Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) mirci18 válasza Batib (#12350) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a tippet.
Sajnos én csak Gyöngyösre járok.
De sebaj a tescoban szerencsére eléggé széles a választék.

A Lidl-el meg nem foglalkozom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12352) Dorian válasza mirci18 (#12349) üzenetére


Dorian
félisten

Mi folyik itt Gyöngyösön?!? :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12353) Dilikutya válasza mirci18 (#12347) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szoktál barnasört inni? A pörkölt maláta ad neki olyan ízt, ami a világosban nincs meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12354) Batib


Batib
őstag

Ebéd megvolt. A tegnap vásárolt dósai sörök közül a világosat ittam meg.
Nyáron, nagy melegben, jól lehűtve, talán.
Több szót nem érdemes rá vesztegetni, remélem a többi jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12355) Dilikutya válasza Batib (#12354) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tőlük csak a kölesest ismerem, azt mi szeretjük. Kicsit nem bánom, hogy el vagyok vágva vidéken a kézműves forradalom fősodrától, biztos beleuntam volna, hogy mindenki extrákkal telepakolt sörökkel bombázza a kicsinyke piacot, közben meg egy jó pilzenit senki se akar főzni. Értem én, hogy zöldteás Geisha az őrült tudósoktól, de kevesen csinálnak laza, jó, vedelhető ivósört. Mert nem mész el úgy sörözni, hogy beversz a haverokkal 5-6 16-17%-os imperial stout-ot.

Szóval jó a jászdózsai köleses, másikat szerintem nem ittam még tőlük. Mert nyáron, nagy melegben jól hűtve is kell inni valamit, és akkor se Arany Fácán vagy Beer legyen az a valami. Mondjuk én a Delirium Tremens-t is megiszom korsóval a 30 fokos naplementében, nem arról van szó, hogy nem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12356) proci985 válasza Dilikutya (#12355) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Delerium Red tökéletes fesztivál hetedik napján eléggé kimerülve, 35 fokban is;).

16-17%os imperialt eleg nehez beverni, egyreszt par szeria van ami ilyen eros, masreszt Budapesten utobbi 2 evben kocsmaban 6%osnal magasabb sor kezmuves helyeken volt max egy amikor neztem. imperialt csapon talan egyszer lattam, jo magyar stoutot meg meg nem ittam (de itt meg kell jegyezni, hogy én a testesebb stoutokat szeretem).

csehek között akad jó pilzeni:), szóval német/cseh/szlovák import vonalon néznék körbe. mikrofőzdék közül elég kevés főz pilzenit, bár a Brewdog This.Is.Lagerje elmegy egy közepes pilzeninek, de annak az árából kapsz két cseh import Primatort amik tökéletesek megismételni a Sörgyári Capriccio nagyjelenetét, meg mellesleg finomabbak. Vagy esetleg ott a HB Originalja szintén hasonló áron.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12357) mirci18 válasza Dilikutya (#12353) üzenetére


mirci18
addikt

Szoktam.
Bár én inkább a világost söröket szeretem.
De nem tudtam hogy emiatt volt számomra kellemetlen íze.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12358) Dilikutya válasza mirci18 (#12357) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem biztos, de emiatt is lehet. Ha direktben a csokis, kávés jegyeket nem is érezni egy barnasörön, de a pörkölt maláta miatt az a jellegzetes íz benne van akkor is, ha valójában csak egy festőmalátás lágert iszol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12359) F-ECT$


F-ECT$
titán

Csapolt Zipfert hol lehet kapni Budapesten?

Dive ever, work never.

(#12360) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csak nekem nem stimmel valami az új dobozos Dreher Bak-al? :U
Valami fura utóízt éreztem, illetve nagyon édesnek tűnt.. :F
Veszek majd üveges verziót is, hátha az jobb...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12361) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#12360) üzenetére


Dilikutya
félisten

Remélem, csak neked nem stimmel. Van otthon egy dobozzal, este megbontom, és meglátjuk. Remélem, nem barmolták el.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12362) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#12361) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nagyon kíváncsi leszek a véleményedre.. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12363) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#12362) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nincs ezzel semmi baj, én legalábbis nem érzek semmit. Előtte ettem rendesen, jó kis minigrillben sült melegszendvics jalapeno paprikával, majd betettem hozzá a Motörhead-től a No Sleep 'til Hammersmith-t, hogy minden passzoljon egy jó sörhöz. Emlékeim szerint üvegesen és csapolva is ilyesmi.
Ráadásul még érmet is ért az Unpapd-en. :)

