Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Luser2000 válasza looser (#11300) üzenetére


Luser2000
addikt

Anno még magyar sörük is volt. Én imádom ezt a helyet, főleg nyitás után.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11302) looser válasza Luser2000 (#11301) üzenetére


looser
addikt

Igen sok helyütt jártál :-)
Klassz lehetett itt. Kollégáim most voltak Londonban, próbáltam a Ye Olde Chesire Cheese-re rábeszélni őket, de azt pont kihagyták.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11303) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bréking nyúz! Itt a vaginasör! ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11304) looser válasza Dilikutya (#11303) üzenetére


looser
addikt

Extrém :-))

"Simán megkóstolnám"-ra szavaztam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11305) looser


looser
addikt

Pénteken beugrottam a...hát igazából fogalmam sincs, hogy a Legenda pubok része-e, de nagy Legenda felirat hirdeti a kocsmát kint, szóval erre a helyre. Két kedves lány, hibátlan sörök újfent, szerintem a legjobb ér/érték arányú újhullámos mikró a Legenda. Innovatív, sokféle sört készítő cég, örömmel vinném a vándorreceptemet hozzájuk lefőzetni. A Király választékától elmarad (6-7 csap van "csak"), régi, tömör, fa-kocsmabútorok, amikor bent voltam, keriokira készülődött a főképp tinikből, huszonévesekből álló közönség. Jó volt, na :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11306) EQMontoya válasza looser (#11305) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elb..tad a linket. :)

Same rules apply!

(#11307) somasz válasza looser (#11305) üzenetére


somasz
addikt

Épp akartam írni, hogy a náluk főzött Csupor Hello, my name is Sudan az itthon kereskedelmi forgalomban kapható második legjobb brettes sör. ;]
Nyár elején vettem, nyár közepén förtelem volt, mostanra nagyon faszán összeértek az ízek, grapefruitos ízeket emelt ki a brett.

Valószínűleg a Brettannia után nem sikerült jól kitakarítani a rendszert.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11308) looser válasza EQMontoya (#11306) üzenetére


looser
addikt

Többször is :-))

(#11307) somasz: Brettania nekem nagyon bejött. Tominál elég népszerű ez az ízvilág >:>

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11309) somasz


somasz
addikt

Tomi alatt Hopfanatic Tomira gondolsz? Hozzá nincs sok köze tudtommal egyik sörnek sem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11310) looser válasza somasz (#11309) üzenetére


looser
addikt

Tudom, azt csak epés megjegyzésként tettem mellé. Mármint hogy a Brettania ízvilágát Tomi ösztönösen hozza majd minden sörében...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11311) somasz válasza looser (#11310) üzenetére


somasz
addikt

Régóta nem ittam már tőle a folyamatos csalódások miatt...

Sőt, másfél hete a Hopaholic IPA is szar volt Gergőtől. Nem értem, mi van má.

Zip's Werewolfe viszont jó volt. (semmi kiemelkedő mondjuk)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11312) jookomak


jookomak
őstag

Ezeket a savanyú (direkt) söröket képtelen vagyok meginni. El kell fogadnom, hogy ez nem az én stílusom, és pont.

(#11313) Luser2000 válasza jookomak (#11312) üzenetére


Luser2000
addikt

Egy Jézus Ale még lehet belefér, nem?
Én pár napja ittam egyet. Elsőre nagyon fura volt, az utolsó kortyra meg már imádtam. :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11314) somasz válasza jookomak (#11312) üzenetére


somasz
addikt

Pedig rengeteg kurvajó van, én is, haverok is idegenkedtek, én előbb rábuktam a témára. Kis noszogatás után ők is megpróbálták és háromból kettőnek nagyon tetszett, harmadik valszeg a te csoportodba tartozik, képtelen meginni.
Ezért többször is visszafordultunk Brugge-ben a sörfeszten: Troubadour Magma Special Edition 2015 Triple Spiked Brett

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11315) looser


looser
addikt

Kaptam egy ilyet ajándékba :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11316) Jhonny06 válasza looser (#11315) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem véletlenül adták tovább :D Ez olyan, mint a cherry queen. Ha ajándékba kapsz, akkor tuti ő is kapta és nem szereti.

Más: újra bővül a csakajósör: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11317) tixem


tixem
addikt

Tegnap azt hittem elájulok ott helyben a polc előtt, amikor ezt megláttam :W :((( Már a barna is.....

Sebaj, úgy nézem időközben a Heineken rájött, hogy a világos és a barna Staro lebutításával esélye van kitölteni egy piaci rést, így be is hozta a Krusovice-t immár hivatalosan is. 210-ért megy momentán az üveges, amiből persze a 199 Ft-os akció óta egy darab nincs nálunk az Auchan-ban (eddig csak ott láttam, igaz máshova a Lidl-ön kívül nem is járok :) ), 225-ért meg a dobozost és van világos + barna is. Ezekből azért akad. Csak maradjon így könyörgöm.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11318) jookomak válasza tixem (#11317) üzenetére


jookomak
őstag

Így van, innentől bojkottálom a staroprament, pedig nagyon szerettem. Barna krusot pedig üdvözöljük. Barna kozelt is egyre több helyen lehet kapni, tudtommal import, nem itthoni gyártás.

