Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) EQMontoya válasza NoLF (#11548) üzenetére


EQMontoya
veterán

Okok, készítem a májam. :)

Same rules apply!

(#11552) jookomak válasza jsk (#11550) üzenetére


jookomak
őstag

Én ezért nem értem, mi a bánat bajuk van az embereknek a metapay kártyával. Feltöltöd, csókolom. Legalább van egy kis kontroll, hogy nem iszol el 10 ezret, csak hetet egy este (lófüttyöt nem :D ). Utána meg nincs szarakodás, nem tudok visszaadni, nincs kisebb, elfogyott a százasom... Arról nem is beszélve, hogy én kártyás fizetésnél nem szoktam jattolni.
Manapság meg szinte bankkártya paypassos, azt is lehet használni.
És szintén +1 a Városházának.

NoLF, mettől meddig leszel itthon?

(#11553) NoLF válasza jookomak (#11552) üzenetére


NoLF
addikt

Juni 18/juli5, ezen belul sztem 20-26 kozt leszek csodas fovarosunkban par napot :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11554) jsk válasza jookomak (#11552) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jómagam sem vágom, hogy miért nem szeretik sokan a metapay kártyát. Két éve is feltöltöttem az első napon, majd visszaváltottam az utolsó napon. Közben meg töltögettem rá pénzt. Sokkal gyorsabb volt a kiszolgálás, nem volt ba*akodás. Mindenesetre - ha kijutok - kíváncsian várom a kínálatot. Idén kicsit elhanyagoltam a cseh vonalat, inkább a magyar kézművesekkel ismerkedtem. Apropó van valamilyen jelenleg is kapható jófajta magyar porter?

(#11555) somasz válasza jsk (#11554) üzenetére


somasz
addikt

Jock McGregor a SöMöVö-től. De asszem manapság nincsen. Nagyon patent volt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11556) Gyuc válasza jsk (#11554) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Monyo Invisible Bikini nem rossz bár nem vagyok porteres.

[ Szerkesztve ]

(#11557) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Aki szereti a Maltmann söröket most a tecsoban le van nyomva 450ft-ra az áruk.(750 körül az eredeti)

(#11558) jsk válasza Gyuc (#11556) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen. Kipróbálom, amint kivégeztem a hétfői Lidl-s akciós sör beszerzésemet.

(#11559) EQMontoya válasza Gyuc (#11557) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hun?

Same rules apply!

(#11560) looser válasza EQMontoya (#11559) üzenetére


looser
addikt

Evriver :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11561) Gyuc válasza EQMontoya (#11559) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Tesco :D

(#11562) jookomak


jookomak
őstag

Budavári sörfesztivál tapasztalatok, blogbejegyzés, kritika, beszámoló, elmélkedés a nyitónapról: berugtam. :D

(#11563) NoLF válasza jookomak (#11562) üzenetére


NoLF
addikt

Micsoda megdobbento veletlen! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11564) looser válasza jookomak (#11562) üzenetére


looser
addikt

Mibe rúgtál be? :-)
Apropó, ajánlott sörök?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11565) jookomak válasza looser (#11564) üzenetére


jookomak
őstag

Ágy sarkába'! (Nem illik leírni fórumon, hogy beb@sztam.)
Semmi új, vagy nagy durranás, csodameglepetés nincs. Dezső kinn van javarészt monyó sörökkel, 4 (!!!négy!4) belga stand, csehek, paulaner, angol, krusovice, teljesen szokványos a felhozatal. Van valami váci út projekt 83, az apájuk elég jó. No meg a pultos lány is, akit először láttam, de később már másik szolgált ki :( A paulaneres tiroli ruhába öltözött viszont hmmmm.
Ja és mivel rossz idő volt, meg van még 3 nap, így inkább átugrottunk a hopaholicba, csapon a Hoppin frog boris! Bitang imperial stout, kóstoljátok meg mindenképp!

(#11566) Jhonny06 válasza jookomak (#11565) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hatalmas thx az infóért, a boris-t már rég meg akartam kóstolni. Remélem még hétfő este is lesz belőle, előbb nem jutok el.

Amúgy a hopaholicnak bottle shop része is van? Még nem voltam.

[ Szerkesztve ]

(#11567) looser válasza Jhonny06 (#11566) üzenetére


looser
addikt

Van bizony, még be is vannak hűtve. Minden asztalra ki van téve a teljes sörlista. A WC pedig meseszép :-)
Ja és lehet ülni. Még péntek este is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11568) jookomak válasza looser (#11567) üzenetére


jookomak
őstag

Jhonny06 Nincs kimondott bottleshop része, de el lehet vinni az üvegeseket minden további nélkül. Ellenben drágább, mint a csakajósörben.