Pontosan nem emlékszem, mikor ittam utoljára, csapon szerintem két éve egy fesztiválon, ahol épp a Paddy And The Rats előtt fedeztem fel, hogy van csapolva barnasör. Az egy órás koncert alatt három korsóval ittam meg miközben táncoltunk a porban. :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12364) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#12363) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Fene tudja, lehet nem volt az enyém túlhűtve, nekem valahogy más rémlett... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12365) Dorian válasza Dr.Zoo (#12364) üzenetére


Dorian
félisten

Dobozost még nem ittam, üvegest is csak nemrég kóstoltam meg, mert a sima Dréhert ki nem állhatom.
Viszont a Dréher bak meglepően és kifejezetten ízlett, vettem utána belőle többször.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12366) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#12364) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem túlhűtötten ittam, igazság szerint olyan sima kamrai hőmérsékleten.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12367) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#12366) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én is, nekem fura volt.. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12368) looser


looser
addikt

Intersparban láttam barna DAB-ot, vettem egyet, kíváncsi vagyok. A világos apám kedvence volt. Azt hiszem, egy Erdinger pakkot is be fogok szerezni, az a pohár tök jópofa :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12369) kraftxld válasza Dorian (#12365) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A bak nekem is bejött, tegnap voltam pestországban, láttam egy hamburgeres helyet ahol nagy propagandán hírdették csapolt bakot meg kecskesajtos hamburgetr. Kértem is belőle, de egyik se volt :O
De legalább az egyik felszolgáló hölgy nagyon kellemes megjelenésű volt :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12370) looser válasza kraftxld (#12369) üzenetére


looser
addikt

Melyik volt az a hely? Csapolt DB van a körúti tinikrimók mindegyikében, Pilsnerrel, Ászokkal és Edelweissel karöltve, havonta változó akciós töménnyel :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12371) kraftxld válasza looser (#12370) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Deep Burger a Jókai u-n. Csak épp arra kolbászoltam, de ki kellett volna jöjjek miután nem volt semmi ami kértem, de éhes voltam, úgyhogy beértem egy HB búzával, meg egy másik hamburgerrel. Nem volt rossz, de a pakk nem ért 2600-at.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12372) looser válasza kraftxld (#12371) üzenetére


looser
addikt

Letesztelve, szerintem jó volt a burgijuk. Nekem mondjuk a Kandalló a kedvencem (Kertész u.), illetve egy utcával hátrébb (Akácfa u.) a Tuning. Kandallóban óriási kraftsör-választék. Szeretjük :-)
(1x voltam mindkettőben :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12373) kraftxld válasza looser (#12372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, nem volt rossz, de fél élet volt amire kihozták, addigra a söröm is elfogyott :(
Na majd a kandallóba elmászok legközelebb ha BP-n járok, és addig nem okádom el magam a bagófüsttől amit az utcán nyomnak a népek :( Köszi a tippet!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12374) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Igazi Csíki Sör

Vesszen Trianon, éljen Nagy-Magyarország, énekeljük a székely himnuszt, és vissza Erdélyt! Kb. ezt érzem a sörben, a székely mivoltával akarják itthon eladni, tudatosan építve a nagy hazafiságra. Fájóan átlagos, teljesen jellegtelen sör, leginkább a Heinekenre emlékeztető, édeskés ízzel. A komló keserűségéből szinte semmit sem érezni, de a jó kis harapnivaló kenyeres maláta sem jön elő. 299 Ft + üveg, 350 volt így a trafikban, ennyiért nagyon drága, szinte az összes 230-240 Ft és afölötti sör karakteresebb, jobb ízű. Reális ára valahol 200 környékén lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12375) kraftxld válasza Dilikutya (#12374) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, én is ezt látom :) Van benne egy kis plusz cefre, de tényleg túl édes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12376) jsk válasza Dilikutya (#12374) üzenetére


jsk
Topikgazda

Akkor te még "jó" áron vetted, máshol elkérnek érte akár 600 Ft-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#12377) mirci18


mirci18
addikt

Én a héten inkább borozgattam.
De kipróbáltam a HoeGarden világos sörét az nagyon finom volt.
A Gyöngyösi Tescoban le volt árazva a gluténmentes Ceria sör barna verzió.
Kiváncsi vagyok mennyivel lesz más íze hogy gluténmentes.

