Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) szekra válasza somasz (#12200) üzenetére


szekra
őstag

Hát nem tudom, akkor lehet az üveges más, egyik legfinomabb amit ittam manapság. De persze kinek a pap. Üde, kicsit citrusos, könnyed sör.

(#12202) somasz válasza szekra (#12201) üzenetére


somasz
addikt

Szinte semmi citrust nem éreztem belőle, de lehet, hogy első sörnek kellett volna inni.
Marshall Amplify Ale után ittam.

Mondjuk nem tudom, miket ittál manapság. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12203) szekra válasza somasz (#12202) üzenetére


szekra
őstag

Főzdefeszten voltam most legutóbb városligetben, ott amit tudtam végigkóstoltam. Mondjuk én meg legutoljára ittam miután végigmentem a krakn kézműves csapoltjain.. De pont ezért fura, hogy a legutolsó volt a legjobb.

(#12204) somasz válasza szekra (#12203) üzenetére


somasz
addikt

Nőtt a végére a hangulat :D

Lehet, hogy teljesen más elvárásokkal ültem neki, mint kellett volna, így lehet, bennem van a hiba.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12205) szekra válasza somasz (#12204) üzenetére


szekra
őstag

Minden lehetséges, ezen nem veszünk össze. :R Nekem nincsenek nagy elvárásaim, igazából csak idén kezdtem el felfedezni a hazai kézműves sörök világát. :)

(#12206) Dilikutya válasza somasz (#12204) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sört nem elvárásokkal kell inni, hanem korsóval. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12207) jsk válasza Kergeboci (#12189) üzenetére


jsk
Topikgazda

Megittam a Vári Nővérek '16-ot. Teljesen jó sör. Masszív komlós íz. Tetszik nagyon.

(#12208) looser


looser
addikt

Pennyben mától 159 az Adelskronen búza. Akit érint :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12209) jegenye77 válasza looser (#12208) üzenetére


jegenye77
addikt

Valentins búzához képest milyen?
Holnap megyek haza és hát viszek egy rekesz Franciskaner búzát de ahogy magunkat ismerem az elég gyorsan el fog fogyni :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12210) looser válasza jegenye77 (#12209) üzenetére


looser
addikt

Nekem speciel jobban ízlik ez a Penny-s, bár a Valentin's barna búzája az régi nagy kedvenc. Szerintem csapj magadhoz ebből is egy tálcával :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12211) jegenye77 válasza looser (#12210) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy lesz! Mi baj lehet? Ennyiért egy próbát mindenképp megér.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12212) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Krak'N'Townban mit erdemes jelenleg inni?

(#12197) jsk hop latom vissza kellett volna csak olvasnom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12213) Batib


Batib
őstag

Ha vkit érdekel: A tescoban Zsiguli sört árulnak, literes doboz 1000 ft. Emellett van most Fosters is 400-ért.
Én nem tudom milyenek ezek, csak érdekességképpen írtam. Vmikor nagyon régen ittam Fosters-t, de abszolut nem emlékszem, hogy milyen volt. Az orosznak meg szép (különleges) a doboza.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12214) jookomak válasza Batib (#12213) üzenetére


jookomak
őstag

Azért brutál nagy lehúzás ez a zsiguli (faxe-viking?). Szar semmi lager egy ezresért. Ok, a doboza jópofa, idősebbeknek visszahoz egy darabka fiatalságot, ekünk is volt zsigulink. Aki gyűjti a különlegesebb dobozokat, azoknak jól mutathat a polcon, de ennyi.
Fosters meg ízetlen szar, mindig is az volt. Jéghidegen, betonozás közben max. De arra meg jó a 200 ft-os kőbányai is. Sőt...az még jó is annyiért :D

(#12215) Dilikutya válasza jookomak (#12214) üzenetére


Dilikutya
félisten

"- Lions... pffh... Fosters nincs?
- Mi erre fele Lions-t iszunk és Fosterst pisálunk."

Ők is a fejükre estek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12216) Dr.Zoo válasza looser (#12208) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Shalom Effendi!!

Thnx az infót, vettem egy kockát...
Azt azért gyorsan hozzátenném, hogy csak Penny kártyával ennyi. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12217) looser válasza Dr.Zoo (#12216) üzenetére


looser
addikt

Bakker, ne hari, ezt nem is néztem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12218) juliabrilke válasza looser (#12217) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én is csak a boltban szembesültem vele, amikor elolvastam kb. 5-ös betűméretű feliratot.
Nincs kártya, nincs sör., így ott hagytam. :D

(#12219) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mostanában szembesültem vele, hogy végigittam az összes olyan kollaborációt, amiben a Mikkeller Black szerepelt, de magában még sose fogyasztottam, be kellett pótolni. 2016-os főzet, mégpedig Belgiumból. Nagyon szokatlan ízvilág, abszolút nem hasonlít egyik imperial stout-ra sem, amit eddig kóstoltam. Az alkoholt sikerült elég jól elnyomni (pedig 16.8%-os), remek sör.

