Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Kergeboci válasza looser (#12800) üzenetére


Kergeboci
tag

a Cocoa Shake volt

Bárki kóstolta, mindenki más ízt vélt felfedezni benne :D száraz, kakaós, vaníliás, konyak meggyes (ez utóbbi épp hogy csak a mélyén, kicsit sem volt túlédes a lé) jött le nekem.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12802) Dorian válasza jsk (#12798) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit várnod kell rá, eszembe jutott, h febr. 4-én lesz a szülinapom, úgyh ezt elteszem akkorra ha már...
A Séf Sörét ittam tegnap nagyon finom és tartalmas APA, bár az ígért citrusos illatok helyett inkább elsőre virágos, de utána egyre erősebben a mézes illatok a jellemzőek

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12803) Jhonny06 válasza jookomak (#12799) üzenetére


Jhonny06
veterán

Uh de remélem, hogy a Vanilla Shaket visszahozzák és lehetőleg valami hasonlóan jó áron. Tuti bespájzolok belőle.

(#12804) jsk válasza Dorian (#12802) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen előre is. Most úgy is van háromheti söradagom, addig nem kell vennem semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#12805) looser válasza Kergeboci (#12801) üzenetére


looser
addikt

Á, köszönöm. Elég szarra értékelik RB-en :-)
Úgy látom, nemrég kóstolta egy honfitársunk. Sok jó sört cimbora, így ismeretlenül is!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12806) proci985 válasza Jhonny06 (#12803) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem meg van ket uveggel elrakva inseges idokre:). egesz sokaig el lehet tarolni ahogy neztem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12807) jsk válasza looser (#12805) üzenetére


jsk
Topikgazda

Félig-meddig ismeretlen. Én volnék az:) A héten neki álltam az eddig megkóstolt söreimet pontozni a nagyvilágnak is, mert eddig csak magamnak csináltam egy táblázatban.

(#12808) Jhonny06 válasza proci985 (#12806) üzenetére


Jhonny06
veterán

them feels

(#12809) Kergeboci válasza jsk (#12807) üzenetére


Kergeboci
tag

én is magamnak vezettem táblázatban, de elég körülményes volt a használata.

Amúgy ajánlom az untappd alkalmazást (honlap is használható, de iOS, android, Win letölthető alkalmazásként is elérhető), gyors és egyszerű, keresésben is, plusz egyre több (jó, még csak 2) magyar beszerző hely integrálódik fel, és lehet chekolni a legfrissebb csapolt listát.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12810) jsk válasza Kergeboci (#12809) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen a tippet. Megnézem.

(#12811) jookomak


jookomak
őstag

Azért ezen az untappd-on mindig elmosolyodok. IT fórumon vagyunk, tehát nyugodtan hívhatjuk magunkat kockáknak. Kockák elmennek sörözni, ki a nagyvilágba, emberek közé. Aztán csak azt hallod, hogy jesssz, megvan a 6. szintű IPA :D

(#12812) Dilikutya válasza jookomak (#12811) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, hogy mondod, a tegnap esti Dreher Bakot elfelejtettem bejelölni. Nem elég a lvl99, a frag is számít. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12813) jsk


jsk
Topikgazda

Regisztráltam az untappd-on. Úgy érzem magam, mint egy cserkész ezekkel a jelvényekkel.

jookomak: Szerintem nem vagyunk kockák, inkább a kerekség jellemző a sörbarátokra :D

[ Szerkesztve ]

(#12814) jookomak válasza jsk (#12813) üzenetére


jookomak
őstag

Többnyire igaz, amíg otthon voltam, szépen kerekedtem. Aztán a heti 6 nap 12 óra fizikai meló sokat segített. :) :U

(#12815) proci985 válasza Jhonny06 (#12808) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:I_know_that_feeling_bro:

nekem is vannak itthon cuccok amikbol kifogy az utolso uveg, aztan ennyi volt. tobbek kozott ott az az uveg Nikka Yamazaki, ami a kedvenc 12 eves single maltom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12816) jookomak válasza proci985 (#12815) üzenetére


jookomak
őstag

Ne is mondd a whiskyt, múltkor elfogyott a Laphroaigom, és azóta 4 rugóval többe kerül akció nélkül.

(#12817) EQMontoya válasza jookomak (#12816) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt fogtam ki a múltkor a kakasós tecsóban 16-ért. :)

Same rules apply!