Belga sör válogatás persze a Tescoban egész héten nem volt.
De most mint a kolega is írta pár napja ugyanaz a csomag ami a Tescoban lett volna a Lidl-ben lesz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12378) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap este ezt kóstoltam meg:

(ha egy modi elforgatná, tök jó lenne :) )

Nekem nagyon bejött, tetszett, ízlett.
Kinézet szép, szép krémes habréteg képződött rajta, illata viszonylag enyhe kávés, ízében pedig váltja egymást sorrendben az étcsoki, a kávé és a pörköltesen kesernyés utóíz.
Már-már oktató jelleggel elkülönülnek és erőteljesek a kortyolástól az utóízig az ízhatások.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12379) proci985 válasza Dorian (#12378) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

el nem tudom forgatni sajnos:).

en probaltam, nekem picit tul sok volt az elkulonult csokolade, de egyebkent jo darab. viszont ha valakinek nem jon be a chocolate stout, annak hanyagolos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12380) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Satan Red

Nem tagadom, távol áll tőlem a vallásosság, a minap is azt vettem tervbe, hogy nagyszombaton felmegyek Budapestre az egyik legkultabb black metal horda kultlemezének emlékkoncertjére. Régóta érlelődött már, hogy iszok egy Satan Red-et, ma megtörtént. Erős belga vörös ale, szűretlen is, korsóba kitöltve nagyon gusztusos a sűrű, szemmel láthatóan szűretlen, vörös ital. Belekóstolva tipikus belga, testes, de ízében inkább csak közepesnek tűnik a belgák között, a pár napja ivott Delirium Tremens nekem sokkal jobban ízlik. Ez picit már túl édes, ugyanakkor az alkohol kissé tolakodó, pedig a 8% azért még messze nem a világ vége. Összességében nem rossz, de kb. 600 Ft környékén ritkán fogom megkívánni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12381) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jam72

Gondolkodtam, hogy holnapra zh elé mi lenne jobb, ez, vagy a Brewdog Punk IPA, végül emellett döntöttem. Mindenképpen jól. Ahogy megbontottam az üveget, a komlós friss, aromás illata egyből megcsapott. Ízében is markánsan jelen van, aki szereti az ipát, mint én, nem tévedhet vele. Nincs olyan jó szerintem, mint a Legendától a Jokerface, bár azt régen volt szerencsém már inni, de ez is igen ízletes. Azért a Brewdog sincs elfelejtve, megvár. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12382) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én ma egy ilyet (is :) ) ittam, de nagyon hitvány volt :(
Hopfanatic White Hops

Nagyon zavaros, még búzához képest is, savanyú, élvezhetetlen íz, kb nulla komlóval. A többi is amit kóstoltam tőlük nem nagyon jött be, úgyhogy nem fogok menni tüntetni a parlament elé mert bezárnak :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12383) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Tegnapi:

Es a mai adag:

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#12384) Kergeboci válasza G.Zs. (#12383) üzenetére


Kergeboci
tag

A Fourpure főzde az egyik kedvencemmé lépett a nyáron elő. Szerencsére a régi Manuban elég sok dobozhoz hozzá lehetett férni. Friss, szuperül összerakott sörök, és az az illat, amit ez a doboz megőriz .. :R

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12385) G.Zs. válasza Kergeboci (#12384) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mindketto izlett, de balszerencsejukre mostanaban ittam ezeket. A Beavertown fozetei ebbol a ket tipusbol nekem jobban bejottek. A Fourpure fozdetol elvileg a Pils nagyon jo. Tegnap talaltam egy pub-ot a kozelemben, ahol van csapon, kovetkezo hetvegen jon a kostolas. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#12386) looser


looser
addikt

Ma délután vettem a Tesco finest sörökből 1-1 darabot (Lager, Wheat, IPA, Porter, Stout, Ale), letesztelgetem. Lagerrel kezdtem, nekem nagyon tetszik, bár semmi köze sincs a lagersörökhöz, főképp, hogy búzamalátát is főztek bele. Egyre kíváncsibb vagyok a többire :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12387) Dorian válasza looser (#12386) üzenetére