(#12220) looser


looser
addikt

Ma beugrottam Ogréhoz, csak úgy, körbenézni. Örülök, hogy eltűntek azok a ronda komlófejek. Sokkal pub-szerűbb a hely és nem túl hangos a zene. Négy pohár sör után még átugrottam a Csakajóba egy Rasztára. Döbbenet: egy cseh család üldögélt a sarokban, üveges Primátort és Svijanyt iszogattak.
Hazafelé egy gyros a Wesselényi Tavernában; külsőleg (meg belsőleg is) olyan, mint a Kerkyra vagy a Leonydas, de nem volt meleg a kaja. Kicsit pirította a pitát, vágott bele a langyi húsból és tette hozzá a kevéske szószt, zöldségeket, sült krumplit. Ha hármójuk között sorrendet kellene felállítani: Leonydas, Kerkyra és hosszú szünet után a Taverna. Hát ez van.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12221) jookomak válasza looser (#12220) üzenetére


jookomak
őstag

Ezt annyira utálom, mikor a turisták a saját kajájukat, piájukat fogyasztják külföldön. :(
Ha én elmegyek valahova, egyértelmű, hogy a helyi dolgokra megyek rá. Ez alól kivétel, ha már huzamosabb ideje esetleg külföldön tartózkodik valaki, és vágyik egy kis hazai ízre.

A taverna gyroshoz pedig: így jár, aki kísérletezik :P
Én hű vagyok a Kerkyrához. Ha megtudnák, hogy máshol eszem gyrost, asszem másnap én forognék a nyárson. Kétszer ettem itt kebabot. Ritkán mondok olyat, hogy soha többé, de valami borzasztó szarul voltam tőle.

Ittam tegnap ilyet: Black perle. Jó volt, de egy coffee milk stout-tól elvártam volna valami testet, nem csak 3,8% alkoholt.

(#12222) Kergeboci válasza jookomak (#12221) üzenetére


Kergeboci
tag

Pedig látom magam előtt, ahogy az íreknél égre földre keresed a Borsodit meg a Kőbányait :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12223) looser válasza jookomak (#12221) üzenetére


looser
addikt

A Kerkyrát te ismertetted meg velem :-)
De a kebabot nem ők árulják, ugye? Mert az a török/arab elnevezése ugyanennek a szendvicsnek...?
A stoutodra a RB 4,5%-ot ír :-)

Boci: állítólag már tárgyalnak az importról! Fél euróért nincs jobb :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12224) looser


looser
addikt

Ja és van csapon egy Cigar City IPA, nem tudom, melyik a 200-ból. Nem ittam :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12225) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Krak'n'townban kiprobaltuk a Choppert az tenyleg jo. Kb az omnipollo ipaira hasonlit minimalis gyumolcsps karakterrel es komloval. A kaves sor illata jo de elegge vizes a teste, a stout meg izre hatareset. A tobbi felejtos (a kaltenecker 11 is sajnos).

Maga a kraken egyebkent remek hely jo kiszolgalas nagyon hangulatos hely, lehet hallani egymast es megeri a (magyar viszonylatban magas) arat a tbone steak (a csalamade azert lol de mukodik). Ajanlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12226) jsk


jsk
Topikgazda

Megvan az első belga sör, amelyet soha többet nem veszek: Satan Red.

(#12227) Dilikutya


Dilikutya
félisten

MONYO Hop Harvest

Üvegesen kóstoltam délután. Valószínűleg túl volt hűtve, mert a komlón kívül semmi más íze nem volt. Szeretem az erősen komlózott söröket, de igénylem a maláta ízét is. 12-14 fokot ír az üveg, biztos nem ennyi fokosat kaptam. Markáns, kellemesen keserű komlóíze van, de sajnos semmi több nem volt. Lehet, hogy veszek elvitelre is egy üveggel, ha még lesz. Két kartonnal volt a szolnoki Jazz-ben, nem tudom, ez mennyit takart, de fele elfogyott már. Így elsőre csalódás. A héten megjelent a Sparban és az Auchanban is a Kozel Első Komlós, ma már nem iszom meg szerintem, de remélem, azért a 200 forintjával nem lesz jobb a Hop Harvest-nél. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12228) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Untappd-en van magyar jelvény.
Pont jókor mikor már szinte végigittam a vállalható (és némi nem vállalható :D) darabokat. Na de legalább lesz miért próbálni újakat, vagy újrapróbálni régieket.
Most úgyis az amcsi söröket iszom helyben, itt is van elég sok jóféle helyi kézműves cucc, nem csak vízízű Bud light és társai.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12229) proci985 válasza kraftxld (#12228) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Founders (csapon Europaban nem nagyon van szal ajanlott ha talalsz), Great Divide, Bells, Samuel Adams, Lagunitas pl mind remek kezdesnek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12230) Dilikutya válasza kraftxld (#12228) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez megvolt? :)
A napokban láttam óriásplakáton, 119 jó magyar Forint az ára... nekem újdonság volt, pedig ahogy nézem, nem idei.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12231) somasz válasza proci985 (#12229) üzenetére