(#12819) looser


looser
addikt

Eltűnt egy HSZ (12818)? Állati kíváncsi lennék, mi volt benne. Nincs egy topic a törölt HSZ-eknek? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12820) Jhonny06 válasza looser (#12819) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én voltam, véletlenül rossz topicba írtam, semmi izgalmas. :)

(#12821) proci985 válasza jookomak (#12816) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Yamazakibol az elso uvegem 60 euro volt, a masodik 85 :B. Kar erte, a from the barrel kaphato toluk es finom, de nem annyira jo, az uj blend meg felejtos, annyiert a laphroaig 10 korberohogi haromszor.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12822) looser válasza Jhonny06 (#12820) üzenetére


looser
addikt

Akkor jó :R
Azt hittem, valaki azt kérdezte, hogy a szerintünk a Soproni Bodzás vagy Lime-os a jobb sör :-)

(#12807) jsk: na, az szuper, akkor hát továbbra is: sok jó sört neked :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12823) qltsar válasza jookomak (#12811) üzenetére


qltsar
addikt

50-es szint felett már nem számol :O. Csak manuálisan tudod összeadni, hogy mennyi fajtát ittál egy adott stílusból :(.

(#12824) EQMontoya válasza proci985 (#12821) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nikka from the barrelt is érdemes megkóstolni szerintem, az egy nagyon kellemesen eltalált cucc, és nem vészes az ára.

Same rules apply!

(#12825) Luser2000 válasza jookomak (#12811) üzenetére


Luser2000
addikt

Úgy látom, hogy ti, sörkedvelő és/vagy sörértő topiktársak előszeretettel használjátok egyfajta naplóként az untappd.com felületét.

Jómagam is regisztráltam anno, de csak nem tudtam rászokni, nekem valahogy a ratebeer.com jobban adja.
Ott valahogy kevesebbnek tűnik a sallang, talán a userek is picit "szakmaiabbak". De lehet rosszul mértem fel.

A "rétbíren" már hoztam létre hiányzó krimókat, söröket, meg felvésem magamnak eddig 170 különböző itókát, de a másikon valahogy ehhez (párhuzamosan) nem nagyon volt kedvem.

Esetleg saját véleményeteket megosztanátok velem az Untappd / Ratebeer pro és kontra vonatkozásában? Hátha így megvilágosodhatnék, hogy mit érdemes igazán használjak.

Köszönöm, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12826) jsk válasza Luser2000 (#12825) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mint mindkét oldal használója immár 3 :B napja a sörök szempontjából az alábbiakat tapasztalom:

Ratebeer
- Sokkal többet meg tudok az adott sörről, mert kötelező ismertetőt írni.
- A részletesebb pontszámítás miatt jobban belőhető a sör minősége.

Untappd
- Gyorsabb a használata, pontozol és kész.
- Sok sör túl van pontozva. Gondolok itt elsősorban a nagyüzemi lágerekre.

[ Szerkesztve ]

(#12827) Dilikutya válasza jsk (#12826) üzenetére


Dilikutya
félisten

A nagyüzemi sörök mindig túl lesznek pontozva, mivel a fogyasztóik többsége nem is igényli a jobb minőségű kisüzemit. Persze nagyüzemi is van nagyon jó, pl. a Pilsner Urquell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12828) proci985 válasza EQMontoya (#12824) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Felreertheto voltam, van negy uveg Nikka itthon (Yamazaki, Orochi, From the barrel, All malt). A from the barrel egy kifejezetten jo darab amibol mindenkepp fogok venni meg ha elfogy valamikor az uveg belole, viszont a Yamazaki mas ligaban jatszott. Orochi szinten finom de kevesbe komplex. All malt az araert oke, de hianyzik belole az a pici extra.

kieg: 12es, nem is tudtam volt 18as is. 12esnek is eleg jo neve van egyebkent.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12829) EQMontoya válasza proci985 (#12828) üzenetére


EQMontoya
veterán

De melyik Yamazaki?

Mert abból azért több van, a 18-as nyert valamelyik évben elég komoly díjat is.

Same rules apply!

