Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) looser válasza juliabrilke (#12499) üzenetére


looser
addikt

A Piraat Triple Hop meglepően jó. A Duvel kicsit jobban eltalálta szerintem, de ez is szuper.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12502) juliabrilke válasza mirci18 (#12500) üzenetére


juliabrilke
addikt

Na így rendeztem át, nem kell állandóan a kis dobozokat kutatni egy fajta sörért.
Azt ne mond, hogy a boltban fényképeztem, mert ilyen gusztustalan PVC nincs még egy a világon, mint a spájzomban. :D

[ Szerkesztve ]

(#12503) juliabrilke válasza looser (#12501) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem mind a kettő Piraaat ízlett nagyon, a Triple Hop volt az első belga söröm mondjuk.
A gond csak azt, hogy párom is észrevette, ő meg csak azt issza meg, talán néha a Bornemet ha "gyengébb" sör kell neki.

(#12504) Dorian válasza juliabrilke (#12502) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hittem én vagyok durva, h vettem még egy nagy kartonnal :D
Nekem a sima Piraat nem ízlik annyira, Nagyon átjön az alkohol-íz.
G.Draak meg édesebb kicsit mint kéne (pedig régen nagy kedvenc volt) de a 9000 változat elég finom. Az általam nem ismert Bornem viszont nagyon pozitív.
Persze ettől még nagyon megérte ennyiért minde egy szálig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12505) mirci18 válasza juliabrilke (#12502) üzenetére


mirci18
addikt

Kösz a képet.
Csak ugrattalak ám.
Egészségedre ha majd a végére érsz a sok üvegnek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12506) juliabrilke válasza Dorian (#12504) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem a mennyiség számít, csak sokáig maradjon meg. :D
Egyébként szerintem mindegyik sör jó benne, főleg ennyiért. Bornemnél meg jobb is, hogy egy kicsivel gyengébb alkoholtartalomra.

Már csak egy normális belga sörös pohár kell, mert egy volt és eltörtem. :O

(#12507) Traxx válasza juliabrilke (#12506) üzenetére


Traxx
őstag

"Már csak egy normális belga sörös pohár kell, mert egy volt és eltörtem. :O"

[link] :)

Vagy esetleg aprós oldalakról olcsóbban, 600/db kb...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12508) juliabrilke válasza Traxx (#12507) üzenetére


juliabrilke
addikt

Félek csomaggal küldetni, mert Fehérvárra kellene.
Helyben csak az elefántos Delirium poharat láttam, meg a karácsonyos változatát, de az érdekesen néz ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12509) Luser2000 válasza juliabrilke (#12508) üzenetére


Luser2000
addikt

A Tesco most árul valami söröspohár válogatást. Nézz rá esetleg.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12510) juliabrilke válasza Luser2000 (#12509) üzenetére


juliabrilke
addikt

Láttam egy sörös pohár, korsó, belga sörös, búzasörös packot, de elég drága volt. Szerintem jobban járok, csak 1-2 darabot veszek abból , ami kell.
Pohárkészletem meg elég nagy, minden fajtából legalább van 2 garnitúra, csak a belga sörös hiánycikk.

(#12511) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Beerpanic Super Hero White Ipa

Ahogy felszisszent az üveg, egyből olyan finom gyümölcsös, komlós illat csapott meg, hogy alig bírtam kivárni, amíg megtelik a korsó. Sűrű, opálos, szinte a kristályos mézet idéző szín, ez bizony egy jó, testes, szűretlen búzasör. Ráadásul IPA. Jó nagyokat lehet belőle kortyolni, kellemesen keserű, ugyanakkor megvan benne a búzasörök frissessége. Teremtője meghagyta, hogy az üveg aljáról az élesztőt is öntsem ki, így is tettem, tovább sűrítve a sört vele. 6,5% alkohol, szóval már kifelé sétál az ivósör kategóriából, lazán le lehetne nyelni belőle jó pár korsóval, mire rájössz, hogy azért ez már férfiasabb sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12512) proci985 válasza juliabrilke (#12508) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

teljesen jo a delirium tremens, nekem (meg csaladtagnak) is ilyen egerpadunk van a jol sikerult tavalyi belgazasok utan:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12513) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mai délutánom:

1.: Bornem Dubbel, 2.: Gulden Draak 9000 quadrapel, 3.: Bornem Tripel, 4.: Piraat
A 6-os pakk 4 tagját sikerült ezzel kivégezni. A hatás nem maradt el... :U ;]

Szerk: ma benéztem a Megyeri úti Lidlibe, gondolván hogy kellene még egy pakk, mire az ott kedvesen tetvészkedő eladó közli: belga sörpakk? Kizárt, hogy mèg legyen.... :(((

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12514) Dorian


Dorian
félisten

Legenda - Irish Stout
Azt hittem eddig, h igazán jó stout nincs 6% alkohol alatt, de ez megcáfolt.
Erőteljes karamellás-kávés illat, nagyszerű kesernyés korty íz, ami jó értelemben vett keserédes utóízbe vált.
Teljesen más műfaj, de azért simán kijelenthető, h a most forgó belga pakkban lévőket veri.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12515) juliabrilke válasza Dr.Zoo (#12513) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak aztán nehogy elkapjon a mókuskerék. Ennyitől már lehet kötekedni azért. :DDD

Ízre melyik volt a legjobb?

(#12516) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Rochefort 8

Kicsit kevesebb cukor es alkohol, mint a 10esben (egymas utan ittam oket). Izvilagra nagyon hasonloak. A 10es hajszalnyival testesebb de ezen a szinten majdnem elhanyagolhato a kulonbseg. Testes belga a legjobb fajtabol. Ajanlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12517) Dr.Zoo válasza juliabrilke (#12515) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Aztán este még elszopogattam egy Piraat triple hopot. :DDD

A dupla Bornem tetszett, a Quadrapel továbbra is édes, a Piraat gyümölcsös.
A fehér üveges Gulden kimaradt, valószínűleg az lett volna számomra a legfinomabb. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12518) Lauda


Lauda
félisten

Regi kedvencem a 7.2-es argus. Tegnap a helyi lidlben talalkoztam egy masik fajta 7.2-es argussal [link] . Ennek sem az ize, sem az osszetetele nem olyan. Ez csak ideiglenes lehet , vagy el lehet felejteni a regi jol bevalt soromet? :( :(

(#12519) proci985 válasza Lauda (#12518) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nézz rá ratebeer/beeradvocatere.

lehet rosszul szállították / tárolták.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12520) juliabrilke válasza Lauda (#12518) üzenetére


juliabrilke
addikt

Erős sör olcsón, másra nem is nagyon figyelnek már sajnos.
Lehet ez is kukoricadarás lesz hamarosan, mint a gyengébb Argus változata. :(

(#12521) Lauda válasza proci985 (#12519) üzenetére


Lauda
félisten

proci985, juliabrilke

Aki fogyasztja a sort, tudja milyen a masik doboz es ebben van komlokivonat is. Mikor az uzletben voltam nem is neztem az osszetetelt, mondom biztos masik dizajnt kapott. Aztan ma bontottam belole es egybol feltunt, hogy mas az ize, joval gyengebb szerintem. Remelem ez csak egy baki volt a lidl-tol es nem ez a lotty lesz a 7.2-es argus mostantol. :(

Nem ismerem ezt a ket oldalt, hogy itt mit tudok megnezni roluk. :)

[ Szerkesztve ]

(#12522) juliabrilke válasza Lauda (#12521) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem bántásból, de eddig is a rúgjunk be olcsón starter pack része volt a sör, de bőven iható kategória.
Ma feltűnt a másik csomagolás, egyből azt néztem meg, hogy van-e benne kukorica dara. Ízre viszont nekem másnak tűnt már, sajnos nem jó értelemben.
Szerintem a Lidl is rájött, hogy népszerű sör ár/alkohol százalék aránya miatt és csinálta vele valami spórolást.

Így az iható Argus sör listáján már csak néha 200Ft-ért kapható barna sör és a Majestic maradt nálam.
(persze a sörmixeket nem mertem megkockáztatni eddig. :DDD )

(#12523) Jhonny06 válasza Lauda (#12518) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont vettem két dobozzal néhány napja, a csapban végezte az egész, konkrétan soha nem ittam még ilyen rossz sört, túlzás nélkül. Full alkohol íze volt az egésznek, mintha kezeletlenül beleöntötték volna, vagy nem is tudom. :F A régi változathoz nem volt szerencsém, de ettől óva intek mindenkit..

