Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) proci985 válasza Dilikutya (#12750) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

c realis.

imperial hefe makkal (?) nem tunik valoszinunek.

egyebkent ha mesterseges izesitokkel is kiserleteznek akkor csak a b esik ki (meg esetleg az e), Omnipollo Mudcake erre egy pelda.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12752) Dilikutya válasza proci985 (#12751) üzenetére


Dilikutya
félisten

A mák miért esik ki? Van valami mákos pálinka is, szerintem a legkevésbé sem valószínűtlen. Ha mesterséges ízesítő is lesz benne, közelébe se megyek. Így se biztos, mert vidékre nem jut ezekből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12753) jsk válasza Dilikutya (#12750) üzenetére


jsk
Topikgazda

A C-re tippeltem. De ha már főzde, akkor inkább sorsoljanak sörcsomagot, ne két sapkát :( Látom azóta már más is :)

[ Szerkesztve ]

(#12754) Batib válasza Batib (#12720) üzenetére


Batib
őstag

Na, vettem egy szettet ebből. A dobozára ez volt írva, balról jobbra:
belga sörös, talpas?(stemmed) pilzeni, pilzeni, pilzeni
Én valszeg az első kettőt belgákra és barna sörökre használom, a harmadikat búzára, a negyediket pilzeni és egyéb világos lagerre.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12755) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Grimbergen Ambrée

300 Ft-ért adják most az Auchanban. A nyáron ittam Grimbergen búzát, az egy rohasztó szúnyogos estén nagyon jól esett, sógorommal egybehangzóan állítottuk, hogy finom. Ez most nem tetszik, túl édes nekem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12756) looser


looser
addikt

Tegnap voltunk a Bohémiában, egy újat kóstoltam, a Konrad Ale sörét. Van továbbá elvitelre helyes kis füles dobozban tíz darabos Postrizinské sör (4 Barbar, 3 Bogan, 3 special) 2500 (+400 az üvegek) áron.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12757) jsk


jsk
Topikgazda

Most ittam meg a múlt héten vásárolt AleSmith IPA-t. Kiváló!

Két hét múlva újra tervezem a Csakajósör meglátogatását. Remélem még lesz belőle. Veszek hozzá egy Omnipollo Nebuchadnezzar-t is. Középre meg mehet egy új Grabanc IIPA. Aztán csak kibírom, hogy ne igyam meg a Super Bowl-ig:)

(#12758) jookomak válasza jsk (#12757) üzenetére


jookomak
őstag

Érdekes, nekem az alesmith ipa nem volt agydöbbentős. Baromi kiegyensúlyozott, finom, tipikus ipa ízjegyek, de semmi kiemelkedő. Lehet épp ezért top (első?) ratebeeren. Superbowlt meg a steelers nyeri, nyugodtan ihatsz addig.

(#12759) jsk válasza jookomak (#12758) üzenetére


jsk
Topikgazda

Gondolom azért van előkelő helyen, mert eltalálja a közízlést, már ami a kraft sörfogyasztókat illeti. Nem leng ki sehová. Nekem továbbra is az Omnipollo Nebuchadnezzar a kedvencem, bár az ugye IIPA. Remélem még sok hasonlót iszom majd.

Ha már kiesett a Giants, akkor nekem mindegy ki nyeri, csak ne a Pats és a Covs.

(#12760) Dilikutya válasza jsk (#12759) üzenetére


Dilikutya
félisten

A craftbeer Sopronija? ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12761) jsk válasza Dilikutya (#12760) üzenetére


jsk
Topikgazda

Meglehet:P

Szegény san diego-iak. Elvesztik az NFL csapatukat, és még a legjobb ipa-jukról is kiderül, hogy Soproni :DD

[ Szerkesztve ]

(#12762) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Bortérsaságnál az Alléban akciós a Franky. Just FYI.

Same rules apply!