(#11319) EQMontoya válasza tixem (#11317) üzenetére


EQMontoya
veterán

A PU legalább még import.

Same rules apply!

(#11320) Dilikutya válasza tixem (#11317) üzenetére


Dilikutya
félisten

Látványosan olcsóbb lett a Krusovice, eddig 300-ért vettem akcióban, alapáron 400-ért lehetett hozzájutni. Valami nem stimmel a barnával, valahogy olyan ízetlen ez az új dobozos Heineken. Régen olyan jó kis kávés ír sör íze volt.

Este kénytelen voltam jobb sörökkel vigasztalódni a húsvéti csalódás után. Mozi előtt egy csapolt Fóti Pils, nem életem pils típusúja, de jól esett a bamuszrügyes-gombás kutyahús után. A moziban vettem egy Szentandrási Meggyest, azt kortyolgattuk a Batman v Superman alatt. Utána visszamentünk a krimóba egy MONYO Pumpkin Ale-re. Nem volt rossz, a sütőtököt nem szeretem, de nem is éreztem benne, csak a fahéj és a szegfűszeg dominált.

Aki Szolnokon jár, itt is talál craft beer pubot, lehet enni is, bár nem mondanám olcsónak, és csapon is csak kétféle sör volt, szóval nem tökéletes. Kecskeméten viszont a Szakkört tudom ajánlani, 4-5 féle csapolt, bőséges üveges, a pultoslány aranyos. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11321) jookomak válasza EQMontoya (#11319) üzenetére


jookomak
őstag

Nem is jó...
Tudom, hogy elvileg ugyanazt kéne kapjuk, mint odakinn, de valami mégse stimmel vele. Múltkor volt valamelyik sörös blogon összehasonlító cikk, és ők is ezt hozták ki. Anno kint határozottan jobb prazdrojt ittam, mint itthon. Sőt, mondhatni ott szerettem meg.

(#11322) Dilikutya válasza jookomak (#11321) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én már jó múltkorában megmondtam, hogy valami nem stimmel a Pilsnerrel. Csapolva viszont finom volt legutóbb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11323) jookomak


jookomak
őstag

Macskában jártam, honey rastát láttam.
Ki akart ömleni, szabad-e csapolni?

Ezt a tegnapi nap, és az elmúlt húsvét ihlette. Nem láttam, hogy készült volna, egyszer csak ott van csapon. És átkozottul ízlett. Egy nagyon jó ipa, méz az utóízben érezhető nagyon, de nem édes, nem tolakodó. Ajánlom mindenkinek.

(#11324) tomazin


tomazin
veterán

Szükségem lenne 140 üveg barna sarisra. Tudtok ajánlani egy helyet ahol jó áron lehet kapni (és bphez sincs nagyon messze,azaz nem pozsony?)

(#11325) EQMontoya válasza tomazin (#11324) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legközelebbi Szlovák határon átmész?

Same rules apply!

(#11326) jookomak válasza tomazin (#11324) üzenetére


jookomak
őstag

Párkányban szokott lenni. Ugyanakkor vigyázz, az már kereskedelmi mennyiség, ha a vámosok megállítanak, akkor igazolnod kell, hogy honnan származik.

(#11327) EQMontoya válasza jookomak (#11326) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem akarok f@szságba kergetni a kollégát, de engem EU-n belül még életemben nem állítottak meg határon.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#11328) jookomak válasza EQMontoya (#11327) üzenetére


jookomak
őstag

Nem állnak ott a határon úgy, mint eu előtt, az tény, ugyanakkor a lehetőség megvan. A járőrök pedig bárhol az országban megállíthatnak. Csak felhívtam a figyelmet a hivatalos metódusra. :)
Itt elég jól leírják: [link] 110 liter sör a legál.

(#11329) EQMontoya válasza jookomak (#11328) üzenetére


EQMontoya
veterán

110 liter sör a legál. >> 140 üveg. :)

Same rules apply!

(#11330) jookomak válasza EQMontoya (#11329) üzenetére


jookomak
őstag

240-re emlékeztem. :)
Amúgy a saris jó, főleg a barna. És olcsó. És miért nincs nálunk ilyen?

(#11331) NoLF válasza tomazin (#11324) üzenetére


NoLF
addikt

Parkany (sturovo) esztergombol at lehet kopni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11332) tomazin


tomazin
veterán

Köszi, de párkányban van billa es lidl. 2. kilove, billaban 1eur korul van uvegenkent. Valami italnagykerre gondoltam, vagy olyasmire mint tornaaljan a hatarnal a bolt. Vagy mashol is ennyi lenne?