(#12524) juliabrilke válasza Jhonny06 (#12523) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont erre írtam, hogy legyen erős és olcsó, másra nagyon nem figyeltek ennél a sörnél. :(
Régen egyébként ihatóbbnak tűnt.

(#12525) Dilikutya válasza Jhonny06 (#12523) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én múlt héten vettem koncert előtti alapozásnak belőle, egyáltalán nem volt ihatatlan. Mondjuk elég alkoholos ízű, de hogy csapban végezze, az enyhe túlzás. Egy Borsodi, Arany Fácán stb. kaliber ezerszer rosszabb ennél. Vagy egy Szent István, bár olyat még nem ittam, nem is merem megkóstolni, még a végén a boltban igénytelennek bélyegeznek meg. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12526) Batib


Batib
őstag

Na, ma felbontottam a belga pack-ot. (Miku-ra kaptam)
A Bornem double volt az első. Ha ez ennyire jó akkor milyen lesz a többi?
Emellett ma vettem a tezsóban két doboz sört: Eichbaum Extra Stout és Zipfer.
Pusztán kiváncsi vok.rájuk.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12527) juliabrilke válasza Batib (#12526) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ugyanolyan finom lesz vagy még jobb, bár a többi sör azért erősebb, mert a 2 Bornem 7,2% és 9% alkoholtartalommal bír. Jó pack azért, ez nem vitás.

(#12528) Dilikutya válasza Batib (#12526) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ízlett az Eichbaum Extra Stout.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12529) Dr.Zoo válasza Batib (#12526) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem itt volt egy sorrendem.. :DDD
Azért azt rögtön jelezném, hogy 3.-nál érdemes A.: megállni, B.: szünetet beiktatni, mert csúnya vége lesz. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12530) Batib válasza Dr.Zoo (#12529) üzenetére


Batib
őstag

Köszi fiúk!
Nekem max egy üveg egy nap, az is csak hétvégén. Most is csak a Mikulás unszolására ittam meg a Bornemet.
Legközelebb szombat lesz sörnap.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12531) looser


looser
addikt

Szlovák Tesco-ban ez egész jó pakk ~2200 Ft-ért.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12532) Dr.Zoo válasza looser (#12531) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:D Ebből a Bernard-ból a barna, az kéne... :DDD

(#12533) looser: Göd-ön. Érzem a "bújtatott" felhívást keringőre, én a közelben lévő Billa-kat nézegettem annó sör terén... :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12533) looser válasza Dr.Zoo (#12532) üzenetére


looser
addikt

Északi határnál laksz? :-) Van egy tatai kollégám, néha átruccan, kértem tőle 1-2x dolgokat, de nem akarom terhelni, mert magának is hektó söröket szokott beszerezni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12534) Dr.Zoo válasza looser (#12533) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez van még "viszonylag" tűrhető távolságban.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12535) boci001


boci001
csendes tag

Szombaton kellemes "munkám" volt, sörkorcsolya tesztelés. :)
Színhely HBH Bajor söröző, Kazincbarcika.
Welcome drinknek 45 fokos malátára és sörhabra emlékeztető illatú sörpárlat fogadott. Hatféle helyben főzött sör, mindegyikhez kétféle korcsolya. Búzasör, barna sör, szűretlen világos, almás-fahéjas volt az első menet. Közben Vásárhelyi István sörgasztronomustól hallottunk néhány érdekességet a sörökről, sörfőzésről.
Utána kis szusszanás, élőzene. (Egedy Piroska és Szíjártó Zsolti a Kárpátiából)
A második menetnél átment az egész kötetlenbe, két sörcsap kitolva meggyes és szűrt világos sörrel.
Lehetne ilyen sűrűbben is. :)

(#12536) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Régebben volt a Hedon sörfőzdének egy Napalm nevű chilis söre.
Tud valaki olyan helyet ahol lehet még kapni? Esetleg van most olyan magyar kézműves sör ami chili-vel operál?
Azt tudom hogy a bécsi Siebenstern Brau kínálatában van ilyen sör csak mostanában nem megyek arrafele.
Köszi!

