Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Dilikutya válasza Gyuc (#11400) üzenetére


Dilikutya
félisten

A tavalyi Hidegkomlós nekem jobban ízlett, vagy kevés benne a komló, vagy a Calypso nem elég karakteres ahhoz, hogy a legjobb magyar rosszsörben elfedje a kukorica ízét. A tavaly a Citrával legalább az ivás pillanatában be tudott csapni, és csak a másnap reggel juttatta eszembe, hogy gagyit ittam az este. Hihetetlen, hogy szinte Pilsner, Krusovice árban van a Dreher kukoricás vacka. Ha már ennyire nagyra tartja magát a Dreher, akkor illene kispórolni a kukoricát belőle. Olyan szép, ahogy az új Hidegkomlós reklámszövegében leírják, hogy tele van vízzel, komlóval és malátával, ahogy kell, a dobozon meg ott virít a kukoricagríz...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11402) truefx válasza Gyuc (#11393) üzenetére


truefx
aktív tag

Én itt akadtam rá nemrég egy csomag Spigelau pohárra, nem olcsón, de nagyon jó poharak. Hívd fel őket, hátha van még nekik.

(#11403) jookomak válasza Gyuc (#11393) üzenetére


jookomak
őstag

Ha esetleg van ismerősöd Németországban, akkor ezt ajánlom: [link]
De pl bemész a csakajósörbe, és 1000 Ft egy pohár.

(#11404) Jhonny06 válasza Gyuc (#11393) üzenetére


Jhonny06
veterán

Attól függ mit tekintünk IPA-s pohárnak, mert pl. a bal oldali is az. :) Ilyet kapsz a KIKA-ba pl. (Leonardo néven fut), én ezt használom IPA-hoz, Pale Ale-hez meg minden ilyesmihez. Az erősebb sörökhöz meg egy Delirium Tremens snifter-t.

[ Szerkesztve ]

(#11405) Dilikutya válasza Jhonny06 (#11404) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi a különbség? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11406) Tomate


Tomate
veterán

Sziasztok!

Hollandiában ittam egy nagyon finom holland sört (Wieckse) de itthon sajnos eddig sehol nem találtam, neten kutakodtam de semmi... Esetleg ötlet hol lenne érdemes utánanéznem a beszerzéshez? valamilyen nagyobb "sörszaküzlet" vagy ilyesmi? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#11407) jookomak válasza Tomate (#11406) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem esélyed nem lesz itthon ilyet kapni, ratebeer szerint nem egy kiemelkedő sör. Hasonló jellegűt talán a belga Hoegaarden-t próbáld meg. Vagy ha klasszikus bajor búza, akkor Weihenstephaner.

(#11408) Gyuc válasza truefx (#11402) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
A linken nem jön be pohár,csak a boltot nyomtad be?
Találtam Brewdog poharat a Hudi Hudi webaruhazban.1700-1800ft de szép :)
[link]
szerintem ez jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#11409) Gyuc válasza Dilikutya (#11405) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Hát azt mondják a jobb oldali jobb mert az illatokat jobban kihozza,de azt is olvastam,hogy az inkabb stout-os pohár...

(#11410) Gyuc válasza Dilikutya (#11401) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Nagyon jól leírtad az igazságot!
A citra kis mennyiségben is érezhető a LASKO citra lagerja a SPIRIT nálam jó példa.Jól érezhető benne a komló és relatív nem egy dárga sör.
Én is ittam citrás Drehert és az érezhetőbb volt...a Calypso erre nem alkamas ilyen kis mennyiségben.

(#11411) Jhonny06 válasza Dilikutya (#11405) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom. :D Nekem a bal oldali jobban bejön, a másiknak elég hülye formája van.

(#11412) jookomak válasza Jhonny06 (#11411) üzenetére


jookomak
őstag

Itten írja, hogy miért is jó ez a pohár. Múltkor volt valami teszt is, hogy különböző poharakból itták ugyanazt a sört, és más hatása volt.