(#12763) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Prágában hol érdemes sörözni? Most nem a kigooglizott találatokra lennék kíváncsi, ha valaki járt ott, és tud egy eldugott kiskocsmát, vagy valami helyi sörfőzdét, annak jobban örülnék, mint a googli által hype-olt helyekre. :)

Előre is köszönöm, jahm idén április elején megyünk.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12764) EQMontoya válasza Dr.Zoo (#12763) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tapasztalataim szerint a legtöbb helyen bunkók.
Este majd keresek 1-2 helyet, ami jó volt, de fejből nincsennek meg, csak otthon lementve.

Same rules apply!

(#12765) jookomak válasza Dr.Zoo (#12763) üzenetére


jookomak
őstag

Amit mindenkinek megemlítek Prágában az a Skorepka étterem. Sörből csak kozel van, ha jól emlékszem, de a világ legjobb csülke.

(#12766) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#12557) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most indulok Franky-t venni... :DDD

To All.: Köszi az infókat, azt már én is hallottam, hogy a Csehek egy része sötét bunkó. :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12767) jsk válasza EQMontoya (#12762) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szombaton kóstoltam meg. Jobb, mint a Boris, de az árát nem éri meg szerintem.

(#12768) juliabrilke válasza EQMontoya (#12764) üzenetére


juliabrilke
addikt

Legtöbb helyen nem voltak kedvesek, arról nem is beszélve, hogy nem egy helyen akartak átverni a számlával amikor egy nagyobb csoporttal mentünk iszogatni. Szerintem úgy voltak vele, hogy piásan úgyse nézik a végösszeget, csak kifizetik. :U

(#12769) Kergeboci válasza Dr.Zoo (#12763) üzenetére


Kergeboci
tag

Nem éppen eldugott, és nem is kicsi, de ha nem találtok olyant (nekünk nem sikerült), akkor mi a Beer Museumba töltöttünk el egy kellemes délutánt (nehezen akartunk onnan elmozdulni).
Igaz, akkor nyár volt, és hátul kiülős rész, így az irtózatos nagy tömeg eloszlott, most télen nem tudom mi lehet.

30 csap, ha jól rémlik csak Cseh sör, de olyan, hogy a feléről nem hallottam a másik fele meg még akkoriban nem került el idehazáig.

Itt kifejezetten kedvesek voltak a pultos lányok :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12770) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#12766) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itthon a motyó! :D

Boci: köszi, táraztam az infót!!! :R

Szerk: pénteken lesz itthon a Munchen-i rendelés, változtattam rajta ezt-azt, remèlem lesz minden, amit rendeltem. :)
63 euro lett a vège. :D

Szerk.szerk: annyit még kiegészítésképp, hogy minden bortársaságos boltban, ahol van készleten Franky, 1500/palack. Az összes bót'ban. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12771) EQMontoya válasza Dr.Zoo (#12770) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is vettem kettőt múlt szerdán. Még nem jutottam a megbontásig.

Same rules apply!

(#12772) Jhonny06 válasza Dr.Zoo (#12770) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezek után képes voltál megvenni őket? :W :DDD :DDD

(#12773) jsk


jsk
Topikgazda

Ma néztem egy tavalyi Agymenők részt. Kicsit meglepődtem, amikor Sierra Nevada-t és Ballast Point-ot ittak, nem pedig a szokásos kommersz Bud-ot :)

(#12774) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#12772) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Őőő.. :U Igen. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12775) jookomak válasza jsk (#12773) üzenetére


jookomak
őstag

Jaja, azt én is kiszúrtam anno. Két pasi, meg egy kicsi-ben is volt párszor sierra nevada, de javarészt Radebergert fogyasztottak. De imádtam régen azt a sört.

[ Szerkesztve ]

(#12776) Jhonny06 válasza jsk (#12773) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Sierra Nevada amúgy elég alap az USA-ban, egy átlagos üzlet polcain is ott van. Persze nem számít olcsónak, de inkább az átlagos kategóriába tartozik (különben nem tartanák, csak sörös üzletek).

