Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) mirci18 válasza looser (#12300) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor ezek szerint nem érdemes a 6-os pakkot megvenni a Tescoból?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12302) mirci18 válasza jsk (#12299) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem ezzel mindenki így van.
Amit gyakran fogyasztasz arra nagyon nem szeretsz költeni pénzt.
De ha valami jót akarsz enni inni akkor azt inkább ritkábban veszed de drágábban s azt jobban értékeled.

Aki meg megelégszik a tesco gazdaságos parizerrel vagy éppen az olcsó lóbányaival azt úgysem tudod megygőzni hogy ez milyen jó és finom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12303) looser válasza mirci18 (#12301) üzenetére


looser
addikt

Ezekből a két Leffe-t és a Hoegarden-t érdemes lehet külön megkóstolnod (kb. 1200 Ft), de szerintem pakkban felesleges. Hajrá, majd számolj be! :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12304) mirci18 válasza looser (#12303) üzenetére


mirci18
addikt

Leffe és Hoogarden a terv a holnapi illetve a szombati napra.
Egy pár üveggel.
Azt hiszem a Lefféből láttam a múltkor meggyeset.

Meg lesz mellé pár liter ivősör.
Krusovice,Budweiser vagy valami más.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12305) mirci18 válasza looser (#12303) üzenetére


mirci18
addikt

Most nézem a tesco honlapján hogy a Leffe és a Hoegarden is olyan 500 ft körül van.
Holnap majd ha bent leszek kiszámolom nektek hogy hogy éri meg jobban meg majd fotózom a csomag tartalmát.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12306) Dorian válasza mirci18 (#12305) üzenetére


Dorian
félisten

Annyiért nem érdemes megvenni, 400 körül szokott lenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12307) mirci18 válasza Dorian (#12306) üzenetére


mirci18
addikt

Jó tudni ezt is.
Szoktam figyelni az akciókat is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12308) mirci18 válasza Dorian (#12306) üzenetére


mirci18
addikt

Utána olvastam:
Ez a csomag lesz.

Ha 500 ft-os Leffe és Hoegarden áron nézzük is akkor ajándék de ha 400 ft-os áron amiért a Tescoban amúgy sem kapnám meg is olcsóbb a végére mint ha külön külön venném meg.
Úgyhogy ha lesz én vevő leszek rá.
Amúgy is ki akartam már próbálni a stellát is. Annó nagyon jó reklámfilmeket csináltak hozzá.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12309) Dorian válasza mirci18 (#12308) üzenetére


Dorian
félisten

Leffét kifejezetten szeretem de akkor vettem utoljára amikor akciósan 400 alatt lehetett venni, talán fél éve. Azóta emelkedett az ára mindenhol, de ízre sztem éri a mostani árát is. Ritka kivétel azok közt amiből van világos és barna verzió, de Lefféből a világosat szeretem jobban mint a barnát.

Hoegarden nagyon érdekes ízű, nem rossz, de én búzából a hagyományos bajor jellegűeket szeretem jobban.

Magyar Stella viszont említésre sem érdemes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12310) Batib válasza Dorian (#12309) üzenetére


Batib
őstag

A Leffe a Lidl-ben általában 370-ért elérhető.
Más: Nálunk a Lidlben leakciózták a Corsendonk csomagot 1600-ra. Érdemes megvenni szerintetek?
(Bocs ha rosszul írtam a nevet)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12311) Dorian válasza Batib (#12310) üzenetére


Dorian
félisten

Na akkor majd elnézek Lidibe.
Épp most bontottam egy Chimay-t. Már tök régen ittam, nem is emlékszem az ízére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12312) jsk válasza Batib (#12310) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ha Corsendonk Agnus, akkor simán megéri.

Ma én is elvertem egy kicsit a pénzemből. Intersparban jártam, vettem négyféle Fuller's-t. Most kortyolom a London's Portert.

[ Szerkesztve ]

(#12313) mirci18 válasza Batib (#12310) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor a Lidl-be is benézek hátha találok valami jót.
Kösz a tippet.
De már holnapra összeraktam a 12 db-os listám amit megveszek.
Plusz még van otthon megmaradva egy aranyfácán meg egy krusovice is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12314) Dilikutya válasza mirci18 (#12313) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Arany Fácánt öntsd ki, mielőtt még véletlenül megiszod! Egy Leffe után kb. durva pofon lenne. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12315) mirci18 válasza Dilikutya (#12314) üzenetére


mirci18
addikt

Gondolom mert régebben is tapasztaltam ajándék sör volt.
De nekem nem volt pofám tovább ajándékozni.
A legdurvább az volt mikor a múltkor eljöttek baba látogatóba hozzám a kereszt szüleim és hoztak két doboz lidl-ös beer nevű sört.
Na annak elkortyolása után döntöttem el hogy vagy iszunk jó sört időnként vagy semmi alkoholt.
Mert ők tipikus példája annak hogy nem baj hogy rossz csak sok legyen belőle olcsón.