(#11413) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Na most ezek lesznek tesztelve :)

(#11414) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Én már nem tudok eligazodni a Kozel-en. Hétvégén koncerten hazai főzésű kukoricamenteset ittam. Tavaly származási helye EU-t, de 2 éve még kukorica is volt benne. Amúgy nem volt rossz, iható koncertsör, nem kukoricás, árban a Kőbambi és a Dreher között.

De másnap a nyárson sült mangalica szalonna és helyi hentes debreceni párosa mellé a Delirium Tremens és Red sokkal jobb volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11415) Gyuc válasza Dilikutya (#11414) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Lehet hülyeség vagy csak nekem jön be ,de ha camambert jellegű sajtot eszek sokkal jobban érzem a sörök ízeit :)

(#11416) EQMontoya válasza Gyuc (#11413) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek honnan?
Így leírás alapján nem hangzanak rosszul.

Same rules apply!

(#11417) Gyuc válasza EQMontoya (#11416) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
Hudi-Hudi

(#11418) looser


looser
addikt

Tudom, nagyon off, de itten van két hét múlva egy Belga sörfeszt a Bálnában újfent!

Szép kártya ökszeptid, juhéj :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11419) EQMontoya válasza looser (#11418) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most akkor jól látom, hogy 600ft/két deci áron fogják adni a sört, csapoltan?
Azért ez egy kicsit erős. Kicsit nagyon.

+1k a korsó beugró. Hát, van arcbőr.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#11420) Kergeboci válasza EQMontoya (#11419) üzenetére


Kergeboci
tag

Engem ea pohár nem visszaváltás tud kiakasztani. Értem én, hogy nehéz megoldani a belépőjegyet és karszalag ellenőrzést (bár a Bálna pont alkalmas erre).. ki ne akarna korsóval/pohárral rohangálni tömegközlekedésen (főleg ha esetleg máshova is mennél a fesztivál után)?

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11421) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jó ez az Esthajnal '15 még mindig. A bablevesből kihalászott tormás füstölt csülökre ráküldtem egyet a karácsonyi készlet végéből, sajnos már csak egy üveggel maradt itthon. El tudnék még egyet szopogatni belőle, de be kell osztani. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11422) looser válasza EQMontoya (#11419) üzenetére


looser
addikt

Hát igazából a sör ára szerintem nem annyira vészes (mondom én, aki eléggé sóher egyébként és úgy mentem hozzátok a Jónásos talira, hogy előtte már bevágtam két felest meg egy sört egy negyedosztályúban :-) szóval én úgy számolok, hogy mondjuk alsó hangon is 650 egy 0,33-as üveges belga, de az ütősebbek még többe kerülnek, itt pedig mindegyik 600; a Belga Arany Ászok ©®™ (by Koxx :-) -tól kezdve a Rochefort 12-ig, vagyis változó szorzóval (üvegeshez képest, ugye), de elég barátságos áron lehet különlegességeket kóstolni és ez jó :-)

(#11420) Kergeboci: hát ez engem is irritál, így csak abban reménykedem, hogy rendesen elmossák a poharat a kóstik között és hazafelé nem töröm el :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11423) Gyuc válasza looser (#11422) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Meg ha úgy veszed kapsz egy 8%-os sört két 4,5% áráért akkor majdnem ott vagy :D
Mármint "ütésen" :DD
Meghát az ízek a lényegesek... :)

(#11424) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Tegnapi vacsi,kellemes enyhébben komlós :) 6,5%

[ Szerkesztve ]

(#11425) looser válasza Gyuc (#11424) üzenetére


looser
addikt

Szép, letisztult címkéje van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11426) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakit érint, Dunakeszin ma és holnap 99 ft/boboz a Staropilsen típusú Cseh sör.
Május végi a szavideje.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11427) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Utoljára lesz sörfesztivál a budai várban, gondolom azért, amiért a turistabuszokat is kitiltják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11428) Jhonny06 válasza Dilikutya (#11427) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk ez az, ami után nem fogok sírni. Egyszer sem voltam kint.. alapból drága a belépő és azt a néhány fajta belgát tudod megvenni (szintén kurva drágán), amit évközben is bárhol.

