Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) perempe


perempe
addikt

Jósvafőn ittam ilyet a helyi kocsmában a Vass Imre-barlangi túra után (260Ft).
[link]
Szlovákiában mennyibe kerülhet?

barátomat is megkínáltam, aki nem igazán sörös, de ízlett neki.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12402) looser


looser
addikt

Sörhelyzet, Magyarország 2016

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12403) Batib


Batib
őstag

Ujra lesz a Lidl-ben a Gulden Draak, Piraat sörpakk. Nov. 24-től 2300Ft.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12404) looser válasza Batib (#12403) üzenetére


looser
addikt

Hát ez szuper, köszi az infót! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12405) Dorian válasza Batib (#12403) üzenetére


Dorian
félisten

Ez jónak tűnik árban! Gulden Draak a legnagyobb kedvenceim közé tartozik, mondjuk Piraat-ot nem kedvelem annyira. A 3.-at (Bornem) nem ismerem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12406) mirci18 válasza Batib (#12403) üzenetére


mirci18
addikt

Jól hangzik kár hogy nem december elején jelenik meg fizetéskor mert ebből két pakk is kellene mivel ketten vagyunk rá.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12407) jsk


jsk
Topikgazda

Készülök az Ünnepekre :)

(#12408) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Ismet Beavertown kostolas:

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#12409) Dorian


Dorian
félisten

Gólem Mandarellát iszom (amerikai pale ale), nagyon ízlik!
Kinézete nem túl bizalomgerjesztő, zavaros, némi üledékkel, minimál habbal. Illata nagyon jó, mézédes. Kortya apró buborékos, pezsgő, íze citrusos, grapefruit, majd mandarinos, és a határozottan, de frissítően keserű utóiz. Nyári tengerpartra ideális :)
Góleméktől eddig a Sötét Bunkót ittam, az minden elismerésem mellett számomra túl keserű volt, az Unicum jutott eszembe, persze túlzás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12410) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hopfanatic White Hops

Már csak a főzde bezárása után kóstolhattam meg az első sört tőlük, pedig a Tesco-ban is jó ideje láttam már. Érdekes ez az amerikai komlós búza. Nagyon szép, opálos, de inkább egyáltalán nem átlátszó, baromi jól iható sör. Ellenben nem ízlik. Túl savanyú nekem, ha ez egy gose lenne, azt mondom, rendben, bár múltkor az nekem jobban tetszett. De ha jobban belegondolok, magam sem tudom eldönteni, hogy is van most ez a sör. Nagyon itatja magát, bár lehet csak szomjas voltam, mindenesetre még tudnék belőle inni bőségesen annak ellenére, hogy egyáltalán nem érzem jónak, kimagaslónak. Fura, valószínűleg tényleg szomjas voltam. Mindenesetre ha a többi sörük is ilyen volt, fájdalom kimondani, de nem kár értük. Azért a Trance-nek majd még adok esélyt, amíg még lehet kapni, Untappd trófeának elfér. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12411) kraftxld válasza Dilikutya (#12410) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is nemrég ittam, nekem se ízlett, nem sok kellett, hogy kiöntsem :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12412) somasz válasza Dilikutya (#12410) üzenetére


somasz
addikt

Nohoplimitnek tessék esélyt adni! Bár, ahányszor próbáltam, mindig más volt. White hops, trance béna.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12413) jookomak válasza somasz (#12412) üzenetére


jookomak
őstag

Azért a régi szép időkben még a white hops is más volt. Csak pislogtunk, hogy már megint mit csinált ez az őrült? Egyik korty ipa-s volt, a másik búzás. Én speciel imádtam. Mostanra egy kevésbé karakteres búzasör lett.

(#12414) Batib


Batib
őstag

Bár itt sokan a magasabb minőségű kisüzemi, vagy egyéb különleges sörökkel foglalkoznak, talán az én egyszerűbb és egyben olcsóbb sörökről írt véleményem is belefér a topicba. Ha nem így van szóljatok!
Az elmúlt két hét sörei: jászdózsai teljes paletta, Kozel első komlós, Mythos görög sör
Dózsaiak: világos: említésre sem méltó, barna: egy fokkal jobb, de feledhető, félbarna köleses: nem rossz, köleses: egész jó
Kozel első komlós: kicsit "zöldes" íz jól esett, de semmi különleges, alkalomadtán ujra innék
Mythos: egyszerű lager, nálam megüti pl. a Soproni 1895 szintjét

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12415) jookomak válasza Batib (#12414) üzenetére


jookomak
őstag

Mythos a görög tengerparton az igazi. Egy gyros mellé. Ouzo-val. :)
Görög sörök közül az Alpha-t meg tudtam inni, viszont a Hellas valami pocsék volt.