Youth hides the key to salvation

(#12537) jsk válasza DelArco (#12536) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most főztek újra Napalmot. A héten volt az első kóstoló. Gondolom fokozatosan csapról csapra terjed tovább.

(#12538) DelArco válasza jsk (#12537) üzenetére


DelArco
aktív tag

Az szuper hír. Köszi.
Nekem üvegesben kellene mert ajándék lesz. Írok nekik hogy van e olyan bolt ahol lehet már kapni.

Youth hides the key to salvation

(#12539) Luser2000


Luser2000
addikt

Na de mi legyen a következő? :)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12540) Luser2000 válasza Luser2000 (#12539) üzenetére


Luser2000
addikt

Hát, ha nem jön a segítség, akkor egyedül kell helytálljak.

Így sikerült:

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12541) Dorian


Dorian
félisten

Hol lehet normális belgasörös kelyheket venni? Mármint nem megrendelni, hanem bemenni, megvenni. Tegnap az enyém elhalálozott...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12542) Dr.Zoo válasza Dorian (#12541) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itt, pölö.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12543) juliabrilke válasza Dorian (#12541) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ugyanígy jártam, de Fehérváron sokkal korlátozottabbak az esélyek sajnos.Postán rendelni poharat meg nem igazán szeretnék. :DDD

Ami még gond lehet, hogy mindegyik poháron van valami felirat, mosogatógép elég gyorsan szétszedné.

[ Szerkesztve ]

(#12544) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Brewdog Punk IPA

Finom. tényleg jó. Csak mindenhol istenítik, így bevallom, többet vártam tőle. Szerintem ittam is már jobbat. Nagyon jó sör, talán csak túl sok elvárással kezdtem hozzá. Szolnokon egy helyen lehet kapni a Jam72-vel, ha arra járok, inkább azt választanám. Nem csak mert magyar, de szerintem jobb is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12545) proci985 válasza Dilikutya (#12544) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A punk ipa egy nagyon jó ipa és mellesleg nem méregerős szóval csak simán házibuliba iszogatni is megfelel (tavaly a beköltözősbulimra nem véletlenül ezt vettem és nem a JackHammert).

Biztosan ittál már jobbat, házon belül is van jobb megoldásuk, a hardcore ipa / jackhammer.

de azok nem igazán alkalmasak pl házibulizós sörnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12546) truefx válasza proci985 (#12545) üzenetére


truefx
aktív tag

Igen a Punk IPA egy mindennapos iszogatos sor, semmi extra, csak kellemes, es hozza a kotelezo IPA stilusjelleget. Amit en meg szivesebben iszogatok, az a Dead Pony Club, brewdogos izvilag, session IPA, 2-3 siman belefer egy este :)

(#12547) proci985 válasza truefx (#12546) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, DPC szerintem gyenge kozepes. de azt mindig a brewdog 4es packkal vettem (jackhammer, libertine, cocoa psycho), szoval lehet csak abbol tunt ki nagyon negativan lefele nekem. foleg, hogy a masik harom a maga nemeben mind zsenialis, egy kaliforniai session meg eleg nehezen kel versenyre a (szvsz) egyik legjobb imperiallal a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12548) looser


looser
addikt

Kispesti lidlben van még néhány pakk belga!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12549) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Gouden Carolus Christmas / Noël

Nagyon testes belga, mazsola, gyógynövény, ánizs / medvecukor. A meleg alkoholt érezni rajta, fél órát levegőztetve ez már kevésbé markáns. Nem annyira komplex és intenzív, mint a whiskey infused / keizer blauw vonaluk (ízvilágban hasonló), de még így is simán az egyik legjobb karácsonyi szezonális sör amit ittam.

Ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12550) Dilikutya válasza proci985 (#12549) üzenetére


Dilikutya
félisten

A mazsola, gyógynövény, ánizs, medvecukor kombótól jól meg is ijedtem.

Az idei Békésszentandrási Esthajnaltól is félek, a komlón, vízen, árpa- és búzamalátán, élesztőn kívül mást nem szívesen látok a sörben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.