Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) looser válasza Gyuc (#11450) üzenetére


looser
addikt

De szmájli nélkül milyen komolyan hangzik már, nem? :-)))
Tényleg, ez a két izé is kellene bele, attól fog elállni száz évig :-))
Gyomormosásra tökéletes :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11452) Gyuc válasza looser (#11451) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Igen főleg a kukorica mivel az manapság divatos még megtréfálhatja az embert hogy basszus tényleg lehet hogy kell bele :D

(#11453) looser válasza Gyuc (#11452) üzenetére


looser
addikt

Nem felejtem el, még régebben olvastam egy Dreher akárkivel egy interjút, ahol rákérdeztek a kukoricára, hogy az mégis minek, és a válasz ez volt: "tükrösít". Szóval hogy tisztábbnak látszik a sör. Ezen kicsit megnyúlt az arcom :-)
Németeknél, cseheknél ez kukorica nélkül is megy. Nyilván nem írhatta, hogy ezzel évi x100M forintot spórolnak :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11454) rbalint88


rbalint88
addikt

Hölgyek-Urak!

Irodafelszámolás miatt a 40 éve gyűjtött sörösdobozoknak menniük kell. A polcról lepakolva 3 tele sitteszsáknyi lett, kb 250-300db (vigyáztam rájuk, szisztematikusan vannak pakolva). Vannak köztük egészen ritkák is, koruk 40 és 20 év közöttiek túlnyomórészt. Főleg cseh, német és osztrák dobozok, de vannak pl kínaiak is. Nem kimondottan az anyagi haszonszerzés lenne a cél, inkább jó helyre kerüljön :)

(#11455) Dilikutya válasza rbalint88 (#11454) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jaj. Nemkellnemkellnemkellnemkellakaromnemkellnemkellnemkellakaromnemkellnemkellnemkell. :) Asszony kivágna, nekem is van vagy 200 db eleve... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11456) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ahoj

Ejj, de rég jártam itt. Holnap indulunk Prágába, tudtok ajánlani olyan éttermet/sörözőt amit semmiképp ne hagyjunk ki? :)

(#11457) Dilikutya válasza koxx (#11456) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elkezded a déli végén, befejezed az északin... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11458) koxx válasza Dilikutya (#11457) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy kicsit konkrétabbra gondoltam :D sajnos csak 4 napunk lesz.

(#11459) rbalint88 válasza koxx (#11456) üzenetére


rbalint88
addikt

A Hany Bany nagyon jo volt anno 4 eve. De barmelyikbe mentunk, szuper kiszolgalas, baratsagos arak es kivalo sor volt a tapasztalat.

(#11460) EQMontoya válasza Dilikutya (#11457) üzenetére


EQMontoya
veterán

Közel sem volt ennyire jó tapasztalatom a csehekkel, vendéglátásban nem járnak semmivel előttünk, sőt...

Same rules apply!

(#11461) jookomak válasza koxx (#11456) üzenetére


jookomak
őstag

Skorepka étterem!!!!! [link]
Életem legjobb és legnagyobb csülke.

(#11462) looser válasza jookomak (#11461) üzenetére


looser
addikt

A méret a lényeg :-)))
És a sörárak...ahogy elnézem a kirakaton...hát szuper, na :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11463) rbalint88 válasza rbalint88 (#11454) üzenetére


rbalint88
addikt

El is vittek oket :)

(#11464) jookomak válasza looser (#11462) üzenetére


jookomak
őstag


Literes kozelt kortyoltunk mellé. Sajnos ennél jobb képem nincs róla. 2007-ben még nem volt instagram, meg normális kamerás mobil, és a kajafotózás sem volt divat. :D

[ Szerkesztve ]

(#11465) looser válasza jookomak (#11464) üzenetére


looser
addikt

Nem, baj így is üt a Kozel a Pilsneres korsóból :-))
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11466) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Természetesen új pohár lesz a főzdefeszten, hogy még véletlenül se lehessen a tavalyit használni :))

(#11467) EQMontoya válasza Jhonny06 (#11466) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért járna két ló...sz valakinek a seggébe (csak hogy szorosan álljon), hogy helyben nem lehet visszaváltani.

Same rules apply!

(#11468) Jhonny06 válasza EQMontoya (#11467) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyi jó dolog van a történetben, hogy a múltkor tárgyalt IPA-s poharat fogják adni, ez talán még meg is ér valamennyi pénzt, nem olyan jellegtelen pohárért fizetsz, mint pl. a múltkor (amilyen valószínűleg mindenkinek van amúgy is otthon).