(#12416) Batib válasza jookomak (#12415) üzenetére


Batib
őstag

Jaj az Ouzo-t ne! Azt nem bírom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12417) proci985 válasza Dilikutya (#12410) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ho limit / no hop limit ajanlott toluk, ha meg talalsz, az elvileg tenyleg jo meg mindig. bar ott is ahogy nezem ratebeer ertekeleseket minden egyes evjarat rosszabbakat kapott. viszont nagyon kevesen ertekeltek, szoval ez is lehet magyarazat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12418) somasz válasza proci985 (#12417) üzenetére


somasz
addikt

Én ittam csapról Nohoplimitet, ami édeskés, félbarna/barna, nagyon keserű volt, kevés komlóaromával.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12419) Batib


Batib
őstag

A mai ebédhez egy Master Brew Kentish Ale sört ittam. Jó volt, de ...
A multkori Spitfire-nél kevébé ízes, a Bishop Finger meg "brutálisabb" volt. Kicsit olyan jellegtelen, de hangsúlyozom mégegyszer - jól esett.
(van még egy Whitstable Bay, talán a jövő hétvégén megiszom)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12420) looser válasza jsk (#12407) üzenetére


looser
addikt

Szép sor :-)
Kíváncsi vagyok, mit szólsz a Schlenkerlához, elég megosztó sör. Én szeretem például :-)
Azt a Maisel-t sem ismerem. Jobbról a második micsoda? Skandináv darab?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12421) jsk válasza looser (#12420) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most voltam először a Csakajósör-ben, kicsit belehúztam. Ami volt pénz a pénztárcámban azt elköltöttem. A Schlenkerla-t szerintem csak a két ünnep között iszom meg. A Maisel-t szánom Szentestére. Jobbról a második Mikkeller Kaffestout.

A Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel-t ittuk meg tegnap este. Nagyszerű sör. Ma jön a Korbinian vacsora után. Alig várom.

(#12422) proci985 válasza jsk (#12407) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az melyik mikkeller?

sierra Nevada, punk, rauchbier es a jobb oldali hefe biztosan finomak mind.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12423) jsk válasza proci985 (#12422) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez a verzió

Valaki tudna ajánlani egy nagyon finom édeskés portert, ami Magyarországon is elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#12424) looser válasza jsk (#12423) üzenetére


looser
addikt

A Rizmajer Cingulus porter ilyen. Nem száraz, édeskés. Ha pedig extrém gejlre vágysz, a Gulden Draak és a Primátor 24 is érdekes lehet. Egyébként olcsó vonalon a Szögedi Boszorkány nekem az egyik kedvenc barna; nem éreztem ízhibákat (héten kóstoltam), az 5,5-es alkohol nem tűnik fel és - bár répacukorral van tuningolva - az édeskés ízvilág adott. A Tesco porter és stout szerintem elég száraz és vizes darabok, nekem olyan Krusovice hangulat, nem túl szerethető. De a Cingulus porter tényleg jó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12425) proci985 válasza jsk (#12423) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi.

bell's expedition stout az egyik legjobb stout amit ittam. picit draga, de sajnos tényleg remek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12426) somasz válasza proci985 (#12425) üzenetére


somasz
addikt

Tegnap előtt ittam, 5. sör volt egy nem rossz sorban, a végét el kellett sietni, mert ment a buszom, de nagyon komoly darab. Nekem mondjuk kissé túl édes volt, úgy kellett legyűrnöm a végét. Felezni kellett volna.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12427) jsk válasza looser (#12424) üzenetére


jsk
Topikgazda

looser: Köszönöm szépen a tippeket. Remélem valahol a belső pesti kerületekben tudok venni üveges Cingulust. Primator 24 már nekem is sok. Inkább a Pardubicky Porter. Gulden Draakból 9000 Quadruple-t ittam, az nagyon bejött.

proci985: Ezt megnézem. Húzós az ára, de most a karácsonyi szezonban rengeteget fogok dolgozni, így úgy sem költök majd annyit sörre, bele fog férni. Az asszonynak csak akkor mondom el az árát, ha megittuk, és ízlett neki :D

(#12428) proci985 válasza somasz (#12426) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, ennyire eros sorbol egy estere 3 is sok, szvsz ha ki akarja az ember elvezni. testesebb imperial/stout/strong ale vonalon (ertsd 10+ os kategoria) szerintem egy estere eleg egy, de en egy hasonlo soron siman elnyammogok egy orat.

jsk: ha ugy nezed a fel uveg alkoholra pont annyi, mint mondjuk egy guiness:). ha lud legyen kover alapon en mondjuk belga tejcsokival vagy 70% koruli svajci csokival szerviroznam. en lindt golyokkal ittam egy uveget kb masfel honapja es remek kombinacio volt, bar en eleg edesszaju vagyok.

melo itt is hasonlo, most is dolgozok, egyebkent hetek ota nem ittam sort es a kovetkezo par hetben nem is fogok:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12429) jsk válasza proci985 (#12428) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egyszer tényleg ki kellene próbálnom, hogy nem magában iszom meg a sört :)

Most ittam meg a Korbinian-t. Az ilyen sörök miatt kell módosítanom a táblázatom. Hihetetlen összhangban van ez a sör. Le kell pontoznom néhány eddig ivott baksörömet emiatt.