Én is veszek olcsóbb élelmiszereket de mégsem mertem soha tesco gazdaságos vagy egyéb dolgot ajándékozni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12316) proci985 válasza Dilikutya (#12314) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Szlovák import fácánnal szerintem semmi baj nincs (mármint azon kívül, hogy egy oké pilzeni). Meleg nyári napokra teljesen megfelelő.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12317) Dilikutya válasza proci985 (#12316) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az Zlatý Bažant, nem azonos a mi Arany Fácánunkkal.
Hiányolom amúgy, egy időben nálunk az egyik kocsmában volt, de megittuk. 2-3 éve. Nem is szoktam látni sehol. Wikipedia szerint ez is licencelt már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12318) looser válasza Batib (#12310) üzenetére


looser
addikt

Hú, ez a nyári Corsendonk akció? Vagy új? A szívem megszakad, ha ez még a régi, csak nem vitték el :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12319) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Stout day, kóstolással, 10 féle sörikével, nagyon jó volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12320) looser válasza kraftxld (#12319) üzenetére


looser
addikt

Állati rosszul hangzik :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12321) Batib válasza looser (#12318) üzenetére


Batib
őstag

Ez még a nyári. Lehet, hogy úgy járok vele mint a Piraat csomaggal. Addig nézegettem míg elvitték.
Szombaton, ha van még akkor megveszem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12322) kraftxld válasza looser (#12320) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyen is volt :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12323) proci985 válasza kraftxld (#12322) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tenyleg annyira jo mint mondjak?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12324) kraftxld válasza proci985 (#12323) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem volt rossz, de holnap nem fogok repülőn ülni, hogy kiigyam a főzdéből a készletet. :D
Egy kicsit túlságosan boros / rumos jellegű volt nekem, bár érződtek a stout jegyek is, de mintha nem az dominált volna. Mindenféleképp érdemes megkóstolni, nekem eddig stout témában az 8wired iStout az etalon [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12325) mirci18


mirci18
addikt

Na az ehavi tesztelői sörkészlet előállt.
Található itt magyar,cseh,belga,francia és angol is.


A sorrenden még gondolkozom de szerintem beosztjuk a feleségemmel ezt a mennyiséget 3 alkalomra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12326) Batib válasza mirci18 (#12325) üzenetére


Batib
őstag

Úgy Látom jártál a Lidl-ben is. A Liefmans-t hol vetted? Ez gyümölcsös?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12327) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Dreher nyárikomlós 71Ft a Fehérvári Tescóban.
Ennyiért lehet már tesztelni. :D

(#12328) Dilikutya válasza Batib (#12326) üzenetére


Dilikutya
félisten

Liefmans van az Auchanban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12329) mirci18 válasza Batib (#12326) üzenetére


mirci18
addikt

Tescoban vettem.
A St Louis Kriek helyett vettem a Liefmanst mert állítólag az finomabb.
A Withstable bey-t vettem a Lidl-ből.
Leárazva az utolsó kettő palackot.

A Lidl-ben nemhogy nem volt semmilyen sörpakk de még ki is röhögött a csávó hogy belga sört Leffét keresek.
Azt mondta nézzek vissza ha hirdetik az újságban ami egy évben kétszer háromszor szokott lenni.
A Tescoban meg persze mindenféle ócska lőrének volt csomagos kiadása de a belga sörös pakk egyáltalán nem volt így vehettem meg 500 ft-ért a Leffét és a Hoogardent.
Úgyhogy szokás szerint átvertek a Tescoban de ezt játszák már évek óta.
Kiváncsi vagyok már nagyon rá a Leffére és a Liefmanst-ra este biztos ki lesznek próbálva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12330) looser válasza mirci18 (#12329) üzenetére


looser
addikt

A barna Leffe-t mindenképp érdemes lenne kipróbálnod.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12331) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Paulaner sör kapható itthon valahol, nem vágjátok?

(#12332) Dorian válasza mirci18 (#12329) üzenetére


Dorian
félisten

"St Louis Kriek helyett vettem a Liefmanst mert állítólag az finomabb"

Lehet, de emlékeim szerint egy kategória. Kellemes nyári csajos gyümölcsös sör, ez már az a gyümölcsös sör ami inkább üdítő, mint sör, ellentétben pl a Gauloise-val vagy a Delirium Reddel.

Paulaner búza szokott lenni az Auchanban.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12333) -secret- válasza Dorian (#12332) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szűretlen verzió is?