(#11469) jookomak válasza Jhonny06 (#11468) üzenetére


jookomak
őstag

Azért az a zsenialitás netovábbja, hogy a lager jegyében telik a főzdefeszt, és ipás a pohár. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ebben a pohárban jól viselkedik egy stout, vagy egy búza...

(#11470) looser válasza jookomak (#11469) üzenetére


looser
addikt

A sör mindenhogy jó! Ezt most jól elhiszed!!

:D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11471) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakit érdekel, 197 forint a Madaras Teszkóban most a szűretlen OeTTINGER búza!
És lehet kapni barna Steigert, igaz 269 ft-ért. :(((

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11472) looser válasza Dr.Zoo (#11471) üzenetére


looser
addikt

Pennyben csak holnap a búzájuk 160, a keserű pedig 1500, szerintem mindkettő tök vállalható ital egy középhaladó, igényestől lassan távolodó, átlagkeresetű rendszeres alkoholfogyasztónak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11473) Dr.Zoo válasza looser (#11472) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszi, van itt a faluhoz közel penny, elgurulok robogánnyal.. :) :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11474) looser válasza Dr.Zoo (#11473) üzenetére


looser
addikt

Csak ne igyál előtte, kérlek!
:-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11475) Dr.Zoo válasza looser (#11474) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha vezetek, nem iszom. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11476) looser válasza Dr.Zoo (#11475) üzenetére


looser
addikt

Én kihagytam, ma mentem laborra és tuti nem bírtam volna ki, oszt mutatott volna valami bilirubin/húgysav hegyet ott nekem az értékekben, az meg eléggé nyugtalanító tud lenni :-)

Más. Olvasgatom a Ratebeer-en ezt a sört, kóstolta már valaki? Elég jól fel van pontozva, bár mondjuk csak magyarok által. Azért valami sokat próbált sörpápát is szívesen olvasnék, ahogy teszteli nálunk a mikrókat...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11477) Dr.Zoo válasza looser (#11476) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Vettem egy kockát, köszönöm a tippet. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11478) looser válasza Dr.Zoo (#11477) üzenetére


looser
addikt

Egészségedre! :-)

Akkor itt van még egy tipp: jövő hétfőtől (05.30) néhány sör a LIDL-ben akciósan. Mindegyiket ismerjük, de azért érdemes lehet bekukkantani :-)

Emitt jobbra

S itt kétoldalt

Hajráhajrá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11479) Dilikutya válasza looser (#11476) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyar sört, azt főleg magyarok isszák. :)

#11477 Dr.Zoo: Hol vettél?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11480) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#11479) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

[link]

Pennyben, tegnap.

Ez a Grimbergen milyen sör?
Az tiszta hogy belga barna, csak hogy ivott-e már innen ilyet valaki?? :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11481) Daneeka válasza looser (#11476) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez a szerintem nemzetközileg is vállalható kb. 2-3 féle hazai ipánkból az egyik.

(#11482) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#11480) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Zips-re gondoltam, azt hittem, abból vettél egy kockát. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11483) looser válasza Dilikutya (#11479) üzenetére


looser
addikt

Döbbenet :-))
Csak én gondolom világhírűnek a hazai zip's-et?... Emlékeim szerint nem ittam még hibás sört tőlük.

(#11480) Dr.Zoo: többször vettem, nekem nagyon ízlik, főképp az Amber.

(#11481) Daneeka: néztem, hogy a Dezsőben volt egykoron. Jó lenne megkóstolni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11484) somasz válasza looser (#11483) üzenetére


somasz
addikt

Most az óbudai feszten volt egy mangós pale ale-jük, nekem az volt asszem az első csalódás tőlük. Tucat pale ale, olyan, amilyet bárki más csinál, nem különösebben finom. Igaz, hibásnak nem mondható, de mangósnak sem. Náluk azért magasan van a mérce.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11485) looser válasza somasz (#11484) üzenetére


looser
addikt

Te jó ég, már túlvagyunk rajta? A belga is kimaradt... :-)
Szerintem nekem nem lenne bajom a mangóval, nem tudom, ők gyümiből vagy szörpből készítették a sört. Mindenesetre az egyik, ha már gyümölcs(jellegű), ami nekem állatira bejön, az az Argus Rubi, kemény 1/1 a RB-en :-))
Mondjuk szomorú, hogy egy Bud Light gyümölccsel is jobb nála :-/

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11486) somasz válasza looser (#11485) üzenetére


somasz
addikt

Sztem min. mangó püré kerül ezekbe.