(#12430) somasz válasza proci985 (#12428) üzenetére


somasz
addikt

Mad scientist Smooth Hoperator nagyon finom volt, ez volt az első NEIPA a számban, de tudtommal még komlósabb és még kevésbé áttetsző ez a stílus.
A Liquid Cocaine sztem komoly hibás volt, kakofón, mint a Mr. 60 hops a Gólemtől. Újratervezést javasolnék.

Eztán megjött a kedv és feleztünk egy Lost Abbey Carnevale-t, ami kiváló volt, el tudtam volna képzelni savanykásan, funky-san.

Következő a Brekeriet Sour Brown volt, szintént felezve.

Zárásnak én ittam a Bell's Expeditiont, haverom meg Dugges Idjit-et, az könnyebb volt, sokkal jobban esett, mint az enyém.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12431) proci985 válasza somasz (#12430) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja az Idjit azert egy konnyedebb darab. Foleg ha meg sietni is kellett.

jsk: meglepoen jol mukodik. Magyarorszagon sort jellemzoen max szarnyashoz / halhoz szoktak ajanlani, de az imperial / stout csoport remek desszerthez, a strong alek egy resze pedig akar marhahoz is remek tars. gyombersor tengeri pici rakokkal is tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12432) Jhonny06 válasza proci985 (#12425) üzenetére


Jhonny06
veterán

Esküszöm ezzel azóta szemezek, mióta bejött a Csakajóba, de ezek után már ki fogom próbálni.. :)) Mostanában úgyse jött semmi, ami átlépné az ingerküszöböm. Illetve az Evil Twin Even More Jesus és Molotov Heavy, csak ezek borsos áron mennek.

(#12434) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mai naptól már lehetett kapni Lidlben a belga sörpackot. :C Érdekes, hogy a blokkon ajándékcsomag szerepel.
Viszont jó látni, hogy többet rendeltek, mint az előző akció alkalmával, így 2017-re is már meg van a belga sör adag. :D

(#12435) kraftxld válasza juliabrilke (#12434) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én reggelre tervezem a közelharcot a helyi nyugdíjas kommandóval, hogy hozzájussak a pakkhoz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12436) looser


looser
addikt

Ezt jó lenne megkóstolni. Valaki ismeri?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12437) somasz válasza looser (#12436) üzenetére


somasz
addikt

holnap van a premierje ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12438) looser válasza somasz (#12437) üzenetére


looser
addikt

Ó, le vagyok maradva :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12439) Dilikutya válasza looser (#12436) üzenetére


Dilikutya
félisten

"A Son of a Bitch zseniális, magával ragadó sör. Gyantás, ánizsos, mentás aromái mellett temérdek vágott fű és citromfű jelenik meg, az aroma orrbamászó, tiszteletet parancsoló. A korty érezhetően szirupos, kellemesen édeskés, de az összképet olyan erősen dominálja a komló, hogy élmény nézni. Intenzív fenyőgyantás futamok kísérik a néhol szárazabb, gyógynövényes, füves, néhol kifejezetten gyümölcsös, leginkább mangós jellegeket. A juharszirupos test és a magasabb alkoholfok alig észrevehetően lapul a háttérben."

Egészen sok dolgot írnak itt, amit én nem akarok egy sörben érezni. Bírom ezeket a leírásokat. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12440) somasz válasza Dilikutya (#12439) üzenetére


somasz
addikt

ez még jobb (Sörbúvár):

