Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) -conrad- válasza looser (#11350) üzenetére


-conrad-
addikt

Őőő.. ale típusú söröket 10-14 fok között a legjobb inni, ez gondolom lager sör de a komlóíz gondolom így is jobban kijön ha melegebb, nem 4 fokos :)

(#11352) looser válasza -conrad- (#11351) üzenetére


looser
addikt

Azt hiszem, ebben egyetértünk, ale 10+ fokosan jön elő, de ezek szerint lágernél is okés :-) Szerintem a szobahőmérséklet minden emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszernél ad valami pluszt, pl. sajtok :-)
Lágernél: az élesztő az erjesztés folyamatát hivatott végigvinni 0-3 celsius fokon, de hogy utána a fogyasztó mit tervez az elkészült (véglegesnek szánt) produktummal (pörköltbe önti, sütésre váró malacba masszírozza bele) az már egy másik történet :-)
Nekem egyébként mindig bajom volt ezekkel a standard értékekkel, pl. a Csobánkai sörök esetén estem kétségbe igazán, amikor a Skanzenben csak meghatározott hőmérsékleten lehetett fogyasztani (15-20 fok között valagol...), pedig nekem hidegebben kellett volna :-/
Egészen más (milyen jó, hogy előjött, ugye :-)) Hugh Laurie fanoknak: jön az Éjszakai portás c. sorozat, míg a Csobánkainak volt egy "A jó éjjeli Portás" nevű söre, valamikor a sörforradalom elején. Szép volt, jó volt...ahogy Geszti énekelte annak idején :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11353) jookomak válasza looser (#11352) üzenetére


jookomak
őstag

A csobánkai söröket akkor is utáltam, amikor még nem sok jó főzde volt. :)
Most bontottam egy alakor bio-sört, és nem is rossz.
Tegnap sikerült a csakajósörben a hűtőből kivenni egy tökéletes hőmérsékletű De Molen Hel & Verdomenis-t. Ismét megkönnyeztem ezt a sört.
Indokolatlanul csapongó sörös posztunkat olvashatták.

(#11354) looser válasza jookomak (#11353) üzenetére


looser
addikt

"Indokolatlanul csapongó sörös posztunkat olvashatták."

Szerintem ezek a legőszintébbek. Még ha nem is tudatosak vagy tudományosak vagy a tököm tudja milyenek, csak jók :-)

btw: életem egyetlen De Molenje egy bitang erős imperial stout volt és fingom sincs, melyik, de imádtam. Szeretem ezeket a csokis, alkoholos bonbonokat árpamalátás-komlós közegbe oltva. Mint egy desszert, ami tovább visz, mint egy desszert :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11355) Dilikutya válasza -conrad- (#11351) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lager. Kutya közönséges Dreher, amit utólag aromakomlóznak még. 10 fok fölött kiadja a komlóízt, másnaposan pedig a kukoricás gagyisörös tünetek is előjönnek. :)
A tavalyi jobb volt, egy pillanatra elhitette az emberrel, hogy sört iszik. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11356) -conrad- válasza Dilikutya (#11355) üzenetére


-conrad-
addikt

Bocs, nem vagyok nagyon informált benne, nekem megjött a szállítmányom, nem veszek boltban :P

(#11357) looser válasza -conrad- (#11356) üzenetére


looser
addikt

Jajj de szar neked :-))

Egészség :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11358) Traxx


Traxx
őstag

Utónévnapra: Paulaner Salvator

Kíváncsi leszek, hozza-e azt, amit olvastam róla :)

-conrad-: egs, szép csomag :R

looser: köszönöm :R És az utóbbi lennék :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11359) looser válasza Traxx (#11358) üzenetére


looser
addikt

Boldog névnapot Dénes vagy Zsolt :-)

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11360) tomazin válasza Traxx (#11358) üzenetére


tomazin
veterán

Én a múltkor auchanban vettem egyet, de nekem nagyon semmilyen volt. Majd oszd meg pls, h neked hogy tetszett, ha kerdezik, akkor ne csak a sajat (finnyas) velemenyem legyen.

(#11361) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem tudja valaki, hogy lesz-e idén nyáron valahol külföldön valami durvább sörfeszt? Elérhető távolságban.