A gyertyános vagy mi gyárt minden szart, botrány, hogy van piaca ezeknek a szörpsör szaroknak...
Meg a legenda üdítőket sem értem, mit kerestek ott.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11487) Luser2000 válasza looser (#11476) üzenetére


Luser2000
addikt

A június 11-i értékelés már nem is jó? :)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11488) jsk


jsk
Topikgazda

Főzdefeszt-re mennyire érdemes kimenni? Eddig a cseh vonalon ittam a sört. Azonban tavaly felfedeztem, hogy az újpesti piac egyik pékségénél árulnak magyar kézműves söröket. Kipróbáltam jónéhányat (Fóti, Békésszentandrási, Rothbeer, Bors, Legenda, stb.). A legtöbbje ízlett. Nem tudom, hogy a Főzdefeszten mennyire túlárazottak a sörök? Tavaly a Cseh sörfesztiválon már nagyon elszálltak az árak. (A Pardubicky Portert 900-ért árultak, a forgalmazónál 600 Ft egy üveg a Rákóczi téren).

[ Szerkesztve ]

(#11489) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Vettem az Ösünben barna Steigert.
Bár ne tettem volna. Régen üvegest ittam belőle ami finom volt, de ez a borzadály nem hasonlít semmihez, mintha Guiness-be Apósom schaharin bogyójából legalább 4 pirulát pottyantottam volna, kis BBQ utánérzéssel.
IHATATLAN!!!
Kiöntöttem a kutyáknak egy kicsit, az egyébként Bitburgert és Argus-t kedvelő Dögök is otthagyták.
Egyszerűen kriminális. :U
1300 ft. kuka, mert persze 6-os pakkot vettem, én állat. Vagy ingyen vihető. :(((

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11490) Dilikutya válasza jsk (#11488) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem fesztiválos árakban nem szokott nagy szórás lenni, pláne a nagy faluban. Ugyanezek a cseh sörök szoktak Szolnokon is lenni ilyen kulturáltabb fesztiválokon, 700-800 szokott lenni a Porter. Talán tavaly már 800 volt. Nem ez a drága, hanem a 200 Ft-os Borsodi Világos az A38-on 580-ért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11491) looser válasza somasz (#11486) üzenetére


looser
addikt

Gyertyánostól kóstoltam talán a banánt meg a tököt, ezek egész jók voltak :-)

(#11487) Luser2000: de, teljesen jó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11492) jsk válasza Dilikutya (#11490) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen az infót. Lehet körbenézek. Szélesedjen a látóköröm.

(#11493) jookomak válasza jsk (#11492) üzenetére


jookomak
őstag

Érdemes kimenni, de én azt mondom, hagyd a sok egykutya sört. Kóstolj Dezsőéknél, csuporban, zipsben, hopfanaticban, hopaholic (csakajósör) standnál. Itt nem lehet mellényúlni. Árra inkább ilyen 8-900/korsóra számíts. Ja és ugye kötelező poharat venni. Illetve még fóti, és rizmajer, akikre azt mondom, hogy ritkán van rossz sörük.

(#11494) Traxx válasza Dr.Zoo (#11489) üzenetére


Traxx
őstag

Én a Békésszentandrási feketével karmoltam be így, de legalább csak 1 üveggel vettem :U Nagyon kávés íze volt, ami nekem nem jött be. Ha csak annyi lett volna ebből az ízből, mint a Pyromaniában, vagy a Katalin cárnőben, akkor OK (ezek kifejezetten ízlettek, most is az előbbit szürcsölöm), de ennyire intenzív kávés ízzel negatív listás lett nálam.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11495) Gyuc válasza Traxx (#11494) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Vigyázni kell ezeknél a söröknél a hőmérsékletre mert ha túl hideg akkor csak a masszív KV íz jön át.
Én a Monyo BLK-IPA sörével jártam így.

(#11496) Gyuc válasza jookomak (#11493) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Ebben a sörben is benne van a csakajösörösök keze :)
[link]

(#11497) somasz válasza Gyuc (#11496) üzenetére


somasz
addikt

kire gondolsz?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11498) Gyuc válasza somasz (#11497) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Talán mintha az üvegen Gergely a tulaj neve lenne,de nem tuti már nem emlékszem annyira :D

(#11499) somasz válasza Gyuc (#11498) üzenetére


somasz
addikt

A Mad Scientist egy tök másik banda. Kővári Gergő pedig armando_otchoa néven főz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11500) Gyuc válasza somasz (#11499) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Tudom,hogy azon a néven főz ,lehet akkor félre olvastam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.