Dorian
félisten

Sok jóra ne számíts.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12388) Dilikutya válasza Dorian (#12387) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem finomak, én a nyáron végigkóstoltam őket, csak a láger maradt ki. Az is sorra kerül majd egyszer.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12389) truefx


truefx
aktív tag

Omnipollo Bianca a Hopaholicban hűtőből... Hatalmas!!! :C
Illetve Tropic Sunrise a Duggestől, az is nagy élmény. De már lehet hogy elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#12390) mirci18


mirci18
addikt

Tegnap mi a Celiát kóstoltuk meg.
Leakciózva 430 ft-ért is drága és furcsa ízű volt.
Nyilván erről tehet az is hogy gluténmentes.
Más a készítési eljárása.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12391) juliabrilke válasza mirci18 (#12390) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor nem mondom, hogy mennyivel leértékeltebben vettem. :D

Viszont nekem mindegyik sör kifutott amikor kibontottam, pedig több órát álltak, nem ráztam fel. Nagyon szénsavas volt az egész, ez se tetszett annyira benne.
Ha glutén érzékeny lennék ezt a vackot biztosan nem venném meg az eredeti áron (~850Ft)
Teljesen felejthető íze volt, csak az olcsó ára miatt tettem vele egy próbát. :(

[ Szerkesztve ]

(#12392) mirci18 válasza juliabrilke (#12391) üzenetére


mirci18
addikt

Inkább írd meg az árát hadd szörnyülködjek.
A múltkori 140 ft-os Grimbergen akció óta jobb ár/érték arányú söröm nem volt.
Nekem is kifutott én meg azt hittem miattam.
Eredeti árát szerintem se éri meg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12393) proci985 válasza juliabrilke (#12391) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Mikkellernek van finom glutenmentes sore egyebkent a Mary (meg meg ket nev amire nem emlekszem), az talan picivel olcsobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12394) mirci18 válasza proci985 (#12393) üzenetére


mirci18
addikt

Egy biztos amit megtanultam a hosszú évek alatt.
Hogy általában a speciális termékek jóval drágábbak és sokkal rosszabbak minőségre és ízre mint egy normál.
Igaz ez csokikra,cukrokra,üdítőkre vagy akár sörre is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12395) proci985 válasza mirci18 (#12394) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk ez árban és minőségben is akörül van, mint a többi ipa. ha sima ipat akarok akkor az az egyik amit venni szoktam (brewdog punk mellett).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12396) juliabrilke válasza mirci18 (#12392) üzenetére


juliabrilke
addikt

215Ft volt, ilyen készletkisöprés a Tescoban. De nekem még ennyit se ért meg, állandóan szenvedni kellett a kitöltéssel, nagyon habzott, szénsavas volt. Leszoknék a sörről, ha ilyet kellene és normál áron innom.

Egyébként láttam világos verzióját is, de azt már meg se mertem kóstolni.

(#12397) mirci18 válasza juliabrilke (#12396) üzenetére


mirci18
addikt

Annyit még megért de többet nem.
De azt is csak ára miatt meg mivel 5dl-es.
Nekem a múltkor volt egy ilyen nagy sztorim.
Vettem egy doboz hamarosan lejáró milumil tápszert.
Anyukáknak való szoptatási időszak alatt.
1500 ft-ról 150-ra volt leárazva de megkóstoltam ehetetlen.
Eredeti ára de még az akciós is egy rablás volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12398) juliabrilke válasza mirci18 (#12397) üzenetére


juliabrilke
addikt

Általában olyan söröket értékelnek le, amit a kutya nem vesz, mert drága és/vagy ihatatlan.
De pl. a nyárikomlós Dréher volt 71Ft (dobozos), annak adtam egy esélyt akkor.
Alakor bio búzasör viszont kellemes csalódás volt (közeli lejárati idő miatt 100Ft), abból többet is vettem.
De az se ér ~500Ft-ot 0,33-as sörként.

[ Szerkesztve ]

(#12399) mirci18 válasza juliabrilke (#12398) üzenetére


mirci18
addikt

Ezt meg is értem mert ami nem fogy azokat adják ki gyorsan.
Na én ezzel a Grimbergen sörrel kezdtem el a sörös kalandjaimat.
S nem is bántam meg.
Érdemes kisérletezni.
De mint írtam akciós cuccoknál is olyat nem szabad venni amit allergiásoknak gyártanak lehet az glután vagy más is mert nekem eddig 10-ből kilenc csalódás volt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12400) juliabrilke válasza mirci18 (#12399) üzenetére


juliabrilke
addikt

Valamilyen mentes ne legyen vagy a Prémium szót nehogy ráteszik a címkére.
Amit így kell hirdetni az a sör nálam már elbukott. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.