Azért meg tud telni ez is, volt szerencsém úgy ott lenni, hogy még állva is alig fértem el. A wc viszont valóban elsőosztályú. Ennél csak a marionett rötyije szebb, de vélhetően azért, mert nincs saját, és be kell menni az 5 csillagos hotel aljába.

(#11569) jsk


jsk
Topikgazda

A héten csupa olyan sört ittam, amit életemben először kóstoltam. Grimbergen, Hoegaarden, stb. Mind finom volt és ízlett. Mára hagytam a Guinness-t (dobozos). Óriási csalódás volt. Régen ittam olyan sört, ami ennyire nem ízlett. Sűrű vizes kávé.

(#11570) jookomak válasza jsk (#11569) üzenetére


jookomak
őstag

A guiness nagyon megosztó, én a te nézőpontoddal értek egyet.

(#11571) koxx válasza jsk (#11569) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Guinness nekem is életem egyik legrosszabb sör "élménye". Mintha szénsavmentes sörrel felöntenéd a kávézaccos hamutálat.

(#11572) Dr.Zoo válasza jsk (#11569) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

[link] :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11573) jsk válasza Dr.Zoo (#11572) üzenetére


jsk
Topikgazda

koxx: Pontosan. Mindenesetre már előre félek a mai Kilkenny-től. A hype-ja annak is nagy.

Dr. Zoo: Ó, én két Primator EPA-t küldtem utána, hogy felejtsek.

[ Szerkesztve ]

(#11574) koxx válasza jsk (#11573) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még vár a hűtőben egy Prágában vásárolt Prima double24 :) Sajnálom, hogy nem tudtam többet hozni a táskám véges kapacitása miatt mert pofátalnul olcsó volt. (~300ft)

jsk: kilkenny az még elmegy kategória, de semmi extra

[ Szerkesztve ]

(#11575) looser válasza koxx (#11574) üzenetére


looser
addikt

Primátor 24 = alsóerjesztésű Gulden Draak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11576) jsk válasza koxx (#11574) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Primator Double 24 nekem már túl édes. Viszont sokan esküsznek rá a környezetemben. Én maradok a Pardubicky Porter-nél. A Kilkenny-vel nem dobtál fel. Szerencsére akciósan vettem a Lidl-ben.

(#11577) koxx válasza jsk (#11576) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tényleg nagyon édes, de szeretem :)
Kíváncsi leszek mennyire jön be neked a Kk

(#11578) Gyuc válasza jsk (#11576) üzenetére


Gyuc
aktív tag

A Primátor IPA sem olyan rossz :)

(#11579) Dilikutya válasza koxx (#11571) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szeretem, kellemes. Mivel nem túl szénsavas, lágyan csúszik, az ízével sincs bajom, pörköltkávés. Kiskunfélegyházán van egy ír pub, az egész olyan, mintha betévednél a dublini kikötőben egy kocsmába, hajópadló, hordók, és csapolt Guiness. Na ott nagyon finom volt, talán máskor nem is ittam csapolva, csak dobozosan, de úgy is szeretem. A Kilkenny viszont se csapolva, se dobozosan nem volt nagy szám. Egyedül azért rúgtunk be egyszer csapról belőle, mert egy fesztivál utolsó napján hajnalban féláron csapolták... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11580) jsk válasza koxx (#11577) üzenetére


jsk
Topikgazda

Este kiderül mennyire jön be. Eddig nem sok brit-szigetekről származó sört ittam. Azok közül egyedül a Fuller's IPA ízlett, de az nagyon. Ki is próbálom a többi sörüket.

Gyuc: Tényleg jó az IPA sörük is. Szerencsére itt az újpesti piacon szinte az összes Primator kapható. A feleségem imádja a búzasörüket. Most utoljára a Stout-ot próbáltam, az sem okozott csalódást.

(#11581) Dr.Zoo válasza jsk (#11580) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szerencsére itt az újpesti piacon szinte az összes Primator kapható.

Megkérdezhetem hogy melyik részén?
Hazafelé lehet megkérem a Kollégám, hogy arra guruljunk.. :D

(#11582) Kergeboci: :DDD (délután ütközünk??)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11582) Kergeboci válasza jsk (#11580) üzenetére


Kergeboci
tag

Újpesti piacon? wtf? Van valaki aki kiáll standolni Primatorral, vagy van valami állandó kis sörszaküzlet a piac közelében?