(#12334) Dilikutya válasza -secret- (#12331) üzenetére


Dilikutya
félisten

Paulaner? Sparban van vagy háromféle, Hefe-Weizen (szűrt búzát árul egyáltalán valaki?), Münchner Hell (világos láger), meg Oktoberfest, Auchanban meg az erős Salvator is. Aldiban volt Barcelona rajongói sör, szerintem a búzájuk volt, csak a doboz volt extra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12335) Batib válasza Dilikutya (#12334) üzenetére


Batib
őstag

"Aldiban volt Barcelona rajongói sör."
Én úgy emlékszem, hogy Bayern rajongói sör volt, van. (piros-kék mindkettő)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12336) mirci18 válasza Dorian (#12332) üzenetére


mirci18
addikt

Az első kettő sört már le is teszteltük.
Az első természetesen a Liefmanst volt.
Nagyon tetszett a fanyar ízvilága.
A piros gyümölcsök dominálnak benne nem a sör.
Kellemes csalódás.
Alig várom hogy kipróbálhassak más gyümölcsös sört.

A másik a Leffe Blonde volt.
Világos sör számunkra még megfelelően keserű nem vitte túlzásba mint a primator.
Viszont az csalódás volt hogy nem éreztem a textúráján vagy éppen az ízén semmi különlegeset.
Átlagos stabil sör íze volt.

Következő alkalommal kipróbálom a barna sörüket is.

Eddigi rövid sörkóstolási pályafutásom során egyébként a gimbergen söre jött be legjobban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12337) Dorian válasza mirci18 (#12336) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a Grimbergen amolyan túl-sokat-mutatni-akaró sör, amolyan túlízesített.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12338) Dilikutya válasza Batib (#12335) üzenetére


Dilikutya
félisten

Rühellem a focit, nekem egykutya. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12339) Batib válasza Dilikutya (#12338) üzenetére


Batib
őstag

Semmi gond, nekem sem a kedvenc sportágam, csak a pontosság kedvéért.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12340) Def26


Def26
félisten

Belgasörmester. :) Kis szortiment hétvégére.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12341) Dilikutya válasza Def26 (#12340) üzenetére


Dilikutya
félisten

Első két Delirium honnan?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12342) jsk válasza Dilikutya (#12341) üzenetére


jsk
Topikgazda

(#12343) Batib


Batib
őstag

Most jöttem a hétvégi bevásárlából, vettem söröket is.
Lidl: Sajna a Corsendonk pakk elfogyott és Leffe sem volt már. Viszont ujra voltak a nyári angol ale sörök, mind a négy fajta. Kettőből vettem, a Spitfire és a Bishop még van itthon. Emellet még mindig van francia búza (1864 Blanc 279ft) Leakciózták a görög Mythost (173ft) kiváncsiságból vettem egyet.
Hazafelé kerültem egy kicsit és beugrottam a Jászdózsai Pannonbrau sörözőbe és vettem a teljes kínálatból egyet-egyet (170-220ft-ig) Volt már félbarna köleses is. Nincsenek nagy reményeim, majd meglátjuk.
Itthon a székelykáposzta után ismét megprobáltam a Soproni fekete démont, továbbra sem győzött meg.
A desszert után (máglyarakás) viszont jobban esett, fene tudja. Egyenlőre ennyi.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12344) mirci18 válasza Batib (#12343) üzenetére


mirci18
addikt

Melyik Lidl-ben voltál mert én Gyöngyösiben semmilen érdemleges sört nem találtam a két angol sörön kívül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12345) mirci18 válasza Dorian (#12337) üzenetére


mirci18
addikt

Izlések és pofonok.
Nekem eddig az a legkedvesebb söröm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12346) Batib válasza mirci18 (#12344) üzenetére


Batib
őstag

Jászberény.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12347) mirci18


mirci18
addikt

Tegnap még leteszteltük a Budweiser Dark-ot.
Nagy csalódás volt a számomra. Nem nem keserű volt.
Hanem éreztem valami olyan mellékízt benne ami az egész sör élményt tönkre tette számomra.

Mai nap két alany volt soron.
Az első az 1664 Blanc volt.
Számomra eléggé vizes sörnek tűnt.
Nincs semmi különös benne.

A másik a Withstable Bay sör volt.
Kellemes ár érték alany. Alap sör nincs túlmisztifikálva fűszerezve. Pont annyira keserű amennyire kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12348) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Mai finomsag:

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#12349) mirci18 válasza Batib (#12346) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi.
Akkor ezek szerint Gyöngyösön vannak ilyen gyér kínálattal és bunkó eladókkal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12350) Batib válasza mirci18 (#12349) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem Gyöngyösön már a kampány alatt elfogynak ezek a sörök míg Berényben kisebb az érdeklődés tovább megmaradnak. (járok mindkét helyre) Amit említettem (angol sörök) most rakták ki ujra, a mult héten nem volt.
Ami még régebbről megmaradt Estrella (spanyol) Perlenbacher gluténmentes pack.
Ismét kirakták az uj receptes Argust (XXL kukoricás :( )
Hétfőtől lesz Grimbergen, de nem tul jó áron (400ft)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.