(#12777) jsk válasza Jhonny06 (#12776) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az egy szép világ. Bár ott - olvastam egy cikkben - már 10% fölött van a részesedésük a kraft söröknek. Nálunk még a bevált söröknél is állandó a készlethiány. Hol van, hol nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12778) proci985 válasza Jhonny06 (#12776) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

én tavaly láttam Samuel Adams liverys kamiont is USAban.

ahol voltunk helyeken jellemzően mindenhol voltak cuccok és jellemzően nem feltétlenül tourist trapekben voltunk. helyi olasz étteremben pl Birra del Borgo volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12779) Luser2000


Luser2000
addikt

Koppenhágában járva felkerestem egy számomra új helyet, amit (szintén) a Mikkeller srácok csinálnak. Ezt speciel egy amerikai csapattal (a 3Floyds-al) közösen.

Warpigs a neve. Van saját sörük is, amiből én a Warpigs Mo’Saic Mo’ Problems-t kóstoltam.
Kurva jó kis kocsmai IPA, teljesen rendben van.
A hellyel meg az a helyzet, hogy nem csak inni lehet, hanem veszettül jó sztrítfúd kajákat. A szomszédom olyan marhaszeget evett, hogy csak ihaj! :o)

De nem akartam hűtlen lenni a törzshelyemhez sem, így azért csak beugrottam a Mikkeller & Friends Stefansgade-on lévő ivójába.
Ott egy NORTHERN MONK/ EPIC: TRILOGY MMXVI HOPS és egy MIKKELLER: NUCLEAR HOP ASSAULT csúszott le. Azóta is itt a számban a komlók összes aromája.

JóvótNa!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12780) jookomak válasza Luser2000 (#12779) üzenetére


jookomak
őstag

Hol egy modi?
Szerintem ezért hsz-ért jár a ban. :))

(#12781) proci985 válasza jookomak (#12780) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

A modi eppen azt szervezi, hogy par het mulva Stockholmban Omnipollo Hutt, Brewdog vagy a Nya Carnegiebryggeriet kocsma legyen ahol megiszik egy sort, szoval :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12782) somasz válasza proci985 (#12781) üzenetére


somasz
addikt

Omnipollos Hatt :Y
Én erről miért nem tudtam?
Annyiszor sétáltunk el egy sarokkal mellette. :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12783) proci985 válasza somasz (#12782) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nekem is a topikból volt gyanús, hogy lehet van nekik is kocsmájuk, aztán csináltam egy keresést.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12784) jookomak válasza proci985 (#12781) üzenetére


jookomak
őstag

Hát akkor önbíráskodásra lesz szükség. Kénytelen leszek ide elmenni:
Beavertown extravaganza.

(#12785) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos Munchen-ből a megrendelt 30 palack helyett, csak 8 lett. Nem volt a boltban. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12786) proci985 válasza jookomak (#12784) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hu, velemenyeket! :K

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12787) Luser2000 válasza proci985 (#12781) üzenetére


Luser2000
addikt

Ahogy nézem ezt a Nya Carnegiebryggeriet nevű intézményt, kb ugyan azt hozza, mint az említet dán Warpigs. Jókat lehet itt is enni, gondolom. Szimpatikus. Megyek majd "Stokiba" is, ki tudnál segíteni, hogy hol van a legtöbb Brewdog sör csapon? (Akár kifejezetten Brewdog krimó is lehet, ez van a bakancslistámon most viszonylag elől). Köszönet előre is!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12788) jsk


jsk
Topikgazda

Egy kis látogatás a Csakajósörben:

Csapról ittam egy Victory DirtWolf Double IPA-t. Bejött. Jó kis iipa.

Ugyanakkor azt hiszem megtaláltam azt, amit eddig kerestem: Mikkeller Beer Geek Cocoa Shake Erre az édes sörre vágytam eddig.