(#11362) somasz válasza Jhonny06 (#11361) üzenetére


somasz
addikt

Carnivale Brettanomyces?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11363) Jhonny06 válasza somasz (#11362) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi!

Elég kevés infót találtam arról, hogy milyen főzdék lesznek itt. Olyat keresek, ahol durva darabokat lehet megkóstolni.

Amit adster írt korábban és tényleg durva sörök vannak, az a Copenhagen Beer Celebration, de ez már túl messze van erre a célra, meg voltam is Koppenhágában.

[ Szerkesztve ]

(#11364) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Épp csapolt Grimbergen blondot szürcsölök Amsterdamban. Egész jó.

Same rules apply!

(#11365) Traxx válasza tomazin (#11360) üzenetére


Traxx
őstag

Hát érdekes :) Ízre ez az édeskés vonal, ami nekem bejön, és az alkoholt szépen sikerült szerintem elrejteni benne, de ennek köszönhetően alattomosan üt. Meglepődtem viszont, hogy elég kevés benne a szénsav, de emiatt krémesebb, kicsit könnyebben is csúszó sör, a Guinness volt hasonló, igaz az nekem összességében csalódás volt. Szóval ízlések és pofonok...van, akinek ez tetszik, másoknak nem, én a jól csúszó előnyt feláldoztam volna. Nem mondom, hogy ez a legjobb vagy legösszetettebb általam kóstolt sör, de amit hoz, azzal bőven elégedett voltam.

Szintén Ósün beszerzés volt, az árát bőven megérte :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11366) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jeeee... hétfőn megyek a Hopstock-ra. [link]
Friss komlóval tuningolt sörök raklapszámra, majd kíváncsi vagyok hányadik kocsmáig jutok :DDD
Szerencsére kedden nem kell túlzásba vinni a termelést.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11367) looser válasza kraftxld (#11366) üzenetére


looser
addikt

Illik irigykedni? :o)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11368) kraftxld válasza looser (#11367) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen :) untappd-en van rá külön jelvény is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11369) looser válasza kraftxld (#11368) üzenetére


looser
addikt

Hú, hát jó szórakozást, biztosan szuper lesz :-) Átnézem rögvest a ratebeer-en az NZ főzdéket :-) Ismerős pár nemrég kapta meg az állampolgárságot, nagyon boldogok.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11370) Luser2000


Luser2000
addikt

Én ma ennek a képnek a valóságalapjáról győződök meg személyesen :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11371) looser válasza Luser2000 (#11370) üzenetére


looser
addikt

Ó te szegény :-)
Gergőnél már négy hűtő van? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11372) Luser2000 válasza looser (#11371) üzenetére


Luser2000
addikt

A "csakát" én jó egy éve számra sem veszem, de ez speciel nem ott van, hanem ITT.
Nagyon szerethető hely!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11373) looser válasza Luser2000 (#11372) üzenetére


looser
addikt

Én is állati ritkán járok le, de nem azért, mert bajom lenne velük. Neked mi volt?
A képre egyébként valami külföldet tippeltem volna, de a "poén" miatt muszáj volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11374) Jhonny06 válasza Luser2000 (#11372) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig még mindig náluk van messze a legjobb kínálat sörök terén, a többiek fasorban sincsenek. Az árak kicsit el vannak szállva (bár mivel más nem forgalmazza a legtöbb sört, amit ők, így nem tudni mi a sok) meg sokszor tapasztalom a "leszarom" hozzáállást (valószínűleg túl jól megy a bolt és megtehetik), de amúgy jó hely.

Nem akarok ünneprontó lenni, de kép alapján itt csak a szokásos Brewdog felhozatal van, meg pár Mikkeller. Azért én is benézek egyszer, jobb híjan (ki tudja, hogy a Csakajó felújítása meddig húzódik).

[ Szerkesztve ]

(#11375) Luser2000 válasza Jhonny06 (#11374) üzenetére


Luser2000
addikt

csak azért nem voltál ünneprontó, mert a Mikkeller sörök szívemnek nagyon kedvesek. (hasonlóan a skót új-hullámos felhozatalhoz).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11376) jookomak válasza Luser2000 (#11372) üzenetére


jookomak
őstag

Egy a baj ezzel a hellyel, hogy konkrétan a csakajósörtől veszi az árut, szóval még drágább is. A hangulattal abszolút nincs probléma, nekem is tetszett.