(#11429) looser válasza Jhonny06 (#11428) üzenetére


looser
addikt

De ott ihattál elsőként Kézműves Arany Ászokat!
Tőlem is mehet a levesbe, bár a Rednex konci jó volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11430) Dilikutya válasza Jhonny06 (#11428) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de nehogy már a kis retek miatt lezárják az egész várat, csak mert őméltatlanságát is be eszi oda a fene. Néztem én is, hogy nem olcsó.

looser: Az van olyan jó, mint a kukoricás tank Dreher, és a Soproni Frissen Csapolt? :)
Vicces, hogy ezek a kommersz retkek mimindennel próbálják elcsábítani a kevésbé tájékozottakat. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11431) Kergeboci


Kergeboci
tag

akkor mint minden évben továbbra is én védem a Budavári Sörfesztivált. A totál komersz sörök mellett a totál máshol is megkapható kézműves termékek is kijönnek, ami azt jelenti, hogy nyugodt szívvel tudsz Zip's-et, Hatodik Ízt, RothBeer, Csupor, Dezső söröket is inni, na meg nem egyszer ott jött ki először valami (Tsunami pl a Hopfanatictól). Na meg Magyarországon egyedül ide hoznak le eredeti, szűretlen Pilsner Urquell-t.

A méregdrága belépő az most pontosan 3000 forint, amiért mind a 4 nap bemehetsz, kapsz egy korsót, amit a fesztiválon belül is bármikor becserélhetsz egy tisztán mosottra (tavaly nem ingyen volt, hanem 600 forint, DE bármikor visszavihetted, kaphattál érte tiszta korsót is, de a 600 forintot is vissza adták!! gondolom most ez utóbbi lehetőség sajnos megszűnik, de majd kiderül). Hja, és a korsó szabadon választható vastagabb, vékonyabb, jó anyagú (5ször ejtettem le), igazi füles sörös korsó, nem egy olcsó vékony vízes pohár, amit még fogni sem lehet.

Mellékesen a 4 nap és a kényelmes korsó használat mellet, ingyenes a WC. A kilátás csodás a Savoya teraszon. Meccset lehet nézni az egyik oldalán a fesztiválnak.

Hja, és akinek igénye van rá, leülhet a délutáni Jazz zenészeket meghallgatni, vagy besétálhat Neoton, Charlie, Firkin stb koncertekre és stand up comedy előadásokra.

Szóval tény hogy nem egy Főzdefesztivál, és a sörben a sopronit marketingelik (nem mintha a főzdés marketinget kapott apátsági sörök jobbak lettek volna), de rengetek jó tulajdonsága van, amivel mint fesztivál, igenis számításba vehető.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11432) Kergeboci válasza Kergeboci (#11431) üzenetére


Kergeboci
tag

Azt, hogy 1 napra kevésbé éri meg, azt elhiszem, de sokat ismerek, akinek 1 napra az 1000 forintos főzde sem éri meg (itt 2 a napijegy). 4 napból 3ra simán. Idén a szabadság és Black Sabbath koncertnek köszönhetően valószínűleg 4et is eltöltök ott:) Ha másért nem, a barátok, az esti nosztalgia buli, meg a napközbeni jóidőben kellemes környezetben tespedés miatt is :DD

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11433) Dilikutya válasza Kergeboci (#11432) üzenetére


Dilikutya
félisten

Basszus, 3 hétnyire van a Black Sabbath... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11434) Kergeboci


Kergeboci
tag

:))

http://www.origo.hu/tafelspicc/20160507-sor-pilsner-urquelle.html

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11435) Jhonny06 válasza Kergeboci (#11434) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tényleg ekkora a különbség a bolti meg az eredeti között, vagy ez ilyen belemagyarázás meg placebo?