somasz
addikt

Most Stockholmban az Akkuratban ittam Founderst csapról (Redankolous), de a Brew Dog Södermalmban is volt.
Systembolagetben volt dobozos Lagunitas Ipa, apa, meg New Belgium Flat Tire is. Elhoztunk egy Great Divide Yeti-t is. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12232) looser válasza proci985 (#12229) üzenetére


looser
addikt

Te hivatkoztál már többször az Omnipollo-ra, ez hogy tetszik? Megvolt már? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12233) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hát, kedves Egybegyűltek, le a kalappal a Csíki sörék előtt.... :R :R :R
Tegnap délután regisztráltam magam az oldalukra, egy olyan kérdéssel, hogy Pest megyében, ÉP környékén hol lehet kapni. Most 10 perce csörög a telefon, egy kedves Úr a vonal másik végén megkérdezte melyik faluban szeretnék ilyen nedűt vásálni, és a hozzám legközelebbi címeket elkezdte sorolni.. Csak pilláztam. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12234) proci985 válasza somasz (#12231) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Brewdogbol mi a göteborgiba probaltunk eddig eljutni, de meg nem sok sikerrel.

Systembolagetnek szimplan hatalmas a valaszteka craft tekintetben is. Lagunitasbol jellemzoen 2-3 mindig kaphato, Flat Tire szinten, a Yeti is altalaban van. Yeti jo lesz neked, kerek, testes darab:).

looser: sajna nem, Omnipollo stoutokat eleg nehez beszerezni. bar ahogy nezem az Outside the Line eppen kaphato.

de magaban a markaban meg nem csalodtam meg eddig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12235) Jhonny06 válasza Dr.Zoo (#12233) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az egyik fejes édesapám gyerekkori barátja, nyáron 3 rekesszel kaptunk ingyen.. Eléggé megkedveltem, na.. :DDD Korrekt sör amúgy, csak nyilván az erdélyi mivolta miatt brutál felárral adják, 600-ért is láttam már valahol. Pedig azért nem jobb, mint egy Pilsner pl, sőt. Amúgy kicsit édeskés.

[ Szerkesztve ]

(#12236) Dorian válasza Jhonny06 (#12235) üzenetére


Dorian
félisten

Nem rossz, nem rossz ez a Csíki sör, de nem is nagy szám. Bevallom amikor Erdélyben kóstolgattam a választékot, nekem jobban ízlett egy román, márkanévre sajnos nem emlékszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12237) jsk válasza Dorian (#12236) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem a román nagyüzemiek közül az Ursus jött be. A Csiki tényleg nem rossz, de messze nem annyira jó. Nem beszélve az áráról.

(#12238) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#12235) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem tetszett, semmi extra, de jó kis ivósör, pasztőr megy egyéb "kiegészítők" nélkül.
Az ára eléggé változó, ha jobb áron mérnék, el tudnám képzelni ivósörnek... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12239) somasz válasza proci985 (#12234) üzenetére


somasz
addikt

Ja, amit kint vettünk, mind benyomtuk, volt merítés. :)
Yeti kiváló volt, csak harmadolva kevés.

Ami tetszett kint, az az, hogy a Systembolaget-ben teljesen jók a vállalható árú sörök. 20-22 korona volt a Lagunitas, Brooklyn, miegymás. Ennél jóval drágábban is adnak itthon szart.
Ami nem, az az, hogy a kocsmákban 80-110 egy jobb sör. A rosszabbak is 60-80, tehát nem érdemes tucatlágerezni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12240) jsk


jsk
Topikgazda

Közben október 31-el megszűnik a Hopfanatic.