Illetve most már tuti baby sittert/nagyit kell szereznem, mert szeretném a "feleségemet" is elvinni ide, hogy ne egyedül kelljen kóstolnom eme remek söröket:)

(#12789) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Buxton / Omnipollo Lemon Meringue Ice Cream Pie Fruit Beer

Zavaros sárgás test, fehér hab. Citrus, citrom (szorbet?), némi vanília, közepes test, nyomokban komló. Savas és közepesen keserű. Hosszú, keserű utóíz.

Kifejezetten jó gyümölcsös sör, bár ízre inkább citromsorbet/citromhabcsók(?), mint sör. Kísérletezőkedvűeknek nagyon ajánlott, teljesen hű a nevéhez.

(#12787) Luser2000

Stokcholmban két Brewdog bár is van. Omnipollo nem messze, Carnegie szintén.

Egyébként agyalok asztalt kéne foglalni valahova (Stockholm problémás lehet), de még gondolkodok helyi sörszerető barátokkal mit ajánlanak.

Ha a stockholmi Brewdog van olyan jó, mint a göteborgi, akkor az jó lesz Neked.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12790) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Dugges / Hunter & Sons Sidamo Dimtu Imperial stout

Éjfekete test, barnás hab, enyhe/közepes szénsav. Kávé, kávé és némi étcsokoládé, pörkölt kávéval és némi pörkölt malátával a háttérben. Utóízben kávé és némi étcsoki. Közepesen erős test, az alkoholt teljesen szépen elfedi.

Ajánlott, ha szereted a kávét. Egyébként messziről kerüld el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12791) Kergeboci


Kergeboci
tag

A mai gépház üzenettel kapcsolatba, felmerült a kérdésem vajon hány stáb tag lehet benézegető e topicba

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12792) Dilikutya válasza Kergeboci (#12791) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem jó a sör a Macskakőben? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12793) qltsar válasza Dilikutya (#12792) üzenetére


qltsar
addikt

Dehogynem :). A vállalkozószelleműek ritka és finom whisk(e)y-k közül is válogathatnak :)).

[ Szerkesztve ]

(#12794) Kergeboci válasza Dilikutya (#12792) üzenetére


Kergeboci
tag

De jó! Csak kíváncsi vagyok, innen jött-e az ihlet, vagy teljesen függetlenül.

(ahogy Qltsar is megjegyezte, whisky téren sem marad szégyenben a hely)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12795) Dilikutya válasza qltsar (#12793) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem szeretem a whiskyt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12796) Dorian


Dorian
félisten

A következő pár nap vendégei:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12797) looser válasza Kergeboci (#12794) üzenetére


looser
addikt

Boci, köszönöm, ez a Mikkeller Beer Geek szuper volt. A múltkori Kees-t veri mindenesetre. Még most is érzem B-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12798) jsk válasza Dorian (#12796) üzenetére


jsk
Topikgazda

Majd írd meg, hogy milyen volt a Birthday Cake. Kíváncsi vagyok rá.

Közben a Monyo kölsch-t főzőtt.

[ Szerkesztve ]

(#12799) jookomak válasza looser (#12797) üzenetére


jookomak
őstag

Beer geek bacon, vanilia, breakfest, mind fantasztikus volt, amit eddig próbáltam

Tegnap laza 2 órát autóztunk, mert sör kellett a meccshez. Természetesen egy sem volt, amit akartam, de azért sikerült elhozni 6 egységgel. Név szerint:
Magic Rock / Cloudwater Big Dipper
Buxton King Maker

Magic Rock High Wire
Magic Rock Cannonball
Thornbridge Huck
Põhjala Öö

(#12800) looser válasza jookomak (#12799) üzenetére


looser
addikt

Kollégákkal ugrottunk be, ők most jártak először ott. Két sörre volt idő; kifelé még Boci megkínált. Döbbenet, tényleg nagyon jó. Nem tudom, alapösszetevőkön kívül még mi van ebben a sörben (zab, tejsavbaci, kávé?...) de elképesztően összetett ital. Nem tudom sajnos, melyik fajta volt. A bacon...az csaknem füstölt malátával van megbolondítva?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.