(#11377) looser válasza jookomak (#11376) üzenetére


looser
addikt

A Hopaholic is drágább úgy 20%-kal, pedig az anyacégtől kapja az árut, de mondjuk ott van hely és szép a wc :-)
Nekem a Király Legenda a kedvencem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11378) EQMontoya válasza looser (#11377) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem a Király Legenda a kedvencem :-)

Azt én is határozottam szeretem, korrekt árak, jófej pultos (a 40 körüli csajszi), közelben gyros.

Illetve a Jónás, amit még kifejezetten kedvelek, mert:
-Közel van a munkahelyemhez
-Általában jó sörök és jó csajok vannak
-Ki lehet ülni a Dunapartra, egész jó hangulata van.

Same rules apply!

(#11379) -conrad- válasza EQMontoya (#11378) üzenetére


-conrad-
addikt

Én nem ittam ott helyben söröket de hoztam el párat onnan, de valahogy a legenda sörök olyan nyersnek tűntek nekem, nem jöttek be. Pokerface-nek nagyon keserű utóíze volt pedig szeretem a keserű söröket de ez valahogy nem ízlett, a Game Over meg nem is tudom, csak annyit éreztem, hogy valami véletlenszerű 12%-os piába belelöttyintettek egy adag kommersz whisky-t, mást nem éreztem, jó sör íze még véletlenül sem volt.
Monyó sörök valahogy jobban bejöttek, meg a stari is egész jó, a búzasörük (white horse) kifejezetten finom.

(#11380) EQMontoya válasza -conrad- (#11379) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pokerface szerintem sem nagy szám, a hableányt, a brutal bittert meg ponyt érdemes megkóstolni.

Same rules apply!

(#11381) boci001


boci001
csendes tag

Vacsora után. :)

(#11382) kraftxld válasza boci001 (#11381) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt az áfonyás cuccot én is ittam nemrég, egész jó volt, de lehetett volna markánsabb a gyümölcs benne :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11383) boci001 válasza kraftxld (#11382) üzenetére


boci001
csendes tag

Én nem igazán szoktam ízesítetteket venni, a lányom lepett meg vele. Kézműves sörverseny volt a héten fatornyos kis falumban, a lányom meg hostess volt ott. A maradékból válogatott. :)

(#11384) looser


looser
addikt

Ezt az esztelenséget teszteljük, gyerekek? Már a húszkomlós Grabiban sem éreztem külön az ízeket...hátha itt a több->még több szabály érvényesül :-)

(#11383) boci001: ezeken el tudnék lenni egy évig, remek sörsor :-)
Mondjuk ez a rakat aranydiploma valahogy emlékeztet a Smaklid Maltid féle sörökre, amikor ment a hepaj szegény KK oldalán, hogy nekik minden sörük aranydiplomás, ne szarozza már le senki őket...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11385) boci001 válasza looser (#11384) üzenetére


boci001
csendes tag

Az érmes dolgokkal én sem igazán foglalkozok. Azon a napon annál a zsűrinél ez jött ki.

(#11386) looser válasza boci001 (#11385) üzenetére


looser
addikt

Persze, nem is kell. Neked mi ízlik, ez a lényeg.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11387) jookomak válasza kraftxld (#11382) üzenetére


jookomak
őstag

Én pont ezt szeretem benne, hogy nem olyan intenzív az áfonya, így nem egy gyümölcsmasszáról beszélünk, hanem egy jó barna sörről, egy kis pikantériával. ;)

looser: Persze, hogy megkóstoljuk, se Gólem, se Gergő nem sok rossz sört csinált még eddig.

(#11388) kraftxld válasza jookomak (#11387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én szezonban kilószámra nyomom az áfonyát, lehet azért vártam többet :)
De amúgy tényleg jó sör.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11389) jookomak


jookomak
őstag

Valaki ma beer burger bbq fesztivál a millenárison?