(#12241) proci985 válasza somasz (#12239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ld a kommentarjaimat korabbrol, avagy miert iszok ritkan lagert:).

btw, ha meg svedeknel vagy en az amerikaiak helyett a svedekre koncentralnek. Oppigårds Thurbo Double, Omnipollo Nebuchadnezzaar, Dugges DIPA, Omnipollo Leon, Electric Nurse DIPA / Imperial Stout, ezek ratebeeren mind 95-100 kozott mozognak, teljesen megerdemelten. A Flat Tire gyengebb az Oppigård/Omnipollo/Dugges/Electric Nurse DIPAkhoz kepest szerintem (a Founders Dark Penance az ami amerikaiakbol szvsz hozza ezt a szintet). a Great Divide Yeti se feltetlenul jobb az Electric Nurse imperialjanal.

ha lajtosabb sort keresel, az Electric Nurse IPA, a St Eriks IPA, az Oppigårds Amarillo es a Gottlands Sitting Bulldog kicsit kevesbe testesek. stockholmi fozdek kozul a New Carnegienek is vannak jo cuccai. Lagerbol Mariestads/Eriksberg ha kivancsi vagy egy teljesen oke helyi nepsorre (bar nekik is volt meregdragan spec soruk).

pro tipp: minel nagyobb a system, annal nagyobb a valasztek es boltonkent elter;). kocsma egyebkent tenyleg draga, szoval ott en jellemzoen valami spec belga strong alet / imperialt szoktam inni.

ja igen, es ha mar stockholm: ha termeszettudomanyos erdeklodesed van, a termeszettortenelmi muzeum hatalmas elmeny. van teljes mamut es trex csontvazuk, meg harom balna es egy 250m evvel ezelott elt komplett dinoszaurusz csontvaza is. es kb a vilagon egyik egyedulikent van oriaspolipjuk kiallitva. 4-5 oras program mondjuk rendesen megnezve. a Vasa hajo (ez a kozpontban) is hatalmas elmeny szerintem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12242) Luser2000 válasza jsk (#12240) üzenetére


Luser2000
addikt

A Főzde, vagy a Márka, vagy a Pub? (Mondjuk ez utóbbi már az Orge b.)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12243) jsk válasza Luser2000 (#12242) üzenetére


jsk
Topikgazda

A főzde. Ma írták ki Facebook-on.

(#12244) somasz válasza proci985 (#12241) üzenetére


somasz
addikt

Már másodszor voltam, Vasa megvolt elsőre, a Természettudományi eddig kimaradt.

Világos a dolog, Omnipollo és Dugges itthon is beszerezhető, zömében. Kóstoltuk azért a Nebuchadnezzaart meg az IPA-t. Oppigårds-ból a többiek kóstoltak valami alapot. Electric Nurse nekem teljesen új.

Ittam viszont Sori Coffee Gorilla-t kávébab és vaníliabab keverékével töltött "hidegkomlózóból".

Gotlands Sitting Bulldog IPA szerintem kapható az ICA-kban 7-Elevenekben, a többiek kóstolták, én nem.

A Flat Tire egy fasza sör volt, ittam volna még.

Nya Carnegiebryggeriet-től majd legközelebb iszok, nekem ők is újak.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12245) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Úúúú.. most voltam itt, nagyon király hely :) [link]
Hoztam is egy 4-es pakk DIPA-t :))

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12246) kraftxld válasza kraftxld (#12245) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A következő állomás meg ez volt :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12247) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ha a kutyád mindig belepiál a sörödbe, akkor itt a megoldás. :D

(#12248) jookomak


jookomak
őstag

Mikkeller 1000 ibu csapon a csakajóban.

(#12249) proci985 válasza somasz (#12244) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Oppigårdbol a Thurbo Stout / Thurbo Double az ami tenyleg zsenialis, foleg az utobbi. kb a JackHammer szintje. Electric Nurse egy kis gyarto, parfele soruk van, szoval a tobbi mikrofozdehez kepest kb stabil, par termekbol allo portfoliot tartanak, viszont evrol-evre megbizhato minosegben. Tehat nincs az, mint az Omnipollonal es a Duggesnel hogy haromszazotvenketfele sort foznek, aztan neha telitalalat a cucc, neha meg nem. Omnipollo / Trillium Outside the Linesbol pl vettem ket uveget (kivancsi leszek) es kb ez az elso imperial stout toluk amit boltban talaltam, viszont Duggesbol par eve irdatlan mennyisegu gyumolcsos fozetuk volt es azt hiszem ugy a harmadik utan tobbet mar nem vettem toluk (meg mastol sem) gyumolcsos sort.

Coffee Gorillat meg nem probaltam.

ICAban 3.5os varians van a Bulldogbol. a Sitting 6+os es lenyegesen szelesebb teste van, bar izre a ketto azert hasonlo.

Flat Tire egyebkent teljesen jo (a Brutal Brewing felerol beszelunk, ugye?) :). a tobbi emlitett viszont azert szerintem mas ligaban jatszik test szempontobol.

Carnegie altalaban csak Stockholm / Uppsala korul kaphato, meg a Centralstation melletti brutalnagysystemben Göteborgban.

Naturhistoriska ajanlott ha az ilyen mokat szereted, de viccen kivul egesznapos program:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12250) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Tegnap esti kostolas. Mindket sor talan a legjobb amit eddig ittam a sajat tipusabol.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.