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11583) Dilikutya válasza jsk (#11580) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fuller's sörök mind jók. 6-7 félét lehet kapni bevásárlóközpontokban. Ami még angol, és nekem bejött, a Wells-től a Bombardier és a Courage Directors, meg a Robinson's-tól a The Trooper, ami az Iron Maiden hivatalos söre. Mindegyik jobb a Kilkenny-nél, igazából a Guiness-nél is, mert testesebb, erősebb ízűek.
Fuller's IPA mindig esik a kosaramba, amikor akciós, de tavaly nyáron a Honey Dew is jól fogyott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11584) jsk válasza Dr.Zoo (#11581) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Fornetti helyi franchise üzlete találta ki nagyjából két éve, hogy Primatort és magyar kézműves-kisüzemi söröket kezd el árulni. A bolt bent van a vásárcsarnok területén. Az egyik oldalsó bejáratnál.

Hétfőn - a Facebook oldaluk szerint - 14 órakor zárnak. A többi napon nem tudom - elvileg a piac 18 óráig van nyitva hétköznap -, mert szombat-vasárnap szoktam arra járni. Ha ma odaérek, akkor megnézem hogy van rendesen nyitva hétköznap.

Dilikutya: Köszönöm szépen az info-t. Amíg az Örsön laktam, addig mindig szemeztem a Fuller's sörökkel az Intersparban, csak hát 800 Ft volt egy üveg. Aztán átszakadt a gát a Fóti Romanovnál, és így már nem is olyan drága :)

[ Szerkesztve ]

(#11585) Dr.Zoo válasza jsk (#11584) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm!!! :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11586) Dilikutya válasza jsk (#11584) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én az Auchanban szoktam venni a Fuller's-t, sűrűn van 599-ért, de volt már 549 vagy 519-ért is. Utóbbi talán Szent Patrik nap hetében. Ilyen söröket békeidőben (nem fesztivál) nem szoktam teljes áron megvenni, gyakran járok, mindig van valami akció. Belgákat is így szoktam venni, azok is 800-ért vannak alapáron, de gyakran adják 600-ért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11587) Gyuc válasza jsk (#11580) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Ha brit szigetek akkor skócia is? :D
Mert Brewdogot csak ittál már :)

[ Szerkesztve ]

(#11588) jsk válasza Gyuc (#11587) üzenetére


jsk
Topikgazda

Még nem ittam. Jelentős lemaradásban vagyok. Nálam a sörforradalom csak pár éve kezdődött :) 28 éves koromig kizárólag csak a társaság kedvéért ittam kocsmában. Otthon a hűtőben elromlott a sör. Aztán jöttek a bolti kommersz sörök, majd a cseh sörfesztiválok felnyitották a szemem. Tavaly kezdtem a magyar kézműveseket inni. Most meg érik az elhatározás, hogy ellátogassak a Kertész utcába. Változik az ember, most már a kovászos uborkát is szeretem :D

[ Szerkesztve ]

(#11589) Gyuc válasza jsk (#11588) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Nekem is egy angliából hazatért barátom nyitotta ki a csipám,hogy milyen egy jó komlós IPA :)
Azóta rabja vagyok az alkoholnak :D Napi egy 3dekást beverek,ez még csak nem alkoholista :D
A kredencmanufaktura.hu cégnél is sok jó magyar sör van az Alle mellett.

(#11590) EQMontoya válasza Gyuc (#11589) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kredencmanufaktura.hu cégnél is sok jó magyar sör van az Alle mellett.

Így biza, és még jófejek is. Viszont olyan elcseszett nyitvatartásuk van, hogy az vérlázító. :)

Same rules apply!

(#11591) Gyuc válasza EQMontoya (#11590) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Én sem tudnék beugrani ,ezért kérem meg a fuvarosunkat :D
Igen ,nagyon rendesek a múltkor szülinapra kellett a Birthday Hoppin a Hopfanatictól és felhívták az üzemet ,hogy megsürgessék és péntenre meg is lett :)

(#11592) jsk válasza Dilikutya (#11583) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen a tippeket. Körülnézek. Kocsi híján bármelyik Auchan messze van nekem.

A kredencmanufaktura.hu elég messze van, de hetente háromszor megy autónk a Savoya Parkban. Egy üveg ingyen sörért megkérem a sofőrünket, hogy hozza el a rendelést :)

(#11593) Luser2000


Luser2000
addikt

Én egyre többször futok bele "szarul sikerült" hazai "kézműves" (inkább: KISÜZEMI) sörbe! A szakma is higul. Egyre csalódottabb vagyok a hazai kínálatot tekintve, mert már megjegyezhetetlen mennyiségű a kínálat és - bár ez a kisüzeműség velejárója - a minőség is egyre jobban változó.

(Pl. az élesztőbe már úgy kell elvonszolni, semmi kedvem próbálgatni a bizonytalan eredményű löttyöket.)

Azt hiszem elfáradtam. De az is lehet, hogy kapitális sznob lettem, mert a kedvenc Mikkellereimben és a BrewDog remek kreálmányaiban eddig még nem csalódtam soha.

