam a régebbi hozzászólásaidat, úgyhogy inkább hagyjuk, egészségedre bármit is iszol.

(#11140) looser


looser
addikt

Tegnap vendégségben voltunk húgom férjének a családjánál és a fater azzal üdvözölt, hogy húgom mondta, szeretem a gyümölcsös söröket, így beszerzett néhány doboz Borsodi ilyen-olyan izéket. Komoly beszélgetés elé nézek a húgocskámmal :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11141) EQMontoya válasza looser (#11140) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nem akarják, hogy legközelebb is menj. :D

Same rules apply!

(#11142) looser válasza EQMontoya (#11141) üzenetére


looser
addikt

Jó fej az egész család, a Borsodiból is betoltam kettőt, de én mindent megiszok egyébként :-)

offba :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11143) Dr.Zoo válasza trebon (#11137) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

szerk.: hagyjuk

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11144) Jhonny06 válasza trebon (#11139) üzenetére


Jhonny06
veterán

Inkább hanyagold ezt a topicot, ha normális mondandód nincs, csak kötekedni jönnél. thx.. (ha már így 10 éves reggel most hirtelen nekiálltál fórumozni).

[ Szerkesztve ]

(#11145) trebon válasza Jhonny06 (#11144) üzenetére


trebon
csendes tag

Nem kívántam kötekedni azt a kitételt meg hogy "csak ezért járok ide",meg "hanyagoljam" :F
Rokon" (bor) szakmában dolgozom 30 éve, tanultam és tanulom a mai napig. Érdekel a kávé, csoki, konyak, marhahús, sör ... mindig lehet tanulni és élvezni az ízeket csak erre szerettem volna felhívni a figyelmet.
Ha a másodiknál pikírtnek tüntem, az csak a visszaolvasásnak szólt, idézem:
"Pár hete vettem párat ebből a retro dobozos Pilsnerből, de valami rettenet volt, tegnap a hálából kapott Arany Ászok is jobb volt nála"

Ezek után feleslegesnek tartottam folytatni.

@Dilikutya: Ha sértőnek érezted, elnézést kérek, tényleg nem annak szántam.

(#11146) looser válasza koxx (#11101) üzenetére


looser
addikt

Ez a Barista milyen volt, ha már túlvagy rajta? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11147) Dilikutya válasza trebon (#11145) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a Pilsner ugyanaz volt, amit legutóbb is emlegettem, akkor vettem csak dobozosat idén. Üvegesen ittam azóta, de csak egy helyen, ott próbálkoztam vele többször is, az árát és rockkocsma jellegét elnézve valószínűleg ugyanazt az eresztést ihattam.

Szóval nem kell semmit tanulnom, csak mást is kéne olvasnod abból, amit írtam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11148) koxx válasza looser (#11146) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Karacsonykor tervezem az elfogyasztasat:) ugy remlik, hogy egyszer mar kostoltam, lehet vissza kene keresnem a topikban, de mindenkepp megosztom a tapasztalatom

(#11149) jookomak


jookomak
őstag

Pénteken két Evil twin sör mutatkozik be az élesztő importerben. [link]
Érdekel valakit?

(#11150) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Snapszban Corsendonk Agnus van csapon. Kemény este volt.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.