(#11333) -conrad- válasza jookomak (#11330) üzenetére


-conrad-
addikt

Üveg miatt kell, vagy maga a sör?
Csak azért kérdezem, mert ha csatos sörösüveg kell akkor Németország a legjobb, 19€ a 20x0,5-es Mönchshof sör rekesszel együtt. (14,5€ a sör, 4,5€ a betétdíj)

(#11334) jookomak válasza -conrad- (#11333) üzenetére


jookomak
őstag

Nem nekem kell, de jó ötletet adtál. Itthon 200 ft egy csatosüveg visszaváltás. Megvan az évszázad biznisze!

(#11335) EQMontoya válasza jookomak (#11334) üzenetére


EQMontoya
veterán

Feltéve, ha ugyanolyan. :)

Same rules apply!

(#11336) looser válasza jookomak (#11334) üzenetére


looser
addikt

Üres üveget lehet hozni korlátlanul?

EQMontoya: címke leáztat és..tadam! :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11337) tomazin válasza -conrad- (#11333) üzenetére


tomazin
veterán

Maga a sör kell. Btw a saris nem csatos, tudomasom szerint csak a kelt az a kommersz boltban kaphato sorok kozul. Hordo is jo lenne, csak azt meg macerasabb felkutatni. Nem is ertem itthon miert a lasko meg az union megy, mikor a kelt, saris, steiger sokkal jobb minosegben.

Looser: szamit am a kupak is, azt meg nem aztatod le

[ Szerkesztve ]

(#11338) -conrad- válasza jookomak (#11334) üzenetére


-conrad-
addikt

Itthon 220 forint egy üres csatos, 1000 forint egy rekesz. Nekem kellett az üres üveg, így +300 forint ráfordításával ittam 10 liter német sört. :)

(#11339) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Megkóstoltam az új Dreher Hidegkomlóst.

"A Calypso komló más karakterekkel rendelkezik, mint a tavaly használt Citra. Almás, körtés, trópusi gyümölcsös ízvilágával igazán különleges ízt ad a sörnek a hidegkomlózás után."

Gyümölcsösnek nem mondanám, keserű, de nem finom. Legalábbis nekem nem ízlett elsőre, a tavalyi sokkal jobb volt.

"A megújult csomagolás pontos információt ad fogyasztóinknak a sör jellegzetes alapanyagairól. Komló, maláta, élesztő és víz a sörök 4 alapvető alkotóeleme és most már azt is le lehet olvasni a dobozról,ezek közül melyik a meghatározó a sörben."

Nettó hazugság, ugyanúgy van benne kukorica, csak míg tavaly a Citra el tudta nyomni, a Calypso-nak ez nem sikerült.

Más: ma szúrtam ki a CBA-ban a Budapest Sört. Ki kóstolta már. Nyitott sörkádas hagyományos erjesztést írnak az üvegen, jól hangzik, de a Sörfigyelő cikke alapján semmi extra. 240 Ft a 0,33-as üveges.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11340) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ma estére be van készítve pár Fuller's ESB.
Asszem, ez jó lesz. :)

Same rules apply!

(#11341) looser válasza Dilikutya (#11339) üzenetére


looser
addikt

A kukoricagríz fel van tüntetve a dobozon. Bár ne kellene :-/

(#11340) EQMontoya: egyik legjobb :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11342) Dilikutya válasza looser (#11341) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, a dobozon szerepel, de a marketing szövegben nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11343) -conrad- válasza EQMontoya (#11340) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem a Fuller's London Porter is nagyon bejött, ha szereted a porter sört kóstold meg. :)

(#11344) EQMontoya válasza -conrad- (#11343) üzenetére


EQMontoya
veterán

Múltkor ittam egy bulin, kellemes volt.
Az IPA-juk is jó amúgy, de azt tegnap nem kaptam.

Same rules apply!

(#11345) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Fuller's sörök jók. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11346) NoLF válasza Dilikutya (#11345) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem is izlik lenyegeben az osszes amit eddig probaltam :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11347) Traxx válasza EQMontoya (#11340) üzenetére


Traxx
őstag

Tudom, hogy ízlések és pofonok, de nekem kifejezetten nem jött be :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11348) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bőcsi barna Staroprament kóstolta már valaki?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11349) Dilikutya válasza NoLF (#11346) üzenetére


Dilikutya
félisten

Itthon sajnos csak a töredékét lehet kapni, talán 7 félével találkoztam eddig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11350) looser


looser
addikt

Új Dreher HK megvolt, felejthető. Bár, ahogy melegszik (nem volt nagy kedvem meginni :-)) előjönnek a komlós ízek.

Fuller's-ből nekem a Golden Pride a kedvenc; ütős, finom :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.