(#12830) looser


looser
addikt

Legenda láger nagyon jó kis cseh világos. Remek, aromás sör, enyhén, de jól megkülönböztethetően. Ahoj B-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12831) qltsar válasza looser (#12830) üzenetére


qltsar
addikt

Király utcaiban iszod? Ami ott csapon van náluk az nem Legenda termék elvileg, de tényleg jó kis ivós láger :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#12832) looser válasza qltsar (#12831) üzenetére


looser
addikt

Igen, épp itt vagyok; azt gondoltam, ha táblán van és csapról, az Genuine Legenda Product, vagy nem? Csakajóban vagytok? Átténfergek, ha igen B-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12833) qltsar válasza looser (#12832) üzenetére


qltsar
addikt

Van egy sima láger csapon, meg van a Legenda hopláger. A sima láger elvileg nem legenda, a hopláger igen.

[ Szerkesztve ]

(#12834) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen - smoked

Barna opálos test, fehéres hab. Füstölt sajt és maláta illatra, füstölt sajt és maláta, némi karamella. Picit fémesen savas.

Különleges finomság, ajánlott ha alapvetően eléggé német, de mégis valami más sörre vágysz.

Stillwater / Casita Cerveceria On Fleek Imperial stout

Fekete szín, minimális hab. Sötét csokoládé, kávé, maláta, picit füstös. Az alkoholt elfedi az utóíz kivételével, ott azért kijön, hogy 13%os.

Ajánlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12835) somasz válasza proci985 (#12834) üzenetére


somasz
addikt

Urbockot kóstoltad már tőlük?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12836) jsk


jsk
Topikgazda

To Øl Black Ball

Ismét egy nehezebb darab. Fekete szín, barna hab. (Tényleg kell vennem egy tulipánt vagy sniftert, mert a konyakos poharamban a hab sokkal gyorsabban elillant, mint a párom sima vizes poharában.) Erőteljes pörkölt malátás, étcsokoládés íz. Édeskésen indul az első korty, aztán szépen átvált keserűvé. Nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#12837) proci985 válasza somasz (#12835) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nem, csak ezt lehet tőlük itt kapni. Viszont ez megbízható, stabil darab, kb fél évente megjön rá a kedvem és stabilan hozza a minőséget.

jsk: hoppá a dán imperial porter:). nekem két üveg Bee My Valentine lett tőlük betárazva frissen, két hét múlva az egyiket szerintem meg is bontom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12838) Dorian


Dorian
félisten

Mad Scientist CCP-550

Eddig bírtam tartani a kíváncsiságom, milyen lehet egy kókuszos-kávés sör :D
Érdekes, mert nem éreztem kókuszt sem illatban, sem ízben, bár ez lehet az én ízlésbeli hiányosságom. Gyanítom, hogy a kókusz csak mint fűszer, a háttérben módosít az egész ízvilág karakterén.
A kávé persze megvan, de csak amennyi még nem túl sok, nem nyom el mindent, tulajdonképpen ez egy nagyon jól sikerült porter a megfelelő frissítő pezsgéssel, és kávéval megbolondított "porteres" ízvilággal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12839) jsk válasza Dorian (#12838) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nyugodj meg, a kókuszt én sem nagyon éreztem :) Az elődje a CP-550 szerintem jobb lett (kb. 2 hónappal előtte jelent meg).

proci985: Véletlenül találtam a Csakajósör-ben. Mindenesetre most elvileg érkezett néhány a To Öl a Hops Beer Barba. Melyik ajánlott tőlük? A Ratebeer alapján jók a stoutjaik.

[ Szerkesztve ]

(#12840) proci985 válasza jsk (#12839) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Imperial Stout / IIPA / DIPA vonalról bármit. Final Frontier pl ha van az a legjobb DIPAk egyike szvsz.

Berliner Weisse nekem nem ízlett, a My Pils is az áráért közepes. szóval amit kóstoltam tőlük lager / pilsner vonalon az szvsz nem éri meg az árát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12841) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Gyerekek, milyen boltot találtam tegnap Bécsben.. :Y BeerLovers névre hallgat, egy baromi nagy és igényes üzlet. Ilyeneket lehet lazán 6-7 euro-ért találni, hogy De Molen Rasputin BA (2015-ös, kb. sehol nem lehet kapni), máshol nem kapható Rogue IPA-k és még ezer más. Valami oregoni főzdétől is láttam párat, tuti kipróbálom. Vanilla Shake-ből is elég szép készlet van. Még megyek jövő hónapban 1-2X, biztos bevásárolok. Csakajósört alázza, de a legtöbb európai üzletet is, amiben eddig voltam (kivéve a Mikkeller-t :D ). Baromi kedves kiszolgálás, nincsenek elszállva az árak és mindent tudnak az eladók. Az a hátul látható hűtő csak IPA, gyakorlatilag nincs olyan, hogy valami ne lenne ott a jobbak közül, brutális.