A Son of a Bitch durvamód intenzív komlóillattal támad, szinte az az érzésünk, mintha közvetlen a komlópelletes zacskóból szipuznánk a jót. Gyantás trópusi gyümölcsök, kis grapefruit, de főleg rengeteg mandarin, narancs, majd méz és virágpor és enyhén zöldséges komlóillat árad. Ugyan ebben a sörstílusban ez már kötelező kör, de ilyen jól adagolva nem minden sörben találkozunk vele. Pohárból tovább szaglálva még harapósabb lesz a gyantás-zöldséges-citrusos komlóillat. Jaffa szörp, gyanta, kelbimbó, kevés kelkáposzta és kis porcukorral meghintett hókifli. A Brew Dog Jack Hammer élménye ötlött föl, de az talán még ennél is zöldségesebb és nincs ennyi malátaédesség mögötte. Szép opálos narancsos mézszín és szűnni nem akaró hab jellemzi a pohárban a sört. Megkóstolva üde narancsos, mandarinos ízvilág, egy kis maracujával, majd ahogy beteríti a szájat érkezik a kellemes gyantás vonal és egy friss tonikos keserű enyhe csípős borsmentás lecsengéssel. Kellemes, apró és nem szúrós, de lágyan játékos buborékok és hosszan tartó üdítő utóíz a nyelvszéleken és a lágy szájpadláson intenzív tanninos összehúzó keserűvel. Az igazán jó sörök ismérve a tökéletes egyensúly, és az egyes ízvonalak jin-jang jellegű periodikus játéka. A Son of a Bitch tökéletes példája ennek a narancsos kekszes és tiszta, sokrétű, de zsibbasztó keserű közötti játéknak, melybe beleszövődik a komlógyantás, illó olajos fűszeresség. És nagyon jól csúszik, úgyhogy ha nem figyelünk, nemcsak a nyelv zsibbad le, hanem az agy is...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12441) kraftxld válasza Dilikutya (#12439) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak kell írni valamit a pénzért, a "Vazze ez k*rvajó" lehet kevés :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12442) juliabrilke válasza kraftxld (#12435) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tedd át péntekre, utána ha már edzésben vagy irány a Tesco a Black Friday-es TV/mosógép/XBOX-ért.
Én lehet még elugrok a héten a maradék sörért, sokára fog lejárni a szavatossága, ennyiért meg best buy.

(#12443) Dilikutya válasza somasz (#12440) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha valamit még a mentánál is kevésbé akarok érezni a sörömben, az a porcukros hókifli és a kelkáposzta. Ha nem sejteném, hogy ez csak egy citrusos komlós IPA, ez a leírás lazán elrémítene. Amúgy szeretem a mentát. Csokiban, teában, fagylaltban, és magában a hókifli is jöhet. Meg a káposzta is. Dinsztelve a sült kacsához. Sörbe egyiket se. Akkor egy jó komlós gose meg savanyú káposztás? Vagy, mivel sós, töltött káposztás jegyek bizsergetik az ízlelőbimbóimat? Boroknál is a röhögés kerülget néha, amikor a jó ég tudja milyen bogyós meg diós aromák vannak benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12444) proci985 válasza Dilikutya (#12439) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

wow, juharszirup, magyar sörben. van itthon egy Flying Monkeys Acadian Groove , elvileg az olyan, de az eleve kanadai, meg csak egy üveggel vettem még a tavasszal mert magnumhoz képest is elég drága volt, aztán tartogatom valami alkalomra meginni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12445) Dr.Zoo válasza juliabrilke (#12434) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

5 pakk a kocsiban.. :DDD
Csak kicsit néztek hülyének a Nyugati téri Lidliben, viszont van most bőven. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12446) Dorian válasza Dr.Zoo (#12445) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem meg épp most döglött be a kocsim. Hogyan viszem haza a Lidliből a sörpakkokat? :O

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12447) juliabrilke válasza Dr.Zoo (#12445) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tegnap nem volt erőm felhozni, így 6 bontatlan nagy doboz pihen most ott. Legalább hűtött lesz majd, amikor felviszem. :DDD Na ilyenkor nem jó tetőtérben lakni a negyedik emeleten. :O

Dorian: kerékpár és szerzel hozzá egy kis utánfutót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12448) Dr.Zoo válasza Dorian (#12446) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha már megvan a SÖR, akkor hamar találsz "barátokat" akik segítenek cipelni... ;] :DDD

(#12447) juliabrilke : a 6 pakk az 6 pici kocka? Vagy 6 nagydoboz, amiben 4 pici van??? :D

szerk.: nálam most konkrétan 24 palack van összesen. :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12449) juliabrilke válasza Dr.Zoo (#12448) üzenetére


juliabrilke
addikt

A 6 pack nagy doboz, amiben 4 kicsi doboz van.

Tehát 25x6, a bevásárló kocsi kicsit nehezen kanyarodott. Pénztáros csaj megjegyezte, hogy sajnos ezért csak egy szakácskönyvet fogok kapni, mert kellett volna még sört venni, hogy meglegyen a kettő. :DDD
Viszont a sörvásárlást egy ideig letudtam akkor szerintem.

(#12450) looser


looser
addikt

Tényleg tornyokban áll. Kettőt vettem, ezzel elleszek egy darabig :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.