(#11390) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!
Még nem írtam itt,eddig a műszaki dolgok kötöttek le jobban :D
Segítség kellene bár nem hiszem,hogy összejön...szükségem lenne egy barátom szülinapjára egy üveg Hill Farmstead sörre.
Ha valaki ebben segíteni ,hálás lennék :)

(#11391) Jhonny06 válasza Gyuc (#11390) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez félig Hill Farmstead (kollaboráció). Amúgy ezeket a söröket kb. lehetetlen beszerezni, még külföldön is, szóval sok szerencsét. :)

(#11392) somasz válasza Gyuc (#11390) üzenetére


somasz
addikt

csakajo

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11393) Gyuc válasza Jhonny06 (#11391) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Igen ,köszi a csakajósörön már néztem és max az lesz a vétel.
Írtam a kinti cégnek is hátha,de nyomtak egy görbét a fejemre :)
A másik,hogy frankó IPA poharat nem tudtok valahol?
Egy osztrák oldalt találtam ahonnan lehet rendelni.
köszi :)

(#11394) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Ajánlhatnátok nekem frankó IPA-kat komló heggyel mert most tesztelek mindent amit érek :)
Eddig ezek voltak memóriából.
Magyar:
Maharadzsa
Balkezes
apocalyptipa
Monyo mind
Hopfanatic Birthday hoppin ezt még nem ittam jó?
Jokerface,Pokerface
My name is Sudan
Távoli galaxis

Most ezek ugrottak be,de ebből látszik mit kedvelek és szívesen fogadom a további ötleteket :)

Külföldiből is elég sokat.
Brewdog,Mikkeller,anderson valley (aki ebből nem ivott még szigorúan4 :D )

köszi :)

(#11395) kraftxld válasza Gyuc (#11394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Epic Hop Zombie még mindig a legjobb :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11396) Kergeboci válasza Gyuc (#11394) üzenetére


Kergeboci
tag

ebből maharadzsa és balkezes felejtős, a szülinapi hopfanatic viszont jó lett, bár az már inkább dupla ipa, belgás stílusú, édes és erős.Sudan viszont a legjobb (persze ízlések és pofonok).

Pár általam kedvelt talán kevésbé populáris ajánlat, a teljesség igénye nélkül:
Port Brewing Wipeout IPA és Mongo IPA
Dark Horse Brewing - bármi amit találsz tőlük
BrewDog Jack Hammer, Hoppy Christmass
Mikkeller Sort Kaffe, Mosaic Black (ezek kicsit stoutosabbak), 19, 1000, Crooked Moon (ezek viszont ütnek)
Camba Bavaria Ei Pi Ai, Imperial IPA,
Fourpure - tőlük bármit, ők az új kedvenceim. A southern laitute és az alap IPA-juk talán a legjobb. Nem megijedni a dobozos verziótól, sőt, őrülni neki, mert nagyon megőrzi az illat és ízjegyeket - beerodalomban és régi manuban (ganz sörözőben) fellelhetőek.

Magyarból:
armando_otchoa bármelyik Rasta verzió (Winter, Santa, Honey..) és a Grabanc (ezek időszakosan a Csakajóba és a Macskamiaú-ba megtalálhatóak)
Zip's WereWolf

Két hónap és itt a magyar főzdefesztívál, biztos lesz kint egy tucat új érdekesség is.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#11397) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Engem most a Hop Concept IPAk érdekelnek, Lemon & Grassy és Tropical & Juicy. Már csak a nevüket olvasva is összefut a nyál a számban :))

(#11398) kraftxld válasza Kergeboci (#11396) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ááááá.. jún 10-12, nagyon csücskös.... lehet még épp odaérek :))

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11399) Dilikutya válasza Gyuc (#11394) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fuller's India Pale Ale
Big Foot 2222
Kaltenecker Atlantis IPA 14°

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11400) Gyuc válasza Kergeboci (#11396) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Nemtom nekem a Maharadzsa és a Balkezes tetszett...Az ApocalyptIPA és a Sudan azért előrébb van nálam is.
Vettem a hidegkomlós DREHER-ből mert megint van kijött Calypso komlóval..na aki olyat vesz magára vessen :D Amikor kinyitod érezni az illatot egy pillanatra...és vége :)

A főzdefest pedig szigorú részvételes :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.