(ez kb a bolt fele)

[ Szerkesztve ]

(#12842) qltsar válasza Jhonny06 (#12841) üzenetére


qltsar
addikt

Jaja, jo kis bolt. Nehanapjan rendelunk innet :)! Etdemes csekkolgatni az akcios termekeket. Multkor egy 5 Eurosat sikerult elkapnom 2-ert.

[ Szerkesztve ]

(#12843) jsk válasza Jhonny06 (#12841) üzenetére


jsk
Topikgazda

Kb. így nézhet ki a mennyország. :K

proci985: First Frontier van. Az sem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#12844) jookomak válasza Dorian (#12838) üzenetére


jookomak
őstag

Az első főzet Hopfanatic alulu de jó volt, ha már a kókuszos szóba került. Érezni lehetett rajta, de nem tolakodóan.
Hiányoznak Kiss Tomi jó sörei.

(#12845) Kergeboci válasza Jhonny06 (#12841) üzenetére


Kergeboci
tag

zseniális egy hely :) És tényleg rugalmas és kedves a kiszolgálás. Idiótaként láttuk, hogy vannak csapok, na mondom, lehet iszogatni is. Kértem 3x1-2 dl pohárnyit pár sörből.

A végén mikor meg fizetni akartam az összeválogatott üvegeseket, 10 percig magyaráztam, hogy de hát volt 6 pohárka kóstoló is. Nehezen fogták fel, hogy mit akarok, mint kiderült, azt ingyen kitöltötték nekem. Igazákból ők csak 1 és 2 literes palackba csapolnak, az azért van ott :D

Hátul a hűtött szobába és mellette kint az IPA hűtőnél nettó fél órát töltöttem el csupán csak nézelődéssel. Egy kislánynak éreztem magam a pláza legmenőbb cipőboltjában.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12846) Kergeboci válasza Jhonny06 (#12841) üzenetére


Kergeboci
tag

Jut eszembe, abból a hűtőből szedtem ki életem eddig legjobb "sima" IPA-jat. Ha még nem volt hozzá szerencséd, ízlések és pofonok ide-oda, én ezt bátran tudom ajánlani:

Caldera IPA

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12847) Jhonny06 válasza Kergeboci (#12846) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ezt néztem ki, mint "ismeretlen oregoni főzde". :) Asszem egy másik ipájuk is volt, ezeket tuti kipróbálom legközelebb.

(#12848) truefx


truefx
aktív tag

A ratebeer-en a az "Overall" meg "Style" pontozas hogyan alakul ki? Mert nem igazan van szinkronban a raterek ertekeleseivel. Sejtem, hogy valami statisztikai hokusz pokusz van (talan valamilyen medianhoz meri a 100%-ot), de erdekelne, hogy miert 97 meg 99 valami, ami alatt 3.4, meg 3.7-es ertekelesek vannak.

(#12849) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap megbontottam az emlékezetes Lidlis belga sörakcióból a félretett második 4x6-os kartont. Végleg bebizonyosodott számomra, hogy a Piraat nemgyerbe. Egyszerűen ez a magas alkohol elnyom minden egyebet. A háromkomlós verzió egy fokkal jobb, de csak annyival.
Engem ez az ízvilág arra emlékeztet, amikor egyetemistaként beleeresztettük a feles vodkát az olcsó sörbe, hogy jó durva legyen. Mondjuk berúgáshoz tökéletes, amennyibe akciósan került, annyit simán megér :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12850) jsk válasza truefx (#12848) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ezen már én is eltöprengtem. Annyit írnak, hogy a Bayes-tételt alkalmazzák.

"weighted rank (WR) = (v / (v+m)) * R + (m / (v+m)) * C

where:
R = average for the design (mean) = (Rating)
v = number of votes for the design = (Rate Count)
m = minimum votes required to be listed in the top beers list (varies according to average of ratecounts for top 50 beers)
C = the midpoint of the scale (2.75 in our case)

This formula normalizes scores, that is it pulls a particular score (R) to the mean (C) if the number of votes is not well above m. In other words, if a particular beer has only a few votes above the minimum required votes to be listed in top 50 (m), the average score is decreased a little if it is above the mean, or increased a little if it is below the mean in accordance with the normal distribution rule of statistics. "

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.