(#11436) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakit érdekel, a Lidliben most 139 ft. az Argus. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11437) jookomak válasza Jhonny06 (#11435) üzenetére


jookomak
őstag

Tank Drehert ittam már, az jobbnak tűnt. Igaz, sajnos ebbe is belerakják a kukoricát. Pilsnernél persze erről szó sincs.

(#11438) looser


looser
addikt

Gyerekek, a pohár ugyanúgy néz ki, lehet, érdemes megkockáztatni, ha nem akar az ember újabb drága, kihasználatlan poharat a konyhaszekrénybe :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11439) looser


looser
addikt

Isten ments, hogy okoskodjak, de itt nem történhetett valami elírás?

"Gallica Opus- ÚJ CSAPOLT SÖR! 9% apátsági félbarna tripel

Világos aranyszínű, kristálytiszta sör nagy, fehér habbal. Alapvetően malátás ízvilága enyhe, friss komlóaromával párosul. Kellemes, lágy ízű pilseni sör, a típusra jellemző erősen keserű íz nélkül. Meglepően könnyű testének köszönhetően elsőrendű szomjoltó."

??
:-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11440) Dilikutya válasza looser (#11439) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez milyen szakértő helyről származik? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11441) Dr.Zoo válasza looser (#11439) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Apátsági félbarna Kellemes, lágy ízű pilseni sör hát ez kész... :D :D :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11442) jookomak válasza looser (#11438) üzenetére


jookomak
őstag

A belga? A főzdefesztes? A budavári?
Előbbi 2 van, várban még nem voltam.
Holnap 6-ra legyél a csakajósörben.
Felvettek külföldre dolgozni.
Leszakadt a polc a szobámban.
És éjszakás voltam.
Megittam a whiskym és borom, ami itthon volt.

Van még valami?

(#11443) looser


looser
addikt

(#11440) Dilikutya: a Belga kormányfő....izé a Belga sörfeszt oldaláról :-)

(#11441) Dr.Zoo: én inkább meglepődtem, hátha a belgák kitaláltak valamit, amit a csehek nem tudnak, esetleg valami fúziós okosság :-)

(#11442) jookomak: mikor utazol papa? Holnap húgom szülinapja, családi banzáj, Zsolti-Szabi a bálnában lesznek, de a Csakajóba bekukkantok azért, hogy lássalak! Polcot leszarni, ha el lehet tőle férni, aludtam már pályaudvaron, csak told odébb :-)
De az utolsó mondatot olvasva...valami nagy baj lehet, ott leszek. Remélem azon a polcon nem szesz volt :-o

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11444) Dr.Zoo válasza jookomak (#11442) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kinyitottam az egészségedre egy akciós Argus-t. :D Amit követ majd 3 társa. ;]
Jó munkát, és jó szórakozást holnapra!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11445) NoLF


NoLF
addikt

Megyek Munchenbe meginni egy korsoval, aki esetleg arra jar, szoljon.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11446) looser


looser
addikt

Nem mentem ki, de nagy örömmel olvasom a rendezvény FB oldalának egyik threadjét :-) Nem tudom, azt hogyan tudnám linkelni, de biztosan megtaláljátok :-))
A hozzászóló Tímea.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11447) jookomak válasza looser (#11446) üzenetére


jookomak
őstag

A drága a sör? Okos...

Ja, amúgy semmi gáz, csak csapon van a csakajóban a High water campfire stout, gondoltam megkóstoljuk. Plusz ugye a külföldi látogató is. Én meg kb búcsúzom. :) De majd meghonosítom Észak-Írországban a craft beer fogyasztást, és lesz medence, meg táncoslányok!

(#11448) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Aki szereti a jó komlós amcsi sört annak ezt nem szabad kihagyni.
[link]
A főző neve is ismerősen csenghet és az íz :D

(#11449) looser válasza Gyuc (#11448) üzenetére


looser
addikt

Nincs benne kukorica, pektin és aszkorbinsav. Így nem túl izgalmas.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11450) Gyuc válasza looser (#11449) üzenetére


Gyuc
aktív tag

ajaj és még mi hiányzik acetilén és nátriumszulfát ? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.