Ti hogy vagytok ezzel? (Már mint nem az én "kínommal", hanem ezzel az érzéssel)?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11594) somasz válasza Luser2000 (#11593) üzenetére


somasz
addikt

Jaja, élesztő necces. Főzdefesztet sem várom annyira.
Azt nem tudom megérteni, hogy a főzdék miért nem nyelik le a rosszul sikerült főzeteket, biztosan nem buknak annyit rajta, mint azzal, hogy befürdetik a jóhiszemű vevőt a méregdrága ihatatlan szarral, aki többet tőlük nem fog venni semmit.

Mad Scientist IPÁt kell inni, mert az fasza lett. Meg még van 1-2 újdonság, ami érdekes lehet, a többi érdektelen.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11595) Jhonny06 válasza Luser2000 (#11593) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én a magyar sörökkel az elejétől fogva így voltam. Van néhány jobb, de a legtöbb nagyon átlagos. Ha pedig azt nézed, hogy némelyik ára lassan eléri az olcsóbb import pl. Brewdogok árát, akkor inkább átlagon alulinak mondható az összehasonlításban. Nyáron kinézek a főzdefesztre általában, de év közben soha nem veszek magyar sört, egyszerűen nem éri meg. Minimális pénzt rádobva bemész a Csakajósörbe és olyan darabokat veszel, amik tényleg ütnek.

[ Szerkesztve ]

(#11596) koxx válasza Jhonny06 (#11595) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem csak lassan éri el az árát, sokszor meg is haladja. Amikor egy bizonytalan minőségű magyar kézműves sör annyiba kerül mint a venenumban egy Rochefort 10... :U

(#11597) jsk válasza Dr.Zoo (#11585) üzenetére


jsk
Topikgazda

Megnéztem a nyitva tartást:
H: 6-14
K-P: 6-17
Sz: 6-14
V: nincs kiírva, de egy hónapban egyszer van csak zárva vasárnap (változó, hogy melyik), ha nyitva van, akkor 6-12-ig

A térképem annyiban pontatlan, hogy a piros pöttyöt az Arabica kávézó főlé képzeld. Az ott lévő bejáratnál van a bolt.

koxx: Megittam a Kilkenny-t. Elsőre ízlett (piszok szomjas voltam). Nem egy különleges sör, de számomra bőven iható. Viszont az eredeti árát nem éri meg. Ha valaha veszek még, akkor is csak akciósan.

A piacról hazafelé meg kellett volna állnom a főtéren sörös terasznál, most épp Primatort és Konrad-ot csapolnak.

[ Szerkesztve ]

(#11598) Gyuc válasza somasz (#11594) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Igen a Jam72 egy kimondottan jóra sikerült sör,kérdés mennyire fogják forgalmazni.
Az a baj még a magyar sörökkel,hogy kihoznak egy jó sört de utána hónapokig vagy már soha többet nem kapni.
Egyetértek az ár problémával is,nekem az elejétől kezdve ez a 600Ft vagy azt meghaladó ár sok.Múltkor Flying dogot vettem dobozost 600ft ért a csakajósörben és az hibátlan volt.
Jó lesz ez a magyar craft beer főzés csak mindenki próbálkozik.Ki fog hullani a nagyja aki meg marad az majd minőségi söröket fog főzni.
Nem véletlen hoztak el az amerikai versenyről annyi érmet,bár nem tudom az mennyire volt elismert nagy verseny.
Nekem pl tetszik amit a Monyo csinál.
Kezd csökkenni az ára (már ahol veszem) és most akció is van.6 sör után kapsz egy nyári "bikinit" :)
Plusz kijöttek egy nagyon szép IPA pohárral ami a 990Ft árával nagyon jó ár mert alig beszerezhető.
Ime:

Ja és a vacsim :D

[ Szerkesztve ]

(#11599) NoLF válasza Dilikutya (#11583) üzenetére


NoLF
addikt

Azt vagod hogy kb suzukit hasonlitasz skodaval, hondat zaporozseccel es mant mercedessel?

Izlesrol nincs ertelme vitatkozni ez teny, de kijelenteni hogy minden angol sor jobb a guinnessnel meg a kilnennynel, az sztem eros. Max neked jobban izlenes. Red ale-t red ale-el, portert porterrel, ipat ipaval, stoutot stouttal szokas osszehasonlitani SZVSZ. ;)

Igy sztem a guinness szenzacios ital, csakis frissen, 119,5 masodperc alatt csapolva, shamrockkal a habon.

Kilkenny is izletes. Meg minden mas - john smith's-t meg tetley's smooth-ot meg igyon akinek ket anyja van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11600) koxx válasza NoLF (#11599) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ez elég nagy probléma, hogy ha csak az általad felvázolt módon lesz jó a Guinness. Érdekelne, hogy jött ki ez a 119,5 sec :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.